KORT SPORT MT A AVANTI LEBBEKE BMBiiETl NAAR de halve finale AJAX LEBBEKE WINT TESTMATCH EN PROMOVEERT NAAR 3E NATIONALE KAMPIOEN VAN VLAANDEREN G E V AVANTI LEBBEKE EERVOL TWEEOE Waterpolotornooi voor vrouwen te Aalst BEKER VAN BELGIE Avanti Lebbeke - Seraing 25-18 EINDRONDE V.H.V. lilïWMiMliM Sukses voor Wase meisjes Tornooi van Gentse ZV 26 - 11.5.1979 - De Voorpost Avanti Lebbeke is erin geslaagd zich te plaatsen voor de 1/2 finale van de Belgische handbalbeker door Seraing met overtuigende 25-18 cijfers te verslagen. De Lebbekenaars dienen nu nog de winnaar van de wedstrijd Angleur-Olse Merksem te verslaan om finalist te worden en wie weet volgend seizoen «Europees» te spelen. Inderdaad, indien Lebbeke de finale bereikt en mogelijk HC Mecheien als tegenstander krijgt dient er zelfs niet gewonnen om deel te nemen aan de Beker der Bekerhouders aangezien Vlechelen als Belgisch kampioen reeds geplaatst is voor de Beker der Landskampioenen. Maar nu terug naar de werke lijkheid. Seraing was duidelijk met zekere ambities naar Leb beke gekomen en vooral tij dens de eerste 20' ondervond Avanti heel wat last met de Walen. Gewoontegetrouw zouden wij zeggen opende De Vlieger de skore voor Avanti en na 3" had Ebel er 2-0 van gemaakt. Seraing bleef echter niet bij de pakken zitten en on der impuls van Breda en Du chesne werd het 3-4 na 10'. De Lebbeekse Duitser Ebel kon even daarna Avanti opnieuw aan de leiding brengen maar zag niettemin veel van zijn loeiers gestopt worden door een uitstekende bezoekende keeper Volo. Avanti gaat dan bepaald de mist in, er'zit weinig kohezie in de ploeg, ook het overschakelen naar 2 pivots brengt geen oplossing zodat Seraing opnieuw de lei ding neemt (5-6). Een nieuwe vervanging bij de thuisploeg doet dan toch de motor aansla gen. Een opvallend goede Koen Verhofstadt stelt gelijk, VermoesenenMaesbeiden voortreffelijk maken er 8-6 van en 4' voor de rust leidt Avanti met 9-6 via De Batse- lier. De rust breekt aan met een 11-9 skore. Na de rust krijgen de weer talrijke toeschouwers dan het goede Lebbeke te zien. In verdediging een agressieve 3-2-1 opstelling uitspelend en hierdoor een heel aantal ballen onderscheppend gaat Avanti nu in een ruk naar 19-12. Er blijft dan nog een kwartier te spelen en het is duidelijk da Seraing geklopt is. Vermoesen speelt zich nog in de kijker en via 23-18 leggen Cornelis en De Batselier de 25-18 over winning van de Lebbekenaars vast. Skoorden: De Vlieger 3, Ebel 7, K. Verhofstadt 4, Vermoe sen 4, Maes 2, De Batselier 3, Cornelis 2. EV, Ajax Lebbeke - Sparta Aalst 22-20 Uiteindelijk is het Ajax Lebbeke geworden dat op de valreep de promotie heeft afgedwongen en dit nadat het onfortuinlijke Sparta Aalst gedurende drie-kwart van de kompetitie de titel blijkbaar voor het grijpen had. Het moet hard aankomen voor de ploeg van Mare Lootens vooral omdat ook in de testmatch zij het geluk niet aan hun zijde hadden. Handbalbeker van België. Avanti Lebbeke won de kwartfinale van Seraing met 25-18. (jj) Het ontbreken van scheids rechters (hoe is zoiets toch mogelijk?) had tot gevolg dat scheidsrechter J. Merckx als toeschouwer aanwezig op zijn eentje dit belangrijk treffen heeft geleid. Sparta beschuldigt de scheidsrech ter niet van partijdigheid maar merkte toch op dat sommige beslissingen hen - wellicht toevallig - sterk benadeelden. Hierbij verwij zen zij naar de tien penalty's in het voordeel van Lebbeke tegenover slechts twee voor Aalst. En Ajax. ja Ajax heeft een zeer degelijk seizoen gespeeld dat steeds cresendo ging zodat de promotie hen zeker niet onverdiend te beurt valt. Nadat de Ajaxie- den 4 punten achterstand telden op Sparta Aalst is het onder de leiding van trainer- coach M. Janssens naarstig blijven verder werken zodat de kleine misstap van Sparta tegen Temse voor Lebbeke voldoende bleek om deze testwedstrijd te kunnen af dwingen. Avanti-trainer Eddy De Smedt: 'Seraing was geen gemakkelijke AVANTI-MINIEMEN Avanti: De Avanti supporters krijgen de laatste weken steeds een nummertje voorgeschoteld van de speaker met dienst. Deze mijnheer doet ons denken aan de in de mode zijnde D J. Vóór de wedstrijd en tijdens de rust klinkt uit de luidsprekers een spraakwaterval die echter moeilijk te begrijpen is aangezien er zeer gul met de decibels wordt omgesprongen Toch begrepen wij op zeker ogenblik dat de speaker wachtte op de jeugdige (sic) scheidsrechters om de wedstrijd te laten beginnen. Voor wanneer een wedstrijd om de gouden Avanti-mikro? Sparta Aalst: Na de testmatch tussen Ajax Lebbeke en Sparta Aalst ontvingen wij een telefoontje van Mevr. Van Delsen. supporteres van Sparta en trouwe lezeres van De Voorpost. Deze dame bleek heel verbolgen over de lei ding van de gelegenheidsscheidsrechter. Ook stelde zij ons de vraag hoe het mogelijk is dat er geen scheidsrech ters aangeduid waren. Wij-begrijpen zoiets evenmin, me vrouw! EVA Avanti Lebbeke - Peer 10-4 Onverwachte zege van de jonge Lebbekenaars. De fy sieke conditie en het en- tousiasme hebben het terug gehaald van het toch wel «zware» handbal van de Antwerpse ploegen. Het is wel treffend dat Oost-Vlaan deren (Aalst stuurde echter zijn kat!) en Komburg de bakermat van het jeugd- handbal de loef afsteken. Avanti. steunend op schot kracht van Van Damme en Op het eindsignaal werd na de snelle Hertsens in de een lange achtervolging favo- aanval en op een goed sluitende verdediging met als uitblinkers Van Den Abbeele en Sanders, verbeterde door heen het tornooi door. zodat in finale een ploeg geklopt werd van wie in de schiftin gen duidelijk verloren werd. De 1 /2 finale werd echter wel een dubbeltje op zijn kant. riet Linkeroever bijgehaald en besliste het nemen van penalties over verdere kwali ficatie. De Antwerpenaars misten echter hun 4 eerste strafworpen zodat de Lebbe kenaars onverwacht de finale haalden. Van Damme en Ruysberg draafden er in deze wedstrijd lustig op los terwijl Peer zich Olse Merksem - Avanti Lebbeke8-14 Avanti vormde in de finale- westrijd geen partij voor dit Olse Merksem. dat beschikte overeen klassekeeper en over de beste schutter van het tornooi. De Lebbekenaars konden enkel hun 2 hoekspe- lers als tegengewicht in de schaal werpen. Kapitein Jo ris De Pauw deed het hier zo onberispelijk dat hij samen De wedstrijd met hoger geciteerde «vedet- Na een aarzelend begin (1-1 ten» zijn plaats in een na 5') begon Baelus zijn nationale selectie zou waard duivels te ontbinden en zijn. samen met enkele schoon- heidsfouten in verdediging Voor de derde beurt in de tornooienronde trokken de Wase dames naar Aalst. Sandra Smet, Kristien Truyen, Els Rombaut, Lut. Braeckman, Karien Lyssens, Marianne De Wolf, Marleen De Roeck, Suzy De Cauwer trokken al onmiddellijk van leer in hun eerste wedstrijd tegen de Neptunes- meisjes. Ze veroverden de ereprijs van ook dit best een gans suppor- een klare overwinning tornooi kwam mee naar ters legertje mee deze met 7-4 eindscore. Sint-Niklaas. meisjes naar een vierde Daarna kwam Aalst - Nu zijn de Wase meisjes overwinning toe juichen tegen Mecheien uit, ook het wel aan zichzelf (PéVANCA) hier diende de thuis- verplicht ook het vierde ploeg de duimen te tornooi te gaan winnen. ^1 leggen met 2-3 cijfers. Te Brugge op 12 mei. De slotwedstrijd Wase Op Van Landeghem na, tegen Mecheien beves- die met de Militaire tigde voor de derde maal Ploeg in Syracuse aan- de superioriteit van ons treedt, zijn al de Wase Wase vrouwvolk: 5-2 en polospelers vrij. Dus kan In het Rooigem-zwembad organizeerde GZV een internationaal tornooi met deelname van de Nationale Militaire Ploeg (op oefenmatch), de juniores van Eeklo en van Wase, terwijl in de eerste poule Gentse, Neukirchen en Vlissingen optraden. De Wase verloor nipt van de Militairen 4-5 score. Maar won daarna met ruime 2-12 cijfers van Eeklo. In de eindronde speelde Wase dan tegen Gentse voor de 3de en 4de plaats en moest ook hier weer met een goal verschil, 6-7, de vlag strijken. Neukirchen won het tenslotte van de Militairen, na spannende wedstrijd, met verlengingen, en tenslotte een reeks strafworpen om over de uitslag te beslissen. (Pé VANCA) matm horjr De V'oHe\hiiltlnl Rapid Sint- Viklaav Oost-Vtmmkren nu een finale legen huurploeg Jf mu^rHww belangstelling lij,lens de juM-goumhg van Hunkring Kracht en Geduld Zoals verwacht bleek de inzet te groot om van deze testwedstrijd een hoogstaand spektakel te maken. Er werd doorlopend zenuwachtig gespeeld het werd dus een rommelige wedstrijd maar wel enorm spannend. Sparta nam een vlugge start en na 5' -hadden W. Bomon en Mens voor een 1-3 voorsprong gezorgd. Ajax liet echter niet begaan en na een kwartier kon Vermeiren Ajax op voorsprong brengen (6-5). De Aalsterse keeper W. Van Delsen moest er toen voor 2' uit wegens protest en een hardnekkig maar spor tief spelend Sparta hield toch gelijke tred. 7-7 na 20'. Het wedstrijdverloop werd dan beheerst door de zenuwen bij de beide ploegen zodat er enorm veel balverlies te noteren viel. Ajax kon voor de rust nóg tot 12-10 uitlopen maar via doelpunten van Mens en G. Bomon werden de eerste 30' afgesloten met een logische 12-12 stand. De tweede helft was 4' oud toen Ajax M. Huyck verloor moeizaam naar het einde sleepte en derhalve de beker aan de Oostvlamingen moest laten. Tijdens het weekeinde van 26/27 mei zullen de Lebbeekse miniemen dan de Belgische finale spelen tegen de kampioen van Wallonië. Avanti speelde met: Van Hove. Van Damme. Sanders. Van Den Abbeele. Hertsens. Ruysbergh. Verbeeck, Van Den Broeck. Van Biesen. De Donder. Huyck. De Proft. De wedstrijden bij de miniemen Schiftingen Olse Merksem - Avanti 6-10 (4-4) Van Damme 5. Hertsen 1. Ruysbergh 3, Sanders 1 Peer - Avanti 8-5 (3-1 Van Damme f> 1 /2 Finale Avanti - Kindervreugd Linker Oever: 9-9 (4-4) Van Damme 6, Hertsens 3 Penalties 2-0 Van Damme. Hertsens Finale Avanti - Peer 10-4(5-2) Van Damme 6. Ruysbergh 4. 1Avanti Lebbeke. kampioen V.H.V. 2. Peer 3. Neerpelt 4. K.V. Linkeroever 5. Olse Merksem Aalst ff. wegens kwetsuur. Blijkb was dit geen beletsel vooj overige Ajaxieden om tot uiterste te gaan zodat j derde kwartier afgeslq werd met een 17-13 sc Sparta liet echter de art] niet zakken en via 18-15| voor het einde begon het i een verwoede achtervolg die Ajax nog op de rand de nederlaag bracht. I nog 6' te spelen - i genaderd. Ajax onders toen nog een enorme drul er was een uitstekende E| Van Geel .nodig Lebbekenaars te schraj Samen met doelman Beii - ingevallen voor een Dierickx - bleek deze s| over voldoende zelfbel sing te beschikken Aalsterse storm op te vanj Bij een 21-20 score sla; Sparta er niet meer ii scoren en kende inden geen meeval toen hen rgev/'i penalty niet toegekend en even later Ajax - welist terecht - er 22-20 kon maken via een 7-m. worji Ajax was K. Vinck met treffers de opvallen scoorder. Ajax Lebbeke: rens. Vermeiren 3. M. Hi 3. D. Huyck 4. Jacf?, Beeckman 1. Hofman 1 Geel 2. Vinck 8. Sparta Aalst: W. Van sen, K. Bomon 3. Troch Van Delsen 2, Mens Bomon 1. W. Bomon 4, Der Meersche 1. G Bo ,meJ 1S. Bomon 1Kieckens. bij c eer de in iden n To imm Om eenv n in brek V\ ichts de ider dy V op raigc eer aete de f dig.1 eten |en v enet it all nd la ieter 1st VI isitk de in G lidel EVA van Avanti liep Olse uit tot 7-2 bij de rust. Keeper Staessens had ondertussen reeds meerdere open doel kansen in de kiem gesmoord en had geen last met de zware schoten van Van Gucht die zijn beste pijlen in de voorgaande wedstrijden had dienen te verschieten. De 2e helft gaf het zelfde spelbeeld. Goed keeperswerk van Staes sens en prachtgoalen van krack Baelus zorgden voor een 12-4 tussenstand, mo ment waarop de bezoeker coach zijn betere spelers de bank plaatste en Ava rvae derhalve de pil nog enigsz n en kon vergulden. Ondai jrey Lebbeke in de finaleparti. ®m licht uitviel is het nietten "ew een hele prestatie tweede worden tussen het kruim v het Vlaamse jeugdhandba Nog te vermelden dat Ava met de meeste eerstejaa kadetten speelde en derhj volgend jaar duchtig i woordje zal meepraten. ik w op - lythc Ruc de De wedstrijden bij de Kadetten Schiftingen - Avanti - Kindervreugd: 7-6(6-2) Van Gucht 4. De Pauw 2, Verguit 1 - Avanti - Hasselt: 9-6(4-1) Van Gucht 4. De Pauw 2. Verguit 1Van Onsem 1Van Moll. 1/2 finale - Avanti - Hechtel: 10-.7(5-5) Daelman 2. Van Gucht 5. Depauw 2. Verguit 1 Finale - Avanti - Olse Merksem (8-14) (2-7) Avanti: De Pauw 4, Verguit 1Van Gucht 3 Merksem: Baelus 9. Verbelen 2. Denissen 2, Goudman 1. Schiftingen Ajax - Olse 3-9 Avanti - Kindervreugd 7-6 Ajax - Hechtel 3-12 Avanti-Hasselt9-6 Merksem - Hechtel 9-3 Kindervreugd - Hasselt 8-14 1/2 finale Olse Merksem - Hasselt Hechtel - Avanti Finales 5-6 Ajax - Kindervreugd 3-4 Hasselt - Hechtel 1 -2 Olse Merksem - Avanti Eindstand 1. Olse Merksem 2. Avanti Lebbeke 3. Hechtel 4. Hasselt 5. Kindervreugd 6. Ajax Lebbeke n atl Bst gro zeg tevrf 54 "8 m liei vlot ipus eer idigd ut w; iblief we isma "6 er ut 6r 10-14 n46) 14-14 penalties 3-5 14-8 e pla an B idigc eren ossir 3.5 S< 9-6. 7-10

De Voorpost | 1979 | | pagina 26