Provinciale voetbalkompetitie Sinaai is kampioen! 0. Burst en Eendracht Meldert kampioen Bedreigd Melder haalt verrassend uit 01. Burst vooreerste maa kampioen NAAR mum 4e Prov. I Sinaai - Wachtebeke 1-1 S.K. Grembergen krijgt nog harde noten te kraken 3e prov. C Kerksken-T.K.Meldert 1-^ Kijk op 4e Provinciale Men was er niet gerust in te Sinaai I1F FINMMNIIF MM in I Iw MM 11 MM Bü 32- 11.5.1979- De Voorpost Vervolg v. p.3t haal. Het was Eddy Van Den Driessche die ze beiden voor zijn rekening nam. In de be zoekende clubmiddens was men uiteraard tevreden met het resultaat. Men denkt er nu reeds aan het volgend seizoen. In dat opzicht werd het kon- trakt met speler-trainer Albert Michiels met een jaar ver lengd. Bij Groenwit denkt men niet alleen aan de hachelijke situatie. Er is meer. Zoals we De zenuwen stonden zwaar gegooid maar daar heerste de gespannen bij de aanvang van rijzige doelman Maes. dit belangrijk duel dat Sinaai Zoals gezegd deed Sinaai het de titel kon opleveren. Aaneen in de aanvangsfaze zeer voor gelijkspel hadden de gastheren zichtig en liet de bezoekers voldoende om de viering te maar komen. En Wachtebeke beginnen. Het gevolg was dat liet zich niet pramen want die Sinaai zelden zonder kom- moesten winnen om hun titel- pleksen in het offensief durfde kansen veilig te stellen. Maar stappen. Vooral in de tweede geleidelijk kwamen de gasthe- helft hielden de gastheren de ren toch meer en meer. in de gelederen gesloten wat uiter- wedstrijd. Maar juist in die pe- aard zware risico's inhield, riode moesten de lokalen een Maar daarbij hadden de toe- koud stortbad verwerken, komstige kampioenen wel het Meul beging een overtreding geluk dat ook de bezoekers ge- in de fatale zone en Johan De teisterd werden door overdre- Mey liet zich niet pramen om ven zenuwenlast met het ge- via de strafschop Wachtebeke volg dat ze zelden enige varia- op voorsprong te knallen. Si de in hun aanvalsspel konden naai moest nu wel komen en leggen. dat deden de lokalen ook. Tien Voortdurend werden hoge bal- minuten duurde de onzeker- len voor de muit van Sinaai heid want op de 35' werd Joos al hebben gemeld ligt voetbal- Hopelijk krijgen we eerlang Ier Geert Tonnelier na een beter nieuws, zwaar ongeval nu ruim drie Wilskracht Moorsel. Gerrit weken geleden nog altijd in Baten, Rudy Ruysseveldt, comateuse toestand in het Alain Merckx, Albert Mi- Academisch ziekenhuis in chiels, Patrick Van Moeseke, Gent. Samen met S.K Grem- Marc Goossens, Francois De bergen hoopten we op een Man, André Van Goethem, spoedige genezing. Het is Jean Pierre Van Laere, Eddy evenwel alleen maar bij hoop Van Den Driessche, Hugo De gebleven. Zondagnamiddag Troch. vernamen we op het veld van S.K. Grembergen Luc De Lat- S.K. dat de toestand van de houwer, André Heyman, Ste- jonge voetballer nog steeds faan Mertens, Dirk Mouton, onveranderd is gebleven. Dirk Baert, Philippe Hoo- i gewijs, Maurits Van Lember- gen, Raymond Van Holle- winckel. Jan Van Damme, Willy Buydts, André Mager- man. (E.D.M.) Wilskracht Moorsel ging vlot winnen bij SK Grembergen. (jf) Dank zij een voortreffelijke tweede speelhelft is. T.K, dert er in geslaagd twee waardevolle punten in de wac slepen. Die overwinning die pas na de kampwisseling stalte kreeg, had Thor Kokerij hard nodig om uit de kl van de-degradatie te komen. Meldert, dat met een eno inzet speelde en hardnekkig voor iedere bal vocht, heeft ook zoals de cijfervef houding weerspiegeit verdiend gei nen. Bij de rust kon men echter niet vermoeden dat het nad< zo een vaart zou nemen. De thuisploeg werd wel in de a volging gedreven door het vroege openingspunt van Spit waardoor de gasten toch wel een flink duwtje in de rug kre maar even snel was die averij hersteld, en kon de n opnieuw beginnen. Het was De Neve die de aansluit treffer buiten het bereik van de Meldert doelman deponeerde de rust zou Meldert zich dan geleidelijk aan als gevaarlijks meest wilskrachtige ploeg aanstellen. Amper vijf minuten i kampwisseling begon de opmars van de gasten. Roclandt sti lont aan. Meteen legde de thuisploeg zich ook bij de stand zaken neer. Kerksken drong niet meer zo sterk aan als eerste speelhelft. Een T.K. die voortdurend achter de l uiteraard achter doelpunten aan zat werd in het uur zegez door een roos van Philips. Van terugkomen was voor Kerk dan geen sprake meer. Het werd ng verder in de ncda geduwd door Spitaels. Over de ganse wedstrijdduur beschc kon Meldert deze overwinning zeker verantwoorden. Het zegedriftiger dan de thuisploeg. En het puurde uit meet doelkansen ook liefst vier treffers. Wat meteen ook de weet geling van de spelontwikkeling betekende. Een verdiende 1 ning dus voor het harde werken van T.K. Meldert dat o laatste voetbaldag vooreen moeilijke opgave staat. Het mot het praktisch veroordeelde Appels op bezoek Deze konfron wordt zeker geen zacht gekookt eitje. Al met al moet Meldet in de afweer toch wel sterker gewapend is minstens een spel kunnen afdwingen. (J- Opc nen aan rein Twe raak mer gen. op 1 met seiz stee Als trail goe mei wel R.C Bij met ven blijf ons bes gev niel Gel reir one tek> Var jeu eer Dit haf Dez zor der hec Dolle kampioenenvreugde bij her eindsignaal van de wedstrijd tussen Sinaai en Wachtebeke. md) Sinaai is kampioen in Vierde Provinciale I. De vreugde kon niet op. (nul) gepakt in de strafschopzonc en hel slachtoffer liet de elf- metertrap niet onbenut. Een vrijschop van diezelfde Joos leverde bijna voorsprong op voor Sinaai. Na de herneming kroop Sinaai duidelijk in een verdedigende stelling. Ze lieten Wachtebeke maar beuken zonder dat er echt reële doelkansen uit de lucht vielen. Doelman Maes plukte immers met opvallend gemak alle hoge ballen. In de 89' werd het toch bijzonder warm toen een bezoekende aanvaller van dichtbij mocht koppen maar de bal schuurde de de- klat. (W.V.C.) Het doek is over de kompetitie gevallen. In de vierde provinciale reeks G is het uitgemaakt dat 01. Burst de titel op zak heeft. Op de recente speeldag ruimde het de laatste hindernis op. En met vrij duidelijke winstcij- Na het gelijkspel tegen Wach- ker gespeeld met drie doelpun- liep het nog goed af voor Si- van de ploeg hebben we nog fers. Erondegem verdedigde zich wel kranig maar was tebeke speelden zich dolle ta- ten Daarnaast was er een in- naai dat meteen naar derde te- wel enige tijd We zijn er im- niet bij machte de lijstaanvoerder een halt toe te roe- ferelen af op het veld van Si- spuiting nodig om Van de rugkeert. Vorig seizoen de- mers van overtuigd dat we met pen. We moeten de de kampioen alleszins komplimen- naai. Met die uitbundige sfeer Wiele fit te krijgen Het be- gradeerde Herleving uit derde ons huidig potentieel ook in teren voor het behaalde sukses. Te Herdersem vielen werd ook de schrik en de onze- terde er uiteraard niet op toen nadat het 6 jaar onafgebroken derde een goed figuur zullen na de kampwisseling liefst zes doelpunten kerheid van de voorbije uren Wachtebeke via een strafschop in die afdeling had gespeeld, slaan. Onze inspanningen zul- afgereageerd. Want in Sinaai op voorsprong kwam. Maar «We keren dus terug in een lener dus in de eerste plaats op De eerste helft van de wed- was men er lang niet gerust in. die onzekerheid duurde maar vertrouwde omgeving» stelde gericht zijn om die kern te be- strijd met F.C. Smetlede Men moest immers Janssens 10 minuten. Nadien grendel- sekretaris De Meester. «En dat houden. Daarvoor moet ge- werd immers met een bril- en De Ruysscher missen we- den de gastheren hel doel van zal ook wel de reden zijn dat praat worden met doelman score afgesloten. In4e provinciale G isOl. Burst er na een slopende komjx «mkli titicstrijd in geslaagd afgelopen zondag de titel definitief e binnen te rijven! Het won aan huis tegen Erondegem. ds mse S eveneens lange tijd een vooraanstaande rol in de reek »mve speelde, met sprekende 3-0 cijfers. Het is de eerste keoaas®( dat de ploeg sinds zijn bestaan een kampioenstitel behaal De 500 toeschouwers waren getuige van een sporticv mdgm wedstrijd, uitstekend geleid door Hilaire Vijverman. 1 oiy vermelden anekdote is wel dat het voorde heer Vijvcrmai verse de laatste maal is geweest dat hij een voetbalwedstrijt illebro leidde. Hij stopt er definitief mee. Sportief gebaar bij uitstek was ook dat een delegatie van titclkonkurrent FC Ede, op dit ogenblik tweede in de rangschikking, let plaatse aanwezig was om de kampioenen bloemen aan te Waur bieden. De voetbalclub van OL. Burst werd in 1931 yan gesticht. Het is onze hoop dat het bij deze ene titel niet blijf 15.5 en dat, nu de spits eindelijk is afgebeten, deze eersti Moer promotie een inleiding mag zijn tot nieuwe exploten. W'i Rogii sluiten ons graag aan bij de talrijke felicitaties aan ht Meer adres van de club! stoter ,L. »dstri kad gens een gele schorsing. En Maes systematisch af. Maar we voorlopig nog in eerste in- Maes, de gebroeders Van de Het waren de bezoekers die juist die De Ruysscher had ook aan die taktiek waren heel stantie aan de kampioenenvic- Wiele en Cerpentier die slechts eerst het scorebord in be- zich vorige week nog in de kij- wat risico's verbonden. Toch ring denken. Voor de uitbouw voor één jaar vastliggen bij Si- weging brachten -- naai. Maar dat hopen wc wel in Dit openingspunt had een 6 Prov. H: Boonwijk - Opdorp 4-1 Het lag voor de hand dat Racing boonwijk, resoluut voor de aanval zou kiezen. Na vijf minuten reeds, kon de plaatselijke aanhang juichen. Eddy Van Ransbeeck schotelde de bal voor aan Van Nuffel, die droog in- knalde. (1-0) Boonwijk wou die voorsprong zo vlug mogelijk vergroten maar ging veel te overhaast te werk. Hiervan kon Opdorp enkele keren profiteren om tot in het plaatselijke doelgebied door te dringen. Dit vooral door toedoen van Andre Van Wemmei die ech ter iets te individualistisch tewerk ging en zo meer maals balverlies leed. Hanselaer zetten het over wicht dik in de verf. E. Sers- kamp bracht het in zijn thuiswedstrijd met F.C Oordegem niet verder dan een scoorloos gelijkspel. De aanvallers werden door gaans aan de klap gehou den door de verdedigers. Er vielen weinig doelkansen. En men kon de einduitslag orde te brengen. Daarnaast eerder averechts effekt. zullen we ook alles in het werk Herdersem begon flink te stellen om het kontrakt met spelen. En de inbreng van trainer Dannecl te verlengen. De Wolf was daar zeker niet bezwaarlijk aanvechten. De Die heeft immers prachtig vreemd aan. F C Smetlede riante overwinning van S.K. werk geleverd bij Sinaai» moest dan ook wijken. (W.V.L.) Bracke (2), De Wolf en Aaigem dat na een lastig seizoenbegin nu na de zesde plaats bezet, tegen rode lantaarn F.C. Westrem zal wel iedereen verwacht hebben. In de vierde pro vinciale reeks H kon men vorige zondag te Meldert de schuimwijnflessen ontkur ken. Eendracht won van S.K. Wichelen met oneven- doelpunt verschil en was meteen ook aan de feest. Het heeft zijn verblijf in de laagste afdeling kunnen beperken. Tot de verrassin gen van de speeldag be hoorde alleszins de drawn die hekkensluiter R. Leb- beke verwierf in zijn thuis wedstrijd met Opstal. Ba degem gleed over Gij G2er gem en hier zat de ven oe2a sing vooral in de vijfen houding. Er was ook »d$tr1 zege van Dogge te Bert min die zeker niemand zal <j DeM gaan zijn. Boonwijk dal deze kompetitie een to aangevende rol speelde 1 Van digde in schoonheid En Lutterzele dat insgi op een goed seizoen kanfcn rugblikken wil dit beslist i doen. Het klopte Schouw 8 aarde met afgetekende fers. Rond het halfuur kreeg Wal ter Van Steen een unieke kans om Opdorp op gelijke hoogte te brengen. Hij kwam alleen voor keeper Van Lijssebetten maar zijn lobbal vloog meters over het ledige doel Even voor rust had Boonwijk geluk. Bij een hoekschop wou de bezoe kende verdediger Co- ninckxs krachtig ontzetten. Hij kreeg de bal echter ver keerd op de voet en via en kele benen vloog de bal voorbij de verraste keeper. 2-0 Na de rust verving Opdorp Van den Broeck door Ael- brecht. De tweede helft werd gekenmerkt door een gebrek aan inzet van beide ploegen. Er werd teveel balverlies ge leden en we kregen stapel voetbal Soms kon toch eens iemand uit de omknel ling losgeraken en naar doel oprukken Zo miste de be zoekende keeper een hoge botsende bal en de goed gevolgde Van Nuffel had geen moeite de bal in het ledige doel te schuiven. 3-0. Boonwijk verving Miel Cleemput en Eddy Van Ransbeeck door de ge broeders Pierre en Leo De FeyterOpdorp probeerde een beetje'meer in de wed strijd te komen, maar had een -duidelijk gebrek aan Opdorp: sportieve verliezer op Boonwijk op zoek naar een trainer, (an) afwerking. Toch nam Van de bal voor zijn goeie voet ger. Wemmei de plaatselijke en met een loeiers in de win- 4* H portier met een dropshot te kelhaak tekende hij de 4-1 Boonwijk - Opdorp grazen. Onmiddellijk eindcijfers aan. Boonwijk Ploegen daarop kreeg Opdorp de speelt nu de eindronden der genadeklop. De pas inge- twee geplaatsten, voor een Opdorp: De Cuyper Eddy, komen Leo De Feyter kreeg eventuele bijkomende stij- Van Riet Paul, Van Den Racing Boonwijk: tweede in Vierde H en deelnemer aan tie broeck Pierre, Verboven Luc, Van Riet Albert, Van Riet Luc, De Munter Rudy, Concinkx Kamiel, Blom- maerts J.P., Van Wemmei André, Van Den Steen Wal ter. Res.: Aelbrecht Marc. BOONWUK Van Lijssebettens Luc, So gers André, Peeters Pieter, Van Ransbeeck Rony, Pou- liart Pierre, Michiels Fran cois, Van De Meersche Ui} dart, Vlijminck Guido, V Se Ransbeeck Eddy, Van Nt ^-8 fel Luc, Cleemput Emiel, v Res.? De Feyter Pierre, t J Feyter Leo; Roggem 2 v Rudy 49i

De Voorpost | 1979 | | pagina 32