Kort Sport Lucien Van Impe: «Blij dat ik nog leef» 5/ r Wielrennen Patrick Versluys en Jan Bogaert beste amateurs te Waasmunster Eric Staes te Waasmunster en Hamme Frank Van Impe Etienne De Beule Jenny De Smet Marina en Patricia Van de Velde Heirweg en De Cauwer Mare De Bruycker Franky De Gendt Ronald De Witte Georges Michiels Ghislain De Clercq Gaston De Hauwere 24- 1.6.1979 - De Voorpost Op pinkstermaandag wordt hij negentien, Eric Staes! Dan moet hij naar de ama teurs overstappen. Van zijn laatste volledige weekeinde bij de junioren heeft de thans in Antwerpen wo nende Waaslander dank baar gebruik gemaakt om zijn reeds goed gevuld pal mares nog met twee eerste plaatsen te verrijken. Zowel te Waasmunster als te Hamme-Zogge toonde hij zich de beste. Op twee to taal verschillende wijzen: eens met voorsprong en de tweede maal zoals men het van hem gewoon is met een sprekende spurt zege. Die overwinning de vierde van het sei zoen kwam er zondag te Hamme-Zogge. Aan het slot van een boeiende wie- lerstrijd, met twaalf van de vierendertig deelnemers in de hoofdrol. De eerste aan valler was de lokale favoriet Eddy Van Bunder. Hij kreeg alras het gezelschap van een viertal, bestaande uit Beno Present, Peter Van Duyse, Mare Borggraef en Luc Thielemans. In de vierde van de elf af te leg gen ronden brachten Johnny Van De Kerckhove en Eric Staes de tegenaan val op gang. Patrick Van Hul momenteel flink op dreef de Nederlandse hardrijder Adri Maesscha- Ick, Luc De Decker, Luc Meeussen en Peter Le- maire voegden zich bij hen. Na een korte jacht kwamen de zeven achtervolgers ook vooraan postvatten; zodat de kopgroep tot twaalf man werd uitgebreid. Alhoewel de groep op een bepaald moment tot op een halve minuut was genaderd ble ven de leiders tot het einde aan de leiding. In de spurt stond er geen maat op Eric Staes. Hij haalde het vrij vlot van Peter Lemaire, Eddy Van Bunder, Johnny Van De Kerckhove en Adri Maesschalck. Zaterdag, op de wijk Ruiter te Waasmunster, werd het wedstrijdverloop sterk beïn vloed door aanhoudende stortregens. Alleen de sterksien kwamen rond halfkoers nog voor een dikke prijs in aanmerking. Aan het kommando reden dertien renners: Robert Maes, Patrick Melkebeke, Ronny Oerlemans, Patrick Van Hul, Adrie Maesscha lck, Eric Goddaert, Mare Lucas, Eric Staes, Robert Hendrickx, Johnny De Dob- belaere, Patrick Van Wet ter, Peter Van Duyse, Jan Poley, ook een Nederlan der. Met nog een dertigtal kilo meter voor de boeg lieten Hendrickx, Oerlemans, Maesschalck, Maes en Van Hul hun metgezellen in de steek. Alleen Eric Staes slaagde er nog in de kloof te overbruggen. Het zestal reed in korte tijd een veilige voorsprong bij elkaar. Tot een spurt om de bloemen kwam het echter niet, want in de laatste ronde trok Staes er nog alleen van on der. Hij bereikte de finish met veertig sekonden boni op Robert Hendrickx, die sneller spurtte dan Robert Maes, Ronny Oerlemans, Adrie Maesschalck en uit blinker Van Hul. Bij de ach tervolgers won Mare Lucas het pleit voor Eric Goddaert, Johnny De Dobbelaere, Pe ter Van Duyse en Patrick Melkebeke. MWS Eric Staes won ook de wedstrijd voor juniores te Waasmunster, (md) Rudi Van de Velde wint de spurt met lengten voorsprong in de wedstrijd voor nieuwelingen te Haasdonk, (dw) De regen zwiepte ongenadig op de rennersruggen. Een koude, kletsende douche die maar niet ophouden wilde. Tussen Grenoble en Chambéry zwalpten wrak ken over de Franse wegen. Dwangarbeiders. Zoals in de romantische tijd van Karei Van Wijnendaele zaliger, die de «leeuwen» zag zwijmelen en ze hoorde «schru- welen» van pure miserie. Alsof er niets aan de hand was, fietsten de fiere, kop pige, staalharde Bretoen B. Hinault en zijn Hollandse gezel Henk Lubberding steeds verder van de konkur- renten weg. In de bagage gebeurden voets vooruit. Lucien Van drama's. Joop Zoetemelk, Impe, «onze hoop ende be- het taaie Jopie uit Neder- trouwen» voor de Tour de land geraakte slechts stap- France, verging het nog Kort sport Terwijl oudere broer Lucien «afzag» in de zware Daup- hiné Libéré waarin hij geen lauweren oogstte, doch be wees dat hij een goeie «Tour» kan rijden, nam Frank Van Impe deel aan de ronde van Aragon. Om te le ren. Frank presteerde in ei gen land voortreffelijk. Hij wordt nu stilaan «gero deerd» om mettertijd de voetsporen van Lucien te drukken. Lucien en Frank Van Impe volgend jaar sa men in de ronde van Frank rijk. Best mogelijk. (mm) Tijdens de klim naar La Bastille redde hij het nog, Etienne De Beule. Maar het was slechts uitstel: de regen en Hinault waren onverbiddellijk. De Hamme- naar bereikte Chambéry niet. Geen schande. De Beule had tijdens de eerste etappe van de Dauphiné bewezen dat hij wat kan. In de massaspurt werd hij gehinderd. Anders finishte hij dichter dan zevende, (mm) Als het niet mag, mag het niet. Jenny De Smet reed drie keer prima. En toch won ze niet. Het moet wat meezitten. Zowel in Wingene, Wevelgem als Baas rode finishte het Hamse meisje als nummer twee. (mm) De zusjes Marina en Patricia Van de Velde hebben zich getoond. Marina was in Montegnée tiende en 16de in het Westvlaamse Wingene. In Baasrode veroverde Patricia een tiende prijs, (mm) Voor Dirk Heirweg, die een poosje uit de cirkulatie was verdwenen en aan het terugkomen is, eindigde de Dauphiné Libéré tijdens de vijfde rit tussen Va lance en Grenoble. José De Cauwer, wiens «baas» Hennie Kuiper momenteel geen gensters slaat, gaf op tijdens diezelfde etappe, (mm) Hij won geen enkele rit. Werd slechts één keer écht genoemd door «Radio Tour». Tijdens de laatste etappe van de Dauphiné. Samen met zijn ploegmaat Wesemael was hij betrokken in de beslissende ont snapping Wilfried won. Maar Franky had daar ook zijn aandeel in. (mm) Eén van de beste Belgen in de Giro d'ltalia is zonder enige twijfel Ronald De Witte. Maar zijn baas Moser moet momenteel tegen een sterkere Saronni opboksen. Ronny maakt zich af en toe boos op sommige Italianen uit de ploeg. Die krijgen wel on derrichtingen van de ploegkapitein Doch vergeten ze uit te voeren, (mm) Cyclosportief renner Mare De Bruycker won in Mel- dert. Dat volstond blijkbaar niet voor de Schellebelle- naar, want in «zijn» gemeente Wichelen arriveerde hij als tweede, (mm) VWB-renner Georges Michiels won te Lede. Gaston Van den Hoecke bolde als vierde over de streep en voor Roger Moens werd het een vijfde prijs, (mm) Ghislain De Clercq, die dit seizoen de BWB de rug toekeerde, was bij de WAOD-renners te Aaigem tweede. De «ouwe» laat zich nog niet naar de bagage duwen, (mm) Grootvader Gaston De Hauwere bleek in Zinnik weer eens de beste veteraan. De crack uit Dendermonde fietste zijn dichtste konkurrent op een achterstand van meer dan een volle minuut, (mm) slechter. Op zijn fietsje, in eengekrompen onder de ij zige vlagen, leek Lucien nog kleiner. Opgeven wilde hij niet. Hij moest Cham béry bereiken. Hij redde het niet... Lucien Van Impe: «We kre gen warme drankjes. Het mocht: de organisators zijn ook mensen en begrepen dat er wat moest gebeuren. Die lapmiddeltjes hielpen niet. Waar ik was besefte ik op de lange duur niet meer. Hoe ik zolang rechtop bleef, weet ik ook vandaag nog niet. Als een robot reed ik verder Plots lag ik tegen het wegdek Leeg. Hopeloos leeg. Later heb ik lang, heel lang in bad gezeten Het duurde nogal wat vooraleer ik besefte dat ik nog leefde» De Tour? Bernard Hinault wint de Tour. Dat staat vandaag paalvast. Of niet? Lucien Van Impe moet het toch eerst nog allemaal zien ge beuren vooraleer hij er ge loof aan hecht: «Ik weet dat de Franse kampioen een sterke beer is. Hij kan klim men, spurt niet slecht, en is momenteel waarschijnlijk 's werelds beste tijdrijder. Maar hoe moet dat over een maand? Nee, aan die plotse neergang op de voorlaatste dag van de Dauphiné til ik niet zwaar. Ik geloof dat het veeleer te maken heeft met die overstap van het warme Spanje naar de door de koude geteisterde Alpen», Hinault? Lucien Van Impe gelooft niet dat de man die krachtpatserij volhoudt. De Bretoen duwt een versnel ling die onvoorstelbaar groot is. Dat wreekt zich. Onvermijdelijk. Een Daup hiné Libéré? Jawel Daarin kan je overeind blijven in zijn tjeval Maar de Tour duurt veel langer. Een maand. Lucien Van Impe gaat in de komende weken nog zelden landsgrenzen over. Hij wil in België voortroderen. Wel gaat hij met Criquellion, Dil len, Teirlinck en enkele an deren naar de ronde van de Aude: «Criquellion is een klimmertje. Een man die in de cols naast Van Impe kan staan Een werkpaard en tevens een jongen die over- borrelt van het talent. Geen koereur voor de klassie kers, wel een knaap die prezent is als er moet berg op gereden worden. Mis schien steekt in hem over enkele jaren een Tourwin naar». Zijn eigen ambities? *<lk ga naar de Tour de Franse om die te winnen. Noch min noch meer. Die «klop» in de Dauphiné was een «acci dent» en heeft noch mijn moreel noch mijn weer baarheid aangetast. Wie leeft, zal zien». Mare Marcel Druk wielerweekeinde te Waasmunster-Ruiter! Naast een wedstrijd voor junioren werden erooktwee koersen voor amateurs ver reden. Voor de eerste, op maandag, kwamen 56 ren ners uit zeven verschillende landen hun rugnummer af halen. Daarvan werd er reeds vroeg een belangrijk aantal door een val uitge schakeld. Bij de slachtoffers hoorde ook de lokale krack Luc De Bode. Samen met ondermeer Frankie Wie- landt deed hij nochtans naarstig verder, om nog als vijftiende de finish te berei ken. Na de eerste schifting maakten nog eenendertig renners deel uit van de hoofdmacht. Nadat pogin gen van Mare Goossens, zeer bedrijvig, en het trio Guido Haentjens, Patrick Versluys, Frangois Naudts waren verijdeld trokken Eddy Van Hove, de En gelsman Paul Harris en Vik Van Landeghem ten aan val. Zij telden alras een halve minuut voorsprong. Hun uitval bracht veertien man vooraan. Harris moest al vlug afhaken en de Ne derlander Van Vlimmeren leed op een erg ongelukkig moment bandbreuk. Op vier ronden van het einde viel de leidersgroep in drie stukken uiteen. In het eerste gedeelte zaten naast de onkansrijke Van Vlimme ren, Guido Haentjens, Frangois Naudts, Willy Bru- lee, Mare Goossens, Oscar De Keyser en Patrick Ver sluys. In hun spoor reden Jan Van Tïlborg, Eddy Van Hove en Guy Van Campe- laere, die op hun beurt door Vik Van Landeghem, Edwin Hendrickx en Gerard Schenk werden gevolgd. Tijdens de ultieme omloop smolten de eerste twee groepjes nog samen. De tal rijk opgekomen toeschou wers kregen alzo een spurt met negen te 'bekijken. Daarin toonde Versluys zich de beste. Hij finishte voor Goossens, Naudts, Van Campelaere, Haentjens, Van Tilborg, Van Hove en Brulee. De Keyser werd ne gende. Na hem werden Hendrickx, Schenk, Van Landeghem en de sterk eindigende Noël De Meyer afgevlagd. De supportersklub van Luc De Bode kon zich woens dag andermaal in een kwali tatief en kwantitatief belang rijk deelnemersveld ver heugen. Stel u voor: hon derd tweeënzestig vertrek kers! En renners als Jan Bogaert, Pieter Verhaeghe, Hans Van Wilder, Ignace Planckaert, Michel Mam- pay, de Canadees Hayman, Jean-Louis Baugnies, Jozef Lieckens en Willy Vigou- roux aan de vertreklijn! Over de wedstrijd zelf valt weinig te vertellen. De enige serieuze aanval kwam in de dertiende van de achttien af te leggen ronden tot stand. Onder impuls van Jan Bo- 11 roffl in£i \Wjmm 1. F gaert vormde zich een t man sterke leidersgrr Daarachter bleven uiteii lijk nog slechts tweeënl tig achtervolgers over. Do toedoen van een weer stjumi fietsende Frankie Wiel; nam het verschil nooit gi vormen aan. Het lot van vluchters was tot het eii onzeker. Hoe dan ook, de tien mannen konden het onr elkaar uitvechten wie Lnner De Bode, die nog m^n eens-met pech had af te ^aul kenen, zou opvolgen. 1^ g( werd een verbeten spi|ar V waarin Jan Bogaert en P^jol ter Verhaeghe hard duji-jgj leerden. Volgens laatster noemde zou de Temsen^n w< hem zelfs fel gehindit. hebben. De BW afgevaardigden hadcrP daar echter geen oren nPec en riepen Bogaert tot w n naar uit. Öroo Een andere Waaslancfstei Jan Joos, werd als der'n9 afgevlagd. Hij toonde zp sneller dan Jean-Loj9at Baugnies, Oscar De K#>is"f ser, Patrick Du Chau, Pr^€ lippe Poissoons, Rudi Tlf1 de mas, Isidoor Van San £ele Guido Haentjens. Met <f de ringe achterstand eigens c Hans D'Haese zich af(P 1 scheiden de elfde prijs 1pr h( De spurt van de groep eferP digde in het voordeel William Despeels voor p)odn lippe Polazzi, Mare Craj saerts, Rudy De Cle»Jn Dirk Looyen en Pat£k Pranssens. trd. I 5 be: i m Patrick Versluys was de snelste bij de amateurs te Waasmunster. (MD) Patrick Versluys in de bloemen gezet na zijn overwinning. (MD) Jan Bogaert uit Temse was woensdag overwinnaar van de amateurswedstrijd te Waasmunl (MD)

De Voorpost | 1979 | | pagina 24