Internationaal Rolstoelbasket DE FRANKRIJKWINNAARS Krachtbal gBglg) Feniks in finale van eigen tornooi BASKETTRANSFERPERIKELEN... NABESCHOUWINGEN PROVINCIAAL BASKET KBC Buggenhout zeker van in Eerste Nationale behoud K I Duiven Finale Feniks Lokeren - Sint Jan Brugge 39 - 45 ■'"hiiIikw Voor de Lokerse rolstoel- basketploeg is vorige zaterdag een grootse dag geworden. Vooreerst kwam men naar buiten met een goede organisa tie en anderzijds lukte het de ploeg om op de tweede plaats beslag te leggen. Kwalitatief waren slechts enkele van de tien wedstrijden aantrek kelijk. Toeval of niet, het waren de wedstrijden .waarbij onze Belgische ploegen betrokken waren hetgeen dan ook bewijst dat we in ons kleine landje toch 'ergens' staan op rolstoel basket- gebied. Mee Charleroi, St-Jan Bruggen en Fe niks Lokeren verdedig den onze kleuren. Dé match van de dag was wellicht'de wedstrijd Fe niks tegen Mee Charle roi. Feniks won deze Feniks in de aanval tijdens de finalewedstrijd met Sint-Jan Brugge, (md) plaats wedstrijd meer dan over tuigend en maakte met een aanspraak op een in de wedstrijd had daarna weinig moei voor de eerste twee lijkheden om Keulen uit plaatsen. St. Jan Brugge te schakelen en de ande- Gill and J Were di zet een heleboel spelers op de transfertlijst en daaron der de bekende namen als Clement Fernand, Aerts André, Aerts Wil- fried, Verbraeken Willy, Thuysbaert Filip, Col man Wim, Verbeke Ro land en André, Van A- cker René, Van Lande- ghem Karei, Van Hooste Wilfried, Deckmijn Xa- vier en Gautot Emma nuel. Een volledig team als u het mij vraagt met gega digden bij de vleet! Dole Beveren hengelt naar een speler-trainer en hier wordt de naam van Clement vermeld. Voorwaar een duidelijke versterking voor de ba- naanploeg die extra in spanningen wil doen om hogerop te geraken. Datzelfde geldt voor Breydelboys dat mis schien Karei De Block van Sint-Niklase BC in haar rangen zal aanwer ven als speler-trainer. Wij nemen het bericht voor wat het waard is! Hermes Sint-Niklaas prachtig winnaar van de testwedstrijd tegen Ru- bo Niel zit met de handen in het haar want Elite Gent hengelt naar pivot Willy Oelbrandt. Coach Ivens bevestigde dit bericht zodat wij hier zeker niet van een kwak kel spreken. Sint-Niklase BC wordt volgend seizoen getraind door Jan Van Hoeywe- ghen die zijn vrijheid ver kreeg van Avanti Brugge. De lange verplaatsingen K De bonsvlucht uit Corbeil in het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK bevestigde de voorjaarsforme van en kele hokken. Albert Jolie die vorige week de St.-Denis vlucht oprolde kreeg ook nu weer zijn deel, met 12 prijzen van 18 duiven en een reeks vroege vermeldingen met de vluchtzege als centrumpunt of de 1% 3% 4,', 20', 37', 40', 47', 60', enz. als vroegste duiven. De zwaarste brokken uit de kas gingen evenwel naar Georges Roels, die 6 duiven inkorfde en vijf vroege duiven klokte met de 2', 10', 16', 30' en 92', maar wat meer was zijn 2' prijs was zijn eerste afgegeven duif en dit betekende de poule tot 100 en aan de 30' prijs rijfde hij ook de eerste bonserie binnen. De aanloop van Georges was perfekt en hij plaatste op de bonsvlucht een orgelpunt" Goede uitslagen werden er ook opgetekend door Gustaaf Van Herreweghe, Jules en zoon De Waele, Julien Van Hecke, Kamiel Ponnet, Alfons Die- rickx, Achiel Leus, Paul en zn. Van Langenhove. Vroege bonseries gingen naar Roger Thierens, R. en zn. Brondeel, Albert Leus. Bij de jaarduiven kwamen de spitslopers van Zele-Veldeken er weer goed uit. Emiel Pletinck won de vlucht en Raymond Van Ho- Jewinckel klokte de 5' en 8' prijs. Alois Geldof met de 6' en 7' prijs kreeg ook zijn deel, maar dan stond er maar nog eens Albert Jolie met opnieuw II prijzen van 18 duiven en een hele reeks vroege of de 2', ^3'. 4C, 17'', 24', 28', 29®, 45*', 58'' en dit was goed voor de eerste twee bonseries. Alfons Moens won aan de 15'' prijs de poule tot 100. Achiel Leus, Pe trus Rasschaert, Andre Bran- tegem, Raymond Hermie, ^JheoCoppens, Andre Coppic- .ers wonnen vroege prijzen en De Block - Van Geert, Freddy De Kegel, Achiel Leus, Paul Poppe wonnen, kregen een ruim deel van de serie koek. Te Berlare - Wanzele zorgde Christiaens - De Coninck uit Corbeil bij de oude duiven voor een opgemerkt resultaat met de I' en 2' prijs. Vroege duiven waren er voor Raoul en zn. Galle, Dom. Roelandt, Gustaaf Van Herreweghe met de 5' en 9', Cesar Dauwe. Edmonde De Pauw, De Rouck en zn. Brondeel en zn. Bij de jaarlingen was de zege wegge legd voor Raoul en zn. Galle voor Paul De Craecker, Ho- nore Props, Clement Baeyens, 4*' en 10' Michels De Rick met de 5' en 8*', Gilbert Galle, Al fons De Vuyst, Gustaaf Duym. In het Schelde- en Durme- verbond werd de Corbeil vlucht gewonnen door De Corte en zn. voor Aviel De Gucht, Leon Roels, Laurent De Maesschalck, Walter Van Miegroet, Dhaense - Segers, die tot 500 wonnen, Andre De Vriese, Christiaens - Aelter- rnan. Jean Haentjes en H. Ma- rius. De seriewinst was voor L. en zn. De Corte, Dhaense - Segers. Jean Haentjens, Cyriel Piens, Van Doorslaer - Chri- tiaens. Bij de jaarlingen was het Walter Van Miegroet die het haalde voor Maurice De Rijcke, Dhaense - Segers, Andre De Both, Michel Bracke, Anna Vertriest, Ge rard Van der Stuyft, Raymond Van Holewinckel. Series gin- gen naar Dhaene - Segers, Maurice Lebon. In De Ware Dendervallei werd er uit St. Denis gespeeld en bij de oude duiven werd de vlucht gewonnen door Henri Van den Broeck voor Frans Van Herreweghe, Cyriel Ab- beloos. Gabriel Van Lintber gen met de 4' en 12' deed een goede zaak. Twee duiven in de mand en twee vroege met de eerste serie en een goede zet- numrner. Julien Cool met de 5' en 9' prijs klokte er ook twee in de eerste tien. Mevrouw Van Vossole, Jean De Clercq, Jo zef Philips, Louis Veyt hadden vroege duiven thuis. Seriege- win was er voor Cyriel Abbe- loos. Jozef Philips. Bij de jaar lingen ging de vluchtzege naar Roger Rottiers voor Dom. De Vilder. Filip Van Lintbergen met de 3' en 4' prijs deed een goede zaak. Vroege prijzen voor Maurice Verhaevert, Frans Verdonck, Fr. De Vis- scher. Alb. Van den Hauwe, •Jean De Clercq, Jos Philips, gebr. Ayens, Frans Schoof. BENO Georges Roels. blikvanger uit Corbeil. (c) re finaleplaats in de wacht te slepen. Dat St. Jan Brugge uit eindelijk de overwinning behaalde in dit tornooi heeft het vooral te dan ken aan zijn betere erva ring in het rolstoelbas ket. Feniks Lokeren gaf hen echter een zéér de gelijke repliek en kon de rust zelfs ingaan met een geringe achterstand. St. Jan won de partij vooral door de shotzekerheid van Verhegge. Mee Charleroi - Feniks Lokeren 39 - 43 Deze wedstrijd was de eerste waar men zich lekker kon aan opwar men. De eerste helft was een spannende nek aan nek race die door Feniks werd. gewonnen doordat het kon gaan rusten met aan de leiding. Mee kon een 23-25 voorsprong, geen goede repliek meer Feniks Lokeren legde in finale tegen Sint-Jan Brugge de duimen met 39-45. (md) cis er jevolg )m hi 'ormei Feniks bleef van dan at geven en Feniks won de Lokerse ploeg zeker vaipnden wedstrijd meer dan ver- de zo begeerde finalef5n diend. Meteen was de plaats. waren voor Jan wellicht teveel zodat hij eventuele voorstellen van ploegen uit de streek met open armen zal ontvangen. Dat ertestwedstrijden bij de vleet zijn in onze streek is zeker geen geheim want zowel Ru- bac Rupelmonde (voor de kampioenstitel tegen Red Boys) en Wasocub (tegen Cabrita Zele of Panters Baasrode) zijn nog niet aan het einde van hun lijden. WEGA Griffi 1955. ^^onden olgde ter do Ging de kompetitie een week langer in tweede provinciaal B dan konden wij toch weinig verrassende uitslagen in deze reeks noteren. Leider Erpe-Mere speelde een schitterende tweede helft tegen De Pinte en blijft met Robot Eine uiteindelijk aan de leiding. Een testwed strijd voor de kampioenstitel is dus noodzake lijk en binnenkort delen wij de juiste data in ons blad hiervoor mede. Grambergen besloot het seizoen met een klinkende zege bij Melle dat nochtans aan huis steeds de besten waard is. Van Cauwenberghe, begers en De Klerck waren nochtans in een beste dag zodat de Gentse thuisploeg in de nederlaag moest berusten. Tenslotte Kangoeroes Hamme beet voor de laatste wedstrijd fel van zich af tegen Evergem maar kon niet beletten dat de punten naar de homogene bezoekende ploeg gingen. De .Wuitens dalen naar derde provinciaal terwijl Evergem tegen Mariakerke een testwedstrijd moet afhaspelen om de tweede daler van de reeks te kennen. (WEGA) >ara1 Deze loor 5 iparte asten lan z< an so renpai '00 r rond De eerste tien minuten van de eerste helft kon Feniks steeds op voor sprong blijven. Doch daarna luidde Brugge het offensief in en nam dadelijk voorsprong. Vooral Van Hulle speelde een toonaangevende rol bij de westvlamingen. St. Jan ging rusten met een 24-20 voorsprong. In het begin van de tweede helft kon Feniks weer voorsprong nemen doch Brugge bleef ko men en Verhegge zorgde dan uiteindelijk voor een verdiende overwinning. Feniks verdiende zeker z'n tweede plaats en St. ian oc tere S lurven let s> hani 'bij j< »n g men c Jan mag fier naar Brugg^m terugkeren met de wiswijfe m selbeker. Eindklassement: 1Sint Jan Brugge 2. Feniks Lokeren 3. Mee Charleroi. lieuw len e rokkei ee ve nagel en op ol lelemi im in en dt log in 'ande reffen lij ou< lekte juoni! en du Na twee opeenvolgende overwinningen is KBC Buggen hout zeker van het behoud in eerste nationale afdeling. Dinsdag I mei kon de Buggenhoutse ploeg gemakkelijk winnen van Jabbeke met 17-13. Verleden zondag konden de Oostvlamingen beslag leggen op de vier wedstrijdpun- ten na een prachtige wedstrijd tegen Olympia Brugge. De Buggenhoutse ploeg wil zich een waardige eersteklasser tonen door de laatste competitiewedstrijd te winnen tegen Sysele. Eerste nationale Olympia Brugge 15 K.B.C. Buggenhout 17 Scholier Dirk Vertonghen diende de afwezige De Maer- schalck te vervangen. Door deze wijziging in de ploeg, had Buggenhout een aanpassingsperiode nodig Een kwartier lang zochten de bezoekers naar de geschikte aanvalstaktiek. De stand was reeds 11-5. Paul Vertonghen kon op slag van rust de achterstand milderen tot 11-7. Een gelijkspel was voor Buggenhout genoeg voor het behoud, maar de ploeg was hiermee niet tevreden. Ze startte de tweede speelhclft met de tegenaanval en kon de achter stand onmiddellijk milderen tot twee punten. Doms kon enkele worpen van de Brugse Bervoet onderscheppen. Het aanvalsspel onder leiding van de verdienstelijke Pol Brusselmans leidde tot een gelijke stand op drie minuten voor het einde. Het aangeslagen Brugse team maakte fouten waarvan Buggenhout kon profiteren. Doms legde hel slotdoelpunt vast. Eindstand: 15-17. Spelers: Brusselmans (8), Vertonghen P. (7^D. Vertong hen (1) Doms (I). Nationale reserven Olympia Brugge KBC Buggenhout 20 24 Een tweede overwinning voor de Buggenhoutse rode lan taarndragers. Achterspeler Luypaert moest wegens ziekte verstek laten gaan en werd vervangen door AMoernaut. Buggenhout kon gemakkelijk uitlopen tot 1-7 tegen de verzwakte Brugse ploeg. De jubelende resérvespelers werden door de ruststand reeds ingetoomd: 13-12. Na de rust bleven beide ploegen elkaar aanklampen. Vijf minu ten voor het eindsein kreeg Brugge een fysieke inzinking zodat Buggenhout nog vier punten voorsprong kon ne men. Eindstand: 20-24. Spelers: Vermorgen 14) Moernaut (6) Cooreman (4) Bc- ttens. Vierde Afdeling Olympia Brugge KBC Buggenhout 28 14 De ploeg uit vierde afdeling diende, zoals hoger vermeld, enkele basisspelers af te staan aan de andere ploegen van de club. Hierdoor werd ze erg verzwakt. Buggenhout, volledig samengesteld uit scholieren, verdedigde zich sterk en kon zelfs enkele prachtige aanvallen afronden. Ruststand: 14-7 Eindstand: 28-14. Spelers: Verstappen 9. Wautcrs 3, Van Verre IVan Riet 1. Laatste competitiewedstrijden: zaterdag 12 mei. KBC Buggenhout - Sysele van 13.30 u. tot 16.30 u. jeugdclub BOBO. Zondag 13 mei: Dames Buggenhout - Ramskapcllc 9.30 u. tot 11.30 u. lm nc lant c agel, 'ij he uivinr ude v atste luisg. e laa oed c ehet aterd irug 1 ende ]3 et vc westi en at anpri eschi Jblicf oor c leme icht patte )S Z€ ekon lenkc lijft fat di lus di len rr Kien olgei tn. C »rst ucht)

De Voorpost | 1979 | | pagina 36