il Ul L Niet minder maar wel meer sport op school vraagt Jan Caudron Zwarte Hoekbrug ging het hoekje om E i - 1 TEF c - o.o.isry - ue voorpost Be redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het reclit de teksten in te korten. RELATIE STADSBESTUUR - PERS Niet zonder verwondering las ik in verschillende kran ten het perscommuniqué over de relatie tussen de pers en het stadsbestuur. Ik wist natuurlijk wel dat deze zaak een lastig probleem was, dat reeds aansleept sinds de fusie, en dat de re latie nooit optimaal is ge weest. Weinige zaken haal den in de verschillende kranten zoveel koppen. Niettemin was ik toch erg verwonderd dat de zaak zo scherp wordt gesteld en dat zelfs de «heilige» pers vrijheid in vraag wordt ge steld. Als volksvertegenwoordiger ligt mijn taak vanzelfspre kend vooral op nationaal ni veau, en ben ik in die zaak geen insider. Dat levert me het nadeel op dat het com muniqué zo onbegrijpelijk overkomt als bij de gewone lezer die zich wel moet af vragen hoe «corrupt» het stadsbestuur wel moet zijn! Dat geeft me anderzijds het voordeel het te kunnen le zen als een onbetrokken ge tuige. Uit het communiqué pik ik de volgende passage: «De persvrijheid is een recht waaraan niemand te raken heeft en waarbij elkeen die meent door de pers on rechtvaardig of leugenach tig behandeld te zijn het grondwettelijk recht op ant woord kan gebruiken». Hiermee kan ik alleen maar grondig akkoord gaan. Dat staat trouwens vermeld in onze grondwet. Wie echter geregeld de Aalsterse pers volgt weet wel dat wanneer het recht op antwoord door het stadsbestuur zou wor den toegepast, wanneer echt nodig, dat dan het ad ministratief kader op het stadhuis ruim zou moeten worden uitgebreid om al de «antwoorden» tijdig op de respectievelijke redacties te krijgen. De journalisten vergeten in de hierboven vermelde passage toch duidelijk dat de relatie tussen pers en om 't even welke berichtgever gesteund is op wederzijdse vrijheid. Als men de aange legenheid sterk wil stellen zou men de berichtgeving in Groot-Aalst kunnen verge lijken aan wegen van een richtingsverkeer waarop de journalisten absolute voor rang tot gebruik hebben! Uit de praktijk van de relatie blijkt dat de pers en het stadsbestuur duidelijk te gengestelde belangen heb ben. In het raam van zijn vooropgestelde openheid wil het stadsbestuur zoveel mogelijk de burgers infor meren. Het wil vanzelfspre kend het zouden anders geen politici zijn met een goed imago naar buiten tre den. De bedoeling van de pers is nieuw te brengen, De nederlandse informa tiespecialist Kuipers zegt daarover: «De waarde van het nieuws wordt niet alleen bepaald door zijn belang rijkheid, maar ook door zijn ongewoonheid. De onge woonheid kan zelfs de enige nieuwswaarde zijn. Het is geen nieuws wanneer een hond een man bijt, maar dat wordt het wel wanneer een man een hond bijt omdat een mens (be halve die ene dan) het niet in zijn hoofd haalt een hond te bijten». Daaruit blijkt dat de gewone vloed van informatie die aan de man moet worden ge bracht geen kans maakt. Daaruit blijkt ook dat de twee partijen duidelijk te gengestelde belangen heb ben, wat de relatie tussen beide bijzonder moeilijk maakt. Temeer dat die rela tie nog wordt bemoeilijkt door het feit dat niet alleen politici wel eens durven een verkleurde waarheid verko pen, maar dat ook journalis ten politiek geëngageerde mensen zijn. In die omstan digheden moet niemand er zich over verwonderen dat de besproken relatie pro blemen heeft Waarschijnlijk om die rede nen schept het stadsbes tuur zijn eigen nieuwsme dia. zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse publikatie «Hoi Bestuur dichterbij» en meerdere bladzijden weke lijkse berichten in een lokaal advertentieblad. In 100 voordrachten per jaar geven ze aan de burgers een beleidsvisie prijs Dat geeft het bestuur de zeker heid dat de bestuursinfor matie op de beste manier bij de burgers komt. Niet zoveel jaren geleden ging al de stadsinformatie schriftelijk de deur uit, en wat de visie op het beleid betrof stonden de journalis ten op hetzelfde niveau als de gewone burgers. Op het moment dat de persconfe renties werden ingesteld verschilden die niet van de conferenties van vlak na de fusie. Steeds werd het zelfde scenario gevolgd, en er was evenmin verschil in berichtgeving, integendeel. Hetenige mogelijke verschil was dat er nu een bijna steeds voltallig college de pers te woord stond en dat- de Burgemeester bijna steeds een twintigtal dos siers behandelde. Sedert de fusie is de informatie zo omvangrijk geweest dat een perscorrespondent zelf be weerde: «In Aalst is het mo gelij keen journalist van ach ter het bureau te zijn». Als het nu waar is dat de journalisten niet vertrekken van «a priori stellingen», dan zie ik slechts één grote zaak van het bestendig ver killen van de relatie: het feit dat de journalisten geen verschil en geen onder scheid weten te maken tus sen een louter informatieve boodschap en het beleid van de bestuurders. De pers staat immers vol van berichtjes die via allerlei formele kanalen de journa listen bereiken Blijkbaar volstaat het dat om het even wie een oppositie raadslid bijvoorbeeld een seintje geeft opdat de volgende dag een ophef makend artikel in de krant verschijnt, waarop dan weer een recht op antwoord zou kunnen volgen. De persmededeling zegt verder ook:«... zij wensen hun informatieve opdracht in de beste voorwaarden te kunnen vervullen, wat in houdt dat alle informatieka nalen maximaal openstaan en dat zij de mogelijkheid moeten krijgen naar diepere informatie te peilen, volgens de manier die hen het beste lijkt». Zoals reeds gezegd steunt de relatie bestuurders op wederzijdse vrijheid. Als de pers de vrijheid neemt te melden wat ze wil, dan heeft ook de berichtgever de vrijheid te vertellen wat hij wil. Op basis van gespecia liseerde literatuur terzake beweer ik dat het zeker niet de perscorrespondenten zijn die de informatiekana len bepalen. Dat recht is duidelijk voorbehouden aan de berichtgever. Uit het feit dat het bestuur van bij de start opteerde voor eerst de 14-daagse en daarna de maandelijkse persconferenties blijkt dat het de wil had om de infor matiekanalen maximaal open te zetten. Ook in die tijd werd dat initiatief niet in dank afgenomen, en werd meermaals in de pers be weerd dat het «glazen huis» nogal wazig en ondoor- zichtbaar was. Daaruit blijkt voldoende dat het door stromen van informatie niet bepaald wordt door de in formatiekanalen maar wel door wederzijdse goede wil. Deze formele informatieka nalen werden trouwens weinig benut. De perscor respondenten stelden blijk baar meer informele kana len op prijs wat de relatie alleen maar meer en meer kan vergallen, en wat mis schien wel de belangrijkste reden van kortsluitingen is. Een derde greep uit het communiqué: «zij niet kun nen en zullen aanvaarden dat hun berichtgevingen worden gemanipuleerd door uitoefening van druk». De verduidelijking ervan vond ik alleen in een inlei dend artikel waar wordt ge zegd dat door een schepen regelrechte druk werd uit geoefend. Het is bijna on begrijpelijk dat de pers in gaat op de houding van een schepen die als persoon geen enkele bevoegdheid ïeeft Het moet de pers toch liet onbekend zijn dat de eden van het College van Burgemeester en Schepe nen slechts een collegiale- of korps-bevoegdheid bezit ten. Dat was trouwens de reden waarom het voltallig college voor de pers ver scheen. In de stad is er in feite maar één persoon die alleen als officiële spreek buis kan optreden. De Bur gemeester vanzelfspre kend. Uit een Nederlands voor lichter, G.M. Galjaard, citeer ik het volgende: «Een open bedrijf of organi satie kan er geen bezwaar tegen hebben als verte genwoordigers van de pers overal in de organisatie toe gang hebben. Dat is goed. Toch is er een beperking. Dat betekent niet dat ieder een uit die organisatie zon der meer gemachtigd kan zijn om over het geheel van de organisatie informatie te geven, als zegsman op te treden. Op maar een paar plaatsen zitten mensen die het geheel van de organisa tie en haar beleid kunnen overzien. Die mensen moe ten praten. Anderen niet. Daar moeten dus afspraken worden gemaakt». Alhoe wel de verouderde gemeen tewet van 1836 dat niet met zoveel woorden zegt blijkt toch uit enkele artikelen dat de Burgemeester niet al leen de vertegenwoordiger, maar ook de zegsman van de stad is. Daaruit leid ik af dat het toch wel tegen de regels is dat de pers inpikt op informele kanalen en dan zelfs bloklettert: D'hae- seleer deed het weer», ter wijl die in realiteit niet eens in functie was. Eerder haalde ik al aan dat het zeker niet de informatie kanalen zijn die de relatie tussen het bestuur en de pers bepalen, maar we] de goede wil. Ik ben er zeker van dat er zonder de persconferenties nog altijd formele informa tiekanalen bepaald be staan, zoals uit hierboven blijkt. Ik kan me nauwelijks voor stellen dat het College van Burgemeester en Schepe nen niet zou ingaan op eventuele vragen van de pers. Ik geef de journalisten de raad toch eens de docu mentatiemap te raadplegen die tijdens de hearings werd verspreid. Daaruit blijkt dat er heel wat informatiekana len bestaan waarmee ze de mogelijkheid krijgen naar diepere informatie te peilen volgens de manier die hen het best geschikt lijkt. De pers heeft vanzelfsprekend een beentje voor. Ik was zinnens een verzoe nend artikel te schrijven, maar dat leek me plots niet meer nodig. Het is louter een kwestie van de goede wegen te volgen... met een beetje goede wil. Wie er zin toe heeft, heeft recht op antwoord! Willy Van Renterghem AALSTERSE LENTE Er gebeurt wat in Aalst. De doorsnee burger moet het wel opvallen dat onze «lome keizerlijke stede» opleeft De traditionele jaarlijkse karnaval was lang zo wat het enige dat de winterslaap verbrak Nu zijn de aktivitei- ten niet meer te volgen. Voor één week kregen we de Topdag... een pracht in itiatief van de midden stand. helaas was er geen zon en was het druilerig koud. Ons aller Grote markt is verkeersvrij gemaakt, het eerste deel van een plan tot stadskernhernieuwing. Ik weet het.parkeren is een probleem en daar moet dringend wat aan gedaan worden. Volgens de laatste geruch ten wordt er een autobus dienst met de pendelpar king overwogen. (Beginnen met een zaterdag zegt Jan De Neve) Hier vlakbij kreeg de Meldertse Molenstraat een mooi voetpad met boompjes... de deelge meenten krijgen ook wat. Het nieuwe zwembad is er nog niet... helaas Mevrouw De Backer schijnt geen wa terrat te zijn., op de Capu- cienenlaan doet «De zwemkom» nog steeds haar best om bij de jeugd de zwemsport in ere te hou den Ook het koncertleven bloeit open naast de onvolpre zen koncerten van Pro-Arte en de prestaties van de mu- ziekakademie zijn er ook namiddagkoncerten en or gelcycli; onlangs nog kre gen we op privé initia tiefeen sterk gewaar deerd aperitiefkoncert. Aalst was altijd een stad van toneelopvoeringen. De toneelverenigingen worden echter fel gehandi capt door gebrek aan een ruime speelzaal... we wach ten op een kultureel Cen trum. Op medisch-sociaal vlak valt er ook wat te vermel den. De eerste steen van het nieuw hospitaal is gelegd en binnenkort komt de inhuldi ging van de nieuwe kliniek. Het O.C.M.W. heeft ge zorgd voor warme maaltij den... Wanneer komt het «hulpcentrum» in nood? Sedert één jaar wordt inten sief «gepland». We zouden wel graag hiervoor wat meer entoesiasme zien. HAK vierde zijn vijfjarig be staan, het infojeugdcentrum is een realiteit. De eerste aangepaste wo ningen voor ouden van da gen zijn gereed De com missie van Volksgezond heid blijft echter steken on danks aandringen van de Geneeskundige Kring. Er blijft dus nog heel wat te doen, maar de eerste stap pen zijn gezet. De bevolking is wakker gemaakt., het privé initiatief bloeit naast in itiatieven van het stadsbes tuur. De Aalsterse Lente is een feit... we kunnen nu alle maal meehelpen opdat deze Lente zou open- bloeien in een stralende zomer. Dr. Anny Dierick SCHERP TEGENOVER ELKAAR GESTELD Dat ter gelegenheid van 1 mei het probleem van de werkloosheid over het al gemeen, en in ons gewest in het bijzonder, nogal scherp gesteld werd, ligt de nieuwbakken PVV- volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem, derde in de D'Haeseleer- dynastie, nogal zwaar op de maag. Het is trouwens bijna venwonderlijk hoe volledig hij in de vrije tribune van «De Voorpost» de liberale PVV-stellingen daarom trent uit de doeken doet. Maar ja, de ene leert al wat vlugger dan de andere Deze rubriek leent er zich niet toe het ganse probleem te behandelen. We willen al leen doen opmerken, dat 14.500 werklozen voor het arrondissement Aalst, zon der de tewerkgestelde werk lozen, de stagiairs, het bij zonder tijdelijk kader en de bruggepensioneerden, hem blijkbaar niet bijzonder aan het schrikken hebben ge bracht. Wat hem speciaal bezighoudt is het feit dat de arbeidersbeweging voor een flink deel niet bereid is de stellingen van het Ver bond van de Belgische On dernemingen te volgen, dat gans Aalst niet is komen aanlopen toen zijn schoon vader op het stadhuis zijn informatie-avonden voor de Kleine en Middelgrote on dernemingen organiseerde, en dat er mensen zijn die het durven wagen de ogen te richten op de winsten van het grootpatronaat. En dan haalt hij 'n toer uit die ook de CVP zo lief is. «De eeuwige kwaal van de so cialisten, zo schrijft hij, is dat ze de verschillende maat schappelijke geledingen steeds al te scherp tegen over elkaar stellen» En daartegenover stelt hij de PW, die de arbeiders, de zakenman, de huisvrouwen de middenstander naast el kaar zet in perfekte harmo nie. Die laatste woorden zijn absoluut van hem. De man die dit schreef weet, dat dit goed klinkt, dat de slogan van het algemeen belang het nog bij een flink deel van de massa kan doen en ook doet Hoe zou anders de CVP nog het grootste deel van de arbei- dersstemmen in dit land op haar lijsten kunnen krijgen? Volg ons en met ons wordt het anders, op ons kunt ge rekenen. Hij weet het en hij voegt er de specifieke de magogie van de liberalen aan toe: iedereen betaalt teveel en de Staat is een slokop en gooit ons geld door vensters en ramen. Maar zijn oplossing voor de werkloosheid? Welnu, ja, en wij nog scher per en principevaster dan de socialisten, wij zeggen: de krisis, de werkloosheid zijn niet fataal, ze komen zo maar niet uit de hemel ge vallen, de nog grotere werk loosheid en de hoge pendel in ons industrieel afgetakeld arrondissement Aalst evenmin; het is het kapita lisme dat faalt, het grootka pitaal maakt enorme win sten wanneer alles goed gaat en wanneer de ma chine blokkeert verwijst het naar de gemeenschap. En hoe zouden we dan de grote massa der uitgebuitenen niet tegenover de kleine top van de uitbuiters stellen? En bij die spits rekenen we ze ker niet de kleine midden standers die dikwijls even eens uitgezogen worden, maar die door de liberalen misbruikt worden als het uithangbord van de vrije onderneming, tot en met hun eigen dood. In de perfekte harmonie van Willy Van Renterghem is er een component teveel: het grootkapitaal dat alléén de maximumwinst op het oog heeft en dat vandaag met een technologische en al gemene krisis zit, een ge vecht met de machine, waarvan het de kosten wil doen betalen door degenen die werken, door de weg te rug, door soberder leven, door afstand van verworven rechten en veroveringen. De strijd tussen degenen die dat wensen en degenen die dit verwerpen, kan men niet uit de weg gaan, giste ren niet, vandaag niet, mor gen niet. Elke demagogie, elk egoïsme en elk opportu nisme ten spijt. Ray De Smet AAN HEN DIE VOORT STRIJDEN In de stad van Aalst werken nu reeds meer dan 1500 personeelsleden bij het gemeentebestuur en meer dan 600 bij het O.C.M.W. Het schijnt mij gepast, naar aanleiding van het feest van de christelijke arbeiders, duidelijk te zeggen hoezeer wij waardering opbrengen voor de christelijk gesyndi- keerden bij de stads- en O.C.M.W. diensten, niet in het minst voor hun trouw in deze «beloken» tijd. Rerum Novarum zal wel een heel bizondere klank hebben voor deze stads werkers die met banden van lidmaatschap, van jaren lange trouw en werkzaam heid, zich verbonden voelen met de christelijke arbeiders beweging. Het is geen si necure om dag-in dag-uit te werken onder een regime waar men schijnt te behoren tot een klasse die op geen voorspraak moet rekenen Zovele redenen zouden er kunnen zijn on het werk niet positief op te nemen: als vastbenoemde onder het vernederend bevel ge plaatst te worden van een tewerkgestelde werkloze (maar van de goede kleur), het zien ronddwalen van overdadig veel nieuw aan gewon/enen (steeds van juist bevonden komaf), de degeneratie van het werk die deze overvloedige aan wervingen teweeg bren gen, het weinig open karak ter van de relatie tussen de schepensecretariaten en de ambtenaren, tenslotte, de honderd en een dingen die doen aanvoelen dat men, in de relatie met het bestuur, er niet echt bij betrokken is en men toch niet zoveel mag weten als de anderen. Veel sterkte dus, en trouw aan de plicht van staat in openbare dienst. De viering van het christelijke arbei- dersfeest zal een deugd doende ontmoeting ge weest zijn. Wij zullen samen nieuwe richtingwijzers plaatsen. Eugeen Van der Biest LOUIS PAUL BOON Telkens als het regende en als ik door het sluierstraatje liep, hoorde ik de stem van Louis Paul Boon «de Sint Martinuskerk, die moet ge zien vanuit het Sluier straatje, als het regent Boon en de kerkik moest er aan denken op die stra lende meimiddag, bij de ge sloten kist, tussen de rode rozen. Hoe spijtig is het dat de kerk in Vlaanderen dik wijls een muur is, een ver sperring tussen groepen en tussen personen. Onbegrip of onverschilligheid, langs beide kanten. Zo wordt een verdeeldheid in stand ge houden die, in de harten van de mensen eigenlijk al lang niet meer bestaat. Als ze daar ooit bestaan heeft. De kleine mens laat zich opja gen en voor de ideologische kar spannen van de groten. Terwijl al die ideologieën meestal grote woorden zijn, die met hoofdletters worden geschreven opdat we niet zouden zien hoe hol ze zijn. De echte grote waarheid is zo eenvoudig: we zijn hier op aarde samen mensen, het leven is dikwijls moeilijk en wreed, laten we goed zijn voor elkander, laten we trachten de wereld 'n bee tje menselijker te maken. Bij de gesloten kist van Louis Paul Boon heb ik een kruisteken gemaakt want het leek mij een passend gebaar, daar, waar zijn zoon zo smartelijk het kruis van zijn verdriet droeg. En in mij kwam het gebed op van een ander groot nederlands- talig schrijver: Van het Re- ve: Eigenlijk geloof ik in niets en twijfel ik aan alles zelfs aan U maar soms, wanneer ik denk dat Gij waarachtig leeft dan denk ik dat Gij liefde zijt en eenzaam—en dat, in dezelfde wanhoop, Gij mij zoekt zoals ik U Want Louis Paul Boon zocht naar gerechtigheid, naar rechtvaardigheid voor de kleine mens, de mens uit de Bikl iliersi bronz rmee vieringen en lofuitingen officiële gelegenheden. Veel te vroeg is hij plotseli weg uit Aalst«de gr< duisternis ingegaan» zc zijn vriend zei. Veel vroeg.... veel vroegWaarom zou c I® P'a achter «die grote duist )iam< nis», niet een nieuwe tc li stand van ander leven zij het v Een «zijn» dat wij van hieriralt ht niet begrijpen kunm Waar al het goede van di mens, al het rechtvaar* en eerlijke ten volle gewj deerd en tot zijn recht komen. Waarom zou «achter de grote duisteri van zijn dood, geen re* vaardig «samen zijn- staan, dit samenzijn w< de idealen en de droi van zijn jeugd naar stn den. I)< geloof dit voor hi Want het land van de re< vaardigheid is niet voor machtigen en de heer; maar voor mensen als Loj Paul Boon die oprecht gaan zijn met hun me* mensen op aarde en eerlijk en eenvoudig eige weg gaan., hun ei; unieke weg. Op zijn ei; wijze heeft hij brood deeld aan wie honger en een glas water gegei aan wie dorst hadzo is| rechtvaardig geweest... dat is zoals Mamix Gij; dicht «het schone, dw; kwaad waar, na ons H* JeZus Krisjus, de ster! man aan ondergaat. Als ik in de regen in het SJ erstraatje uw stem zal ren, Louis Paul Boon, zult gij voor mij niet dood maar sterk en volmaakt vend, in een leven dat vfl'er weg ligt van ons bepej begripsvermogen waar we het heimwee vj meedragen diep in ons hi Misschien mogen we zi zeggen «tot ziens»! 1 ziens in een beter en scl ner land waaralle liefde r< is en zuiver, waar vriendschap écht is en h| der, waar de mensen g< wolven zijn voor elkj maar mensen. Ik hoop Louis Paul Boon want q vergeten straat. De liefde idealen waren zo groot j»an9 die pastoor Daens voort- uw verdriet was soms (°nen dreef heeft ook hem gedre- diep en de «eeuwige jeug£ren ven. Ook had zo'n groot trok u zo aanik ho£. 'av en gevoelig hart en hij door- het....tot ziens!! b niet zag de schijnheiligheid van Aleidis Dieriierd. I verst pir,% iet let Dit is wat er voor het ogenblik nog overschiet van de «goeie» ouwe brug. (Erik) De resten van de Zwarte Hoekbrug liggen naast de DendeiS~P Op de foto is duidelijk de erosie te zien. (Erik) Besnoeien blijkt steeds een moeilijke zaak. Men be snoeit steeds op de rug van iemand en normalitair gaat die dan aan het steigeren. Nog maar een paar weken geleden werd gevraagd de uren Nederlands niet te verminderen zodat Frans meer aan bod zou komen dan de moedertaal. En dat in het Vlaamse land. Te Mere hield de gouwvoorzitter van het Verbond voor Heemkundige kringen een warm pleidooi om de uren geschiedenis niet te verminderen en op 15 mei had volksvertegenwoordiger Jan Caudron het in een vraag aan de minister van Nationale Opvoeding over de «be drieging van het vak schoolse bewegingsopvoeding» in het sekundair onderwijs van het type II Moet er inderdaad in het kader van de anti-krisiswet bezuinigd worden, dan al leszins niet ten koste van bewegingsopvoeding op school, zegt het kamerlid. dfcze soldaten volgens oud-premier Theo Lefevre «met kiekenborst» en naar het zeggen van minister Van den Boeynants dat onze dienstplichtigen er Dit vak heeft trouwens nood tenger uit zien blijkt deze aan uitbreiding i.p.v. aan besnoeiing. Onze jeugd besteedt 80% van de vrije tijd aan TV- kijken, 65% heeft hou dingsafwijkingen en 16% van de achttienjarigen wordt laatste uitspraak er volgens de test bij meer dan 15.000 Belgische soldaten afge nomen met de waarheid te stroken. De tijden veranderen: kom fort allerhande sluit veel be- afgekeurd. Verwijzend naar weging uit. Er is meer huis werk. kinderen spelen niet maar kijken T.V.. ze worden met debus of de wagen tot aan de schoolpoort ge bracht. Hart- en vaatziekten zijn momenteel de eerste, doodsoorzaak in ons land. Ettelijke miljarden worden in de gezondheidssektor ge ïnvesteerd en een deel er van zou men, door meer beweging, kunnen voorko men. In het buitenland worden veel uren aan sport be steed: 5 uren per week in Frankrijk, 3 in Zwitserland en gemiddeld 2 3 u. in Europa. Vlaanderen heeft dus een merkelijke achterstand in te lopen. De kinderen vragen er trouwens zelf naar zoals bvb te Liedekerke waar in het kader van het «Jaar van het Kind» deze schreven «graag hadden we meer zwemmen, turnen, wande len; enz.». itkad nunal minal Wemogen ons niet blinds#"eel ren op de sportklubs wade ve meestal aan kompetitie spiaatsc worat geaaan en de zwe keren niet aanbod komeLa) er Slechts 10% van de scf e arm lieren van de middelb< le scholen doet aan sport b ,e{ ten de school. leririQ en, d Het kamerlid wenst dan o had c verlichting van de dag- Mis, h weekbelasting met e< og he paar uren cognitieve va schei* ken minder en stelt daart »g hel genover uitbreiding van h rsrade aantal lesdagen per jaar w koord neerkomt op een vermindmaa ring van vakanties en v< nieuv de snipperdagen nderrr «Geef onze leerlingen éi eze m uur per dag bewegmgso den A voeding en U zult zie it-Nikl mijnheer de minster, dat d. beoogde besparing uitei werk* delijk zal worden gereanitee) seerd door verminderde d te Ge ficiten van het RIZIV», immir

De Voorpost | 1979 | | pagina 2