VLAAMSE WIELRIJDERS BOND FRANS VAN VLIER - BERGHE AL RITTEN- KAPER ASAHI KWAI ZELE JUDOKA'S DE BESTE TE MALDEREN Keizers en Koningen komen en gaan Stand regelmatigheidskrite- rium na Lierde 7 mei '79 llI'.Mnmimiri Judo Hamse jongeren in judo- tornooi Malderen Dendermondse judomeisjes in tornooi Waarschoot De Voorpost - 11.5.1979 - 35 nlien De Waele hield Kei- erstitel van Scheldestreek k kamp om de Keizerstitel an de Scheldestreek, aan ijn 9de uitgave toe, werd estreden bij Sint-Se- astiaan Berlare. In de :hifting, met 60 kandida- m, uiteraard met drie ijlen, lukten Julien De ^aele St. Sebastiaan Over- lere. Vermassen Wetteren 'en Ede Verenigde Vrienden Backx Verenigde Vrien- en elk een voltreffer. Het innend schot van De Waele de 7de herneming. Keizer ilien bevestigde zijn titel en rijkt ook met twee siretitels Overmere Sint-Se- istiaan. enri Verstichel Keizer van Bloemens treek In Sint-Sebastiaan Zaffe- lare bij Wed. Richard Van Brussel schoten 61 verbonds leden voor de «Keizer van de Bloemenstreek». Drie tref fers bij de schifting, van Henri Verstichel St. Seb. Destelbergen, Julien De Wilde St. Seb. Zaffelare en Robert Seymortier Sint-Seb. Destelbergen. Het zegeschot van Verstichel. een le titel in zijn 40-jarige loopbaan. De huldeschieting op het nieuwe schuttershof van Destelbergen in de «Damval- lei»op zaterdag 18 augustus. Roger Streemeersch Sire van Sinaai Sint-Sebastiaan Bij Cyriel Van Driessche waar 37 Bastianen de opvol ging beoogden van Willy Wauters. De voltreffer van Roger, bracht hem de derde titel in zijn schuttersloop- baan. Een sportieve weer wraak op Wouters die hem vorig jaar onttroonde. Op dit gildefeest met schepen Van Rumst en andere Sinaaise stadsraadsleden mochten uiteraard ook de schepen van feestelijkheden van Sint-Ni- klaas Foubert begroet wor den. Karei Schuddinckx in Sint- Sebasitaan Wachtebeke Aan- «Wachtebeke Statie» waren 30 gildebroeders be lust op de koningstitel van Lucien Van Hoey. Karei Schuddinck «kwam. zag en overwon». Zijn blitzoverwin- ning als eerstejaarslid in de eerste beurt. Zijn 6e siretitel op 15jaarschuttersactiviteit. Is het de voorbode van een goed blokschuttersseizoen? Eddy Staelens 12 jarige Sire in Wachtebeke St. Seb. overslag Bij Albert Delaruelle, waar Sint-Seb. te paard op de grens (het lokaal op België- terrein op Nederland) Waren 21 leden belust op de titel van Ghisleen Van Assel. De 12-jarige Eddy Staeens. 1ste jaarslid nam de maat van zijn tegenstanders in de derde beurt. Richard Neyt in Puyenbrug Zaffelare Aan het domein Puyenbroek bij Medard Puts waren 25 gildebroeders belust op de koningstitel van Puyenbrug. Neyt zette zijn tegenstanders voor schut met een voltreffer in de 1ste ronde. Richard ook een geducht blokschutter. Danny Smollenaers in Sint- Sebastiaan Moerbeke In de Drongendreef was Norbert Van de Velde het Boogschimc,, De sehunersjubUarissen werde,, gevierd en omvangen op he, gemeen,thui* van mikpunt van 29 leden. Het Sint-Gilhs-Waas. (dw) windenschot van Smol lenaers reeds in de tweede ronde. De sire van de fusiegilde Kruisstraat, vroe gere topschutter op liggende, bevestigde als staande wip- kampioen. Willy Moerenhout in Carina Zaffelare Op de buitenwippen bij «Stijn» Van Damme waren 29 Carinavrienden belust op de siretitel gehouden door Leon Verniers. Moerenhout schoot raak in de 2de beurt. Een 1ste titel in zijn vijfde schuttersjaar. Steekvogel Kategorle A 1Van Woensel August 2. De Leener Maurits 3. Michiels Aime 4. Staetmans Marcel 5. V.D. Hoecke Gaston 6. De Clerck Willy 7. Brouwers Frans 8. Michiels Georges 9. V. Geyt Amede 10. V. Veer Henri 11. Utsi Raoul 12. Cobbaut Robert 13. Maes Hilaire 14. Alen Karei 15. Boeren Petrus 16. Lapage Benny 17. Gabriels Justin 18. Eeckhout Raoul 19. Jacobs Pierre Van Huffel Roger Kategorle B 1Moons Alois 2. Carpentier Jos 3. Verresen John 4. Marchand Piet 5. Butzen Willy 6. Coppens Robert 7. Severeyns Theo 8. Gevaert Gerard 9. Wouters Frans 10. Caethoven Jos 11. Mist iaën Georges 11V.D. Moortele Adri 13. Van Migro Jozef 14. Verelle Roger 15. Adriaensens Jan 16. Delbaere Roger 17. V.D. Linden P. 18. De Coninck Omer 19. Eysackers Theo 20. De Wijngaert Leon 590 583 577 570 565 534 503 501 476 470 466 464 462 432 431 429 425 424 418 675 638 595 573 564 543 529 528 507 502 500 Vijf jaar geleden voorspelde eenieder die wat kaas had gegeten van het wielrennen de Waas- lander Frans Van Vlierberghe een «grote carriè re» als Prof. De ongeveer twaalf jaar jongere broer van «meesterknecht» Albert had als am- teur meer dan zijn sporen verdiend. Het is echter veel minder geworden: Van Vlier berghe trok zijn streng, moest in de bres voor «grote heren en diende een domper te zetten op zijn eigen ambities. Slechts sporadisch kon en mocht zij zijn vlerken uitslaan. Frans trok als knecht naar de Vuelta. De berge tappes moest hij zonder veel averij pogel uit te rijden. In de vlakke ritten diende hij de hem toe vertrouwde karweitjes op te knappen. Van Vlierberghe deed meer dan dat: hij graaide een etappezege mee. Op een diefje bijna. Maar al na al had hij er toch hard moeten voor knokken. Zaterdag geraakte hij, op weg van Pamplona naar Lagrorio. naar de Spanjool Antonio Menendez voorop. Het duo ging er keihard tegenaan en «mocht» van het peloton een voorsprong van meer dan vijf minuten bijeenpeddelen Toen ge reageerd werd door de andere teams, waren de vogels gevlogen. In de spurt werd Menedez tientallen meters te ruggeslagen. Lomme Driessens, de «patron» van de ploeg, was in zijn nopjes met de zege van de Waaslan- der, die dag de vijfde voor wat Lomme zelf een «amateursploegje noemd. (mm) Richard Neyt won in Puyenbrug Zaffelare. (ind) tort van de amateurskoers te Schoonaarde(v) Vorige week kwamen de Zeelse judoka's In de regionale kampioen schappen voor kadetten, beloften en Junioren niet aan hun trekken. Alhoe wel Ronny De Block tot de finale kon doordrin gen en alleen maar met een klein verschil (yuko) de gouden medaille ver loor. Op die kampioen schappen haalden Fred dy De Schrijver, Ivan De Raedt en Johan Fierens brons. Men dacht toen dat de Zeelse judojeugd zijn beste pijlen verschoten had, maar vorige zater dag toonden ze zich te Malderen opnieuw langs hun beste zijde. In het tornooi van Klein Bra bant lagen er vier eerste plaatsen weg voor Asahi Kwai jongerenRonny De Block, Freddy De Schrijver, Eddy Van de Cauter en Said Bouhar- rak, Dominique Dauwe, Guido Claeys en Ivan De Raedt wonnen zilver. Er kwamen ook zes derde plaatsen mee uit Malde ren met Peter Van de Velde, Franky Huyghe, Rene De Wilde, Ivan De Pieker, Eric Van Rie en Danny De Schrijver. Deze kollektief sterke presta tie van Zele werd begif tigd met de Schaal van de Burgemeester. Wisselbeker van Klein Brabant voor de Seniores De Zeelse judodag kreeg met de seniores een ver lengstuk. Ze wonnen hun drie kampen met veel bravoure, zodat ze laureaat werden van de wisselbeker. In de eerste won Asahi Kwai met 4-1 van Boom. Tegen Reet werd het een sprekende 6-1 zege en tegen Lebbe- ke werd er in finale met 4-3 gewonnen. Trainer Raymond Van Avermaet vaardigde een sterk tiental af naar Mal deren. Het ganse team gaf blijk van goede kon- ditie en mogelijkheden om een sterke ploeg op de been te brengen voor de moeilijke taak in eerste klasse. Te Malde ren werkten aan het sukses mee: Johan Fie rens, Luc Verdonck, Jo ris De Donder, Marc Van der Haeghen, Ronny De Geest, Raymond Van Driessche, Raymond Van Avermaet, Ronny Steeman, Leo Chris- tiaens en Marcel Mes- kens. Jeugdtornooi te Brussel Daags na hun prachtige uitslagen te Malderen waren er opnieuw ver- Eerslejaarslid Karei Schuddinck gaf zijn tegenstanders in de St.-Sebastiaangilde te Wachtebeke geen schijn van kans. (nul) f \i Henri Verstichel, Keizer van de Bloemenstreek, met lokaalhoudster en enkele tegenstrevers, (md) In Ham me moest het peloton jacht maken op enkele koene durvers die in de vierde rond de juniorenkoers naar hun hand wilden zetten, (v) In het jeugdtornooi van klein Brabant te Malderen-Londerzeel, behaalden enkele Ham- se jonge judoka's uitstekende resultaten. Waar Ronny Van Britsom, na prachtig verweer in zijn eerste kompetitiewedstrijd, moest bezwijken voor een betere tegenstrever, kwam er in de eerste ronde reeds winst voor Robin Van Hese, Sigin Dimitri en Franky De Decker. Zij gingen ook nog een ronde verder maar moesten uiteindelijk vrede nemen met een 5e plaats. Geert Van den Bossche en Danny D'Hondt sleepten een prachtige derde plaats in de wacht, terwijl Ingrid Smet en Christiane De Cock de kroon op het werk zetten door beiden de eerste plaats te behalen, aldus bewijzend klaar te staan voor de Oostvlaamse Kampioen schappen op 19 mei te Ronse. schillende jonge judo ka's paraat op het tor nooi voor kadetten en beloften te Brussel. Op nieuw werden er in een selekt gezelschap mooie resultaten opgetekend. Voor Johan Fierens die zonder moeite de finale behaalde, zat er zeker een gouden medaille in, maar hij moest wegens een hoofdwonde in de beslissende kamp de wedstrijd staken. Een knap debuut voor Geert Van Puyvelde, die twee de eindigde en brons kwam er uit Brussel mee voor Peter Braeckman, Eddy Van de Cauter, Maurits De Leenheer. BENO In voorbereiding op het Provinciaal Kampioen schap Judo, dat plaats heeft te Ronse, op zaterdag 19 mei aanstaande, richtte judoclub Jogoro-Kwai Waarschoot een tornooi in voor meisjes juniores en senioren per gewichtskate- gorie. De Dendermondse judoklub Sumo-Kwai had eveneens twee kandidaten afgevaardigd. In de kategorie - 51 kg kreeg de nog jonge en daardoor uiteraard nog niet ervaren, op kompetitievlak, Greta De Boeck een kans om met judo op niveau kennis te maken, tegelijkertijd ongetwijfeld een stimulans om door te trainen. In de kategorie 67 kg sleepte de Dendermondse Maria De Rop, al lang niet meer aan haar proefstuk, de eerste plaats in de wacht. Laatstgenoemde wordt beslist een te duchten kandidate voor de provinciale titel strijd te Ronse. (bc)

De Voorpost | 1979 | | pagina 35