jwgdpQgino B C E F G H J K L M N 0 P u ipï ■Jmj Ateneum met eigentijds kreatief schoolfeest 10 jaar jeugdklub Pallieter: fotowedstrijd kn tu//en mmfed KLAAR0VERS REGELEN VOLGEND SCHOOLJAAR VERKEER JEUGDVERKEERS- BRIGADES OP STAGE de namiddag voor 1 en 2 VSO en's avonds voor n propvolle stadsschouwburg brachten de stu nten van 4, 5 en 6 VSO van het Koninklijk eneum voorstellingen van hun bloedeigen hoolfeest. Bloedeigen inderdaad want het waren studenten zelf die hun kreativiteit even konden itvieren en die het waar moesten maken, - het was na een uitdaging en het ook deden zonder hulp i het lerarenkorps. EECKMAN 053-70.0ZU De specialist In maatwerk Oe laagste prVen Pet matrassen. Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Buttex Bergemeersenstraat 18, Aalst LECTROHOME 053-21.89.53 .i??i0n'Sch?.componen,en toWoonbeanwtoordapparaten - du- ahtandsbedl«ninflemal8r'aals,ereoinstalla,l«s modelbouw met Korte Zoutstraat 12, AALST OURURENiPgizgn) Tel. 053-77.48.54 J<EU.Y FURS ODERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde F O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledlj en camping Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen overgrote keus bij Hennen Michem, Potiaulaan 16, St -Gill Dendermonde. Vraag vrijblijvend Inlichtingen OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12 Haaltert E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EURELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor hel gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enzZonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern lold, meten, atwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11Dendermonde UBUCITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. FUANDO 052-21.40.60 r om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid. quo. quando. quomodo enz wie wat, waar. wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper letrn Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS 053-21.95.20 Is niet alleen gekend voor kleur T V maar ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo Oe Bethunelaan 125, AALST I COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556. Aalst URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een Iqn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 njdeo met een bromfiets van Hofman. SchooWn* 48. AaW Me herstellingen i jaar waarborg Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 900 F tot 150 000 F Alle modeNen uk voerraad leverbaar iwitserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd Ook briljanten voor belegging Vrijblijvend advies. leefde aaneenschakeling van koreografische num mers o.a. op «Riu-Riu» en «Happiness», on schuldige bedperikelen onder het motto «Perpe tuum Mobile» met de metaalklinkende piano muziek uit de tijd van toen inkluis en een eer der luguber vampieren- kongres in hallucinante sfeer. Premier «Theo Linde mans» kwam aan bod met een niet alledaagse xregeringsmededeling» Een prestatie alleszins die op een behoorlijk eigentijds en studenti koos niveau stond en zonder hoogstaande kul- turele verwachtingen ge woon moest worden ge noten. Vroeger ging het school feest door in de feest zaal van het Ateneum zelf doch wegens ver bouwing van een deel ervan tot klaslokalen werd nu overgeschakeld naar de stadsschouw burg. Ook geen ideale oplossing zoals elke be zoeker van die gelegen heid wel reeds heeft meegemaakt. «Princi pieel is het ook beter dat zoiets buiten de school gebouwen om gebeurt», zegt ons studieprefekt Alois Van den Bossche. De leerlingen voelen er Een van de vele komische sketches opgevoerd door de leerlingen van het Ateneum. (Erik) ,zich alleszins vrijer bui- en enkele lenige jongens stelbare akrobatie. 1923 nastiek. ten het traditioneel demonstreerden in cir- werd even geremini- Meest geslaagd vonden schools kader. kus-stijl op het skate- sceerd met een Charles- we alleszins «Hamlet» en Het werd een fel meege- board, dit met onvoor- ton waarbij bananen te geëindigd werd met «4 pas kwamen en meisjes- WB is the Word» een studenten hielden 's a- parodie op Grease met vonds dan hun dagelijk- uiteraard John Travolta, se portie ochtendgym-LH Dit jaar zal het tien jaar geleden zijn dat in Hofstade het Jeugdhuis Pallieter werd opgericht. Momenteel is deze club gevestigd aan de Zijpstraat te Hofstade. Een jeugdclub die zich heden ten dage staande weet te houden, en dit in een tijd waarin het niet eenvoudig is om de jeugd aan te spreken met iets of hun belangstel ling op te wekken is een prestatie die zeker het vermel den waard is. Om deze verjaardag te la ten gepaard gaan met een aktiviteit die er zal toe bij dragen aan deze gebeurte nis meer luister bij te zetten, werd door de animatieraad van Pallieter besloten om een gratis foto-wedstrijd in te richten. Het spreekt van zelf dat een dergelijke wed strijd een soort leidraad of een motief moet hebben. Dit jaar werd, zoals het onder hand wel voldoende bekend zal zijn - zeker in Hofstade - uitgeroepen tot het jaar van het kind. Daarom zal het ze ker geen verbazing wekken dat de leden van de anima tieraad een titel hebben ge kozen die in de zelfde lijn ligt. Het tema van de wed strijd luidt immers «Het spe lende kind». De deelname is voor iedereen opengesteld, behalve vanzelfsprekend voor de leden van de foto club welke niet worden toe gelaten. Enkel en alleen zwart-wit opnamen zullen aangeno men worden op voorwaarde evenwel dat ze afgedrukt zijn op een formaat van 18 bij 24 centimeter. Het staat elke mededinger vrij zoveel foto's in te zenden als hij ot zij wenst, maar er dient wel in het oog gehouden te wor den dat de inzendingen voor 31 juli 1979 moeten aankomen op een van de volgende adressen: De heer Pierreux, Babbelaer- straat 69; de heer Geert Timmerman, Guido Gezel- Iestraat30, beide te Hofsta de. In de linkerbovenhoek van de omslag worden de kandidaten verzocht te vermelden: «Foto-wedstrijd het spelende kind.» Om een objektieve beoor deling door de jury mogelijk te maken moeten de foto's gemerkt worden op de wijze die door het reglement wordt voorgeschreven. Deze regeling houdt in dat op de achterzijde van elke foto de initialen van de ma ker moeten worden ge schreven, met andere woorden de beginletter van de naam en van de voor naam, gevolgd door de ge boortedatum die uitgedrukt is in cijfers. Om het zo nodig met 'n willekeurig voorbeeld te verduidelijken kan er achterop een foto staan bij voorbeeld G.T. 220359. In een omslag steekt men een briefje met daarop de volle dige naam en adres en op de buitenzijde van diezelfde omslag vermeld wordt dan gesloten en samen met de Toto's dienen de beide in een tweede omslag verzon den te worden naar een van de hogervermelde adres sen. Wanneer voor soortgelijke wedstrijden de jury eenmaal haar oordeel heeft geveld dan is die onherroepelijk. Ook de beslissing van de jury van deze wedstrijd zal onaantastbaar zijn. De winnaars zullen schrifte lijk op de hoogte gebracht worden van het goede nieuws, maar door het feit alleen van hun deel name hebben ze er in toege stemd dat de bekroonde fo to's in het bezit blijven van de jeugdklub Pallieter. On getwijfeld zullen ze dienst kunnen doen ter verfraaiing van het interieur. Diegenen wier inzending niet werd bekroond zullen hun foto's kunnen afhalen in het jeugdhuis tijdens de ope ningsuren, vanaf 1 septem ber tot 1 oktober 1979. De prijsuitreiking zal plaats hebben op zaterdag 18 au gustus 1979. A.D.B. Het is zover. Volgend schooljaar worden aan twee scholen, bij wijze van proef, het verkeer geregeld door jeugdverkeersbrigades. De gemeenteschool en het Sint-Jozefkollege (lagere afdeling) uit Aalst zijn de proefcentra. C.S.V. 'T FABRIEKSKEN Zat. 26: fuif «rock against rascism» met optreden. Do 31vergadering werkgroep «ze na ne kier seri- ees». Geïnteresseerden zijn zonder meer welkom. Zat. 2: er vertrekt een bus om 9.30 u. aan 't Fabrieks- ken met bestemming «Doel» Daar gaat een aktiedag door tegen kerncentrales in Doel en tegen kernener gie in het algemeen Wie mee wil, schrijft in vóór 27 mei. Ma 4: men gaat naar het Pink-Popfestival in Geleen. Tesamen met jeugdhuis Dido wordt een bus inge legd. Tijdig inschrijven. WETSWINKEL- (Houtmarkt 5, Aalst) Gratis juridisch advies elke vrij dag van 19 tot 22 uen elke zaterdag van 10 tot 12 u «Individuele juridische bijstand, maar ook informatie en aktie, samen met hen die er om vragen. TERLINDEN Vrij. 25: kookles om 20 u. Zat. 26: maandelijkse bowlingavond in De Kat. Zon. 27: oorlogsfilm van John Guillermin met o.a. George Segal en Robert Vaughn: «de brug van Re- magen». IJACO, TERJODEN Zat. 26:20 u.: Trejjense Mosselsoepee. Prijs: 120 fr. Leden en voorkopers betalen 100 fr. Daarna gaat er een gratis fuif door! VERKENNERS V.V.K.S. BAARDEGEM Deze jongerengroep brengt een eigen wagenspel ten tonele: «De holle weg» De tweede en laatste vertoning gaat door op zondag 27 mei in Meldert aan het parochiecentrum TANU Vrij. 25: kaderdag «jeugdwerk in Aalst» om 20 u. Zat. 26: openluchtfeest «aan 't spit» (bedoeld is wel licht niet dat elke aanwezige aan het spit geraakt...) Vanaf 22 u. x Zon 27: autotocht «de kleine zavel» Brussel. Ver trek te 13 u Vrij, 1: volksdansen van 19 u. tot 21 u. Zat. 2: driedaags bezoek aan Parijs Zon. 3: autotocht «hetegmontpaleis», Kleine zavel 8 Brussel. DIDO, ERPE Zat, 26: voettocht naar Halle, om 18 30 u. vertrek. Ma. 4: men legt een autobus in naar Geleen (Neder lands Limburg) om daar te gaan pinkpoppen. Ook Dire Straits en Thin Lizzy komen daarheen, 220 fr voor de busreis. Zat. 9: kinderspelnamiddag. 18 u volksdans. Zon. 10: folkavond met Wigbert van Lierde. Inderdaad, niks van het goeie te veel, maar kent u daar de reden niet van? pd Frieda Daelman, mede werkster van de dienst Organisatie - informatie en politie-inspekteur Al- bert De Smet zorgen voor een passende opleiding. Een eerste les werd reeds gegeven in het 5° leerjaar van de Hofstaadse ge meenteschool. De leer lingen schijnen erg veel interesse te betonen. Instrukties voor de klaarovers Het spreekt vanzelf dat ver- keersbrigadiertjes het ver keersreglement goed ken- ne. Van hen wordt verwacht dat ze altijd vriendelijk, be leefd, stipt plichtsbewust, rustig en beheerst zijn en al tijd bereid om hulp te bie den. Zij moeten het verkeer kunnen beoordelen en we ten wanneer een groep on der hun leiding kan overste ken. 15 minuten voor het begin en 5 minuten voor het einde van de lessen moeten de brigadiers op post zijn. Een groepje voetgangers verzamelt zich bij de wach tende klaarovers. De klaar overs houden hun ver- keersbordjes naar elkaar gericht. Wanneer de weg vrij is roept de linker briga dier «klaar» De rechter bri gadier roept «over» (van daar de naam klaarover). Dan stappen ze samen naar het midden van de vrijweg. Wanneer ze het midden van de rijweg bereikt hebben, keren ze zich naar het ver keer en steken ze hun ver- keersbordje omhoog, met de platte kant naar het ver keer toe. Ondertussen be ginnen de voetgangers op het zebrapad de straat over te steken. Wanneer de laat ste voetganger de overkant bereikt heeft, keren de klaarovers terug naar het trottoir, waar al een nieuw groepje staat te wachten, KLEDING Elk verkeersbrigadiertje moet gebruik maken van speciale kleding die opval lend is, zodat hij of zij duide lijk opgemerkt wordt door de weggebruikers. Voor Aalst bestaat de uitrusting uit een oranje fluorescerende jas en petje, een witte gordel, witte schouderriem, witte mouwkappen en een ver- keersplaatje met handvat. De kleding van 15 jeugd- verkeersbrigadiers werd geschonken door Rotary Klub Aalst, distrikt 217. De ouders werd medege deeld dat wanneer deze uit rusting niet gebruikt wordt, de kans groot is dat bij een ongeval de verzekenngs- maatschappij niet uitbe taalt. De uniformen moeen 3teeds proper zijn en ge- respekteerd worden. Bij het overnemen ervan moeten de brigadiers kontroleren of alles in orde is. Kapotte uit rustingen moeten door een onderwijzer(es) hersteld worden In de folder wordt er echter met geen woord gerept over de verantwoordelijkheid. Wat gaat er gebeuren bij etffentuele dodelijke onge vallen? Hopelijk komt het niet zover! M.S. EVEN GLUREN DOOR HET SLEUTELGAT Wie zijn we dat we een gedroomde zonnewereld zouden kunnen instappen en in dat aards paradijs de natuurlijke levensweg zouden kunnen betreden... Dagdromen. Er valt te blokken nu. Aan niets anders te denken dan vergankelijke stof op geel papier. Met dat blok aan beide benen gekluisterd voelen we ons net als het bijbelse volk in ballingschap bij de Babylo- niërs. Als we ons niet vergissen we geven eerlijk toe dat dit mogelijk is was het in die donkere tijden van dorre ellende dat er profeten kwamen met ge zongen en uitgekrete dromen van een beloofde land, een zonnewereld. We zien ze daar zitten in veel te kleine cellen, moe van de dwangarbeid die ze op hun 20-urendagen te verrichten hadden. Afgemat. En dan die profeet naast hen en diep in hen, die hen iets heel moois voor ogen schilderde. En of wij dat nu willen of niet, elk jaar wordt de allermooiste maand van het jaar grondig verknoeid met papieren wijs heid. Dan ga je door het venster kijken, en dagdro men, daar is geen ontkomen aan. Dan vergeet je, enkele ogenblikken. En kijk je naar een schoon pro gramma op je inwendig televisietoestel. En genietje van de warmte van de zon die zelfs door je grijze bunker heen schijnt. Het volgende moment leef je weer op een fraktie van je menselijke kapaciteiten. Met je hersenen, en bijwijlen met je vingers. En heb je de pest aan mooi weer, en wens je de hele wereld sombere grijze luchten druipend van de nattigheid omdat de koelte niet afleidt. Tot zover een hoopje marginale gedachten, opgedragen aan het blok kende deel van de bevolking! POPPENSPELKURSUS Voor jongeren die werken met kinderen, en voor ai wie geïnteresseerd is in het poppenspel organiseert het stedelijk jeugdservicecentrum een aantal week- endkursussen in het Aalsterse. Het ku rsusprogramma omvat technieken om poppen te maken, om ermee te spelen, om zelf een stukje te schrijven. Ook allerlei praktische tips (licht, klank, zaalversierinq, regie), het werken met een tema, de waarde van het poppenspel, een v.b.n.l. hoe het pop penspel van kinderen zelf begeleiden. Da's telkens een stukje uitleg en heel veel zelfwerk zaamheid. Materiaalkosten doen de deelnemings- prijs op 500 fr. komen. Wie interesse heeft voor deze kursus geeft als de bliksem zijn naam en adres door aan jeugdinfo «wegwijs», Kapellestraat 15, Aalst, want we vermoe den dat deze aankondiging zelfs al te laat verschijnt. BUIZEN-TD Te vroeg om het al te vertellen? We doen het toch. Jeugdklub Tanu richt op 22 juni, especially voor de middelbare scholieren een «knalbuizen T-Dansant» in vanaf 12 u. (middag). Voor de vierde keer is dat al en als we ze mogen geloven was dat telkens al een sukses, muzikaal aaneengeknoopt door de eigen studio Tanu Internationaal. D'r komt geen verslag van... je moet er zelf heen voor de sfeer! VOETBALTORNOOI IN DIDO Jeugdklub Dido organiseert een interklubvoetbaltor- nooi dit weekeinde. Ze zijn er gisteren donderdag al mee begonnen toen de ploegen Jome - Dido, Terlin den - Leeuwerik en Vilok - Zenith in het groene strijdperk traden. Morgen zaterdag 26 mei komen diezelfde ploegen terug: om 14 u.: Leeuwerik tegen Jome. om 15.15 u.: Zenith tegen Dido om 16.30 u.: Terlinden tegen Vilok. Op zondag 27 mei is het finaledag: 14 u.: kleine finale. 16 u.: grote finale. 20 u prijsuitreiking en ticker tape parade. U zegt dat er op zaterdag niks te bespeuren valt? U zegt verkeerd. Dan is er, ter ere van de allerorigineel- ste oorspronkelijkheid een reuze sportfuif! Notabe- ne: de beste op veld en dansvloer, de slechte suppor teren... SPELEN DAT IS VOOR KINDEREN PAS LEVEN! De Bond van Grote en Jonge Gezinnen heeft kortge leden een reeks van vijf posters uitgegeven. Mooie posters cirkelend rond «spelen... leven» Ze meten 30 bij 50 cm en per poster kosten ze 25 fr. (15 fr. en 10 fr. verzendingskosten). Per reeks van vijf betaal je 65 fr. (50 fr. en 15 fr. verzendingskosten) Te bestellen bij: Centrum voor Rekreatief Werk, Speeldienst van de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen, Troon- straat 125, 1050 Brussel BLOKKEN DAT IS VOOR... Inderdaad Er komt een harde maand voor het stu derende. lerende, lesvolgende en naar school gaande deel van de bevolking, en we vinden onszelf goed geplaatst om dat te schrijven. Gelieve dus voortaan enkel nog De Voorpost te lezen, bij wijze van ontspanning, niet te lang te blijven hangen als u tot de gelukkige Europakiezers behoort, en vol doende nachtrust te nemen tussen de eksamens door En voorts kunt u vol spanning en ongeduld uitkijken naar kollega Rosita die een maand lang het jeugdnieuws gaat uitpluizen Vooi haai wensen we dat jullie veel nieuws maken. U'dï

De Voorpost | 1979 | | pagina 17