ludi Haleydt wijst Lokeren de weg Nationale voetbalkompetitie Rudy's rotdag Ruil moet Sporting Lokeren officieel B-terrein bezorgen OPEEk ®uropabar Sporting Lokeren - Waregem 1-0 mm Voetbal IQDRDEVQL SPOffTNIEi sternatie er nog fdOFMAl Waaslanders met halve voet in Europabeker an rndj trosje kandidaten voor een plaats in de Europabeker is nu gereduceerd irwdjrie. Immers na de nederlaag van RWDM komen alleen nog Anderlecht, )eligeren en Standard Luik in aanmerking voor een deelname. Uit deze drie t bét evenwel nog een ploeg verdwijnen. Anderlecht staat er momenteel het d m|t voor. De tweestrijd zal zich dan ook toespitsen tot Lokeren en Standard beiden met 42 punten in de rangschikking, met bovendien eveneel nnen wedstrijden. Bekijken we de kalender van zondag dan stellen we ree} dat Standard Luik te gast is op Beveren en het dus niet onder de markt lebben. Lokeren moet naar de vurige stede om er Club Luik partij te n. En daar Luik bekend staat om zijn felle uitschieters (Anderlecht weet >n oirover mee te praten), wordt het voor Lokeren geen gemakkelijke opgave. vertLokerse zege is in feite een geschenkje van Rudy Haleydt uit Gijzegem, Oosalende spits van Waregem verspeelde immers de bal en meende zijn fout 'laaiunnen goedmaken met een tussenkomst in de Waregem verdediging. Bnas zijn 'prachtige tussenkomst' bedoeld om een einde te maken aan een jweiarlijk standje voor het Waregemdoel, verdween over de grijphanden •ornldoelman De Jong, die pas was ingekomen. Lokeren stond met 1-0 aan de A/a|ng en met nauwelijks nog een kwartier te spelen was het voor Waregem digéogelijk nog een gebalde vuist te maken, elijl tenferen startte in zijn pstelling en met uidelijke bedoeling te werken aan een inning, die de klub Europese aspiraties ist geven. Toch heeft •verwinning aan een in draadje gehangen, dat verliep vertellen (ater wel. eerste doelgevaar van middenvelder ichrijver die de jonge •gemse doelman (hij uwelijks 20 jaar) De |inck op proef stelde, werd hierin nage- jd door kapitein Ver- len die een van zijn •ntkanonballen af- de. Maar De Coninck ook daar wel raad Het offensieve Lo in bleef maar komen, ins de eerste twintig luten, zonder resul- Jevenwel. Immers tot Ipunten kwam het 3r_ j. De Coninck gaf zich 3r. pmin gewonnen toen de rotay een hoekschop en (apt door Preben Lar- jg, volgens het boekje en (doel verlengde. Wel re- 9 de Lokerse spion- 3in aan het jubelen, de netten van Wa- bleven onge- Meteen had- G-1 we het beste van de helft gehad. Met linuut zakte het dieper en dieper Enig hartverwar- samenspel was er neer te bespeuren, alleen de plaatselij- If, maar ook de istanders legden Op aange g slagvaardigheid de dag. Waregem bij een missertje eerde van deze im- ernstige gevolgen, i om ook eens de Vijf minuten voor inruk- aan het venster te ken was het voor Loke- Delesie was de ren bijna gebeurd. Lar- die zijn kans sen nogmaals hij, zette maar Bob Hoo- een goede aanvalsaktie )m was op post op Hij draaide rond der onheil te voor- Thaeter en kwam meteen Het was trou- alleen voor De Coninck. DE ENIGE KEER Larsen probeerde de Bob hoefde tussen- goalie te verrassen met te komen. Enige een lobbal, maar De konden we Coninck had het spellet- nog opbrengen je door en verhinderde de regelmaat waar- een doelpunt. Dezelfde de Waregemse aan- Larsen was weer bij de in de buitenspel- pinken toen Verheyen Lokeren liepen, een vrije schop voor alsof een aantal doel plaatste. De blonde het dien- Deen kopte zo listig naar te nemen tegen doel, dat er een meer dan profs. Gelukkig uitstekende refleks van de grensrechters De Coninck noodzake- pinken, want deze lijk was om onheil te een matige, zelfs zeer heeft voorkomen. Dat was het zwakke eerste helft, waarbij Lokeren ons nau welijks kon overtuigen, laat staan zijn Europese aspiraties kracht kon bij zetten Toch een doelpunt van... Haleydt De tweede helft was amper op gang gefloten, toen een regenbui de spelers kwam verfrissen. Dat heeft hen goed ge daan, want op slag gin gen zij niet alleen wat sneller maar ook stukken beter spelen. De eerste kans was weggelegd voor Waregem. Ze werd evenwel met een huizen- bediende Lubanski en gende vuist te maken en het leder in de loop van kwam slechts spora- Mommers bracht. Zijn disch in de omgeving kopstoot in echte kami- van de Waregems kooi. kazestijl ging een vlies Wanneer er dan toch een naast de paal buiten. De schot naar doel werd counter liet niet op zich afgevuurd, en het als bij wachtenDe Smedt en toeval tussen de palen Haleydt vormden een kwam, was er doelman regelrechte bedreiging De Coninck die alles, bij elke tegenstoot. Ge- maar dan ook alles stop- lukkig .was de Lokerse te. Gelukkig kon Lokeren defensie goed aan elkaar rekenen op de medewer- gelijmd, met als onbe- king van Haleydt, die twist sluitstuk Johnny deed wat de plaatselijke Velkeneers. aanvallers negentig mi- Op de 71e minuut diende nuten lang hadden ge- de gekwetste De Co- probeerd. ninck zijn plaats af te Scheidsrechter Hans leidde ten overstaan van een goede 4000 toe schouwers volgende ploegen Lokeren: Hoogenboom, Somers, Velkeneers, Dalving (69' Inghels), De Schrijver, Henrotay, Ver heyen, Mommens, Gud- johnsen, Lubanski, Lar sen (82' Cornelissen). Waregem: De Coninck (71' De Jong), Bogaert, Luc Millecamps, Mi- chielsen, Thaeter, Bul- tynck (63' Van Poucke), Maes, Mare Millecamps, Haleydt, De Smet, Dele sie. In het leven liggen vreugde en leed dicht bij mekaar. Onlangs steeg luid applaus op toen Rudi Haleydt een meesterlijke effektbal voorbij de Anderlechtmuur tegen het net kogelde. Dat doelpunt hielp «zijn» Waregem aan een verlossend punt en tilde Beveren nog wat verder van de Brusselaars weg. Op het terrein van SC Lokeren sloeg het «noodlot» toe: Rudy, die samen met De Smet moest proberen een gaatje te boren door de homogene trikolore defensie, diende meer dan op zijn beurt zijn eigen verdediging bij te springen. Op een bepaald moment veroverde hij de bal in het middenveld, doch werd door Roger Henrotay getackeld. Niet helemaal reglemen tair, want de Luikenaar maakte gebruik van zijn gewicht en plaatste er bovendien nog een elleboogstootje bovenop. Maar kom: Haleydt was de bal kwijt. Henrotay naar de rechtervleu gel gevlucht met zijn «buit», gaf een centerschot weg. Rudi onderschepte de bal en deed hem deviëren. Tot overmaat van ramp in zijn eigen goal. Jammer voor Haleydt zelf en voor zijn klub. Voor Lokeren zette dat ongewoon doelpunt de deur op een Europese kampagne op een kier. Een bedenking kan vastgeknoopt aan het «ongelukje» dat Rudi Haleydt overkwam: de Waregemse afweer stond niet sterk op de pootjes. Als een spits moet komen meeverde digen, is dat een teken aan de wand. Als, over enkele jaren, aan Rudi Haleydt zal gevraagd worden «Wat was het triestigste moment uit je karrière?» zal hij gewis antwoorden «die own-goal op Lokeren». Rudi Haleydt zal er zijn slaap niet voor laten. Hij heeft al zo veel punten voor Waregem gewonnen, de profvoetballer uit Schoonaarde, dat dit hem overkwam is dus geen drama. (mm) de v i Rudi Haleydt, de vergeefse karpersprong van doelman De Jong ten spijt (Lokeren- Het 'Lokerse' doelpunt vc Waregem 1-0). (md) staan aan titularis De Jong. Die was amper in doel toen Haleydt zijn nummertje opvoerde, dat met een doelpunt werd bekroond zij het dan in eigen netten. Rudy verspeelde op een erg onhandige manier de bal van Henrotay die onmiddellijk de vrije ruimte op rechts inspurt- te. Omdat hij te ver uitweek met de bal en geen enkele andere mo gelijkheid meer zag, zet te Henrotay dan maar voor doel. Zijn voorzet werd gemist én door van Larsen knalt Rene Verheven hard naar doel (Lokeren-Waregem I-O), (md) Lubanski én door Gud- johnson. Gelukkig was vaak Gudjohnson alweer zeer hoog opverend, maar waar is de bal? (Lokeren-Waregem l-O). (md) fv« i Waregem 1-0). (md) laatste wapenfeit van Dekoninck zal de bal bemachtigen (Loke hoog schot over doel ver kwanseld. Lokeren van zijn kant kon de zenuwen niet meer de baas. Ge grepen door de dwang idee dat men diende te scoren om de Europese kansen gaaf te houden, werden slag om slinger Jong die nog tevergeefs doelrijpe kansen de nek poogde de bal uit het IV.' omgewrongen. En verder was er nog de piepjonge doelman De Coninck die wel raad wist met de bal wanneer die bij toeval tussen de palen kwam. Hoogenboom moest zich nog eens reppen op een gevaarlijk schot van De lesie. Lokeren leek wel wakker geschud. Het ge volg was dat Ronny Maandagavond kwam het voor het inzaaien van het treft stelde de burgemees- stedeiijk sportstadion nog voetbalveld en het bijplaat- ter dat terzake instrukties maar eens ter sprake in de sen van nieuwe speeltuigen gevraagd werden aan het Lokerse. gemeenteraad, op het speelterrein. Dat in- ministerie van Binnen- Traditiegetrouw gebeur- zaaien zou zo vlug mogelijk landse Zaken waardoor wel de dit bij hoogdringendheid gebeuren opdat Sporting enige vertraging is opgelo- en even traditioneel werd de nog in de mogelijkheid zou pen Maar normaal zal het zaak ten gronde uitgepraat zijn om dit B-terrein reeds kontrakt in juni voorgelegd achter gesloten deuren Dit volgend seizoen in gebruik worden aan de raad. De h. keer was het nochtans geen te nemen. Dit zou volgens Van Kerckhove betreurde miljoenenzaak. Wel werd het schepenkollege tevens dat terug een oplossing een ruil van twee terreinen de reden zijn waarom de werd opgedrongen aan de voorgesteld wat aan Spor- zaak bij hoogdringendheid ting Lokeren moet toelaten op de agenda werd ge- om onmiddellijk naast het plaatst, hoofdterrein een officieel Tevens werd de nadruk ge- B-terrein aan te leggen. Dit legd op het feit dat de groep moet het mogelijk maken speelpleinwerking een gun- om het hoofdterrein, waar stig advies verleend heeft naast de basisploeg, ook de voor deze ruil mits er een invallers en de uefa's spe- volwaardig alternatief in de len, in de toekomst te ont- plaats zou komen, lasten. Sporting zou ander zijds een oefenterrein af- staan dat nog voor 1 juli zou Reakties uitgerust worden als oefen- Aangezien de zaak reeds Doelman De terrein uitgepraat werd achter ge- Voor dat de zaak aan de sloten deuren kwam het tij raadsleden werd voorge- dens de openbare ziting uit- legd werd reeds een over- eraard niet meer tot een eenkomst bereikt met S C. grondige diskussie Wel Lokeren in verband met de werd door enkele raadsle- uitvoering van de weren die den uit de BSP-fraktie en- gepaard zullen gaan met kele bezwaren herhaald die déze ruil. Sporting zelf zou in feite geen direkt verband in eerste instantie instaan hielden met de grond van de voor de aanleg het nieuw zaak. De h Bussens be- voetbalveld. zelf de nodige greep immers niet hoe het gronden aanvoeren en een stadsbestuur onderhande- beperkte staantribune op- lingen met Sporting kan richten en de verlichting aankopen over een nieuwe plaatsen. Daarnaast zou zaak zolang er nog geen er nog Rudy Haleydt, die meende zijn overdreven tierelantijntje goed te maken door zijn verdedi ging ter hulp te komen. Rudy devieerde de bal evenwel deskundig eigen doel doelvlak te ranselen, was een geslagen man. Loke ren stond meteen met 1-0 voor. Wat Waregem het laatste kwartier ook nog deed tot skoren kwam het niet. Al scheelde het maar een haar toen Dele sie als een duiveltje uit een doosje plots voor Hoogenboom verscheen. thnson tracht volgens de regels van de kunst stijlvol een voorzet van Lubanski naar doel o igen (Lokeren-Waregem 1-0). (md) Somers voor de eerste Er was een meesterlijke Sporting eveneens aarde -overeenkomst bereikt Is in keer oprukte. Zijn strak Boudie nodig om onheil en zand aanvoeren op het verband met de huur van schot strandde in de te voorkomen. nieuw speelterrein en de het Sportstadion Volgens grijphanden van De Co- Negentig minuten lang bestaande speeltuigen ver- burgemeester Liebaut gaat ninck, die de kanjer wel had Lokeren gepoogd te plaatsen evenals de wege- het hier om twee totaal ver loste. Somers graaide de skoren. Het slaagde er nis verleggen. Het stads- schillende zaken En wat terugspringende bal mee nauwelijks in een drei- bestuur zelf zou dan instaan die huurovereenkomst be raad. Wel nam de h. Van Kerckhove akte van de ver klaring van de burgemees terdat het huurkontrakt voor het stadion volgende maand aan de raadsleden zal voorgelegd worden. Tenslotte hoopte de h. Van Kerckhove dat Sporting dit keer wel zijn beloften zal nakomen. Raadslid De Gryze wenst zich anderzijds niet uit te spreken over deze aange legenheid omdat zijn fraktie niet de kans gekregenheeft om de betrokken groepe ringen te raadplegen. Sa men met de h Bussens stemde Mark De Gryze dan ook tegen het voorstel. Sproeiinstallatie De gemeenteraad was wel unaniem akkoord om een nieuwe sproeiinstallatie aan te kopen. De aankoopprijs bedraagt 550.000 fr plus BTW. Het gaat hier om een vaste sproeiinstallatie die op het stedelijk sportstadion zal gebruikt worden. De mobiele sproeiinstallatie die momenteel in gebruik is zal nadien gebruikt worden op de oefenterreinen W.V.L. De Voorpost- 25.5.1979 -Zó

De Voorpost | 1979 | | pagina 23