Provinciale voetbalkompetitie Verdikt viel laat Hamse aanvallers geraakten moeilijk door Brakelse verdediging Kapitaalsinjektie opent rooskleurige toekomst voor Sparta Buggenhout K.S.V. Temse - Baasrode 2-0 Herleving St-Pauwels neemt afscheid van het seizoen 1978-79 Trainer Willy Meersman blijft te Hamme Provinciale voetbalkalender voor zondag 13 mei 1979 Supportersklub blauw-zwart kiest beste speler van Vigor Hamme 30 - 11.5.1979 - De Voorpost Eric De Wandel komt iets te kort bij een voorzet (Buggenhout-Adegem 1-0). (jf) Spana Buggenhout won aan huis van Adegem met 1-0. (jf) uit ziet zou Sparta hooguit bin nen de driejaar over een volle dige nieuwe akkomodatic kunnen beschikken. Een noodzaak is dat alleszins. Het oude stadion, voor zover men van een stadion mag wagen, is dusdanig in verval dat een vol ledige vernieuwing zich al ja ren opdrong. Nu ook in dat op zicht de toekomst er voor gecl- Speler-trainer Jos Boons blijft ook volgend seizoen bij Sparta Buggenhout. (jf) iets moest gebeuren wil men de toekomst van de voetbal sport in Buggenhout veilig stellen. We hebben thans ge middeld 300 toeschouwers. Voor een gemeente als Bug genhout. die ruim 13.000 in woners telt. is dat uiteraard te weinig. Alleen betere resulta ten kunnen in dat opzicht tot forse verbeteringen leiden.» Tijdens de jongste wedstrijd heeft de Buggcnhoutse pen ningmeester allicht nog min der werk gehad. Er vulden hooguit honderd kijklustigen het terrein van Sparta. Noch de lokalen noch de bezoekers hadden er nog iets bij te win nen of te verliezen. Vanzelf sprekend dat ook de acteurs in een einde-seizoensteniming Temse heeft het tegen het in gevaar verkerend Baasrode niet erg lastig gehad. Doelman Mijs, die de zieke Robert Van Lombergen verving, kende een rustige namiddag. De tweede junior naast de doelman was Giovanni Sciacca, een middenvelder met technische kwaliteiten. Temse startte met de wind in de rug. Willems Bosman maakte hiervan gebruik. Zijn afstandschot keilde over. Temse was bestendig op de bezoekende speelhelft maar liep meermaals in de goed opgezette buitenspelval. WfëSmMA Jn de 12e minuut schonk Mijs 9^voor het eerst zijn defensie ver- MSêMËwÊtW m: ':^ÊÊÊÊ9Ê^i^Ë^tr°uwcn- Zijn collega aan de overzijde kreeg het daarna hard te verduren, met Bosman. Franky Vcrbcrckmoes en HHhÉH Francois Verstappen meer- WÊÊÊË^M WKêIÊÊIÊÊM/.'. maals aan het kanon. W?// doelman Jansegers hield het hoofd echter koel. Temse gaf dc toon aan, Baasrode bleef k overeind. sloot de ref dc ogen ten Gio- vanni Sciacca Franky Vcr- bcrckmoes bediende en deze in Frans De Batselier, ondervoorzitter van Sparta Buggenhout. zijn opmars gestuit werd. Een gelukkig met de komst van een sponsor, (jf) actie Francois Verstappen- Hubert Vcrbeke bracht eerst genoemde alleen voor de del man, de juichkreten bleven achterwege. In dc 40e minuut ging Franky Vcrbeickmoes weer op dubieuze manier tegen de grond, doorspelen.... Even voor de rust zag een te persoonlijk spelende Francois Verstappen niet hoe zijn me- demaats zich naar een betere schietpositie verplaatsten. In de tweede helft kwam Mijs gepast tussen toen de defensie zich liet verschalken. Baas rode toonde offensiever nei gingen. Marc Van Hoy weghen werd ingehaald ten nadele van Francois Verstappen. Dc thuis ploeg herstelde het even wicht. De openingstreffer hing in de lucht, toch werd het wachten tot de 72ste minuut voor het feit er was. William Bosman paste naar Hugo Meersman, deze zwiepte dc bal voor doel waar Franky Vcrbcrckmoes inknikte (1-0). K.S.V. ging dreigend verder, een voorzei van Patrick Van De Vel naar Giovanni Sciacca en deze knalde op de portier. Met nog vijf minuten voor de boeg ontketende Baasrode een alles of niets offensief dat Temse verraste. Een vrijschop ter hoogte van de backarea luidde de bezoekende acties in. Een daaropvolgende hoek schop ontwrichtte de Temse verdediging. Maar Geert Rooms redde op de doellijn Hij bracht samen met Gio vanni Sciacca een tegenactief op gang. De ex-Bcverenspeler werd in de fatale zone foutief tegen de grond gewerkt. Franky Verberckmocs liet vanop de strafschopstip de be zoekende doelman kansloos (2-0). Het verdict was geval len. verkeerden. Het enige en be slissende doelpunt kwam halfweg de eerste helft tot stand Urbain Van Den Berghe werd door een bezoekende verdedi ger in de fatale zone tegen de grond gelopen. De hieruit- voortvloeiende strafschop werd oordeelkundig omgezet voor speler-trainer Jos Boons. Na dc kampwisseling bleven de doelkansen al aan de even magere kant. Alleen Eric Dc Wandel ondernam nog een paar vruchteloze pogingen Voor Sparta is het seizoen in feite afgelopen. Het nam al een eerste optie op volgende kom petitie door het kontrakt met speler-trainer Jos Boons met een jaar te verlengen. Ook de overeenkomst met Ronny Schaeck wordt verlengd. De Antwerpenaar, die een paar weken geleden tegen een rood kartonnetje aanliep kreeg een schorsing opgelegd tot 11 juni. Als gevolg hiervan moet hij ook dc laatste speeldag achter de omheining blijven. Het ziet er dus naar uit dat er in de ko mende weken beldngrijk trans- fernieuws te verwachten is bij Sparta Buggenhout. We zijn echt benieuwd wat er gaat uit de bus komen. Sparta Buggenhout speelde tegen Adegem met: Francois Van Ingelghem, Willy Boons, Gaston Cauwenberghs, Albert Van Hamme, Mare De Mees ter, Hugo Tillcy, Danny Ema nuel, Ghislain Van Parijs, Ur bain Van Den Berghe, Eric De Wandel, Ronny Sanders. E.D.M. Op zaterdag 19 mei neemt Herleving St-Pauwels op originele wijze afscheid van het lopende seizoen. Door toedoen van het jeugdcomitee wil men dit jaar lijks afscheid een beetje meer luister bijzetten. Zo plande men ondermeer een originele familienamid dag. Niet minder dan drie plezante wedstrijden staan er op het programma. Vooreerst starten te 14 00 uur de Microben A tegen hun categoriegenootjes Micro ben B. Te 15.15 uur treden hun moeders in het stnjd- perk tegen de dames en verloofdes van Herlevings eerste elftal en reserven Om 16.45 uur zijn het de vaders van de jeugdspelers die met het bestuur van F.C. Herleving in de clinch gaan. Deze voetbalna middag wordt de supporters bijna gratis aangebo den. Van Herlevingzijde verwacht men ook een groot deel gelegenheidssupporters om deze wedstrijden bij te wonen. Het attraktieve van deze wedstrijden is ongetwijfeld het feit dat beide dameselftallen voor het eerst de schoenen aanbinden en dat bij de heren wedstrijden ongetwijfeld een aantal ex-Herleving - veteranen terug te 2ien zijn. Rendez-vous dus op 19 mei rond het Herlevingterrein. MJP. 'SSjsWï Dit is een massale aanval van Baasrode, maar Verbeke Temse-Baasroile 2-0). (dw) Van de Vel lossen het probleem op Naarons werd medegedeeld wordt het kontrakt met trainer Willy Meersman met een jaar verlengd. De geruchten als zou ook Piet Vijlders als hulptrainer worden aangeworven konden nog niet bevestigd worden., Wel zal er voor de aanvalslijn naar een degelijke versterking worden uitgezien. Luc Schud- dinck, die reeds aangezocht werd naar een andere klub te gaan, blijft te Hamme, iets wat trainer Meers man slapeloze nachten heeft meegebracht. Te Hamme wordt zeker geen enkele speler uit het fanion- elftal van de hand gedaan. Immers wanneer in eer ste provinciale verder wordt gespeeld volgend sei zoen wil de Hamse klub de titel spelen in het seizoen 1979-1980. (P.V.G.) I PROV Racing Wetteren - Lebbeke (Arnou) Hamme - Lokerse (Callebout W) Lovendegem - SK Aalst (Boudeweel) Kemzeke - Nieuwerkerken (Van den Dungen) II PROV A Evergem - Baasrode (Devisscher) Buggenhout - Zomergem (Lippens) Temse - Heirnis (Mestdagh) St. Gillis Waas - Ol. Gent (De Winne) FC Destelbergen - Robur (Coppens) H. Vrasene - Maldegem (Anica) Oostakker - Sint Pauwels (Colpaert) II PROV B Mere - Bevere (Kielemoes) III PROV C Bambrugge - Terjoden (Van den Abbeele) Kerksken - Schellebelle (Wijckhuys) Wieze - Oudegem (Van Impe) Voorde - W. Moorsel (De Meyer) Vlierzele - Meerbeke (Van Herreweghe) Grembergen - Hofstade (Van Imschoot) Eendracht St. Gillis - Erpe (Mettepenningen) Appels - Thor Meldert (Van Nieulande) Eddx De Malsche, de Hamse voorspeler en doelman-boeman, zondag tegen Brakel alweer goed voor 3 doelpunten, (v) De wedstrijd tegen Olsa Brakel met Nieuwerker ken reeds degraderend naar tweede provinciale was vooral de eerste speel helft aantrekkelijk. Van bij de aanvang stelden de Wui- tens alles in het offensief en doelman Seeuws al hoewel klein maar dap perdiende vrij vlug zijn kwaliteiten te tonen. Tijdens de rust werd geïn formeerd te Kemzeke hoe de stand er daar op dat ogenblik uitzag. Toen men vernam dat het 0-1 was voor de leiders, was men er nog steeds van overtuigd dat het er nog steeds inzat voor de Wuitens. Tijdens de tweede speel helft kwam er nog enige spanning toen in het vierde kwartier Duforeeuw een misverstand in de Hamse verdediging benutte om de achterstand te milderen. Eddy De Malsche die weer een schitterende partij speelde lukte met een derde treffer tien minuten voor het eindsignaal echter een hattrick. Segers. Van Buyten, Brusselmans, Joos en Ronny De Beule mogen eveneens op een zeer goede partij terugblikken. De Hamse bankzitters Peelman, Van Praet en Rodrigo vonden het zeer spijtig dat de spanning er meteen uit is in eerste pro vinciale door de zege van Geraardsbergen te Kemze ke. Meteen kunnen de mannen van de muur de schuimwijn en de mattetaar- ten laten aanrukken. Na te moeten toezien hoe Deinze. Aalter en Sint-Martens- Latem hun de titel op het nippertje ontnamen werd vierde keer goeie keer voor de jongens van Charles Van Damme. Vigor Hamme hoopt nu dat het ofwel te Oostende of te Charleroi tot een fusionering komt waar bij de Hammenaars als tweede gerangschikte eveneens naar vierde na tionale zouden promove ren. De steeds groeiende Hamse supportersklub Blauw-Zwart organiseert haar eerste bal op zaterdag 26 mei in zaal De Vrijheid, Stationstraat 45. te Ham me. Zowel de beheerraad, bestuur, trainers, spelers en aanhangers worden hierop verwacht. Men wil het schitterend seizoen van de jongens van trainer Meersman vieren in een gezellige kring. Tevens zal de beste Vigor-Hamme speler gekozen worden in het lokaal en gevierd tijdens dit dansfeest. De inkom bedraagt 50 fr Eerste dans te 21 uur. Op zaterdag 12 mei zijn de Hamse oudspelers uitge nodigd te Aken - Duitsland, bij de Belgische militai ren, waar zal deelgenomen worden aan een voetbal- tomooi. Voor de supporters zijn er nog enkele plaat sen vrij. Belangstellenden kunnen inschrijven in café De Muyter, Veldstraat. Deelname in de onkosten 250 fr per man. Vertrek te 9 uur aan het supporterslokaal. In de kazerne kan men twee warme maaltijden be komen voor 150 fr. 's Avonds volgt er nog een groot bal (P.V.G.) III PROV D Oosteeklo - Waasmunster (Meiresonne) Excelsior - Stekene (Van Hoey) Bazel - Kruibeke (Steels) Kallo - Klinge (Cooreman) Melsele - KV Eetvelde (Van Haver) Haasdonk - SLV Zelzate (Van Gijsel) Kieldrecht - Hoogeinde (Rottiers) IV PROV C Zaffelare - SK Overmere (De Mey) Val. Overmere - Dyn. Beervelde (Drieghe) IV PROV G Aaigem - Oordegem (De Clippeleir) Herdersem - Massemen (Eeckhaudt) Serskamp - Ede (Teugels) Heldergem - Edixvelde (Comelis) Burst - Smetlede (De Bruyne) IV PROV H S. Moorsel - Schoonaarae (Janssens) E. Meldert - Doggen (Heiremans) Wichelen - Opstal (Bauwens) Beriare - Gijzegem (Van Damme) R. Lebbeke - Opdorp (Schuddinck) Baardegem - Erembodegem (Ravijst) IV PROV I Sinaai - Moerbeke (Lievens) Eksaarde - SK Lokeren (De Buck) Gerda - WB St. Niklaas (De Proft) Str, Stekene - Rupelmonde (De Kimpe) Sombeke - Wachtebeke (Melkebeeck) Meerdonk - KL Vrasene (Verheyen) Er zit toekomstmuziek in Sparta Buggenhout. Precies een paar uur voor de aftrap van de wedstrijd tegen Adegem sloten de cftibdirigenten een overeenkomst af met een plaat selijke nijveraar. Deze zal thans borg staan dat Sparta kan overgaan tot het aantrekken van minstens zes nieuwe spe lers. Het bedrag dat Sparta ter beschikking krijgt is hoog. Men kan er belangrijke transfers mee realiseren in die zin dat de Buggenhoutse tweede provincialer voor volgend sei zoen al direct als titelkandidaat kan worden vooropgesteld. Nu men over voldoende kapi taal beschikt wil men voetbal lers aantrekken van wie men vrijwel bij voorbaat weet dat ze renderend zullen zijn. Klakkejoos en onberedeneerde transfers zullen er vast niet ge daan worden. In Buggenhout wil men de toekomst van de club op wat langere termijn zien. Het ge meentebestuur heeft plannen om een volwaardig sportsta dion uit te bouwen. Wellicht zullen over korte tijd de voor bereidende werkzaamheden beginnen. Zoals het er nu naar blauw rooskleurig uitziet wil men in bestuursmiddens ook niet bij de pakken blijven zit ten. Men heeft een sponsor ge zocht en ook gevonden. Dat opent uitzonderlijke perspek- tieven. Ondervoorzitter Frans De Bat selier hierover: «Het is de be doeling in de kortst mogelijke tijd door te stoten naar hogere afdelingen. Men mag niet lan ger ter plaatse blijven trappe len. De voetballiefhebber .is veeleisend en wil ook waar voorzjn geld. Bovendien is de konkurrentie dusdanig dat er

De Voorpost | 1979 | | pagina 30