Kompetitieafscheid in mineur 1 l S.K. Beveren - Standard 1-2 Beveren viert zijn helden Algemene Statutaire KAVD Vergadering WFFJEiS Panorama, weekblad voor man en vrouw 3e fn. 22 - 1.6.1979 - De Voorpost Landskampioen Beveren beeft een tweede nederlaag in zijn eigen uitverkochte Freethiel niet kunnen ontlopen. Het was de normale gang van de logika toen in de tweede helft een voordien ongeremd en fris spelend Sportkring door de knieën ging en het met meer verbetenheid knokkend Standard definitief op voorsprong kwam. SK heeft negen maand lang moeten vechten: aanvallen, verdedigen of terugslaan. Het had na vijfenveertig minuten niet meer de fyzieke of mentale paraatheid om er alles uit te persen, daar waar het voor de rust het nerveuze Standard nog wel wist te counteren met een achtentwintigste treffer van de onvolprezen Albert. De talloze vieringen zonder einde van de afgelopen weken bezorgden de Waaslanders fluwelen benen en daar kan je het robuuste Standard niet mee verslaan. Het werd dus een sportief afscheid in mineur voor het eigen publiek dat ook al naar het verre Limburg had moeten trekken om zijn favorieten de titel te zien grijpen. De geel-blauwe aanhang liet het echter niet aan zijn hart komen en overrompelde het terrein onmiddellijk na het eindsignaal. Vermits ook de rouches dolgelukkig waren met de plaatsing voor de UEFA-cup was het feest kompleet. De ereronde kwam er echter niet: de spelers wensten immers het vege ljjf te redden en waagden zich nadien niet meer op de grasmat. Jean Janssens schiet in een moeilijke pozitie nog naar doel (Beveren-Standard 1-2). (pm) Een vrij snelle start van beide ploegen met een gedekontrak- teerd en fris spelend Beveren, een nerveus en eerder voor zichtig akterend Standard. De belangen waren voor de Lui kenaars immers erg groot. Renquin verhuisde naar de rechterbackplaats en Gerets werd uitgespeeld als offen sieve middenvelder. De ge baarde Limburger zou de thuis ploeg dan ook voor de groot ste problemen plaatsen. Problemen ook voor de toe schouwers want na een kwar tier spelen stonden nog zeker duizend man buiten aan te schuiven, terwijl men op de weer verkleinde Freethiel als haringen in een tonnetje opeengepakt stond en zat. Het eerste gevaar kwam van Standard toen Hofkens een in terceptie miste en Gerets staal hard in het zijnet knalde. Daarna kwam Beveren gelei delijk sterker op zetten en ging de zenuwachtige Luikenaars in het verweer duwen. De Waas landers gaven het beste van zichzelf en met name Cluytens diende herhaaldelijk foutief gestuit. Een halve omhaal van Jans sens werd geblokkeerd en op een vrijschop van de aanvoer der kwam Jespers een fraktie van een sekonde te laat om het doorgekopte balletje van Al- bert in doel te verlengen. De gevaarlijk slalommende Graf noopte Buyl tot een pa niekerig toegestane hoekschop en Albert kwam mee achteraan om te verdedigen. De Duitser deed dat uitstekend, rukte snel op via een dubbelpass met Janssens om tenslotte Cluytens met een magnifieke pass in de diepte te sturen. Een mislukte voorzet deed de mooie aktie echter teniet. De ontnuchtering kwam even later toen eerst een zondvloed uitbrak boven het stadion en Onal van ver naar doel schoot. De bal week even af, botste en de verraste Pfaff was een ge slagen man (0-1). Dat was tegen de gang van het spel in maar een rustig Beve ren zette orde op zaken op een erg klassieke manier. Een knal van de spurtende Cluytens le verde een hoekschop op, ge trapt door Jean Janssens. Die vizeerde het hoofd van Albert en Erwin kopte onhoudbaar binnen, ook al ging Poel er met volle overtuiging tegenaan (1-1). Nauwelijks een minuut later ging de Duitse topskorer opnieuw dreigend de lucht in maar bonkte ditmaal tegen het hoofd van Poel. Beveren bleef nog een tijdje zwierig spelen, maar moest stilaan toezien hoe Standard meer en meer in de wedstrijd kwam. Een uiterst gevaarlijk inzenden van Sigurvinsson bracht een ietwat onzekere Pfaff in verle genheid. Rond het halfuur bouwden de rouches aan een schitterende kombinatie via Graf, Onal en Gerets, maar de internationaal schoot de open kans verloren. Bij Beveren bleef Janssens, nochtans ongesteld, de toon aangevende figuur, zodat ook scheidsrechter Van Langen- hove het niet nam toen de doorspurtende linksbuiten door Graf vrij brutaal werd ge stuit. Hij haalde meteen geel boven. Beveren hield voorlo pig gelijke tred en dreigde nog via Cluytens en Stevens. ZIEKE JANSSENS Voor de tweede helft liet de zieke Janssens het afweten en kreeg Fred Truyens nog eens zijn kans. Een strakke wind en de neergutsende regen bemoei lijkten het karwei, ook voor de doelmannen. Zo loste Pfaff een schot van Onal, zonder dat een Standardspeler dit kon af straffen. Standard bleek niettemin toch weer geremd door de zenu wen! ast en toonde zich onzui ver in zijn akties. Daarenbo ven wist het rivaal Lokeren in het verlies in de eigen vurige stede, zodat de Walen ook op een drawn spekuleerden. De boeiende fazen bleven schaars. Een mooie vrijschop van Stevens dwarrelde net over het kruishout en aan de overzijde kon Renquin in duel met Truyens net niet besluiten. Beveren wankelde even na een uur spelen toen een loeier van Dematos in eerste instantie werd afgeweerd door Pfaff en het hernemen door de in de weg staande Graf werd opge- Vandaag vrijdag is het feest in Beveren. Dat is niets nieuws, maar de vele kerkelijke en burgerlijke hoogdagen verzinken toch in het niet in vergelijking met de viering van vanavond. Midden een reusachtige optocht door de voornaamste straten van de gemeente zullen de geel-blauwe landskam pioenen triomfantelijk in een open wagen worden rondge voerd. Daarna wordt op de markt een grootse en volkse huldiging gepland, gevolgd door een kampioenenbal in open lucht. Duizenden waaslanders zullen ongetwijfeld hun helden komen toejuichen in een apoteoze die de be kroning wordt van een sensationeel seizoen op nationaal en Europees vlak. De landskampioen wordt vrijdag door zijn aanhang officieel op z'n troon gezet. Wie wil daar niet bij zijn Op het kasteel Cortewalle heeft rond 17 u. een huidezit ting plaats, waarop landskampioen SK Beveren als ere gast zal toegesproken en geëerd worden door verschil lende prominenten, waaronder ook afgevaardigden van de Belgische voetbalbond. Daarna heeft op hetzelfde do mein een receptie plaats waarop ruim honderdvijftig men sen werden uitgenodigd. Tegen 19 u. wordt op de Vesten de stoet opgesteld die door een aantal straten van Beveren-centrum zal stappen en waarin de spelers in een open car zullen worden rondge voerd. Voor deze optocht werden o.a. alle muzikale ver enigingen van Beveren uitgenodigd, zodat het aan sfeer zeker niet zal ontbreken. De stoet trekt vanaf 1930 u. langs volgend trajekt: Ves ten, Van Gervenstraat, Markt, Vrasenestraat, Ciamber- laindreef, Kasteeldreef, Ter Gaverlaan, Kallobaan, Kloosterstraat, Markt Op de markt staan tribunes opgesteld waarop de genodig den zullen plaats nemen. Het feestkomiteegevormd door het gemeentebestuur, de gemeentelijke sportraad en de supportersfederatie geel-blauw verzoekt de bewoners van deze straten hun huizen te bevlaggen. Na afloop van de optocht worden de festiviteiten op de markt verder gezet. Van elke deelgemeente zal een verte genwoordiger een korte toespraak houden en de kam pioenen feliciteren. Verder zal ook het woord gevoerd worden door burgemeester Marcel Van der Aa en door SK-voorzitler Jan Van Ussel. Nadien wordt het startsein gegeven voor een groot kam pioenenbal op de markt zelf onder de bomen van de Warandein de hoop dat het voor een keertje niet regent. Het bestuur van Sportkring had aanvankelijk de datum van 27 mei vooropgesteld voor de viering, maar dat bleek voor het gemeentebestuur niet mogelijk, o.a. wegens de inwijding van de nieuwe kerk op Gaverland. Later in juni kon men de festiviteiten evenmin plannen, omdat het dan ondoenbaar zou zijn alle spelers samen te krijgen. Men mag ook niet vergeten dat Beveren op maandag 4 juni naar Toulouse vertrekt, waar het op 5 en 6 juni een internationaal tornooi speelt tegen Barcelona, Saint- Etienne en Bay ern München. Voor de geel-blauwen liggen er nog zware dagen in het verschiet maar de viering in eigen midden door een entoeziasme laaiende menigte zal zeker niet als een klus ervaren worden! H.S. I Jean Janssens aan de kop van zijn legioen voor de laatste wedstrijd, onder de bloemen, zon, felicitaties van iedereen die er bij wil0( en kon ziin(pm) 'V( en kon zijn(pm) ng c vangen. Pfaff kreeg louter toe- vanop links ongehinderd in- pelde weg. Preudhomme be- slaagde interventies en vallig de bal recht in de han- zenden en bereikte de al even leefde een rustige namiddagen Truyens dan toch nog eensfetiti den. vogelvrij staande Kostedde die diende zich enkel nog eens te impuls voor een vlot aanval ge' Wasseige probeerde het dan Pfaff met het hoofd tegenvoets laten vallen bij een kogel van Lees door p. [ines nats, met de blonde Wellens in versloeg (1-2). plaats van Dematos: zijn team Het betekende de genadeslag kreeg duidelijk offensieve voor Beveren. Het bobijntje richtlijnen mee omdat Beveren van de kampioenenploeg was het tempo niet meer aankon, afgelopen en het anders zo Op de 69° min. mocht Plessers sterke middenveld schrom- Baecke. Na enkele minder ge- Wapperende leeuwen- en supportersvlaggen na het gelijkstellend doelpunt van Erwin Albert, een klassiek geworden Freethielbeeld(pm) doen had. Er moet nieuw bloed in het bestuur komen en die vernieu wing is mogelijk dank zij de inbreng van de kandi daten van Club '57. Maar het mag niet beperkt blijven tot drie nieuwe bestuursleden. «Ik heb er nog meervandoen, men sen die naar voorkomen met nieuwe gedachten en plannen, mensen die het goed menen met de ploeg en de toekomst van de klub die toch 540 spelers telt.» Verkiezing Nadat sekretaris Guy Le- gat lezing had gegeven van het financieel ver slag (10 ploegen in kom petitie) was het de beurt aan schatbewaarder Buyle om de financiële toestand uit de doeken te doen. Hiervan hebben we onthouden dat het totaal van de ontvang sten 3.189.658 fr. be draagt en het totaal van de uitgaven 3.226.324 fr. beloopt. De schuldenlast bedraagt 3.103.756 fr., maar men heeft nog 136.000 fr. te goed van de sponsor en nog een zeer klein bedrag van een andere persoon, zodat de uiteindelijke nog te betalen som 2.963.384 fr. bedraagt. Net voor de verkiezing van de nieuwe bestuurs leden wenstte Jan Van Damme te onderstrepen dat de inbreng van Club '57 als een positief ele ment moet worden beke ken. Hij vroeg of de bestuursleden bereid waren zich te bezinnen op organisatorisch vlak. Het is trouwens in die geest dat de drie kandi daten van Club '57 zich wensen te engageren. Tenslotte vroeg hij aan de voorzitter of men van de kant van het bestuur de morele verbintenis wilde aangaan ernstig werk te zullen maken van het herdenken van de statuten. Antwoord op deze vraag kwam er niet. Wel werd overgegaan tot de verkiezing van de bestuursleden: er waren 7 uittredende leden, al len herkiesbaar en drié nieuwe kandidaten. Na wat heen en weer ge praat over de wijze van Stemmen, konden de 73 Eddy Jaspers struikelt over zijn eigen benen bij dit duel. (SK Beveren-Standard 1-2). (pm) stemgerechtigden een vooreen in het stemhok je de naam of namen van hun voorkeurkandidaten aanduiden. Dat gaf vol gende uitslag: Buyle 67 stemmen, Legat 46, Piret 58, Rooms 58, Cleemput 57, Moens 49 en Verhof- stadt 59 stemmen. Bij de nieuwe kandidaten kreeg Gilbert De Pauw 48 stemmen, Maurits Van der Cruyssen 57 en Van den Bergh 60 stemmen. Opvallend is dat 19 stemgerechtigden voor alie kandidaten stemden en dat er geen ongeldige stemmen werden afge geven. In de daarop volgende best u u rsverg aderi ng kwam men niet tot een verdeling van de funk- ties. Wel werden twee kommissies opgericht. ^""öns land^ 1 Bloemen in overvloed w i er afgelopen zondag voor de Beverse kampioenenploeg.' (pm) Mike Verdrengh over Amerika, heroïne en de goede dingen des levens— Hij houdt van verfijnde kookkunst, vertelt waarom je in Amerika in de auto moet blijven zitten als de politie je tegenhoudt, weet dat hij in Limburg van heroïnehandel verdacht werd, is dol op vliegei en houdt helemaal niet van scheldpartijen. Mike Verdrengh zonder micro, vrijuit in Panorama. Verder in de nieuwe Panorama: Nieuwe hoop voor mensen die anders ten dode opgeschreven zijn, want dank zij de spits-techniel die voor de ruimtevaartprogramma's uitgewerkt werd, staat onze geneeskunde voor een specta culaire vooruitgang. "Machines van de hoop", worden zij genoemd, en dat zijn ze ook. Misschien is er nog niets verloren. Fotoreeks: Waar Vlaanderen danst Baancafe's, elk week-end zitten ze afgeladen vol met uitgelaten familie. Terwijl vader en moeder walsen, oefenen broer en zus de nieuwste danspasjes. Een verslag over deze wondere wereli in jteir int ien: elf I

De Voorpost | 1979 | | pagina 22