GEHANDIKAPTE LEERLINGEN VAN ERPE ZIJN BOOS OP MINISTER C A WORDT GEEN TWEEDE BON MARCHÉ Dames aan de eer m 4 - 25.5.1979 - De Voorpost Vervolg p 1 B.L.O. voorde genhandicapten verder te zetten en verkoos hier de leiding te nemen. Naarmate de B.L.O.-school uitbreiding nam hetgeen van scholen de jongste tijd zelden kan gezegd worden werd men gekon- fronteerd met lokalennood. Een uitbreiding van de gebou wen was echter onmogelijk. VOORSTEL De lagere school was twee jaar geleden nog gefusioneerd met de R.L.S. te Oordegem. Met het voorzuitzicht van de fusie vorming naar Erpe-Mere, was bovengenoemde band niet zo vanzelfsprekend. De heer De Deyn suggereerde aan de mi nister dat een fusie van R.L.S.- Mere en R.L.S.- Erpe een be tere zaak zou zijn. En inder daad, de minister Raemaekers gaat in op het voorstel. Reeds dan zien we dat zowel Erpe als Mere in hetzelfde bedje ziek zijn: het leerlingenaantal daalt zienderogen. Te Erpe telt men in '74 nog zo'n 400-tal leerlingen in lager en kleute ronderwijs samen, terwijl men nu hooguit meer dan 100 leer lingen telt. Ook te Mere staan verscheidene lokalen leeg om wille van het dalend aantal leer lingen. VOOR DE HAND LIGGEND Direkteur De Deyn meende dat een samenwerking tussen Erpe en Mere voor de staat in een tijd van krisis de beste oplossing zou bieden, om uit het pro bleem van lokalennood van het bijzonder onderwijs te geraken. Hij stelde in een brief aan de Minister, op 13.11.77voordat de tweede en derde graad lager onderwijs van Erpe naar Mere zouden overgebracht worden. Welke zijn de motieven? 1Te Erpe komen er aldus lo kalen vrij die kunnen gebruikt worden door de Rijkslagere school voor Buitengewoon On derwijs; 2. Te Mere kunnen de lokalen zinnig gebruikt worden door de basisschool, «Wie hier een la gere schooi wil uitbouwen», zegt De Deyn, «krijgt gesneden brood. De klassen zijn precies hiervoor geschikt». 3. Gezien te Erpe de lokalen oorspronkelijk gebouwd wer den voor bijzonder onderwijs voor gehandicapten, zijn er geen aanpassingswerken no dig. (Nu is men te Mere reeds druk doende met opmetingen om de klassen aan de B.L.O.- eisen aan te passen, maar vol gens de protestgroep van dins dag zal men nooit de nodige ruimte kunnen bekomen). «In een tijd van krisis moet men niet onnodig staatsuitgaven gaan zoeken», zegt De Deyn. 4. Te Mere zijn er klassen met verdiepingen, hetgeen voor motorisch gehandikapten een zware hinderpaal, is. Ook voor mentaal gehandikapten zijn trappen minder veilig dan ge lijkvloerse bebouwing. 5. Bijkomende veiligheidsred- Te Erpe heeft men aan de Koebrugstraat een veilige halte voor de 23 bussen die dagelijks op en af rijden. Hoe kan men te Mere aan de bocht in de Steen straat een veilige halte maken? Ongeveer 750 leerlingen wor den dagelijks vervoerd in een gemeenschappelijke organisa tie met Levensvreugde en R.I.B.T.O. Vandaar dat deze beide scholen de aktie van R.L.S.B.O. van Erpe steunen. De grotere afstand naar de scholen die moet afgelegd worden. Vervolg p 1 uit het Aalsterse belast met de opmaak van een struktuurplan. Deze ar- chitektengroepen waren enerzijds de groepen Blanckaert en Van Neck Van Coppenolle en ander zijds de groep Van den Broeck-Van Severen. De opmaak van een struk tuurplan werd gerealiseerd onder de vorm van een wedstrijd,, die omdat de ho gere overheid de te verrich ten uitgaven en de beloofde subsidiëring slechts toe stond voor zover het geheel de vorm van een wedstrijd vertoonde. De ontwerpers kwamen echter met elkaar overeen om slechts één globaal struktuurplan op te stellen. De uiteindelijke resultaten werden aan het stadsbes tuur echter overgemaakt onder de vorm van drie deelaspekten van één ge heel. In feite had men hier te maken met een «gentle mens agreement». Zoals bekend duurde de opmaak van het struktuur plan trouwens énkele jaren; en kwam het pas tot stand na lange engrondige be spreking met alle mogelijke en onmogelijke instanties en organisaties. C en A Het spreekt voor zichzelf dat C en A ondertussen ook niet bij de pakken was blij ven zitten Zo verwierf het traag maar zeker niet alleen de huizen in de Nieuwstraat maar werd het ook eigena res van de huizen nr. 6 en 8 en nr. 20 in de Keyzerstraat en nr. 44 in de Ridderstraat. Geruime tijd werden ook onderhandelingen gevoerd met de heer De Croock die een groot huis bezat op de hoek van de Nieuwstraat en De Keyzerstraat. De on derhandelingen sprongen eerst af op de prijs die de heer De Croock van zijn woning vroeg, maar achte raf werd het geheel toch ook aangekocht door C en A. Dit liet de firma toe haar waren huis in de breedte uit te bouwen en niet in de lengte. De heer De Croock zelf had ondertussen verschillende malen geprobeerd een nieuwe supermarkt in te planten aan de Gentses teenweg, maar deze inplan ting werd om stedebouw- kundige redenen verschil lende malen afgewezen. Er werd dan maar een nieuwe winkel aangekocht in de Gentsestraat, die zopas opende. Principes Zoals het bij iedere nieuwe vestiging gebruikelijk is neemt C en A vooraleer over te gaan tot de bouw van een nieuw warenhuis steeds kontakt op de ge meentelijke of stedelijke overheid. Dit gebeurde ook in Aalst op basis van een voorontwerpstudie, die door een aantal architekten was opgemaakt. Op dat ogen blik beschikte C en A nog niet over het huis De Croock, maar was de stand ondertussen wel eigenares geworden van de huizen 10, 12, 14, 18, 22 en 24 in de Keyzerstraat. De eigendom De Keyzerstraat 16 was' toen nog in handen van een privé-persoon. Gezien de ligging van de terreinen waarover C en A op dat ogenblik beschikte werd in het voorontwerp een plan uitgetekend dat voorzag in een bouwwerk in de lengte. Dit zou meteen betekend hebben dat de kleine huisjes in De Keyzer straat die stadseigendom waren, geen zonlicht meer zouden ontvangen op hun koeren, en de inwoners een ganse dag zouden gekon- fronteerd worden met een blinde magazijnmuur. Terloops weze ook nog op gemerkt dat het huis Mo- yersoen, uit de Nieuwstraat, op het voorontwerp nog in zijn oorspronkelijke staat zou bewaard blijven. Vooraleer dan echter met de ontwerpfase van de plannen te beginnen, wer den echter enorme lange en hevige discussie gevoerd met de direktie van C en A. Uit deze discussie bleek reeds onmiddellijk dat het om technische redenen met name de staat van het gebouw-onmogelijk was om het huis Moyersoen te bewaren. Het bevond zich immers in een pré-afbraak toestand. Ten gevolge van deze vast stelling en de onderhande lingen tussen stadsbestuur, ontwerpers en C en A wer den volgende principes vastgesteld waarover on dertussen een akkoord werd bekomen, en welke dus zullen gerealiseerd worden in het nieuwe pro- jekt. Het eerste principe is dat C en A zich inplant in de breedte i.p.v in de lengte. Dit was mogelijk geworden omdat het huis De Croock ook eigendom geworden was van de internationaal bekende kledingzaak. Dit bouwen in de breedte was een eis van het stads bestuur en van de ontwer pers Deze hebben ook be komen dat C en A akkoord was met een gediversifi eerde gevelstruktuur. In feite komt het daar op neer dat het warenhuis de allure zal krijgen van teen samenbundeling van vier woonhuizen Belangrijk hierbij is tevens te vermel den dat het ganse gebouw zal uitgerust zijn met een hellend dak en niet met een plat'dak zoals dit bij zovele andere warenhuizen (zoals Bon Marché) het geval is. Primordiaal is ook dat C en A, die over meer dan 2000 inplantingen beschikt, voor de eerste maal toegaf aan de eis om boven het waren huis bewoning te voorzie ning. Normaal wordt deze eis steeds afgewezen uit vrees voor mogelijke gevolgen bij rampen zoals brand, ont ploffing. enz. Deze bewoning zal de in druk van te maken te heb ben met een gewone hui zenrij nog aksenueren Een andere toegeving die door C en A gedaan werd is deze dat men op het gelijk vloers geen groot uitstal raam zal hebben Dit zal trouwens ook niet het geval zijn in het begin van De Keyzerstraat, waar wel ge wone ruiten komen maar geen expositieruimten. De onderhandelingen tus sen de verschillende be trokken partijen leidde eveneens tot een overeen komst waarbij de C en A'de huizen nr. 10 en 12 en 14 in de Keyzerstraat zou ver werven, terwijl de stad Aalst in de plaats eigenares zou worden van de huizen nr. 20 De Keyzerstraat en nr. 44 van-de Ridderstraat. Ook de achterliggende terreinen van het huis Moyersoen zouden gemeenschapsbe- zit worden. Voor deze be langrijke gronden zou de uiteindelijke prijs slechts het verschil tussen de bedra gen tussen de eigenlijke waarde zoals die vastges teld werd door afgevaardig den van het Ministerie van Financieën Binnenpark De tuin van het oud-huis Moyersoen wenst het stadsbestuur dan in te rich ten als openbaar park dat bereikbaar is zowel in De Ridderstraat als langs de Keyzerstraat. Tevens ligt het in de bedoeling om rond dit park een aantal nieuwe woningen te bouwen, dit al les op basis van de vroe gere begijnhoven. Alle gemo toriseerd verkeer zou hierbij dus uitgesloten worden. Het spreekt voor zichzelf dat over deze toekomst plannen enkel het stadsbes tuur zal beslissen en niet meer het grootwarenhuis C en A. Voor zover ons bekend zou het principe van de ruiling en van de grondafstand reeds goedgekeurd zijn door het Schepenkollege en de Gemeenteraad. Dien tengevolge zijn alle reeds gevoerde transakties en grondafstanden gebaseerd op officiële politieke beslis singen, en werd er dus niets onwettelijk gedaan. De plannen zijn trouwens reeds zover gevorderd dat het eigenlijke ontwerp voor de bouw van een nieuw wa renhuis door C en A reeds goedgekeurd werd door Stedebouw. Nu wordt het definitief bouwplan uitgete kend dat in de nabije toe komst de gewone admini stratieve weg zal volgen. Ontwerpers Een van de kritieken die door de Werkgroep Stads- herwaardering, bij de kraak van de woningen in De Key zerstraat geformuleerd werd, was deze dat de ont werpers van de bouw van het C en A komplax tevens meegewerkt hadden aan het opstellen van het struk tuurplan. Om dit te verklaren is ook wel enige technische uitleg noodzakelijk. In september 1975 kregen een aantal ar chitekten van de groep C en A de opdracht om de wa renhui splannen uit te teke nen. Pastwee jaar later-in sep tember 1977 werden zij te vens kontraktueel belastom deel uit te maken van de ar- chitektengroepen, die het struktuurplan van de BP A's uitwerkten Normaal gesproken mogen die personen, die door een gemeenteraad aangeduid werden om één (of meerde re) BPA's op te stellen., ter- zelfdertijd geen plannen maken voor gebouwen, die in de perimeter van dit BPA liggen. Nochtans is het wet telijk zo voorzien, die de opdrachten, die gegeven werden voor het opmaken van het BPA wel mogen uit gevoerd worden. Het is evi dent dat een bouwheer niet van architekt hoeft te ver anderen, omdat die archi tekt plotseling aangesteld werd als uitwerker van een nieuw BPA, waarin het te bouwen gebouw zich be vindt. Om moeilijkheden te ver mijden wordt dus bij het kon- trakt tussen architekt en stadsbestuur een limita tieve lijst gevoegd waarin alle projekten staan waar aan de architekt op dat ogenblik werkt. Dit ge beurde ook te Aalst, zodat ook hier volgens de ge kende wettelijke normen gebeur de. Verkrotting De voornaamste kritiek van de Werkgroep stadsher- wardering behelsde de ver krotting van de huizen in De Keyzerstraat. Zoals reeds vermeld is deze verkrotting helemaal niet te wijten aan het nieuw C en A projekt maar veeleer aan de plan nen die 22 jaar geleden uit gedacht werden om dit straatje met haar midde leeuwse karakter te verbre den Alle eigenaars, waar onder ookhet stadsbestuur zelf. heeft sindsdien niets meer gedaan om de be woonbaarheid van de hui zen te verbeteren. Het is pas sinds het uitwer ken van het struktuurplan Aalst dat het idee van reno vatie en bewoonbaar ma ken van de stadskern in gang vonden bij de overheid en bij het publiek. De plannen van C en A hebben juist aan het stads bestuur de mogelijkheid geboden om een nieuw pro jekt op dit vlak uit te werken. De bedoeling is immers om de .enkel huisjes, die eigen dom zijn van de stad Aalst hierop te bouwen, en te voorzien van alle modern komfort. Éénmaal terug op gericht zullen deze huizen dan ter beschikking gesteld worden van bejaarden, ge handikapten en jonge ge zinnen. In feite zal de bouw van een nieuw warenhuis tot gevolg hebben dat de verkrotting van een gans deel van de Nieuwstraat en van De Keyzestraat verder gezet wordt, zoals dit reeds het geval is met het oud wezen huis in de Kattestraat. Parking De talrijke besprekingen tussen de verschillende be trokken partijen hebben er tevens toe geleid dat het stadsbestuur een erfdienst baarheid krijgt over de in gang van de ondergrondse parking die C en A wenst te bouwen. Deze ingang wordt voorzien aan de ingang van De Keyzerstraat De bedoe- Minister Raemaekers was niet op zijn kabinet aanwezigDe de legatie heeft nu officieel naar een onderhoud verzocht. Te Erpe hoopt men dat het mi nisteriële antwoord vlugger dan normaal mag verwacht wor den. «Op talloze brieven heb ben wij slechts één antwoordje gekregen», verklaarde direk teur De Deyn. DE BESLISSING Eind april bepaalde minister Raemaekers dat per 1 septem ber de Rijkslagere school voor Bijzonder onderwijs (voor ge handicapte kinderen) zou on dergebracht worden in de loka len van de R.L.S. te Mere (Steenstraat). De tweede en derde graad van de basisschool te Mere zou naar Erpe verhui zen. De heer direkteur van de R.L.S. Voor Bijzonder Onderwijs, Pierre De Deyn verklaart dat nog niemand een objektieve motivering voor deze beslis sing heeft gegeven. Tot nu toe (dus ongeveer 1 maand later) werd niemand van de overheid bereid gevonden over de be slissing van gedachten te wis selen. LOKALENNOOD In de jaren '62-'63 kon de heer Pierre De Deyn zijn levensdoel zien gestalte krijgen: de oprich ting van een school voor bij zonder lager onderwijs: voor mentaal en motorisch gehandi capten. Onder zijn leiding groeide de school tot een heel kompleks, want ook het ge woon lager onderwijs zat er nog. Tot '74, toen de wet op het bijzonder onderwijs bepaalde dat buitengewoon onderwijs van de gewone school moest losgehaakt worden om een ei gen school te worden. Direk teur De Deyn slaagde er toen in dat er te Erpe twee autonome scholen naast elkaar erkend werden: een zelfstandige lagere school en een aparte B.L.O.- school, elk met zijn eigen direk tie en administratie. Direkteur De Deyn wenste zijn taak in de aat e ners Een zinloze verhuis van Erpe naar Mere. REEDS HINDER Men wijst erop dat «het nor male lesverloop nu reeds on mogelijk is, zowel te Erpe als te Mere». Te Erpe omdat zowel het personeel en de leerlingen als de ouders geschokt zijn door de «onpedagogische in slag» van de ministreriële be slissing. Te Mere omdat nu reeds opmetingen aan de gang zijn met het oog op aanpas singswerken aan de lokalen. Men noemt deze zogenoemde aanpassingswerken nutteloos. Ze bestaan erin dat er meer klaslokalen moeten komen, terwijl de ruimte ervan vanzelf sprekend kleiner wordt. Men krijgt te Mere klassen van 6 op 6 meter, terwijl de opvoedkun dige normen voor buitenge woon onderwijs tot minimum 6 op 9 meter eisen, aldus de pro testgroep. «Intellektuele aktiviteiten moe ten kunnen gekoppeld worden aan manuele bezigheden», zeggen de leerkrachten. Bv. als je leert wat een kubus is, moet je met mentaal gehandicapten een kubus kunnen maken, op hetzelfde ogenblik en in het zelfde klaslokaal. OUDERS STEUNEN DE AKTIE De aktie van het personeel en direktie te Erpe krijgt de volle dige steun van het'R.I.B.T.O. te Aalst en van Levensvreugde. Ook de ouders van de leerlin gen zien het in, waar de minis ter zijn motivering vindt voor zijn beslissing. Vandaar dat reeds 400 handtekeningen in gezameld zijn om de minister zijn «ongelukkige beslissing» te doen inzien. BEZOEK AAN HET KABINET Vorige dinsdag trokken tien af gevaardigden van het perso neel van Erpe naar Brussel om Minister Raemaekers te spreken over de kwestie. De minister heeft tot nu toe slechts één antwoord gegeven op de regen brieven die uit Erpe naar Brus sel vertrokken zijn, met de vraag om hem persoonlijk over de motieven van zijn beslissing te spreken. De minister zegt al leen dat «men ook oog moet hebben voor de basisschool». De protestgroep meent dat zij inderdaad het belang van de basisschool niet onderschat, maar dat de minister verkeerde inlichtingen kreeg om zijn be slissing te nemen. Op het kabinet werd de groep ontvangen en gehoord doorse- kretaris K. Verschueren die as sistentie kreeg van de heer W. Frangois. Direkteur Pierre De Deyn nam het woord namens de tienkop pige groep «Wij vormen een af vaardiging van ouders en leer lingen van Erpe, die de minis willen spreken. Wij wenserf onze lokalen te blijven en| willen niet dat de kinderen ij deloos gevaren oplopen, minister is een verstandig n zo ging De Deyn verderf als hij objectieve informd krijgt, zal hij inzien welke ip d beste oplossing is en zal hijLr|ek, zijn beslissing terugkeren».Lde|d Een onderwijzer voegde erL toe dat er beslissingen gen men worden boven het hol van mensen, die door hun hl dicap niet in staat zijn te protr®per teren. Hij noemde dit zw|'eetl laakbaar. Ilde®" De heer sekretaris beloofde j°r de de minister wel bereid zou jhöör1 over de kwestie te praten de een rendez-vous. Hij zou alvL n een korte nota aan de minia^ ov< overmaken, waarin de gro d0( dringend een afspraak vraaL Men is er zeker van dat dealt de- nog niet op zijn laatste da<Lrt 0'( rking ling van deze erfdienst baarheid bestaat erin dat wanneer de stad Aalst later beslist een ondergrondse parking te bouwen onder het park dat het dank zij rui ling van C en A kon verwer ven, zij dezelfde ingang voor de voertuigen zal kun nen gebruiken als deze voor de ondergrondse garage van het warenhuis. In dit verband weze nog vermeld dat het oorspronke lijk de bedoeling was om de ingang voor de wagens te voorzien in De Keyzerstraat maar hiertegen heeft het stadsbestuur zich verzet oordelende dat hierdoor het binnenpark het grootste deel van zijn waarde zou ver liezen. Besluit Het kan niet ontkent worden dat de jarenlange bespre kingen tussen de beheer ders van het warenhuis C en A en het stadsbestuur, met in de eerste plaats Schepen van Openbare Werken De Neve een posi tief resultaat hadden. De stad krijgt niet alleen de be schikking over een zeer be langrijk nieuw groenpatri- monium in volle stadscen trum gelegen en meteen wordt haar de mogelijkheid geboden om te starten met de vernieuwing van een buurt, die door de voortdu rende verkrottingen, stilaan aan het uitsterven was. Er werden ook lessen ge trokken uit het verleden waar men soms al te vlug overgegaan was tot het goedkeuren van de bouw van «bunkers» die totaal het stadsbeeld schenden hetzij door laterale of vertikale schaalbreuk. Ook de grondprincipes, die aan de basis lagen van het strukturplan zullen bij dit al les een positieve rol ge speeld hebben. In feite bekomt men nu een drievoudig resultaat, ener zijds de verhoging van de at- traktieve waarde van het handelscentrum; ten tweede een belangrijk in breng van openbaar groen voorziening in het centrum en tenslotte de bouw van een aantal nieuwe huizen, die de bewoning in het cen trum terug zullen verhogen. Ten slotte mag toch ook eens geschreven worden dat de C en A eveneens nieuwe tewerkstelling zal teweegbrengen, wat niet te versmaden is in de huidige ekonomische toestand. De groep bestond uit: Pierre] Deyn, Maurice De Pauw, NicL De hainau, An Cobbaut, Maif ®pr( Van Caelenberg, Ingrid Van (f 1? Heuvel, Lena De Wandel] d® Annie Van Nieuwenberg|u9™ Constant De Waele, Mark fn Nl Wolf. (Verslag: Pol Wimfsemi en Willy Hostel" de j itsel feat, v __pan i Heerd Tevens moet gesteld wifden. den dat C en A de pandenlgens de Nieuwstraat aankocfi ook en een periode toen er njover geen sprake was van eierko struktuurplan en toen ied^i een de direktie van het v renhuis verzekerde dat n het gebouw mocht doen v\ men wou Ondertussj werden deze beloften ingh trokken, zoals dit ook beurde na de aankoop vai oud bejaardentehuis van COO in de Nattestraat de Federale Verzekerirf en zoals met het groot h^ en zoals met het groot f renhuis op de Hopmarkt d ASLK en ondertussj doorverkocht werd aan e bekende uitgeverij, die e| alomgekend weekblad reklameblad uitgeeft. VEH Op het Kasteel Terlindcn heeft de stad het Aalsterse liefhebbersvoetbalverbond SETOK ontvangen ter gelegen heid van de jaarlijkse verbroedering met Veerle. Of beter: verzustering. Want het ging hier om de damesvoetbalploe gen van het Vrij Vlaams Voetbalverbond, het Vrij Vlaams Damesverbond dus, en het Verbond Demervallei. Het Is niet de eerste keer dat deze dames het - in een vriendschappelijke wedstrijd - tegen elkaar opnemen. Beide ploegen spelen In de eerste nationale damesafdeling. Aanwezig waren burge meester D'haeseleer. sche pen Monsieur. Roger Van Der Spiegel, ondervoorzitter van het Stedelijk Sportkomi- tee. de voorzitters van beide verenigingen. Roger Van Gocthcm (SETOK. Aalst) en Albert Hermans (Blauwe Sportiva's. Veerle). en Lu- cicn Dc Sutter, algemeen sekretaris van SETOK. Voor het overige bestonden de aanwezigen meestal uit de sportieve jongedames van beide ploegen die het straks tegen elkaar zouden opne men. Dc burgemeester lauwerde Roger Van Goethem als leider van de plaatselijke liefhebbersfedcratie. en gaf een opsomming van de vele voetballers uit Aalst die in grote ploegen roem verwier ven. Hij prees ook het jarenlange werk van SETOK voor wie geen inspanning teveel was om de voetbal sport uit de onverbiddelijke kommerciële geest van onze tijd te halen. Hij had het ook over de sportieve en vriende lijke mensen uit Veerle. «Wie hier vandaag de meeste doelpunten zal maken is niet zo belangrijk, zo besloot de burgemeester, de grote win naar van vandaag zal de vriendschap tussen jonge mensen zijn». Schepen Monsieur vestigde de aandacht op het feit dat vrouwen nog te weinig aan sport doen. De dames moesten nog meer gesensibi liseerd worden om aan sport te doen. Damessport mocht niet meer onderwaardeerd worden. Hij prees in die zin ook het werk van SETOK. en hoopte dat de damesploeg nog lang aan de top in het nationale damesvoetbal zou blijven. Voorzitter Hermans sprak over een fantastisch seizoen, en had een kijkbkoek over Veerle mee als aandenken. Roger Van Goethem stelde het amatcursvoctbal in h teken van de vriendschap. hoopte dat SETOK volgei ®tSt€ jaar zijn tienjarig bestaan ,n Aalst in diezelfde geest k< 6-p0 vieren. "er z Na deze korte toesprak lënt werden natuurlijk ook blo bos men uitgereikt. Van i 2 m voorzitters hoorden we m :r wt dat bij damesvoetbal voo namelijk fair play van belai is. De reglementering terz kc is bijzonder streng, filffl komen dan ook om zo I" zeggen geen ongelukkJ voor. 1 Ter gelegenheid van het jaarlijks tornooi tussen de damesvoetbalbond Setok en een dam voetbalploeg uit het stadje Veerle, werd een receptie gehouden op het kasteel Ter Lindét mo (Hugo) totorij

De Voorpost | 1979 | | pagina 4