z3t Kardinaalsbeker Vrouwenvolleybal y Kroon op succesrijk volleybaljaar van fc'MfjiiTiQint. ir,7Pf. Klein-Seminarie St. Niklaas VRV-Jumping te Puurs Osiris Aalst promoveert naar tweede afdeling Beukenhof Aalst hoopt op Sinksen zon voor open toernooi Neptunus' Aalst te Molen beek Gratis wedstrijd «De Voorpost» 24 gelukkige winnaars Tenniskriterium der Vlaanderen j.1979 - De Voorpost De Waalse en Vlaamse kampioenen troffen elkaar In Mechelen om er uit te maken wie de Wisselbeker van de Kardinaal mee huiswaarts mocht nemen. Zowel bij miniemen, kadetten als scholieren was de beslissing vlug gevallen. St.-Aloyslus Nlnove bij de miniemen en St.-Jozef Turnhout bij de kadetten wonnen gemakkelijk met 3-0 cijfers van Collége Saint Martin, Seraing en Inst. Salnt-Bonlface, Bruxelles. De Wase collegeploeg zette In de late namiddag de puntjes op de «I» door Sankt Vlth met keiharde cijfers te kloppen. Voorbereiding Omdat het collegeteam in de BLOSO-finales niet te best akteerde en slechts mét 3-2 hun finale wonnen, oordeel den de verantwoordelij ken een degelijke voor bereiding noodzakelijk. Bij volley weet je immers nooit. In de oefenwed strijd tegen Oltisj Bazel en ATB Sint-Niklaas werd er de laatste week van de Bekerfinale duch tig om de puntjes gestre den. Een degelijk klaar gestoomd collegeteam kreeg nog een laatste moule «oppepper», het team kwam zaterdag II. reeds enkele uren voor de wedstrijd samen om gezamenlijk te middag malen en de rest van de middag door te brengen. Derde nationale titel Tegen de sterk gemoti veerde coilegejongens had het zwakke Sankt Vith dan ook niet teveel in te brengen. Ondanks het matig vertoon van hun tegenstrever speelde de Wase formatie op hoog peil. Gevarieerd aanvalsspel en degelijk blok zorgden ervoor dat superior De Smet bijna te laat kwam om het wedstrijdeinde te zien. Inderdaad, de wedstrijd duurde slechts 45 minu ten, voorstelling van de ploegen en uitreiking van de medailles en Kardi naalsbeker inbegrepen. De cijfers? 15-6, 15-1 en 15-1!!! Felicitaties van superior, sportle raars en supporters, een knallende champagne fles, waar coach Roger Van Huffel als eerste de dorst mee mocht lessen, en lachende spelersge zichten waren de omlijs ting van een derde natio nale titel die op 5 jaar collegevolleybal werd binnengehaald. Schooljaar 79/80 De verantwoordelijken, de trainers en coachs blijven echter niet tussen de pakken (lees bekers en medailles) zitten. Het scholierenteam A van volgend schooljaar start zijn voorbereiding nog deze week! Op 26 mei treedt het bij wijze van kennismaking aan in het RMS-tornooi. Ondertus sen werkt men ook aan de aflossing. Een 100-tal leerlingen beoefenen nu reeds meerdere uren per week hun geliefkoosde sport. Op de vraag wat de collegevolleyballers volgend jaar willen berei ken krijgen we wel een diplomatisch antwoord: «Veel, maar laten we het vel van de bekende beer...» De spelers: Van der Veken Herman (kap.), Patrick Dierick, Wilfried Plasman, Hein Van Ren- terghem, Wim Veree- cken, Wim Declercq, Da- ny De Beule, Peter De Jonge, Erik Thuysbaert, Marc Heirbaut, Jan Van Huffel, Fllip Van Haever- maet, Stefaan Van Op- pens, Alain Thielen. De coachRoger Van Huffei. Het schol ieren team van het Sint-Jozef-Klein-Se- minarie uit St. Niklaas heeft alles gewonnen wat er te winnen viel in de schoolsportcompeti tie sektie volleybal. Na de BLOSO-beker te heb ben veroverd, wisten zij nu ook op daverende wijze de Kardinaalsbeker in de wacht te slepen. Voor spelers en al wie Het schijnt dat modderba den goed zijn voor de ge zondheid; de paarden die deelnamen aan de VRV- wedstrijd van zondag 27 mei moeten er de eerstvol gende dagen flink voorko men. Inderdaad, een paar fikse plensbuien zorgden er voor dat de overigens prima buitenpiste van de Hippos- klub té Puurs in een mini mum van tijd in een mod derbad werd herschapen. Het parcours zelf was niet eenvoudig; het begon 's morgens met een barema A metingesbten barrage voor de reeks II, slechts weinigen geraakten in barrage en daar was het blijkbaar zeer moelijk om foutloos te blij ven; een paar enorme plas sen voor enkele hindernis sen maakte het er niet een voudiger op. Spannend was het wél. Ook in de volgende proeven. De trend van weinig foutlozen zette zich voort in de vol gende proeven bij ponies, training en reeks I. Tegen de middag verbe terde de bodemtoestand onder invloed van een nu en dan verschijnende zon en er kwamen weer foutloze om lopen, totdat een ware storm met regen, hagel, donder en bliksem, de zaak voorgoed naar de duivel hielp. Toch werd er gans de dag met overgave en en thousiasme gereden. Valpartijen waren er niet veel, gelukkig maar; slechts BASKETBAL NIEUWS THE TOWER AALST wierf Hemaco-speler en ge diplomeerd hulptrainer Georges Van Miegroet aan als trainer-coach. Van Miegroet speelde vijf jaar bij Hemaco en het is in volle overeenstem ming met deze club dat hij nu als trainer-coach in de run gaat. Deze routinerijke basketbalspeler die vóór zijn Hemaco-tijd een vaste pion was bij Cabrita Zele, heeft genoeg ondervinding om nut tig en verdienstelijk werk te leveren bij de Aals- terse tweede provincialer. Het is menens bij The Tower dat zich ook nog wil versterken met een grote speler. VLINDERS BUGGENHOUT zal in het komende seizoen waarschijnlijk in een new-look kleedje steken. Coach Merckx zit niet meer op de bank. De spelers Van Loo en Vergauwen zullen niet meer voor Vlinders spelen. De Buggenhoutse Derde Provincialer wil het voornamelijk met ei gen jeugd doen, maar heeft wel een probleem, daar verschillende spelers hun legerdienst moe ten beginnen. De ploeg van secretaris Tony Drieghe is ook nog op zoek naar een trainer- coach. PANTERS SECRETARIS GEORGES TAS NEEMT ONTSLAG. Vorige donderdag barstte een zware bom tijdens de bestuursvergadering bij Panters Baasrode. Na gedurende 17 jaar het zwaarste werk op di verse vlakken te hebben getorst, nam secretaris Georges Tas ontslag. Tas vertelde dat hij er reeds aan gedacht had zijn aktiviteit bij Panters te be perken. De taak van secretaris werd hem te zwaar, maar het ontslag kwam er plots wegens interne strubbelingen. Ondanks het in bestuurs- kringen reeds zaterdag bekend was, nam Geor ges Tas zaterdags If UI IQ PWglMNBWRIK* taak op zich in de testmatch om het behoud tegen Waso- cub Waasmunster. Hij verving de afwezige Frans Van Driessche, die zijn kat naar Aalter had ge stuurd. Het verdwijnen van secretaris Tas zal geen lachertje worden. Zeker niet met de degra datie naar provinciaal als bijkomende morele klap. CABRITA ZELE heeft nog altijd geen vervanger voor coach Frans Verhulst die een kontrakt met Okapi Aalst onderschreef. Daarbij komt nog dat de nieuwe Aalsterse trainer zijn oog liet vallen op de Cabritavleugel Luc Famaey, zodat de Zeelse ploeg ook op zoek zal moeten naar een vervanger, alhoe wel de zaak met Okapi nog niet rond is. Wel rond is de overgang van de Cabrita's tweede spelmaker And ré Goossens. die volgend seizoen bij tweede provincialer Grembergen aan de opworp zal staan. BENO Na reeds eerder op het seizoen de titel in derde afdeling B te hebben veroverd op overtuigende wijze, lag men er in Aalst op gebrand om tijdens de eind ronde, met de twee eerste geklasseerde ploegen uit derde afdelingen A, B en C een klinkende prestatie weg te geven. Deze eindronde te Buggenhout had niet alleen de titel van algemeen kamioen derde als inzet, maar tevens het promoveren van 2 ploegen naar tweede. Het hoeft dan ook niet gezegd, dat Osiris reeds in zijn eerste partij tegen de Limburgse Kaulille sterk geconcentreerd speelde en weinig kansen onbenut liet. Dit resulteerde in een 2-9 stand aan de rust, die dan zou evolueren naar eer>8-16 eindstand. Meteen was de eerste zege binnen. Omtrent de tweede confrontatie verkeerde men in het ongewisse wat de mogelijkheden van Aalter be trof. Dit was misschien de reden waarom Osiris een ietwat onzeker begin kende. Hieruit vloeide dan een 2-0 achterstand voort Een beheerste Neirinckx bracht echter de rust in de Aalsterse rangen en voerde zijn ploeg naar een voordelige 6-10 rust stand. In de tweede heft bewees.Aalst een homo gene ploeg te zijn die voer een aardige werpkracht beschikt Daar was 11-24 eindstand niet vreemd aan. De derde wedstrijd tegen Koekelaere kon men rusti ger bekijken daar deze ploeg in de competitie achter Aalter was geëindigd. Osiris verkeerde hier dan ook nooit in moeilijkheden en won met 21-7. De vierde en laatste krachtmeting van de dag, tegen Grote Brogel (Limburg) werd eerder ontspannen af gewacht. Deze relaxheid gekoppeld aan de ver moeidheid van de ajuinen, zorgde bijwijlen voor een nonchalence die alleminst een ploeg, rijp voor tweede afdeling, waardig was. Grote Brogel, te zwak kon dit geenszins afstraffen zodat ze bleven steken bij een 10-16 stand. Aalst was dan ook de enige formatie die geen enkele nederlaag diende te inkasseren. Algemeen kampioen, promovering van derde naar tweede, wat is het allemaal mooi. maar wat wordt het volgend seizoen, als Oostvlaamse nieuwkomer tegen al dat Westvlaams geweld? Spelers Osiris: De Nutte A., Neirinckx I., Geeroms J-, Van Nuffel J., Van Lysebeth B. Klassement 1Osiris Aalst - 77-36 - 16 punten 2. Aalter 51-48 - 14 punten 3. Koekelare 48-45 - 14 punten 4. Sint Amands 33-41 - 11 punten 5. Kaulille 33-52 - 9 punten 6 Grote Brogel 32.62 - 8 punten. begaan is met de scho- lierenploeg, in de eerste plaats Roger en Albert Van Huffel, de turnle- raars en superior D. De Smet, een nieuwe hoog dag! De champagne vloeide dan ook rijkelijk na de wedstrijd. Na zoveel maanden fysieke en psychische inspan ning, mocht er nu wel plaats gemaakt worden voor ontspanning. Voor de heren Van Huffel betekende deze wed strijdzege van hun pou- lains een prachtig slot voor een werkelijk suk- sesvol en niet te evena ren speeljaar. Hun in spanningen, somtijds onmenselijk, konden geen betere beloning krijgen. Van onze kant een welgemeend en har telijk proficiat aan allen die zich op een of andere wijze verdienstelijk heb ben gemaakt om deze topploeg naar een hoog staand niveau te lood sen. HB Zo te zien was trainer Raymond De Coninck niet helemaal gelukkig met het afscheidsdiner omringd door de Temse-dames die de Belgische volleybalbeker in de wacht sleepten 'rijdai [ruibe allo 5 loost' 'etter felc een paar ruiters beten bij een weigering in het zand, pardon, de modder. Een flink applaus bij wederop- stijgen was toch maar een schrale troost voor de klets natte modderbroek. Alles bijeen werd er toch flink wat af gelachen. Volgende week geeft het VRV een Jumping te Krui- beke op zondag 3 juni, in samenwerking met de Wl- GOR, op hun terrein in de Bazelstraat, aanvang 10 u. Hopelijk zullen de weergo den gunstiger gezind zijn. Op de valreep kregen we van duivel-doet-al Sabine Adriaensens van tennisklub Beukenhof te Aalst nog het aantal deelnemers die vanaf zaterdag 2 juni van de partij zijn in het open tomooi dat de klub organiseert in het kader van het tenniskri terium der Vlaanderen. Voor de mannen in katego- rie IV (C 30,2 tot niet- gerangschikt) zijn er 120 in schrijvingen. In kategorie III (C 30 tot C 15,2) zijn 40 deelnemers bijlange geen onaardig getal, al werden dit jaar bij kategorie III der vrouwen wel de rekords ge broken met 60 inschrijvin gen Het schoentje nijpt, zoals ook al vroeger het geval was, bij de hogere afdeling der vrouwen tussen C 15,4 en B "21 6, waar totnogtoe slechts 5 dames op het ap pel verschenen. De rest zal hoogstwaarschijnlijk de tennistalenten in beperkte kring en ietwat verdoken demonstreren. Zou het toch waar zijn dat vrouwen nog meer schrik hebben van ten niscounters dan (som mige) mannelijke struisvo gels? In elk geval zal men in Aalst proberen ook deze vrouwen II -kategorie een fatsoenlijk uitzicht te geven in de loop van het weekend. Tennisklub Beukenhof ikert luurs heeft inmiddels niets onv^oew; let gelaten om de 5 veldei optimale bespeelbaarh» te krijgen. Zo werd ons vc klapt dat flukse regenbuief^"^ en die zijn er al eens - langer vat hebben op 2 lemaal opnieuw «gelegi velden, al is het spijtig de in aanbouw zijnde bufaam galow in samenwerking het Aalsterse stadsbes uitgerekend tegen de vangsdatum van het nooi, net niet klaar gerai te. In Aalst hoopt men alvi op een warme Sinksen; dan is alles er bij voort geslaagd, want sfeer hoe dan ook gegarani De vier zwemtaktieken werden er beoefend als volgt: In de voormiddag ge beurden de schiftingen door een morgeneditie, in de namiddag was het de beurt aan de finales per leeftijd, beperkt door een voorop gestelde limiettijd. Het werd alleszins een prachtige wedstrijd met in ternationale allure door de aanwezigheid van ploegen uit Frankrijk en Engeland Als deelnemers hieraan had Neptunus-Aalst Jürgen Goossens (100 m Vlinder slag) en Erwin Coessens Dirk De Bruecker (100 m crawl) en Muriëlle Permen- tier (100 m crawl, rug, vlin der). Op de eerste dag kwamen enkel Muriëlle en Jürgen aan de startlijn Jür gen die 2 weken inaktief was wegens ziekte wist toch een 1 ste plaats weg te ka pen terwijl Muriëlle Permen- tier zich niet onbetuigd liet door de beste tijd over 100 m crawl te zwemmen en won voor haar geduchte te genstandster Katty Dijck. De 2de dag kon ZNA zich beroemen op 3 finalisten. Erwin Coessens, samen met Dirk De Bruecker in de 100 m crawl. Murielle Per- mentier in de 100 m rug- en vlinderslag. Nog te vermelden het dis- triktsrekord Oost- Vlaanderen over 200 m wisselslag benjamins meis jes kwam terug op naam van Muriëlle met een tijd van 2.40.7 tijdens een inter nationale zwemmeeting te Berchem. Scaldis. Hierna de uitslag hiervan: Meisjes 67: 100 m crawl Muriëlle Permentier, 1ste op 1.05.97, 100 m rug eveneens een eerste prijs voor haar met een tijd van 11.6.32. De 100 m vlinder bracht een tijd van 1.16.33 voor haar en tevens terug een 2de plaats. Neptunus Aalst kan terecht fier zijn op Muriëlle! Jongens 62.100 m vlinder - 1ste Jürgen Goossens 1.02.6 - jongens 64 -100 m crawl - 7de Erwin Coessens 1.00.5 - jongens 65 -100 m crawl 4de Dirk De Bruecker 1.00.88. De waterpoloploeg van Wase Zwemkring mag terugblikken op een meer dan verdienstetNa kompetitieseizoen, (vh) Onze gratis wedstrijd met als inzet 24 fonoplaten van SK Beveren heeft een overdonderend sukscs gekend. Honderden brieven moesten we openmaken en daaruit dc goede antwoorden puren. Want er waren inderdaad ook heel wat verkeerde antwoorden. Meestal struikelde men over de naam van de producer van de langspeler. Voor velen wat dat Gilbert De Nockere. maar voor ons is en blijft dat Al Van Dam. De andere vragen vormden nauwelijks een moeilijkheid, al zaten sommigen toch wel verkeerd waar men diende te antwoorden welke ploegen SK Beveren tijdens zijn Europese Campagne onder de voet had gelopen. Dat Club Brugge daar niets kwam bij doen. moeten we aan niemand meer vertellen. Maar dat sommigen bij deze uitgeschakelden ook FC Barcelona hebben gerekend, dat verbaasde ons toch wel. Of zijn de Waaslanders eeuwige optimisten? Voor ons niet gelaten. We geven gauw-gauw op een rijtje de antwoorden die we hadden verwacht en in ruime mate ook kregen: 1. Jean Jansscns 2. Jean-Marie Pfaff 3. Combori 4. Ballymena - Rijeka en Inter Milaan 5. Erwin Albert 6. Al Van Dam Wie dat op zijn formulier heeft ingevuld, maakt dus een uitstekende kans om bij de 24 winnaars te zijn. Daar we echter overdonderd werden met goede antwoorden, dienden we over te gaan tot een lottrekking. De namen en adressen van de 24 gelukkigen zijn: FilipKlippelaar, Tuinwijkstraat 5 te 2790 Kield recht Christiane Cathoir, Zandstraat 23b bus 3 te 2758 Haasdonk Christiane De Schepper, Zeshoek 70 te 9090 Stekene Gery Temmerman. Smisstraat 72 te 2700 Sint-Niklaas Ingeborg Van Remoorter. Vogelenzang 13 te 2750Beveren Johan Hebbenckuys. Geraniumstraat 17 te 2700 Sint-Niklaas Alice Verschueren, Wilhelmietenlaan 18te 2750Beveren Ivonnc Verdikt. Ruisstraat 2 te 2698Tielrode Guy Van Branden. GuidoGezellelaan 108 te 2750 Beveren Danny Van de Vijver. Molenstraat 7 te 2730Zwijndrecht Ronny Van Zandbergen. Donckvijverstraat 33 te 2750 Beveren Daniel Hebbinckuys. Geraniumstraat 17 te 2700Sint-Niklaas Linda Heyndrickx. Dorp West 14 te 2730Zwijndrccht Bert Segers. Vrasenestraat 21 te 2750 Beveren Margriet Van Bclleghem. Bosdorp 112b te 9090Stekene Ann Van Bellghem. Diederik Van Beverenlaan 2 te 2750 Beveren Dave Van der Veken. Bijlstraat 118 te 2750 Beveren Esser Flori Sint-Anna Boomstraat 40 te 2730 Zwijndrecht Walter Feyen. Mirabellenlaan 12 te 2740 Melsele Gunther Smekens. 1 jzerstraat 72a te 2740 Melsele Peter Heyndrickx. C. V. Goeystraat 118 te 2730 Zwijnd recht Marcel Leckcfeir. Esdoornlaan 7 te 2790 Kieldrecht Peggy Dedobbelaer. Leliestr. te 2750 Beveren Dannv Van dc Vijver. Molenstraat 7 tc 2730Zwijndrecht de - ist V hui Jttei ig b esc Hen n h, ger cke atte tlree lit, -Se zer teg :ht, ide dra •Se get ir i nan eeti nal< >t Kei scl

De Voorpost | 1979 | | pagina 30