w TUINFEESTEN VOOR GEHANDIKAPTE KIND T J. MENSEN VIET «ART EN ZIEL SCHEPPEN WIJ ONS ZELF EEN BETER LEEFKLIMAAT? MEERDERHEID DANST NAAR PIJPEN VAN OPPOSITIE mpian van Editie Aalst r niet erg vriendelijk VANDALISME IN DE STAD VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN GEMEENTERAADSZITTING LEDE De Voorpost itstuk op d inism schrij lege lij noj kandi tite ÏENC VRUDAG 1 JUN11379 32- JAARGANG NR. 22 - 22 F zatei teft nsch straa DUW» pari 5 sup zeke uur '.V.G een uitgave van Deze krant zal in de toekomst regelmatig artikels publiceren die gewijd zijn aan volksbuurten en volkse figuren. Ze worden allebei zeldzaam. Wij willen ze uit de vergetelheid halen vooraleer ze definitief verdwenen zullen zijn Als eerste in de reeks komt de Schietbaan aan de beurt, bij de ouderen beter gekend als den Tir, bij vele jonge mensen zelfs totaal on-bekend! Er wonen mensen, waar een deftige dame en een netge klede heer misschien minachtend op neer zullen kijken, maar het zijn daar mensen, doodgewone mensen zoals we toch allemaal zijn. Tegenwoordig vergeet men echter liefst zo gauw mogelijk zijn bescheiden afkomst, men schaamt er zich over, men liegt erom. Men maakt een onderscheid tussen blanken en mensen van een ander ras. Iemands waarde wordt gemeten aan het merk van de wagen waarmee hij rijdt, het huis dat hij bewoont, de kleren die hij draagt. Maken de kleren dan werkelijk de man? Klopt onder krea- ties van Cardin, Yves Saint Laurent, Dior ook nog een hart? Schuilt onder het vlekkeloze pak van die fijne mijnheer en onder het peperdure bloesje van die dame een waarachtige mens? Misschien wel. Maar wie zijn oorsprong verloochent, wie het schaamrood naar de wangen stijgt omdat zijn grootvader een dokwerker en grootmoeder een wasvrouw was, dat is een huichelaar zonder meer. Men mag terecht fier zijn ais men van eerlijke mensen afstamt, hoe nederig die ook waren. Op regelmatige tijdstippen worden slogans de wereld in- geslingerd over de mens die centraal moet staan omdat mensen zo belangrijk zijn. Welke mensen? Alle mensen! leder mens is een individuele schepping met een eigen unieke persoonlijkheid en een ziel. Er bestaan nog mensen die het leven niet zo nodeloos ingewikkeld maken, elkaar toch vrank in de ogen kijken en hun mening durven zeggen. Maar die in ogenblikken van echte nood toch steeds bereid zijn een deeltje van hun bescheiden bezit aan een ander af te staan. Voor dat soort mensen hebben wij geopteerd. Wij hebben met hen gesproken, de simpele dingen uit hun leven opgetekend. Wij hebben gepoogd een beeld te schet sen van wat ze zijn, wat ze denken en voelen. Mannen en vrouwen met klinkende namen en ronkende titels komen vaak genoeg in het nieuws. Nu is het de beurt aan de «kleine» mensen met een groot hart. C.A.T. »t de medewerking van Kiwanis Aalst, organiseert I Beschermkomitee voor het mentaal gehandikapte ld van het R.I.B.T.O. Aalst, op 23 en 24 juni eerstko- Ind, haar tweedaagse tuinfeesten in het park van het ♦steel te Hofstade. Op het domein zal een reuzegrote Jit van de 23 log. Wing van de luchtmacht neergezet ♦rden. Dank zij de inzet en de samenwerking van de ^n Louis Hemmeryckx (voorzitter va het Be Herman (ties te voorzien. Reeds van 20 juni af, kun- de Koninklijke Harmonie De nen een tentoonstelling Oude Garde, loopt, met als tema: «Het Om 20 uur worden de mu- kind in de schoolgemeen- ziekliefhebbers uitgenodigd schap» De organisatie inde reuzetent voor een op- hiervan gebeurt door het treden van de Family Band Ministerie van Nederlandse en de alombekende Digno u - Kuituur, dienst bijschoolse Garcia, de man die reeds rmkomitee), Herman Leemans (direkteur aktiviteiten. in samenwer- speelde voor keizers, ko- T.O.) Gustaaf Renders en Hubert Callebaut kjng met de Koning ninqen en prinsessen... irkmeesters), Willy De Clercq (beheerder R.I.B.T.O.) Boudewijrvstichting, het De boezemvriend van Sal- de mensen an het associatief beheer, is het moge- sekretariaat van het Jaar vator Dali (il est mon meil- geworen een geweldig programma met allerlei at- van het kind. leur ami sur cette ™e!)lal Zaterdag 23 juni wordt dan twee maal gedurende 45 de definitieve startdag, minuten optreden. Nadien Door de aanvraag van CSC kan men nog genieten van Erpe-Mere en onder auspi- de Pnnsencaemere met de ciën van het Ministerie van Brasil Tropicana Alosta. Volksontwikkeling en Ne derlandse Kuituur, is het mogelijk geworden de jeugd eens ekstra te venwennen met een grootse kinderna middag in het cirkus Johny. Dank zij de steun van minis ter Mare Galle zal dit cirkus een speciaal programma brengen. Al wandelend door het domein, kan men even verpozen en deelne men aan de verschillende UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41 19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00AALST In aanwezigheid van minister Mare Galle, de schepe nen Van den Eede, De Neve, Roels, Blommaert en natuurlijk ook mevrouw De Maght. schepen van Leef milieu, werd vrijdag jl. de Eerste Webtentoonstelling Ook Minister Galle en schepen De Maght waren vol belangstelling. (Hugo) Leefmilieu geopend. Schepen van Personeel en Volksgezondheid Antoon Blommaert verving de bur gemeester, die verontschuldigd was. In zijn openingsrede felici teerde hij de initiatiefneem ster mevr. De Maght en haar dinamische staf. In de tweede plaats dankte hij minister Galle, wiens depar tement met een indrukwek kend mooie stand aanwezig was. Volgens de heer Blommaert een bewijs dat de bekommernis om het mi lieu ook tot de hoogste be- leidsniveau's is doorge drongen. Van de hoogste instanties tot de eenvoudigste en de jongste mensen is men er zich tegenwoordig terdege bewust van geworden hoe belangrijk het is om wat minder kwistig met onze na tuurlijke rijkdommen om te gaan springen. 3 Zo zouden we het liever nooit meer zien: een beeld van de Aalsterse Ballonvijver, toen die vorig jaar werd leegge- trokken om de vis er af te halea Wandelen in het stadspark, er vissen of er spelen: alle maal fijn natuurlijk. Maar lege blikjes of flessen in het water kieperen is nu niet bepaald milieu-vriendelijk! (CAT) Nadat enkele weken geleden de ruiten van de Bona parte in de Korte Nieuwstraat aan diggelen werden gegooid, sneuvelden ook de ruiten van cafee Bristol aan de Grote Markt. Welk soort vlegels is hier aan het werk? Het was de bedoeling om Maar het is niet alles: van de verkeersvrije Grote goedmenende kafeehou- Markt van Aalst een plekje ders hadden zich bloem- te maken, waar de jachtige, bakken aangeschaft en op- op>gejaagde voetganger gevuld met viooltjes en even zou kunnen verade- plantjes om hun terras wat men op te smukken en het De jongste topdag gaf ons stadsbeeld op te vrolijken, reeds een voorsmaakje van Bloemen voor iedereen, die wat dit kan worden. ook 's nachts bleven buiten- Enkele mensen schijnen dit staan, niet zo erg te appreciëren: Ze waren erechter aan voor tijdens sommige weekends hun moeite. Vorige week. in vinden enkele knettergekke de nacht van dinsdag op knapen er een duivels ge- woensdag. werd een noegen in om in razende bloembak van het terras vaart met hun zware moto- van kafee De Beiaard ont ren over de makrt te scheu- vreemd en later vernield te ren. Er is zelfs een automo- ruggevonden op het Keizer- bilist die de afsluitingen om- lijk Plein Alsof dat nog niet vergooit om dan in dolle voldoende was, werden de vaart over het plein te stui- volgende nachten plantjes ven! uitgerukt en wat verder Mensen die dachten, dat ze weggegooid. Een prpttige nu eens rustig in het hart nachtelijke bezigheid! van hun stad zouden kun- Kan dit nog langer blijven nen wandelen zonder duren? voortdurend links of rechts Of steller) alle burgers, in te moeten kijken, komen samenwerking met de poli- bedrogen uit: op sommige tie. resoluut een einde aan ogenblikken is het hier nog dergelijke praktijken? gevaarlijker dan overal el- C.A.T. ders in de stad! tuinspelen, die er georgani seerd worden door Jeugda telier Klakson Van de fees telijke stemming gaat men gebruik maken om de nieuwe gebouwen van het internaat officieel in te hul digen. De ministers Ra- maeckers (Nationale Op voeding) en Dr. Mare Galle (Nederlandse Zaken) heb ben reeds laten weten dat ze graag aanwezig zullen zijn. Ook burgemeester D'haeseleer en vele andere personaliteiten werden uit- kasteeltje te Hofstade (internaatsgebouw van het RIBTOi genodigd Tijdens de recep- 90) tie zal men kunnen genieten van een kiosk-konsert van Vorige maandag 28 mei vond in Lede de aerde ge meenteraadszitting van 1979 plaats. Andermaal is deze verlopen voigens het scenario dat we nu reeds meer dan een jaar kennen. Bij de meerderheid ontbrak andermaal raadslid mevrouw Siau, dit wegens aansle pende ziekte, zoals beweerd wordt. Desondanks wordt zij regelmatig opgemerkt in Lede, zelfs nog diezelfde maandagnamiddag zagen wij haar. - 90) Gevolg van haar afwezig heid in de raad is een meer derheid en oppositie die even sterk staan. Dus heeft de oppositie in feite de touw tjes in handen op dat ogen blik en doet zij met de inten ties van de meerderheid wat zij wil Voor ae agendapun ten waar er geen zware problemen rijzen of er geen addertjes onder het gras zitten zijn er ook geen pro blemen, de oppositie houdt niet tegen om tegen te hou den, zij helpt op dat vlak de gemeente bestuurbaar houden Anders is het evenwel gesteld als er één of ander moeilijkheidje de kop op steekt. Dan komt burgemeesterGravez in ak- tie Door eindeloos praten en laten praten poogt hij dan to<^i nog het punt uit de brand te halen zoals vooraf gepland werd door zijn schepenkollege. Blijkt dit onmogelijk, dan begint hij te schipperen met kompro- missen om enigszins tege moet te komen aan de eisen van de oppositie, maar met de .bekommernis zo weinig mogelijk het gelaat van de meerderheid te schenden. Aldus gebeurt het dan dat een diskussie vrij lang uit loopt, tot soms zelfs bij het uur, zoals dat het geval was vorige maandag bij de wijzi ging van het rooiplan van de Speckaertweg te Lede. Bij dergelijke diskussie is het schering en inslag dat raadsleden onder mekaar de zaak bespréken of be twisten, er allerlei andere zaken bij betrekken, heen en weer lopen in de raads zaal, soms zelfs vlug een pintje gaan pakken. Van enige georganiseerde dis kussie is er op dat ogenblik dan geen sprake meer tot iedereen praktisch uitge- luwd is, tien keer hetzelfde gezegd is en de burgemees ter dan begint met het uit zoeken van een kompromis om tot een stemming te kunnen overgaan. De oppositie bleek^ vorige maandag evenwel weinig te willen weten van dergelijke kompromissen. Bij een vier tal diskussiepunten wist zij haar wil op te dringen aan de meerderheid.

De Voorpost | 1979 | | pagina 1