m Avanti Lebbeke naar de finale Freddy Cornelis: openbaring van het voorbije handbalseizoen Knap verweer van AC Waasland bij de mannen Voor een goed spaarder leiden alle wegen naar het Beroeps krediet r Handbal ■illfölT» Bekerfinale: H.C. Mechelen Avanti Lebbeke Beker van België -1/2 finale 5e Internationaal handbaltornooi Handbal - Avanti Lebbeke volgend seizoen Europees! Zaterdag 26.5 te Lokeren: Avanti Lebbeke - Angleur 27-15 nu werkelijk overklast zodat via 13-4 de 15-6 ruststand Avanti Lebbeke heeft de verwachtingen ingelost en is finalist bereikt werd. Na de rust had geworden in de Belgische bekerkompetitie. De halve finale Avanti duidelijk een groot tegen Angleur is eigenlijk een gemakkelijke opdracht geworden voor de Lebbekenaars. De bezoekers konden amper 10' de indruk wekken Avanti te kunnen bedreigen maar onder impuls van een uitstekende Eddy De Vlieger werden de Waalse dromen vlug aan scherven geslagen. De Vlieger deed op «zijn» linkerhoek weer uitzonderlijke dingen en vooral tijdens het wedstrijdbegin speelde hij zijn bewaker in de vernieling. Na 9' had De Vlieger reeds drie maal gescoord zodat zijn bewaker totaal van de kook zijn coach smeekte om vervangen te worden. De Vlieger die na een steeds terugkerend opvallend wedstrijdbegin gewoonlijk o.a. twee penalty's stopte, minder aan zijn trekken komt bleef deze maal gedurende de Lebbeke viel toen wel even ganse tijd dat hij op het terrein stond onstuitbaar en werd terug en met 7 velddoelpunten de opvallendste Lebbekenaar. deel koncentratie in de kleedkamer gelaten en na 45' wees het scorebord 21-10 aan. De Vlieger en Ebel - zij het in mindere mate - hadden voor de Lebbeekse treffers gezorgd. Het talrijke publiek kon zich nochtans verkneu kelen in de goede prestatie van Ladhari - 2e helft - die het duurde vooraleer er langs Ebel opnieuw kon gescoord wor- Wie zich ook in de Kijker een degelijk Avanti dat bij de den (22-12). De laatste 8' speelde was pivot A. Maes, rust de Lebbeekse zege reeds stonden dan in het teken van De vooruitgang die deze vaststond. Nadat De Vlieger de Duitser die nog drie maal speler dit seizoen gemaakt reeds had gescoord voor de scoorde dank zij opvallende heeft is werkelijk sensatio- eerste minuut rond was kon loeiers waartegen de Angleur neel te noemen. Met zijn Angleur voorsprong nemen verdediging geen enkel ver- bliksemsnelle draaibeweging (1-2). Na 6' stonden de haal had. zet hij zijn rechtstreekse ploegen gelijk (3-3) en vanaf Avanti Lebbeke: Mertens en tegenstander regelmatig in dan begon Avanti een duide- de wind zodat hij nu ook lijke voorsprong op te bou- regelmatig gaat scoren. Over wen. Onder impuls van het de wedstrijd zelf valt niet zo trio Maes-De Vlieger-Ebel heel veel te vertellen. Tijdens werd het 7-3 en het eerste het tweede gedeelte van de kwartier werd afgesloten met eerste helft werd Angleur in een doelpunt van E. De Bruni 2. W. DE Geyter 3. J. zulke mate overklast door Batselier (8-3). Angleur werd De Geyter 4. Bernard 1. Ladhari. Ebel 11. De Batse lier 3. K. Verhofstadt 2. Cornelis. De Vlieger 7, Maes 3. Moonen. De Smedt. De Pauw 1. Angleur: Sleypen en Hertay. Begin vorig seizoen stelde men zich toch enkele vragen bij het vernemen van de éénjarige transfer van Temsenaar Freddy Cornelis naar Avanti Lebbeke. Deze Fr. Cornelis was weliswaar opgewerkt geworden als afwerker bij derde nationale Attila Temse maar men vroeg zich toch af wat deze pas de tiener-jaren ontgroeide derde nationaler kon komen doen bij de Oost-Vlaamse topklub Avanti Lebbeke. Al vlug echter bewees deze Temsenaar uit het goede handbalhout te zijn gesneden. Op bijzonder korte tijd wist hij zich - ook dank zij zijn onverdroten trainingsijver - een vaste plaats te veroveren in fanionteam van Avanti en het duurde evenmin lang alvorens hij opgemerkt werd als een echte meester-verdediger. Nu kunnen wij gerust stellen dat Fr. Cornelis de openbaring van het seizoen geworden is. Daarom dit kort gesprek met hem. Hoe verliep de kennismaking met de handbalsport op hoog niveau? «Ik ben enorm tevreden dat ik mij zo vlug kunnen aanpassen heb aan het tophandbal. In de eerste plaats heb ik dit te danken aan de formidabele geest in de ploeg die mij onmiddellijk aanvaard heeft. Dat men mij als verdediger zo veel bloemetjes toewerpt begrijp ik nog steeds niet zo goed. Inderdaad dit was nu juist het spelonderdeel waarvoor ik het meest vreesde bij mijn transfer. Een zaak zit mij wel een beetje dwars: ik kom vrij moeilijk tot scoren en daar moet ik beslist wat trachten aan te doen. Ik hoop het volgende seizoen nog bij Avanti te kunnen blijven, het bestuur van Temse lijkt mij geen stokken in de wielen te willen steken. Welke ploeg-speler mij het meest ligt? Ik denk aan Charleroi met Fouriez en niet aan Dirk Verhofstadt. Antc-zak of andere gevestigde vedetten». Tot daar de kommentaar van een opvallend bescheiden Cornelis die recht uit derde nationale na één seizoen eerste klasse handbal nu met Avanti Lebbeke op Freddy Cornelis van Avanti Lebbeke, dit seizoen de bevestiging Europees vlak zich gaat meten met de absolute top. van veel handbaltalent, (e) Van een vlugge doorbraak gesproken... TSVA. Zaterdag 26 mei te Grembergen Zaterdag 26 mei in de sporthal «Scheldedreef» te Grembergen organiseert de Dendermondse handbal- kring zijn 5e internationaal Handbaltornooi. De inrichters hebben opnieuw voor een degelijke bezetting gezorgd. Blikvangers zijn gewoontegetrouw de bezoekers uit Denemarken- Vidar Kopenhagen en Rodovre. T.U.S. Arsten uit Duitsland diende in laatste instantie forfait te geven maar werd vervangen door het spektakulair spelend Grivegnée dat volgend seizoen in eerste nationale aantreed. ll.S. Dunkerque uit Frankrijk komt evenmin om een figurantenrolletje te spelen en het is alleen maar spijtig dat Avanti Lebbeke - dat op dezelfde dag de finale van de Belgische Beker speelt - zijn versterkte reserveploeg moet afvaardigen In ieder geval het 5e internationaal handbaltornooi belooft spektakel. Programma Deelnemers: Rodovre l'.S Dunkerque Avanti Lebbeke II Vidar Kobekhavn Grivegnée Wedstrijden: 13.00 Rodovre - Dunkerque 1.3.35 Avanti II - Vidar 14 10Grivegnée-Dunkerque 14.45 Rodovre - Avanti II 15.20 Grivegnée - Vidar 15.55 Dunkerque - Avanti II 16.30 Rodovre - Grivegnée 17.05 Dunkerque-Vidar 17 40 Avanti II - Grivegnée 18.15 Rodovre - Vidar 19.00 Prijsuitreiking op het terrein. Zaterdag 26/5 wordt in de sporthal te Lokeren de finale betwist van de Belgische handbalbeker. H.C. Meche len neemt het op tegen Avanti Lebbeke en uiteraard vertrekt Mechelen - de lands- Maar ook twee streekgeno- opgave voor Eddy De Smedt ten maken deel uit van dit en C maar in elk geval prestigieuze team nl. doel man C. Vinck uit Aalst en L. Van Cauwenberghe uit Zele. Wat kan Avanti Lebbeke nu inbrengen tegen dit sterk Bachelet 3. Gier. Kerkovius 2. A. De Geyter. Mowet. EVA H. Vcrmoesen: out H. Vermoesen nam niet deel aan de 1/2 finale voor de Belgische handbalbeker aangezien hij zich kwetste tijdens de dinsdagtraining. Ook zijn deelname aan de finale te Lokeren lijkt heel problematisch zodat Avanti toch wel erg gehandikapt het terrein op loet tegen lands kampioen Mechelen. Avanti kadetten Na de 1/2 finale wedstrijd tegen Angleur wérden de Avanti kadetten op het terrein geroepen en met een geschenk bedacht hen over handigd door de eerste- ploeg-spelers. Deze huldi ging viel hen te beurt ter gelegenheid van het behalen van de kampioenstitel in Oost-Vlaanderen en voor hun finaleplaats behaalde in de eindronde kadetten V.H.V. EVA. kampioen - als de grote geheel? Wel. de Lebbe- favoriet. De Mechelaars, dit kenaarsdie nu eenmaal niets jaar eigenlijk ongenaakbaar te winnen of te verliezen ook door de inbreng van twee hebben, aangezien zij in elk «Olympische» Poolse spelers .geval reeds deelnemen aan Antczak en Soholowski, be- F.uropabeker II. willen er een schikken wellicht over het punt van eer van maken sterkste klubteam dat België Mechelen te overwinnen, ooit bezat. Wellicht een e moeilijke Programma veelbelovend voor het ver loop van de wedstrijd. Naast de finale voor de Beker van België vinden te Lokeren ook nog de beslissende wedstrijden plaats om de titel van Belgisch kampioen bij de miniemen, kadetten en vrou wen zodat inrichter Ajax Lebbeke zeker financieel zijn broek niet zal scheuren aan deze organisatie. 16.30 Kampioenschap m niemen Avanti Lebbeke - T.S F.upen 17.30 u. Kampioenscha kadetten Avanti Lebbeke - Kampi L.F.H. 18.45 Kampioenschap vro wen Uilenspiegel - H.C. Herstal 20 u. Finale Beker van Belg Heren senioren H.C. Mechelen - Ava Lebbeke. EV Het leek reeds een verrassing voor twee weken toen de Moerloos kreeg deze maal herenploeg van A.C. Waasland zich plaatste voor de geen kans voor een over- finale der interklubkampioenschappen 2de afdeling, winning zoals te Torhout. Het leek nog verrassender de Wase ploeg op de rand De Sint-Niklase politieman van de promotie te zien staan net voor de twee aflos- kwam even tussen een vol- singsproeven. Olse Merksem zat hen dicht op de hie- leybaltornooi door, naar het lenen de kampioen was reeds gekend, Antwerp. In die atletiekterrein en goide de twee laatste proeven bleek Olse dan toch homogener kogel 13m20 ver. Dat Ie- Het seizoen 1978-1979 heeft voor Avanti Lebbeke nog een enorme verrassing voorbehouden. Inderdaad, nadat de Lebbekenaars een mooie vierde plaats behaalden na een zeer degelijk seizoen werden zij de begunstigden van Dame Fortuna bij de lottrekking voor de finales van de Belgische handbalbeker. Niet alleen speelden zij vanaf de 1/16 finale al hun wedstrijden in de eigen sporthal maar moesten tevens geen partij geven aan Neerpelt, Sasja of Mechelen. de drie ploegen die voor hen eindigden in de kompetitie. Avanti heeft de kans niet laten ontglippen en na de overwinningen tegen Seraing in de kwart-finale en tegen Angleur in de halve finale drongen zij door tot de finale. In deze finale nu moeten zij het opnemen tegen H.C. Mechelen - de nieuwe landskampioen - zodat zij om het even hoe de uitslag luidt, nu reeds geplaatst zijn voor deelname aan de Europese beker der Bekerhouders. Voor Avanti Lebbeke. dat reeds tweemaal deelnam aan de Europese Beker der Landskampioenen, een onverwachte maar verdiende beloning voor het enorme werk dat de laatste jaren gepresteerd werd. EVA. te zijn dan de Waaslanders. Met de afdeling Beveren er ZOVA 103p; Antwerp 78p; nog bij was Waasland zeker Olse 84p Ajax 83p; Waas- geweest van de titel in 2de land 63p; Houtland 51p; klasse, maar diegenen die Vick Pauwels was de dwerg Waasland reeds naar 3de of tussen de hoogspringgro- 4de afdeling verwezen ten Nachtegael en Brokken hebben het verkeerd voor- De beenhouwerszoon werd gehad. Trouwens er zijn 3de met 2m en Walter heel wat persoonlijke re- Peckstadt werd 4de met kords behaald en de 4x400 Im80. De 1ste serie 100m ploeg deed net 1 tiende be- vlak verliep vlot en de ter dan de beste tijd vorig «kleine» Wauters werd 6de jaar. Er waren ook zwakke in 12"6. Tussen de eerste nummers voor de geel- «valse» start en de werke- blauwen en die proeven la- lijke start verliepen een tien gen in het wedstrijdbegin tal minuten voor de tweede toen ZOVA steeds aan de serie de benen hadden ge leiding vertoefde en Waas- nomen. Gisse Steenweg- land zich net voor Houtland hen gooide zich net ietes kon werken Toch konden vroeger op de draad en dat ze een volledige ploeg sa- werd een 4de plaats in 12" menstellen en enkele atle- Voor de verspringers bleek ten die hun kat stuurden zul- er een nadelige tegenwind ten er zeker geen plezier in te zijn die af en toe meer dan hebben een knappe crono 2 meter bedroeg. Hier kon- of prestatie gemist te heb- den wij een Wase zege op- ben, Dat zat er in. Kamiel tekenen van Jean Van- Raes moest voor hem het Damme terstrijd verloor en ongewone nummer 400m met 5m77 zijn beste sprong horden lopen. De Sinaaise deed van de namiddag. Jef atleet liep die in 65"6. In de 2de serie werd Karei Ko- ckelberg nog net voorbijge lopen voor de eindstreep en moest tevreden zijn meteen 3de plaats in 59"5. Toch be ter dan te Torhout. Ondanks mindere training wegens een verkoudheid wist Alex Laureys zich een 4de plaats toe te eigenen in de 400m met een crono van 51 "8. Voor Paul Bolssens waren de laatste 50 meters zwaar in de andere serie die hij eindigde in 63"5. Veel ver wachtte Rudy Verhulst in de 800m, maar ZOVA atleet Van Huylebroeck bleef sterk in zijn de laatste 200m. Een 2de plaats voor de Sint-Niklazenaar in een nieuw persoonlijk rekord van 1'55"4. Patrick Vervaert was de 2de Wase atleet op de 9de plaats in 2'01"6. De spurtnummers liggen de Waaslanders blijkbaar niet. Willy Ruythoorn werd 6de op de 200m in 24"7. En Rudy Van Kerkhove wist ook zijn tijd fel te verbeteren in de 2de serie met 24"6. Eddy Verdonck van zijn kant probeerde het op de 110m. Hij eindigde 5de in 19"7. Erik Verstraeten werd mooi 3de in de B reeks met een crono van 18"3. Doch hierbij liep de jonge atleet een kwetsuur op. De speerwerpers konden nogmaals een speerworp bewonderen van Lode Wijns die won met 71m82. De Wase atleten kwamen ook niet slecht uit de verf met Martin Temmerman als 3de en 57m40, terwijl Dirk Maes 5de werd en als beste worp 53ml90 liet opmeten. Na die zes proeven kregen wij een voorlopige tussenstand met verde hem een 5de plaats op. Theo Lutzwerd 11 met 10.37. Wereldkampioen veldlopen der juniores Eddy De Pauw liet er na de 2de ronde geen gras over groeien op de 1500m. Hij kreeg beide Waaslanders in zijn spoor, Naessens en Wilssens. Net in de laatste ronde verzwakte de ZOV at leet, maar het was slim be keken van hem. Wilssens ging er vandoor met Naes sens in zijn spoor, maar dan kwam hij terug. De Pauw gaf werkelijk een sterke in druk in de laatste 200m van die wedstrijd. Wilssens liep een nieuw persoonlijk re kord 3'52" en werd 2de ter wijl zijn klubmakker Erwin Naessen 3'53"1 als crono kreeg. De 5000m was een klusje voor Frank Grillaert die na enkele dagen trainen terug opde goede weg schijnt te zijn. Grillaert won deze wedstrijd in de goede tijd van 14'02"8. Strijd was er evenwel dvoor de 2de plaats tussen twee atleten van Ajax, Geirnaert en Vaj Driessche en Waaslandi Willy Laureys. Laatstgi noemde kon zich op eel een/olie 3de plaats spurtej met een nieuwe persooi lijke crono van 14'30"; Herman Vercauteren dei ettelijke sekonden bet* dan te Torhout, 15'34' Bertrand De Decker was baas bij het schijfwei met 50m48 en Wautei Mare werd 9de met 33m7! Waasland kwam nogmaa| met een zege voor de d; bij het hinkstapspringei Franky Heyndrickx sproi 14m17 en bleef met mei dan één meter de baas o< de anderen. Alex Van G; vere werd 8ste met 12m1 Eli Van Vlierberge had wi om Jan Van Hooght kwade klant maar won toi met een matige 4m50. Pi ter Van Gavere werd hit 3de met 4m juist. In de aanhef las U reei hoe de stand was voor dj aflossingen waarin A. Waasland 4de werd op 4x100m in 44"5. En 5( eindigde op de 4x400m 3'33"1. Gaat OLSE ANTWERP naar eerst klasse, bij Waasland zagi wij niets dan lachende g< zichten zondagnamidd: (Chris) !0P2 Prins Karnaval Enrico overhandigde de Spionkoptrofeeën v Geert Van Roy en Hedwig Sergeant, (el) n Eendracht Aalst aan Jean Arnolis, 'rofi ;elb ;n rep :rofe lub ler rijs Ie 1£ tinge jrati ielke irep 'V iroe fTroi! dort Soci Slarr N. Sebi lung De Nationale Kas voor Beroepskrediet bestaat reeds 50 jaar. Dat betekent een ganse gamma van diensten verleend aan K.M.O.'s, zelfstandigen, beoefenaars van vrije beroepen En ook aan onze spaarcliënteel. Van deze verjaardag willen we gebruik maken om U een geschenk aan te bieden U kent de kasbons en obligaties van de Nationale Kas. Een goede be legging naast een uitstekend rendement heeft U ook nog de STAATSWAARBORG Wel, zo U van 20 mei tot 20 juli intekent op deze effekten, krijgt U van ons een toeristische wegen kaart van België mee Mooi. kleurrijk en handig voor het gebruik. Als goed spaarder kent U de weg naar het Beroepskrediet. Op een van de hierna volgende adres sen ligt uw kaart op U te wachten. ALGEMEEN BEROEPSKREDIET N.V. 9000 GENT - Lange Kruisstraat 55 - Tel. 091/25.35.89 Agentschappen 9300 AALST - Dirk Martensstraat 67 - Tel. 053/21.37.55 2700 ST-NIKLAAS-WAAS - Ankerstraat 29b -Tel. 031/76.58:86 OOSTVLAAMS BEROEPSKREDIET (O.V.B.K.) C.V. 9140 ZELE - Dr A. Rubbensstraat49-Tel 052/44.54.02 Agentschappen 2700 ST-NIKLAAS-WAAS - O.L. Vrouwstraat 12 -Tel. 031/76 43.22 9200 WETTEREN - Hoenderstraat 37 - Tel. 091/69.14.92 JgSC lekte

De Voorpost | 1979 | | pagina 30