Russische dansen: Donck Kozakken Tuinfeesten met Digno Garcia en Brasil Tropicana Kindernamiddag met cirkus Johny NOOD AAN LOKALEN BIJ MELDERTSE SK0UTS 16 - 29.6.1979 - De Voorpost van de nieuwe gebouwen werden in Een belangrijk onderdeel van de tuinfeesten van het R.I.B.T.O. waren de Russische dansen die op zondag 24 juni, de tweede en laatste dag van de feesten, op het programma stonden om 18.30 uur. Uitvoerders waren de Donck-Kozakken. Voor dit onderdeel waren er wel opvallend meer kijklustigen komen opdagen. De oorzaak daarvan kan nochtans niet gelegen zijn in de weersomstandighe den die in de namiddag tij dens de uitvoering van de Harmonie «Hand in Hand» voor veel gedwongen luiste raars hadden gezorgd. Mis schien was de meerderheid wel komen opdagen om de rokjes te zien zwaaien. De belangstelling was zelfs dermate groot dat het schouwspel onder extra sterke belichting van ver schillende zijden door film kamera's werd vastgelegd .nog afgezien van de flit slampen van de fototoestel len die her en der in de hoe ken van de tent oplichtten. Het moet zijn dat er zelfs in Rusland gelachen wordt want er werd gedanst en gezwierd met de lach op het gelaat. Vrij vlug, reeds na een eerste dans van een paar minuten, werd de uit voering onderbroken om «na weinige ogenblikken» te worden verdergezet. Mo gelijkerwijs moesten de danseressen reeds een adempauze inlassen. Wellicht kan men van oor deel zijn dat men er even goed, zoniet beter, aan ge daan had om de Russische muziek ook tijdens de pauze te laten doorspelen. Op die wijze had men de Russische sfeer al is dat misschien wat sterk uitge drukt beter kunnen aan houden. Men heeft er inte gendeel de voorkeur aan gegeven om het heden daagse disco-gedreun uit de luidsprekers te laten ko men. Al waren de dansers weg, helemaal werd het kijkgenot niet onderbroken, al was het wel van een an dere aard. Een klein meisje van een jaar of vijf had spon taan en op eigen initiatief de weg naar het podium en naar de mikro's gevonden en stond in haar eentje te dansen. Als het ooit zo ver komt dat het over 15 of 20 jaar een zangeresje wordt met een min of meer be kende naam dan zal men zich deze 5 minuten herin- nerep, ze aangrijpen om te zeggen dat zang en show haar in het bloed zat en dat ze op haar 5de jaar al voor een groot publiek op de planken stond. Wie van niet beter weet zal het dan nog geloven ook. Voor het tweede optreden was het oorspronkelijke helgele kleed verwisseld voor een nauwsluitend rood hemdje en een kort mini rokje. En een mini-rokje is op zichzelf al kort. Al zou het rode hemdje in het begin, bij het betreden van de tent, nog hebben kunnen laten vermoeden dat het zou ver der gaan op de Russische toer rood is in dat land immers de enige toegelaten partijkleur dit vermoeden werd al gauw gelogenstraft op het moment dat de volu meknop van de muziekin stallatie werd openged raaid. Het werd een dansen a gogo op de hoogste troe ven van de jongste hitpara de. Maar hoe dan ook, dit meer moderne schouwspel zal dan voldoening hebben geschonken aan diegenen onder het publiek die speci aal voor de korte rokjes wa ren gekomen. Na dit intermezzo werd de kleding andermaal verwis seld voor een zwart-witte uitrusting, maar het Russi sche element dat door de affiche werd aangekondigd, bleef nog altijd zoek. Na deze derde ultra-korte groepsdans, werd het hal frond weerom verlaten om iets anders aan te trekken. Zodoende kwam het er in feite op neer dat de Donck-Kozakken drie vier den van de hun toegemeten tijd in de kleedkamers dien den te vertoeven om hbn uitrusting te verwisselen. Er werd echter aangekon digd dat tussen de derde en de vierde, tevens laatste dans, zeer weinig tijd zou verlopen want na het ge spleten en het korte rokje zou er voor het laatst ge danst worden zonder rokje. Tussendoor en ia afwach ting van hetgeen ging ko men werd een applaus ge vraagd voor de mensen van het Belgische Rode Kruis. Er mag hier wePBven de nadruk op gelegd worden dat deze mensen gedu rende dit weekeinde dag en nacht paraat zijn geweest voor het geval er iets mocht mislopen. Waar veel men sen samen komen kan er al lerlei gebeuren, moet men steeds op alles voorzien zijn, want tenslotte weet men nooit. Ook het Klein Muzieksken van Gijzegem dat later-op de avond zou spelen, gebruikte de vrijge komen tijd nuttig om de om vangrijke installatie neer te zetten en aan te sluiten. Het materiaal dat werd uitge pakt leek wel meer op de uitrusting van een Big Band dan op die van een klein muzieksken. Het vierde en laatste optre den van de Donck- Kozakken werd modern ge danst op klassieke muziek met vlotte en in elkaar vloei ende bewegingen. De goede tien minuten die 1 alles samen genomen wer den gedanst waren echter wel voldoende voor een lang applaus van het pu- bliek. A.D.B. Op het programma van de tuinfeesten van het R.I.B.T.O., het rijksinstituut voor buitengewoon tech nisch onderwijs, stond na het optreden van het cirkus Johny ook een voorstelling van The Family Band, Bra sil Tropicana en Digno Garcia. Het orkest zou het eer ste nummer spelen om 20 uur stipt. Dit altans volgens het programma. In de praktijk werd het echter bijna hatftien vooraleer de eerste maten werden ingezet. Village People en «vele vele andere» zoals dat in dit ver band genoemd wordt en naar mate het buiten don kerder werd, geraakte de tent stilaan voller en kwam ook de feeststemming iets meer naar boven. De tweedaagse feestelijkheden van het R.I.B.T.O. te Hofstade werden ingezet met een kindernamid dag op zaterdag 23 juni. Hiervoor werd een beroep oedaan op het Aalsterse cirkus Johny. De klowns Titl en Toto hadden vooral bij de kleintjes veel sukses. (Hugo) Reeds geruime tijd voor het aanvangsuur stond een aanzienlijk aantal kinderen vol ongeduld te wachten voor de caravan met de kassa op het ogenblik dat ze binnen in de grote tent hun plaat sen mochten gaan in nemen. Hun kinderge- duld werd echter lang en zwaar op de proef ge steld aangezien gestart werd met een vijftigtal minuten vertraging. De jeugdige toeschou wers waren dan toch een en al aandacht op het ogenblik wanneer werd aangekondigd dat het programma ingezet zou worden met de «enige echte» Aalsterse klowns Kikki en Kokko. Er werd hartelijk gelachen wan neer de beide klowns een wedstrijd deden voor een frisse pint bier, waarbij ze hun gevoel voor even wicht ten toon moestén spreiden. Het bier werd gewonnen door Kikki maar natuurlijk op een bedrieglijke wijze. Hij had namelijk het lege bierflesje dat ze in even wicht moesten houden op een stokje vastge lijmd zodat het onmoge lijk kon vallen. Bij het optreden van de «Corvettes» uit Engeland verslapte de aandacht van de jeugdige toe schouwers duidelijk. Op het ogenblik echter dat er iemands hoofd zou afgezaagd worden werd het toch wel wat stil en zaten allen met grote ogen te kijken naar dit onmogelijke gebeuren. Aangezien er dan toch geen bloed bleek bij te pas te komen werd de zucht naar sensatie niet bevredigd en het kabaal nam toe. Het steeg ten top wanneer de gelegen heid werd geboden om frisko's te kopen. Zelfs een volgend optreden van de beide klowns kon er niet voor zorgen dat de kinderen weer aan dachtig werden. Het grootste succes werd geoogst door Lila en Raoul eveneens zo genaamd uit Engeland. Alles bij elkaar werd het toch een aangename na middag, niet zozeer door de prestaties van de artiesten maar doordat de kinderen onderling veel plezier maakten en spelletjes speelden. A.D.B. georganiseerd. (Hugo) Het was wellicht te wijten aan het zeer goede zomer weer dat de mensen er langs de luidsprekers tot tweemaal toe moesten toe aangespoord worden om de tent binnen te gaan. Een handvol aanwezigen gaf aan de bede gehoor zodat The Family Band haar eer ste instrumentaal nummer moest inzetten voor een klein handjevol luisteraars en dit in een tent waar nog de sfeer van de cirkuspiste en van het zagemaal rond hing, The Band zette haar repertorium verder met en kele overbekende nummers zoals rock around the clock en you don't have to say you love me. Het kan niet an ders of deze welhaast klas sieke nummers hebben de I De voorzanger van de Fa mily Band kondigde na zijn eerste optreden dat van de Prinsencaemere aan, een vereniging van voormalige Prinsen-Karnaval die voor spectacel kwam zcrgen samen met Brasil Tropicana Alosta. Hun typische Zuid- Amerikaanse muziek roept dadelijk de sfeer op zoals men die kent of zoals men zich die kan voorstellen in het tropische Rio de Janeiro dat bekend of moet men zeggen berucht is voor zijn jaarlijks uitbundig karnaval- feest. Met dit optreden komt er al een «ambiance» onder het publiek onder andere met het nummer «Januari, fe bruari...», maar hun verto ning die aanvankelijk veel sukses oogstte pmwille van de Karnavalstint die ermee gepaard ging wordt iet of wat platvloers wanneer een in vrouw verklede man een strip-tease komt «ten beste geven». Enkele feakties die we uit het publiek konden opvangen waren dan ook niet onverdeeld gunstig aanwezigen in de tuin ertoe gebracht om ook in de tent eens een kijkje te komen nemen. Aldus kon na een paar nummers al in zekere mate van een bescheiden publiek worden gesproken, maar nog niet zodanig dat de ze ven aanwezige kelners de handen vol hadden. Eén paartje waagde zich gedu rende een paar minuten op de dansvloer zodat het er op een gegeven ogenblik be gon op te lijken dat het ijs zou gebroken worden, maar het mocht nog niet baten Naarmate de succesnum mers elkaar opvolgden successen van Elvis Pres ley, oh darling van Theo Diepenbrouck en Y.M.C.A. van de Amerikaanse bende En maar drummen om een kaartje te bemachtigen. (Hugo) De Braziiiiaanse schonen van de Prinsencaemere. (Hugo) PAROCHIECENT RU M Ontvangen U dit weekend: Alfons en Lieve De Koninck. SPULLENHULP 4 Maandag 2 juli komt Spullenhulp. Ze vragen geen geld doch wel kledingstukken die wij niet meer gebruiken. KERMIS-AFFICHE Wie op de kermisaffiche aktiviteiten wil laten vermelden dient de tekst onverwijld, en alleszins vóór 5 juli a.s. te richten naar de "Dienst feestelijkheden. Stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst. Na die datum kunnen geen teksten meer worden aanvaard. OPENLUCHT-MUSICAL Door de Claerhaegse Comedie op het binnenplein van de Hoeve Van Cauwelaert, Nieveldriesweg te Meldert. «De Wereld op zijn kop» met tekst van Arnold Van de Perre, muziek van Gene Van den Ostende en de koreografie van Jos Maesschalck wordt gebracht op 11 en 14 augustus te 20 u. en op 12 en 15 augustus te 16 u. Met de opbrengsten worden jeugdlo kalen te Meldert gebouwd. Toegang 80 fr. Single en toegang: 150 fr. PLAATSELIJK RKKORD! Op het «Openhoudersfeestjete Meldert in het Parochiecentrum werden vooreerst de benen eens flink onder rijkgevulde tafelen gestoken. Bij danspasjes zetten een aantal deelnemers hun beste beentje ^„yoor doch. wat doet men zoals niet, daarna grepen proeven waarbij het er op aan kwam een gevulde literfles zolang moge lijk met gestrekte arm vast te houden. Zowel dames als heren toonden zich hierbij vol uithoudingsvermogen. Bij de dames haalde Maria Fiers-Roggeman het met ruim vijf minuten. Bij de heren werd Willy De Valck, in een volgehouden inspanning en af en toe ondertussen door supporters gelest, rekordhouder met niet minder dan tien minuten. Willy's arm leek wel op «een spaak», maar nu geen vliegende, wel een sterke. PAJOTTENFEESTEN VVKS - VVKM Pajotten Hekelgem nodit U uit to de 13 c Pajpottenfeesten op zaterdag 7 en zondag 8 juni in het énig mooi kader van de Abdijhoeve Affligem ten voordele van de scouts- en gidsengroep van Hekelgem. Deelname in de kosten 30 F. Men biedt U er: op zaterdag 7 juli te 18 uur optreden van het Meiderts «Jong Talent» te 20.30 uur avondkonsert met de K. Fanfare «De Katholieke Gilde» en de «Kon. Harmonie St. Cecilia» uit Hekelgem. Ticnerbar Op zondag 8 juli te 15 uur optreden van de Selderklub en volksdans Te 19 uur Faluintjeskapel Breugheliaanse sfeer, dans, spijs, drank. Lourdes - Biarritz U kan nog mee met J. Muylaert per autocarnaar Lourdes van zondag 12 tot zaterdag 18 augustus, 7 dagen dus. Onderweg bezoek aan Fontainebleau, Rocamadouren Biarritz. Te Lourdes mogelijke uitstappen naarGavarnie, Pontd'Espangne, Tourma- let e.a.m. Prijs 9.420 F Jeugd is toekomst en daarom wil men er, ook te Mel dert, in het «Jaar van het Kind», iets aan doen. Verleden jaar in september werd gestart met scouts werking voor de kleinsten. De groep kreeg de naam «Hopduveltjes». Via het Parochiecentrum bekwamen ze twee lokalen doch door het groeiend aan tal leden werd de behuizing te klein. Vanaf september 1979 wordt nu gestart met de tweede tak, de «jonggi- vers» voor meisjes van 11 tot 14 jaar. Hierdoor krijgt een groot aantal kinderen gelegenheid de rangen te vervoegen. Maar meer dan ooit wordt het duidelijk: er zijn te weinig lokalen. Om het Pa rochiecentrum te helpen bij het bouwen van nieuwe lo kalen richten de Hopduvel tjes grootse Scoutsfeesten in en dit samen met verschil lende Meldertse organisa ties. De feesten gaan door ach ter het Parochiecentrum op zaterdag 25 en zondag 26 augustus met volgend pro gramma: zaterdag 25: Poppenkast voor de kleinsten, Volksbal met het orkest «Livin' Team» Zondag 26: Jeugdmis in openlucht opgeluisterd door «Jong Talent», 's middags restaurant, 's namiddags Ouderfeest met de Scouts, 's avonds Oberbayern- stemming met «De Faluin tjeskapel». Vlaamse Kermis en Bodega horen er uiteraard ook bij. Gedurende de vakantieda gen krijgen de kinderen ge legenheid mee te werken aan een tentoonstelling van Ballonnen doorprikken lijkt echt niet zo eenvoudig. (Hugo) voor hei geboden spekta kel. Enkele dames waren zelfs de mening toegedaan dat iets dergelijks goed was voor een paar minuten, maar niet voor veel langer. Met nog éeh laatste ronde dans tussen het publiek be groet Brasil Tropicana de tent en neemt afscheid. De Family Band zorgt er dan nog een half uurtje voor dat de stemming niet verlo ren gaat en dan kondigen de luidsprekers aan dat «over weinig ogenblikken» Digno Garcia uiteindelijk dan toch nog zal optreden. Ondertussen is het echter al 23.30 u. geworden, daar waar Garcia en zijn ensem ble al om 20.30 u. waren aangekondigd om «over weinige ogenblikken» op te treden. Brasil Tropicana bracht show met behulp van op band opgenomen muziek en moest het vooral hebben van de kleur, de beweging, het geluidsvolume en het tikje humor dat tussendoor in hun optreden verwerkt was. Digno Garcia en zijn publiek weet dit te waarde ren en geeft dan ook als dank een echt applaus in plaats van eens lauw in de handen te klappen. Digno Garcia is dan ook zonder twijfel het hoogtepunt van de namiddag of eerder van de avond geweest. Als een grote ster moest er geruime tijd op hem ge wacht worden maar dit ge duld werd in meer dan ruime mate beloond door het re pertorium dat gebracht werd. Terwijl het feest in de tent in volle gang was, was de tuin zelf ondertussen in het geheel niet verlaten, evenmin trouwens als het kasteel zelf waar er bodega was en waar Jos Martin aan het Hammond orgel op zijn specifieke manier de stem ming op peil hield. A.D.B. Kindertekeningen. Mensen die door omstan digheden belet zouden zijn maar toch willen steunen kunnen hun bijdrage storten op prk 000-0429409-87 van Harry Rabaut, Eeckhout- straat 15a te 9302 Meldert met vermelding «bouw steen voor jeugdlokalen». Aan handelaars en zelf standigen wordt gevraagd propaganda te willen ma ken in een boekje dat te dier gelegenheid wordt uitgege ven. De «Hopduveltjes» danken U reeds nu voor uw mede werking. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 16