aw Provinciaal voetbal WÊÊKtBï restigei Frank Coeman zet Eendracht St.-Gillis op rozen k Sombeke kandidaat overwinnaar eindronde Nic Dillens blijft speler-trainer bij Standaard Denderleeuw Luc Van Boxtael verlengt kontrakt met SK Herdersem Eindronde Derde Provinciale Tüir v Blijft trainer Bauwens? VAN HER NAAR DER TRANSFER Daniel De Paepe naar Vigor Hamme Rudi Van Den Haute speler - trainer bij F.C. Mere Rodrigo terug naar Klauwaerts Kemzeke Wippelgem - St.-Gillis 1-2 SK ■ÏWMililM Nationale kompetitie 1ste afd.: Scaldis Antw.- Wase Z.K.: 5-6!!! Standaard Denderleeuw is er uiteindelijk in ge slaagd genoeg punten binnen te rijven voor het behoud in de hoogste provinciale reeks. Inmid dels is het kontrakt met speler-trainer Nic Dillens met een jaar verlengd. Dit is meteen de bevestiging van het feit dat de Standaard-trainer wel degelijk het vertrouwen van het bestuur blijft genieten en dat men over de diensten van de man in kwestie tevreden is, de kritiek van een aantal «voetbalprofeten» ten spijt. In hoeverre Dillens ook volgend seizoen speler blijft, zal naar zijn eigen bewering afhangen van het feit of de ploeg hem zelf als laatste man in verdediging nodig zou hebben. Wij meenden daaruit te kunnen opmaken dat Nic zich steeds meer alleen op het trainerschap van de ploeg zal beginnen toeleggn en in de kompetitie nog zal inspringen waar dat nodig zou blijken. Standaard Denderleeuw zoekt inmiddels zeer aktief naar de nodige versterking voor de voorlijn. Inderdaad, tijdens het afgelopen seizen leek het schoentje vooral bij de afwerking te knijpen. De echte ver sterking vinden is overigens niet gemakkelijk, want goede doelpuntenmakers worden ook in provinciale steeds meer witte raven. BC 15 l/igor-Wuitens Hamme heeft zijn eerste transfer ge realiseerd met het oog op het volgend voetbalsei- 2-8e;oen. Het betreft doelman Daniel De Paepe, die als Jt Jüe beste doelman van eerste provinciale wordt aan- Lie jezien en vorig jaar bij S.K. Lebbeke speelde. De 3aepe die nadat trainer Leboor te Lebbeke de bons Gfyreeg ook de funktie van trainer waarnam, werd door Hamme onder kontrakt geplaatst. Alhoewel een duide- ijke Lebbeekse meerderheid de wens had uitge- rtdrukt om deze doelman in haar rangen te houden, l (verkoos Daniel De Paepe, naar de Hamse blauw- warten getransfereerd te worden. Alleszins een anwinst voor de jongens van Voorzitter Dokter .ucien Van Boxtael, die vroeger nog deel uitmaakte Jfan E. Aalst en ook nog in de rangen van Jong Lede 'liep, heeft het zopas opnieuw op een akkoord ge- jooid met S.K. Herdersem. Het kontrakt werd voor "Je duur van een jaar verlengd. Hij zal er dus verder ie funktie van trainer waarnemen. Het zopas beein- digde seizoen is wel een meevaller voor S.K. gewor- .1"- den. Met een nog jonge formatie, waarin zich meer- Ie re jongen technisch begaafde spelers schuil heu len eindigde men immers derde. En het zag er op een jepaald moment zelfs naar uit dat men op de tweede plaats beslag zou leggen. Misschien zit er in de ko- nende kompetitie wel een titel in. Luc Van Boxtael is ieteen aan zijn derde seizoen toe bij S.K. J.V.H. ludi Van Den Haute, de middenvelder van eerste provin- rialer Standaard Denderleeuw, werd ten definitieven titel naar het pas naar 3° provinciale gedegradeerde F.C. Mere getransfereerd. Rudi zal er de taak van speler-trainer op zich nemen. Het wordt voör Van Den Haute een eerste kontakt met het trainerschap. Ons inziens heeft hij echter l09 alle troeven om te slagen: Rudi heeft voetbalkennis en technische bagage als speler in overvloed en heeft boven dien met zijn ervaring in het onderwijs ontegensprekelijk ook de broodnodige mensenkennis om een ploeg te moti veren en te leiden. (BC) PftDe vorig seizoen aangeworven doelman Rodrigo 1 vonende te Waasmunstermaar voorheen aange sloten bii de Kemzeekse eerste provincialer, werd definitief afgestaan aan zijn vroegere klub. Dat houdt -*n dat men het bij Hamme volgend seizoen zal doen net doelman Eddy Malfliet en Daniel De Paepe. PVG Eendracht St.-Gillis hoopt vurig op een fusie in de hogere riode waarin Eendracht voort afdelingen. Komt die er, en wint Eendracht de eindronde dan durend een duidelijker over- promoiveert het naar tweede provinciale. In dat opzicht zette het wicht ging realiseren onder zondag een stap in de goede richting. Op het veld van S.K. nam Coeman van op afstand Overmere waar deze wedstrijd werd gespeeld, toonde het zich een doeltrap. Dat waseenacht- duidelijk sterker dan zijn opponent. Vooral de fysieke kracht tien karateschot waartegen Je van de Eendrachters speelde in het laatste wedstrijdgedeelte een Wippelgemse doelman geen beslissende rol. Op dat vlak is de ploeg van speler-trainer Willy verhaal had. Metéén zat Een- Aerts in de voorbije kompetitie nog nooit ten onder gegaan. Kan dracht op rozen. Met nog een het zich een voorsprong verwerven, dan moeten de tegenstre- goede vijfentwintig minuten gint-Cilul Plaatste vers al flink uit de kluiten zijngewassen wil het St.-Gillise ploeg voorde boeg ging men de aan- ,w- j f qhi(s j.2) kunnen overtroeven. 'PP X ■m ill? tó - de verdediging van Wippelgem meermaals voor hele vuren Wippelgem, eveneens een tweede gerangschikte ploeg uit de andere reeks, heeft dat trouwens ervaren. Eendracht kwam al na drie mi nuten op voorsprong. Een ca deautje van een doelpunt was dat, dat geeft men trouwens grif toe. Maar ook floddergoa- len zoals een dergelijke vol treffer wordt genoemd tellen. Wellicht ten gevolge van ze nuwen verschalkte een verde diger zijn eigen doelman. Dat was uiteraard koren op de mo len van Eendracht, dat zich wellicht geen betere start had kunnen voorstellen. Een paar minuten later had die stand al verdubbeld kunnen zijn. Met een afstandschot van formaat had Frans Peeleman immers een krachtige vuist gemaakt in de richting van het Wippel gemse doel. Maar de Wippel gemse doelverdediger redde op miraculeuse wijze veel later echter moest alles ling het geval. Op het veld van SK Overmere nam Sint-Gillis-Dendermonde door een 2-1 zege tegen Wippelgem Niet een optie op de stijging naar 2" provinciale via de eindronde, (jf) dacht meer op het defensieve St.-Gillisse winst staat trou- 00 mers de eindronde dan kan het promoveren op voorwaarde dat twee ploegen in hogere af delingen fusioneren. Geruch ten in die zin doen de ronde aan de kust waar er onderhande lingen worden gevoerd tussen V.G. en A.S. Oostende. Ook in het Limburgse Genk worden er dergelijke stappen onder nomen. Dat is ook het geval langs de andere zijde van de taalgrens waar clubdirigenten van S.C. Charleroi en Olym pic Montignies met mekaar aan tafel zijn gaan zitten om een eventueel samensmelten te realiseren. Waar er ook een fusie zou uit de bus komen dan profiteert men altijd in St.-Gillis, ook al gebeurt die in Wallonië. Feit is trouwens dat de provincie Oost-Vlaanderen bij een fusie steeds een supplementaire stij- ger krijgt. In Brabant, Ant werpen en Luik promoveert er altijd een ploeg meer dan in de overige provincies. Dat komt omdat er daar meer ploegen bestaan dan in Oost- Vlaanderen. Onze provincie telt echter na hogergenoemde provincies met meest aantal aangesloten clubs. Wanneer er in de hogere afdelingen een plaatsje vrij komt is dat uiter aard dan bestemd voor een Oost-Vlaamse vertegenwoor diger. Maar eerst moet Eendracht de komende wedstrijd winnen. Stekene is de volgende tegen strever die het moet bekampen en trachten te verslaan wil het kans maken op een promotie. St.-Gillis speelde met: Mare De Clercq, Frankie Van Beve- ren, Francois De Man, Willy Aerts (53' Frank Coeman), Pierre De Man, Mare De Fey- ter, Leo Putteman, Mare De Backer, Frankie Van Hecke, Frans Peeleman, Chris De Backer. D.M.E. weer worden herdaan. Uit een Duidelijk was toen wel dat concentreren. Veel last van wens buiten kijf. Ook langs de geharrewar voor doel viel aan men het in beide kampen stra- een ultiem tegenoffensief heb- zijde van de tegenstrevers gaf de overzijde de gelijkmaker, tegisch poogde aan boord te ben de jongens van voorzitter men grif toe dat de besten had- Dat was «floddergoal» num- leggen. De tweeentwintig ac- Leonard Baetens niet meer on- den gewonnen, mer twee. Op dat ogenblik was teurs waren er zich immers dervonden. Blijkbaar hadden Eendracht St.-Gillis wil dus de klok amper dertien streepjes overduidelijk van bewust dat hun opponenten op dat ogen- blijkbaar niets aan het toeval ver. Voor de neutrale kijker de minste flater fatale gevol- bracht dat weer de spanning in gen kon teweegbrengen. Bij de blik al hun beste pijlen ver- overlaten. Het eindigde vorig schoten. Doelman Mare De seizoen op een tweede plaats, de wedstrijd. Aan echte doel- Êendrachter s ging Willy Aerts Clercq heeft trouwens in die Ook nu moest men zich met kansen heeft die zich niet kun- het aan de vijftigste minuut periode niet zoveel werk meer een zelfde plaats tevreden stel- nen opwarmen, niettegen- van achter de lijn bekijken, moeten opknappen. Ook de len. Maar zoals we al eerder staande de wedstrijd zelf wel Frank Coeman werd inge- een aangenaam kijkstuk bood, Dat was ook na de kampwisse- goede gok te zijn. In een pe- St.-Gillisse defensie moest hebben gemeld kan dit onver- bracht en dat bleek wel een geen tovernummertjes uitvoe- wachts gunstige perspectieven ren om overeind te blijven. De openen. Wint St. Gillis im- Eindronden 4e Prov. 2e plaatsen SOMBEKE - MELSEN 4-0 Weinig toeschouwers bij de wedstrijd, maar dat mag op rekening van de Belgische Voetbalbond gezet worden. In alle kranten stond het ter rein van Wichelen aange duid, maar in laatste instan tie verhuisde de match via het plein van Heirnis naar dat van Serskamp. Maar goed, de spelers waren aanwezig, dus kon er een partijtje gevoetbald worden. En dat deed Sombeke. Scheidsrechter De Meyer had nog maar pas het start sein gegeven, of Sombeke trok alle registers open. Melsen, volledig in de ver drukking, zag alle kleuren van de regenboog. Het kon met moeite, en soms alleen foutief, de Sombeekse aan vallers stoppen, De Waas- landers mochten de ene na de andere hoekschop ne men. Op één hiervan ge nomen door Verbeke Fred dy, kwam de bal bij de jonge Ringoet Ivan, deze nam in één tijd de bal op de slot en knalde onhoudbaar binnen. 1-0. Melsen trachtte meer in de wedstrijd te komen, maar verder dan een kans kwa men ze niet. Frank De Beir was alleen doorgebroken, maar zijn schuine voorzet werd door iedereen gemist. Ongewijzigde ploegen na de rust, en we kregen het zelfde spelbeeld. Het vloei ende spel van Sombeke, dat de bal zoveel mogelijk in een tijd doorspeelde, bleef paniek zaaien in de Mel- sense verdediging. Zo kon Ivan Ringoet het leder in de loop van Etienne Godderie sturen. Die maakte er on middellijk 2-0 van. Iets later ging diezelfde Godderie op het randje van buitenspel door, hij kwam alleen voor de keeper en schoof de bal tot bij Van Damme Omer die tot in doel kon verlengen. 3-0. Fel protest bij de spe lers van Melsen, maar de li- nesman hield de vlag naar het middelpunt gericht. Hiermee was de kous af voor Melsen. Ivan Ringoet liet zich vervangen wegens krampen door Van Gijse- gem. Deze laatste liet direct zien dat hij ook een stukske kon voetballen door met een prachtig schot tegen de touwen te jagen 4-0. Het Sombeke dat we hier te Serskamp aan het werk za gen wordt zeker de ernstig ste kandidaat om deze eind ronde te winnen. In de vorige Voorpost lazen we dat trainer Bauwens Sombeke misschien zou verlaten. Tijdens de wed strijd gingen we hem opzoeken, om de ware toe dracht te vernemen «Ik heb inderdaad enkele aanbiedingen gekregen die de moeite waard zijn om in overweging te nemen. Daarom heb ik op een bestuursvergadering mijn wensen kenbaar gemaakt. Wellicht zijn deze wat te zwaar voor Sombeke. Indien ik deze mensen toch verlaat, zal het met spijt zijn, want ik heb met volle inzet aan de ploeg gewerkt. Met zeer goede resulta ten. In de twee jaar hebben zij telkenmale de tweede plaats in de wacht kunnen slepen. Telkens gevolgd door de eindronden waarin we nu een uitstekende uitgangspositie verworven hebben. Wel durf ik met zekerheid beweren dat we kampioen zouden gewor den zijn zonder de kwetsuur van onze stopper André Suy. Dat was een groot verlies dat we niet direct konden opvangen, met gevolg dat we enkele punten verloren, en meteen de titel». André Suy speelde twaalf jaar in het fanionelftal. Hij vierde onlangs zijn 350ste wedstrijd en zou er zo graag 500 gespeeld hebben. Hij heeft nu de shoes geruild voor een bestuursplaats waar hij zeker even goed zijn best zal doen. Even vermelden dat Sombeke enkele zeer belofte volle talenten in zijn rangen lopen heeft. Enerzijds de achttienjarige Ivan Roelants die als voorspeler wer kelijk klasse te koop heeft. Anderzijds hun doelman Luc Van Moeseke die op zijn lijn moeilijk te kloppen is. Ze bezitten beiden alle gaven om het ver te schop pen. P.V.NL Een prestige-wedstrijd werd het tussen Scaldis en Wase, waar geen van beide ploegen, sinds maanden 6de en 7de in de klassering, geen aanspraak meer mochten maken op een ereplaats, en evenmin zich noch dienden te duchten voor degradatie. Kompleksen waren er geen in beide kampen: wel de eergierigheid om zich als betere dan de ander te be vestigen. De periodestanden wijzen er wel op dat de einduitslag tot op t einde onzeker bleef: 1-1,1-2, 2-2, 1-1. De aanvangsperiode bracht al snel sukses voor WASE; een Scaldisman werd out gewezen en in numerieke meerderheid werd die kans door Daelman deugdelijk waargenomen: 0-1. Een penalty, wegens fout van Schelfaut, bracht Scaldis langszij1 -1De tweede pe riode was pas aangevan gen met balwinst voor Wa se; Wim Rombaut flitste naar links en een verre lob bal van hem zeilde haarfijn in de uiterste rechterhoek voorbij de machteloze Scalduskeeper: 1-2! De druk van Scaldis werd feller: G. Maes diende keer op keer de Scaldispiket Si mons af te stoppen, wat hem tenslotte 45" uitsluiting opleverde. Scaldis met 7 tegen 6 nu, verspeelde de bal in Martens veilige han deneen verre pas naar Rombaut, die solo doorging en 1-3 op het scorebord bracht!!!. In een verwarde faze van tegenstrijdige signalen van de twee scheidsrechters, kon Scaldis nog terugko men tot 2-3. De derde spelperiode weer balwinst voor Wase, vlugge passenwisseling en Dael man schoot raak: 2-4! Mar tens bleef machteloos te gen een listige boogbal van Simons: 3-4. Nieuwe rush van Wase: zuivere pas van kapitein Van Mieghem naar Daelman en goal! 3-5 - Scaldis ging nu een andere kaart trekken: verre verras sende schoten; een goal: 4-5! Nog verscheidene an dere doelschoten werden d£or Martens netjes uit zijn doelgebied gehouden. Maar ook de Scaldiskeeper wist van wanten en klaarde handig menige Wase doel poging op. Een reuzekans werd nog door Maes ver kwanseld door al te per soonlijk sukses na te stre ven. Vierde periode Schot van Van Landeghem weggebokst, maar terug gebracht met snelle pas senwisseling, en raak nu: 4-6. Weer een schot van Van Mieghem door Scaldis keeper gestopt. Om de beurt diende ook Martens zich nog te reppen in het Wase doel; en diende zich toch eens gewonnen te geven op vertwijfelde alge mene Scaldisaanval: 5-6 op veertig sekonden voor mat cheinde. Nu nam Wase geen risiko meer, en deze score werd rustig behou den. De reserven-wedstrijd Scaldis - Wase is er in feite geen geworden. Bekend was het wel dat de 2de ploeg van Scaldis het zwakke broertje is van de reeks. Dan was het ook een, koud kunstje voor de Wase om rustig het spelverloop in handen te houden en een doelpuntenreeks op te sta pelen. 0-3 bij affluiten van de 1 ste periode - 3 goals van Jan Foubert. 0-6 bij einde van de 2de periode met afwisse lend doelpunten van Rob. Van Goethem Sus Colman en Erik Smet. 0-10 prijkte op het score bord bij einde van de 3de periode; want Jan Foubert had hier opnieuw viermaal raak geschoten. 2-13 werd de eindscore: met doelpunten voor Wase door Erik Smet, Wim Fou bert en Rob. Van Goethem. Het was tenslotte het Wase handje van nieuweling Vin cent Geeraert, dat de Scal- disploeg de weg wees naar het doelgebied van Luk Heynderickx. het was als een pass naar de keeper bedoeld, maar het werd een pracht van een doel puntvoor Scaldis! Zo haalde tenslotte de Wase Z.K. de volle puntenoogst uit het ruime Wezenberg zwembad.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29