AAN UITBREIDING TOE EXPO VAN PLAATSELIJKE BEDRIJVEN INFO-DAG AALSTERS VTI «BOUWWERELD GEZIEN DOOR KINDEROGEN» VLIEGEN... In het VTI gonsde het van de aktiviteiten. (EDV) Verleden zaterdag leidden alle wegen naar het Vrij Technisch Instituut te Aalst. Al heeft de school ruime parkeergelegenheid, straten ver in de hele omtrek was er geen plaatsje om de wagen kwijt te raken meer te vinden. Zo groot was de toeloop! de moderne tijd aanvoelt wil o.a. door deze opendeur dag bewijzen dat het klaar is voor de taak met al haar mogelijkheden, met haar fouten misschien. In het teken van de bouw! Elk jaar wordt een speciaal thema belicht. Dit jaar is het de bouw. Uit de vele geno men initiatieven op dit stuk, waarvan de opsomming ons te ver zou leiden, be klemtoont direkteur Wou ters vooral de onthulling van een gedenkplaat aan het pas voltooide gebouw van de afdeling Openbare Werken. de eerstesteenlegging van het nieuw gebouw aan de St-Annalaan, het «ge bouw Jozef Borreman» (oud-burgemeester) de tekenwedstrijd «De Bouwwereld gezien door de ogen van het Kind» met meerdan 1000 inzendingen van 12-jarigen. Dit dan als bijdrage tot de aktie «Jaar van het Kind» diverse opsporings standen i.v.m. de opleiding bouw: de gehele waaier van beroepsschool naar hoger onderwijs van het korte ty pe. Om zich over de visu van dit Reeds op vrijdag 4 mei was er een studienamiddag doorgegaan voor de direk- teurs van PMS-centra waarbij een overzicht werd gegeven van de studiemo gelijkheden vanaf de lager sekundaire beroepsschool waar de polyvalente bouw vakker wordt gevormd naar de hoger sekundaire be roepsschool waar de na druk ligt p de opleiding tot meestergast en tot zelf standig aannemer van bouwwerken. Ook andere opleidingsvormen kwamen aan bod op hoger sekundair niveau; de afdeling bouw bedrijf, openbare werken en bouwkundig tekenen, afde ling ook voor meisjes toe gankelijk. Aan deze afdeling is een specialisatiejaar ver bonden op het niveau hoger onderwijs korte type, 2 jaar)., nl. het graduaat bouwplaats technologie, eveneens 'voor meisjes toegankelijk. Deze opleidingen houden rekening met de vereisten van de vestigingswet voor zelfstandig aannemer. In het kader van de Topdag! Voor de gelegenheid stond de jaarlijkse INFO-Dag deze keer in het kader van de Aalsterse Topdag. Reeds van in de morgen, dadelijk na de officiële ope ning in het stadhuis, kwa men de personaliteiten aan het VTI. Parkeerproblemen kenden deze lieden niet want ze verplaatsten zich, speels en met prins- karnaval Enrico in galakos tuum, met een gelegen heidstreintje dat hen verder hun tocht zou laten maken en ondertussen kinderen, ouden van dagen en ge- handikapten aan sight seeing zou laten doen Burgemeester Louis D'hae- seleer, vergezeld van sche penen Jan De Neve, Gas ton Van den Eede. Herman Roels en Marcel De Bis schop. van stadssekretaris Christiaan Willems. en van raadsleden André Doorns. Eugeen Van der Biest en Jean Van Larthem, van OCMW-leden Mevrouw Blanckaert - Bourgeois en Piet Heymans, van voorzit ter van het Feestkomitee Frans Wauters uit de Vak schoolstraat zelf en van tal van vooraanstaanden knipte het-driekleurige lint door. Hostessen zorgden voor de feesttooi en be- bloemden de leden van de staf van het VTI en al wie maar in hun bereik kwam Anjers van de bloemenstad Aalst. Openingsrede door de Direkteur In de stemmige, ruime feestzaal sprak direkteur ingenieur Leo Wouters dan de openingsrede uit. Het werd eerst een welkomst- en dankwoord aan al wie zowel met het Vrij Technisch Instituut als met de KIHO. de Katholieke In dustriële Hogeschool (waarvan hij direkteur Van Haver verontschuldigde) te maken had. Dat het stads bestuur deze info-dag offi cieel kwam openstellen werd ten zeerste gewaar deerd als aanduiding van de in de loop der jaren ge groeide degelijke samen werking. Tevens blijk van voortdu rende belangstelling voor het technisch onderwijs niet alleen voor de vakopleiding maar evenzeer voor de op voeding tot schoonmense- lijkheid. In deze krisispe- riode qua tewerkstelling, in een periode dat gevestigde waarden aan het wankelen worden gebracht, in een pe riode waarbij toenemende vrije tijd komt te staan te genover voor direkt- produktief werk bestemde tijd zal het precies de ver dere ontwikkeling van de technologie zijn die de mo tor wordt van heropleving en daarna de gewenste stabilisatie Het VTI dat de polsslag van alles te overtuigen nodigt de spreker de gasten uit tot rondgang doorheen het in stituut, rondgang die door de personaliteiten, gezien hun tijdsschema, eerder beperkt zal moeten blijven. In zijn wederwoord stelde burgemeester D'haeseleer dat het technisch onderwijs waar de problemen zich opeenstapelen vaak onder gewaardeerd wordt en dat buiten het marktaspekt ook het humane vlak moet meespelen. Aan de be drijfswereld moet het on derwijs personen afleveren die niet alleen deskundig zijn geschoold maar ook sociaal inzicht hebben en leiderskwaliteiten. De bur gemeester betreurt dat he den ten dage een verwor ven diploma vaak gedegra deerd wordt tot een brevet om te gaan stempelen al hoewel in het T.O. de pro blematiek nog minder pran gend is. Als burgemeester heeft hij daarenboven in een stad met zoveel scho len oog voor de verkeers problematiek, vooral dan wat betreft de schoolspits- uren Het VTI zelf feliciteert hij als voorbeeld van team-work met feilloze samenwerking tussen beheerraad, direk- tie, leraarskorps en leerlin gen. Rondgang Bij de erewijn werd nog even nagepraat waarna het gezelschap de bouwafde- ling bezocht waar mooie werkstukken werden ge toond door de leerlingen gemaakt, o.a. maquettes van grote bouwkundige werken als van het nieuw OCMW-Ziekenhuis. Ook de lokalen burgerlijke bouw kunde werden aangedaan. Tekenwedstrijd Toen de personaliteiten hun tocht verder zetten ging schepen Herman Roels over tot de proklamatie van de VTI-Tekenwedstrijd «De Bouwkunde gezien door de ogen van het Kind». In de groep van 9 a 10 jaar ver wierf Christophe Dutilleux uit Hofstade en de Prijs van de stad Aalst. In de groep 11 a 12 jaar werd Karei Eeck- hout laureaat en kreeg de Prijs van de Syndikale Ka mer der Verenigde Aanne mers voor de Bouwnijver heid. Deze en vele andere werken zullen te zien zijn in de stadsfeesthallen einde mei. L.H. Na de toespraak van onze burgervader werd eeen volledige rondgang in de school q (EDV) Gebruikmakend van een periode zonder regen kon verleden zaterdagnamiddag in het VTI onder het motto «Bouwen is leven» een korte akademische zitting worden gehouden. In openlucht bij het nieuw gebouw opgetrokken door leraars en leerlingen. Jt m v HeOler id, aats In aanwezigheid van de Raad van Beheer met voor zitter Prof. Dr. Ir De Beer. van Deken De Vos en van tal van andere prominenten hield direkteur ingenieur Leo Wouters de feestrede. Voor een flinke opkomst met ook nogal wat belang stellende leerlingen, ge helmd want aan de taak, zou de inhuldiging van het voltooide nieuwe gebouw voor de bouwopleidingen plaatshebben gevolgd van de eerste-steenlegging van het pas aangevatte gebouwenkompleks Jo zef Borreman aan de St- Annalaan. Weer een waar devolle schakel uit een gul den traditie van verwezen lijkingen die sinds het stich tingsjaar 1911 door Rector De Waegenaere onafge broken en onstuitbaar is tot stand gekomen op 1 september 1972: de hoger sekundaire tech nische afdeling «bouwkun dig tekenen» op 1 september 1978: de afdeling «bouwplaats technologie». hoger on- 'derwijs van het korte type. Daarnaast bestaat er een gelijkaardige waaier van op leidingen in het Onderwijs voor Sociale Promotie. Nog andere afdelingen of uitbreiding van afdelingen worden in het vooruitzicht gesteld zodra de «remwet» zal worden opgeheven. Nieuwe afdelingen vergen nieuwe lokalen Onder het motto «Bouwen is leven» werden dan ook voorstellen voor een nieuw gebouw uitgewerkt en door de Raad van Beheer in 1972 goedgekeurd. Alles werd uitgevoerd door het om: i d<™ Omlijsting Viktor Van Frachen zorgde met het «SI Michielszangkoor» uit kelgem voor een passent omlijsting alhoewel twijfel- ,achtige micro-apparatuu het optreden in openluchn' wel eens parten speelde 1 De sopranen schenen soi ook moeite te hebben hoogste noten te halen bleven af en toe, storend? onder de toon Onder fanfare-oproeper?' door het koperensembl o I v D Bracke onthulde d voorzitter van de Raad var? er Beheer Prof. Dr. Ir. De Bei de gedenkplaat (1972 1978) waarna een reusach-?' tige bloemenkrans «uit di hemel» neerkwam en de ken De Vos tot de inzege ning van het gebouw koi overgaan. Leraar Herman Slagmulder, die nog vele andere pijlen op zijn boog heeft en veor een paar weken nog he( Zangfeest een ander gelaat gaf. sprak in naam van hel leraarskorps en stal de Burgemeester D'haeseleer mocht van het VTI een werkje van de leerlingen ontvangen. (EDV) In tegenstelling met de oorspronkelijke plannen waarbij er voorzien werd dat in elk van de deelnemende dekenijen aan de eerste Aalsterse topdag een stand van een plaatselijke firma zou opgesteld worden, kon men vorige zaterdag slechts met drie bedrijven uit onze streek kennis maken. Op dit gebied werd de topdag een tegenvaller, aangezien onze plaatselijke industrie dus weinig of niet vertegenwoordigd was. Het VTI hield een tekenwedstrijd onder bovenvermeld motto. De jury kreeg meer dan 1000 werken te beoordelen. Juryleden waren direkteur ing. L. Wouters, pedago gisch direkteur A. Verstraete, ing. J. Lion, prefekt A. Coppens, beeldhouwer H. Van der Vekens, kunst schilder leraar L. Persoons, binnenhuisqrchitekt F. Dehoux en leraars VTI A. Verzelen en L. De Prins. Van de drie vertegenwoordi gers was er daarenboven nog een die weinig of geen inspan ningen gedaan heeft om zijn public relations iets of wat te verzorgen Hiermee bedoelen we dan «bijdrage» van de firma Geeroms-Amant uit Aalst. Het geheel was zeer sober op gevat en bestond enkel uit een tentoonstelling van de produk- ten van dit bedrijf, namelijk naaigarens, veters passemente rie en dergelijke; met deze pro- dukten kan men misschien moeilijk een prachtig geheel opbouwen, hetgeen hier echter te zien was bood eerder een triestige aanblik. 0e Jonge Ekonomische Kamer die'zou instaan voor de keuze van de bedrijven had misschien beter een onderneming gekozen die toch bereid was meer inspan ningen te leveren Een persoon lijke vertegenwoordiging van de firma was evenmin aanwe zig De beide andere firma's deden heel wat meer inspanningen. Vooreerst was er in de Molen straat de firma Amerace N V van de derde industriezone te Erembodegem. Deze onder neming is gespecialiseerd in de produktie van elektrische hoog- en middenspanningstoebeho- Hierbij dan de uitslag Merkwaardig hierbij is wel dat bij de proklamatie tel kens de motivatie van de toekenning werd medege deeld. Zeker positief. 9 a 10 jaar 1 Christophe Dutileux, Hofstade 2. Jan Vierendeels. Leb be ke 3. Patrick Buydts. Lebbeke 4 Sandra Van Extergem. Hofstade 5. Dirk Van Hoefs. Erem bodegem 6. Johan De Plecker. Den- dermonde 11 a 12 jaar 1. Karei Eeckhout, Den- dermonde 2. Christophe Fermon, Aalst 3 De Koker Dany, Helder- gem 4 Bernard De Hauwere. Aalst 5 Erwin De Cock, Lokeren 6 Annemie Bosman, Hof stade De Prijs van «de jeugd aan de jeugd» ging in groep 1 naar Fanny Sonck. Zotte- gem en in groep 2 naar Wim Paquet. Opwijk. LH Ook De Voorpost had een presentje voor de Aalstenaars. ledereen kon gratis deelnemen aan de ballonwedstrijd. Een niet te versmaden prijs zal worden in de wacht gesleept, de uitslag komt kortelings in deze editie van het weekblad De Voorpost Ondanks het slechte weer werden zo'n 2.000 ballonne tjes opgelaten. Wij laten van tijd tot tijd eens een ballon netje op, maar dat de Aalstenaars zo graag er eentje laten vliegen wisten we niet (EDV) ren alsook van elektronische en pneumatische tijdschakelaars en stekkerverbindingen voor opgedrukte schakelingen. Al hoewel deze firma niet aan par- tikulieren verkoopt was het ge heel dat zij naar voor bracht toch verzorgd en afgewerkt. De bedoeling hierbij is deze toch wel belangrijke firma beter kenbaar te maken aan het grote publiek. Hierdoor kunnen de mensen bij eventuele perso neelsadvertenties dadelijk we ten welke onderneming het be treft en wat deze produceert De firma hecht immers, aldus een vertegenwoordiger aanwe zig op de stand, veel belang aan haar uiterlijk voorkomen Tenslotte vonden we op de Werf de stand van de firma Honda die hier te Aalst voor ie dereen genoegzaam bekend is In twee vrachtwagens van de firma Van Giisegem die voor de gelegenheid waren ingericht als tentoonstellingsruimten kon men een belangrijk deel van het produktiegamma aan een be langstellend onderzoek onder werpen Het grootste gedeelte van de beschikbare ruimte werd ingenomen door een reeks motoren, gaande van de heel kleine en lichte tot de grote zware beesten die zonder veel problemen een topsnelheid van 240 kilometer per uur uit hun banden slaan. Het resterende gedeelte van de ruimte was voorbehouden voor een minder bekend geheel van produkten die de merknaam Honda dragen, namelijk gras maaiers, boomzagen, en niet te vergeten de draagbare stoom generatoren. Het geheel bood een verzorgde en afgewerkte indruk en genoot dan ook ruime belangstelling vanwege het pu bliek. Het kan wel spijtig genoemd worden dat de plaatselijke nij verheid op een niet meer uitge breide wijze vertegenwoordigd was in de verschillende deke nijen. Aan dit gebrek zal waarschijn lijk tijdens een van de volgende topdagen meer aandacht ge schonken worden G.D.B. it, iati ei j n al 2Tlf 'te ilg Qkki 3 d< vann eeisn pge ird #9G 30 r: Det «IBP igde Slee Het nieuwe VTI gebouw officieel geopend. (EDV) Jubileum Openbare Wer ken en Bouw! Waar verleden jaar 25 jaar Oriëntatiejaar werd gevierd komt nu de afdeling bouw en openbare werken aan de beurt. Het is immers 25 jaar geleden dat de eerste gedi plomeerden van de afdeling Bouwbedrijf - Openbare Werken op het niveau hoger sekundair in het VTI promo veerden. Weliswaar waren er voordien enkele voorlo pers geweest die de weg hadden voorbereid voor deze nieuwe opleidings vorm in een sektor met grote toekomst. Reeds van bij de aanvang kende de nieuwe afdeling groot sukses, temeer daar ze weldra gevolgd werd door studiën «technisch in genieur in de openbare werken». De nood aan ge schoolde arbeidskrachten was groot en de aanvragen naar grotere verscheiden heid in de bouwopleiding werden steeds dringender. Door innige samenwerking kon men dan tot volgende realisaties komen: op 1 september 1967: de lager sekundaire be roepsschool bouw op 1 september 1971: de hoger sekundaire be roepsschool Bouw VTI zelf en verdieping na verdieping werd door het groeiende aantal leerlingen ingenomen. Momenteel zijn er 358 leer lingen die de specifieke op leiding bouw of openbare werken volgen, nl. 143 in de bouw, 95 in openbare wer ken, 69 in bouwkundig te kenen en 51 in bouwplaats1 technologie. Voor de toekomst zijn de verwachtingen hoogge spannen, o.m. omdat vol gend schooljaar de eerste promotie afgestudeerden van het hoger onderwijs korte type, de «bouwplaats technologen» ter be schikking van de nijverheid kunnen worden gesteld. Eerste steen! Ondertussen werd reeds een begin gemaakt met de nieuwbopw aan de St- Annalaan. Gelijktijdig met de onthulling van de ge denksteen aan het vol tooide gebouw kan nu de eerste steen van een nieuw gebouw worden ingemet seld. gebouw dat de naam krijgt van gewezen burge meester Jozef Borreman, als dank voor bewezen ver diensten. Hem werd dan ook een passend gelegen heidstelegram gestuurd. show. Hij dronk, alleen, op het welzijn van het VTI en, het gezegde indachtig dat scherven geluk aanbren gen, gooide hij het glas aan diggelen Nadat dan nog een leerling 6 TO op voortreffelijke wijze een aangepaste tekst voor droeg, een oorkonde werd ingemetseld en de «eerste steen» geplaatst werd het geheel muzikaal door zang koor en koperensemble af gerond waarna de rond gang door de werkplaatsen kon beginnen, waar men dan opnieuw met de blote werkelijkheid werd gekon- fronteerd. Met de zeer vele bezoekers werd het VTI een gonzende mierennest waardoor onze gidse Chantal, eindejaars bouwkundig tekenen, me met kennis van zaken heen- loodste. Na een receptie werd deze geslaagde dag besloten met een optreden van Volksdansgroep «De Hei kant» uit Opwijk en met een meiboomplanting. Deze drukke dag werd voor de bouwafdelingen van het Vrij Technisch Instituut Aalst al leszins een stimulans om, ten bate van de Vlaamse Jeugd, verder te gaan op de reeds gebaande paden. Origineel bij de opening van de nieuwe blok was de grote meikrans die door de leerlingen zelf was gemaakt (EDV)

De Voorpost | 1979 | | pagina 8