lede kort Q C E F G H K L IV N 0 P Q n S '1 II V Groep Hagedoorn bracht sfeervolle avond zij het met hindernissen WANZEELSE SPEELPLEINWERKING START MET ONTMOETINGSAVOND WAAROM TOCH DIE DISKRIMINATIE Gemeenteraads - zitting te Lede Als besluit van de Frans-Vlaamse dagen, hadden de organisatoren gezorgd voor een orkestje uit die streek. Om acht uur waren de vreemde gasten ver wacht op het pleintje achter het Kultureel Centrum. Wat er eigenlijk de oorzaak van is, weten we niet, maar de kunstenaars kwamen een klein uur te laat. De wach tende toeschouwers kregen het stilaan op de zenu wen, maar bleven niettemin zitten, wat hun interesse bewees. Jeugdhuis Leeuwerik draaide enkele plaatjes en brachten aldus het publiek in de gewenste sfeer. Het twaalfledig gezelschap opende de avond dan ook met een drietal volksdansjes, die dank zij de keurige kledij (zwarte rok, witte bloes en rode halsdoek) nog beter tot hun recht kwamen. hadden meegebracht, de geluidsinstallatie inbegre pen. Bij de tonen van «Jan Pirre- wiet» kregen de toeschou wers een Frans-Vlaams Na het eerste nummer, un danspasje te bewonderen, polka picqué, verwelkomde Nadien kwam er een «texte één lid van het orkest de agricole», die de mensen mensen in het Nederlands: van de streek alle dagen op Goede avond dames en he- het veld zingen. De melodie ren. 't Is een genoegen te was nogal aan de droevige mogen spelen voor U deze kant en toch hoorden we ge- avond. Ik spreek niet veel regeld«meedekoesteirt» Nederlands, zal dus ook het Bij de volgende dans werd Frans moeten gebruiken! voor de eerste maal het Alles leek ideaal: de houten draailier gebruikt. Dit irv Het publiek was entoesiast, maar de mensen waren aanwezig uit nieuwsgierig heid: wat zou de vreemde groep brengen? Rond negen uur werden de leden van het zingend or kest op het podium ge vraagd. Men werd nog ku- strument lijkt op een gitaar buik, maar is voorzien van KWB Lede. Op vrijdag 25 mei om 20 uur is er in het lokaal tafeltennis voor de liefhebbers. VTB-VAB Lede: Op vrijdag 25 mei is er te Erondegem het wekelijks bowlingavondje, aanvang 20 uur. Op dinsdag 29 mei om 19.30 uur is er turnen inde zaal Stella Matutina. Maandelijkse kultuurkalender. Op zaterdag 26 mei dienen de aktiviteiten voor opname in de maandelijkse kulturele kalender van de S.C.R. van Lede medegedeeld aan de sekretaris van deze Raad. de heer Antoon Mertens. Broeder de Saedeleerstr. 65 te Lede. St. Maartenkollege. Op zondag 27 mei in de namiddag gaat het jaarlijks schoolfeest van het St. Maartenkollege door. KAV Lede. Op dinsdag 29 mei om 20.30 uur is er in de zaal Stella Matutina volley-bal voorde Jonge Vrouwen Aktie. Op woensdag .30 mei om 20 uur is er yoga. Beide aktiviteiten gaan door in de zaal Stella Matutina. KINO Ordingha. Op donderdag 31 mei om 20 uur is er vergadering voor de fïlmklub Kino Ordingha in de VTB-V AB autorijschool. kinderkoor St. Maartencollege Uitslag wandelzoektocht 6 mei 1979 Volgende volgnummer wonnen een prijs: 12 13 14 38 40 41 43 50 76 80 95 100 123 124 125 146 157 158 1 207 253 254 255 259 260 264 271 272 275 282 289 299 306 328 329 343 344 345 346 357 363 392 407 418 437 439 440 441 447 464 465 468 470 473 476 479 483 484 485 486 487 502 506 507 509 526 531 532 534 535 542 543 564 566 570 571 572 573 587 588 589 619 636 634 637 638 639 640 645 651 660 673 674675676679681 685689690 724 730 742 743 749 754 755 756 756 758 759 766 Wij danken de 765 deelnemers voor hun actieve deelname. Gelive de prijzen op het college af te halen uiterlijk tegen 1 juni 1979. Prijzen niet afgehaald vóór deze datum blijven in het bezit van de inrichters! Gemeentelijke sportraad - Lede Voetbal torn ooi der Liefhebbersploegen Op zaterdag 26 mei 1979 op het Gemeentelijk Sportterrein, achter het Jeugdhuis Leeuwerik te 14.30u.: Troosting V.C. Kanaries - F.C. Heipias te 17.00 u.: Finale Stormvogels Papegem - F.C. Ronkenburg Supporters allen op post! S.V.V. Groot-Lede Het jaarlijks moederkensfeest heeft plaats op zondag 27 mei 1979 te 15 uur In het Volkshuis te Led e. Koffie - gebak - geschenk Iedereen is hartelijk welkom. Inschrijven in het Volkshuis of bij een der bestuursleden tot 25meia.s. Deelname inde onkosten: 30 fr. Tentoonstelling Dit jaar gaat er gedurende «Lede-Ommegang» een cactustentoonstelling door, in de ruimte van Jeugdhuis Leeuwerik. Langs deze weg zouden we de cactus-verzamelaars willen aansporen om aan deze tentoonstelling deel te nemen! Mensen die willen meewerken kunnen hun naam opgeven bij Luc Rasschaert. die dan ook verdere inlichtingen zal verschaffen. Luc Rasschaert Wichelsesteenweg 17 - Lede Uitslag tombola Leeuwerik - voetbalploegen 4844 3858 4130 4785 1581 2410 2376 3635 1646 3397 4110 3831 1218 1806 2857 48% 4059 4593 4765 3066 4776 1782 4895 3889 3776 1098 3409 1070 4073 1469 3226 2572 2299 1464 1778 4154 27921757 4590 25291649 Reservenummers Ie prijs: 3483 2e prijs 4953 3e prijs: 1030 Prijzen af te halen Jeugdhuis Leeuwerik tijdens de openingsuren tot einde mei 1979. Reservenummer telt vanaf 31 mei tot 15 juni 1979. Dringende oproep! Parochiaal Speelplein «De Leeuwerik» Om dc speelpleinwerking gedurende de grote vakantie te kunnen laten doorgaan, zijn leiders(sters) noodzakelijk. Wij zoeken nog steeds 10 15 mensen .die deze verantwoordelijke funktie op zich willen nemen. Geinteresseerden kunnen kontakt opnemen met de hoofdverantwoordelijke: Luc Rasschaert, Wichelsesteen weg 17 Lede KAV Lede. Op maandag 28 mei gaat de Leedse JCAV-afdeling op reis naar Oostakker. Daarna wordt een '"bezoek gebracht aan een muzeum te Deurle aan de Leie. Vertrokken wordt om 9 uur op het Dorpsplein. GEMEENTELEDE Ophalen huisvuil - deelgemeente Oordegem De ophaalbeurt van donderdag 24 mei a.s. (O.L.H. Hemelvaart), wordt verplaatst naar vrijdag 25 mei 1979. Op die dag zal eveneens het grof huisvuil worden afgehaald. Onder grof huisvuil wordt verstaan, niet verpakbare of zeer moeilijk te verpakken gebruiksvoorwerpen, zoals fietsen, kinderkoetsen. peluwen, matrassen, metalen emmers enz. Afwijking avondsluiting in handel en ambacht Ter gelegenheid van de verlichte feestavondmarkt op vrijdag 1 juni 1979 heeft het College van Burgemeester en Schepenen in zitting van 21.3.1979 beslist afwijking toe te staan nopens de verplichte avondsluiting in handel, ambacht en dienstverlening (wet van 24 juli 1973). Die afwijking heeft betrekking op de deelgemeente Lede en alleen op de uren waarop voormelde marktaktiviteiten plaatsvinden. trede was opgesteld tegen de lentegroene muur van de rieuzer als men die mensen aangeplante boompjes, het pianoklavieren. Met de Un met allerlei vreemd aan- tweede nummer «Jan mijne kerhand wordt het be- doende instrumenten zag man zou ruiter worden» be- speeld. terwijl de rechter- aankomen. Het verbaasde viel en de gepaste sfeer hand aan een zwengel inderdaad iedereen dat de kwam er in. Toch was er een draait (waarschijnlijk om het Frans-Vlamingen zo een schaduwzijde: het werd bit- enorme muzikale uitrusting ter koud voor de toeschou wers die stil op hun stoel za ten. De heer Quintijn, VTB- vertegenwoordiger, gaf een kleine toelichting: hoe kwam het dat deze mensen Vlaamse liedjes konden zingen. Het geschiedenis gedeelte van dit antwoord vindt U elders op dit blad. Maar wat wel interessant was is het boek (herdrukt in 1930) van E. de Cousse- maker verzameld Niet al leen de nog gekende, maar eveneens reeds verdwenen liederen zijn er in de oor spronkelijke Vlaamse taal in opgenomen. Bij elk lied staat in kleine lettertjes de Franstalige versie van de tekst Wie het lied wil aanle ren krijgt de steun van de notenbalken, waarin de me lodie op een klare wijze werd weergegeven. Het boek is uitgegeven in de «Annales du Comité Fla- mand de France» en is geti teld: «Chante populaires des Flamands de France». Na het derde geslaagde lied «Plompart en zijn wufke», gaf één der artiesten wat uit leg: «Mijn vader spreekt koerant Vlaams. Zijn kinde ren moesten echter naar de school te Rijsel, Dijon of noem maar op, waar deze taal verboden was Nu zingen wij Vlaamse liederen omdat zij een middel zijn om de verloren rijkdom weer te vinden.» Na «Jan, de smid», werd e zoentje- een passend har een pauze gehouden, die telijk applaus uit. mooi ingevuld werd door de In kafee de Ton op het Dorp volksdansgroep van het werd nadien verderge- jeugdhuis Leeuwerik. Zij speeld én gezongen: daar beëindigden hun optreden was het inderdaad wel met een gemakkelijk dans- warmer. Ondanks deze te- je, waaraan vele kouwelijke genslagen, gingen vele toeschouwers én de mensen blij naar huis: de Frans-Vlaamse artiesten voorstelling was niet alleen graag meededen. Nadien attraktief voor het oor. Het deelde Roger Quintijn mee zien bespelen van een dat het programma zou in- rommelpot, een draaileer gekort worden. Bij de tonen en een doedelzak kregen van «Mateetje» kraamden ook de belangstelling, de leden van het jeugdhuis Proficiat aan de initiatief- reeds op. Met de «Dance nemers. Spijtig dat er zo der marrins de Duinkerken» een geringe belangstelling werd het tempo reeds op- was én van het koude gedreven en tenslotte lokte windje gaan we zwijgen, het «Drink ik e pintje, krijg ik RDV. Volkskunstgroep Haegedoorn uit Frans- Vlaanderen, die hun moedertaal vergeten zijn mdar toch nog willen zingen in het Nederlands. Ze zijn de getuigen van een uitstervende kuituurge meenschap. (Mark) leer te doen draaien). Bij de uitvoering van «den uil die op de peerboom zat» geno ten we erg van de streekge bonden versie van de melo die tussen de strofen in. Het reuzenlied is het meest be kende lied van Frans- Vlaanderen, zeker in de streek van Kassei. Na enig bijstemmen van het draai leer kregen de aanwezigen een prachtige uitvoering van dit populaire lied. Toch was het de rommelpot die Onze Leedse skiffletokkelaars «Stampen en Dagen» blijken] de laatste weken een fel beluisterd en gevraagd ensemble te' zijnVorige week donderdag waren ze te horen op BRT 2 en dit gedurende een gans uur in het programma Liever Life. Dit life-optreden dat uitgezonden werd van 21 tot 22 uur was opgenomen op 27 april in het Koninklijk Ateneum van St.-Jans-Molenbeek. Tokke-tokke-tok de ni pre inten leneui ihoolf nhet De bromfietser Kamiel De Kerpel uit de Molenstraat te I stud Wanzele kwam in aanrijding met het voertuig bestuurd Lierc door Marie-Rose Van der Haegen, Guido Gezeliestraat te |tna ee Lede. De bromfietser werd hierbij gewond. Vorige week zaterdag is een hevige brand uitgebroken in de stallingen van Rachelle De Winne aan de Groenstraat 46 te Lede. De gemeentelijke Brandweer die vlug ter plaatse was, zag hoe de stallingen reeds hevig aan het branden waren. Heel wat gereedschap ging in de vlammen op. De schade beloopt enkele honderduizenden franken. De 9-jarige Christof Lemaire uit de Wichelsesteenweg te Lede, kwam bij het oversteken van diezelfde steenweg terecht tegen de personenwagen bestuurd door Gustave Lemaitre, Kerkevijverstraat te Lede. Het knaapje werd hierbij gewond. De heer Adolf Malfroy en zijn echtgenote Florence Osselaer uit de Schildekensstraat 47 te Smetlede, vierden hun gou den bruiloft. De jubilarissen kregen twee kinderen en heb ben zeven kleinkinderen. Adolf Malfroy werd geboren te Smetlede op 13 oktober 1898 en zijn echtgenote op 26 februari 1894, eveneens te Smetlede. Ter gelegenheid van hun gouden bruiloft ontvingen de gevierden het gebruike lijk geschenk van het Leedse gemeentebestuur. In het kader van het Plan Spittaels werden een aantal personen tewerkgesteld voor het opmaken van een stu die over de Socio-Kuiturele infrastruktuur van Groot- Lede. Sinds een tweetal maanden heeft de leider van dit projekt, Reg Delannoy een vaste betrekking gevonden en werkt dus niet meer aan dit projekt De leiding is nu in handen van een ander tewerkgestelde werkloze. De stu die nadert aldus zijn voltooing. Energiebesparingen? Wablieftü! zeggen ze in Lede. Sinds enkele weken is het Leedse dorpsplein in een nieuwe verlichtingskleedje gestoken. Men ziet er nu 's avonds beter dan overdag wordt gezegd. Men kan van de ene kant van het dorpsplein op de andere kant een miertje zien kruipen. Inderdaad, de lichtsterkte van de nieuwe installa tie is enorm. De vraag zou toch wel eens mogen gesteld of dit nodig is de ganse nacht deze enorme verlichting op volle sterkte te laten branden. Wel dient gezegd dat de St.-Marti- nuskerk er een waardevollere aanblik door gekregen heeft. Begin deze maand kreeg het Berschermkomitee voor het gehandikapte kind, Andicap, op het adres van het R.I.B.T.O., Molendreef 57 te Aalst een brief omslag besteld, die aan de hoofding en de aange brachte stempel van het Stadsbestuur, duidelijk van het stadhuis kwam. Hij was verstuurdnamens de stuurgroep van het Aalsters Sociaal Overleg, Kapellestraat 14, door se- kretaresse Dina De Cremer. In de brief werd het Beschermkomitee (Dag Collega), uitgenodgd op de algemene vergadering van 16 mei. welke doorgaat om 13 uur 30 in de grote spreekzaal van het Sint-Jozefskollege in de Pontstraat 7. Op de agenda stonden naast enkele korte medede lingen, eveneens kennismaking met «Levensvreug de»: voorstelling van diensten en vragen. Wij menen ons nu te moeten afvragen of «Don Bos- co» en het «Ribto» vergeten of weggelaten wer den... In de drie instituten worden immers dezelfde sukke laartjes opgevangen en opgevoed. Waarom ze dan niet alle drie voorstellen? Of mogen de twee laatste instellingen geen kans krijgen? RDV Op 2 juli worden de deuren van het Wanzeelse Gemeentelijk Sport- en Speelplein «De Speelmolen» voor alle kinderen tussen drie en dertien Jaar weer wagenwijd opengezet. Onder de leiding van een bekwaam team leiders en leidsters zullen ze weer twee maanden lang hun hartje kunnen ophalen. Het grote sukses van de vorige jaren heeft de «eerste Viool» speelde de begeleidingsploeg enorm gestimuleerd, zodat dit jaar het en de gepaste sfeer bracht, grote avontuur met nog meer geestdrift zal worden aangevat. De hoofdverantwoordelijke, personeel dus! Mevrouw Grepdon en de Het is dan ook geen wonder hoofdmonitor - instruktor dat het kinderaantal voort- Michel Van Mullem staan durend stijgt. Vorig jaar net als de vorige jaren in voor werden 120 inschrijvingen de algemene leiding. De genoteerd en dit jaar ver- ploeg bestaat dit jaar uit 20 wacht men er meer. Om de Volgende maandag 28 mei om 19u30 gaat in de raadszaal van het Kultureel Centrum te Lede een zitting van de gemeenteraad door. Op het agenda 1. Kennisname KB aan- 8. Rodtstraat Oordegem, vaarding ontslag Burge- aanpassen waternet ter meester. gelegenheid van verbe- 2. Ontslag lid "-OCMW teringswerken. akteneming. 9. Essestraat en Dorp, 3. Gemeentepersoneel- BW 2 Impe, vaststellen vergoeden onkosten ver- onteigeningsplan. volmakingskursussen in 10. Voorlopige vaststel- het belang van de dienst, ling rooiplan Papegem Er valt nog heel wat te doen vooraleer het gemeentelijk speel plein van Wanzele terug de dagelijkse vakantiebezigheid zal zijn van de kinderen uit die gemeente. De initiatiefnemers hielden er alvast een info-avond over. (Mark) monitoren en monitrices. die ouders de gelegenheid te ofwel een onderwijs- of geven te weten wat hun verpleegdiploma behaalden kinderen op het speelplein of zullen behalen. Bekwaam kunnen doen. werd hen zaterdag 19 mei een voorlich tingsavond aangeboden. Greet Demuynck, stafmede werkster van de Nationale Dienst Openluchtleven, opende de avond met een korte voordracht. Zij poogde hierdoor de ouders in te lichten over het probleem «waarom spelen belangrijk is». Onze kinderen krijgen inderdaad te weinig speel- kansen. Zij vertelde verder wat een vakantiespeelplein kan doen om dit probleem te ondervragen. Zij noemde verschillende materies die op ïen speelplein-(onder bege leiding) zeker moeten aan wezig zijn: water, zand, vuur, autobanden... Ze hield een pleidooi voor houten speel tuigen. die minder duur zijn dan de ijzeren, die op hun beurt gevaarlijker zijn én voor de aanwezigheid van kleine dieren, die dagelijks de beste verzorging zouden krijgen. Michel Van Mullem. verantwoordelijke voor Wanzele. vertaalde deze al gemene inleiding naar Wan zele toe. Hij besprak wat er ter plaatse nog kon gedaan of Tijdens het daaropvolgei verbeterd worden. Voorna- gezellig samenzijn, toonde melijk een tekort aan lokalen kwam aan de orde. Maar. aldus Michel, wij krijgen veel steun van de gemeente: men beloofde ons nog voor de vakantie een knutsellokaal bij te zetten, de terreinen zullen avontuurlijker inge richt worden (door er bij voorbeeld een rioleringsbuis om door te kruipen neer te leggen) en we mogen met informatie over verbeterin gen naar de Technische Dienst toe. In tegenstelling tot Wanzele. moest spreker toegeven dat vele andere groepen in de kou staan: krijgen niet de beschikki over ccn terrein of cn materialen. Hij was Leedse gemeentebestuur d ook dankbaar. De heer mevrouw Grepdon hebb naast hun medewerking, o erin toegestemd met pleinleiding enkele and< speelterreinen te gaan bez< ken (Waasmunster. Dend( monde) om zich ter plaal een beter beeld te geven v wat te realiseren valt. Het derde deel van voorlichtingsavond besto in het tonen van de dia's v de voorbije Speelmolen-v kantie '78. Naast enk< algemene beelden, kwam ook de hoogtepunten ai bod: een serieuze voetbi wedstrijd tegen de Leeuw rik. de Wanzeelse dorj feesten met het kindercirk en het enorm opgezette meegevallen dorps- instu spel. waar de kramen v« vangen werden door heu dorpshuizen. We kreg beelden van verschillen: verkleedpartijen... heer Grepdon ons fier e foto-album, dat ons w bewees dat de kinderen het Wanzeelse speelple twee maand echt gelukk zijn. Ook dit jaar wordt er eë speciale attraktie voorzie op 15 augustus zullen kinderen mogen doen hun hartje verlangt. H wordt niet de dag. maar hoogdag van het kind- Wij zijn al overtuigd dat h een sukses zal worden! RD 4. Teveoost, Kapitaals vermindering en -verho ging, statutenwijziging, 5. Vaststellen dienstjaar rekening 1978. 6. Gemeentelijke jeugd raad, vaststelling statu ten. 7. Muziekschool, vast stellen benoemingsvoor- 5 en 29. c) krotwoningen langs Kat straat. 14. Overwelven water loop nr. 6 Oordegem-uit- voering. 15. Goedkeuren eindaf rekening afwerking Oordegem bw 15,17,63, 11. Wijziging rooiplan wachtgevel bw 87 Speckaertweg Le- en Lede. de. 12. Definitieve vaststel ling rooiplan Beekstraat bw 23 Oordegem. 13. Verwerven van onroe rende goederen a) lang bw 35 en 8, Lede waarden en openverkla- zijdestraat Lede, ren betrekking van sekre- b) langs landbouwwegen neen inbindapparatuur taris-bibliotekaris. 50e.a. Lede, bepalen gunningswijze. 16. Vaststellen aanvul lende verkeersreglemen ten. 17. Aankoop politiewa gen, vaststellen lasten boek en bepalen gun ningswijze. 18. Aankoop drukmachi- 19. Uitbreiding gemeen tehuis Lede-princiepsbe- slissing. 20. Uitbouw sportcen- trjjm-bepalen accomoda- ties. Geheime zitting 21. Burgemeestersambt ex/Oordegem-eretitel- voorstel. 22. Fietsvergoeding poli tiepersoneel. 23. Personeel-reisver- goeding, aanpassing be sluit dd.30/9/77. 24. Gemeentepersoneel- vergoeding wegens be grafeniskosten. Op uitnodiging van het jeugdhuis De Zok uit Oordegem kwam Stampen en Dagen het publiek een heel plezante avond bezorgen. Sukses verzekerd met die mannen. De skifflegroep van Lee doet het uitstekend. (Mark)

De Voorpost | 1979 | | pagina 16