Waaslandse staande wip betwistte koningstitels 29® UITGAVE VAN PINKSTEREN fiL-ZH-g] MOTORCROSS TE LEDE M.C. Waasland Zondag ronken motoren weer in Stekense gelaagputten 32- 1.6.1979- De Voorpost Leo Van Campe behaalde de koningstitel bij St.-Sebastiaan te Elversele. (Iv) Het ging er gemoedelijk aan toe verleden week woensdag toen in het kafó restaurant Lijsternest te Burst een perekonferentle gegeven werd ter gelegenheid van de 29-ste uitgave van de motorkross te Lede. Door het groot aantal Jaren dat deze wedstrijd reeds ingericht wordt, spreekt het voor zichzelf dat deze krass een klassieker In zijn genre geworden is. Onder de aanwezigen op deze perekonferentle bevonden zich naast de bestuursle den van AMC Lede, met de heer De Craemer als voorzitter en de heer Timmerman als sekretaris, ook de nationale BLB voorzitter de heer Laeremans. Sysele. Een paar dagen na Tony Hofman, behaalde in gon iets minder met een 34e Hemelvaartsdag was de de eerste reeks een 13e en plaats. In de tweede reeks pech-periode voor Etienne in de tweede reeks een 14e reed hij beter en behaalde Maes nog niet voorbij, hij plaats, in de einduitslag wist een 27e plaats. In de eind- had zijn motor niet rijklaar hij beslag te leggen op een stand stond hij op de 27e gekregen en kon zodoende 12e plaats plaats op de 50 vertrekkers, de start niet nemen. Erembodegem. Na een wat toch nog redelijk te Theo Maes, moest in de zondag van tegenslag op de noemen is. eerste reeks de strijd sta- wedstrijd te Zomergem, be- Voor de gebr. Maes begon ken, daar hij met zijn motor gon het te Erembodegem al- het allemaal heel mooi. vast liep in de modder en lemaal veel beter voor de pi- Doch bij de eerste bocht deze met veel moeite en loten van M.C. Waasland, ging het voor Etienne al iets geduld terug op het droge Tony Hofman was in de minder, hij werd namelijk kon worden getrokken. In eerste reeks al goed van ingesloten, waardoor hij de tweede reeks, na een start, wat hem de 17e plaats bijna van de laatste plaats gewijzigd parcours, wist hij opleverde. Ook in de moest vertrekken, beslag te leggen op een 18e tweede reeks deed hij het Hij haalde echter zijn ach- plaats. prachtig met een 13e terstand in en kon terugko- Rony Mertens behaalde in plaats, wat voor de eind- men tot de 13e plaats, de eerste reeks een 23e en stand een 16e plaats ople- Bij zijn broer Theo begon -In de tweede reeks een 27e verde. het mooi bij de start, maar in plaats, in de einduitslag Rony Mertens, nog altijd de tweede ronde begaf zijn stond hij op de 22e plaats, niet in zijn goede doen, be- motor het, wat een opgave Speciale gasten waren wordt. mans, die instaan voor ongetwijfeld de motor- |n zijn toespraak bena- de technische uitwerking rijdster Marina De Smet drukte AMC Lede sekre- van h©t hele gebeuren, uit Uitbergen, die zowat taris de heer Timmerman De Leedse klub hoopt de «poulain» is van de het belang van de plaat- alleszins van de 30ste plaatselijke klub, even- selijke wedstrijd die zon- uitgave, die volgend jaar als twee afgevaardigden dag a.s. plaats heeft. P'aats grijpt iets spe- van de motorkrossklub Terloops bracht hij trou- ciaals te maken. Zowel uit St. Laureins, waar- wens hulde aan de talrij- voor dit jaar als het mee voor de tweede maal ke medewerkers achter volgende jaar zal eGhter de zogenaamde Pink- de schermen, met aan veel afhangen van het stertrofee gereden het hoofd de heer Coore- weer, dat steeds een belangrijke faktor schijnt te zijn in het welslagen van een motorcross. Wat Lede betreft wordt er dit jaar gereden in 16 reeksen. Naast de Inter nationalen en de Zij spannen, heeft men ook deelname van de uur's avonds. In zijn gelegenheidstoe spraak noemde BLB voorzitter Laeremans de Pinksterkross te Lede de bakermat van de kross- fans. Nochtans liet hij niet na te benadrukken dat de motorsport het steeds maar moeilijker heeft. In dit verband verheugde hij zich over de steun die schepen van van wedstrijden voor dames. Op dit o- genblik nemen er zowat 20 vrouwelijke piloten deel aan de krossen. De BLB voorzitter ging dan uitvoerig in op de problemen waarmee de motorkrossbonden ge- konfronteerd worden. Hierbij besprak hij in het bijzonder de moeilijkhe den rond de wedstrijd in de sport Jules Hendrickx het Speelbos te Wetteren eerder op de avond toe- die door tussenkomst betekende. De tweede manche begon eèn allemaal zo mooi voor de kategorieön junioren 250 zowat 350 piloten zullen plaats "zetten, aldus de gezegd had voor het verder behoud van de wedstrijd te Lede. Na gewezen te hebben op het belang van de deelname te Lede, waar van het gemeentebe stuur niet langer meer kan verreden worden Hierbij zou men onmid dellijk een alternatieve omloop moeten in de en 500 cc, senioren 125 Maes Brothers, want alle twee waren ze vertrokken cc,"nieuwelingen ï'25'cc bij dei eerste Hen, Etienne en de dames Door he, zelfs 2e, maar door motor- reeksen d| S^nnTn^hntSnnem verreden worden, starten 3 ronde al naar het renners- n park terug. Theo verging J*e oefeningen om 9 uur, het wel beter, maar door de de eigenlijke wed- geweldige regenbui kreeg strijden beginnen om 11 de wedstrijd een onregel- uur en o'ndigen rond 19 matig beeld door de vele slippers die er gemaakt werden, waar ook Theo niet van gespaard bleef. Hij be haalde toch nog een 16e plaats, wat hem in de eind stand op de 17e plaats bracht. aantreden, benadrukte hij het belang van zijn federatie, die niet alleen zorgt voor de nodige opleiding van de jonge piloten, maar die tevens voor een nationale en internationale primeur zorgde door het organI- heer Laeremans, want aldus bewijst men de sport een dienst. Vol gens hem was Wetteren echter slechts een uit zondering. De woordvoerder besloot zijn toespraak eerder op een romantische noot door de lof te zwaaia van de motorkrosssporl die hij de familiale spof bij uitstek noemde, die er volgens hem vol zorgt dat heel wat jongl ren, die anders op straf zouden lopen, zich nu een ontspannen sfei kunnen uitleven. Over de bestaande Soli gem omloop te Lei werd op de avond heel weinig verteld mai wel konden wij uit infol mele bron vernemen dl men volop aan het ultk| ken is naar een nieuw plaats te Lede wedstrijden kunnen gfl organiseerd worden. H| is trouwens in dit band dat schepen Hei drickx zijn steun beloo de, maar toch heeft h| er alle schijn van dL men in 1979 voor df laatste maal op de SolOt ho gemomloop zal gekrosëtert nebben. »tan< VEHfrse r bu llven Op een paar gilden na, voor seb. Elversele was met 20 of nalopers, waren de ko- leden belust op de titel van ningschietingen bijna volle- Albert Verbeeck. Hij trof dig in het Waasland Een raak in de 4de rpnde, een bevestiging van traditie was 2* titel in zijn 7'" schutters- wei dat wij volledigheids- jaar. halve ook Nieuw-Namen, Gilbert brokken In Sint- Zwijndrecht en Burcht Seb. Sint-Niklaas waar moesten aandoen. Etienne Ivens sire 1978 we- Leonard Suy koning in gens ziekte belet gaf aan 19 Sint-Seb. Beveren. Met 34 kandidaat koningen. Hij be- belust op de opvolging van vestigde een afschampend Edmond Clippelaire schoot schot in de 2de ronde met hij raak in de 15e ronde na- een voltreffer in de 7e ron- dat de vogel reeds vele tref- de. Een 1ste titel in zijn 4e fers had overleefd. De 1ste schuttersjaar. Alia in Parois titel op de vooravond van schoot de Prinsentitel in de zijn gouden jubileum. 2de herneming. Oud-Koning Edmond werd Kprel Behiels in Sint-Seb. keizer van acht oud konin- Beisele, met 22 gildele- gen. den belust op de titel van Willy Audenaert in Wase Marcel De Pelsmaecker. zonen Beveren met Gilbert Een blitzzege in de 1ste Schoenmaecker en André beurt als 4* jaarslid, een Beek in afkamping voor de 1ste titel, opvolging van Hector Tille- Victor Ongena in St.-Seb. man was het 1e kampschot Kallo nadat hij en Willy raak. Pas een 1ste titel op Moenssens (oud koning Al- staande. fons Dhavé, Dirk Picavet, Leonard van de vijver in Gerard Baptens en Omer Sint-Seb. Melsele met 27 in De Regeter medefinalisten strijd voor de titel van Karei van 29 kampers hadden Cools. De lokaalhouder kon uitgeschakeld. Niettegen- de titel thuis houden met staande goed gerichte een voltreffer in de 5e beurt, schoten de beslissende tref- Een 1ste titel op 14 j. fer was in de 23'ronde. De staande wip. sire 35 j. schutter sire in Alfons Gillis in Doel Zwijndrecht in 1962. Sint-Seb. met 11 gilde- Leon Verheggen in Sint broeders belust op de titel Seb. Burcht met 16 leden van Georges Belleter trof hij tuk op de titel van Georges raak in de zesde ronde. Een Van Eynde na afkamping aanvulling van zijn uitgebreid met Willy De Jonghe be- palmares in zijn 49* schut- slecht in de 1ste beurt. Zijn tersjaar. eerste gildetitel, hij was wel Nestor Pauwels in Sint- koning Gewest Beveren Seb. Kruibeke met 28 tuk 1978. ook een gekend blok- op de opvolging van Jules schutter De Rijcke was hij finalist met Ronald Lyssens in Willem Georges Verschraeghe en Tel Temse met 29 namen Kamiel De Rijcke. Het win- ze Edward Vermeulen op nend schot in de 7e beurt, de korrel. Vader Julien Een 1ste titel op 10 jaar schoot de vleugel, hij lukte boogschieten. zijn voltreffer in de 5e beurt. Vmand Smet in St.-Seb. Ronald was koning op L.W. Haasdonk van 40 leden als 12-jarige nu na 19 jaar opvolger van Achiel Bol- boogschieten een 1ste titel laert De 14-jarige Paul op staande. Steur en Alfons Steenssens Hugo Benoyt in Willem waren medefinalisten na 6 Teil nieuw namen waar ronden. Het beslssend schot even over de grens kwam van veteraan Smet in Charles-Louis Kint titelver- de 20e herneming. dediger was. De 15 jarige Fernand Uitendale in medefinalist Ivan Vermeu- Haasdonk St. Jacobus ien had geen verhaal tegen met 38 Buitenaars belust op de treffer van Benoyt in de de opvolging van Roger 1ste beurt Staes, medefinalisten Hugo Uiteraard een eerste titel als Weyn en Willy Van Stee- 2de jaarslid landt De voltreffer in de 11* Arthur Vermeire Sr. Kan herneming, een eerste didaat keizer in Temse eindzege na vier finalebeur- Sint-Joris waar van de ten voor de 65-jarige sire, twaalf kampers de vereiste Leo Van Kampen In Sint- drie finalisten waren gekend in de 9de ronde Jozef Bae- tens, Roger Albijn en Arthur Vermeire sr. Derde keer was de goede in de finale. Vermeire bevestigd en is kandidaat keizer 1980. En gels in Sint-Sebastiaan Zwijndrecht met 46 gilde- dit als 2de jaarslid. Marcel Vermeire in Vra- sene Hercuul waar oud koning Julien De Waele en ouwe taai Isidoor De Clercq hoop stelden in hun finale beurt, kwam uitsluiting met twee treffers in de 10 beur- broeders belust op de titel ten van Vermeire. Sire Mar- van Georges Meersman, Engels gaf weinig respijt zijn 2e beurt een voltreffer. En cel was reeds vroeger kroondrager. Steekvogel Al meer dan een kwart eeuw is voor velen Pinksteren onafscheidelijk verbonden met de internationale motor cross van de Gelaagputten. Een klassieker met een bijdenswaardige erelijst! Welke grote kampioenen werden in het Gelaag niet in de bloemen gezet? Denken we maar aan Nic Jansen, de betreurde Rene Baeten, Au gust Mingels. Jeffrey Smith. JefTeeuwissen. Joel Robert, Sylvain Geboers. Heikki Mikkola. Roger De Coster... Dit jaar wordt de tweeënder tigste editie verreden! On danks verschillende moei lijkheden met de omloop en het kontrakteren van de «vedetten» - het belang van de Grands Prix is nu eenmaal erg groot geworden, waar door de tenoren steeds min der warm gaan lopen voor een niet-kampioenschaps- race - zijn de leden van de laatstgenoemden om te be- Stekense Gelaagputten ook Op het goed gevulde Proj^g sde manches voor internationale wijzen dat ze nog lang niet komende zondag heel wat gramma prijken naast tw< versleten zijn... (gezonde) sensatie en spek- De buitenlandse delegatie takel zullen kunnen beleven, wordt aangevoerd door de De organisatoren hebben Amerikaan Jim Pommeroy. trouwens niets onverlet gela Een trouwe deelnemer aan de wereldkampioenschap pen in de kwartliterklasse. die ook reeds te Stekene zegevierde. Dat gebeurde drie jaar geleden. Uit West- Duitsland komt Volkmar Schneider en van Neder landse zijde verschijnen Henk Poorteen Johan Schee- Ie aan de startlijn. De sterke Belgische afvaar diging - vrijwel alle interna tionalen zijn aangeworven - heeft Roger De Coster als lijstaanvoerder. Andere kandidaat-winnaar zijn Gaston Rahier, Harry Everts, de nieuwe 500cc- kampioen Yvan Vanden Broeck. comingman Harry Vromans. Andre Malherbe, 500cc en een rechtstreeks{jn *°f 250cc-finale eveneens wed-fruul strijden voor junioren (meps'a' ten om enkele noodzakelijke Patrick Meerschaert!). naj®raa verbeteringen aan de omloop tionalen (twee kampioenf1^ aan te brengen. Bepaalde schapsproeven) en senioren^e9 gedeelten zijn merkelijk bre- 500cc. Men start om 12.4^81 l< der gemaakt. u.! JS V€ AMS Stekene er toch weer in Jean-Claude Lacquaye, Jean- geslaagd een interessant paul Mingels. Andre Mas- deelnemersveld bij elkaar te sant. Jaak Van Velthoven en krijgen. De strijd om de zo vergeten we ook Raymond begeerde bloemen bij de 250, Heeren en Francois Wellens zowel als bij de 500cc kan nu de laatste twee laureaten van meer dan ooit in het teken de finales bij de 500cc-ers- geplaatst worden van een niet. konfrontatie tussen de jeugd Het laat zich aanzien dat de en gevestigde waarden. Aan trouwe bezoekers van de Het volledige programma Openingen: 9u. -9.25u.: junioren 500cc 9.30 u. -9.55u.: senioren 500cc 10u. -10.30u.: nationale 500cc 10.35u. -11.05 u.: inters 250cc 11.10 u. -11.40 u.: inters 500cc De gekronometreerde oefeningen bepalen de start orde. Voor de internationalen geldt dit zowel voor de 250cc. als voorde 500cc-wedstrijd. H. Mis: 12u. Wedstrijden: 12.45u, - 13.10u.: junioren 500cc-rechtstreekse finale 13.25 u. 13.55 u.: nationalen 500cc-vijfde kampioenschapsproef. 10.10 u. - 14.40 u.: eerste manche internationalen 500c c 14.55u. - 15.20u.: senioren 500cc - rechtstreekse finale 15.40u. -16.15u.: internationalen 250cc-rechtstreekse finale 16.30 u. - 17 u.: nationalen 500cc-zesde proef om het Belgisch kampioenschap 17.15 u.: tweede manche internationalen 500cc Prijsuitreiking: 19u.: café «Het Anker», Dorpsstraat te Stekene! Leonard Van de Vijver werd koning te Melsele. (Iv) Fernand Uytendaele werd koning te Haasdonk-Zandstraat. (Iv) Boogschieten. Guido Mertens werd koning bij 'les gens sans peur' te Sint-Niklaas. (Iv)

De Voorpost | 1979 | | pagina 32