Cees Waeterinckx en Robert Willems, het nieuwe trainersduo Nieuws van Sportkring Sint-Niklaas De bom van Sportkring PANORAMA Het seizoen van Eendracht Zele in vogelvlucht lil Beloftevolle jongeren zonder kontrakt Het jaar van de Willy's Sportkring Sint-Niklaas God maakte de Osmonds rijker dan Onassis. Panorama, weekblad voor man en vrouw!;'"'" 22 - 25.5.1979 - De Voorpost Willy Poppe, niet langer voorzitter van Sportkring Sint-Niklaas. (ag) gek zijn de prijs veel te hoog De stadhuisstory te stellen want dan treedt w||| De is non anHor offoUt in u/or^inn i een ander effekt in werking, nl. dat van het percentage dat we aan de speler moe ten betalen in geval hij niet zou verkocht worden, (dat bedrag zo in dit geval bijna 300.000 fr. jaarlijks geweest zijn). Ondertussen is de Antwerpse sekretaris De Vrieze met Bonne per soonlijk komen onderhan delen. Met als resultaat dat wij dan gezegd hebben dat wij Bonne niet van de hand deden. Antwerp zal dus op 21 mei het bedrag bij de Bondsinstanties moeten storten. Eigenaardig is nu dat Antwerp nog niet zo ze ker mag zijn Bonne aange worven te hebben. Is er een ploeg die de 3 miljoen nét voor Antwerp stort, gaat Bonne niet naar de Bosuil. Zo gaat dat. Ik betreur zeer erg dat Bonne zal vertrekken Immers het is een produkt Zeer sereen, bijna ingetogen, zit de nieuwe voorzitter van Sportkring Sint-Niklaas, Willy De Corte voor ons. Voor hem is het ook plots uit de lucht gevallen. Twee weken geleden op zondagavond, zaten Willy Poppe en Willy De Corte met hun respektievelijke families, samen aan de lunch. Na nog een lang gesprek over de toekomst van Sportkring gevoerd te hebben, kondigde Poppe aan dat hij een aangetekend schrijven zouden sturen naar Sportkrings beheerraad met daarin de melding van zjn ontslag. Willy De Corte zat aan de grond genageld, Willy Poppe was ontroerd. Voor Poppe die bijna acht jaar voorzitter van Sportkring was, begon nen de vele onderhandelingen, de talrijke beslommeringen die er in een ligaklub toch altijd aanwezig zijn, blijkbaar zwaar door te wegen. Niet alleen op zijn zakenle ven maar ook en dat is wellicht nog belangrijker, op zijn familiaal leven. Met beide voorzitters hebben we gepraat. Willy De Corte is eigenlijk van Sint-Pauwels. Zijn ou ders hadden een zeer sterke zaak opgebouwd te Sint-Niklaas. Toen Willy De Corte amper 14 jaar oud was, stierf zijn vader zodat hij vrij bruusk met het échte en keiharde zakenleven te maken kreeg. Sinds elf jaar is hij nu zaakvoerder van de P.V.B.A. De Corte-Van Daele, gevestigd aan de Markt te Sint-Niklaas. Een bedrijf in weefsels vooral, te typeren als groot handel maar ook de private verbruiker wordt niet verge ten. Heelwat personeel, dat ook. De Code's voetbalantece denten liggen in feite samen met deze van de Marimans, bekende naam uit de Sint- Niklase voetbalmiddens. Samen speelden ze in de klub van het kollege, maar de ouders van Willy De Code weigerden iedere aansluiting bij een klub. Dan maar suppoderen voor S.K. Sint-Niklaas. Bijna drie jaar zit de kers verse voorzitter in de be heerraad van Spodkring, waarvan het laatste ander half jaar als ondervoorzitter. Zware zaak- Voorzitter De Code: «In feite komt dat voorzitter schap als een hamer op mijn hoofd neer. Stel je voor dat Willy Poppe en ik per dag omzeggens twee a driemaal met elkaar in kon- takt kwamen, de avond ontmoetingen op Spod kring dan nog niet meegere kend. En plots krijg je die aankon diging dat de voorzitter het opgeeft. Dat stemt tot na denken. Wel heeft Willy Poppe beloofd naast mij te zullen blijven staan, hij heeft immers al een jarenlange ervaring met alle mogelijke en onmogelijke problemen die zich in een klub kunnen voordoen. Laten we de zaak eerst even konkreet stellen; ik heb mijn kandidatuur niet gesteld. Er was geen ander kandidaat maar men heeft wel aangedrongen om Poppe op te volgen. Ik hel£ dat aanvaard ook al besef ik dat i k voor de moeil ij kste pe riode sta die een klub kan ervaren. Er was al het geval Bonne, maar er is vooral de verhouding stadsbestuur- Sportkring om dan nog maar te zwijgen van de ko mende transferperiode. Dat alles maakt de zaak Sportk ring erg moeilijk.» Het geval Bonne Voorzitter Willy De Corte wil de problemen die zich rond Danny Bonne hebben voor gedaan klaar en duidelijk op een rijtje zetten. Er is im mers al heel wat heibel ge weest onder een aantal aanhangers van Sportkring die beweren dat een speler van dat "formaat nooit weg zou mogen. De Corte: «Aan het geval Bonne kunnen wij helemaal niks doen. Beheerder De Bauw is viermaal bij Bonne geweest om te praten over zijn eisen. Die waren echter zo hoog dat wij daar niet aan konden voldoen, het zou trouwens ook in slechte aarde geval len zijn bij de andere spelers die toch ook keurig hun werk doen. Daarenboven was mijn transferbudget voor het volgende seizoen reeds klaar zodat daarin geen gaatje meer te vinden was. We hebben dan met zijn vieren, ieder apart, een transferbedrag op papier gezet. Dat waren De Bauw, Heyman, Poppe en mezelf Met drieën waren we het eens over de prijs (3 mil joen), ikzelf kwoteerde wat hoger. Bonne zal dus aan gekocht worden voor de- prijs die met onze taxatie ge lijkstaat. Dat bedrag is niet weinig -naar het zou ook te (dat is de VCP) tijdens de kompetitie zich integraal uitspreken voorde aankoop van de terreinen maar na het intervieuw van Freddy Willockx in een plaatselijk weekblad plots contra wor den breekt mij toch de klomp. Staf Van Daele en Freddy Willockx zijn hon derd procent pro, zij beho ren tot twee «tegengestelde ervan overtuigd dat de stadhuisaffaire een delikate zaak is Men durft, zo stelt hij, zich daar aan de Markt niet uitspreken over een aantal zaken.» Overigens stelt De Corte is er een flink misverstand op til: de stad koopt Sportkring niet, de stad koopt enkel de sport terreinen, en dat is een groot verschil. Als ze een nieuw komplex moeten aankopen en bou wen, kost het hun 100 a 150 miljoen Hier kunnen ze het voor 21 miljoen krijgen. Feit is ook dat wij a-politiek willen blijven, hoe de zaak ook moge uitdraaien. Maar bedenken we toch even dat de passieve rekreant toch voor de deur blijft staan te Sint-Niklaas. Je weet ook dat wij enkele honderden jongeren, die ons overigens iiiiHieia nel 10 een yiuuuna hpei wat aP|H koeten van de van eigen kweek, hij is hier S en een degelijke opvoeding partijen» wat dan met de anderen?» Terugkrabbelen Willy De Corte is een gemo dereerd man, nooit een toon te hoog of te laag, maar de voorzitter wordt toch even hard als hij het volgende stelt: «Indien de stad de ter- Het is erg als de Bornemse burgemeester tijdens een wedstrijd die Sportkring daar speelde, zo maar ver klaarde: «Jij bent de dupe van de politiek in Sint- Niklaas». Andere politici wrijven Willockx nu aan dat hij op publiciteit uit was met de publikatie van het reeds eerder geciteerde interview, maar dat is totaal naast de kwetie. Daar is hij te integer voor.» Hoe is momenteel de stand van zaken? Op 31 mei komt de zaak Sportkring als punt 14 (me dedeling) in de gemeente raad. Op 13 juni wordt het echter pas menens. Die da tum werd vooropgesteld om dat het na de verkiezingen is van 10 juniZo zie je maar waartoe de politiek leiden kan, Letwel, 10 dagen later sluit de transferperiode af. Sportkring zoekt nog vol gende spelers aan te schaf fen: een doelman, een libe ro, een draaischijf voor het middenveld en een links half indien Deraeve de klub zou verlaten. Tien dagen is bit ter weinig voor een klub, maar in de gegeven om standigheden is het een must. En ook daar zit voor zitter De Corte bijgevolg met zoegen. Willy De Corte sluit als volgt: «De mensen uit Sint- Niklaas moeten weten dat wij, bestuursleden en be heerraad, niet uit zijn op winstbejag. Wij steken in de ploeg al Van de zes seizoenen die Eendracht in derde afdeling doorbracht werd tijdens de kompetitie 78-79 de beste eindklassering verworven. Dit was hoofdzakelijk te danken aan de schitterende eerste ronde, die de rood-zwarten verwezenlijkten, immers Zele stond drie speeldagen alleen aan de leiding en deelde gedurende de verdere 5 speeldagen de eerste lijn in de klassering met andere kiubs. Het was op 26 november, dat de teloorgang begon met een nipte 0-1 nederlaag of het eerste verlies voor eigen publiek. opgegroeid in ons midden Om het geval Bonne af te sluiten, citeren we iemand van Sportkring die ons over het aangeboden kontrakt het volgende zei: Bonne kreeg een driejarig kontrakt met een maandwedde van 8.000, 10.000 en 12.000 fr. Bonne heeft het dubbele van het laatste bedrag ge vraagd, afgerond naar de 25.000 fr En dat betekende voor Sportkring toch iets te veel van het goede. geven, naar lichaam en geest Daartegenover staat 160 miljoen die men aan kuituur besteedt. Ik heb daar helemaal niks tegen want ik profiteer daar mee van Ik ga ook toneel en zo bekijken Maar ik vind an derzijds dat als men a zegt men ook de konsequentie moet trekken om er b aan toe te voegen. Als je dan weet dat mensen uit een bepaalde politieke partij De nieuwe voorzitter, Willy De Corte, direkt voor een zware verantwoordelijkheid, (ag) reinen niet overneemt, zal ik niet aarzelen om ons spe- lerspotentieel in te krimpen, ik zal zelfs zover gaan dat ik een brief op Sportkring laat plakken! Ik ga voor deze verklaring helemaal niet meer achteruit Schepen Willockx vindt dat trouwens een konsequent doorden ken. onze vrije tijd ook een heel pak geld. Dat dit na een tijdje kan doorwegen, zie je maar aan het ontslag van Poppe. ledereen staat niet zo maar te trappelen om voorzitter te worden. Maar ja, het zal wel ergens te ma ken hebben, met die typi sche Sint-Niklase mentali teit André Govaert Geen specifieke doel- schutters De 31 doelpunten wer den aangetekend door 13 verschillende Zeelse spelers en daarbij kreeg men de hulp van 2 tegen standers, die de bal in eigen netten deden af wijken. De topschutter was Dirk De Ferrerre, nochtans de amper zeven door hem aangetekende voltreffers bewijzen, dat er inzake afwerking iets mank liep. Cooreman kwam op de tweede plaats met 4 aangetekende doelpun ten, terwijl het trio Ja cobs, De Feyter en Lam- brecht drie keren juist mikten. Kesteleyn schoot twee keren raak en zeven spelers (Van de Velde, Coles, Maes, Jan- segers, Goossens, Hul- ders en Abbeel) doelden één keer terwijl in de wedstrijden tegen Zotte- gem en Merchtem een verdediger de bal in eigen netten verwerkte. Eendracht dat in de heenronde 23 keren suk- ses kende viel na nieuw jaar terug tot amper acht doelpunten en kende een periode van zeven speel dagen zonder dat de bal in de tegenstrevende netten geraakte. In te genstelling met verleden seizoen was de produkti- viteit op verplaatsing veel vruchtbaarder ge zien er 19 doelpunten buitenhuis werden genet tegen amper 12 voltref- gers thuis. De verdedi ging liet zich 30 keren vloeren en zonder de abnormale uitslag te Ou denaarde geinkasseerd zou het verdedigend kompartiment de tweede beste verrichting van de vertegenwoordigers ge leverd hebben. 25 spelers In de loop van het seizoen werden 25 spe lers opgesteld. Slechts aanvoerder Goossens speelde de 2700 minuten er het leeuwenaandq namelijk 6, kreeg, cobs werd te Mons het veld verwezen en deze eerste returnditrosj» kreeg de gunstig verwadrie. I ven positie een gevoel toren deuk, want bij het tjt evei dreigde Bergen werd mjivoor 3-0 verloren. Ji, bei nnei Eendracht in de A reet dat ingedeeld hebbc Eendracht zal het vin. Er gend seizoen moeten ofover nemen tegen de vertlokeri den er twee omgezet gen woord igers uit Ooèalend door Jacobs, die er één voetbal van het seizoen. Eendracht kreeg 4 straf schoppen (3 thuis en 1 op verplaatsing) er wer- miste evenals De Decker. Twee strafschoppen wer den tegen Zele geblazen, die beiden werden omge zet. Deze strafschoppen kostten in totaal drie punten aan de rood zwarten Vlaanderen, West-Vlaajunnei deren, Antwerpen, Biaszi, bant en Henegouwefcarlijli Immers met RC Doornldoeln zou er slechts één Wa|ng er se vertegenwoordigingen zijn en met de mogelijj fusie van AS Oostenjeren en VG Oostende kan t-opsi nog een kleine wijzigii komen aan de sam< 24 gele kaarten In de loop van het "v"an pi seizoen werden 24 gele nj kaarten aan de spelers getoond, waarvan Maes uide te v inn Eurc 1st ge iverw n drj dat jater v eer i va fechrij tegen- puwe jinck were Bij Sportkring Sint-Niklaas lopen momenteel nog een jd d0 aantal jongeren rond die tot op heden nog altijd geen [jen c kontrakt met de klub hebben. Wij denken hier aan de Ln t jonge talenten Marin, Van Gulck, en De Groote. Drie Le spelers die bij winst met de reserven het luttele be- j 00|< drag van 600 fr. opstrijken maar waarop ook dikwijls i ^ei de dag nadien beroep wordt gedaan om de reserve- L bank van het eerste elftal op te vullen of om in het beste geval zelfs aan te treden. Dat is vorig jaar verscheidene maken gebeurd met De Groote en met Tony Van Gulck. Dit jaar nog met alweer laatstge- eve" noemde en met de grote belofte Marin. nTr Nu er sinds enige tijd een nieuwe wind waait door- heen het Sportkringhuishouden en de nieuwe voor- !,min zitter Willy De Corte ons vorige week nog verklaarde jrota> in eerste instantie ook te hebben voor de eigen ;aPt d kweek opdat niks zou verloren gaan voor de ploeg, Lvolg zou het spijtig zijn mochten talentrijke knapen als een r doe Van Gulck of een Marin kontraktloos verder aantre- p de den. Een minimum-kontrakt zou toch wel een klein aar begin kunnen zijn, dachten we. Hopelijk kan dat met y de de vernieuwde aanpak van de Sportkring- km beheerraad. pndei A.G. i we f hi Dinsdagavond werd het nieuwe trainersduo, Cees Waeterinckx (trainer-coördinator, 47 jaar) en Robert Willems (trainer, 44 jaar) aan de pers voorgesteld. Vooraf sprak de nieuwe voorzitter Willy De Corte de vergadering toe. Hij dankte vooral de afscheidne mende voorzitter Willy Poppe voor het dynamisme dat hij gedurende bijna acht jaar aan de dag had gelegd om de ploeg uit te bouwen tot wat ze nu geworden is. Nadien werd ex-trainer Bulatovic in de bloemetjes ge zet. De man die Sportkring gedurende tweeëneenhalf jaar heeft getraind kreeg van kapitein Jef Beirinckx een passend geschenk aangeboden. Ned Bulatovic dankte voor de samenwerking en hoopte dat Sportkring Sint-Niklaas een knappe toe komst tegemoet zou gaan. Net als Robert Willems, on- tweede en ook eerste derschreef Cees Waete- klasse speelde! rinckx een kontrakt van 2 Robert Willems is 44 jaar jaar. Hij startte zijn lange Speelde 18 jaar in het eer- carrière bij Zele, toog 5 jaar ste elftal van Lierse. Het naar Beerschot, bracht 4 laatste jaar was dat als jaar door aan de kust, waar- speler-trainer van één jaar als speler- Hij was tevens speler - trainer, was twee jaar trainer bij Dessel Sport, trainer bij Zele, 4 jaar in proftrainer bij Lierse, trainde Denderleeuw, ploeg die hij van 2de provinciale naar derde klasse bracht, trainde ook nog Temse. Hoboken en Olympia Wilrijk. Met Stade Leuven, opnieuw Dessel en ten slotte Rijke- vorsel. Via Urbain Braems die net als hij les geeft bij Bloso deze ploeg speelde hij voor kwam hij in kontakt met S.K de vierde maal kampioen Sint-Niklaas. Vorig jaar, Waeterinckx is wellicht ook toen hij zijn woord aan Rij de enige speler die in alle kevorsel reeds gegeven provinciale reeksen maar had, kon hij onmiddellijk ook in bevordering, derde, starten bij Cerkel Brugge en S.K. Beveren. Een gege ven woord is voor hem ech ter van goudwaarde zodat hij bleef waar hij was. Kriskras Na de voorstelling van de twee trainers, had de pers de gelegenheid met beiden te praten Uiteraard verliep dat weinig geordend We noteerden een aantal za ken Waeterinckx werd opgebeld door Willy Poppe die hem vroeg of hij zin had in het technisch direkteurschap bij Sportkring. Aan de andere kant van de lijn kwam het antwoord dat dit totaal nieuw voor hem was maar dat hij wel zijn plannen op tafel wou leg gen Dat gebeurde, de be heerraad was zeer enthou siast, en bood hem een post als veldtrainer aan. Na nog enkele bijeenkomsten werd die job omgebogen tot trainer - coördinator. Waeterinckx vindt dat er bij Sportkring de laatste 10 jaar wat mank loopt bij de jeugd Mensen als Van Steenland en De Bruyne moeten ook nü nog kunnen ontdekt worden, stelt hij. Bij Merk- sem haalde hij zes van de acht goede jongeren naar het eerste elftal. De resultaten liegen er niet om. Uiteraard primeert het eerste elftal, zegt Waete rinckx want als Sportkring zakt is er van de Uefa's geen sprake meer. Met ei gen jeugd spaar je voor een klub enkele miljoenen. En dan deze uitspraak: «Een nieuwe trainer is vaak als een politicus, hij belooft veel. Wij daarentegen heb ben beloofd zoveel mogelijk voor de jeugd te doen. Daarom zal bij iedere jeugdwedstrijd iemand der twee trainers aanwezig zijn.» Willems: «Een technisch di- rekteur samen mét de veld trainer staan in voor het team. Het is niet zo dat de verantwoordelijkheid ge splitst wordt. Wij doen alles samen, het best kan mis schien van een trainersduo gesproken worden.» Willems heeft Sportkring nog niet zien spelen, Wae terinckx wel. Laatstgenoemde betreurt dat Mare' Nijs niet f örg veel zin meer zou hebben in een nieuw kontrakt. Hij is het type speler dat S.K no dig heeft, iemand met ka rakter Overigens was het hem opgevallen dat de geel- blauwen zo 'braaf' speel den. Sportkring moet leren tackelen, is een van zijn ge vleugelde uitspraken. Het is niet logisch dat met de zelfde spelers een bar slechte eindronde gespeeld wordt. Als je wil doorbijten, moet ook de fysieke kondi- tie op punt staan. Daarom zullen de eerste 2 a drie we ken besteed worden aan bostraining. Systeem dat Urbain Braems ook bij S.K. Beveren huldigde, koeteen weten we waarop bij dit trainersduo het aksent zal liggen. De aankopen, zegt voorzit ter De Corte, zullen ook in die zin gebeuren. «Maar dan zal het stadsbestuur van Sint-Niklaas eerst een positieve beslissing ten aanzien van Sportkring moeten treffen. Het is bepa lend voor ons transferbe- leid.» André Govaert ons land Een documentaire die een schril licht werpt op de ensP familie Osmond, een diepgelovige Mormoonse geldfabriek met haar wortels in een bergdorp in Utah, U.SA Alcohol drinken is verboden, maar rijl Hö worden is een edel streven. Want dat bewijst dat God het goed met je voorheeft. Verder in de nieuwe Panorama: Nieuw dieet: Aardappelen voor de slanke lijn. Ja hoor, het is zover, van aardappelen kan je wel degelijk vermageren. Dank zij de "patat", kan je deze zomer twee maten kleiner dragen. Panorama| legt dit hoopvolle dieet uit. Doodsoorzaak lawaai: Steeds meer bewijzen worden geleverd dat lawaai aan de basis kan lig gen van dodelijke kwalen. Hart, lever en nieren kunnen er door aangetast worden. En alle schuld voor dat lawaai moet niet op de vliegtuigen geschoven worden. De ware boosdoener ligt veel dichter bij ons.

De Voorpost | 1979 | | pagina 22