RiJZENREGEN OP VAB ZOEKTOCHT en namiddag in het groen En nog niet willen stoppen... Openbare examens Akademie STREEKNIEUWS Herdersem iille Vlaamse gewesten, zo,uit West-Vlaanderen uit Kempen als uit Limburg konvergeerden een zes- derdtal wagens verleden zaterdagnamiddag naar Lalsterse Keizershallen waar de prijsuitreiking van lationale V.A.B.-Rally zou plaatshebben. «Schotse» doedelzakspelers uit Turnhout openden iow doch het toegezegd Engels Politiekoor, naar hzei gekonsigneerd, kwam niet opdagen en werd in tste instantie vervangen door Leen Persijn die veel tses oogstte. teer en mevrouw De Bels, puntenwinnaars van de VAB jzoektocht ontvangen van de heer Poté, voorzitter van de renbond een draagbare stereo radio. (Erik) Voorzitter Jozef Van Over straeten kwam zijn troepen schouwen en maakte de ba lans van deze zoektocht op Tegen viel dat het juist plechtige kommunie was wat een aantal belangstel lenden thuis hield, dat de politie te Erpe-Mere naar het zeggen van de voorzit ter belachelijk optrad, dat door de schuld van de post «De Autotoerist» op vele plaatsen te laat werd be steld, dat de parkeergele genheid te Breydelvelde was opgebroken en die van Oudenaarde vol stond met legertanks waaraan 's na middags wel een mouw werd gepast, dat de Britse Dienst voor Toerisme blijk gaf van nalatigheid en ook de oeioorae tngeise «pub» er niet was gekomen maar vooral dat VAB- vertegenwoordiger van Tessenderlo, Jos Mertens, bij een verkeersongeval werd betrokken waarbij hij met de wagen twee maal over de kop ging maar Jos er gelukkig met enkele schrammen van af kwam. Een geneesheer die de zoektocht meedeed ver zorgde hem en deze arts werd met een geschenk be dacht. Anderzijds viel mee dat het weer schitterend was, dat het landschap van Zuid-Oost-Vlaanderen zeer mooi was, dat de gemeen tebesturen van Aalst, Ou denaarde en Kruishoutem zeer flink medewerkten en- dat de vele VAB- vertegenwoordigers zich flink van hun taak kweten. Een speciaal woord van dank voor Frans -D'Huyvet- ter die van Kruishoutem een Eierdorp met Europese al lure hielp maken. Direkteur Palings gaf dan kommen- taar bij vragen en opdrach ten en stelde hierbij dat vol gend jaar de vragen over het verkeersreglement zul len worden vergemakkelijkt of zelfs weggelaten. De prijs uitreiking zal in 1980 op 11 mei ook op de dag van de zoektocht te 21 uur, plaats hebben om nutteloze ver plaatsingen te voorkomen. Afstand van de rit dan 40 km. Speciale prijzen gingen o.a. naar drie personen die bij het spel te Mater het maximum behaalden en naar twee met vier punten te Kruishoutem. Daarna werd het een nooit geziene prijzenregen waar bij ieder aan zijn trekken kwam. Vooreerst kreeg iedereen kippen en 24 eieren met daarbij, naar gelang het eindcijfer van het inschrijf formulier, cola of een ver rassingspakket of sigaret ten en een voedselpakket of vier paar nylonkousen of" bakjes bier. De VAB wil de nadruk leg gen op de aanwezigheid en ook en vooral op het toeval. Daarom ging de hoofdprijs niet naar de winnaar maar werd hij samen met een twintigtal andere interes sante prijzen verloot. Zo wa ren er mooie etsen, een reis naar Jersey cfie ging naar Willy De Vlieger uit Erpe, een overtocht met de Town- sendline voor Frans Torfs uit Grobbendonk, overtoch ten voor Use Norbert en L. Neckebroeck uit St- Lievens-Houtem, een LPG-cargasinstallatie (ge plaatst) voor Armand Seig neur uit Lier, een inhuldi- gingsvlucht met cham pagne en kaviaar Venetië - Frankfurt plus de heen- en te rugreis voor Eddy V. Hooy- missen uit Merchtem een vlucht Istanbul-Amman voor R. Hofman en een reis Stockholm-Moskou voor Etienne Van Holmen uit Ber- chem. De verloting van de grijze Allegro werd naar het slot verwezen om er de spanning in te houden. ue twee geiUMUgMCII Wdieil wei ue ncci CU mciiuun bfluwc- rier die de sleutels van een wagen mochten ontvangen. (Erik) Klassering: Bovendien kregen de eer ste honderd van de rang schikking waardevolle prij zen gaande van elektrische toestellen over spaarboek jes met 6000 fr. over fietsen: autobenodigdheden, uur werken: jassen, koffiezetapparaten enz. Hierbij dan de namen van de eerste honderd van de 620 deelnemers: 1 De Bels Roger, Oostak ker 2 Van Herpen Robert, Gent, 3. Rottiers Willy, Londer- zeel, 4. De Clercq Ludo, Mui zen, 5. Callebaut Frans, Hekel- gem, 6. Verbeeck August, Strombeek-Bever, 7. Plas Jan. Strombeek-Bever, 8. Wullaert Gilbert, St.Pieters Leeuw, 9 Maes Hertog Ph, Sint-Amands, 10 Mees Hugo, Londerzeel, Tenslotte ging de grijze auto «Allegro» naar Jean Paul lau- werier uit Maarkedal. L.H. voor het bestuur van de Vriendenkring, mevrouw De Maght zette het bestuur letterlijk en figuurlijk in de bloempjes. Alle voetballers kregen een pot bloemen van haar. een aangename verras singvoor iedereen. Roland Dua. leraar aan de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten en kersverse Voorzitter van de Vrienden kring. noemde zichzelf een groentje in het vak, maar prees de hartverwarmende terse Osbroek was op 19 mei de achtergrond van de Namiddag in het groen», ingericht door de idenkring van het Aalsters Stadspersoneel en door het ibestuur gepatroneerd. a yJjurgemecster en elk van de schepenen had een onderdeel en Jhet welgevuld programma onder zijn hoede genomen. □rt vlH fijne monitors. Schepen Eddy Monsieur t overhandigde zijn trofee aan Geert De Groeve en het was Elsie Van den Hauwe die de reis naar Fantasialand ver overde. Overal drukke aktiviteit: vierhonderd mensen waren in de omgeving van het stadspark, de helft als aktief deelnemer, de andere helft als meevoelend toeschouwer. Welwillend toeschouwer en scheidsrechter was schepen Hoohuys bij het vrouwelijk 3ni'kepen Jan De Neve sloeg lr ejst de bal... (Hugo) ieni ri hu lotl de tf lani en na een verbeten strijd tussen gelijkwaardige kon- kurrenten door Herman Van Sinay werd gewonnen. De hoofdbrok van het ballen- hoofdstuk was vanzelfspre kend voetbal. Vier deelnemende ploegen: die van het stadspersoneel, het O.C.M.W., de brand weer, de politie. De uitslagen: Stadspersoneel - O.C.M.W. 2-1 O.C.M.W. - Brandweer 2-2 (O.C.M.W. wint met straf schoppen) Politie - Brandweer 3-7 In de finale haalde de ploeg van het Stadspersoneel het met een ruime 3-0 skore, na een faire wedstrijd tegen een zeer goed elftal van het Het Osbroekstadion werd ook omgevormd tot een petanqueplein. (Hugo) volleyball-tornooi: hij hield er oogluikend eentje in het zeil! De ploeg van het stadhuis kwam zegevierend uit de strijd. '°%pen Ann» De Maght op Bal|c„, ballen, alsmaar bal- n'| naar het eerste doelpunt? Icn... iikn (E,ikl Te inis. petanque. ping- n h, vo,k en sportieve pret pong, voetbal: de mens van len de twintigste eeuw is door het 3n 14 uur Startte de 8roene balspel bezeten. Schepen De en -namiddag van het Neve eindigde negende in Ispersoneel. zijn eigen tornooi. Hij deed "tgemecstcr D'haeseleer het kalmpjes aan. want wie ite welgemoed mee met wjnt nu graag zijn eigen 9 veertig wandelaars die beker? ore Cr 7'^n *1°et*e Marcel Coppens, met meters e voettocht beleefde zijn voorsprong laureaat bij het ,eosc 'n de prachtige petanquespel. mocht van -■f' en van het kasteel Ron- schepen Van den Eede p' a'" Mevrouw Renéc Per- prachtballen in ontvangst e' is mocht als glansrijke nemen, im w'nnaar beker in Schepen Roels. die veront- rangst nemen. schuldigd was. had ping- •n r Z-°n W3S Van de Part'j en Pon8 onder zijn hoede geno- ['nderen bebben zich op men: de naam riekt naar evt erwetse wijze vermaakt; kulturele revolutie maar is in rerden verwend met cola. werkelijkheid tennis-op-ta- 1 01 hurt, fruit en koeken en fei. eer eldcn drie uur lang onder F.cn lekkere huissport. die ttige begeleiding van echt heel wat vaardigheid vereist ien Hooghuys keek of de dames goed speelden of t naar iets anders...? (Hugo) O.C.M.W. De vedette van het hele voetbalgebeuren was Schepen Anny De Maght, een bekwame en stipte ver zorgster die met emmer en met wonderspons mirakels verrichtte en de gekwetste voetballers tot nieuw leven wekte. Vooral haar echtge noot was het mikpunt van haar niet-aflatende bezorgd heid... Misschien kan Eendracht Aalst in deze vrouwelijke voetbalfan de ideale ver zorgstervinden. Sla eens een goudvis aan de haak! De fietstocht kende vooral voor de dames een bewogen verloop: ze arriveerden twee uren na hun mannelijke konkurrenten! Bordeaux-Parijs? Een zonneslag? Of dorst? Geen mens zal het ooit weten. Winnaar werd in elk geval Michiels. die niet door sche pen De Bisschop kon worden gelauwerd omdat die ergens in het Oostblok karnaval- plichten moest vervullen. Wie radikaal achter het net viste, was de winnaar van de viswedstrijd. Urenlang zat hij zich suf te kijken op een roerloze dob ber en toen hij tocfCwat aan de haak sloeg en uiteindelijk de wedstrijd kreeg Frans Rimbaut van schepen Bloni- maert een plastiek zakje met twee kleirfe goudvisjes. Deze waardevolle diertjes werden tenslotte het eigen dom van William Huy- brechts. die bot ving en gelukkig naar huis trok met de schitterende diertjes: vol gend jaar zal hij het kroost van dit vissenpaar aan de gelukkige vissers ten gesche- ke geven... Vermoeid maar voldaan Schepen voor de sport Eddie Monsieur had niets dan lof mentaliteit onder het Aalsters stadspersoneel. Zijn voorganger, stadsekretai is Chris Willems. verrichtte pionierswerk. Tevergeefs is het niet ge weest: werkman, bediende, chef. schepen, burge meesters, iedereen heeft er wat toe bijgedragen om van deze namiddag een groene namiddag van de hoop te maken! Vermoeid door de ongewone spieroefeningen zijn ze huis waarts gekeerd. Maar voldaan hebben ze ze er 's maandags over nage praat: in de natuur, bij sport en spel vinden mensen elkaar terug. Zonder kompleksen, ontspannen, een beetje on handig bij het beoefenen van een langvergeten sport. Doch er is de glimlach, de lach en zelfs de slappe lach bij het zien van de kollega die hopeloos het balletje mis slaat. Er is het besef van de eigen onvolmaaktheid, hoe klein we eigenlijk allemaal zijn, hoe mooi de eenvoudige dingen van het leven blij ven... C.A.T. in de Stadsfeestzaal, Grote Markt op- zaterdag 26 mei te 14 uun Viool op maandag 28 mei te 17 uur: Dwarsfluit op donderdag 31 mei te 17 uur: Koperen Blaasin strumenten in de Stadsschouwburg, Vredeplein op dinsdag 29 mei te 18 uur: Toneel op woensdag 30 mei te 18 uur: Toneel op woensdag 6 juni te 18 uur: Toneel op zaterdag 9 juni te 15 uur: Lyrische kunst in de St-Martinuskerk, Pontstraat op woensdag 30 mei te 14 uur: Orgel Uitreiking van prijzen en diploma's op zondag 24 juni te 20 uur in de feestzaal van het stadhuis. LH Plus-3-Pas: Vanaf 60 jaar kan U gratis een plus-3-pas aanvragen. Hiervoor kan U terecht bij Roger De Moor. Daardoor krijgt U op vele plaatsen reduktie. Lustig Vinkje: 4e Rit voor het Kampioenschap met 1000fr vooruit op zondag 27 mei. Lokaal «'t Klubhuis», Kouter- baan. Kermis Boskant: Zaterdag 26 mei eerste rit van de twee daagse Ineenzetting te 17u. Te 20 u belotting met 1500 fr vooruit; 500 fr aan de eerste. Zondag 28 mei tweede rit van de tweedaagse te 18.30 u met 1250 fr. vooruit en natura- prijzen voor het eindklassement met palm. De ploeg van het OCMW (Hugo) De politieploeg (EDV) De ploeg van het stadspersoneel (EDV) De ploeg van Parochiecentrum: Ontvangen U dit week-end Blanche en Hugo Peeters. Weerbaarheid: Voordracht door E.H. Roger Ghijsens in het Parochiecentrum op dinsdag 29 mei te 20u over «Op voeding tot Weerbaarheid». Plechtige Kommunie: 26 meisjes en 20 jongens deden hun plechtige kommunie en werden te Moorsel gevormd door Vicaris - Generaal Wim De Smet. Gemobiliseerden 39-40 die nog geen aanvraag deden om het statuut van Gemobiliseerde te bekomen kunnen terecht bij J. Muylaert. Voor de aanvraag bij de administra tie van pensioenen dient nog gewacht tot de toekennings modaliteiten voor de rente zijn vastgelegd en omgezet in wetteksten. Principieel is de ministerraad akkoord om aan Belgische militairen die tijdens de verschillende fases van de mobilisatie 39-40 dienst deden een rente toe te kennen. Aanvragen voor het statuut dus nu. Aanvragen voor de rente zodra het U gemeld wordt. Lentekonsert door de Koninklijke Fanfare St-Cecilia in zaal «Ons Huis» op zaterdag 26 mei te 19u Cyclo-Sportieven: Ereprijs Cyclo-Sportieven op zondag 27 mei met 6000 fr prijzen, 21e tot 35e nog 100 fr. Inschrijven, start en aankomst café Ons Huis, Wwe Van Mol, Dorp 1. Claerhaegse Comedie: In dit lustrumjaar werd geopteerd voor een totaal ander genre: een soort kabaret-toneel van de hand van Arnold Van de Perre (tekst en regie) en muziek van Gene van den Ostende. Een plaat met twee songs ervan is trouwens reeds verspreid. Gepensioneerden op reis Op maandag 11 juni tweede zomerreis. Deze keer naar Lilan te Eeklo. Start te 8.30 u aan de gewone haltes, 's Namiddags naar Nederland, Hulst. Prijs 180 fr. middag maal niet inbegrepen. Tentoonstelling in het Kultureel Centrum Affligem «Tje- chische Grafiek II» tot en met 10 juni. Wagenspel: De Jins organiseren een wagenspel ge bracht door de scouts St, Margareta van Baardegem. Het wordt «De Holle Weg» door Luk Schoonjans op zaterdag 26 mei te 20 u op het terrein achter het Parochiecentrum. BSP-Wandeltocht op zaterdag 9 juni met start te Baarde gem aan café «'t Gemeentehuis» te 14.30 u. Doorheen Faluintjes en Kravaal. Halfweg pick-nick. Inschrijven aan de prijs van 50 fr in café «Capri», Abdijstraat. Belotting: Maandelijkse kaartavond in het Parochiecen trum op zaterdag 2 juni. Pinksterreis: Start op zaterdag 2 juni van de driedaagse naar Rüdesheim te 7 (zeven) uur.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15