Beker der jongeren te Aalst AV Lokeren naar 4e nationale? GAF KNAPPE REPLIEK TE TORHOUT Vrouweninterclub C HAMME PUNTEN E KORT VOOR SUKSES OVER GANSE LIJN BIJ HEREN VERWINNING Tafeltennis in Dender-Schelde-Durme en Waasland INTERKLUBS AC Aalst tweede in de schiftingen Kadetten Vlierzele en scholieren Aalst beste streekklubs Aandacht voor statutaire algemene vergadering De Voorpost - 11.5.1979 - 27 ist wa sitief. tien \gevierende aankomst van Guy Biebroeck tijdens de interklub te Lokeren. md nd :VA 't <\va In de schiftingswedstrijd die de Lokerenaars vrij slecht, op de Lokerse piste plaats had, daar er in de 400 meter wed- werden de zes ploegen die op strijd twee reserven dienden 20 mei zullen kampen voor de opgesteld, die na een lange in- promovering of de degradatie, aktiviteit hun eerste wedstrijd meer op basis van het klasse- betwistten. In de 800 meter verschil geselekteerd. vergaarden Ronny Coussens Inde A-reeks waren de finalis- en Alex Vervoort 14 punten, ten voor de provincie Vabco na een verbeten strijd met Mol en Booischot met 187 Allonsius-junior. In de 200 punten en Landense SV met meter behaalden Herman 182, voor de degradatie Ber- Daeyaert de tweede en Guy trix (151), Kapellen (144) en Biesbroeck de eerste plaats. Standaard Gent (116). zodat daar 17 punten werden In de B-match haalde de ploeg buit gemaakt. In de daarop- van Eugeen Allonsius, Olym- volgende 100 meter won Pa- pic Essenbeek Halle, het met seal Biesbroeck en werd Her een puntje voorsprong (162) man Lissens mooi derde. Dit op AV Lokeren. leverde 16 punten op. Ondea- Derde werd AC Vilvoorde, tussen waren de kampnum- Naar de degradatiereeks wer- mers volop aan de gang. den AC Denderland en Ware- Bij het verspringen eindigden Geert De Borger en Erik Lau- werd. Guy Biesbroeck werd gem verwezen. Wegens de Yves De Coers tweede met een reys sleepten evenwel nog 13 vierde. Het diskuswerpen was zware sneeuwval was de ploeg sprong van 5,84 meter en punten uit de brand. voor Gust Van De Steene, ter van Malmedy niet komen op- Herman Daeyaert vijfde In de 1.500 meter werd Raf wijl Geert De Borger vierde da8®n- (5,34). Bij de hoogspringers Vervaet met ^10 van een se- eindigde. De 5.000 meter die In die B-match begon het voor gaf Luc Preveniers forfait, konde op de meet verslagen afgetekend werd gewonnen door een andere Allonsius. In door Roger De Vogel van diezelfde wedstrijd eindigden Denderland, leverde toch een Walter Antheunis als vijfde, vijfde plaats op voor Dirk De Het hoogspringen eindigde Maesschalck en een zevende Start v (md) man Vercauteren zou 9de worden in deze wedstrijd met 15'57"3. Vicky Pauwels sprong deze maal geen twee meter. 1m90 de 2de plaats beha len en Walter Peckstad werd knap 6de met 1m80. De sympatiekste zege kwam wel van Jet Moerloos met 13m38. Meteen een stimulans voor Jet om ook binnen twee weken nog eens uit te pakken. Theo Lutz werd 11 de met 10m43. Voor Waasland zat er een finaleplaats in. Dirk Maes kon 3de eindigen in het ille hens aan dek geroepen waren bij A.C. Waas- en Mare Wauters wist de lag voor de hand. Toch moesten de geel-blauwen 7de te worden in deze disci- enkele afwezigen noteren buiten de gekwetste pline met 34m80. Franky De indruk die de groep liet was van iemand die Heyndrickx is ook in zijn wat hem te wachten stond en dat scheen niet goede doen en bracht weer- De terugkomst van Torhout was in een sfeer om sfeer in de Wase ran- Antwerpenaar Naechetgael de jongens van Roland Van Vlierberge en Marcel gen met een zege in hei wél. Toch kon Pauwels met Gaevere hadden de finale gewonnen. Het toont hinkstapspringen en zijn een kentering aan in de Wase Klub wat de prestatie zelf: 14m31. Alex lbetreft en dat komt net op tijd of iets te Van Gavere kwam tot 12m25 wat hem een 9de plaats opleverde. bij al eindigde men daar leverde. Ook Lieven Van Voor Willy Laureys werd het die nog eens in het kogel een knappe 3de plaats Eynde kreeg net als Ver- afzien toen Mare Smet het stoten de beste bleek te zijn de finale zal vermoede- vaert een andere proef hazenpad koos en een in Merksem doorgang voorgeschoteld en de Si- groepje achtervolgers op iden. Op de sintelpiste naaise atleet werd 4de op sleeptouw genomen werd n Torhout werd Jean Van de 400m horden. Karei door Frank Grillaert. Laatst- imme slechts 3de in de Kockelberg was er thuis in genoemde versnelde een Om vlak in 11"2enGisse deze proef en werd 2de in paar maal om zich los te ;enweghen zou 5de wor- 60"9. En dan kwamen de rukken m&ar de Waaslan- n in de 2de reeks. Een geel-blauwen los. Rudy der ging hem telkens halen _..o_ brekkige tijdsopname in Verhulst die de renfietsopzij met het gevolg dat Grillaert speerwerpen met 57m98 West-Vlaamse want zette om terug zijn eerste er de brui aan qaf een 4-tal terwijl Martin Temmerman liefde te beoefenen won de ronden voor het einde. Lau- duidelijk training te kort 800m in een mooie per- reys werd 2de na Smet met kwam en slechts 54m22 als soonlijke tijd van 1'58"4 een tijd van 14"47"5. Her- beste worp liet optekenen, voor Jean Pierre Hermes die 2'00"8 zette. Dat werd het maksimum voor de Waaslanders. Erwin Naes- sens de laatste weken goed de puntjes waren brood- op dreef liep ook een nieuw dig. Overal had men twee persoonlijk rekord met eten opgesteld en volein- 3'55"2 en Paul Thijs had jen was de opdracht, die een zware klant maar de eneens werd uitgevoerd. Sgola-atleet kon toch nog ik werd het nog niet zo zegevieren. Wilssens was )t op de 200m met Willy volledig hersteld en werd lythoorn als 3de in 24"9 3de in 3'57"7. Meteen Rudy Van Kerkhove 6de schoot het puntenaantal de de andere serie, Patrick hoogte in. Bertrand De waért moest de 400mlo- Decker won het schijfwer- AC Aalst organiseerde de werpen werd het een vierde pen met een worp van Beker der jongeren waar- p|aats voor Rottiers (EA) 50m81 zodat de Wase ko- aan door twaalf ploegen met 21m.96. Een vierde los ook dit jaar regelmatig werd deelgenomen. De be- plaats op de 100m voor Wei die grens zal overschrijden ste uitslag van de deelne- lekens (VS) in 14.3 en van n de 1.500 meter te Lokeren. Eddy Allonsius won voor Raf Vervaet, de plaatselijke atleet plaatsen praktisch reeds toe gewezen. In de 4 x 100 meter haalde AV Lokeren een ruime voorsprong. In de 4 x 400 me ter moesten zij met een miniem verschil de zege laten aan de Allonsius-boys. Voor de wed strijd om de promotie zit er toch mits verschuivingen in de ploeg een redelijke kans in om een mooie ereplaats, of mis schien zelfs een eerste plaats te behalen. voor Yves De Coers na zijn pogingen op 1.90 meter, waarmee hij toch mooi tweede voor Roland Andrienasens. Voor de aanvang van de aflos singswedstrijden waren de ichts drie tijden kwamen de uitslag voor met uit- idering voor de 5000m. dy Verdonck werd inval- op de 11 Om horden en idigde op de 6de plaats in eerste reeks. Erik Ver- aeten werd 3de in 18'7 Danny Cockelberg werd zesde met een ma tige 6m07, maar zonder veel training en Leon Van Steenlandt 8ste met 5m93. Een tandem die jaren terug van zich liet horen. Ely Van Vlierberge zijn konditie ver beterd stilaan maar zeker bij het polstokspringen. Hij ze gevierde met 4m70 een hoogte die hij evenwel moest delen met Jan Van AC Aalst heeft te Oude- tweede op de 400m in 59 9 Hocht. Maar Peter Van Ga- naarde een beste indruk ge- en Godelieve Roggeman vere kwam met een goede 'aten. De schiftingen wer- was derde in de eerste serie 4m op de 3de plaats en dat den er met een tweede in 64.6. Knappe punten- was felle puntenwinst. Ge- plaats afgesloten. De beste winst was er ook op de hor- noeg om de finale mee te prestatie kwam er uiteraard den waar er een tweede maken. A.C. Waasland ein- van Anne-Marie Van Nuffel plaats werd opgetekend digde op de 4 x 100m als die de 1500m liep in 4.31.5 voor Magda Caudron in de 5de en zou een 4de plaats wat haar meteen 13 punten eerste serie (20.40) en in de wegkapen op de 4 x 400m. opleverde voor deze zege. tweede reeks werd dat een- De eindstand had U reeds Tussen dit twaalftal liep ook zelfde uitslag voor Ria De gelezen in de algemene be- Ingrid Van Marcke als Boeck (18.3) wat voor deze schouwing. tweede atlete voor AC meisjes een totaal van 19 (Chris) Aalst; deze liep een behoor- punten opleverde. Op de lijke 5e plaats in 5.19.2. Re- I00m werd het een derde gine Van Nuffel werd plaats voor Claudine Mor- n en werd 6de terwijl Alex da, jreys in laatste instantie „.'jijiam opdagen en 53"2 tten tte wat een 3de plaats op- ede m. ver en De Breucker (EA) 4.31 m. In het schijfwerpen was er een tweede plaats voor Schelfhout (EA) met 24.32m. en K. Buyle liep 52.8 op de 300m horden. De 1500m leverde een mende streekklubs kwam Brempt (EA) in 13.3 in de van Vlierzele sportief dat bij tweede serie. Van Den de kadetten de tweede Broeck (EA) won het hoog- tweede plaats op in 5.36.4 plaats haalde. Inde scholie- springen met 1.45m. Maes voor van Den Bossche renreeks ging AC Aalst (VS) werd 5e In het kogel- Vlierzele vooraf op de stoten plaatste Bonnarens zesde plaats. Het begon (VS) zich 5e met 8.91 en goed voor Aalst dat op de van De Velde (EA) zesde 100m horden een zege be- met 8.23.m. Over de 400m haalde in de tweede reeks kreeg De Rijcke (VS) 61.9 die door Pottie gewonnen en Eemans 63.7 (EA). werd in 16.2. In het speer- Buvle M. (VS) sprong 4.74 Verstraete (VS) 4.53m op tekenen en Van Haver (EA) 4.28m. Holsbeeck (EA) liep de 800m in 2.39.7 en Van Doorselaer (VS) wierp de speer 26m.46 wat haar op (VS) met de discus. De 300m horden liep Veerle Pas (EA) in 51.7 en Rottiers (VS) kreeg als krono 52.2. Van Driessche (VS) liep de 1500m in 5.07.0. Einduit- (EA). Bij de kadetten kregen we een beste prestatie in het kogelstoten van Noel (VS) met 9.17 m. Terwijl de beste tijd op de 100m naar De Moor ging met 13.4. Bomon (EA) werd vierde in 142. In het verspringen liet de tweede plaats bracht. In slag Kadetten 2 Vlierzele; het hoog werd het een 1.25 9e AC Aalst. Scholieren: 6e m voor Van Boxstael (VS) AC Aalst; 8ste Vlierzele en De Vuyst (EA). Een Sportief. goede tijd werd het voor Coppens (VS) op haar 400m met 62.5. Ook De Pauw (VS) kwam er goed uit op haar 200m die ze afhas pelde in 26.9 meteen de tweede beste tijd. 21.62m werd het voor Roelandt André tier (13.). Siegried Roelandt was 5e in de tweede serie. Met de speer waren Els Verscheure en Jenny Mes zevende en achtste. De hoogspringsters Mia Dooms en Karine Van der Meirsche waren 3e en 7e met 1.45m en 1.40m. Met de kogel werd het heel wat beter, daar behaalde Els Verscheure een tweede plaats met een worp van 11.07m en Claudine Mortier was nog 9e. In het versprin gen was er een tiende plaats voor Ria De Boeck en elfde werd Karine Van der Meirsche. Jenny Mes haalde met de discus 27.98m wat haar op de ze vende plaats bracht, Hilde- garde Eemans werd 12e. In de estafette nummers werd het een zege op de 4 x 400m. Daarvoor kwamen tussen de lijnen: A.M. Van Nuffel, Regine Van Nuffel, Karine Van der Meirsche en Godelieve Roggeman. Op de 4.x 100 m werd het voor zwart-wit een vierde plaats met Els Verscheure, Claudine Mortier, Siegried Roelandt en Ria De Boeck. In de einduitslag werd Aalst tweede met 143 punten na RC Gentelat 163 punten to taliseerde. (André) gewestelijke reeks I van de interklubkampioenschap- n atletiek werd slechts betwist met 4 ploegen Twee est Vlaamse klubs hadden forfait gegeven, groen-witten schoten zes puntjes tekort om eventueel zege te behalen. Toch mogen de Hammenaars niet tevreden zijn met de prestaties. D'Hoeye won de 400m 54"8 en Jef Claessens werd 4de in 57"5. Herman Mig- n liep voor zijn klub Geraardsbergen de 800m en won vlot maar de Hammenaars werden hier 3de en 4de met ipus (2.04"8) en Van Daele (2.05). D'Hoey gooide de eer 42m60 wat hem een 2de plaats opbracht en Boel idigde knap 3de met 39m24. De gebroeders Moeren- ut waren ook aanwezig. Bij die jongens telt alleszins de ibliefde nog en een voorbeeld voor velen. Het kogelsto- i werd door één van hen gewonnen met 10m43 en 10 !?man wercl 5de met 9m64 Durinck won zijn 100m in 6 en Anne werd 3de in 11 "8 ten/vijl de andere Moeren- ut 6m15 ver sprong en 2de werd met Durninck als 3de f>46). In het hoog sprongen de beide Hamse atleten 5 i50 met nogmaals Moerenhout en Jef Claessens. Benny .8 ius kon niets meer verwachten van die 1500m dan een e plaats in 4'17"5 en Van Eetvelde werd 6de in 4'29"4. an Bocklandt was niet in beste doen op de 5000m en idigde met een crono van 16'12'5 op een 6de plaats en erendonck werd 8ste in 1644"6. Hamme werd 3de in de assing 4 x 400m en de eindstand luidde: A.C. Zottegem ,5 punten; A.C. Hamme 98; Geraardsbergen 83 en Sobes 72,5. (Chris) Het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen van de Nederlandstalige Vleugel van de KBTTB vestigt de aandacht van alle klublei- ders op het feit, dat de statu taire algemene vergadering van de Oost-Vlaamse afde ling, die plaats heeft op vrij dag 18 mei 1979 te 20 uur in de zaal van het Bourgon disch Hof, Brusselse Steenweg te Ledeberg Verplichtend is voor iedere klub. Elke afwezigheid wordt bestraft met een boete van 500 fr. Let ook op met het eventueel verlenen van volmacht aan de afge vaardigde van één andere klub. De volmacht moet precies de naam vermelden van de persoon die stemge rechtigd is voor zijn eigen klub, en één klubafgevaar- digde kan maximum één andere klub vertegenwoor digen Let dus wel op wan neer U zelf deze belangrijke vergadering niet kunt bijwo nen. Neem vooreerst kon- takt op met de Klubleiding waaraan U de volmacht van Uw klub wenst over te ma ken. Wat de uitslagenkaarten van het seizoen 1978-79 betreft deze dienen even eens uiterlijk op 18 mei 1979 ingeleverd. Let er vooral op dat alle voorziene vakken zijn ingevuld en dat de belanghebbende leden hun kaart hebben getekend. Dit alles om eventuele boe tes te vermijden. Tot slot, klubs die nog ach terstallige boetes dienen te betalen aan het P.C. dienen zulks vóór de aanvang van de statutaire vergadering te doen willen ze hun stern- rechtop de vergadering niet verliezen. Wat de kandidaturen voor het provinciaal komitee be treft: de hh Jozef Govaert (St, Niklase) en Constant Vermeulen (Herleving) hebben besloten als uittre dende leden hun kandida tuur voor de twee volgende seizoenen te hernieuwen Beiden rekenen er dan ook op dat de streekklubs niet alleen zonder onderscheid zullen aanwezig zijn, maar hun kandidatuur zullen steunen. V.C. De streekklubs, A.C. Waasland, A.C. Hamme, A.V. Lokeren en Volharding, hebben in de schif tingen der interklubs het werkelijk schitterend gedaan. A.C. Waasland dat een gevoelige deuk verwachtte nu de afdeling Beveren appart aan trad (Volharding) heeft te Torhout werkelijk een rol van «underdog» gespeeld en de geel blauwen kwamen er als 3de uit de bus op één puntje van Antwerp en zes puntjes van de winnaar Houtland. De Waaslanders gaan meteen in finale voor de titel met Ajax, Olse Merksem en Zova, evenals de andere twee klubs die hen voorafgingen. A.V. Lokeren kwam uit op eigen terrein in 5de afdeling en verloor tegen de klub van Eugeen Allonsius met slechts één punt, maar de zwart-witten zijn rijp om ook volgend jaar in 4de klasse aan te treden. Ook daar wordt het afwachten. A.C. Hamme moest enkele atleten missen maar kwam flink uit de verf met een 2de plaats na Zottegem. Tenslotte nog in gewestelijke afdeling de nieuw komer Volharding die in Bornem de overwinnaar werd voor A.V. Zele en de plaatselijke klub. In de finale zit er dus wellicht een overgang in naar de 5de afdeling volgend jaar. Op 20 mei krijgen wij de finales van deze interklubkampioenschappen. Over deze wedstrijden kan men terugblikken in een andere bijdrage. (Chris)

De Voorpost | 1979 | | pagina 27