Provinciaal voetbal chellebelle klopt ampioen Oudegem Tot de laatste snik Verdiende zege na goede wedstrijd S.K. Grembergen krijgt nog harde noten te kraken Tegen de traditie in... Ki|k op 3e Provinciale 3e Provinciale D Stekene - Assenede 2-0 lijk op 3B Provinciale C 3e prov. C. S.K. Grembergen-Wilskracht Moorsel 0-2 3eProvincialeO Melsele- Kruibeke 0-1 De Voorpost - 11.5.1979 - 31 Het tweede Stekens doelpunt (Stekene-Assenede 2-0). (dw) ierre Heels slalomt door de verdediging van Kruibeke (Melsele-Kruibeke O-I), (dw) i twee zondagen voorzie finish heeft kampioen Ou- gem zyn eerste nederlaag van het seizoen opgelo- i. Het kan geen verwondering baren. Vanaf sep- nber stonden de filozofen onder een hoge druk: de el moest binnengerijfd. Éénmaal de spanning gewe- n, zwakte ook de koncentratie een beetje af. Schel- H-'lle. een ploeg die uitpuilt van het talent maar door genslagen en ook wel een beetje te briljant om een ste kurve in de prestaties ie leggen, realizeerde de unt. Na een 0-1 voorsprong van de paarsjes bracht tear De Blecckere zijn maats langszij. Maar toen hellebelle een kloof van twee doelpunten had gesla- tn scoorde diezelfde «Chou» wel de aansiuitingstref- r, doch een drawn zat er voor de discipelen van ainer Rooms niet meer in. eel belang had het allemaal niet meer: de titelstrijd is imers gestreden en een deuk in het prestige van Ddegem zit er na die verrassende 2-3 niet. elangrijker waren de resultaten die de bedreigden ten optekenen. Zowel S.K. Grembergen als Sparta ppels kregen flinke klappen om de oren. Grember- m is al een poosje op de dool en maakt een bijna ivoorstelbaar dieptepunt mee. Normaliter mocht het nis niet verliezen tegen Wilskracht Moorse!, een oeg die in dit kampioenschap niets meer te winnen of verliezen heeft. Groenwit kon geen vuist maken, it staan een doelpunt scoren. Voor de citroehtjes onden de paarsjes zich de beteren. Nadien trachtte rembergen de forcing te voeren maar werd twee keer vat en fataal gecounterd door een realistische tegen- re ver. rembergen staat nu op de 14de plaats en kan nog Jorbijgesprongen worden door Sparta Appels. >arta Appels heeft een huizenhoge bchoudskans ver- wanseld. In eigen huis dan nog wel. Het dient gezegd it Hofstade nog naar de tweede plaats mikt, doch iveel waarde moet aan de officieuze titel van vicc- ampioen nu ook niet gehecht: KAV Dendermonde (gradeert uit Vierde Nationale, zodat de eindronde oor de -eventuele bijkomende klimmer» veeleer een rmbolische betekenis heeft. loe dan ook: roodwit werd de das omgestrikt en blijft istgcspijkerd op de voorlaatste plaats, lie zonder pardon naar - Vierde» degradeert, Grem- ergen of Appels, zal pas zondagnamiddag te kwart oor vijf vaststaan. Hoe het afloopt is erg onduidelijk, I kunnen we een (broze) pronostiek op papier zetten, rembergen speelt thuis tegen Hofstade. Als Wils- racht er even... wilskrachtig tegenaan gaat als te |ppels, ziet het er voor de poulains van Herman Burgghraeve erg bleekjes uit. Sparta Appels moet het thuis tegen Thor Meldert proberen te rooien. Geen onmogelijke opdracht. AI mag Thor niet met vuur spelen: Meldert kan immers ook nog in die miserie geraken. Stel dat Thor in Appels verliest en Grember gen Hofstade klopt, dan ziet de situatie er uit als volgt: 13de S.K. Grembergen met 25 punten en elf gewonnen matchen, 14de Thor Meldert, 25 punten en acht ge wonnen wedstrijden. Sparta Appels degradeert dan (24 punten) samen met het reeds lang veroordeelde Bombrugge. Maar... Er zit voor Thor meteen een addertje onder het gras. Omdat KAVD terug een pro vinciale ploeg wordt, moet uit «Derde» nog een ne gende ploeg zakken. De derde laatsten moeten, in een tornooi, onder mekaar uitvechten wie de kaars uit blaast. De laatste loodjes wegen dus erg zwaar en er kan nog alles gebeuren. Het wordt intussen ongeduldig uitkijken naar de finish van een eindeloos lijkende kompetitie. Voor 12 van de 16 teams is de laatste voetbalzondag een loutere formaliteit. Vorige week bracht immers voor verscheidene klubs opluchting. Wieze had tegen Terjoden aan één goaltje genoeg om in één ruk door te stoten naar een veilige negende plaats, en Eendracht Sint Gillis stuurde Meerbeke ijlhands naar huis, zodat de blauwhemden hun puntje voorsprong op runner-up Hofstade behouden en tweede blijven. Zondag valt dus het doek. Veel later dan «gepro grammeerd» Onze ongewoon harde en lange winter is verantwoordelijk voor deze uitgesmeerde kompetitie. Met Oudegem is de beste ploeg kampioen geworden. Vanaf september volgen nu andere en zwaardere op drachten. Er zullen een paar «gaten» moeten worden opgevuld, nieuw bloed aangevoerd omdat in «Tweede» met een bredere kern dient te kunnen aan getreden. Dat zijn natuurlijk zorgen voor de dirigen ten die in het verleden reeds meer dan void* .nde heb ben bewezen een goeie kijk te hebben op de voetbal sport. Twaalf maand geleden kon het al «gebeurd- zijn. Maar toen botsten de filosofen op de -miljonairs» uit Denderhoutem. Ditmaal kon met gelijke wapens gestreden. Met het gekende gevolg. Proficiat en good luck. Wat de dalers betreft: Bambrugge zakt. Grembergen en vooral Sparta Appels zitten met de daver op het lijf. En Thor Meldert moet er eveneens nog voor knokken, want in het slechtste geval zit er nog een vervelende eindronde in. De allerlaatste kompetitiedag, die zondag weliswaar met vijf weken vertraging wordt afgewerkt, wordt beslist geen formaliteit. In de helft van de wedstrijden staat, tenminste voor één antagonist, nog heel wat op het spel. Tot de laatste snik wordt er om de toch ook belangrijke tweede plaats gestreden en moet op de uiteindelijke ontknoping van de felle degradatiestrijd worden gewacht. Voor Ste- keken, Kruibeke, Bazel, Kieldrecht en tot velers verrassing ook nog Haasdonk kunnen de uitslagen van de dertigste voetbalzondag belangrijke gevolgen hebben. Van de drie mogelijke mede-afzakkers met het reeds ver oordeelde Zelzate deed Haasdonk ongetwijfeld de beste zaak. Op eigen terrein overwon het Klinge op een verras send goede wijze. Een doelpunt in elke speelhelft be kroonde het verdienstelijke werk van de lokalen. Met een beetje meeval had de score zelfs nog hoger kunnen oplo pen. Erwin Van Camp kende enkele keren pech bij de afwerking. Een speciale vermelding verdient ook doel man De Breucker. Hij maakte de gevaarlijke tegenstoten van Laurent De Caluwé en Dirk Kindt onschadelijk. Het duel tussen Bazel en Kallo begon met een kansrijke bezoekende treffer. Een voorzet «waaide» doodeenvou dig het doel binnen. Het duurde natuurlijk een hele poos eer de thuisploeg deze zware opdoffer had verwerkt. Na de rust draaide de Eendracht-aa^val wel op volle toeren. Ondermeer Janssens en Maes kwamen heel dicht bij een doelpunt. Toch konden de plaatselijke supporters pas vijf minuten voor tijd juichen. Dooreen vrijschop rechtstreeks - binnen te trappen bezorgde Eddy De Smet zijn ploeg de ruimverdiende gelijkmaker. Hoeft het gezegd dat dit punt erg belangrijk was voor het moedige Bazel? Heel wat minder goed verging het de gewezen tweede provincialer Kieldrecht. Thuis kreeg het een zware 1-5 pil te slikken. Tegenstander was de vooralsnog ongesla gen kampioen K.V. Ertvelde. De poulains van speler trainer Antheunis hebben in de voorbije negenentwintig wedstrijden een opmerkelijk doelpuntensaldo van zesen vijftig (71-15!) bij elkaar getrapt. Dat ze een erg produk- tief geheel vormen bewezen ze zondag op een sprekende wijze. In tegenstelling tot het toch behoorlijk voetballende S.K. benutten ze tenvolle de geboden kansen. Reeds na de eerste helft was het vonnis voltrokken. Ertvelde leidde toen met 0-3. Een vlug tegendoelpunt van Van Gasse 'bracht geen zoden aan de dijk. De goed afgestelde geel- blauwe aanvalsmachine trof daarna nog tweemaal raak. Gelukkig voor Kieldrecht krijgt het komend weekeinde een thuiswedstrijd tegen middenmoter Hoogeinde voor geschoteld. Een wedstrijd die absoluut moet (en kan!) gewonnen worden! De tweestrijd om de beste ereplaats blijft in het voordeel van Stekene verlopen. Terwijl het eveneens goed spe lende Kruibeke bij zijn grote rivaal Melsele een 0-1 winst ging weghalen rekende Sportief voor eigen publiek met Assenede af. Lieven De Cock voor en Schaep na de rust scoorden de nodige doelpunten. Het tweede gedeelte van de tweede speelhelft verliep wel in het voordeel van de bezoekers, doch verder dan één open doelkans kwamen ze niet. Net zoals de week ervoor vielen heel wat uitoverwinnin- gen te noteren. Naast Ertvelde en Kruibeke haalden ook rode lantaarn Zelzate (O-l bij het totaal uitgebluste Oost-Eeklo en Waasmunster de volle buit op vreemd terrein. Men begint zo waar de indruk te krijgen dat voor Sparta het seizoen (nog) te vlug zal gedaan zijn. Bij Excelsior behaalde het zijn tweede uitzege in drie wed strijden. Twee treffers van De Boom maakten de 1-0 ruststand in het laatste halfuur ongedaan. Rood-wit is nu naar een zeer verdienstelijke vijfde plaats opgerukt. Met een gelijkspel zondag bij Oosteeklo- wat zeker haal baar is kan het die onverhoopte positie bij de betere middelmaat veilig stellen. MWS Het worden bittere tijden voor de Grembergse derde pro- gewezen op de eindronde en vincialer die er niet in slaagde zich tegen Wilskracht Vloorsel mag S.K. Grembergen er een veilig te stellen. De situatie voor S.K. is meteen bedenkelijk kruisje overmaken. Behaalt geworden. Het moet zondag van Hofstade punten winnen S.K. Grembergen zondag een wil het definitief zijn behoud kunnen realiseren. gelijkspel en wint Appels dan komen beide ploegen op ge- Het is alvast een ingewikkelde Grcmbergenaars alvast aan de lijke hoogte inzake punten situatie achteraan in de reeks, eindronde deelnemen. De kans maar geniet Grembergen van Een feit is dat de twee laatstge- bestaat ook dat Grembergen nu meer gewonnen wedstrijden, rangschikten degraderen. Wie zondag al zeker is volgend jaar Zodoende zou S.K. derde laat- op de derde laatste plaats ein- een reeks lager te spelen. Als ste en Appels voorlaatste ein digt moet nadien een eind- het verliest tegen Hofstade en digen. S.K. Grembergen zit ronde spelen met de drie an- Sparta Appels wint tegen Mel- dus lelijk in de penarie. Wie dere derde laatstgerangschik- dert dan klimt Sparta naar de had dat twee maanden geleden ten uit de drie overige derde derde laatste plaats, is het aan- durven voorspellen. De be- provinciale reeksen. Wie in die eindronde aan het kortste eind trekt wordt vierde provin cialer. Dat staat als een paal boven water. In dat opzicht moeten we thans uitkijken naar wat de Oost-Vlaamse verte genwoordigers doen in bevor dering. Indien er daar twee Oost-Vlaamse ploegen degra deren dan valt er uit de eind ronde nog een tweede ploeg af. Dat is mogelijk vermits naast K.A.V.D., dat al veroordeeld is, ook R.C. Gent nog altijd kans loopt om te degraderen. Om niet in aanmerking te ko men voor die fameuze eind rondes is er voor S.K. Grem bergen, maar één kans. Eerst en vooral moet er nu zondag gewonnen worden, maar dan moet ook Meldert verliezen. Op die wijze kan Grembergen op gelijke hoogte komen met Meldert maar telt het meer ge wonnen wedstrijden. Raapt Meldert toch één punt en zelfs al wint S.K., dan moeten de zoekers hebben de Grember- genaars alvast geen punten ge gund. niettegenstaande ze er nog bitter weinig bij te winnen of te verliezen hadden. S.K. kon al voor de rust op achter stand zijn geplaatst, maar doelman Luc De Lathouwer redde op prachtige wijze een vrijwel gemaakt doelpunt van de voet van Hugo De Troch. Tegen de twee Moorselse doelpunten had de Grem bergse doelwachter geen ver- Lees door blz32 SK Grembergen is in derde C nog niet gered! (jf) Een uitwedstrijd bij Melsele is voor Kruibeke steeds een riskante onderneming. Meestal valt er voor de groen- witten weinig te rapen. Begrijpelijk dan ook dat Jong Vlaanderen zondag erg enthousiast reageerde op het beha len van de (kostbare) overwinning. Te meer daar het door die dubbele puntenwinst in koers blijft voor de toch niet onbelangrijke tweede plaats. Zowel Melsele als Kruibeke kwamen met een vertimmerd elftal op het veld. Bij de thuisploeg was Paul Dekkers de grote afwezige, terwijl de bezoekers het zonder hun tops corer Mare De Witte (voet verstuikte) Van Hoeyland, Raf Van Moere en Ludo Geens moesten stellen. Desalniette min kreeg het publiek een goede wedstrijd te zien. De strijd verliep vrij evenwichtig met voor beide ploegen enkele mooie doelkansen. Het beslissende doelpunt werd na een tiental minuten spel aangetekend. Bij een vrijschop deed Mon Goossens het leer tot bij Etienne De Bock belanden. Zijn schot ging naast het muurtje binnen. Naar het einde van de eerste helft toe kreeg de lokale verdediging het nog verscheidene keren hard te verduren. Zonder gevolgen nochtans. Onmiddellijk na de rust was het de beurt aan Melsele om even te gaan domineren. Het geraakte zelfs heel dicht bij de gelijkmaker. Een schot van Van Strijdonck samen met Neels de dominerende figuur bij Svelta moest doelman De Roeck met de knie onschadelijk maken. Ongetwijfeld de beste gelegenheid tot scoren voor de thuisploeg! De (normale) zege van Kruibeke was er één van de ganse ploeg. Allen hebben zich hard ingespannen om tegen de traditie in met de volle winst huiswaarts te kunnen keren. Ook komende zondag zal men fel voor de overwin ning vechten. Spijtig voor het erg bedreigde Bazel, doch de allerlaatste (kleine) kans op de beste ereplaats wil Kruibeke niet laten schieten. Dat horen we graag... ploe gen die tot het einde sportief blijven strijden. (MWS) orens op de laatste kompetitiedag, te St.-Niklaas, Ex- ior partij te geven nam Stekene zondag afscheid van publiek. Op een waardige wijze. Zoals het de nummer uit de erg Waas getinte derde provinciale D past. Met goede wedstrijd en een verdiende overwinning. Het ield daarmee zijn twee punten voorsprong op de naaste ervolger, Kruibeke, die zich overigens even hard 't weren. ;erste helft werd gekenmerkt door snel en evenwichtig met nochtans weinig reëel doelgevaar. Vrijwel alles :1de zich af op en rond het middenveld. Stekene kon af oe wel een kans afdwingen. Vooral Ronny De Ruyte en Lieven De Cock stelden de bezoekende defensie een paar keren fel op de proef. Laatstgenoenide lukte ook de openingstreffer. Tien minuten voor rust rondde hij een door De Ruyte begonnen aktie op een schitterende wijze af. Met een lobbal vanop een twintigtal meter verrastte hij de doelman. Ook tijdens het eerste gedeelte van de beslissende vijfen veertig minuten bleef Stekene de gevaarlijkste ploeg. Net voor het uur gelukte het erin zijn voorsprong te verdubbe len. De Ruyte trapte een hoekschop tot bij Wouters, die de bal doorkopte naar Schaep. Tegen zijn kopstoot had de keeper van Assenede geen verhaal. Hij kon het leer alleen aanraken. Eens met 2-0 op winst ging de thuisploeg uiteraard voorzichtiger akteren. Dat liet de tegenstander toe veldo- verwicht af te dwingen. Voor doelman Van Den Berghe viel niettemin alles best mee. Slechts éénmaal was hij de val nabij. Kort voor het laatste fluitsignaal sloeg een goed geplaatst schot tegen de onderkant van de deklat te pletter. Sommigen hadden de bal zelfs in het doel gezien. Daar had de scheidsrechter evenwel geen oren naar. Al bij al dus een logische overwinning van een poeg, waarvoor het kompetitieslot beslist nog belangrijk is. Men is nog voldoende gemotiveerd om tot mooie prestaties te komen. Als Stekene zijn tweede plaats behoudt wat vrijwel zeker is! zal het doe'hoegenaamd niet gestolen hebben. (MWS) Ook deze aanval van de bezoekers leverde geen goaltje op (Stekene-Assenede 2-0). (dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 31