JAAR VAN HET KIND Auto's uit de tijd van toen luziek TOPDAG BEZOEKEN KWAMEN VAN ip de Topdag OVERAL, ZELFS UIT BUITENLAND ZILVEREN ZOUTVAT GING NAAR LEDE ?JD( Ut m eze maakten liet zeker niet waar r. INTERNATIONALE KEUKEN IN KATTESTRAAT: STRELING VOOR OOG EN TONG ONDER BELFORTTOREN DEMONSTREERT «DE TOREN» Effe helpen meeblazen met de wind dan win ik toch die Voorpostballonwedstrijd. (EDV) Op de Topdag waren in de Nieuwstraat een kollektie old-timers te zien. Auto's uit de periode van de eeuwwende of van na de eerste wereldoorlog. Wagens waarvan de degelijkheid van het Materiaal zo op het oog niet te loochenen was. Wagens die de tand des tijds glansrijk doorstonden en die op uitzondering van slechts één, allen op eigen middelen langs de baan verleden vrijdagavond vanuit Wetteren uit de kollektie Huycke of vanuit Smetlede van de gebroeders Govaert, naar de Aalsterse Nieuwstraat waren komen gereden. AuUr, glimmend en blinkend, met koperen lampen langs de in helle kleuren, kanariegeel, buitenkant geplaatst, met op- jjrasgroen, bloedrood of in del- tredeplanken en met versnel- tig zwarl ol diepblauw. Auto's lingen bevolen met een voetpe daal. Auto's waarbij men ook gas kon geven met de hand en de gasstand stabiel afregelen op rechte stukken Auto's die nog wekelijks ge bruikt worden bij bruiloften, re- konstrukties van de «tijd van toen» Oude wagens Citroën van een haast vergeten model, Franse wagens als Renault en Peugeot met carosserieën in zeer goede toestand, defameuse Vivaqua- bi| te hebben, lenzij men «een lange arm» had Mevrouw Mally, voorzitster van de Dekenij van de Nieuwstraat. tre en een exemplaar van de haalde deze peperdure wagens, fascinerende Rolls Royce, in reminiscenties uit «de goeie koper en aluminium Een ouwe maar Njeuw_ weelde voor het oog Auto s straa( a)s stunt a|S blikvan- hoekig van model, zonder af rondingen, met of zonder kap, met de klakson te bedienen door het openstaand venster waardoor men ook de arm moest uitsteken om verander ing van rijrichting aan te dui den Om rechts in te slaan was het dus geraden een passagier gers 's Namiddags zou er dan een andere «otto» komen, niet «Otto Rongo» zoals m het pro gramma vermeld maar de Wet- terse vedette uit de jeugdfilm van de BRT, «Ottorongo». Uit eraard met zijn slangenpaard LH Dhr. P. De Paepe, promotor, samen met Dolf Sedeyn, schonk aan vele verre bezoekers een tas koffie met lekkere «Vlaamse vespers». (EDV) ettegenstaande het wisselvallig weer op de Topdag waren muziekmaatschappijen, in grote bezetting, van de partij, ar de Zoutstraat marcheerde de Harmonie SL-Martinus van Irdegem o.l.v. dirigent Staf Hoebeeck. Van de partij waren lik hun majorettengroep «De Klaproosjes», sinds een week pk Belgisch Kampioen in de hogere afdeling. Op de melodieën Show-mars» en «Tens and Zwens» gaven ze in de Zoutstraten ter geslaagde en genoten shows ten beste. Voor de eerste topdag hadden een aantal firma's voor een origineel «toeristengeschenk» gezorgd, ledereen, die buiten een straal van 10 km. rond Aalst woonde, kon zich bij de ingang van het stadhuis aanbieden om er dit geschenk in ontvangst te nemen. Het bestond uit een gratis bierbon te verbruiken in één van de herbergen waar men Safir-pils schonk, uit een stuk chocolade gegeven door de Chocolaterie Callebaut, een stuk peperkoek met een tas koffie aangeboden door de koffiebran derij De Paepe uit de Molenstraat Te oordelen naar de zowat 500 bons, die afgehaald werden, kende dit toeristengeschenk een groot sukses. Het grootste aantal bezoekers was afkom stig uit Vlaanderen. Niet alleen inwoners uit het arrondisse ment kwamen even naar Aalst overgewipt, maar ook bezoe kers uit Gent, Antwerpen, Leu ven, Kortrijk en zelfs Brugge en Hasselt werden genoteerd De meesten hadden over deze top dag gelezen in de krant of had den er over gehoord in de ra dio. Het grootste aantal bleek entoeziast over wat er gebeurde en beloofde beslist eens naar Aalst terug te komen. Opmerke lijk was wel dat er zeer weinig bezoekers uit Wallonië geno teerd werden. Wat de oorzaak hiervan was konden wij niet achterhalen. Zonderling was tevens dat ook een aantal buitenlanders achter hun «cadeau» gekomen zijn. Hieronder bevonden zich heel wat Nederlanders, maar dit zal wel verband houden met de dag der nederlandstalige periodie ken die op het stadhuis plaats greep Verder noteerden de vrouwe lijke stadspersoneelsleden, die van dienst waren, adressen uit Schotland, Tsjechoslowakije en zelfs Canada. Hoe die vreemdelingen in Aalst terecht gekomen waren bleef ook voor hen een raadsel. Frappant was hier ook dat er geen enkele Fransman genoteerd werd. Het minste wat men kan zeggen is dat dit toeristengeschenk bij gedragen heeft tot het welsla gen van de eerste topdag. Ho pelijk wordt dit initiatief dan ook in de toekomst herhaald. Dan kan men er tevens voor zorgen dat ook in het franstalig ge deelte van het land de nodige publiciteit gevoerd wordt voor de topdag VEHE Verscheidene muziekverenigingen trokken door de straten. Jf. lok de niet minder bekende In larmonie «Concordiaet Docili- las» uit Herdersem, eveneens net een honderdtal deelne- ners, was van de partij. Deze e tiian in de Geraardsbergse- al'< araat Hoeft het gezegd dat ook op lerdersem, het Majoretten- t lorp, zich weer van zijn beste <eiz i|de toonde met majoretten, iet( ninuretten, drumband en uit- gev waard ook de harmonie zelf, dit eet 'Hes onder leiding van dirigent sta lef Coppens. i )oor de Nieuwstraat zagen we W0( dan ook nog «The Levi Strauss nat 'azz Company» uit Breda, Ne- 'waöerland, tussen de bezoekers j rodoor laveren. teij ien wel eigenaardige bezetting ]bo net een mengeling van blaas-, bai strijk- en slagwerkinstrumen- bten, in ware Dixieland-stijl. 1 Op het scharnier van beide Zoutstraten zagen we dan, een- h< zaam en verlaten, op een is mini-podium de elfjarige Gerd Vlaminck, accordeon-virtuoos in spe die reeds herhaaldelijk gelauwerd werd Leerling van Jan Van Vaerenbergh behaalde hij in 1978 de prijs te Baden- Baden en werd in het laatste kampioenschap van België be dacht met de tweede prijs De dag ervoor trad hj nog op te Zwevegem en eerstdaags, op 19 en 20 mei kan u hem mee maken in cirkus Johnny in het VTI. Begeleid door een automatisch slagwerk bracht deze jonge muzikant, die een geboren mu sicus is en reeds heel wat tech niek, laat staan akrobatie in zijn vingertoppen hééft, medleys van populaire melodieën, schlagers en evergreens. Hij begon wel een half uur later dan voorzien maar dat kwam omdat hij eerst nog naar de «lering» moest. Een van de vele aktiviteiten die op het programma stonden op de topdag in de Zoutstraten was de worp van het zilveren zoutvat Reeds vanaf 17 .30 uur stonden scheurde zakjes liggen en had talrijke mensen samenge- de Zoutstraat een film van zout schaard in de Korte Zoutstraat als bekleding. Omstreeks 18 uur gingen op de Eén enkel zakje bevatte een 1ste verdiepingen de ramen winnend nummer en er werd be open en werden tientallen zak- kend gemaakt dat het zilveren jes zout met een nummertje in zoutvat naar Lede ging. de gretige massa gegooid, Via zout was de Zoutstraat zijn honderden reikende handen naam dus waardig. Het aantal trachtten zoveel mogelijk zakjes belangstellenden bewees dat te vangen, teneinde de kans op dit karakteristiek initiatief zeker prijs te vergroten. een blijvertje zal zijn. Toen alle dozen leeggekieptwa- R.M. ren zag men overal openge- En maar zoutzakjes strooien in de Zoutstraat.. (EDV) Niet minder dan twaalf scha kers van de jonge doch dyna mische schaakklub met de toe passelijke naam «De Toren» uit Herdersem gaven er op het «verwarmd» terras mekaar par tij. Was uiterlijk alles kalm en on bewogen, stonden enkele Midden geroezemoes en lawaai, muziek en zang, vormde het terras van de aloude «Borse van Amsterdam» verleden zater dag met de Topdag een oaze van (schijnbare) rust 's Namiddags had op het terras van de Borse van Amsterdam een schaaktornooi plaats. Een ervaren schaker als Jan Caudron had het zelfs soms lastig. (EDV) sympatizanten en schaaklief hebbers nauwlettend gade te slaan, innerlijk was het alsof men de grijze hersenschors van de meestal jonge spelers hoorde wriemelen, knarsen en zich in nog meer wendingen draaien. Schaken is immers een denk sport waar elke zet dient te worden overwogen in funktie van wat hij als reaktie kan uit lokken bij de tegenspelers En dan maar liefst vér vooruitzien. Zo vér mogelijk waarna is af te wegen welke zet nu eigenlijk in teressantst lijkt. Ook volksver tegenwoordiger Jan Caudron kwam zijn krachten op dit ter ras, ter verpozing tussen an dere, waarschijnlijk evenzeer zenuwslopende aktiviteiten, meten met jonge schaaklief hebbers. «DE TOREN» uit Herdersem houdt elke maand op een vrij dagavond te 20 u. en schaak avond in café St.-Antonius, Grote Baan te Herdersem, vlakbij de kerk. Ook vandaag, vrijdag 11 mei, kan U er terecht. Zelfs even tueel lid worden zodat U regel matig van de aktiviteiten op de hoogte wordt gehouden. (LH) de 3n to en maar grabbelen... (EDV) Zo zaterdag 5 mei niet verwaterd is tot een flopdag maar uitgroeide, niettegenstaande het erg wisselvallig weder tot een topdag, kan zulks zeker niet de verdienste zijn van een paar verenigingen die, gewoon, hun kat stuurden. In het Priester Daensgedenk- Ray De Smedt, Nelly Maes, [ken aan de Werf, een wel Willy Vernimmenen Jan Verro- ■d gekozen standplaats, zou ken en als moderator Luc Dela- Ho -stad organiseren met Toen we, uit voorzichtigheid,'s Èw -V'l ,"'e o.a. al wat over deze bekende namiddags even een kijkje gin- te< Aajstenaar.^de laatste fjd weer gen nemen was het er desolaat, VEI|stand geen spoor Tenzij dan richt door de Stedelijke Akade- |jf jttlega Erich Van der Eist die mie voor Schone Kunsten, zou ad gebracht doch wat moest hoewel een officieel schrijve^ fugd makend deelde Erich rond 15u dan maar de pijp aan -Sua»*».— jn maar uitnodigingen tot de Maarten gaven. Kommunika- J lebatavond «Vlaanderen in Eu- tiestoornis? Kattestraat kon men de internationale stedelijke keuken proeven, nl. echte ajuinsoep. ropa» met Herman De Croo, LH <EDV) Alhoewel het weer de spelbreker leek te zijn in de Kattestraat op zaterdag 5 mei was het toch nog Top-Dag voor de fijnproe vers. Een hete kop uiensoep was ze ker welkom! Verder zagen we verse maatjes, keurig gegar neerd met ui en tomaat, hoofd vlees met mosterd en hutsepot. Vedetten in de Kattestraat wa ren zeker de twee varkentjes die de ganse namiddag hingen bruin te bakken. Het water kwam menig voorbij ganger in de mond. Het recept van de vulling werd niet prijs gegeven maar het geheel leek veelbelovend en heeft ons niet teleurgesteld. Een dikke profi ciat voor de kok! Dat de idee van de Kattestraat, om de mensen te wijzen op de mogelijkheden in verband met voeding, geslaagd uitgevoerd werd laat geen twijfel. De ganse dag zag men in de Kattestraat en omstreken etende mensen. Vermeldenswaardig is het feit dat alle spijzen aangeboden werden aan zéér demokratische prijzen. 10 fr. voor een heerlijke kop uiensoep was spotgoedkoop. Een nieuw en geslaagd initiatief dus. Wij hopen dat de mensen van de Kattestraat verder in deze zin zullen werken om hun braderij bekend te maken.

De Voorpost | 1979 | | pagina 7