JEUGDSPORT Preminiementornooi Sint-Gillis-Waas Sveita Melseie nrimus Finale Finales FC Herleving St-Pauwels Sveita Melseie 2 7 Kunststhilder Francois Geerinck van 1 juni tot 14 juni De Voorpost - 1.6.1979 - 27 SK Beveren-miniemen behaalden de 3* plaats, (dw) -Pauwels, in het miniementornooi van Kunstgalerij PALET Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 UITNODIGING ge» Klinge behaalde de 4* plaats in het miniementornooi van Sint-Gillis-Waas. (md) hé 5 gitO.L.H. Hemelvaartweekend bleek voor Sporting ;zijrGillls de ideale periode om haar pre-miniemen- tenP100' te orflan^seren. Dat dit met sukses is j/beurde bewijst de ruime belangstelling die er roe(we' donderdag als zaterdag was op het ate/ortingterrein. Voorzitter van het jeugdkomitee euil>ldo Van Gasse en zijn helpers Gustaaf De Wolf, ioojibert Van Der Aa, Gilbert De Mol, Gustaaf Smet, Nigger Maes, Wilfried Claessens, Roger D'Hooghe reel Frangois Hooft verdienen derhalve alle lof voor il o|n degelijke organisatie die ook op het sportieve alletk de hoogste toppen scheerde en qua afwerking wonperfektle benaderde. sdQnderdag was volledig gewijd aan de schiftingen Betwiji zaterdag het hoogtepunt bracht met de idefcpektievelijke finalewedstrijden. In twee poules lkelrdeeld gingen donderdag de 8 deelnemende -ve|pegen van start. Wij geven u het komplete relaas. In de grote finale was er echt geen kruid gewassen tegen het eliteelftal van Sveita Melseie. St-Pauwels kon slechts tijdens de eerste periode proberen gelijke tred te houden tegen een ontketend Melseie. Niettegenstaan de de korte onderbreking voor een ware zondvloed boven het Sportingterrein wisten de blauwwitten hun 0-1 voorsprong van tijdens de eerste minuut gescoord door Edmond Jegers, ook ruststand, na de rust verder opdrijven via treffers van Guy Piessens (2x), Stefaan Neirinckx, Koen Mannaerts en Guy Smet tot 6 eenheden. Toch kon Herleving St-Pauwels verdienstelijk milderen via Sylvain De Waepe- naert en Geert Van Vlierberghe 2-6. Uiteindelijk zou Sveita de kroon op het werk zetten met een zevende treffer, ditmaal via Gerry Pauwels. De prijsuitreiking werd werkelijk een juweeltje. Sportingvoorzitter Roger De Witte had eraan gehouden zelf een drietal prijzen uit te ioven voor verdienstelijke spelers van het tomooi. Zo gingen deze prijzen naar Manuel Ponnet (Herleving St-Pauwels) voor beste speler van het tomooi, Steven Smet (Herleving St-Pau wels) voor beste doelman van het tomooi en ex-aequo Koen Mannaerts (Sveita Melseie) en Stefan Neirinckx (Sveita Melseie) voor de topscorers. Tevens waren er voor elke ploeg de gebruikelijke trofeeén en voor elke speler een herinneringsmedaille uitgereikt door niemand minder dan Jean Janssens kapitein van de kersverse landskampioenen. Jean-Pierre Maes Kemzeke - Kallo 0-3 In de finale voor de 7e en 8e plaats bleek Kemzeke nogmaals niet in staat te scoren. Rivaal SK Kallo deed dit wel en zelfs driemaal. Dank zij treffers van Nico Henderickx, S. Van De Vijvere en S. Mathijssen werd het 0-3 voor de Scheldejongens. Hiermee behaalden zij de zevende plaats. Sporting St-Gillis - Herleving Vrasene 2-1 In de tweemaal 25 minuten durende finale voor de 5 en 6e plaats deed gastploeg Sporting St-Gillis het beter dan Herleving Vrasene. Niettegenstaande Vrasene het eerst scoorde via Geert Kindt kwam de thuisploeg terug via treffers van Van Landeghem en Van Goethem. Blauw-wit kon alzo beslag leggen op de 5e plaats in hun eigen tornooi. SK De Klinge - SK Beveren 1-3 In de troosting voor de 3e en 4e plaats lieten de jongens van SK Beveren hun rivalen SK De Klinge niet de minste kans. Nadat Peter De Nottere voor 0-1 gezorgd had kon Dirk Van Vlierberghe zijn elftal nog even langszij brengen. Niet voor lang echter want al vlug wisten Carlo Jegers en K. Rogiers voor 1-3 te zorgen. Meteen konden de jongsten van de landskampioenen de derde plaats veroveren. De miniemenploeg van Klauwaerts Kemzeke. dw Miniementornooi St.-Gillis-Waas. De jonge overwinnaars van Melseie! (dw) Jean Janssens. populaire figuur bij uitstek, ook prezent op het miniementornooi van St.-Gillis- Waas en begrijpelijk al eens bewonderend nagestaard door de jeugdige voetballers, (dw) e®Kemzeke - Klinge 0-3 20Klinge, één der favorieten van dit tornooi, ging denderend van start tegen de buren uit Kemzeke. De Klauwaerts hadden werkelijk jeen verhaal tegen het verpletterende geweld waarmee de grensjongens het aanvalswapen lanteerden. In de korte tijdsspanne van twee naai 10 minuten wisten de oranjehemden Iriemaal tot scoren te komen. Het waren espektievelijk Ali Alsi, Dirk Van Vlierberghe en Dirk Van Buynder di*=» voor de 0-3 cijfers torgden. Sri St-Gillis - St-Pauwels 1-1 Thuisploeg Sporting St-Gillis had een kwade 4 tlant aan Herleving St-Pauwels. Blauw-wit aakte niet los uit de greep van een stevige verdediging en moest meer dan eens met lede igen toezien hoe de geelzwarte aanvallers hun loelman Eddy De Baere kwamen bedreigen, •ven na het rustsignaal gebeurde het dan. Een itrakke aanval opgezet door Manuel Ponnet erd door Sylvain De Waepenaert met sukses ifgerond voor de Herleving-jongens (0-1). De 'oorsprong bleef echter niet lang behouden 'ant nog tijdens de volgende minuut kon Erik iste milderen voor de thuisploeg (1-1). Dit leef ook de eindstand. Kemzeke - St-Gillis 0-2 Ook tegen St-Gillis bleef Klauwaerts Kemzeke puntenloos. De roodhemden werden ook tijdens hun tweede wedstrijd overklast door een ontketend Sporting, dat tot scoren kwam via Van Goethem G. en weerom Erik Oste. Klauwaertsdoelman De Block had tegen beide doelpunten geen verhaal. St-Pauwels - De Klinge 1-0 SK Klingeen Herleving St-Pauwels stonden dit jaar voor de zevende maal tegenover elkaar. Reeds zesmaal had Klinge de geelhemden overwonnen. Ditmaal bleek het niet meer te lukken. In deze spannende wedstrijd had trainer Cornelis zijn pionnen dermate opge steld dat alle aanvallen van de Klinge spaak liepen op een goed georganiseerde verdedi ging. Onder impuls van een voortreffelijke Manuel Ponnet en een klaarkijkende Markwin Van De Beek kon Herleving de ergste stormlopen doorstaan. Wanneer uiteindelijk Koen Verdickt voor de St-Pauwelse jongeren scoorde was er een voortreffelijke doelman Jurgen Smet die alles uit zijn doel ranselde en de voorsprong van zijn ploeg wist te behouden. Niet voor niets werd naar deze wedstrijd gerefereerd toen hij later de prijs van de beste doel verdediger toegewezen kreeg. De Klinge-St-Gillis 4-1 De Klinge gebruikte zijn laatste kans om in de finale te komen optimaal en gastheer St-Gillis moest met ruime cijfers de duimen leggen. Niettegenstaande een minder goede start werd het 4-1. Toch keek Klinge eerst tegen een 0-1 achterstand op wanneer Van Goethem ge scoord had. De grensjongens lieten echter niet gebeuren en kwamen aan de hoge winstcijfers via Van Buynder Dirk, Van Vlierberghe Dirk, Van Campenhout Wim en weerom Van Buynder Dirk. St-Pauwels - Kemzeke 1-0 Tegen het zwakke broertje Kemzeke zag men St-Pauwels reeds op voorhand gewonnen en meteen in finale. Toch werd het voor de jongens van voorzitter Roggeman een zware dobber om de rood-zwarten te overwinnen. Indien er niet weerom een voortreffelijke doelman Steven Smet in het doel gestaan had was de finaleplaats zelfs verloren gegaan. Een tweetal minuten voor het einde kon Koen Verdickt echter scoren en meteen waren de Herleving-Boys geplaatst voor de finale. Poule B SK Beveren - Kallo 1-1 Favoriet Beveren liet het reeds tijdens de eerste wedstrijd afweten tegen het toch niet zo sterke Kallo. Niettegenstaande Kurt Rogiers als eerste scoorde voor Beveren moest zijn doelman Geert Van Dorsselaer toch een tegentreffer van Stefaan Van De Vijver toestaan 1-1. Hierbij bleef het en beide elftallen mochten de punten delen. Vrasene - Melseie 0-3 Melseie reeds van bij de aanvang van het tornooi getipt als mogelijke laureaat liet er echt geen gras over groeien. Herleving Vrasene werd letterlijk overvleugeld en doelman Henky Verté diende zich driemaal om te draaien toen respektievelijk Stefaan Neirinckx, Koen Man naerts en nogmaals Stefaan Neirinckx voor Sveltatreffers zorgden. Beveren - Vrasene 1-0 Beveren herpakte zich in zijn tweede wedstrijd, maar toch had het enigszins moeite om Herleving Vrasene te overwinnen. Uiteindelijk lukte het toch toen Hans Hosman voor 1-0 wist te zorgen. Meteen waren nog niet alle kansen op deelname aan de finale verloren maar dan diende er gewonnen te worden tegen Melseie. Melseie - Kallo 1-0 Ook Melseie had geen gemakkelijk tegenstan der aan SK Kallo want blauwwit wist slechts eenmaal te scoren via Koen Mannaerts. Hoezeer Sveita ook bleef aanvallen doelman De Jonghe liet geen tweede treffer meer passeren. Na deze overwinning had Sveita genoeg aan een gelijkspel tegen SK Beveren om in finale te komen tegen Herleving St-Pauwels. Kallo - Vrasene 0-2 Ook tegen Herleving Vrasene diende SK Kallo de duimen te leggen. Hoezeer de SK-achter- hoede zich ook inspande toch diende zij zich tweemaal verloren te geven tegen Vrasene. Het was tweemaal Gino Goemaere die voor zijn elftal de verdiende winst op het bord schoot. Melseie - Beveren 2-2 Deze laatste wedstrijd tussen twee steengoede elftallen diende te beslissen wie van beide in finale zou uitkomen. Reeds vroeg in de wedstrijd nam Beveren, dat moest winnen een optie op de overwinning dank zij een doelpunt van Kurt Rogiers. Sveita Melseie kwam echter op gelijke hoogte en zelfs op 2-1 via treffers van Koen Mannaerts en Stefaan Neirinckx. Hoezeer SK Beveren zich verder nog bleef inspannen verder dan een verdiende gelijkmaker van Peter De Nottere kwam het niet meer. Sveita Melseie werd de tweede finalist. De tentoonstelling is open alle wjeHtdagen van 9 tot 19 uur. - Zondagen van 10 tot 13 u. en van 14 tot 20 u. TOEGANG VRIJ.. i37S*

De Voorpost | 1979 | | pagina 27