STWEDSTRIJD Alois Carmeliet doet het nu ook te Brussel MC Waasland Als klap op de vuurpijl: een etentje met Jean-Marie Pfaff Ji A Hemacospelers wacht hiMiEllll Amerikareis William De Backer uit Aalst wint Voorpostwedstrijd naierie Stampa ert\ WIN EEN GRATIS TRIBUNE JAARABONNEMENT BIJ DE V00RP0STKLUB VAN UW KEUZE Ingrid Smet en Christiane De Koek behaalden judobrons Huldiging wereldkampioen Eddy De Pauw te Heldergem MI1F1 sw uuiir U0 .AS», 36 - 25.5.1979 - De Voorpost De Zeelse weiter wordt wel eens verweten een home-bokser te zijn en zijn palmares te hebben opgebouwd voor eigen volk. Eigenlijk een flauw argument w ant in zijn omgeving kan men veel boksers citeren die de meeste kampen leveren op het thuisfront. Alois Carmeliet nam de kans te baat om ook te bewijzen dat hij geen schrik heeft om onder andere ringlichten te staan. Carmeliet wist beter dan wie ook dat zijn jongste kamp te Lokeren niet zijn beste was. Toch verdiende hij te winnen zoals hij dit ook verdiende tegen Conté. Hij werd tweemaal door de rechters in de zak gezet. En kans om de Europese titel blijft voor Alois nog altijd het objectief, dat hem de kracht geeft om zijn doorgevoerde training aan te houden. Anderzijds zet hij met zijn boksam- bities zijn beroepsloopbaan als treinbestuurder op de hel ling. Meer dan ooit wist de Zeienaar dat hij niet mocht falen in het Brusselse Circus tegen de Fransman Richard Rodriguez. Ook zijn opponent heeft het Europese challengerschap op zijn verlanglijstje staan. De poulain van trainer Jef Van Driessche klom zaterdagavond dan ook gemotiveerd tussen de touwen om Rodriguez in de ogen te kijken. De verliezer was er bijna zeker van naar de achtergrond te worden ge duwd. Beide boksers demonstreerden hun ruime technische moge lijkheden en de toeschouwers genoten van deze kamp, die trouwens genoteerd werd als het beste van de avond. Carmeliet begon heel sterk en trachtte Rodriguez in de ver drukking te krijgen. Dit lukte hem reeds in de derde round. Alois haalde precies en zuiver uit van rechts en bliksemde de Fransman naar het kanvas. Na de acht tellen ging Carmeliet niet door zodat Rodriguez op nieuw op adem k'oji komen. De volgende rounds verliepen gunstig voor de Zeelse bokser. Hij kon zijn sterk wapen, het ontwijken, gebruiken en zijn tegenstander met linker stop stoten op afstand houden. Buiten verwachting gaf Ri chard Rodriguez blijken van een goede fysische konditie zodat Carmeliet even stoom moest aflaten, maar naar het einde toe en meer precies in de negende round, sterk terug kwam. In de voorlaatste her neming kreeg de Fransman opnieuw te doen met de punch van Carmeliet en een direct bracht hem weer aan het wan kelen. Na 10 rounds op hoog peil gebokste rounds meenden beide boksers op de punten- zege te kunnen beslag leggen, maar het was Carmeliet die verdiend de overwinning kreeg. Al de heibel, ondt vorm van protest en muntstul ken werpen, kan men op rekening van het chauvinism van het Franse publiek schrij ven. De Zeelse weiter heeft tegei Rodriguez bewezen dat hij noj steeds een volwaardige kandi daat voor de Europese tite blijft. BENC De kadetien overwinning De Hamse beloften Chris tian De Cock en Ingrid Smet hebben zich dit jaar al meermaals laten opmerken in de judosport. In het voorbije weekend wa ren ze beiden weer schitte rend in het Oost-Vlaams kampioenschap. Christiane De Cock met drie eerste en twee derde plaatsen, en In grid Smet met een eerste, een tweede en een derde jH plaats op een zestal wed- w strijden hadden dan ook J! 5* r* 2, p 7* weer eens laten zien dat J? ik. T ^un selectie voor het kami- "IL. - oenschap van Oost- Vlaanderen te Ronse, geen van Hemaco Dendermonde werden nationaal scholen basketkampioen door een louter toeval bleek. On- tegen het Instituut St.-Louis van Namen. danks de hoge kwaliteit van de aangewonnen schiftin gen, diende ze slechts de duimen te leggen in hun reeks tegen de winnares. Doch in de herkansingen bewezen zij hun waarde door allebei beslag te leg- •gen op een mooie derde plaats Dit belooft voor het ko mende tornooi dat op zater dag 2 juni plaats heeft i zaal De Vlaamschj Schouwburg, Peperstraal waar beide Hamse vrouwel lijke beloften van de pari zullen zijn. Alle Hamse supl porters worden er zekej verwacht vanaf 14.30 i P.V.C Wies Carmeliet triomfeert te Brussel, (c) Wij ontvingen een schrijven van Atletiekklub Heldergem waarin ons werd meegedeeld dat op zondag aanstaande 27 mei de nieuwe wereld kampioen veldlopen bij de juniores, Eddy De Pauw officieel in zijn gemeente wordt gehuldigd. Tevens lazen we daarbij dat de bewoners van volgende straten verzocht worden hun huizen te bevlaggen: Oomstraat, via oud-dorp. Kerkstraat, Dorp, Driesstraat, Hallebaan, Dries, Berenhoek, Driesstraat. Na deze rondrit wordt de wereld kampioen gehuldigd op het gemeentehuis. De zevende winnaar uit onze reeks van tien gratis jaarabonnementen bij een Voorpost voetbalploeg naar persoonlijke keuze komt opnieuw uit de Ajuinenstad. Het is William De Backer van de Hertshagestraat 3A te Aalst. William is één van de vele lezers die Wlm Hofkens van SK Beveren met het nummer 6 herkende en tevens het nummer 10 van de tegenpartij, in dit geval Barcelona. Juan Manuel Asensi. Enkel de naam 'Asensi' was voor c is voldoende. Typisch echter is dat geen enkele deelnemer de juiste eindscore wist te raden van de Finale van de Europese Beker der Bekerwinnaars, betwist tussen Fortuna Dus- seldorf op 16 mei te Bazel, en die eindigde op een 4-3 in het voordeel van de 'Spanjaarden'. Wij hebben daarom een eerste selektie gemaakt tussen de antwoorden die Barcelona al dan niet gewonnen gaven en hebben vervolgens een nieuwe schifting gemaakt tussen de antwoorden die één doelpunt verschil in het voordeel van Barcelona vermeld den. Uit die antwoorden benaderde de 3-2 stand van William De Backer het dichtst de 4-3 winst van FC Barcelona tegen Dusseldorf. William koos een tribune jaarabonnement op Eendracht Aalst! Wij wensen hem en zijn klub van harte sukses! Tot slot moeten wij toch even vermelden dat de zetduivel ook de Voorpostwedstrijd parten heeft gespeeld. Het was bij onze volgende wedstrijd wel dubbelzinnig dat wij het totaal aantal doelpunten vroegen dat Beveren en Lokeren samen tijdens deze kompetitie zouden scoren en tegelijkertijd op het antwoorformu- lier nog de namen van Barcelona en Dusseldorf hebben vermeld, die uiteraard niks meer ter zake deden. Onze verontschuldigingen hier voor, al dient daar onmiddellijk aan toegevoegd dat onze lezers de duivel direkt hebben herkend... In het paasverlof van 1980 zal het H. Maagdcoi- lege te Dendermonde met 18 spelers tussen de 16 en 18 jaar en twee begeleiders naar Amerika en meer precies naar de Bishop Ford School in Brooklyn Newyork reizen. Dit in het kader van een Belgisch - Amerikaanse uitwisseling. De Newyorkse school komt in november van dit jaar met 15 spelers en twee begeleiders naar België. Voor de Hemaco basketbaljeugd is het een mooie bekroning voor de resultaten die ze reeds jaren lang behalen in de N.S.V.O.-kompetitie en een kompensatie voor de Israël-reis, die ze wegens het gebrek aan organisatie in het N.S.V.O., dit jaar aan hun neus zagen voorbijgaan. De kadetten van het technisch duo Versmessen - Huys eindigden het seizoen erg knap, door de Kardenaalsbeker te winnen tegen het St.-Louis Instituut te Namen met 77-51. Het is een bijzonder klasrijke ploeg, die voor twee jaar reeds als de beste miniemenploeg werd gekwoteerd, dit jaar kampioen van het Vlaamse landsgedeelte werd en achteraf tegen het Atheneum van Boom de Roosbeker won en nu het orgelpunt plaatste met de Kardinaalsbeker. BENO De piloten van M C. Waasland reden zondag 20 mei te Zomergem. Weer waren er enkele piloten die niet gespaard bleven van pech. In de eerste reeks 125 cc seniors had Theo Maes af te rekenen met een sput terende motor. In de tweede reeks, van tegenslag gespaard, eindigde hij op de 19de plaats, niettegen- stande een slechte start. Als Etienne Maes gespaard blijft van pech, mogen zijn supporters zeker zijn van een goede uitslag. In de eerste reeks werd hij 10de, na een minder goede start, in de tweede reeks wist hij beslag te leggen op een 8ste plaats. In de einduitslag werd hij 9de. Rony Mertens is in de oefeing gevallen waardoor zijn moto onklaar geworden. In de eerste reeks heeft hij gereden met een 125 cc van de voorzitter van de club, Mr Walter Haentjes. Doch daarmee kon hij niet wedijveren tegen die zwaardere machines, hij ein digde als 37ste. In de 2de reeks reed hij op een andere moto waarmee hij als 29ste eindigde. In de einduitslag werd hij nog 31 ste 0^^ DENDERMONDE BELANGRIJKE OPENBARE AVONDVEILING OP MAANDAG 28 ME11979 OM 19.30 U. In de zaal: KONINGSHOF Dijkstraat te 0ENDERM0N0E zullen onderstaande voorwerpen openbaar verkocht worden aan de gewone voorwaarden: kontante betaling en kosten. PORSELEIN: Chinees uit de 18" en 19° eeuw polychroom en monochroom: vazen, schalen, beelden, theepotten, enz. van de perioden Tung-Chi, Toa-Kwang, Hsieng-Feng - Kwan-Hsu. Saksen: groepen, beelden, vazen, schalen, borden in monoch room en polychroom. Grote afwisseling van vitrinevoorwer- pen. KRISTAL: glazenserviezen, vazen, schalen enz. in geslepen kristal witte en gekleurde MEUBELEN: belangrijke keuze van Engelse meubelen uit de 18* en 19* eeuw, in acajou en eik: Regency - Georgian - Victorian: bibliotheken, koffers, kasten, dressoirs, Franse marqueterie meubelen. Biedermeyer meubelen. Chinese meubelen met inlegwerk in hardhout Chinese paravents. TAPUTEN: Kirman, Tebriz, Vezd, Kechan, Mahal, Hamadan, Melayer, Sarouck uit Iran Uitzonderlijke verzameling tapijten en karpetten uit Pakistan en Cashmere. Tapijten en karpetten uit Bessarabië. Prachtig lot tapijten en karpetten Mures. DIVERSE: grote keus in koperen voorwerpen, samovars, bron zen. siervoorwerpen, verzilverd metaal enz EXPERT: Dhr R. Stampaert. TENTOONSTELLING: Zaterdag 26 mei 1979 van 14 tot 18 uur Zondag 27 mei 1979 van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18.00 In het Belgisch voetbal lopen heelwat bekende buitenlandse spelers rond, zoals ook mag blijken uit deze foto. EERSTE VRAAG: Hoe heet de zwarte parel die niet gerust is in de afloop van deze spelfaze, en wat is de populaire afgekorte naam van de bekende doelwachter op de voorgrond? SCHIFTINGSVRAAG: Hoeveel geldige doelpunten zullen er vallen tijdens de finalewedstrijd om de Beker van België, die op 10 iuni gespeeld wordt? Reglement en antwoordformulier vindt U in het weekblad DE VOORPOST, vanaf vrijdag aanstaande verkrijgbaar bij uw krantenverkoper. Tien weken na mekaar organiseert dit blad een wekelijkse wedstrijd waarbij telkens uit de winnaars één gelukkige wordt geloot die automatisch recht krijgt op een Gratis Tribune Jaarabonnement bij een Voorpostclub van zijn keuze. Dit zijn: de eersteklassers SK Beveren en Sporting Lokeren. de tweedeklassers SK Sint-Niklaas en Eendracht Aalst, de derdeklassers Eendracht Zele en Jong Lede en vierdeklasser KAVD Dendermonde! Het abonnement heeft uiteraard betrekking op het voetbalseizoen 1979- 1980 en is niet geldig voor eventuele Beker- of Europees kompetitievoetbal, wél voor alle nationale kompetitiewedstrijden. Wat moet u hiervoor doen? Gewoon antwoorden op een eerste vraag en een schiftingsvraag, verschenen in de Reklaambladen van Groep De Cuyper deze week en bijgaand antwoordformulier duidelijk ingevuld opsturen naar onderstaand adres: Sportredaktie De Voorpost Oude Vest 34 9330 Dendermonde Alle deelnemingsformulieren moeten uiterlijk vrijdag 1 JUN11979 in ons bezit zijn. De wedstrijd is gratis. WEDSTRIJDREGLEMENT 1Enkel antwoorden met bijgaand formulier worden in acht genomen. 2. Bij een gelijk aantal winnaars wordt één gelukkige uitgeloot 3. Het personeel van Groep De Cuyper kan onmogelijk aan de wedstrijd deelnemen. 4Het gratis tribune jaarabonnement heeft enkel betrekking op hoger ver melde Voorpostploegen! ANTWOORDFORMULIER Naam:.. Straat: Nr.: Gemeente: Antwoord vraag 1: Schiftingsvraag:doelpunten In geval ik win, wens ik een jaarabonnement op it kas' |o)

De Voorpost | 1979 | | pagina 36