Naar finale na adembenemend spektakel VROUWEN REAL TESTA VC KLJ TEMSE DRIE PROMOTIES IN ZES JAAR LOKEREN KAMPIOEN Temse - Hermes 4-2 Wichelen naar derde provinciale Met een knipoog naar Tielrodes sporthal |J 4e Massatornooi op 27 mei te Kruibeke Tornooi Kangoeroes Aalst 28 - 11.5.1979 - De Voorpost goed c langst schou gehan genae gemak overm dienst tijdenj verste Deze ongewone uitslag 4-2 komt doordat de halve finales gestreden worden met heen en terugwedstrijd. In Oostende had Temse de schade beperkt tot 3-2. Maar ook in de Scheldegemeente luidde de stand 3-2. Een «belle» was nodig. Dat deze wedstrijd uitgegroeid is tot een marathons pee takel is te wijten aan het traag op gang komen van de kampioenen en aan Temse dat in een minimum van tijd op 2-0 was gekomen maar daarna als weldoener ging acteren. Het was slechts in de slotminuten, dat de speelsters van Raymond De Coninck een erg wankel geworden situatie konden rechtzetten. Temse startte snel. het team bleek met een niet te blussen geestdrift Hermes aan te pakken: 9-2. Toen nam Hermes de service in handen en milderde. Trainercoach Raymond De Coninck bespeelde zijn zenuwachtige snaren, deze begaven toen de 2e ref. niet kon oordelen of een bal al dan niet binnen of buiten de lijn was. Zij was de enige die niet gezien had dat de bal wel degelijk «in» was. De eerste ref gaf een dubbele fout. De score liep tot 9-5 onder de aanvalskracht van Godel Melis en Lieve Van De Velde. Door goed verdedi gend werk van Olga Kockel- bergh kwam Temse op 14-7 om tenslotte na vier setballen met 15-8 (1-0) te besluiten. De tweede set waren de bezoeksters onbestaand. Temse overtuigde, met een goede receptie en de daaruit- voortvloeiende gave opbouw van een aanval, die al evenmin in gebreke bleef was het in een minimumtijd 15-3 (2-0). Op dat moment leek de derde set ook de laatste te zullen worden. Hermes legde zich niet neer bij de situatie en vooral Dumolin en Ver- mote wisten nu het bezoe kende team de nodige impul sen te geven. Het werd 7-7. Nadien loste Temse de rol en behield de kustformatie een minieme voorsprong tot het seteinde 11-15 (2-1). Als Temse de vierde set won. was de finaleplaats veilig, maar die illusie werd vlug ont wricht: 0-5. Hermes leek gelanceerd en was zelden te stuiten: 5-15 (2-2). De vijfde set moest absoluut gewonnen worden. Dat besef leek op de speelsters positief te werken en de gevolgen bleven niet uit. Lieve Van De Velde en Lieve Heyman doorkliefden met hun smashes de Hermes- defensie. Toen bij een 11-1 score de gevaarlijkste Her- mesaanvalster Dumoulin met een letsel aan de Achillespees vroegtijdig naar de kleedkamer moest, was Oostende uitgeteld: 15-6 (3-2). Beide ploegen hadden een gelijke setstand over de twee wedstrijden zodat een bijkomende en beslissende set de ploeg moest aandui den, die de finale zou spelen. Beslissende set Hermes. dat reeds meer maals voor hete vuren heeft gestaan scoorde in hoofd zaak punten door fouten van Temse. Het plaatselijke team maakte door zenuwachtig heid meerdere schoonheids foutjes. Hermes kreeg de punten vaak voorgeschoteld. Het werd 1-8 en de kansen voor Temse op een finale plaats bleken aan de magere kant. Trainercoach Ray mond De Coninck danste op de bank. de Temsespionkop steunde haar ploeg in deze moeilijke periode. Dit bracht terug leven en aanvalslust bij de speelsters. Lieve Van De Velde. Godel Melis en Lieve Heyman brachten de stand op 6-12, dank zij voortreffe lijk werk van Trui Van Severen. Kris Cuppens en Olga Kockelbergh. Het werd 10-13 en de bezoekende coach vroeg een tweede time out. hierdoor had de coach haar laatste troef uitgespeeld want aan vervangingen hoef de zij niet te denken. Met het uitvallen van Dumoulin en de inbreng van Baert was de bezoekende bank uitgeput. Ondraaglijk werd het pas toen bij 13-13 Chris Juppens Zaterdag 5 mei werd de vrouwen volley-bal-klub Real Testa plechtig ten stadhuize ontvangen. Aanleiding hiertoe was dat de klub kampioen werd bij de provinciale dames. Burgemeester Liebaut, vergezeld van schepenen Anthuenis, Magherman en Huy- brechts, opende de re ceptie met een korte huldiging van de nieuwe kampioenen. Aan voor zitter Thienpondt bood hij een herdenking aan: een ets van Herman Ver- baere, met een uitzicht op de Lokerse markt, waarop toevallig ook het lokaal van de klub goed zichtbaar staat afge beeld. Van voorzitter Thienpondt vernamen we naderhand dat zijn klub ook geplaatst werd als derde in het kampioen schap van het Waasland. De klub wil zo spoedig mogelijk nationaal spe len. De voorzitter meent dat men hiertoe ook bekwaam is, en dat de ambities tenvolle gewet tigd zijn. (JVL) Volleybalklub KLJ Tem se behoort tot de groot ste sportieve revelaties van Temses zeventiger jaren. Onlangs won de klub met een straatleng te voorsprong het kam pioenschap van tweede provinciale en dat bete kent voor de derde maal promoveren in zes jaar tijd. De supportersschare was het jongste seizoen dan ook niet in verhou ding tot de geleverde prestaties. Vandaar dat VC KLJ volgend seizoen naar Tielrode trekt: de gloednieuwe sporthal lonkt uitnodigend en in deze deelgemeente is nog geen volleybalklub aktief. VC KLJ is in een stroomversnelling te rechtgekomen. Wordt de pas behaalde titel de springplank naar bevor dering? Uit de KLJ De Katholieke Landelijke Jeugd ofte KLJ vormt de voedingsbodem van VC KLJ, zoals trouwens o- verduidelijk uit de naam blijkt. Begin der zeventi ger jaren werd volleybal één der vaste program mapunten van de KLJ. De belangstelling steeg De vrouwen van Real Tesra Lokeren werden nu ook op hel stadhuis ontvangen hij het behalen van *1 e? 'n 'U'' hun kampioenentitel<md) 1973 werd besloten met een officiële klub van start te gaan. Hilaire Pan is was de grote pro motor. Met als speelveld de speelplaats van de KC KLJ Temse was zaterdag in feest, (rdg) Vellese jongensschool startte men in derde provinciale. VC KLJ deed een onopvallend debuut en eindigde 8e (op 12). Door een reorganisatie der provinciale afdelin gen werd in het daarop volgende seizoen gestart in vierde provinciale. VC KLJ eindigde mooi twee de achter ATB. Het won echter de eindronde der tweede geëindigde vier de provincialers en be kwam zodoende een ti cket naar een hogere reeks. Hendrik Goiris volgde Guido Van Landeghem op als speler-trainer, en het seizoen 1976-1977 leverde een verdienstelij ke 5e plaats op. 1977-1978 bracht VC KLJ dichter bij de top van tweede provinciale. Met Romain De Meester als trainer-coach legde de klub beslag op de derde 1978-1979 is outstanding geworden voor VC KLJ. De klub won 20 van de 22 wedstrijden. Eigenaardig genoeg verloor het deze twee matchen... op ei gen terrein. Uiteindelijk triomfeerde KLJ met vijf punten voorsprong op de naaste belager, Kangoe roes Aalst. Het werd overigens een dubbel slag, want ook het reser- venteam sleepte de kam pioenstitel in de wacht. Trainer-coach Romain De Meester verwierf deze prijzenswaardige resul taten met volgende spe lers: Hendrik Goiris (ka pitein), Mark De Daele, Dirk Lievens, Guido Van Landeghem, Franky en Ronny Van Mele, Rudy Boodts, Etienne Cat- thoor, Jo Rombaut, Ed dy Verhulst, Hugo Col man, Guido Catthoor, Rudy Catthoor, Ivan Van Meervenne, Werner Noens fungeerde als as sistent-coach. In zijn feestrede tijdens de viering verontschul digde voorzitter Luk Ver- hulst burgemeester Maes en sportschepen Siegfried Buytaert, hij richtte een extra wel komstwoord tot de lei ding van de KLJ, uit wiens schoot de volley balklub zes jaar geleden ontstond, maar waarvan de klub inmiddels volle dig gescheiden is. Wat niet wegneemt dat er nog steeds goede kon takten zijn. Trainer De Meester werd met een geschenk bedacht, ter wijl officieel afscheid werd genomen van de gebroeders Franky en Ronny Van Mele, die werden getransferreerd. Alle ogen op volgend seizoen VC KLJ blijft niet bij haar recent sukses stilstaan. Nu al is men volop bezig aan de voorbereiding v het volgende seizo< Zoals eerder gemeld de klub naar de Tielroc se sporthal verhuizen, dat na een verblijf v vijf seizoenen in sporthal van Temse. Inmiddels is het c uitkijken geblazen op transfermarkt. VC K zelf neemt afscheid v twee vaste waarden: d< gebroeders Franky er Ronny Van Mele, beider uitstekende passeurs. VC KLJ speelt volgen* seizoen in de hoogstr provinciale reeks. Da het met welafgelijndr ambities aan de strijd za beginnen, blijkt overdul delijkuit de nauwgezettr voorbereiding. DRI In haar laatste kwalificatiewedstrijd heeft Wichelen, na een 2-3 zege bij St. Martens La tem, haar plaats in derde provinciale beveiligd. Voor ruime belangstelling was Wichelen doorlopend de dominerende partij en won met 3-1 cijfers (setstanden: 15-9, 15-8. 10-15, 15-10). Een smash van de thuisploeg overhel Latems blok VC Wichelen Sint-Murtens-Latem 3-1). (an) Heren: 1. Gentse. 2. Merelbeke B. 3. Liedekerke, 4. B. Merelbeke A. 5. Aalst. 6. Kang. Aalst. 7. Melle. 8. TT Ninove Dames: 1Br. Merelbeke. 2. TT Ninove. 3. Kangoeroes Aalst A. 4. Kangoeroes Aalst B Nog tornooinieuws... Op zaterdag 19 mei organiseert Volleyvereniging Berlare een tornooi voor amateurploegen uit Groot-Berlare. De wedstrijden gaan door op de terreinen van het H. Maagdcollege, Nieuwstraat te Berlare vanaf 13.30 u. (gdp) de bal in het net paste en het 13-14 werd. Zij maakte echter haar fout goed door de eerste matchbal van Hermes feilloos af te blokken. Onder helse aanmoedigingen brachten de Temse dames het nog voor mekaar om de bijna hopeloos geworden situatie in hun voordeel te doen keren. Lieve Heyman bracht Temse naast Hermes en twee fouten van bezoe kende aanvalsters maakten van Temse de winnaars van deze keiharde wedstrijd. Finale 19 mei Op 19 mei vindt in de Simonetzaal in Anderlecht de finale plaats van de beker van België voor damesploe- gen. Voor Temse is dit de bekroning van een knap seizoen. De andere finalist is Hasselt dat men 3-0 Eupen versloeg in de terug wed strijd. de heenwedstrijd was met 3-1 verloren door de Limburgse meisjes. Het Temsebestuur hoopt dat heel wat inwoners van de sportge- meente de verplaatsing naar Anderlecht zullen meema ken. De strijd voor de titel en voor de Europese bekerwedstrijd (en) nadien zijn voor beide ploegen erg aanlokkelijk. De twee teams ontmoetten el kaar ook in deze competitie en toen trok Temse aan het langste eind. maar dat een competitiesfeer enorm ver schilt van een bekertreffen is voor Temse zeer duidelijk. Bewijs: de uitschakeling van Hermes. Afscheid Trainercoach Ray mond De Coninck De finalewedstrijd van Tem- se-Hasselt is voor trainer coach Raymond De Coninck ook de laatste wedstrijd die hij van op de bank voor Temse zal volgen. Raymond De Coninck is vier jaar in functie bij Temse. Tijdens die jaren bracht hij Temse bij de elite van het Belgisch damesvolleybal. Winst in de finale zou dan ook een mooi afscheidsge schenk zijn. De Coninck tekende intussen voorHalle. Arbitrage aanduiding objec tief? In Temse zegde men «Als onze ploeg niet duidelijk de sterkste is. dan verliezen we». De aanwijzing van de scheidsrechters voor de halve finales deed olie op het vuur. Voor de wedstrijd Hermes- Temse kreeg men een West vlaams duo, voor de terug wedstrijd twee scheidsrech- Op zondag 27 mei e.k. organiseert Pardaf Kruibeke haar vierde massavolleybal tornooi voor rekreatieploe- gen vrouwen, mannen of gemengd. Inschrijvingen kunnen gebeuren door storting van 25Ö fr. per ploeg op rekening 412-7095151-67 van F. Strijdonck met vermelding: «Tornooi Kruibeke 1979 met... heren of... dames of... gemengd». Alle verdere inlichtingen kunnen bekomen worden op 031/74.25.85 Dit is vollevbalklub Wichelen, dal nu ook de terugwedstrijd van Sint-Martei naar 3' provinciale promoveert.' (an) s-Latcm won en hierdoor ters uit Hasselt van wie één de secretaresse was. Was het niet zo dat als Hermes won van Temse. Hasselt, de andere finalist, reeds zeker was van Euro pees te spelen volgend sei zoen? Hermes is landskam pioen en dus al geplaatst voor Europese wedstrijden. Hevige supporters In de sporthal van Temse werd de wedstrijd Temse- Hermes op videoband opge nomen. eerst dacht men aan hevige supporters van se. later bleek dat het wa waren van Hasselt, de tt strever van Temse. Hasselt laat dus niets aan ij toeval over. De meisjes uit Temse gaan naar de finale van de beker van BelgiëDat kon pas na e wedstrijd tegen Hermes Oostende (dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 28