JEUGDSPORT uit flf Panters Baasrode kadetten kampioenenhout gesneden basket kompetitie Super suspense in match om behoud Cleemput brengt ploeg in laatste seconde naar 2e provinciale Erpe-Mere bewerkt moeiteloos promotiezege Panters Baasrode kadetten tweede op tornooi van Bornem Breydelboys - Erpe Mere 47-82 Transfernieuws bij basket^; balklub Osiris Denderleeuw Panters Baasrode - Wasocub 71-72 Leeuwerik Lede - Dendermonde 65-66 De prestaties die de kadetten van Panters Baasrode tussen de basketlijnen brachten zijn enig in de nationale jeugdkompetities. Zij wonnen alle titels die er te winnen waren en wij zouden er durven beschrijven 'met overtuiging' en een zekerheid die eigenlijk wel verwonderlijk is voor dergelijke jonge sportmensen. Als we de titels van het seizoen 1978-79 op een rijtje zetten, zal elkeen wel moeten toegeven, dat het bewonderenswaar dig is: reekskampioen, provinciaal kampioen, winnaar van de Beker van België en als orgelpunt, Nationaal kampioen. In de kern van die Panters jeugdlichting zit echt kam- pioenenbloed. Sedert de spe lers in het seizoen 72-73 als pupillen in kompetitie tra den werden ze ieder jaar als laureaten van de kampioen schappen gevierd. Geduren de die vele seizoenen kweek ten ze routine en die, gepaard aan intrinsieke basketbal kwaliteiten, waren goed voor een nationale titel. Uiteraard werden zede blikvangers van het Panters jeugdbeleid en zijn ze de exponenten van de inspanningen die men zich sedert bijna 15 jaar getroost om de plaatselijke jeugd in de sport van bord en ring in te wijden. Jeugdwerking een noodzaak Als 1123e Belgische basket - balklub trad Panters Baas rode in het seizoen 1961-62 in kompetitie en men kwam vrij vlug tot de bevinding dat een sportvereniging maar op ste vige grondvesten staat, als de basis goed is en die basis is de sportieve opvoeding van de jeugd. In 65-66 schreef men in met kadetten en uit die lichting heeft Panters mo menteel nog haar eerste ploeg kapitein Willy Van den Broeck. In die bijna 15 jaar werd het opleiden van jonge spelers steeds intenser met in sommige seizoenen zelfs vier jeugd ploegen in kompetitie. De Baasroodse verantwoor delijken hebben in de voor bije 15 jaar enorme inspan ningen geleverd, om al dat jong geweld te kunnen op vangen. niet alleen sportief, maar ook financieel en organisatorisch. Het is zeker geen sinecure ieder jaar genoeg mensen van goede wil te vinden om zich te bekom meren over de grote verplich tingen die een jeugdkompeti- tie met zich mee brengt. De begeleiding is een ruim begrip: training, vervoer, opvang, noem maar op, een uitgebreid gamma waar men al eens moet mee schipperen om rond te komen. Het Panters-bestuur heeft in het verleden, en hoopt uiteraard hetzelfde voor de toekomst, zich kunnen verheugen over de hulp van de ouders van de spelers om alles in goede banen te houden. Op sportief vlak heeft men altijd gezorgd dat de opleiding van de jongens in handen was van bekwamen opleiders en trai ners: die vruchten hebben ze in het verleden reeds meer maals geplukt, maar dat komt momenteel nu nog meer tot uiting in hun «gouden» lichting. Panters Baasrode is in het Dendermondse de eerste ploeg geweest die zich om de jeugd heeft bekommerd. Men citeert er nog het voorbeeld van Guido Biese- man. nog altijd een derde nationaler. die van Dender- monde kwam om bij Panters aan te sluiten omdat er in zijn stad geen klub met een jeugdploeg was. Talent is er altijd aanwezig geweest. Men heeft vanuit de club uit steeds veel bijgedragen om het talent zoveel mogelijk te laten ontbolsteren. De jeugd spelers kregen de gelegen heid om deel te nemen aan stages op provinciaal of nationaal vlak. Daar heeft men altijd veel belang aan gehecht, de club deed er telkens een extra inspanning voor. De kampioenen Het ligt niet in de bedoeling om de jeugdige Panters kampioenen zodanig te be wieroken. dat ze zouden denken dat hun carrière gemaakt is en de kans bestaat dat ze een dikke nek krijgen. Zeker niet. maar we kunnen de beste jeugdploeg van België zo maar niet gaan citeren in een gewoon door deweeks bericht. Als provin ciale club is het dubbel moeilijk om op te tornen tegen de groten uit ons basketbal en daarom verdie nen ze zeker eens in de belangstelling te komen. Heel in het kort willen we wel de loopbaan van de «ploeg» onder de loupe nemen. In 72-73 begonnen ze als pupillen met De Bleser. Wellekens, Mark en Guido Verstappen, Rudy Ver- meersch. In 1973-74 werd de kern aangevuld met Geert Moens en in 74-75 begonnen ze hun krans titels op te bouwen. In de reeks pupillen waren het Mark Verstappen. Rudy Vermeersch. Guido Verstappen. Dirk Peelman, Paul De Decker. Geert Moens. Peter Meermans. Geert De Decker. Dirk Van Hoey. En van dan af werd het een ononderbroken reeks. In 75-76 en 76-77 kampioen bij de miniemen en ais eerste jaars kadetten waren ze in 77-78 naast reeks kampioen ook provinciaal kampioen. In de eindronde konden ze wegens kwetsuur van Geert Moens hun kansen niet tenvolle verdedigen. Hun revanche kregen ze dan in de loop van dit seizoen. Een sportieve geste van Panters is zeker het feite dat ze in hun provinciale reeks niet altijd de volledige kern opstelde en steeds lieten ze twee spelers met de reserven spelen. Ze hadden er geen belang bij om het verschil zo hoog mogelijk te laten oplopen. Secretaris Georges Tas en jeugdtrainer Jan Stevens we zen op de goede ingesteld heid van de spelerskern en ook op een haast ideale samenstelling van het geheel, waarin naast, en misschien wel voornamelijk. lengte, ook shot. tempo en technische begaafdheid aanwezig is, allen faktoren die noodzake lijk zijn om dergelijke hoge toppen te scheren en die op een goede wijze werden gecoördineerd door trainer- coach Jan Stevens. Twee maal per week worden ze getraind, maar de zeven seizoenen kompetitie, die ze achter de rug hebben, heeft voor een grote maturiteit gezorgd voor spelers, die maar 16 jaar oud zijn. Daardoor werden het ook allround spelers en kan men grote jongens als Geert Moens. Rudy Vermeersch. Guido Verstappen aan de .spits van de snelle tegen aanval zien lopen en de 1,55 m kleine Peter Meersman de rebound zien plukken. T oekoms tperspek tie ven Jan Stevens, speler uit de Panters senioreskern, heeft sedert een paar seizoenen samen met Jean Pierre Coe- ckelbergh, de verantwoorde lijkheid om de Panters jeugd de knepen van het basketbal vak te leren. Zijn grote hoop is dat die jonge spelers verder blijven doorgaan op de ingeslagen weg. zodat ze in de nabije toekomst voor een newlook Panters kern kunnen zorgen. Jongens uit eigen midden, die aan de basis kunnen liggen van een heropstanding van de senioresploeg. die in hetjaarvan de jeugd, het niet konden waarmaken en na 1 jaar nationaal basketbal teruggestuurd werden naar de provinciale reeks. In eerste provinciaal kunnen de klasrijke jongeren mis schien gemakkelijker ont bolsteren. om binnen afzien bare tijd dan opnieuw Pan ters naar de hogere afdelin gen te brengen. Secretaris Georges Tas be treurt dat men te Baasrode nog altijd aan geen sporthal toe is. De enige gemeente waar indoor sport op enig niveau wordt gespeeld, aldus de Panters secretaris, wordt stiefmoederlijk bedeeld. - Men spreekt nu bijna 25 jaar over een sporthal, maar men begint er nu te Appels aan. Ik durf voorspellen dat er te Baasrode nooit een indoorakkomodatie zal ko men. De deelgemeente be schikt niet over een sterke politieke figuur, die zijn visie voldoende kan doordrukken om de gemeente te geven waar ze recht op heeft. Wij waren dit seizoen genood zaakt om uit te wijken naar Grembergen en op sportief vlak was dit zeker geen hoogvlieger. De verplaatsin gen om er ons als thuisploeg te zien spelen werden niet altijd gedaan, zodat ons supporterslegioen werd aan getast.» Officiële selekties omdat het niet anders kon Waarde Panters-leiding zich over verwonderde, was de bijna onbestaande belang De kernspelers Geert Moens 1.97 m (1962) E Rudy Vermeersch 1,94 m (1962) 1 Mark Verstappen 1,89 m (1962) J Dirk Peelman 1,80 m (1962) 1 Pau(De Decker 1,75m (1962) 1 Eddy Mannaert 1.66 m (1962) 1 Guido Verstappen 1.95 m (1963) 1 Louis Veldeman l,82m (1963) 1 Dirk Van Hoey 1.72 m (1963) 1 Peter Meersman 1.55 m (1963) Karei De Cock 1.62 m (1963) Coach: Jan Stevens. stelling die er van de verant woordelijken voor de provin ciale en zelfs nationale selek- tieverantwoordelijken uit ging om spelers uit Panters kampioenenteam af te vaar digen. Over die gang van zaken was men zeker ont goocheld. Het werden selek ties omdat het niet anders kon. Geert Moens ging met de nationale kadetten mee naar het tornooi te Hagen en manifesteerde zich als de revelatie al stond hij op het reservelijstje, maar kon door het forfait van een effektief toch mee. Voor Rudy Ver meersch kwam er alleen aan bod nadat ze de Belgisch beker wonnen en het eigen lijk niet anders meekon. Ni ze ook Belgisch kampioe werden zijn hun kanse gestegen om in Mol's natio nale selektie te geraken.Ool hier schijnt de veelvuldig vaststelling beantwoord, da men als klein klubje moeilij erkenning krijgt. Als me achter de schermen niets te brengen heeft, moet me het dubbel en dik op he terrein in de verf kunnei zetten. Dat hebben de Pan ters kadetten in het voorbij seizoen zeker gedaan. BEN( Na een knap seizoen kreeg was de teerling gauw ge- Breydelboys als tweede ge- worpen. In rebound was rangschikte (na Deinze) de Amerikaan Spann meester kans in een testwedstrijd op het veld en via 12-4 gpng tegen Erpe Mere een plaats het na 10 minuten naar 19- in de eerste provinciale af te 12. Een zenuwachtig spe- dwingen. lend Breydelboys verloor Mere dat tweemaal op het hier de draad van de wed- neutrale terrein (zaal strijd want Erpe Mere ging Sgolba Aalter) ging oefenen door naar 29-16 om bij de en er een vriendenwedstrijd rust al een komfortabele speelde tegen Schelde, wist voorsprong te boeken van hoe moeilijk de borden en 35-18 Na rustviel de Waas- ringen er waren en was na- landse ploeg volledig in el- tuurlijk bevoordeeld. Ook de kaar want Mere startte met lederen ballen kenden de een 8-0 en de tussenstan- spelers van Erpe Mere op den 44-20, 62-31 (10* mi- hun duimpje en waar Brey- nuut) bewijzen dat de forme delboys zonder Willy Vonck bij de Breydelzonen thuis (kommuniefeest) aantrad gebleven was. Spann maakte nog een reeks pun ten en Breydelboys moes de beker tot het einde drin ken Het werd een anti climax van een nochtan:r knap seizoen. Star slaa beh dels met Dit i Star van dier kriti In h blijf het ver( daa mee beg insf Den nod tijde voo ster 1 war pro De inrichters Geranimo Bornem drongen fel aan bij Panters om hun nationale kadetten kampioenen af te vaardigen naar hun scholieren. Ondanks het zware programma ging Baasrode op de uitnodiging in en ze werden er werkelijk als de revelatie van het tornooi aanzien. In kwartfinale wonnen ze van Duvel Willebroek met 83-51 en in halve finale ble ken ze sterker dan Boom met een 71 -67 eindscore. In de finale moesten ze op tomen tegen het sterk ge- kwoteerde Antwerpse, met een bijkomende handicap, dat Geert Moens maar op halve krachten aan de op- worp kwam, wegens een trap in de ondert>uik tijdens de halve finale en scholier te gen Waasmunster en kom petitiegebrek wegens een pinkbreuk, ook zijn gewoon rendement niet kon op brengen. Coach Jan Ste vens liet zijn spelers een stugge manverdediging toepassen en aan de 5e mi nuut stonden de jonge Pan ters met 9-8 voor. Er volg den dan rampzalige 6 minu ten en aan de 11e minuut noteerden we 13-32. Tot de rust moesten de Belgische kadetten kampioenen op een serieuze achterstand kijken 25-40. Ook Welle kens, meteen voetkwetsuur De Baasroodse Panterskadetten wonnen het dit seizoen allemaal! was uitgevallen, zodat de si tuatie zeer ongunstig was, maar Panters zou aan een remonte beginnen die hen opnieuw in het spoor van Antwerpse bracht. De bepa lende figuur was Rudy Ver meersch, die werkelijk een sublieme laatste 20 minuten speelde en in die periode 20 van de 40 Panters scoorde en door vriend en tegen stander werd geappreci eerd en dan ook met eeen daverend applaus naar de bank mocht. Panters was genaderd tot 66-78, maar tegen de supe rieure Antwerpse scholie ren was niet op te tornen. Punten: Wellekens 8-0, Dierick 6-2, De Bleser 2-0, Geert Moens, 0-6, Mark Verstappen 1-9, Peelman 0-2, Geert Verstappen 0-2, Vermeersch 8-20. BENO Punten: Breydelboys Dhooghe 8-2, Pauwels 8-6 Van Damme 2-7, De Beley 0-4, Van Steelant 0-4, Var Gerrewey 0-6. K/igo Erpe Mere: Spann 8-15 eali Baeyens 9-8, De Punt 2-8eoer De Kimpe 8-5, Callebaut J je b -0, Callebaut P. 0-7, Lie jezk vens 0-4. >ae WEG^ree larr ijke Irul* verk zv Osiris speelde tijdens het recente weekeinde zijn voorlaatste wedstrijd Dit voor de «Beker van Oost- Vlaanderen». Zonder Van der Spiegel en de Ameri kaan Perry Campbell ver loor het slechts met één puntje bij SGOLBA Aalter. Osiris kwam reeds in het transfernieuws. Zo nam het van BC Aalst (Black Boys) de belovende jongere spe lers Van de Velde, Van der Maelen en Van Brantegem over. Het is nu ook reeds uitgemaakt dat Herman Van Keer volgend seizoen voor de Denderleeuwse klub zal spelen. Men venvacht dat men over Edwin Schorreel zal kunnen beschikken. D< eisen van Okapi liggen ech ter nogal hoog voor d( overgang van Schorreel Het is zeker dat de Ameri kaan Campbell niet mee voor Osiris kan spelen. In d< derde klasse mag men im mers geen beroep meei doen op Amerikanen Campbell proefstoomde echter reeds met Fresh Air Het ziet er naar uit dat Osiris volgend seizoen toch goec Jij voor de dag zal komen. Mer je d heeft in eigen rangen im- ligd mers nog een paar belofte- volle jongeren als Lagrincf die voor de aflossing paraa staan. JV1- len iep; plaa nen ■fnet De match voor het behoud tussen Panters en Waso- cub was voor beide ploegen de wedstrijd der waar heid. Wasocub lange tijd als veroordeeld beschouwd, won langs de groene tafel (2 punten van Koekelare wegens het niet betalen van bondstaksen) en beende Panters in extremis bij. Panters, met interne moeilijk heden, waarbij pivot Puttemans de laatste weken zijn kat had gestuurd, rekende op enkele spelers die kam pioen in de jeugdreeksen hadden gespeeld. Na een initiale 14-10 stand kon Wasocub orde op za ken zetten Kollektief knap verdedigend met Eric Gerlo weer eens in vedette namen de keukenjongens na 15 minuten een eerste voor sprong 24-25. Luk Vernim- men hield zijn jonge ploeg bij tot 28-31 bij de rust en het was maar best dat een steengoede Dierickx Pan ters boven water hield tegen de meer geroutineerde Wa socub boys. Na de hervat ting bleef de spanning om te snijden Via 48-51 gingen beide ploegen de laatste 10 minuten in. Kinders in een j was nu de man van de wedstrijd. Maar het jonge Panters team bleef in het spoor van Wa socub 59-59, 62-62 en 64- 64De routine van lange Jef bracht dan opluchting met 68-70 met nog amper 30 sekonden te spelen. Met Luk Vernimmen aan de vrijworplijn kon alles gebeu ren maar de topschutter van Panters kon slechts voor 69-70 zorgen op de moei lijke borden van het zaaltje van Sgobal Aalter. De hier- opvolgende Wasocub aan val werd afgerond door Jan Van den Bossche 69-72 en toen iedereen vrede nam met deze stand skoorde Dierickx nog op de valreep 71-72 op één sekonde vóór tijd. Het was echter te laat om nog voor de beslissing te zorgen want de scheids rechter floot dit faire treffen af met het kleinste verschil in het voordeel van Waso cub. De ploeg van Jaak Ge rlo zorgde dus voor het wonder dat enkele maan den geleden praktisch on mogelijk werd gewaand Bij nazicht van het wedstrijd blad kon men vaststellen dat de vrijworpen de match hadden beslist want Pan ters was in dit onderdeel heel wat sekuurder dan de jonge Panters ploeg. Toch kan gezegd worden dat dit voor Panters niet drama tisch is want als met het gamma jonge spelers be kijkt van de ploeg van sekre- taris Tas dan zijn er de eerstvolgende jaren'geen problemen voor Panters. De oogst aan jong talent is inderdaad biezonder vruchtbaar en wij kijken be nieuwd uit naar dit jeugdig spelerspotentieel dat in provinciale heel wat stuk ken zal maken. Punten: Wasocub: Kinders 31 p., Van den Bossche 13 p Gerlo 10 p., Windey 6 p., Van Doorselaer 6 p De Geest 6 p., Colman Op. Panters: Vernimmen Mare 11 p., Vernimmen Luc 18 p., Dierickx 16 p.. Miel Van den Broeck 7 p.. Willy Van den Broeck 10 p Moens 7 p., Vermeersch 2 p. WEGA Dat Dendermonde deze testwedstrijd wellicht te licht had opgevat kon men duide lijk zien bij de aanvang van de wedstrijd. Van Cause- broeck en De Coninck wa ren afwezig want in de oe fenwedstrijden vroeger te gen datzelfde Lede betwist won Dendermonde steeds onbedreigd met een derti ger. Deze onderschatting van de tegenstander zou normaliter noodlottig kun nen zijn voor Dendermonde dat geen rekening hield met de taktische zet van coach De Wachter. Met een strenge manverdediging was de ploeg van kapitein Piron niet aan de feest De eerste helft 11-14 en 29-36 ruststand was nog bemoe digend. Toen de Dender- jongens na 5 minuten in de tweede helft konden door stoten tot 29-44 achtten zij de schaapjes op het droge maar niets was minder waar. Lede beheerste nu uitdrukkelijk de rebound en de foutenlast bij Dender monde begon zwaar door te wegen Een technische fout van de bezoekers speelde dderbij nog op met mentale vlak zodat na 18 minuten spel in de tweede helft Lede op 61 -58 voorsprong kwam. Coach Cleemput speelde dan alles of niets Deze 43- jarige plaatste zichzelf in de ploeg en lukte onmiddellijk zijn eerste shot Lede begaf nog niet want vocht door tot 65-62 moment waarop Van Leemput met een doelpunt weer leven in zijn ploeg blies De tegenaanval van Lede verzwond in het niet en op amper één sekonde vóór het einde lukte weerop ouwe taaie Cleemput met een worp uit de hoek het mi rakel en bracht Dender monde op 65-66. Of dit ver diend was speelde geen rol. De ploeg van het tandem Piron-Cleemput promo veert naar 2" provinciaal. Onze zegsman Norbert Pi ron zal zijn ploeg zeker moeten versterken voor volgend seizoen Hij hoopt spelers als Goossens- Koekelbergh in zijn team te 'tech lier ook lud ialc naar ietr zich kont kunnen houden en dan nogjjie voor een stunt te zorgen, t, Wij duimen voor Dender monde. Punten: Dendermonde VCr Goossens 16 p., Van Leemput 8 p., Piron 2 p., Cleemput 4 pCoeckel- bergh 20 p., De Cock 16 p., Staelens Op. Lede: Van Driessche 16 p., Mertens 18 p Van der Burght 18 p., Coppens 9 p Dedier 2 p., De Borger 2 p. WEGAiön ilotl Jefn di net De i IN 'T SP0RTL0KAAL Zeg eens, Jef, die vriend van U die kent nogal iets over sport! Dat geloof ik, hij leest «DE VOORPOST»!

De Voorpost | 1979 | | pagina 28