lokeren verliest EFA-zekerheid op slotdag Algemene statutaire KAVD vergadering maat voor niets Alois De Rijcker: «Schrapping Lokeren al te voorbarig» srste Nationale C. Luik - Sporting Lokeren 3-0 Aalstenaar Maurice Martens blijft RWDM-kapitein OF HA!ZE Niet zoeken naar verantwoordelijkheden, maar werken aan nieuwe toekomst De Voorpost - 1.6.1979 - 21 iohnsen kopt nipt naast het Luikse doel. (FC Luik- ipektakulair h Ten 3-0). Iels) De Voorpost VRIJDAG 1 JUN11379 SPORT Lokeren heeft zich tijdens dit voetbalseizoen niet alleen op sportief gebied in de publieke belangstel ling gespeeld maar haalt op dit ogenblik ook alle krantekoppen in verband met een geschil tussen de Wase topclub en de voormalige trainer Han Grijzen- hout, die voortijdig de laan werd uitgestuurd, mee' bepaald in de maand april van vorig jaar. Lokeren is totnogtoe en is dat ook niet van plan niet inge gaan op de eis tot schadevergoeding ten belope van een som van 2.500 000 Belgische frank aan het A- dres van de heer Grijzenhout wegens kontraktbreuk. Het legde dus de beslissing van de arbitragekom missie om de eerste schijf van 500.000 frank te beta len per eind maart naast zich neer en maakte op zijn beurt de zaak aanhangig bij de rechtbank van eerste aanleg, met het verzoek de uitspraak van de arbitra gekommissie te vernietigen. Eén en ander is onder tussen helemaal niet duidelijk. Ondermeer is daar het feit dat de advocaat van Han Grijzenhout wel gevraagd heeft over te gaan tot de schorsing van Lokeren wegens wanbetaling, maar nagelaten heeft de uitvoerbaarheid daarvan aan te vragen'. Beide partijen schijnen trouwens niet helemaal op de hoogte te zijn van de reglementering die ter zake van kracht is. Ook Manager Alois De Rijcker kon ons geen pasklare stand van zaken weergeven. De heer De Rijcker vertelde niets meer in feite door te verkla ren dat de zaak nu per 1 juni, dat is vandaag, opnieuw ter sprake komt, maar dat men op dat ogenblik hele maal geen definitief nieuws moet verwachten. Eén ding is echter wel zeker. De zaak heeft dermate publiciteit gekregen dat men in de media maar al te vroeg is gaan insinueren dat Sporting Lokeren van de Bondslijsten zou worden geschrapt. «Het is duide lijk» aldus de Lokerse manager «dat het al te simplis tisch zou zijn om dat zomaar te laten gebeuren. Der gelijke verhalen zijn natuurlijk al te voorbarig, dat laat men nu immers niet zo maar ongemoeid. Op 1 juni weten we allicht al meer, maar definitief klare wijn wordt pas later geschonken, daarom is de procedure al te kompleks». Ben Coignau net de beste bedoelingen gestart Lokeren heeft het in Luik niet kunnen waarmaken, tan nu enkel hopen dat Anderlecht de Belgische Beker wint om nog in aanmerking te ;n voor Europees voetbal. Dat kan natuurlijk, maar ontegensprekelijk is deze neder- :gen Luik ergens de anticlimax op lang gekoesterde verwachtingen. Het zat alleszins ting niet mee dat de Walen de punten nog nodig hadden. De motivatie van de thuisploeg (it behoud te verzekeren heeft het blikbaar gehaald op de ingesteldheid van Lokeren het behalnien van een Europees ticket. Sporting stuitte overigens op een niet te iurwen Sljivo in de thuisploeg. Hy was foerier en afwerker in een verbeten strijdend is elftal. echter het ene voetbalnummer na het andere uit zijn technisch toch wel knappe voeten. Het eerste Luikse doelpunt zou dan ook van hem komen, al ge beurde dat vanop ruim 25 me ter, met een onverwacht af standsschot voorbij een ver bouwereerde Bob Hoogen- boom, die zich verkeek op een tegen Velkeneers afgeweken bal. Keeper Daenen had aan de overkant wel meer geluk toen een bal tweemaal tereke op de d war slat maar niet in zijn doel belandde: Somers had hard af gedrukt en de Luikse portier Beker wint, komt er een nieuwe plaats in de UEFA- kompetitie vrij voor een Bel gisch deelnemer. Daar hoopt men nu op bij Sporting. Dat Europees voetbal zou maar al te welkom zijn, niet alleen om het prestigen, maar des te meer voor de financiële inbreng van een paar kassuksessen. Het had natuurlijk veiliger en definitief gekund met een overwinning tegen dit be dreigde FC Luik, maar daar beschikte het voetballot anders over. Ben Coignau Gudjohnsen tracht tevergeefs bij een bal te geraken om keeper Daenen te bedreigen (FC Luik-Lokeren 3-0). (ds) iver nummer van Larsen (FC Luik- ng Lokeren 3-0. (ds) Als verzachtende omstandig heid kan men voor de ploeg uit Daknam voorzeker de afwe zigheid van kapitein René Verheycn inroepen, die met teveel geel voor deze wedstrijd verstek moest laten gaan. Het is spijtig voor René dat zijn ploeg hem juist nu in deze cru ciale partij moest missen. Het draaide niet rond bij Loke ren, dat meer dan zijn handen vol had om een enorm bedrij vige Sljivo aan banden te leg gen of dat tenminste te probe ren. Luik toonde zich over igens al gevaarlijk in de aanhef van de wedstrijd. Sljivo had hiertoe Quranta aangespeeld die Binet een kopbal op een scrveerblaadje aanbood, maar deze slaagde er nog in, totaal ongehinderd overigens, nog naast Hoogenboom's muit te I mikken. Even later volgde er een tweede doelkans met de zelfde akteurs maar nu miste Quaranta. Het enige wapenfeit van een terug slagvaardig Lo keren was een maneuver van Henrotay met Lubanski, die de bal prachtig achterwaarts naar Gudjohnson doorspeelde, maar deze verkwanselde de doelkans met een schot naast het doel van keeper Daenen. Ondertussen schudde Sjlivo Larsen en Mommens volgen een duel van Maurice De Schrijver (FC Luik-Lokeren 3-0). (ds) Aantal toeschouwers: 23.000 pers, Quranta, Sljivo, Le- bokste het leder tegen de lat Scheidsrechter: de heer Pon- cloux, Binet (88' Lonneux) SPORTING LOKEREN: waarna de bal bij Larsen te- rechtkwam die opnieuw tegen Doe|p„n,e„: 19' Sjlivo 1-0; Hoogenboom, Ingels (62'' de dekl.il srhnot Het ral met -> r>. r b. ■Ie' René Verheven moet lijdzaam vanop de invallersbank het muken (FC Luik-Lokeren 3-0). (ds) zijn ploeg de deklat schoot. Het zat niet mee voor Lokeren, al dient ge zegd dat de 1-0 voorsprong van de Walen op dat ogenblik geenszins overdreven was. Daarvoor hadden de Luike naars ai een paar open doel kansen gemist; die reeks werd bovendien nog aangedikt door ondermeer een grandiose mis ser van De Groote. Toch zou het bijna een uur duren voor aleer Lokeren tegen een tweede treffer moest aankij ken. Na de rust ontketende de thuisploeg een dol kwartiertje waarin de tweede goal viel. Lecloux was doorgebroken en maakte aanstalten om de bal voor te zetten naar een mede- maat, bedacht zich blijkbaar en schoot dan prachtig num mer twee in de winkelhaak binnen. Een onthutste Hoog enboom had zelfs niet gerea geerd. Lokeren vocht terug, vertwijfeld, met nog een sprankeitje hoop om de bakens te verzetten, al zag de situatie er op dat ogenblik al verre van schitterend uit. Het was echter boter aan de galg, want nog geen tien minuten later voltrok dezelfde Lecloux met een tweede treffer het allicht Euro pees vonnis van Sporting, dit na samenspel met Binet en Debougnoux. In de vijf laatste minuten van de wedstrijd zat er voor Daknam eens te meer niets meer dan pech in toen ook nog Lubanski na een hoekschop voor de derde keer op de deklat schoot! Het zat ronduit tegen voor Lokeren dat ook dit ene tegendoelpunt niet gegund werd. Daarmee werd ee kompetitie in feite in mineur afgesloten. Weken werd er hard gestreden voor het bewerken en behou den van een derde plaats. Standard geraakte uitgerekend op de laatste speeldag en op bezoek bij gebuur Beveren aan de twee punten die hel automa tisch recht op Europees voet bal geeft. De zolang bevochten derde plaats in de rangschikking ging hiermee verloren. Enkel in dien Anderlecht de Belgische 54'Lecloux 2-0; 62'Lecloux Cornelissen), Dalving (71' 3-0 Noliet), Velkeneers, De F.C. LUIK: Daenen, Han- Schrijver, Henrotay, Somers, nay, Philips, Medik, De Mommens, Gudjohnson, Lu- Groote, Debougnoux, Kuy- banski en Larsen. Het is normaal dat tijdens een transferperiode het ene fantastische verhaal het andere de kop tracht in te drukken. Zo lazen we in de voorbije dagen dat de Aalstenaar en populaire voetballer bij uitstek, Mau rice Martens, om den brode nog steeds onder kon- trakt bij RWD Molenbeek, vanaf volgend seizoen bij de Brusselaars de funktie van veldtrainer zou worden toegewezen. Het bericht leek ons al te eigenaardig om waar te kunnen zijn na het persoonlijk uitste kende seizoen van de RWDM-kapitein. We konden Maurice niet bereiken omdat hij al op weg was naar Sclessin voor een benefietwedstrijd voor Luikenaar Christian Piot, maar uit zeer nabije en betrouwbare bron konden we toch vernemen dat er van enige trainersfunktie, waar dan ook, maar evenmin bij RWDM, op dit ogenblik sprake is. Waarom zou het trouwens, de RWDM-kapitein voetbalt als in zijn bes te tijd; alleen, hij is de dertig voorbij, en dan heeft men dikwijls willens nillens, maar wel ten onrechte, bij vele (pers) mensen alle publiciteitskrediet verlo ren, tenzij om het publiek diets te maken dat de speler in kwestie als aktief voetballer is afgeschre ven... (bc) De algemene statutaire vergadering van de KAV Dendermonde kende wel wat belangstelling vanwege de supporters en spelers. Hadden velen allicht verwacht dat tijdens de bijeenkomst zou worden verwezen naar verantwoordelijkheden en gezocht naar mogelijke oorzaken, dan ontzenuwde uittredend voorzitter Piret al deze verwachtingen door in een lange toespraak erop te wijzen dat men niet naar dit alles moet zoeken. Integendeel, hij vond dat het ogenblik was aangebroken om hand in hand, als goede vrienden te werken en te ijveren voor een heropstanding van het Dendermonds voetbal. Ook de bestuursverkiezing liep uit op een maat voor niets. Al blijkt uit de behaalde stemmen dat voor de ene kandidaat meer waardering werd opgebracht dan voor de andere. Hoofdelement is dat de drie nieuwe kandidaten die doo Club '57 werden vooropgeschoven, met name M. Vander Cruys- sen, G. De Pauw en Van den Bergh en door voor zitter Piret in zijn toe spraak als een welgeko men versterking werden begroet, door de verga dering werden verkozen. Tot een verdeling van de taken is het nieuwe bestuur evenwel nog niet gekomen. Wel werd o- vergegaan tot de oprich ting van twee kommis sies, enerzijds een die bevoegd is voor de finan cies en anderzijds een groep die verantwoorde lijk zal zijn voor de transfers. Pleidooi 'pro domo' Zo kan men best de toespraak van voorzitter Piret noemen. Hij bena drukte dat er dringend behoefte is aan vernieu wing, maar die komt helaas te laat. Naar verantwoordelijken en verantwoordelijkheden zoeken zou volgens hem totaal verkeerd zijn en de beweringen als zou het bestuur onbevoegd zijn en de trainer voor niets deugen, veegde hij van tafel. Bovendien, aldus Piret, is de uitspraak als zou KAVD failliet zijn totaal uit de lucht gegre pen. De 674.000 fr. die men moet betalen bete kent nog geen ramp. Hij verwees verder naar het gemiddeld aantal toe schouwers dat men mocht begroeten: 528, of heel wat minder dan de 2.460 toen men nog in eerste provinciaal speel de. Dit geringe toe schouwersaantal heeft uiteraard ook financiële gevolgen en wel een aderlating van 1.325.700 fr. De vraag waaraan dit gebrek aan belangstel ling te wijten is, beant woordde voorzitter Piret als volgt: «We liggen zeer ongunstig. Lokeren, Beveren, Sint-Niklaas en AA Gent zijn haast naas te buren.» Vervolgens maakte hij vlug de sprong naar de toekomst. KAVD moet zo rap mogelijk weer pro- Lees door p. 22 moveren naar bevorde ring en dan naar derde nationale, want «we zijn er voor rijp. We hebben de terreinen, de verlich ting en ook de nodige kantines» aldus de voor zitter, die blijkbaar ver gat dat men ook spelers moet hebben. Nadien gaf de voorzitter nog enige toelichting op de financiële toestand van de klub. «Beschikken we over een enkel miljoen, dan hebben we een boni in plaats van een mali», zo verduidelijkte hij, waarop hij vervolgde dat de schuld drie miljoen bedraagt, waarvan even wel 500.000 fr. binnen de 7 jaar maar moet worden terugbetaald en dat er 1,1 miljoen frank is terug te betalen aan bestuurs leden. Maar die zullen daar niet naar vragen, zo maakte voorzitter Piret het financiële hoofdstuk rond. Is er dan nog het be stuur. De bestuursleden hebben zich steeds ten volle ingezet, en wan neer al eens iemand op een wedstrijd ontbrak, dan was dat omdat hij op dat ogenblik belangrijker zaken voor de klub te

De Voorpost | 1979 | | pagina 21