S. V. Hardy Hamme ij—1st Anna kampioen van het vrouwenvoetbal Feest bij kampioen E. Meldert Zondag 3 juni om 10 uur E. AALST (JUNIOREN 1967) - F.C. NIEUWE WIJK VAN HER NAAR DER TRANSFER Eddy Bertels trainer bij Olse Merksem Rik Peeters trainer bij S.K. Lebbeke Rudy Jansegers terug naar KAVD Dirk Rozer drie jaar langer bij S.K. Beveren Joris De Nijs terug bij KAVD VAN HER NAAR DER TRANSFER Maurice De Schrijver nieuw kontrakt bij Lokeren Jean Trappeniers van F.C. Antwerp naar Eendracht Aalst Gerard De Sanghere van RWDM naar Eendracht Aalst Verbroedering Denderhoutem met knaltransfers 28 - 1.6.1979 - De Voorpost De gewezen Dendermondse en Zeelse trainer Eddy Bertels zal volgend seizoen het bewind voeren over de vierde klasser Olse Merksem. Met deze club on derschreef Bertels een overeenkomst voor een jaar. De Antwerpenaar die het voorbije seizoen de provin ciale club Schilde trainde kreeg niet minder dan zes aanbiedingen. Zijn keuze is uiteindelijk op Olse Merksem gevallen. Eddy Bertels trainde vier seizoe nen lang K.A.V. Dendermonde. In een tijdsspanne van drie jaar bracht hij paars-blauw van eerste pro vinciale naar de derde klasse. Het jaar dat K.A.V.D. kampioen werd in bevordering verloor het bovendien geen enkele wedstrijd. Het daaropvolgende jaar in derde nationale eindigde de Dendermondse voet balclub op de zesde plaats. Enkele slimmerikken in het K.A.V.D. bestuur die dachten alleen het verstand in pacht te hebben gaven daarop Bertels de bons. Dit betekende het begin van de teloorgang en het finan cieel bankroet van de club. Verschillende van diege nen die de «val» van Bertels mogelijk hadden ge maakt pleegden nadien vaandelvlucht. In dezelfde periode waarin de Antwerpenaar paars-blauw naar de derde klasse had gebracht, is het nu teruggezakt van waar het is gekomen. Het kan verkeren zei Bre- dero maar inmiddels is het toch eenieder duidelijk geworden dat diegenen die indertijd trainer Bertels de deur wezen verantwoordelijk zijn voor de huidige malaise Na het vertrek van trainer ad-interim en doelman Daniel De Paepe naar V.W. Hamme heeft S.K. Leb beke deze week een overeenkomst afgesloten met Rik Peeters, een oud-speler van de Konkelploeg en de voorbije zes jaar jeugdtrainer bij de eerste klasser S.C. Lokeren. Deze thans41 jarige gewezen voetbal ler werd jaren geleden door S.K. Lebbeke bij F.C Boom weggekocht. Na een vruchtbare carrière bij S.K. Lebbeke volgde Peeters de Heyzelschool waar hij ook het diploma behaalde. Bij Lokeren was hij jeugdtrainer Meer bepaald had hij de provinciale kadetten onder zijn hoede. Als oefenmeester heeft hij thans met S.K. Lebbeke een overeenkomst voor één jaar aangegaan. De Lebbeekse eerste provincia- ler is verder nog actief op de voetbalbeurs. Het is in onderhandeling met doelman Van Mossevelde van Eendracht Nieuwerkerken voor een eventuele over gang naar Lebbeke. Ook werden kontakten gelegd met K.A.V.D. - doelman Paul Hofman die thans zelf over een transfer kan beslissen vermits hij de leeftijd van vijfendertig heeft bereikt. De Baasroodse doelman Rudy Jansegers keert wel licht weer naar K.A.V. Dendermonde, ploeg waarvan hij eigenlijk lid is. Jansegers verdedigde twee sei zoenen de doelmond van de Baasroodse tweede provincialer. Slechte resultaten van de ploeg in het algemeen zijn er oorzaak van dat Jansegers zijn verblijf aldaar niet wenst te verlengen. Landskampioen S.K. Beveren heeft het kontrakt met doelman Dirk Rozer met drie jaar verlengd. De Den- dermondenaar verdedigde het voorbije seizoen het doel van de UEFA-juniorsploeg, waarmee hij kampi oen werd. Tijdens de negenentwintig wedstrijden waarin hij deel uitmaakte van het elftal stond hij slechts veertien voltreffers toe. Dirk Rozer die we zonder blikken of blozen een voorbeeldigde sport man mogen noemen traint sedert een viertal weken met de kem van S.K. Beveren. Joris De Nijs, aanvaller bij Sparta Appels keert terug naar zijn oorspronkelijke club K A V Dendermonde K.A.V.D. had De Nijs voor een periode van één sei zoen afgestaan aan het thans degraderende Sparta Appels. E.D.M. Zaterdag en zondag is het feesten geblazen te Meldert. Dan wordt kampioen Eendracht Meldert gevierd. Er is heel wat te doen. Men begint zater dag met een tweedaags eetfestijn in de hovingen van de heer De Bondt. Er is uiteraard ook een- kampioenenbal en een huldiging van de spelers gepland. Uiteraard zijn de fanfare en een dansorkest met de plaatselijke zanger Etienne Van Nuffel van de partij. J.V.H. In de omgeving van de vrouwenclub S. V. Hardy uit Hamme St.-Anna en uiteraard op alle plaatsen waar men een zwak heeft voor die vrijetijdsbesteding voor meisjes en vrouwen, moet men geen kwaad woord vertellen dat voetbal spelen voor vrouwen niet geschikt zou zjjn. De beste omschrijving kregen we als leek van de Hardy ploegkapitein Rita Colman, die er van in den beginne bij is en er 10 seizoenen heeft op zitten. zijn over de resultaten van zijn beschermelingen en hij mag om zijn werkkracht op organi satorisch vlak en als trainer ze ker zijn deel van de eer oj>ei- sen. Dit jaar bleef SV Hardy ook zonder nederlaag. Ze verloren Waele (1954), Lieve Thibau (1954), Emilia Roels (1954), Julia Dhollander (1954), Linda Delausnay (1954), Ma rianne De Baere (1958), Patri cia Van Kerckhove (1957), Sonja Hofman (1959), Anita Dhaese (1960), Christien Vermaechelen (1961), Rita Dhaese (1962). Iedere woensdag is er train ingsmogelijkheid, maar nie mand wordt verplicht, want de principes van het zuiver ama teurisme blijven ook daar van toepassing. AFZONDERLIJK Vanaf volgend seizoen zullen de vrouwen van SV Hardy een afzonderlijke club vormen. Ze zullen trachten hun eigen boontjes te doppen en huldigen het principe, misschien wel een beetje uit noodzaak, geen mannen meer aan de rokken. Het wordt wel een zware op dracht voor het duo Gilbert Van Hoeyweghen - Rita Col man om een eigen comité op te richten. Maar er werd voor namelijk de nadruk gelegd op de sportieve tegemoetkoming De vrouwenploeg SV Hardy uit Hamme St.-Anna kreeg bloemen aangeboden bij het behalen v de kampioenstitel, (md) Zondag 3 juni (Sinksen) om 10 uur wordt op het terrein van F.C. Nieuwe Wijk Hofstade een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tussen de junioren- ploeg van Eendracht Aalst die in 1967 het junioren- tomooi van E. Aalst won de enige ploeg trouwens die ooit laureaat werd en F.C. Nieuwe Wijk Hof- stade. Laatstgenoemde werd zopas kampioen in het M.T.S.A. Voetbalverbond (zondagkompetitie). Zoals in 1967 het geval was zal de juniorenploeg 1967 ook nu door afgevaardigde Leon Becqué vroegere speler van E Aalstgeleid worden. Het initiatief van Eric Wauters viel zeker in goede aarde want alle vroegere junioren verklaarden zich direkt bereid te spelen. Zo zal Eendracht 1967 op volgende spelers kunnen beroep doen: doel: Romain Dierickx; verde digers: Willy De Cock - Romain Van Stichel - Benny De Brul - Paul Roelandt; middenveld: Willy De Smet - Freddy Van den Bogaert - Eddy De Waegeneer; aanval: Louis Nevens - Eric Wauters - Rudi Verleyen J PMartens - Johnny Van Goethem - Pierre Corne lls. Aan deze wedstrijd waarvoor een ruime belang stelling zal bestaan is de beker «De Voorpost» ver bonden. J.V.H. We waren eerlijk gezegd wel een beetje verbaasd toen we ter gelegenheid van de benefietwedstrijd van Ronny De Beuckelaer van Maurice De Schrijver vernamen dat hij op de transferlijst was geplaatst. Maurice speelde goed en wist niet meer wat hij er moest van denken. Aloïs De Rijcker wou er niet veel over kwijt maar achtte het niet uitgesloten dat De Schrijver ook volgend seizoen zou blijven, al behield de klub zich uiteraard het recht voor een speler op de transferlijst te plaatsen, voor welk motief dan ook. Intussen is er tussen Maurice en Sporting Lokeren een nieuwe overeenkomst van 2 jaar vastgelegd, ons inziens een gelukkige oplossing voor beide partijen: De Schrijver is graag te Lokeren, een kiub die er anderzijds een steengoed voetballer aan heeft, maar dat moet als men zo ambitieus is als de Waaslanders. (bc) De 38-jarige, maar nog steeds even kwieke Jean Trappeniers verlaat FC Antwerp na 4 seizoenen voor tweedeklasser Eendracht Aalst. Jean geraakte verleden jaar zijn titularisrol als doelwachter kwijt aan Custers door een ongelukkige handkwetsuur. Trappeniers is echter steeds blifven doortrainen als full time prof maar werd achteraf gebarreerd door een overigens uitstekende Custers. Hij is er zeker op gebrand in Aalst te bewijzen dat hij het nog evengoed kan en ondertekende een kontrakt voor 2 jaar. Wij twijfelen overigens niet aan de nog steeds bliksemsnelle reflexen van de Dilbekenaar. (bc) Ook Gerard De Sanghere gaat he jaar proberen bij Eendracht Aalst heeft hiermee aan zijn verdedigir een klaarkijkende en snelle speler i Intussen is tevens bekend dat ooi Kemzeke en Jean Arnolis, laatstgenoemde nog gelauwerd door de Aalsterse spionkop, respek- tievelijk voor 2 en 1 jaar hun kontrakt verlengden. (bc) De nog groene eerste provincialer Verbroede ring Denderhoutem steekt zijn ambities niet weg. De ploeg promoveerde in 3 seizoenen van 4e naar 1e provincialer en wil ronduit zijn kans gaan in deze reeks om door te stoten naar het nationaal voetbal. De heer Vijverman en zijn maats zitten geen moment stil tijdens deze transferperiode. Zij legden inmiddels al beslag op de talentrijke, 21 -jarige Dirk Van Impe, 2 jaar na mekaar dé provinciale doelpuntenmachine bij respektievelijk Eendracht Nieuwerkerken en St. Lievens-Houtem. Ook Eddy Van Der Stockt, goalgetter bij uitstek van FC Brakel, komt Denderhoutem versterken. Dirk Van Impe krijgt bovendien het gezelschap van zijn medemaat bij St. Lievens-Houtem, De Maesseneer, spel maker van zijn gewezen ploeg. De nieuwe eerste provincialer wil nu ook nog een sterke verdediger aantrekken. Als deze mannen tot een ploeg kunnen worden gekneed, dan kondigt dit seizoen zich tocht weer gunstig aan en wordt de ploeg een te duchten titelkandidaat. (bc) Wasocub Waasmunster heeft niet lang gewacht om versterking te zoeken en te vinden voor het ko mende seizoen. Het verlengde zaterdagavond na de winst in de behoudsmatch tegen Panters Baasrode het kontrakt met coach Hubert Van Hecke. Dinsdag avond wierf het ten definitieven titel de vleugelspe ler Willy begners (üy j.j van muoo iviei aan. vvasocuD hoopt met deze 1,90 m grote aanvaller zijn penetra tiekracht onder de korf te versterken. pil «Voor ons betekent voetballen een gezonde vorm van ont spanning» zegt Rita. «Wij aanzien het als een sport gelijk een ander. Fysisch doet elk het volgens zijn mogelijkheden. In die 10 jaar werden de kwet suren tot het minimum herleid, zodat men van gevaarlijk voor vrouwen, zeker niet kan spre ken. Wij beoefenen het in een kameraadschappelijke sfeer, waar de kompetitiegeest ge steund is op teamspirit. Het is noodzakelijk om een hechte vriendenkring te vormen, want de kem is beperkt en moet kost wat kost intakt gehouden wor den. Het is niet gemakkelijk om meisjes te bewegen om de voetbalsport als ontspanning te kiezen, alhoewel men er eens is mee begonnen, men het nog moeilijk kan laten. Maar fami liale omstandigheden vormen in vele gevallen na een tijd wel de grootste handicap om er mee door te gaan». Hardy doelvrouw en kapitein Rita Colman was gelukkig te kunnen zeggen dat er in de kem meisjes en vrouwen zitten uit alle lagen van de bevol king, zoals men dat zeer plech tig pleegt te zeggen: In de club zijn er jonge meisjes, gehuwde vrouwen, gehuwde moeders en daaron der bevinden zich studenten, fabrieksarbeidsters, licentia ten, zelfs een apothekeres, zo dat we ook hier aantonen dat voetbalsport als gezonde ont spanning voor vrouwen veel groepen uit de samenleving kan samenbrengen». KERMISSTART In 1969 wilden verschillende vrouwen van de mannenploeg ter gelegenheid van de plaatse lijke kermis ook eens de shoes aanbinden en met een heen- en terugwedstrijd tegen de Ruiter Waasmunster, was de basis ge legd van een vrouwenteam, dat nu sedert jaren de blikvan ger is van de bloeiende Setok kompetitie, onder de stuwende leiding van algemeen Setok voorzitter Van Goethem. De eerste vier jaar beperkten men zich te Hamme St.-Anna De voetballende vrouwenploeg van Stekene, te gast bij SK Hardy, (md) tot het spelen van vrienden wedstrijden op geregelde tijd stippen. De werkers van het eerste uur Oscar Malfliet, Marcel Antheunis, AntoinelJ- sewijn, en Louis Peelman schreven de Hardy-meisjes in voor de kompetitie 74-75Hun debuut was bijzonder hoopvol met een derde plaats als resul- taat. Lang moest er niet ge wacht worden op de eerste kampioenstitel; die kwam er reeds het tweede seizoen. In 76-77 moest Hardy zijn titel afstaan aai de Kamillekens van Aalst, naar de laatste twee seizoenen staat er geen maat op de superioriteit van St.- Annese meisjes. Ze wonnen alles wat er in Setokverband te winnen viel. Twee kampioens titels en de Beker Diana Dhaeseleer vorig seizoen en dit jaar de Beker Volksverte genwoordiger Willy Van Ren- terghem. De sportieve successen schrijft men toe aan de ideale kombi- natie van goede geest, fairplay en een kern van vrouwen die naast een goede fysische inge steldheid over ruime techni sche mogelijkheden beschik ken. Voorzitter Gilbert Van Hoeyweghen mag tevreden na een gelijkspel tegen gebuur VK Hamme maar één kompe titiepuntje. De laatste wedstrijd die ze speelden tegen de Groene Duivelinnen uit Stekene, wonnen ze met 2-0 dank zij doelpunten van Irma Fierens, met een precies afstandshot en een zweefvlucht doelpunt met het hoofd van opportuniste Anita Dhaese. Het was een mooi slot voor SV Hardy, al hoewel de Stekense meisjes een gelijkspel verdienden, om de inspanningen die ze lever den, maar na prachtkombina- ties hadden ze met onkans af te rekenen of konden open doel kansen na goed voorbereidend werk niet worden afgerond. Voor Hamme St.-Anna was de vreugde des te groter en wer den ze na de wedstrijd over- verdiend in de bloemen gezet. De sterkste vrouwenploeg uit de streek stond opnieuw op het podium. Trainer Gilbert Van Hoey weghen beschikt over vol gende kem: Marie Louise Van den Berghe (1939), Irma Fierens (1943), Rita Colman (1948), Monique Rasschaert (1951), Christien Colman (1953), Simonne De van de firma De Bonte - Van Hecke, die de nodige akkomo- datie ter beschikking stelt en op wiens terreinen men een kantien en kleedkamers kon oprichten. Het sponsorschap over de ploeg wordt verricht door de firma Poppe uit Waasmunster, zodat men met die steun en de eigen inzet zal trachten aan de top van Setok Aalst te blijven, een liefheb- bersverbond dat vooi* het vrouwenvoetbal één der voor naamste is, en waarvoor nu interesse bestaat tot in het Gentse, het Antwerpse en de streek van de Vlaamse Arden nen. S.V. Hardy heeft veel tot die uitstraling bijgedragen. BEN O

De Voorpost | 1979 | | pagina 28