Temse dames veroveren Belgische Beker KAVD-vergadering maakt niemand wijzer rouwenvolleybal Luc De Leenheer, nieuwe trainer URBAIN BRAEMS WEG BIJ LOKEREN Meningen na het behalen van de Belgische Beker Temse volgend jaar op Europees vlak Temse Dames - Initia Hasselt 3-2 SPORT De Voorpost - 25.5.1979 - 21 'emse dames hebben zaterdaanamiddag in de Simonetzaai in Anderlecht aeschiedenis gemaakt, het al een eer om voor de Belgische finale in aanmerking te komen dan is het besef dat het pronkstuk naar Temse is gekomen nog niet tot elkeen doorgedrongen. Temse trad uit de schaduw en kwam den de spots terecht. Tien jaar na de eerste volleybaltoetsen van het damesteam tilt die ploeg nu de 'p lische beker in de hoogte. Spanning overheerst De bekerfinalist van vorig jaar, Hasselt, deed het in de beginfase van de wedstrijd zo verrassend goed dat Temse als favoriet gestart nooit zijn wil kon opdringen. Toch kwam Temse aan een mooie uitgangspositie, maar de 6-2 voorsprong was veeleer het werk ge weest van een aantal net- fouten van Hasselt. Eens die schoonheidsfoutjes ach ter de rug kwamen de Lim burgers met riskante, maar laymond De Coninck De finalewedstrijd zelf was slecht; wat enkel belang- jk is in een cupwedstrijd is winnen. Hasselt is en eeft dat in het verleden al bewezen: een ploeg met chte cupallures. Reeds tweemaal kwam het in een nale. lok nu had de ploeg zich degelijk voorbereid. De erste drie sets wisten de Limburgse dames de wakheden in de Temseploeg maximaal te benutten onder dat Temse het antwoord in daden kon omzet- in Het veelvuldig falen bij de opslag, zowel bij Has- elt en Temse kwam omdat beide ploegen de service Is wapen hanteerde, met het risico daaraan ver- onden. Drie sets heeft Hasselt meer dan gewoon- leg meegelopen, maar daardoor speelden hun twee oofdaanvalsters ook konstant onder zware druk lat de wedstrijd over 5 sets liep was zeker in ons oordeel, verscheidene matchen in de competitie lebben wij 5 sets moeten spelen, ik was overtuigd an onze beter fysische conditie. In de vijfde set had i gevraagd om snel te starten om zo het zelfvertrou- ren van Hasselt aan te tasten; eens dat gebroken las bij onze tegenstrevers was voor ons de weg eëffend» >aston De Wilde, (public relationman) Dit seizoen drukt ongetwijfeld een stempel op de eschiedenis van de club. Een tweede plaats in de ömpetitie en het winnen van de Belgische beker zijn >ch bijzonder knappe resultaten. Dit alles valt bo- sndien samen met het tienjarig bestaan van de club. Ie volleybalclub Temse dames kan als eerste ploeg an Temse aan een Europese campagne beginnen, a het bereiken van deze resultaten hoop ik dat de emeente haar beloften ook nakomt, anders is het Oor en club te zwaar om dragen. Tot nog toe konden fe ons niet zonder moeite behelpen, heel wat initia- even waren nodig. lok op het sportieve vlak gaan we een zware pe- ode tegemoet. Volgend seizoen zullen heel wat lidweek wedstrijden moeten gespeeld worden, daar e competitie maar op een late datum start. De spe- irskern zal ook moeten uitbreiden, let knappe resultaat dat de Temsevolleybalploeg nu eeft bereikt is in hoofdzaak te danken aan een endrachtige samenwerking.» ieve Van De Velde i De speelster van Temse, die tot de nationale kern ehoort, vond vooral dat de teams te zenuwachtig m een aantrekkelijke wedstrijd te hebben, het resul- lat overheerste» Ihris Kuppens ij heeft het meest dienstjaren bij Temse als speel- ler achter de rug en bezit als passeuse nog heel wat waliteiten om dat nog jaren vol te houden. «De 'edstrijd was psychisch zwaar om dragen en Has- elt had ik nog nooit zo sterk zien spelen. Temse loet de jongeren nu voorbereiden om het werk van e «ouderen» binnen afzienbare tijd over te nemen, en uitbreiding van de kern is ook een noodzaak oor het komende zwaar seizoen» rui Van Severen ij vond het betalen van de beker de bekroning van an geslaagd seizoen Een tweede plaats in de competitie en nipt een ekerfinale verliezen mag dan nog mooi zijn, voor mij )u het seizoen dan mislukt zijn Temse was de Iweede beste» ploeg, en heeft bewezen de «beste» Brmes aan te kunnen; daarom ook moest zij maken Tn door te dringen tot Europese wedstrijden» Algemene feestroes bij uitbundige supporters en speelsters i zowaar de Belgische Volleybalbeker w onnen! (dw) doeltreffende opslagen te rug. Initia Hasselt klom zelfs tot 6-9. Temse kon toen het evenwicht herstellen maar loste de rol bij 12-12. Griet Beernaerts smashte de set uit: 12-15 (0-1)1 de tweede set kon Hasselt een 3-0 achterstand goedmaken, hierna bleef het team op achtervolging aangewezen. Tot 7-6 bleven de kansen echter gaaf voor beie teams. Onder impuls van Lieve Van De Velde enTrui Van Severen kon Temse zijn voorsprong opdrijven en op gelijke hoogte komen in de setstand: 15-9 (1-1). Ook in de derde set bleef Hasselt van zich afbijten. Hasselt begon goed: 2-4, maar botste toen op het Temseblok, dat voor het eerst in deze ontmoeting enige vruchten afwierp Temse sprong over Has selt: 6-4, maar werd weer bijgebeend Het werd een nek aan nek .gevecht, waarin het score verloop vooral voor de spanning zorgde tot 11-11. Toe maakte Hasselt zich los en scheen onbedreigd naar de begeerde setwinst te wan delen: 11-14. Temse redde vijf setballen en wist in die luttele minuten tijd op gelijke hoogte te komen: 14-14. de Temse vromienploeg. die Griet Beernaers lejK*H0en de setcijfers vast: 14-16 (1-2). In de vierde set leek Hasselt even uitgeblust. Temse kon met een doeltrefende blok vorming en goede aanvals- spel van Lieve Van De Velde Olga Kockelbergh naar 9-3 stevenen. Was dit alles echter een schijnma- noeuver van de Limburgse formatie of was het slechts stilte voor de storm? Feit was dat Hasselt met de in telligent spelende passeuse Chantal Sardons als dili gente van haar ploeg en Lees verder p. 24 Luc De Leenheer wordt de opvolger van Raymond De Coninck. Hij is beslist geen onbekende in volleybalmid dens en bezit een rijke volleybalkennis. Hij is jaren actief speler geweest van de herenploeg van Temse, verhuisde dan naar Turnhout om na een kortstondig verblijf terug te keren naar Temse. Hij zet nu een punt achter zijn carrièrre als speler en stapt over naar de trainerswereld. De volley balsfeer in Temse kent hij tot in details en de jongste maanden, als het hem toeliet was hij aandachtig toe schouwer bij de dameswedstrijden. «De wedstrijd was slecht, de ogen waren enkel gericht op het behalen van de beker. De zenuwachtigheid bij de speelsters vond zijn oorsprong in de omgeving. Men miste zijn eigen vertrouwd midden. De speciale organisatie voor deze finale, de aanwezigheid van T V. en van alle grote volleybalbonzen, zowel spelers als nationaal bestuur, werkte niet relaxerend. Temse staat voor een Europese campagne; dit gaat de speelsters enorm motiveren zodat ik ongetwijfeld aangenaam kan werken. Een uitbreiding aan speelsters is echter een noodzaak, de transferts moe ten echter zo zijn dat de huidige vriendschapsbanden niet vertroebeld worden. Als de loting enigszins meevalt moet Temse toch in staat zijn om enige wedstrijdronden mee in de running te zijn. Mijn doel volgend jaar is landkampioen spelen.» De algemene KAVD-vergadering van afgelopen dinsdag op het stadhuis te Dendermonde over de «nieuwe» aanpak en toekomst van het «andereKAV Dendermonde heeft ons geen enkel nieuw feit voor het voetlicht gebracht. Voor buitenstaanders kan het wel als een vrij markante bijzonderheid worden vermeld dat deze bijeenkomst nog een vrij ruime belang stelling vanwege de KAVD-supporters genoot, al zijn de meeste mensen niet wijzer en sommigen ongetwijfeld ontgoocheld naar huis teruggekeerd. Het effekt om de publieke opinie in enige mate te sensibilizeren voor de problematiek van de voetbalclub van Dender monde werd in geen geval bereikt. Als men het nader bekijkt vaart KAVD op dit ogenblik op elk vlak in een zeer gammele schuit... Voorzitter Guy Piret mag dan al heelwat kritiek krijgen, het is alvast voor hem positief te noemen dat hij tenminste de moed heeft gehad om als lid van de KAVD-leiding ter plaatse te zijn. Hij was spijtig genoeg de enige. Zijn relaas achteraf heeft ons enkel laten onthouden dat men het alleen niet aankan en dat men daarom maar al te graag een beroep zal doen op de bekwaamheid van een vriend met verantwoorde lijkheidszin, om samen tot re sultaten te komen, want die zouden binnen het bereik lig gen. Daarmee was de intro- duktie tot de kriepende mikro- foon aan Maurice Vander Cruyssen. die nauwelijks meer kon vertellen dan datgene wat iedereen die de laatste gang van zaken heeft meegemaakt, ook al even lang wist. KAVD moet geherstruktu- rcerd worden, er moet finan ciële inbreng komen via spon sors. de schulden dienen ge delgd. er moeten bekwame be stuursleden aangetrokken, er dient een echte jeugdpolitiek gevoerd en dat kan allemaal op voorwaarde dat er nu eens se rieus werk wordt gemaakt van die nieuwe aanpak. CLUB '57 Ons inziens hebben de toe hoorders toch het meest ont houden van de tussenkomsten van de voorzitter van de Club '57. Jan Van Damme. Het was opvallend dat met geen woord nog gerept werd over het fa- mcuse nieuwe Aktiekomitec '80. al heeft de naam die het kind meekrijgt hoegenaamd geen belang. De Club '57 schijnt alleszins een ruggesteun met naam te kunnen worden in de toe komst. De voorzitter liet ech ter al dadelijk uitschijnen dat men zomaar niet klakkeloos in het bootje zal stappen, ook niet bij een totale vernieuwing, al is er uiteraard een fundamen tele bereidheid tot loyale sa menwerking tegen bepaalde kondities. Een strukturele her vorming staat als conditio sine qua non. al betekent dit vol gens Van Damme niet dat dc mensen die totnogtoe hebben meegewerkt per definitie zou den worden uitgesloten. Het is belangrijk dat die Club '57 fi nancieel vooral steunend blijft meewerken. Dat zou nu echter ook eens moeten kunnen met het aantrekken van sponsors. Jan Van Damme geeft toe dat de huidige werking op finan cieel gebied dient bekeken in het licht van «vele kleintjes maken een groot», waarmee dc financiële bijdrage wordt bedoeld van de Club '57- leden, omdat er totnogtoe nu eenmaal geen serieuze spon sors werden gevonden. Het is trouwens voor deze «erele den» een zeer kleine tegen prestatie dat ze in ruil voor hun bijdrage een «duur jaarabon nement» ontvangen. De Club '57 zag juist in deze vergader ing een mogelijkheid om een basis te leggen tot samenwer king. Woensdagmorgen werd officieus bekend dat Urbain Braems Sporting Lokeren zou verlaten. De vriendelijke Zottegemnaar keert terug naar Sporting Anderlecht, waar hij de funktie van technisch direkteur zou waarnemen. Hij zou in deze taak worden bijgestaan door Martin Lippens, die in de zestiger jaren samen met Hanon en Jurion bij Anderlecht het mooie weer maakte. Over de toekomst van Raymond Goethals is op het ogenblik dat we deze lijnen schrijven nog weinig geweten. Braems was voor enkele jaren reeds de gewaardeerde oefenmeester van Sporting Anderlecht, waarmee hij niet alleen op nationaal vlak, maar tevens in de Europese bekerkompetities suksessen boekte. Het psychologisch doorzicht van Braems, zijn sterkste wapen trouwens, zullen de Brusselaars best kunnen gebruiken om in de komende kompetitie een beter figuur te slaan dan in dit «Beveren-jaar». Er was hoe dan ook toch nog vrij veel belangstelling voor de KAVD-vergadering i lees verder p. 24 hft Dendermondse stadhuis, (jf) VRIJDAG 25 ME11979

De Voorpost | 1979 | | pagina 21