Provinciale voetbalkompetitie Kemzeke kon kampioenen viering niet meer uitstellen Olsa zakt. ^Geraardsbergen kampioen bij 1 gehandicapte Klauwaerts Hammenaars blijven winnen maar Geraardsbergen kampioen Vigor Hamme -Olsa Brakel 3-1 90 minuten spanning op het Vigor-Hammestadion Klauwaerts Kemzeke - SK Geraardsbergen 0-3 Roodkapje gevaarlijker dan de wolf? Panorama Nieuwen bij de tijd. De Voorpos! - 11.5 1979 - 29 AUTORfiHW j^^RlHCEN IpUDlHCEH Klauwaerts Kemzeke is er niet in geslaagd zijn thuis wedstrijd tegen leider SK Geraardsbergen tot een goed einde te brengen. Voor een ruime publieke be langstelling, clubleiders spraken van rond de 500 toe schouwers, moest de ploeg van Jan Doorns reeds fe gehandicapt aan de wedstrijd beginnen. Zonder On- genae en Oudenaertzou het voor de Waaslanders niet gemakkelijk zijn Geraardsbergen te kloppen, maar tot overmaat van ramp moest men naderhand ook de diensten missen van Herve Van den Hende die zich tijdens de opwarmingsrondjes kwetste en eveneens verstek diende te geven. Op de voorlaatste voetbaldag werden een paar on bekenden opgelost. S.K. Geraardsbergen nam de nog resterende twijfels die inzake de titelstrijd nog heersten, weg en het staat nu ook vast dat Olsa samen met Nieuwerkerken naar de tweede provin ciale buitelt. Kemzeke de beste bedoelingen ten spijt, heeft de kampioenenviering niet meer kunnen uitstellen. S.K. heeft dan toch zijn streefdoel bereikt. De ploeg van trainer Van Damme voerde van meet af aan in deze kompetitie een verwoed duel met F.C. Brakel, dat naderhand toch moest afhaken. Ge raardsbergen klom dan half weg de kompetitie naar de leiding en gaf deze niet meer prijs. Voor speler trainer Van Damme vroeger S.V. Waregem is het behalen van de hoogste onderscheiding zeker een sukses en ook een beloning voor het degelijke werk. S.K. beschikte over een goed richtende aan val, maar vooral over een zeer stabiele defensie, die totnogtoe slechts eenentwintig doelpunten moest toestaan. Dit wijst alleszins op een zeker evenwicht in de ploeg. Olsa stond te Hamme, dat ook nog wel ogen gooide naar de titel, zowat voor een hopeloze taak. Zoais logisch kon worden verwacht trokken de Brakelaars aan het kortste eind. Men keek nochtans op geen inspanning maar Hamme was niet te pakken. Rekening houdend met het aantal bruikbare scorekansen die de beide ploe gen te beurt vielen mag men stellen dat de rekening voor Olsa nog goedkoop uitviel. Het was tenslotte De Malsche die Olsa het deksel op de neus sloeg. Voor Olsa betekende deze nederlaag de degradatie. De grootste verliezer van de recente speeldag was on tegensprekelijk Standaard Denderleeuw. Het moest op eigen veld dan nog de loodjes leggen voor Lebbeke, dat het in zijn jongste wedstrijden toch niet zo schitterend deed. De zege van Lebbeke was ech ter geen toeval Dit kan men voldoende afleiden uit het 0-3 eindrezultaat. Tot net vóór de rust kon Stand aard het been stijf houden. Toen maakte de verdedi ging een slippertje en dit werd door Van den Broeck afgestraft. Nog voor de wedstrijd een uur oud was keek de ploeg tegen 'n 0-2-achterstand aan. Net voordien had de Standaard spits Heyvaert, die echter goed werd afgeschermd door Verhulst, de kans op de gelijkmaker verbeuzeld. Voor de rust kon men de gevaarlijke Heyvaert echter onvoldoende bereiken, om de S.K. verdediging nog te verontrus ten. Door deze nederlaag zit Standaard insgelijks in de puree Want het is ook niet uitgesloten dat het zakt. Het aantal dalers in deze reeks is inderdaad verbonden aan het aantal klubs die uit de nationale bevordering tuimelt. Totnogtoe is dat Dendermonde. Doch ook Racing Gent zit nog op het hellend vlak. Men dient dus de laatste speeldag af te wachten om de laatste onbekende opgelost te zien. Ook S.K. Aalst komt nog in aanmerking voor degradatie. Het kon het te Boelare niet rooien Ofschoon men ons verzekerde dat het gelet op de spelontwikkeling toch wel de halve inzet verdiende. Trouwens eenieder had zich reeds met de puntendeling verzoend toen nog een doelpunt uit de lucht viel. Voor Boelare bete kende dit zoveel als zekerheid. R. Wetteren kan met gerust gemoed naar de laatste speeldag toe. Het won «zonder pardon» van het reeds meerdere we ken veroordeelde Nieuwerkerken. Voor Kemzeke door de nederlaag tegen de kampioen, en voor Lo- vendegem is er eveneens nog geen volledige ge ruststelling. Laatstgenoemde mag het nu zondag echter op eigen bodem doen. En met S.K. Aalst als tegenstander. Het wordt wel hard knokken, maar bij S.K. zou men zeker met een onbeslist reeds dik tevreden zijn. St. Denderleeuw geniet tegen F.C. Ronse van het veldvoordeel en het zal nu wel alles in het werk stellen om te winnen. Men doet er evenwel goed aan de ploeg van Carteus toch niet te onder schatten. Alles laat dan voorzien dat S.K. Aalst nog in nauwe schoentjes zal .komen en dat Oranje-Groen na een verblijf van eert tiental jaren in de hoogste provinciale afdeling kans maakt op degradatie. Jef Van Hove Toch waren de eerste doel kansen, zonder echt ge vaarlijk te zijn voor de thui sploeg, en heel even kon den De Rouck en Dullaert zich even tonen voor het doel van de jongens uit de Vlaamse Ardennen. Ge raardsbergen toonde zich evenwel een waardig leider en wist de eerste schokken voortreffelijk op te vangen. Rond het kwartier kwam Kemzeke even in moeilijk heden toen doelman Strobbe een gevaarlijke in swinger van Clement diende te stoppen en even later zelfs bedreigd werd door een te korte terug speelbal. Op de twintigste minuut kon Geraardsber gen afstand nemen van de Klauwaerts door een doel punt van Van den Brande: 0-1. Het jonge elftal van trainer Doorns verloor nu sti laan meer en meer voet in het spel en dit liet Ge raardsbergen toe rustig combinerend het leder in eigen rangen rond te spe len. Tot een tweede treffer kwamen zij voor de koffie echter niet en het was Dul laert die voor de thuisploeg zelfs nog de beste kans kreeg. Na de koffie gingen de leiders even dieper op het gaspedaal drukken en dit resulteerde meteen in een aantal gevaarlijke situa ties voor het Klauwaerts- doel. Uiteindelijk was het Clement die op de 63e mi nuut voor 0-2 kon zorgen uit inzenden van Clement. Meteen brak de veer bij de thuisploegen kon leider Ge raardsbergen doen wat het wilde. 'Een aantal gevaar lijke aanvallen werden door doelman Strobbe goed be oordeeld en even leek het of de thuisportier de situatie meester zou blijven. Toch diende hij zich nog eenmaal verloren te geven op de 82e minuut toen De Bruyne al leen voor zijn doel kwam op- SK Geraardsbergen heeft eindelijk zekerheid en gaat naar 4* nationale! (dw) rukken en er 0-3 van kon maken. Geraardsbergen speelde nu op rozen en hield de bal in eigen midden tot het eindsignaal. Kem zeke is echter reeds een paar weken gered en het is logisch dat dit verjongde elf tal niet meteen de aller grootsten uit de reeks aan kan, maar toch heerst een goede samenwerking tus sen de oudere en de jong aankomende elementen. Voor leider Geraardsber gen is het nu bekeken want met twee punten voor sprong op rivaal Hamme kan er niets meer gebeuren temeer dat de leiders kun nen -bogen op een groter aantal overwinningen in dien het nog tot een gelijk puntentotaal zou komen. Voorzi„erWn n van Kemzeke wa Hamme dient dus te hopen Prm) ,efeiici,eren. (dw) nri pon nf pnHoro fttcio in de eerste om de kampioenen van SK Geraardsbergen (Eerste op een of andere fusie in hogere klassen om toch nog de stap naar bevordering te kunnen zetten. MJP. Voor de voorlaatste thuiswedstrijd was er een grote De Hammenaars startten belanqstellinq op het gemeentelijk stadion in de nochtans vrij vlug en de- Sportpleinstraat. Het degraderende Olsa Brakel heeft monstreerden een uitdruk- het de wuitens zeker niet gemakkelijk gemaakt. Zij die kelijk veldoverwicht. Door dachten dat de Hammenaars er een doelpuntenfesti- overhaasting werden zelfs val gingen van maken, toen de stand vrij vlug 2-0 in het een drietal doelrijpe kansen voordeel van de thuisploeg luidde, hadden het ver- gemist. Reeds op de 9 mi- keerd voor. nuut brak midvoor Eddy De Malsche toen een hoek schop met een pracht van een kopstoot tot in het doel ..vj. werd verlengd (1-0) Dit gaf Ide thuisploeg de nodige HJ ruimte om nog meer aanval- --lip lend te gaan spelen. Bij de 1 t* ^Jj^IÉSËÉI iPR bezoekers kwam vooral het lijf rgSJ- ÉH gevaar van Van der Strae- ten en Marnix De Bruyne waarbij doelman Malfliet op de proef werd gesteld. Op I dieptepas van Paul Ver- me're die een schitte- 1 rende wedstrijd speelde IfJl kreeg Van Buyten een unieke kans maar schoot - boven de dwarsligger. Op de 25ste minuut kon de Hamse aanhang terug jui- chen toen Eddy De Malsche - een einde maakte aan een l geharrewar voor het Bra- ♦>-ï|||pkelse doelJuist voor de rust kende Luc Schuddinck pech toen zijn schot via ach terspeler Van de Walle die op de doellijn stond, in hoekschop vloog. De rust kwam met een gevleide stand voor de bezoekers. Na de herneming kreeg men het eerste kwartier middenveldspel. Op een der schaarse doorbraken van Olsa kon Puforeeuw een misverstand tussen Joos en doelman Malfliet benutten om er 2-1 van te I maken. Ronny De Beule plaatste daarop twee mooie kopstoten die echter naast en over het doel gingen. Het was slechts uitgesteld. Op de 79 minuut nam Eddy De Malsche alle twijfel weg door een hoekschop geno men door De Beule met een derde doelpunt af te ronden. Verdiende zege van de Hammenaars waarbij vooral Joos, Verbustel en Van Buyten een eervolle vermelding verdienen. Scheidsrechter Van Utsa Brakel kreeg het in Hamme hard te verduren. Hier redt de bezoekende keeper in extremis Damme die voortreffelijk deze wedstrijd leidde kreeg De Geraardsbergse verdediging onder druk maar niet geveld (Kemzeke-Geraardsbergen 0-3). (dn') volgende elftallen op het Cubber, Mamix De Bruyne veld: an Duforeeuw. Olsa Brakel: Seeuws ^'9or Hamme: Malfliet, De Naessens (47min. Bel- Beule- Jo°s, Marc Da Mal- linck), Van de Walle, Mat- sche- Verbustel, Van Buy- thijs, Dupret, Erik De Bruy- ten- Vermeire, Brussel- ne, De Cubber Johny, Van mans' EddV De Malsche, der Straeten, Andre De S^ers en Schuddinck. (P. Van Gendt) Eddy De Malsche voltooit met dit doelpunt zijn hattrick (VW Hamme-Olsa Brakel 3-1). (v) Tijdens de jongste wedstrijd was de spanning te snij den in de Sportpleinstraat. Voortdurend rinkelde de telefoon. Er werd zelfs talrijke keren getelefoneerd naar Kemzeke om te vragen hoe de stand was tus sen Klauwaerts Kemzeke en Sportkring Geraards bergen. Diverse geruchten werden het terrein rond gestuurd. Alle Hammenaars hoopten dat er iets in zat voor de jongens van trainer Meersman. Een teleur stelling was het echter toen na de wedstrijd werd vernomen dat de leiders met een 0-3 zege deze wedstrijd hadden gewonnen. (P.V.G.) Afwisselend gebrandmerkt als handlanger van de duivel, lustmoordenaar en belager van Roodkapje, is de wolf door de eeuwen heen steeds de "zondebok" geweest. Is die wolf echt zo'n meedogenloos monster? De Duitse bioloog Erik Zimen, die zelf jarenlang tussen de wolven leefde, vertelt een ander verhaal. Een pakkend pleidooi voor een uitstervende diersoort. Verder in de nieuwe Panorama: Boetiek op zolder. Mimi Smith analyseerde voor Panorama de Mode 1979 en stelde vast dat die nogal vrijpostig teruggrijpt naar grootmoeders tijd. Een onthullende vergelijking... Europa speelt Startrek. Ook Europa heeft nu zijn ruimtevaartorganisatie: de ESA. Panorama vroeg de Vlaamse projektdirekteur, de heer Orye, waarom die eerste raket zo moeizaam van de grond komt.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29