lede hort WERKGROEP «BOMEN-PARK» STIPPELDE WANDELWEG ROND OSBROEK VOOR 1" BOEKEN- EN INF0BEURS C.S.C.-EREMBODEGEM LEEDSE TOELATING AARDAPPEL TEELT IN 1980 Nu is er reeds een begaanbaar pad, doch in het zogenaamde «nat» seizoen dient een wandelaar wel over water dicht schoeisel te beschik ken. Men kan echter derwij ze optreden dat de wande laars gekanaliseerd worden door aanleg van een begroeid paadje (ongeveer 1 meter breed) tussen een bestaand dubbel rupsenspoor. De rupssporen dienen dan wel verbreed en uitgegraven te worden om uitzwerming van de bezoekers van de Osbroek tegen te gaan. Achteraan bereikt de wandelaar dan een berm, die gelegen is op een eigendom van het OCMW. Hier bevindt zich trouwens op dit ogenblik reeds een klandestien platgetrapt pad, bovenop de nieuw aangeleg de riool, in een kaalgestreken strook. Links en rechts bemerkt men hier trouwens de typische Osbroekvegeta- Het pad stuit achteraan op een paar meter steile berm, waarop de zogenaamde «Os- broekstraat» zich bevindt. Deze «Osbroekstraat» is reeds een druk bewandelde weg die begint aan de Parklaan. Om de steile berm te beklimmen dient men een 50 cm brede aarden trap aan te leggen. Zo bereikt de wandelaar dan de oeroude .Osbroekstraat langs de Os- broek. Even verder bevindt zich één van de historische toegangen tot het broek de zogenaamde «Jan Dokus- berg». Links bevindt zich de grootste boom van de Os- broek, een Deense populier die zowat 60 70 jaar oud is. De wandelweg zou dan de «Osbroekstraat» volgen,die zich bovenop de nieuw aan gelegde riool bevindt.Daar de weg over een 100-tal meter nogal drassig is dient deze wel licht verhard te worden om goed bewandelbaar te zijn. Dicht bij de Kasteel straat te Erembodegem zou wat hinderlijk beton-ijzer dienen afgeknipt te worden. Tussen het kasteelpark en het rusthuis kan men de A. Van de Maelestraat berei ken. Rakelings aan het park komt men dan aan links aan een smal paadje vóór een aantal kleine huizen. Ach teraan kan men dan verder wandelen tot aan een land weg. Vanaf hier heeft men volgens de steller van de studie drie mogelijkheden: a) om momenteel in de wettelijkheid te blijven moet die landweg gevolgd worden tot op de nieuwe Erembode- gemstraat en dan de Saar- baan langs Schotte en Bosteels terug naar het park. b) Even de landweg op bevindt zich nu een dubbele afsluiting (op 1 m) tussen twee weiden. Mits een losse draad los te maken, kan men tot de rand van het park Moyersoen komen. Zo daar dan een pad afgebakend wordt (door aan koop, of huur of onteigening) kan men het stort van Erembodegem bereiken, die eigendom is van Moyersoen. Mogelijks kan hier een rustbank opgericht worden, want hier heeft men een uitzicht van zowat 2 km. Over het stort dient dan een pad geeffend, zoals het zou gebeuren op de spuivlakte. 2) De atlas der Buurtwegen geeft hier nog een nu verdwenen baantje van 1 meter breed aan, die prak tisch in de verlengenis van de Molenkouterstraat recht op het Osbroekstort loopt. Dit betekent dat men juridisch vanaf de Molenkouterstraat tussen de twee akkers mag doorlopen. Men moet dan wel onder een afrastering doorglijden, over een weide gaan en onder een 2de afsluiting. Dit paadje mag volgens een advies van de juridische dienst van de stad gebruikt worden, zelfs al ligt het op de eigendom van Moyersoen. Het dient wel begaanbaar gemaakt te wor den. Men belandt dan terug op de eeuwenoude Osbroek straat, die rechts richting Schotte loopt, 's Zomers is deze «straat» wel begroeid door manshoge dove netel, zodat een paar maal maaien aangewezen is. De Werk groep Bomen Park vraagt wel dat vooraleer het publiek hierheen zou geleid worden, een ondoorwaadbare gracht zou gegraven worden, om het achterliggend zeer kwets baar gebied te beschermen. Dit kan wel enige moeilijk heden met zich meebrengen, dat de toestemming van de eigenaar Moyersoen vereist is en daar de gracht een baantje en een pad snijdt dat de eigenaar nog gebruikt. Langs de eigendom van De Geyter naar de beek waar een loopbrugje dient aangelegd, op voorwaarde dat de eigenaar van de weide Schot te toelaat langsheen de beek een smal paadje af te sluiten, en het overstappen naar het park mogelijk wordt via, een loopbrugje. Het overstappen naar de Osbroek die links ligt dient hierbij verhinderd. De afstand van deze wande ling rond de Osbroek be draagt zowat 3,5 km en duurt een kleine anderhalf uur. Het spreekt voor zichzelf dat er een aantal alternatieven mo gelijk zijn, die korter zijn. Feitelijk is deze omwande ling nu mogelijk, maar er zijn zoals vermeld toch nog een aantal juridische en prakti sche problemen op te lossen. De studie besluit dat geleide verkenningstochten ook denkbaar zijn, maar dan dient de toestemming van de eigenaar bekomen te wor den. Tot daar de studie van de wandelweg die uitgedokterd werd door de Werkgroep Bomen Park, een groep vrijwilligers, die zich op enkele jaren tijd uitbouwde tot de kenners bij uitstek van het stadspark en het Os- broekreservaat. VEHE Afgelopen weekend werd in het oud-gemeentehuis te deze ook een finenrieei Erembodegem een eerste boeken- en infobeurs geor- kommertoze sten wa^- gamseerd door de Culturele Centrale van het ABVV- borgde afdeling Erembodegem. Deze beurs greep plaats in Langs 'de tentoonstellino het oud gemeentehuis van Erembodegem. omi en v00ra| dan djj werd ra bet oud gemeentehuis van Erembodegem een boekenbeurs In aanwezigheid van oud volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick. ScheDen voor Jeugd, Sport en Vrije tijdsbesteding Eddy Mon sieur, en raadslid Freddy Pijck hield de voorzitter van de afdeling de heer Steen- haut de officiële openings rede. Hierbij benadrukte hij dat het de bedoeling was om de kuituur, onder de vorm van het boek naar de mens toe te brengen. Hierbij werd vooral de nadruk ge legd op de literatuur, die de socialistische ideëen helpt verspreiden, en die mede- helpt om deze levensvisie aan de massa door te ge ven. In de toespraak werd ook vermeld dat er een speciale stand aangebracht werd met werken van de zopas overleden L.P. Boon, waar van de zoon Jo Boon trou wens op de opening aan wezig was, omdat het CSC aldus wou bijdragen tot het bekendmaken van diens werken. Even werd door de voorzit ter ook gezinspeeld op de finantiële toestand waar mee de afdeling gekonfron- teerd is, die niet toelaat be langrijke en dure kulturele manifestaties in te richten. Er werd dan gedacht aan het inrichten van een dans avond of een tombola, maar men verkoos een boeken en infobeurs omdat boeken, die er verkocht worden wenst men aan be wustmaking en mentali teitsbeïnvloeding te doen bij het grote publiek. De voor zitter besloot zijn toespraak met alle deelnemende ver enigingen te bedanken voor hun medewerking, lingslanden, enz. Ook hij zag de taak van de Culturele Centrale van het ABW van de kuituur naar de brede basis toe te bren gen. Om dit te verwezenlij ken worden op dit ogenblik in de verschillende deelge meenten kulturele kernen uitgebouwd. De BSP Schepen besloot zijn toespraak met de initia tiefnemers te feliciteren en met alle deelnemende ver enigingen, en dat waren er heel wat, te bedanken voor hun medewerking. Na de gebruikelijke drink konden de bezoekers dan kennis maken met de tal rijke stands, die opgesteld werden door de Culturele Centrale van het ABW zelf, door Oxfam-Wereldwinkel, die produkten uit de ontwik kelingslanden te koop aan bood, door de Rode Mol, en de Stichting Leon Lesoil Aalst. Ook het Masereel- fonds ontbrak niet, evenmin als de reizende tentoonstel ling van de stadskrant Vies Oilsjt. Zelfs de Mutualiteit der Jonge Arbeiders (MJA) en de Jongsocialisten afde ling Aalst ontbraken niet op het appel. Vergeten wij tenslotte niet dat de Boekhandel De Kern uit Aalst een belangrijke stand opgezet had, met een ruime keus van werken uit de hedendaagse letterkun de, met kinderboeken voor alle leeftijdsgroepen en met natuurlijk het ganse gamma boeken van Louis-Paul Boon. Alleszins startte de CSC af deling Erembodegem met een initiatief dat besiist na volging verdient. Slechts één kleine schaduwzijde op het hele opzet was de,uit nodiging, ondertekend door de initiatiefnemers de heren W. Steenhaut (Voorzitter), R. Jacobs (sekretaris) en R. Coole (Penningmeester). Op deze uitnodiging tot de receptie stond letterlijk ver meld: «Beste Kameraad, Op zaterdag 16 juni 1979 nodigt de Culturele Cen trale U en Familie De vervoeging van het werkwoord «uitnodigen» dient blijkbaar dringend eens aangeleerd te worden, of ging het hierom een druk fout? VEHE De belanghebbenden worden ervan verwittigd dat de aanvragen voor het nemen van grondstalen, ten einde de toelating te bekomen voor het verbouwen van aardappelen in 1980. bij het gemeentebestuur moeten toekomen vóór 30 juni 1979. Deze toelating is nog steeds wettelijk verplicht. Spe ciale aanvraagformulieren zijn hiertoe beschikbaar. De kosten van het grondstaalonderzoek bedragen 100 (honderd) frank. Op aanvraag van uw gemeentebestuur heeft het Mi nisterie van Landbouw een versoepeling toege staan Inderdaad, de vereiste minimum-oppervlakte van 10 are is afgeschaft, ledereen mag dus voortaan aardappelen planten (hoe klein zijn tuintje ook is) op voorwaarde dat een grondonderzoek uitmaakt of de grond wel vrij is van het aardappelcystenaaltje. Van daar de verplichte jaarlijkse aanvraag tot staalname. Is het grondstaal niet besmet dan wordt een vergun ning uitgereikt. De aanvragers dienen te wachten op de officiële toelating van het Ministerie van Land bouw. Sluikplanters kunnen gerechterlijk worden vervolgd. We herhalen: de aanvraag tot staalname voor het planten van aardappelen in 1980 moet zo vlug moge lijk gebeuren en uiterlijk tot 30 juni van dit jaar. Speciale aanvraagformulieren liggen ter beschik king: Gemeentehuis, bureel'6. JEUGDWANDELING De plaatselijke VTB afdeling nodigt de jeugd van Erembode gem, samen met ouders, vrienden en kennissen uit op een kosteloze, aangename en ontspannende 8 kilometer lange groeps wande ling doorheen erembodegem. Dit gebeurenwordt opgeluisterd door een bezoek aan een glazenier uit eigen streek. Deze jeugdgerichte aktiviteit, geprogrammeerd in het kader van «Het jaar van het Kind» vindt plaats op zondag 24 juni aan staande. Vertrek om 15 uur op het Dorpsplein. Een ideale gelegenheid om de mooie groene plekjes die Erembodegem nog rijk is te ontdekken of te herontdekken. KERMISKALENDER Erembodegem Kermis die nog doorloopt tot zondag 24 juni e.k. heeft nog volgende aktiviteiten op zijn affiche staan: Vrijdag 22 juni 1979 Om 19 uur: Koncert door de Aalsterse Big Band, onder leiding van O. Boone, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. Om 21 uur: Super Dancing en Lichtning show gepresenteerd door "Tony Houston d.j. radio Atlantis, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia Zaterdag 23 juni 1979 Om 18 uur verbroederingsfeesten van harmonies en fanfares, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. Om 20 uur: in het Forum belotwedstrijd met 1.000 F gratis vooruit en aanvang van het Bclotcentnim seizoen 1979 - 1980, met als inzet de beker van de Minister van het Vlaamse gewest Mare Gal Ie. Om 21 uur: Fanfarebal met Henk van Montfoort en zijn volledig orkest, zangeres Anne-Maric en zanger Dan Ellery, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. Zondag 24 juni 1979 Om 14 uur: Veteranen kaatstornooi «Dor Sportief - Lotensge- val. Lokaal Café 't Pompierken; Om 14.30 uur: Groot tuinfeest van de gemeenteschool, Dorps straat 28. Om 15.30 uur: 2' grote wielerwedstrijd forum voor juniores BWB, Vertrek aan lokaal Forum, Keppestraat 12. Prijzen 10.500 F - en palm. Afstand: 80 km of 16 ronden over A Van de Maelestraat, Molen- kouterbaan, Kerkhofbaan, Aalststraat, Termuren]aan, Yzeren- wegstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachte gaalstraat, Ninovesteenweg, Keppestraat. Om 16 uur: Verbroederingsfeesten van Harmonies en Fanfares, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. Van 16.30 uur tot 18 uur: optreden van Ch. Jansen én Co Flower, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. Om 20 uur: Licht en Discoshow door streek-platenruiler D.J. Cancy, ingericht door de Kon. Fanfare Sint Cecilia. KSC DENDERSTREEK De wielertoeristen die van hun kermisvieren geen kater overge houden hebben kunnen op zaterdag 23 juni deelnemen aan de fietstocht «Dwars door Brakel». Inschrijvingen hiervoor vanaf 13 uur in café Astoria, Brusselstraat 44 te Brakel De start van deze 60 km lange tocht is voorzien om 14 uur. Op zondag 24 juni heeft men de keuze uit twee mogelijkheden. Vanaf 7 uur kan men in café Molenhuis, Maenhoutstraat 78 te St. Martenslatem inschrijven voor de Fietstocht Hertekamp, en dit vanaf 7 uur. De afstand hier bedraagt 175 km. De start is voorzien om 8 uur en er wordt vertrokken aan het lokaal om 6.45 Voor diegenen die het liever kalmer aan doen is er de fietstocht Molendijk. Inschrijving vanaf 17.15 uur in Café Marlis, Molen dijk 28 te Borsbeke. De start van deze 50 km is voorzien om 8.30 uur Het Jeugdhuis Leeuwerik wil er de aandacht van de ouders op vestigen dat er dit jaar geen vakantieplein zal worden georganiseerd, bij gebrek aan voldoende monitrices, die een vereiste opleiding kregen. Daar het Jeugdhuis op die manier niet kan instaan voor de gewenste begeleiding en voor de veiligheid van de toevertrouwde kinderen, geeft het dagelijks bestuur Leeuwerik er dit jaar de voorkeur aan, af te zien van deze jaarlijkse aktiviteit. Voortaan is Rik Devijver de verantwoordelijke voor de verslaggeving van Groot-Lede. De ver enigingen, die een aktiviteit organiseren, worden vriendelijk verzocht deze kenbaar te maken op volgend adres: Spoorweglaan 89 te 9470 Dender leeuw. Telefoon 66.97.94. Een boek ontlenen, kan te Lede zeer gemakkelijk. De woensdagen en zaterdagen zijn de biblioteken ge opend van 16 tot 18 uur. Op zondag kan men er terecht van 10 tot 12 uur. Te Impe is er op zaterdag slechts een uur voorzien: van 16 uur 30 tot 17 uur 30. Wanzele en Smetlede nodigen de lezers uit elke zondag van 10 tot 12 uur. Oordegem heeft twee openingsdagen: woensdag van 19 tot 20 uur en de zondag van 10 tot 12 uur. Op maandag 2 juni eerstkomend is er een verga dering gepland door de Kultuurraad, die haar sta tuten zal voorstellen. Om 20 uur worden alle ver enigingen, of een afvaardiging ervan, verwacht in het Kultureel Centrum. Begin deze maand werd het lijk gevonden van Willy Vander Stuyft, knecht van en wonende in het slacht huis te Oordegem. Hij werd 's nachts het laatst ge zien door een vrachtwagenchauffeur, waartegen hij vertelde dat hij «afgetroefd» was. De Leedse Rijks wacht deed de eerste vaststellingen, maar moest in opdracht van de gerechterlijke overheid van Den- dermonde het onderzoek in handen geven van on derzoeksrechter Tas. Er werden op het lijk sporen gevonden van mishandelingen: de man was zwaar gewond in het gelaat en aan het hoofd. Sommige (boze) tongen beweren dat het slachtoffer een drankzuchtige was en dat hij wel eens een onge lukkige val zou kunnen gedaan hebben. Dit zouden de bloedsporen in de bedstee verklaren. Momenteel zijn de Aalsterse B O B. en de gerechte lijke politie bezig met een diepgaand onderzoek. Voor wie het nog niet wist: in Lede is op gans het grondgebied van de gemeente de voorrang van rechts van toepassing geworden, met uitzonde ring van de twee rijkswegen die vanzelfsprekend voorrang blijven behouden. De politie houdt voorlopig zoveel mogelijk toezicht op de toepas sing van deze ingrijpende wijziging. Tijdens de noveen-dagen werd Lede druk bezocht. Toch bleek de rijkswacht zeer tevreden: buiten een paar kleine ongelukjes met blikschade (zoals er da gelijks zoveel gebeuren) werd er niets gemeld. Na de processie kwam echter een bromfietser in botsing met een bestelwagen. De man bleef roerloos op hét wegdek liggen. De dienst 900, die zeer vlug ler plaatse was, heeft het slachtoffer naar het ziekenhuis te Aalst gevoerd. STREEKNIEUWS Groot-Lede ZANGKOOR IN JUBILEUMMIS Zaterdag 23 juni zal het zangkoor van de Koninklijke Har monie Sint-Cecilia Lede, de jubileummis in het kader van 150 jaar psychiatrische zorgenverlening te Lede, vokaal opluisteren. De mis wordt opgedragen om 10 uur. TENTOONSTELLING EN AUTOSHOW Zaterdag 23 en zondag 24 juni worden de werken van de leerlingen tentoongesteld. Deze organizatie loopt in sa menwerking van het St.-Maartenskollege en het Vrij Tech nisch Instituut Lede. Open zaterdag van 17 tot 21 uur en zondag van 10 tot 12 en van 17 tot 21 uur. Tegelijkertijd wordt er een grote autoshow ingericht door de verschillende merkverdelers van Groot-Lede. Toegan kelijk zaterdag van 15 tot 21 uur, zondag van 10 tot 12 uur en van 15 tot 21 uur. JAARLIJKSE KAV-KWB UITSTAP De jaarlijkse uitstap is gepland op zaterdag 23 juni. Er wordt op het dorp vertrokken om 6 uur stipt om langs Brussel, St.-Truiden, Brustem (met een koffiepauze in het Zandtapijt), Aachen te Keulen aan te komen waar een bezoek gebracht wordt aan de Dom en aan een winkel straat. Er is gelegenheid tot middagmalen. Daarna gaat de reis verder over Bonn naar Koningswinter. Daar krijgen de deelnemers de keuze tussen een bezoek aan Drachenfels of een rondvaart op de Rijn. De terugreis gaat langs de Ahr-vallei met een halte in een dorpje onderweg, om de wijn te proeven. De thuiskomst wordt voorzien rond mid dernacht. Per persoon is dc prijs vastgesteld op 430 frank, drinkgeld buschauffeur inbegrepen. KAV-KWB-NIEUWTJES Vrijdag 22 juni om 20 uur: tafeltennis in het KWB-lokaal Volkskring Dinsdag 26 juni om 20.30 u.: KAV-Jonge Vrouwen: volleybal in Stella Matutina Dinsdag 26 juni om 19.30 u.: KAV-kruidenwandeling Volgende kernvergadering KAV-KWB op 2 juli om 13.30 u. BLOEDINZAMELING Bloedgevers kunnen op dinsdag 26 juni terecht in de zaal «'t Zaaltje» te Papegem, waar van 19.30 u. tot 21 uur een bloedinzameling gehouden wordt. DRIEDAAGSE SCHOOLFEESTEN RIJKSSCHOLEN Dit weekend gaan de driedaagse feesten door in de rijks scholen, Vijverstraat Vrijdag 22 juni verwacht men er de kaarters, vogelpikkers en bakschieters om 20 uur. Vanaf 19 uur kan men in het restaurant terecht voor een koude schotel met kippebil en stokbrood Zaterdag 23 juni kan men vanaf 14 uur deelnemen aan verschillende volksspelen, een bezoek brengen aan de rommelmarkt of aan de tentoonstellingen De hoofdat- traktie is echter een «spel zonder grenzen», dat zal geor ganizeerd worden. Het restaurant zorgt wel voor honge rige magen. Zondag 24 juni is de dag van de bazisschool. Kleuters en leerlingen van de lagereschool brengen een gevarieerd programma. Ook die dag kan men de tentoonstellingen bezoeken of deelnemen aan de georganizeerde spelle tjes. HERDENKING 150 JAAR PSYCHIATRISCHE ZORGENVERLENING Zaterdag 23 juni is de hoogdag van de feestelijkheden rond de herdenking 150 jaar psychiatrische zorgenverle ning te Lede in het ziekenhuis «Zoete Nood Gods». Om 16 uur wordt er een plechtige Eucharistieviering met Konce lebratie voorzien in de dekanale kerk Sint-Martinus. Deze plechtigheid wordt voorgegaan door Mgr. Van Petegem, bisschop van Gent. Om 17.30 u. is er een akademische zitting in de feestzaal van het klooster, in aanwezigheid van de heer Daniel Coens, Staatssekretaris voor Vlaamse Zaken. Omstreeks 18.30 u. wordt de feestdag afgesloten met een receptie. PAARDEN- EN PONYKOERSEN Zondag 24 juni kunnen de liefhebbers van paarden- en ponykoersen terecht op het terrein Groenstraat te Lede. Het geheel staat onder de leiding van het IPV De start is voorzien om 14.30 u. UITSLAG TOMBOLA «DE SMURFENDE SPAARDERS» De winnende nummers zijn: 1281 9595 3605 2080 4022 8169 7250 8139 7343 8148 7267 5634 6974 2379 7121 3921 4156 5458 2691 8227 6506 3851 2065 3979 2708 7288 1432 5173 2248 4130 9897 8436 3653 2662 9551 7385 2526 3630 4373 1406 7057 2749 6989 2729 5082 3890 7353 3557 2362 8467 9765 1444 1278 3672 9827 2430 11564 11128 12736 12938 11543 11020 12804 10193 11174 11640 12572 10200 11366 10438 11655 11213 11253 De rezervenummers zijn: 6512 11221 8615 12921 en 12920 De prijzen kunnen afgehaald worden in café «Bierstube», Stationsstraat 44 vóór 14 juli 1979. ONTSPANNINGSREIS VOOR BEJAARDEN Op maandag 2 juli-wordt speciaal voor de bejaarden, een grote ontspanningsreis georganizeerd te Lede. Het do mein van Wachtebeke is het reisdoel. Vertrek op het Dorp te Lede om 14 uur Te Oordegem, Wanzele, Impe en Papegem is het vertrek op de respektievelijke dorp spleinen voorzien om 13.30 u. Deelname in de onkosten: 50 frank per persoon. Kaarten te verkrijgen bij de wijkver- antwoordelijken van de verschillende bonden. FIETSENRALLY Op zondag 8 juli wordt door het Jeugdhuis Leeuwerik de 11de fietsenrally georganizeerd. Deze wordt 's avonds gevolgd door de prijsuitreiking en een fietsen Te De. leder een wordt verwacht. OPENDEURDAG KLEUTERSCHOOL Zondag 24 juni is er een opendeurdag voorzien in de Vrije Kleuterschool, Groenstraat 2. De toegang, vanaf 15 uur, is vrij. Er zijn allerlei attrakties voorzien, het cafétaria, de tombola en de barbecue zorgen voor de gepaste sfeer. bc

De Voorpost | 1979 | | pagina 8