I Melkcampagne met S.K. Beveren viel in duigen m zucht van verlichting m ïemeente Beveren joopt Freethielstadion ne Voorpost - 1.6.1979 - 23 brouwsels kent, forie met kwaliteitsjampieter vóór de wedstrijd; leg maar weg tot straks' pporters diets te willen maken, (pm) is niet langer het kleine Anderlecht maar omgekeerd gaat dat wel(pm) Olg van p. 22 vond, maar de kopstoot be- Standard: Preudhomme :uver met Schönberger en landde ditmaal naast. Renquin, Poel, Garot, Pies rt. maar Freddy zelf kon De vervanging van Kostedde sers, Dematos, Sigurvinsson udelijk niet meer bij de door Denier en de lange ver- Gerets, Graf, Kostedde, Onal gestuurde bal. Standard zorging van de wat ongelukkig Vervangingen: roleerde eerder de wed- neergekomen Preudhomme 46': Truyens i.p.v. Janssens Idan dat het op zoek ging noteerde men als vertragings- 63': Wellens i.p.v. Dematos een derde treffer. Het had maneuvers van Wasseige die 89': Denier i.p.v. Kostedde r niet de bedoeling de met de prestigieuze zege op de Doelpunten: jioen te vernederen. Toch Freethiel in schoonheid af- 19': Onal (0-1) Sigurvinsson een scheid nam van de Luikse 21 Albert (1-1) :hop recht op de staander klub- 69 Kostedde (1-2) een bewegingsloze De ploegen: G®'e kaart: Graf Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Scheidsrechter: de heer Vai even leek het erop dat Be- Genechten, Buyl, Baecke, Langenhove i langszij zou komen toen Hofkens, Schönberger, Cluy- Toeschouwers: 15.000 (uit inswinger van Cluytens tens, Albert, Stevens, Jans- verkocht) :uw het hoofd van Albert sens. Herwig Stae j „Jomdat er verloren werd, spel maakte en lange tijd gelijke vooral een zucht van ver- tred hield met Standard, ng bij het einde van een Daarna kwam Beveren duidelijk g» en onnoemelijk zware fyziek tekort. :ns petitie, dat waren de domi- Pauwels konkludeerde dat hij nvai gevoelens bij de oefen- en de zijnen konden terugblik- tters Robert Goethals en ken op een reuze-seizoen, zo- «mis «Het zijn geen dat de laatste nederlaag weinig kines», kommentarieerde ter zake deed. hals, die verder vond dat In de kleedkamer onthaalden de ploeg de eerste helft het spelers die nederlaag met ge mengde gevoelens. Erwin Al- bert, die mocht bogen op een sterke wedstrijd, liep er kwaad bij en vond dat men een forse winstpremie had laten schie ten. Ook Bob Stevens dacht er zo over. Wie met andere zorgen dan premies rondliep was Fred Truyens: «Ik ben die tweede helft vrij zenuwachtig gestart Omdat de Vereniging van de Melkindustrie van de Europese Gemeenschap, kortweg Assilec, te Brussel een perskonfe- rentie organizeerde waarop de stoere jongens van S.K. Be veren het peterschap zouden aanvaarden van een lanceer- campagne ten voordele van de melk, reden wij naar onze hoofdstad om er gedurende anderhalf uur te luisteren naar Engelse en Franse uiteenzettingen. Van S.K. Beveren was geen sprake en de verantwoordelijken van Assilec hadden het niet eens noodzakelijk gevonden om de aanwezigen daarvan op de hoogte te stellen. Ook kon men geen afdoende verklaring verschaffen omtrent de Beverse afwezigheid, tenzij dat er een link werd gezocht tussen de Britse voorzitter van Assilec en zijn voorkeur voor een Engelse ploeg, met name Liverpool. Het was trouwens voor deze ploeg dat de geachte voorzitter een publiciteitsfilm had laten klaarsto men. Beveren mocht van zijn part dan wel bij de Europese groten behoren, maar Brits is de Waaslandse ploeg hoege naamd niet en omdat het nog steeds Engeland en Europa is en niet omgekeerd, mochten de geel-blauwen netjes blijven rondhuppelen in hun groene freetheelstadion. Liverpool, de nieuwe Engelse kampioenenploeg, werd aangezocht voor een Europese melkcam pagne in de plaats van Beveren, ons niet gelaten Kortom het werd een reis om niets, tenzij dat we geleerd hebben dat zelfs melk lekker kan zijn. Ofschoon we er moe ten aan toevoegen dat de wijze waarop ons het glas werd aan geboden, een flinke duw in de rug is geweest om lid te wor den van de Engels - Franse melkbrigade. We konden na melijk moeilijk weigeren het glas te aanvaarden dat ons door een «romige» juffrouw werd aangeboden. We hebben het ook leeggedronken en ons de bedenking gemaakt dat we dergelijk heerlijk vocht best aan anderen overlaten en dat wij dan zouden drinken van mindere maar nog heerlijker smakende brouwsels. MELKCAMPAGNE In feite was het Assilec te doen om het internationale symbool voor konsumptiemclk voor te stellen. Een neutraal glas voor driekwart gevuld met melk en dat gepresenteerd op een blauwe achtergrond. Zelfs een ongeletterde van de ergste soort kan van deze sticker afle zen dat het om «melk» gaat. Daar draait dan ook alles rond. Biezonder wijze en schrandere geesten hadden voor ons uit gedokterd dat er in de Euro pese Gemeenschap nogal wat verschillende namen bestaan voor melk, zelfs zo verschil lend dat men niet steeds de ornaat ik ieders ogen op mij gericht wist. Als je dan op zo'n korte termijn iets wil bewijzen loopt het meestal mis. Na een tijdje ging het veel beter en ben ik er toch enkele keren goed uitgekomen. Wat het volgend seizoen nu gaat worden weet ik ook niet. Er bestaat belangstel ling voor mij bij verscheidene klubs, maar ik blijf net zo graag in Beveren. Ik ga eerstdaags eens praten met het bestuur om een aantal punten van mijn kon- trakt te bespreken. Als ik zeker ben volgend seizoen kansen te krijgen om door te breken wil ik gerust weer op de bank gaan zitten.» Het ziet er al bij ai naar uit dat het tijdens de transferperiode rustig zal blijven op de Freet hiel. Als de kernspelers blijven, aangevuld met Dieter Wei- rauch, zal er niet veel nieuw bloed nodig zijnook al spreekt men nog van een stop per. Het wordt in ieder geval geen Danny Koeckelkoren die voor de landskampioen veel te duur uitvalt! H.S. band lan leggen. Nemen we maar «melk» en «latte», «milch» en «lait». Meer nog J.R. Owens, nog Britser dan de meeste Britten, was zelfs over de plas geweest om een bezoek te brengen aan Frank rijk en hij had daar ondervon den dat de meest Fransen zijn Frans niet machtig waren. In een winkel poogde hij melk te kopen hij is niet voor niets voorzitter van Assilec wat hem niet zo bijster goed lukte. De verkoopster begreep hem namelijk niet. Totaal verbaasd en wel eventjes uit zijn anders onwrikbaar lood geslagen antwoordde Owen «Qoui, pas de vache?» waarop hij terstond een flinke pas achterwaarts „(4„1JC(V vu\ moest maken om geen opia- ^"'voor één keer (md) Jean-Marie Pfaff, nog maar eens op de schouders getild, (pm) De supporters mochten eindelijk hun ploeg lauweren veld.'(pm) waai te krijgen van de frele Franse mademoiselle die zich zelf voor koe voelde uitge scholden. Je ziet maar, aldus Owens met een alles verduide lijkend gebaar, wat kan voor komen worden met dit sym bool dat voortaan in alle moge lijke en onmogelijke hoeken in de negen landen zal terug te vinden zijn. Van de zelfklever, zo groot als een botervat, wer den immers maar liefst 250.000 eksemplaren gedrukt maar nog niet verspreid. De hele operatie kost Assilec 120.000 Britse ponden. In een uitsluitend Engelstalige nota is te lezen hoeveel melk er nu jaarlijks en per hoofd in de verschillende Europese landen wordt gebruikt. Owens wist daar wel wat kommentaar op: Italië en Frankrijk, zo triom feerde hij, lopen nogal wat achterstand op. Dat Ierland de spits afbijt kon hem minder de ren.» Maar toen een Vlaamse jongedame eerst in het Engels en vervolgens in het Frans wat spinnijdige vragen ging stel len, schrokken de drie op het podium zich haast een aap. Het antwoord moesten ze schuldig blijven en wanneer diezelfde dame nadien nog als troost meegaf dat ze ervan afzag haar vragen in het Nederlands te stellen omdat men ze dan toch onmogelijk zou begrij pen, kregen ze het helemaal te kwaad, zodat onmiddellijk be sloten werd over te gaan tot het drinken van een glas melk, waarna een receptie werd aan geboden, waarop uitslui tend... alkoholische dranken werden geschonken. Maar een bij een thuiswedstrijd en overspoelden he, plnk df SK B.cv=rcn dcze be" ker melk aan zich zag voorbij gaan. telijkstellend doelpunt vdn Erwin Albert, de Freethiel dacht aan een laatste overwinning peveren-Standard 1-2). (pm) ns- f S.K. Beveren voetbalkampioen COMBORI kampioen inde bouten. In de topklasse van bet Belgisch voetbal is S.K. Beveren de kampioen. Met de sponsor van de club, de metaal-groothandel Combori, is dat net zo, maar dan in de bouten. Combori bevoorraadt de nationale industrie met zowat alle denkbaar metalen vasthechtingsmate- riaal, meer dan 30.000 verschillende artikelen: moeren, bouten, schroeven, buizen, afsluiters, klinknagels, vlechtwerk, fittings, flenzen, enz. En Combori exporteert ook, naar ruim 30 landen in alle werelddelen. S.K. Beveren mag gerust aan een nieuwe Europese campagne beginnenzij hebben er het dynamisme voor, evenals sponsor Combori, dat expansieve bedrijf, dat achter hen staat. COMBORI. het "stalen" hart van S.K. Beveren Combori, n v Blancefloerlaan 101, 2050 Antwerpen Tel. 031/19.39.00 )a Ijdens de gemeenteraad van Beveren afgelo- Én dinsdagavond kreeg het Freethielstadion in de kersverse landskampioen SK Beveren nieuwe eigenaar. De gemeente besliste Iteindelijk de akkomodaties en voetbalterrein iekkn te kopen van de huidige eigenaars, de pvba feethiels Biercentrale voor de som van - 1682.000 Belgische frank. De aankoop heeft Ivens te maken met de plannen van de enpmeente om de Freethiel in te kaderen in een lekomstige sportzone rondom het stadion, [tussen is de vernieuwing en uitbreiding van >1 e bestaande akkomodatie met ondermeer leuwe zit- en staantribunes een dringende Bngelegenheid geworden, die het klubbestuur rekpn de Waaslanders zo vlug mogelijk opgelost renst te zien waarbij het waarschijnlijk daartoe plf het initiatief zal nemen. F.r kwam geen eind aan het bloemen - champagne en zoenenfestival. (Pas)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23