Meifeesten in Burst Nina Rosa oogst sukses en veel bloemen te Jette Uit de grond verrezen B.C. Sloebers aktief NESTENS MUSEUM TE MERE Postharmonie maakt goede beurt ia i4 - i.o.ia/y- ue voorpost Vorige zondag hield de aktieve K.W.B. en V.T.B. afdeling Burst zijn jaarlijkse Meifeesten. Na twee voetbalmatchen (K.W.B.-Erpe - K.W.B.-Mere en HW.B.-Burst - V.T.B. Burst) waarbij de K.W.B. voorzitter lijnrechter mocht spelen, kwamen 4 valschermspringers de namiddag bestuiten. Een sukses voor de 4 deelnemende verenigingen. (Mark) /orig weekend werden te Jette de grote volksfees- en gehouden. De organisatoren hadden verschil- ende artiesten uitgenodigd om van de feestelijkhe den iets te maken wat men in onze hoofdstad sinds de wereldekspo niet meer beleefd heeft. Niet Hinder dan 32 verenigingen hielpen elkander om »en goed programma op te zetten. Zij voorspelden <Over Brussel-duizend-jaar zal veel gesproken vorden, maar over de Jetse feesten zal er nog veel neer gepraat worden ✓olgens ooggetuigen is iet inderdaad uitge groeid tot een enorm sukses. Verschillende mensen van Lede en Dmstreken hebben zon dag, ter gelegenheid van iet optreden van hun Nina Rosa de verplaat sing gemaakt. Zij kun- len het dus weten! De «Gazet van Jette» een plaatselijk maandblad /an de sociaal-kulturele -aad, betitelde de zon dag zelfs als de dolste dag. Die zöndag trad Nina Rosa op. Zij werd maanden geleden aange zocht om mee te werken 'ot het welslagen van het programma. Onze Leed- se zangeres ging hier op in. Het werd naar haar zeggen het mooiste op treden dat ze ooit ver zorgde. «Het is zoals steeds: thuis voor de spiegel en op de repeti ties kan men van alles en nog wat. Maar eenmaal op het podium, komt er soms dat beklemmend gevoel en vergeet men de ingeoefende danspasjes, die de melodie moeten kracht bijzetten.» De zangeres voelde zich te Jette echt opgelucht en ««thuis». Het anderhalf uur durende optreden van Nina Rosa werd hierdoor een soort musi- kale show. Ook het re pertoire was nieuw in eengeknutseld. Achter elkaar bracht onze zan geres «Heimatt», ««La Pa loma», «Lill Marleen», «La vie en rose» en «Der Wind». Nadat ze zich even opgefrist had, werd nog een Berliner Polka, «My Happyness» en «Blueberry Hill» gezon gen. Voor het eerst werd Enkele weken terug publiceerden we een foto van dit huis te Nieuwerkerken. Het was met de grond gelijk gemaakt Eens zover ging het vlug terug in omgekeerde richting en op een paar weken tijd staan de muren weerom op een bemoedigende hoogte. Wie zal dat betalen? (Mark) De laatste biljartmatch voor B.C. De Sloebers uit Nieuwerkerken zitten er weer op. Het is nu wachten op komend seizoen. (Mark) STREEKNIEUWS Erpe-Mere een ritmisch lied meege nomen: La folie parade van de Alexanders Ragti me Band werd terecht een sukses. Na «Twi light time» werd «Quan- do, quando, quando» het slotlied van het gewaar deerde optreden van Ni- na Rosa. Zij kreeg onge looflijk veel bloemen aangeboden, waardoor het publiek blijk gaf van een spontane waarde ring. Oud en jong aan vaardde onze zangeres. Bij de aankondiging van bijvoorbeeld «Heimatt» hoorde men opmerkin gen als «'t Is toch nie waar zeker!» Tegelijkertijd werd het optreden een aanleiding tot enkele kontrakten. Na de show werd Nina aangesproken door de pastoor van de Jetse Sint-Pieterskerk. De af spraak is duidelijk: on der begeleiding van een zeer goed orgel (waarop studenten van de Brus selse akademie hun eksamen komen afleg ger,) zal zij in de Kerst- Middernachtmis het Ave Maria van Goeno ten beste geven. Verschil- VOETTOCHT NAAR HALLE Naar brave schone gewoonte zullen zaterdagavond jongelui vertrekken voor een nachtelijke voettocht of bedevaart naar het heilige oord te Hal Ie. In jeugdhuis Dido vertrekt men omstreeks 21 uur. Chiro Mere verzamelt te 20 uur aan de kerk. KIJKEN NAAR PAARDEN Op Pinksterzondag, 3 juni te 15 uur draven paarden uit tijdens een show en wedstrijd voor ponys en paarden, te Erpe. Op de weide van G. Van Gysegem aan de Botermelkstraat hebben 20 draf- en vluchtwedstrijden plaats. Een initiatief van de fanfare Sint-Cecilia te Erpe. NIEUWELINGEN BIJ ORANJE ERPE Voetbalklub FC Oranje heeft een kontrakt afgeslo- ten'met een nieuwe trainer: Edwig D'Haese. Hij is geen onbekende bij Oranje, want drie jaar geleden leidde hij reeds de jeugdploegen. Jean-Baptist Phaff had sinds februari niets meer van zich laten horen, zodat het bestuur hieruit de passende konklusie getrokken heeft. Edwig D'Haese heeft een driejarig kontrakt met FC Kerksken achter de rug, waar hij goede prestaties leverde. Middenspeler Walter Vandenbossche komt ook naar Oranje terug, nadat hij een eerder ongelukkig seizoen bij SK Geraardsbergen doorgebracht heeft. Hij was voor één jaar aan Geraardsbergen afgestaan, zonder dat er sprake was van een definitief kontrakt. Vandenbossche speelde er 7 matchen en raakte toen gekwetst. Hij is gelukkig dat hij opnieuw bij Oranje kan aansluiten. VOETBALTORNOOI ZOALS VOORZIEN Het driedaagse voetbalfestijn van jeugdhuis Dido leverde de overwinnaar op, die ons blad voorop gesteld had. Dido zelf won met 5-6 een finale van Vilok (een ploeg uit Vilvoorde). Deze jongens stonden op zeker moment 5-2 voor. (Zeker dat er tijdens de rust een en ander in de koffie gedaan is!). Jome uit Gijzegem won de kleine finale van Leeuwerik Lede. Alleen de verliezers vonden het tornooi minder geslaagd. (wh) Ook onze politieke figuren moeten voor de bijl. (Mark) Tijdens het lange hemelvaartweekend werd het chirolokaal te Mere bezet door een uitzonderlijk initiatief van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Mere. ««Nesten en zijn lachmuseum» stond er op de affiche. Sekretaris Mevr. Yvonne Janssens mocht in de loop van de vijf dagen heel wat belangstellenden ontmoeten, die glimlachend de ronde deden om de figuren te herkennen. lende bekende koren zor gen nadien voor het religieuze gedeelte van de plechtigheid. Een tweede aangenaam ge volg van het optreden op de Jetse Feestelijkheden is wel dat Nina Rosa aangezocht werd om in vast verband op te treden in het Brusselse. Zij kreeg hieromtrent een verzoek van Nederlandse Kuituur. Natuurlijk aan vaardde de zangeres dit aanbod met beide han den vorige woensdag werden de betreffende kontrakten ondertekend. Wij vermoeden dat nu pas haar werkelijk suk ses zal beginnen... Nog een kleine bijzon derheid om aan te tonen dat Nina Rosa bekend heid verwierf in het Brus selse, voor haar optre den werden niet minder dan vijftig affiches uitge hangen door de gemeen- teplakdiensten. Dit gebeurde van aan de Basiliek tot aan de natio nale bollen van de Hey- zel. Wie had dat ge dacht? Wij durven, in naam van alle Ledenaren, de zan geres een hartelijk pro ficiat wensen en nog veel sukses in het zakenle ven! RDV Kaatsen - Denderverbond Op donderdag 24 mei had te Nieuwerkerken een span nende kaatswedstrijd plaats op het terrein Olympia, achter de kerk. Het plaatselijk vijftal: Valery Baeten, Jozef Van Huffel, Eddy Wellekens, Hubert Van der Haegen en Gas ton Steeman, moesten het opnemen tegen de sterke ploeg van Berlare die bestond uit: Willy Van den Meersche, Jozef Vlaminck, Patrick Molin, Etienne Van den Helle en Gaston Van Hauwermeiren. Het was een spannende wedstrijd waarin de spelers prachtige «staaltjes» van kaatswerk lie ten zien. Maar toch moest de plaatselijke klub de duimen leggen met 12-15 tegen het zeer sterke Berlare die de leiding heeft in het klassement. Naar aller waarschijnlijk heid zal de beslissende match doorgaan op 15 augustus te Erpe. Een dag die voor de kaatsliefhebbers niet zo gauw zal vergeten worden. En op zondag 3 juni 1979 te 14u30 richt de Kaatsklub Olympia Denderverbond ook een kaatswedstrijd in en dit tegen de ploeg Popeyes. Alle supporters worden ver wacht! Vorige woensdagavond had de plechtige ope ning plaats van een vijf daagse tentoonstelling van levensgrote «figu ren» uit politieke, film en sportwereld, geschil derd door ene Delneste uit Kuurne. Er bleek uitzonderlijk veel ge meentelijke belangstel ling: naast burgemees ter P. De Lat telden we 9 aanwezige raadsleden. Sekretaris Yvonne Jans sens verwelkomde ieder een op deze «unieke» tentoonstelling. Ze was gelukkig dat de BGJG een dergelijk uitzonder lijk initiatief kon nemen. Nesten zelf gaf een toe lichting op een joviale (voor hem typerend) ma nier. Voor hem beteken de deze tentoonstelling heel wat, want Mere heeft Nesten bekend ge maakt. Toen Lucien Van Impe de toer won en hij hier aankwam om Van Impe's hoofd op de muur van 't kafee te schilderen was hij blij verrast door de sfeer die hier toen heerste. Het was later voor hem ook een hele eer de door hem geschil derde muurkarikatuur te rug te vinden in het ««Tijdschrift voor Open baar Kunstbezit» als voorbeeld van de heden daagse kunstuitingen. Dus draagt hij Mere op een heel apart plaatsje in zijn hart. Hij zal nooit vergeten dat hier de bakermat van de erken ning van zijn werk ligt. Mere is zijn tweede thuis... Voor hem is dit werk puur plezier. Hij verkoopt geen enkele plaat. Slechts enkele postkaarten van zijn kari katuren vormen enige bron van inkomen... naast zijn werk bij de BRT. Burgemeester Prosper De Lat was blij verwon derd door het werk dat hier te zien was. Hij noemde het «eens iets anders», maar meer dan de moeite waard om bij elke karikatuur even stil te staan. Hij feliciteerde Nesten met zijn onge woon doch aansprekend werk. Tuurlijk moest hij er even bij vermelden dat r Mere nu deel uitmaakt van de fusie Erpe-Mere tgi en dat Nesten aldus eei tweede thuis gevondei heeft, niet in Mere, maa in het zoveel groten Erpe-Mere. Daarop ver klaarde hij de tentoon stelling voor geopend. De volgende dagen wan delden de bezoekers tus sen de vlagen door een: rustig in en uit. Zondag namiddag was het bij zonder druk, toen de kin deren mochten deelrn men aan een tekenwe< strijd. (VIM-wh jong itgeb *4ze. i as aa Op de verkeersvrij gemaakte Grote Markt konser- teerde verleden zondagvoormiddag de Aalsterse Post harmonie onder leiding van Edgard Branckaert De er geleverde prestatie Begonnen werd met een door een korps met flinke denderende, oude doch bezetting verdiende wel immer suksesvolle mars meer belangstelling dan «Sons of the Brave», goed enkele luierende zondagse genuanceerd, met mooie terrasjesmensen, een paar zwellingen in het trio doch kuierende oude dames, de met te weinig gepronon-* laatste lichting van de deel- ceerde triolen, nemers van de Nationale Negatief moeten we wel VAB-autozoektochten en, vernoemen het totaal ont- naarons toekijken, een tien- breken van enige informtie tal werkelijk geïnteresseer- over het programma zelf. Ik den spreek dan nog niet van Dit is echter geen uniek fe- kommentaar bij komponist nomeen maar één dat zich of stuk maar gewoon van Zeer innige passages wis- regelmatig bij muziekkon- het aankondigen van de selden af met mooie koper- serten te Aalst voor om het verschillende stukken. Kon ensembles waarbij de duif even welke maatschappij er geen stencilletje af? We jes (ja, die zijn er nu op de herhaalt. Hoorden we er waren trouens niet de eni- Markt, pikkend in resten van niet. vóór enkele jaren, het gen die erom vroegen. pakjes friet) wel even op- nex plus ultra, de «Gidsen», «Dark Eyes» (Tes Yeux schrokken maar die ons wel een briljant konsert verzor- noirs) werd gebracht in een konden bekoren, gen voor een twintigtal luis- lange, enigszins gebreide Een eveneens uitgebreide teraars. bewerking Alleszins tech- selektie op Show-Boat van Pluspunt was wel dat het nisch moeilijk met veran- Jeroom Kern kwam dan aan storend geluid van voorbij- derende toonaarden, maten bod met flaterende melódië- razende auto's er nu niet en tempi en met een ver- en en de weerkerende Old meer bij was. dienstelijk alt - sax - solo. Man River, melodie die het De kindertekeningen werden stuk voor stuk van dichtbij bekeken en gekeurd. Een aandachtige' jury in diskussie over een «meesterwerk». José D'Haese, Hein Mallfroid, Hesten himself en!" Guido De Geyter nemen hun taak ernstig op. (Mark) IL lL M Yvonne Janssens, sekretaresse van de B.G.J.G., paste haar inleiding bij de opening van deze tentoonstelling aan. Ze deed het met een lach. (Mark) altijd doet. Waren sommige overgangen minder ge slaagd en klonken klarinet ten in de hoogte soms even te laag, toch werd bet een zeer genietbare vertolking die we naar waarde schat ten. Na modern gesinkopeerde stukken volgde, als afwisse ling, de meeslepende «Goud en Zilver» wals die oudere mensen deed mee- neuriën en de benen deed jeuken. Een wals uit de tijd] van toen doch eeuwig,mooi. Hiermee was de kous waar-I schijnlijk niet af doch wen 'gens andere verplichtingen! konden we onmogelijk Ian4 ger blijven, in de mening! verkerend dat we waar-| schijnlijk wel van de hoofd schotels hadden meege-i snoept. Aan dirigent, bestyur en: muzikanten, van harte'pro ficiat.

De Voorpost | 1979 | | pagina 14