fT iff* driedaagse schoolfeesten r i i LEEDSE RIJKSSCHOLEN ORGANISEREN LEEDS GEMEENTEBESTUUR ONTVANGT KAMPIOENEN JUDODEMONSTRA TIE TE LEDE d vlug mogeiijK aardappels met de mond overbrengen naar de ndere kant (Wim) 'raditiegetrouw vierden de Leedse Rijksscholen vorig weekend hun jaarlijks schoolfeest. Begenadigd door sen heerlijk zomerweertje, afgewisseld met enkele re- lenbuien, was de opkomst voor de direktie en de per- ioneelsleden alleszins zeer bemoedigend. In de school gingen van vrijdagavond tot zondagavond heel vat (diverse) aktiviteiten door. /rijdagavond vanaf 19 uur konden de ouders en de iimpatisanten terecht in de refter voor een fijne koude jchotel. Nadien konden zij in de tot feestzaal om- rormde turnzaal weer aan hun trekken komen: keuze jenoeg: een partijtje kaarten, vogelpikken of bak- rchieten. Het geheel werd natuurlijk overgoten met het iodige gerstesap. Op het einde van de avond werden leelwat pracht-kippen mee naar huis genomen. Dit werd voor velen een avondje volksamusement, dat duurde tot in de (zeer) vroege uurtjes. Zaterdag was de dag van de rijksmid denschool. Om eens wat wijziging in het klassieke gedoe (zoals tunr- oefeningen, dansjes...) te brengen, namen de organi satoren het initiatief om een echt «spel zonder grenzen» in te richten. Met tien ploe gen gingen ze van start. Deze waren gevormd door jongens en meisjes van de sekundaire afdeling. Zij dienden een strijd te leveren en tien proeven af te leggen: lepelkoers, touwspringen, aardappel-vissen, voetbal trippelen, flessenvullen, paardrijden (op een mede leerling natuurlijk!), ballon- nenoverbrenging, zakken- lopen, verkleedpartij en puzzelen. Onnodig te vertel len dat er soms leuke en lachwekkende toneeltjes ten beste werden gegeven. De strijd tussen de verschil lende groepen was hevig. De leerlingen maakten er een prestigezaak van en spanden zich in tot het ui terste. De leerkrachten die als scheidsrechters fungeer den hadden het druk, om de proeven zo fair mogelijk te laten verlopen en om vol gens de reglementering de nodige punten toe te ken nen. Het werd tenslotte de In de Rijksschool te Lede werd ook een prondeimarkt georganizeerd. (Wim) ploeg «Hamme», die als eindwinnaar bekend ge maakt werd. De overwin naars sleepten niet alleen de fel begeerde overwin- ningstitel in de wacht, maar kregen ook heel wat prijzen. Verder werd iedere deel nemer bedacht met herin nering. De organisatoren hadden er inderdaad voor gezorgd dat elke deelnemer niet alleen moe, maar te vens tevreden naar huis kon terugkeren. Zij mogen er in derdaad van overtuigd zijn dat de toeschouwers een heel spektakel hadden ge zien waaruit ze heel prettige herinneringen zullen bewa ren. Spijtig vonden zij wel dat er weinig ouders waren opgekomen. Het grootste gedeelte van het aanwezige publiek waren leerlingen met hun vrienden. Wie ob- jektief is moet toegeven dat het geheel een lofwaardig initiatief is, maar er zaten heel wat schoonheidsfout jes in. Het geheel duurde wat te lang, zodat de aan dacht van de toeschouwers op het einde fel verminder de! Het was echter een eerste maal dat een dergelijke ma nifestatie in de school plaats vond en een volgende maal zal de ondervinding heel wat verbeteren. Het warme weer nodigde elkeen uit tot een frisse teug: tijdens de pauze kon den de dorstigen terecht in de bar. Voor de dames was er een koffiehuis, waar ze een pannekoek konden be stellen. De jongeren konden zich vermaken aan diverse kraampjes: vis- en werp- kraam, muntwerpen, een echt rattenspel, ballonne tjes doorprikken... Tegelijkertijd werd er een rommelmarkt gehouden. Al lerhande spullen. nog Vorige zondag gonsde het Leedse Kultureel bruikbaar en zelfs antiek, centrum. Niet minder dan drie kampioenen, iijke pri|seUn!ebodeennrevaen waaronder twee voetbalploegen, werden er door het de' gelegenheid werd ook gemeentebestuur ontvangen en gehuldigd. Sche- gebruik gemaakt, om een Pen Minnebo heette iedereen welkom en feliciteer- paar tentoonstellingen in te de de gevierden met hun puike prestaties van vorig richten. Een uitgeverij pre- jaar. Schepen Hendrickx wou een defferentiatie senteerde een assortiment maken tussen de verschillende genodigden. Hij kinderboeken (iri het Jaar wou eerst bij de jeugd beginnen, van het Kind heel pas- ij» send!). In hetzelfde lokaal In het jaar van het kind ren met eenzelfde pres- waren naast schilderijen paste het inderdaad de tatie. Met een proficiat van Jan De Petter even- «kerels» van de provin- voor Jong Lede, dat op recht in het restaurant of in de bar. Zondag, de laatste dag van de schoolfeesten, was voorbehouden voor de rijksbasisschool. Rond het middaguur gingen de deu ren van het restaurant weer open. Heel wat lekkers werd klaargemaakt door het dienspersoneel van de school dat ondanks de reeds aangevoelde ver moeidheid onversaagd bleef doorwerken. Zij ston den in voor het klaarmaken van verschillende gerech ten, het op- en afdienen en natuurlijk voor de afwas. Rond 15 uur werd aange vangen met het grootse kinderfeest. Het werd een kinderfeest met zang en dans, een kleurrijk spekta kel, ontroerend eenvoudig en toch zo mooi om naar te kijken! Ofschoon de zon niet meer kwam opdagen waren heel wat mensen op de afspraak. De ene kwam uit simpatie, de andere was er om hun kind of kleinkind de keurig ingeoefende danspasjes zien ten beste te geven. De allerkleinsten, dansend op de muziek van Pussy Cat, zorgden voor de ope ning. De kapoentjes van mevrouw De Wever waren uitgedost met bloemen- kransjes en strooien rokjes en brachten ons in de Hawa- iaanse sfeer. Daarna kwa men de kinderen van het tweede klasje op de prop- Een jeugdige versie van de popgroep Pussycat door de eerste klas van Mevr. Laureys. (Wim) pen met beweging en dans op de tonen van Brasilia Carnavale. Zij waren bij zonder kleurrijk gekleed en de aanwezigen zorgden dan ook voor een warm ap plaus. De derde kleuterklas A kwam aan met Schotse dansen, terwijl de derde kleuterklas B het eerste ge deelte van de namiddag be sloot met het gekwaak van dansende eendjes..... Na een verfrissende pauze (die wat lang duurde) kwam de basisschool aan de 'beurt. De inslaande muzikale nummertjes (Windsurfing, Radetsky, March, Hooray it 's a holiday, Floral dance en Y.M.C.A.) brachten de no dige prettige stemming. Onder de leiding van de speciale leerkracht lichame lijke opvoeding en enkele leraressen van de lagere afdeling, werden deze een sukses. De sketches «De agenten en «Blik en Bot» werden eveneens zeer toe gejuicht door het entoe- siaste publiek. Al bijeen werd het een pret tige namiddag, waar de ou ders en grootouders hun hart eens konden ophalen: de kinderen hebben een prachtige prestatie gele verd! Daar de regen van de partij bleek, moesten (spijts de goede wil van vele leer krachten) de spelen worden stopgezet. De resterende spullen van de rommelmarkt werden in allerijl binnengedragen Heelwat ouders verlieten de school vroeger dan ver wacht. Hongerigen konden nog te recht in het restaurant. De dorstigen bleven in de bar vertoeven, waar ze nog ge zellig konden napraten met vrienden of kennissen. De direktie, de organisato ren en het personeel waren in elk, geval tevreden. De onderlinge samenwerking tussen de personeelsleden en het dienstpersoneel, leidde tot een «deftige» op brengst die deels ten goede komt aan de tweede leerja ren (die een heleboel mate riaal voor vernieuwde wis kunde kunnen aankopen) en deels aan het leerlingen vervoer. Kortom: het komt allemaal ten goede var> de leerlin gen, die aan deze scholen zijn toevertrouwd. RDV. die zeer kame- man Matthijs, de tweede raadschappelijk oefent in het biljarttornooi, en speelt, werd dan ook kreeg een kleinere trofee hartelijk gefeliciteerd, aangeboden. Toen de met de hoop op een drankjes aangeboden weerzien volgend jaar. waren, vroeg Archilles Hierop werden aan de Roelandt nog even het spelers van Jong Lede woord. Als voorzitter van een erediploma van het het jeugdkomitee van gemeentebestuur aange- Jong Lede dankt hi'het boden. Fier namen M. gemeentebestuur voor Govaert, B. Macharis, F. de ontvangst en voor de eens mooie beeldhouw- ciale miniemen hartelijk 21 matchen slechts 4 teebev^ondemnUlDeVnendt te felic'teren met hun maal gelijk spel speelde Een stand voor de Derde titel. De schepen meen- en 17 overwinningen be de terecht dat zij ervoor haalde, werd overgegaan gespeeld en geoefend naar de biljartsport. Na hadden onder de leiding een spannende strijd en van bekwame mensen, een jaar kompetitie die hun vrije tijd opoffer- achter de rug, werd in den. Voor de gemeente vriendschap en samen- is het een hele eer dat werking de heer Vercau- ook de jeugd de naam teren Jules uit Oorde- rokken of vesten. Sommige Lede door een gezamen- gem de kampioen. Hij modellen van kledingstuk- jjj^g prestatie naar bui- nam voor de eerste maal ken waren een eigen krea- t brengt. In vriend- deel aan het Leedse Menig toeschouwer M wereld en een fototentoon stelling vulden het geheel aan. Na de pauze gaven de leerlingen een optreden ten beste met Orff- instrumenten. Vervolgens defileerden de leerlingen van de afdeling snit en naad met tal van mooie kleedjes, Coppens, G. Volkaert, B. Vandormael, G. Mer- tens, D. Van Hauwermei- ren, R. Van Ghijsegem, G. Schouppe en M. Van steun die de jeugd- ploeg in het verleden mocht krijgen. Hij meen de echter ook dat «koken geld kost» en vroeg stond verstomd over de aahaP »erd maksi' biliarttornooi. Na de der- prestaties van de juffers tij- maal rendement bereikt, de ronde lootte de heer :en Hawaiiaans dansje door de kinderen uit de eerste klas B o.l.v. Mevr. De Wever. (Wim) dens het schooljaar, 's wat aanleiding gaf tot Vercauteren zich vrij. Hij Avonds kon men nog te- het veroveren van de ging dus automatisch titel. De schepen ver- naar de vierde ronde, die Steenberge dit soevenier daarom nog verdere hulp in ontvangst, door sche- vanwege het bestuur, penen Minnebo, Hen- Al bij al vonden wij het drickx, Grepdon en door een gezellige ontvangst. Pierre Everaert (voorzit- Spijtig dat de heer Henri ter O.C.M.W. uitgereikt). De Bruyn, een gemeen- De trofeeën gingen naar teraadsled dat veel doet trainer Willy Dehenau voor de jeugd in het (Jong Lede), de voorzit- algemeen en voor Jong ter van Ronkenburg (die Lede in het bijzonder, er fier mee poseerde) en niet in de hulde werd Jules Vercauteren. Her- betrokken! STREEKNIEUWS Groot-Lede MUZIEKSCHOOL 3e lecrlingenvoordracht heeft dit jaar plaats op zaterdag 30 juni terecht op het gemeentelijk sport-en speelplein in de Molen- menwerjng_ Verder wees laatste won echter met I979 in het Kultureel Centrum. Iedereen is van harte welkom, straal te Wanzele. Open van 9 lot 17 uur. hij er nog op dat de sport 0-2. De tweede ploeg \anvang om 19.30 u. Jeugdhuis Leeuwerik deze vakantie geen speelpleinwerking wees n05 naar het olym- moest gespeeld worden voorzien. Daar men dit jaar niet kan instaan voor oc gewenste pisch ideaal: het is niet door vier halve-finalis- begeleiding en voor de veiligheid van de kinderen, wordt hier- zo belangrijk te winnen, ten. William Van Der van afgezien. het voornaamste is de Steen nam het op tegen Van 2 juli tot 24 augustus kunnen alle kinderen van 3 tot 13 jaar vrjendschap en de sa. Jules Vercauteren. Deze terecht op het gemeentelijk sport- en speel-l~:- J~ K*~' straat te Wanzele. Open van 9 tot 17 uur. JEUGDHUIS LEEUWERIK voor de jeugd nog geen bestond uit Herman Mat- IVANDELING OLB Op zondag 8 juli wordt door het Jeugdhuis Leeuwerik de elfde hoofdzaak mocht zijn. Hi thijs en Michel Van ST.-MAARTENSKOLLEGE fietsenrally georganizeerd. Deze wordt 's avonds gevolgd door hoopte dan ook dat ze in Driessche, die echter Dc Oudleerlingenbond van het St.-Maartenskollege richt zon- een prijsuitreiking en een fietsen-Te-De. Iedereen wordt ver- de eksamens waren ge- forfait gaf of moest «ag I Juli een gezellige wandeling in voor gans hel fezin Dc slaaqd, zoals ze slaag- geven wegens een on- Ifsland is ongeveer 10 kilometer. Alle wegen zijn goed begaan- Van 16 lot 31 juli ,s het jeugdhuis gesloten. Na de vakantie a SDOrtieve afSDraak mei baar cn voeren de deelnemers langs al de mooie hoekjes van heropening op woensdag 1 augustus, vanaf 14 uur. r, Rnnaoronc Lade. Men vertrek, om 14 uuropde speelplaats vanhe, Kollege. ,.,r de begeerde titel. Tege- Clement BonaerenS in De terugkeer is voorzien rond 17 uur. BLOEDINZAMELING TE LEDE lijkertijd sprak de heer een vorige ronde. Hier- bc deelname is gratis. Dinsdag 3 en woensdag 4 juli e.k., telkens van 19.30 u. tot 21 Hendrickx de hoop uit door won Herman Mat uur, zal er een blocdinzameling gehouden worden in Zaal Den het e|fta) vogend jaar thijs met een 2-0 stand. BontenOs, Molenstraat 20. Lede. weer ,e mogen fenclte. 0p 16 juni werd tenslotte KLJ GROENE KRING LEDE De KLJ Groende Kring Lede richt op zondag 1 juli vanaf 13 uur haar tweede «Gymcana» bchendigheidswedstrijd voortraktoren in. op het terrein Dc Smet, Vogelenzang te Lede. Inlichtingen en Inschrijvingen bij voorzitter Etienne Lambrecht, Broekstraat 18 jc Herdersem (tel. 77.75.26) of bij sekretaris Luc De Swaef, ptrijnieers 25 te Vlierzele (tel. 21.96.62). U-JULI-VIERING Op 7 juli om 20 uur kan men deelnemen aan de 11 juli-vicring te pordegem. Het betreft hier een organizatic van SCR Lede, waaraan de Leedse zangkoren hun medewerking hebben toege legd. Op 8 juli gaat dc viering door te Impc (mededelingen van de leedse sportraad De boogschicting voorzien op 1 juli in café Volkshuis kan n'ct doorgaan. Dc reden is eenvoudig: die dag is dc aankomst van de bcrocpsrennerskoers in de Nieuwstraat voorzien. Ook de kaatslutte van zondag 15 juli, kan wegens onvoor ziene omstandigheden niet doorgaan. p- Hedenavond is er te Wanzele een demonstratiewedstrijd ennis. Aanvang om 19.30 u. SPEELPLEIN WERK ING de finale gespeeld tus sen Matthijs en de olym pisch kalme Vercauteren van de vereniging Onder de toren uit Oordegem. Deze laatste won daar door ook met een 0-2 zege, hij werd de kam pioen. Tenslotte was het de beurt aan de ploeg van Ronkenburg dat het voetbaltornooi gewon nen had ën daarmee kampioen van Lede werd. Volgens schepen Hen drickx blijft er, door het lil instarthouden vajj In het Leeds Kultureel Centrum werden heel wat biljarttrofeeën uitgereikt door schepen Jules Iijke kompetities, bewe- jDoor een gebrek aan opgeleide moniteurs en monitrices kan het Henderickx. (Wim) ging te Lede. Deze goede Meer dan wat beengezwaai en grondoefeningen en hier en daar wat verdedigingstaktiek kregen we niet te zien. (Wim) i

De Voorpost | 1979 | | pagina 13