I ieff heBbersspor t 1 c IJL WINT IBEDREIGD FINALE HOORN BASTIAENS WINT EKER VAN STAD AALST C. ALOSTA WINT JDMERT0RN00I SPORT M A R F.C. BEUKENHOF: UITSTEKEND IN TENNISTORNOOI VAN T.C. CAR0NA GENT BAAS IN VOLLEYBAL TORNOOI VAN V.K. KANGOEROES SLECHTE DAG VOOR HAALTERT HEUVEL OMZEILT KLIP FLINST0NES UGDHUIZEN ASKETBALLIEFHEBBERS TANQUE TENNIS loetbaltornooi van de Jeugdhuizen dat in het ka- yan de «Sport veertiendaagse van de Stad Aalst» geprogrammeerd is onder alle opzichten een i/aller geworden. Niet alleen namen 26 klubs deel r vooral voor de beslissende wedstrijden heerste »n ruime belangstelling. men in de voorronde kon voorspellen is uitgevallen. Tijl werd inaanvechtbare laure- Het was de ploeg die it talent in huis had en jp het kollektieve vlak knap was. Zaterdag in live finale was Tijl on- akbaar. Het klopte met veelzeggende ijfers. Tanu keek noch tans op geen inspanning, maar Tijl was heer ende meester. In de andere halve finale toonde Ypsilon zich de betere van Pallieter (Hofstade). Zondag werden dan de troosting en de finale gespeeld. Pallieter won de partij om de derde en de vierde plaats. En met leng ten voorsprong. Het werd een vlotte overwinning die met liefst vijf doelpuntn werd overgoten. De finale was dan een kolfje naar de hand van Tijl. Het toonde zich eens te meer supe rieur., al moet dan ook wor den aangestipt dat een ze ker niet onverdienstelijk Yp silon - met te zware cijfers (5-1) werd geklopt, Zeggen we tenslotte nog dat Jan De Decker en zijn staf voor een vrijwel rimpeloze organisa tie hadden gezorgd. Vol gend jaar wil men liefst 36 klubs aan de start zien. Het werd een succesvol tornooi met een zeer verdienstelijk winnaar. Maar de naaste ri valen hielpen de beslis sende wedstrijden toch tot genietbare kijkstukken uit bouwen. De uitslagen: halve finales: Pallieter-Ypsilon 1-4 Tijl-Tanu 6-1 Troosting: Pallieter-Tanu 5-0 Finale: Tijl-Ypsilon 5-1 J.V.H. -|s wel enigszins in de lijn van de verwachtingen won De Hoorn/Bastiaens het liefhebbersbas- altomooi, waaraan de «Beker van de Stad t» verbonden was. Ook vorig jaar werd de ploeg h JFreddy Thijbaert laureaat in deze mini-kompeti- "ln de finalewedstrijd De Hoorn-Olympia kwam Stgenoemde snel uit de startblokken. Met het ilg dat De Hoorn na vijf minuten met 2-7 in het stond. s Vtleve en Luc Van den Hi hadden toen een uktieve bui. Ander- s faalde De Hoorn in ifwerking. Het was t het zomertornooi van P.C. Apollo namen liefst 58 etten - 44 mixtes en 14 damestripletten deel. In de J.gorie I werd het met P.C. Alosta een Aalsterse winning. In de categorie II zegevierde Coninckx- c, terwijl P.C. Alosta beslag legde op de vierde ts en Apollo zevende werd. uitslagen: astcjategorie I Alosta (Van Damme L. Backaert J De Mol M.) fin Lo^-g Schorpioen (De Cock W., De Kempe, Pauwels Kii) fin 9-15 Mistral (De Brabanter, Tenil, V. Leubergege) Verbroedering (Bogaert F - G-, De Vrieze G.) Mistral (De Coene G - JP.. Tenil J.) Schorpioen (De Witte M., Onckelinckx B., Velghe P U. Stalle (Neurinckx, Blondiau, Rènneboog) P U. Stalle (De Bouge, Collura, Jaurie) ategorie 2 Coninkxdonck (Van Overmeiren, Fe.ici A., Al- lerts R.) fin 15-12 Mistral (Schittekatte, Velge, Dauphin) fin 12-15 Sap 66 (Dermont J., Dermont M., Van Wij- leersch) Alosta (Van Haudt E., Spanoghe G., Borms P.) Verbroedering (Van Daele F., De Mey W., Vosse Schorpioen (De Groote H., - J., Sermant W.) Apollo (Van Goethem F., Ringoir F., Vinck W Coninckdonck (Van Overmeiren, Van Der Strae- Struyven) 7. Zelzate 8 P.U. Stalle 9. Alosta 0. Alosta De Reigers 2. Zelzate 3. Apollo 4. Beersel 5. Alosta 6. Alosta 7. Coninkxdonck 8. Alosta 9. Verbroedering 0. Verbroedering lames Verbroedering (Bogaert, Vermeulen, Callebaut) Verbroedering (Van Rentergem, Lepape V. Tilke) Verbroedering (Cretel, Maes, Buyse) Verbroedering (Andenaert, Deman, V. Haele- neersch) Zelzate Schorpioen - wisselbeker Freddy Van Goethem Mistral - P.C. Verbroedering De Reigers - schaal Sportweek: Arte velde - P.C. Alosta 0. Zelzate - Trofee Bloso: 1 Alosta - P.C. Verbroedering 2. Coninkxdonck 13. Verbroedering Alosta lueerde dan naar 18-17 ondanks het feit dat men moeilijk over de dubbele meter Paul Van den Borre geraakte. Deze zet te meermaals een dak goot. Daarna wentelde de partij opnieuw in het voordeel van Olympia. dank zij de ervaringrijke Doch van 18-22 liep het Hubert Troch dat De naar 26-22 omdat Troch Hoorn in de match bleef, de hulp kreeg van Van Hij lukte een 5 op 6 shot- der Speeten (4 op 4). prestatie. De stand evo- Onder impuls van Sterck en Van Stichel sloeg De Hoorn dan een zeven- puntenkloof (32-25). Wat meteen ook de stand bij de rust was. In de eerste vijf minuten van de twee de speelhelft was het be keken. Die 46-27 cijfers zou Olympia niet meer kunnen overbruggen. Een handikap voor De Hoorn was dat Troch die twee technische fouten aangesmeerd kreeg naar de invallersbank moest. En dit met nog tien minuten zuivere speeltijd voor de boeg. Dit veran derde echter nog weinig aan het wedstrijdver loop. Zeggen we nog dat er voor deze wedstrijd een ruime belangstelling heerste en De Hoorn ontving uit de handen van de heer Tavern ier de beker. De doelpunten De HoornTroch 18, Van der Speeten 14, Cornelis 4, Van Stichel 10, Sterck 10, De Swaef, Thijbaert Olympia: De Neve 10, Huylebroeck 6, Luc Van den Borre 9, Van Vaeren- berg 2, Blanqaert. De troosting werd gewon nen door Cockpit Zorba dat met klein verschil Studio Borghmans klop te (57-54). Cockpit Zorba kende een beste start en snelde langs Rasschaert en Van den Hauwe naar 13-7. Bij de rust luidde de stand 27-19. Studio Borghmans riep inzon derheid onder impuls van Teerlinck de span ning terug. 37-37). Doch Cockpit Zorba sloeg daarna opnieuw verras send toe. Langs Possé en Delens werd het 47- 37. Studio Borghmans gaf zich echter niet ge wonnen en sloeg terug. Het bleef echter op drie punten steken. De doel punten: Cockpit Zorba: Fernand Van den Hauwe 17, Delens 8, De Boitselier 4, Raes 3, Rasschaert 14, Possé 12. Studio Borghmans: Kie kens 2, Van der Borght 12, De Meyer 6, Teerlinck 15, Troch 12. De uitslagen Troosting: Cockpit Zorba-Studio Borghmans 57-54 Finale: De Hoorn-Olympia 54-41 JVH 31 Coninkxdonck 32. Verbroedering 33. Alosta 34 Pinede 35. Alosta 36. De Bevers 37. Pinede 38. Zelzate 39. Beersel 40. Artevelde 41 Pus 42. Pinede 43 Pus 44. Beersel SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Het sportkolloqium te Aalst lokte heel wat volk. (Eddy) De tennissport maakt momenteel goede sier in het Aalsterse. Deze is in steile opgang. Het aantal beoefenaars ervan stijgt met de dag. Vandaar dat het tennistornooi dat door de bloeiende tennisclub Corona werd georganizeerd een sukses werd. Er waren 220 deelnemers. G. Gent - Liedekerke 2-0 B. Merelb. 1-B. Merelb. II0-2 Het volleybal tornooi (heren provinciaal) dat door de Aalsterse klub V.K. Kangoeroes werd op het getouw gezet, werd een Gentse aangelegenheid. Op de eerste plaats vinden we Gentse terug en de mooiste ereplaats viel ten deel aan Birka Merelbeke II. De Aalsterse klubs V.K. Aalst en Kangoeroes (reserven) klasseerden zich respektievelijk vijfde en zesde. Aan dit tornooi namen acht ploegen deel. De uitslagen Heren Provinciaal Schiftingen Reeks A Melle-Birka Merelb. II 0-2 V.K. Aalst-G. Gent 0-2 Melle-Gentse Gent 0-2 B. Merelb. II-V.K. Aalst 2-0 Melle-V.K.Aalst 1-1 B. Merelb. II-G. Gent 0-2 J.V.H. Reeks B Liedekerke - Ninove 2-0 B. Merelb. I - Kang. (Res.) 2-0 Liedek. - B. Merelb. I 0-2 Ninove - Kang. (res.) 1-1 Liedek. - Kang. (res.) 2-0 Ninove-B. Merelb. I 0-2 Kruisfinales le tot 4e pl. 5e tot 8e pl. V.K. Aalst -Ninove Melle - Kang. (res.) Finales 7e en8epl. Ninove-Melle 0 5e en 6e pl. V.k. Aalst-Kang. (res.) 2 3e en 4e pl. Liedek. - B. Merelb. I 2 leen 2e pl. G. Gent-B. Merelb. II 3 Eindklassement Heren 1. Gentse Gent 2. Birka Merelbeke II 3. Liedekerke 4. Birka Merelbeke I 5. V.K. Aalst 6. Kangoeroes Aalst (res.) 7. Melle 8. Ninove 2-0 0-2 Het tornooi is een sukses geworden voor T.K. Beuken hof dat viermaal eerste werd en eenmaal tweede. Een goede prestatie ook van de K.A.T.C. die twee finalisten in haaf rangen had. Opval lend was dat naast vader Pol Bracke - ook goed gekend in de voetbalmiddens - ook zijn dochters Veerle en Kathelij- ne laureaat werden in het dubbel bij de scholieren. Zo de vader zo de dochters. Wat het Beukenhof betreft kunnen we nog aanstippen dat de twee herenploegen naar de eindronde gaan (in de 5e afdeling voor de heren A en in de 6e afdeling voor de heren B). De beide ploegen lieten in de schiftingsronden hun tegenstanders geen schijn van kans. Anderdeels werd ook aan gestipt dat het «open tornooi» van T.K. Beukenhof van 1 tot 10 juni wordt gespeeld. Over een paar weken hoopt T.K. Beukenhof zijn nieuw klub- huis in gebruik te kunnen nemen. Het is een verwezen lijkingvan dc klub cn van het stadsbestuur. J.V.H. De uitslagen van het tornooi van T.C. Corona Winnaars Miniemen: meisjes: Van Oppem Saskia. 't Hof Texel jongens: Cornelis Emiel, Kangoeroes Kadetten: meisjes: Van den Brempt. K.A.T.C. jongens: Bosteels Antoine, K.A.T.C. Scholieren: meisjes Bracke Veerle. Bra cke Kathelijne. Beukenhof jongens: Vanhubbert Bart. De Clercq Steven. Corona Dames: Van der Kelen-Bel- lon,Beukenhof Heren: (10 p) Cornand Rik. Bracke Pol, Beukenhof Heren (25 p.): De Decker Jan. Goeman And ré. Beukenhof Totaal aantal deelnemers: 220. Beukenhof 4 finalisten: - 4 x eerste plaats - Heren (25 p.) - Heren (10 p.) - Dames - Scholieren (meisjes) 1 tweede plaats, (miniemen meisjes) K.A.T.C. 2 finalisten: (Kadetten - meisjes en jongens) 3 tweede plaatsen. Kangoeroes 1. finalist 2 tweede pl. 't Hof Texel 1 finalist 1 tweede plaats T.C. Corona 1 finalist 1 tweede plaats Maieveld 1 tweede plaats. Inrichting T.C. Corona (op gericht in 75) 5 pleinen en 1 in aanleg ongeveer 400 leden. Kandidaten voor de finale van de superstarwedstrijd. (Eddy) VETERANEN KAATSLIEFHEBBERS- VERBOND VERBOND DENDERSTREEK Het is een somber weekeinde geworden voor de ploegen uit Haaltert. Ze werden met sprekende cijfers ln de nederlaag geduwd. Moorsel Rapid won moeiteloos bij Haaltert I. Het eindrezultaat liegt er trouwens niet om. De Jorisploeg uit Aalst (EL) LIEFHEBBERSKAATSVERBOND GEWEST AALST Men kan van de 1-15 eindstand afleiden dat het een weinig aantrekkelijke wedstrijd werd waaruit de spanning volledig werd ge bannen. Haaltert kon op geen enkel ogenblik een vuist maken. Het kwam aan het eerreddend puntje toen Moorsel even de concentratie op de match verloor. Haal tert II moest insgelijks de nederlaag aanvaarden. Het kon het verlies wel meer binnen de perken houden, maar alles bij mekaar moest Welle 1 meteen het onderste uit de kan halen om vlot te winnen. Moorsel Bal Op kreeg de overwinning niet zo maar voor het grijpen. Het moest voor eigen publiek hard zwoegen om met klein verschil van een sterk spe lend Welle II te kunnen winnen. Welle II deed inder daad meer dan zich verdedi gen. Moorsel Dressel werd in eigen trapezium de das omgestrikt door Kerksken. Het heeft zich wel fel inspannen doch was niet bij machte een betere tegenstan der van de huid te houden. De uitslagen: Haaltert I - Moorsel Rapid 1-15 Welle I - Haaltert II15-6 Moorsel Dressel - Kerksken 9-15 Moorsel Bal Op - Welle II 15-12 De stand: 1. Moorsel Bai Op 4-50. 2. Moorsel Rapid 3-45, 3. Kerksken 3-45, 4. Welle I 3-44, 5. Haaltert II 4-42, 6. aaltert I 3-31, 7. Moorsel Dressel 3-31. 8. Welle II 3-23. J.V.H. De wedstrijd die op de jongste speeldag tot de verbeelding sprak Flinstones-Heuvel heeft ook de verwachtingen ingelost. Deze wedstrijd tussen, twee ploegen die gewettigde ambities koesteren is inderdaad uitgegroeid tot een spannend nummer, dat ook boven de middelmaat uitreikte. Heuvel is dan als laureaat uit gekomen. Het bleek net iets dit verbeten duel naar voren sterker dan de thusploeg die haar huid zeer duur ver kocht. Heuvel won bij Flins- tones een belangrijke wed strijd die het meteen ook op de piek van de klassering houdt. Door deze overwin ning zette Heuvel een be langrijke stap in de goede richting, want bij Flinstones winnen zal zeker niet veel ploegen gegeven zijn. H.O.K. E. had het niet moeilijk om langszij Odessa te komen. En dit lag ook wel in de lijn van de verwachtingen. Odessa was. zoals de einduitslag laat doorschemeren niet opge wassen tegen een meer ho mogene thuisploeg. Michiels zette de wedstrijd bij Erem- bodegem Sportief naar zijn hand. Het stuitte wel op enige tegenstand, maar bleek uiteindelijk toch wel sterker. Eversem moest in eigen trapezium de Loodjes leggen voor Groenendalers. De gasten moesten niet eens de pannen van het dak spelen om met een ruime ver houding te winnen. Belskes vloerde R.T.T. en het tegen overgestelde zou trouwens iedereen verbaasd hebben. De uitslagen: H.O.K.E. -Odessa 15-6 Erembodegem Sp. - Michiels 10-15 Belskes-R.T.T. 15-8 Flinstones-Heuvel 13-15 Eversem - Groenendalers 5-15 J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19