Ferdi Dierickx, Gerrit Van der Aa, Ronny Westelinck en Peter Van Den Broecke: vier musketiers SHSS WIELRENNEN NIEUWELINGEN Johnny Van De Kerckhove, Luc Lemmens en Frans Van Huffel tronen er bovenuit Benny Vermeulen behaalt ritzege in Vredeskoers Kampioenschap voor amateurs te Arendonk WIELRENNEN LIEFHEBBERS Luc Colijn, Willy De Backer, I Walter Ongenae en Marc Van Gijseghem in de spits I Etienne De Wilde springt te laat, duo Bogaert-Vermeulen kreeg geen ruimt Judotornooi voor vrouwen te Hamme 26 - 1.6.1979 - De Voorpost Ferdi Dierickx. mviïm André is duidelijk aan het te rugkomen. Nu was hij vierde in Oordegem en achtste te Sint Maria Ou- denhove. De Wichelenaar Erik De Wilde is een van de sterkste amateurs in de pelotons. Hij schuwt het zware labeur niet. Omdat hij niet spurt als een Sercu, wordt hij zelden beloond zoals het hoort. Erik was in Sint Maria Ou- denhove vierde en in Leb- beke zesde. Beno Michiels was vijfde te Bogaarden. Oscar De Keyzer, in Leb- beke eens zesde en eens tiende, kaapte de tweede plaats weg in het klasse ment van de tweedaagse. Als training voor het natio naal kampioenschap koer ste Etienne De Wilde in Destelbergen en was zes de. Luc De Bode kwam twee keer naar Lebbeke: negende en 18de was hij. We noteerden nog meer namen van streekama- teurs: René De Bruecker, tiende te Meldert, Luc Fruy- tier, elfde in Moerbeke - Waas, Eddy De Wilde, 13de te Wemmei, William De Gendt. 13de te Lebbeke, Walter Ongenae (Zele) komt als overwinnaar over de streep in de wielerwedstrijd voor amateurs te Lebbeke. (c) Walter Ongenae met een massa supporters na zijn overwinning te Lebbeke in de bloemen gezel. (c) Niet alleen in Arendonk koersten de amateurs. Wal ter Ongenae, die een uitste kend kampioenschap reed en meer dan 100 km uit de greep van de «meute» bleef, samen met enkele andere «koene strijders», had al eerder zijn goeie konditie onderstreept met een zege te Lebbeke. Luc Colijn graaide, tussen Ronde Van Vlaanderen en kampioenschap de zege 1 in Eke derde en in Lebbeke 15de. Marc Van Gijseghem, vorig jaar «ster der junioren», is op weg om ook bij de ama teurs gensters te slaan. In Wemmei was hij sterk en pienter genoeg om de spur ters in de hoek te zetten: de Merenaar won met enkele sekonden voorsprong op Jean De Bondt. In Wodeq was Mare goed voor een derde plaats. Peter Van Huffel kon in Sint Maria-Oudenhove niet voortij Jean-Pierre Valepijn en was voorts vierde in Lebbeke. Jean De Bondt mikte weer hoog. Een zege zat er jam mer genoeg voor hem niet in: tweede in Wemmei, derde te Meldert en vierde in Bogaarden. Wie zegt meer en beter? Het koene vechterke Hans D'Haese was op het rendez-vous: derde te Oor degem en in Lebbeke vijfde. André Van der Haegen was destijds een grote belofte. Als piepjong ventje althans. Later zwakte hij, als gevolg van allerlei omstandighe den, wat af en verdween zelfs uit de belangstelling. Erik Bonnaerens, 10de t Destelbergen en 14de Eke; Dirk Van den Bergh< negende te Oordegem 11de in Oostende; Luc Va Bever, elfde te Oordegerr Eugeen Peelman, 17de 1 Lebbeke, Robert Veyt, 18d te Lebbeke, Rudi Brusse mans, 19de in Lebbekr waar Rik Roels 19de was e Roger Pletinck 20ste. Ferdi Dierickx blijft doordu wen. De jonge belofte uit Buggenhout maakte in Meise het zegegebaar en uit Steenhuize - Wijnhuize bracht hij een derde prijs mee Ook Ronny Westelinck was er weer En hoe. De Zeie naar won in Ottergem en in Bavegem werd het een zesde plaats. Gerrit Van der Aa heeft duidelijk de smaak te pakken Nu was hij in Ver rebroek de beste Samen met drie andere «spitsbroe ders» ontsnapte Gerrit in de laatste ronde. In de spurt moesten zijn konkurrenten de duimen leggen. Gerrit koerste ook in Haasdonk. Met minder sukses, al mag zijn zevende plaats ver dienstelijk genoemd. Peter Van den Broecke laat geen weekeinde zonder Drie junioren troonden er boven uit. Op Hemelvaart- dag bewees Johnny Van de Kerckhove dat zijn uitste kende prestatie in het natio naal kampioenschap geen bevlieging was. In Berlare bleek hij de snelste van een vluchtersgroepje, in dat zelfde Berlare was hij nog eens derde en te Hamme vierde. Luc Lemmens haalde het te Malderen en Frans Van Nuffel bracht bloemen uit Scheldewin- deke naar Lebbeke. Luc Van Puyvelde deed het schitterend: tweede in Scheldewindeke en vijfde in Berlare. Voor Eddy Van Bunder waren er twee derde prijzen bij: in Hamme en Berlare. Dirk Van Moer- zeke deed eigenlijk nog be ter: in Berlare moest hij al leen voor Van de Kerckhove plooien. Daniël Janssens koerste in Malderen. Hij fi nishte als nummer drie. Beno Present kwam uit Zei- lik met een derde prijs naar huis en was in Hamme ze vende. Dirk Claus waaide naar Berlare over. Niet doel loos, want hij pakte er een vierde prijs. Voor Danny Lemmens werd het een vijfde plaats in Malderen. Kris Heymans, zesde te Malderen, Mare Bryssinck, zesde te Berlare, Patrick Van Hul, zesde in Waas munster en achtste te Hamme, Rudi Van Impe, achtste te Twee Akren en 12de in Galmaarden. Mare Van Lierde, negende te Twee Akren, Pater Van Duyse, tiende te Waas munster en 12de in Ham me, Bruno Vehent, 12de te Zwijnaarde, Kris Van den Neucker, 14de te Zwij naarde en Rudi Van der Aa, 14de te Waar ~"inster, ble ven evenmin wpakken zitten. In juli wordt Benjamin Vermeulen 22. Uitgerekend de leeftijd waarop je in ons landje mag prof worden, maar niet moet overstappen. Samen met Jan Bogaert vertegenwoordigde Benny onze streek in de fameuze Vredeskoers. Ferdi Bracke wist dat zijn piepjonge ploeg geen glimp van een kans op de eindzege had. Tegen de oudere staatsamateurs optomen, en dan nog in «hun» ver trouwd milieu, is onbegonnen werk. Een ritoverwinning was iets waar de Hamse Waal op aasde. Lang heeft Bracke er moeten op wachten: tot Hemelvaartdag, na 18 etappen. Tussen Rostock en Neubrandenburg moesten bijna 200 km gereden worden. De Belgen handhaafden zich vooraan en Vermeulen won de spurt voor de Oostduitser Andreas Peterman en de andere Belg Charles Jochums, een knaap die ook in Arendonk schitterde en vierde werd in de nationale titelrace. Wordt Benny Vermeulen prof in de tweede helft van juli? Niet onmogelijk. Er kwamen al enkele «bazen» met voorstellen opdagen. Een renner die in 1978 als amateur 22 keer won, kan wat. Vooral als hij nadien zijn kwaliteiten blijft onderstrepen. Zoals Benjamin het momenteel doet. overwinning voorbijgaan. Ditmaal moesten in Idegem alle tegenstanders de knie buigen. Guy De Vreese finisht steeds vooraan. Jammer genoeg botst hij al eens een keerlje tegen snellere jon gens. Guy was in Ottergem tweede en in Hekelgem vierde. Rudi Haentjes bleek in een uitstekende konditie: tweede te Verrebroek en vierde in Haasdonk. Uitste kend. Filip Saman was in Haas donk tweede en Benny Me- chant veroverde twee derde prijzen: in Ottergem en Ba vegem. Alex Polfliet toonde te Verrebroek zijn kwalitei ten met een derde plaats Twee keer finishte de Aal- - stenaar Lieven Braeckman als nummer vijf: in Hekel gem en in Moerbeke. Danny Janssens startte in Hekel gem en was er aan de aan komst ook nog bij: zesde. Jan Huybrecht fietste te Haasdonk naar een zesde plaats. Rudi Van de Velde werd na zijn overwinning v bloemen gezet, (dw) n de Nieuwelingenwedstrijd te Haasdonk in de Eric Staes won zondag de wielerwedstrijd te Hamme. (md) Inderdaad, Judoclub Jitsu Kwai Hamme heeft het aangedurfd een tornooi te organiseren voor meisjes. Nu in de eeuw van de emancipatie van de vrouw, vragen de vrouwelijke judokas herhaaldelijk ook eens op de tatami te komen voor een officieel ge vecht en Hamme wil hieraan tegemoetkomen, te meer omdat in de Hanse club zelf twee beloftevolle elementen zitten die dit jaar al meermaals bewezen hebben hun mannetje te kunnen staan. Christiane De Cock en Ingrid Smet zullen op eigen bodem zeker willen bewijzen dat de trofees, die zij dit jaar reeds veroverden, geen toevallertjes waren. Zo zal op za terdag 2 juni (Pinksterzaterdag) de gekende «Vlaamse Schouwburg» in de Peperstraat het toneel worden van het eerste judotornooi voor vrouwen te Hamme. Wij kunnen niet anders dan de sportliefheb bers aanraden dit treffen zeker niet te missen Vanaf 14 uur zal de spanning er ongetwijfeld troef zijn. Eddy Van Hoof, een Ant werpenaar, is nationaal kampioen van de amateurs geworden in Arendonk. Voor zijn gouwgenoot Van Gestel. Het mag evenwel gezegd dat onze streekren- ners zich niet als figurantjes in de hoek hebben laten duwen. De Zeienaar Walter Ongenae reed gedurende meer dan 100 kilometer mee vooraan, en toen zich in de beslissende faze een kopgroep van 23 vormde, waren zowel Jan Bogaert als Benny Vermeulen, Etienne De Wilde en Luc Colijn bij de pinken. Het kon niet gezegd van Eddy Planckaert, voor velen de topfavoriet, maar nooit in de wedstrijd Benny Vermeulen en Jan Bogaert sprongen samen weg op tien kilometer van de finish. Meer dan 15 se konden voorsprong kregen de Waaslanders niet. Benjamin Vermeulen deed een val. Een verwonding aan de rechterarm hield hij eraan over Hij schoot er te vens zijn laatste greintje moreel bij in. Uitgerekend op het goeie moment «gingen» Van Hoof en Van Gestel, ledereen keek naar iedereen. Nie mand ging voluit in de ach tervolging. Wie de kloof dichtreed, fietste zichzelf in de nederlaag. Dat wisten ze allemaal, de a<-Vervolgers. Toen bleek dat a. en een «wanhoopspoging» nog wat kon opleveren, flitste Etienne De Wilde weg. Te laat Hij strandde op enkele meters van de leegge pompte Van Gestel en ge'K raakte dus evenmin in hé spoor van Van Hoof. Etienne De Wilde was al-L. lesbehalve gelukkig met zijf"' derde plaats: ik reed tijdenF^ die laatste ronde steeds i/°e de spits van de kopgroe|Wfl omdat ik me niet wilde latefor verrassen. En toch gebeul'd de. Eerst ging Van Hoofib< daarna Van Gestel. NieKJt mand reageerde, ledereel F keek naar mij. Helemaal o(n het laatste waagde ik alletk of niets. Het is niets gewon p< den! Jan Bogaert zesd$n( Luc Colijn elfde en Betwl Vermeulen, 13de, kondeftpi evenmin een vuist make^i toen de laatste troevekg, moesten bovengehaald. Z! hadden evenwel de vet dienste dat ze een vooraart01 staande rol speelden in eeke wedstrijd die toch over 20U|j kilometer ging. (mm) [jei Van Renterghem won de WAOD-wielerwedstrijd te Sini-Nikltuis (i/»r)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26