jaugdpogino B H J tuz/en hm Schoolverlaters, wat na 30 juni?? SPEELM0LEN TE WANZELE DRAAIT WEER hé, ga je mee naar de speelmolen Werken als jobstudent GESLAAGD SCHOOLFEEST TE HERDERSEM DE TOISERS De Voorpost - 29.6.1979 - 17 Vandaag vrijdag 29 juni is het in de meeste scholen voor een paar maand amen en uit. Voor vele jongens en meisjes is het einde van de scolariteit echter defini tief. Een zucht van verlichting die echter spoedig ge paard gaat aan vraagtekens allerhande. Wat moet ik doen? Hoe kom ik aan werk? Wat als ik geen werk vind? Wat met mijn legerdienst? Allemaal vragen die dringend een oplossing eisen. ADRESSEN EECKMAN 053- De specialist m maatwerk. De laagste prijzen der Schuimrubber, Latex. Staalveren. Super-Buttex Bergemeersenstraat 18. Aalst Kattestraat 20 - Aaist Tel. 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwloordapparaten - au toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening Korte Zoutstraat 12. AALST I 0URUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 KELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsberqsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren Aanvaard alle herstellingen IESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer Kon Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapi|t. en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Heiman Michem, Potiaulaan 16. St -Gillis- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. 0-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledii en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Lom, leen gerust 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert 1 E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST IEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst OVERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw- k deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi- I chem, Potiaulaan 11Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groof woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig I begrip wordf omgezet Raadpleeg haar - tUANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordies volledig fe maken quis. quid, quo quando. quomodo enz wie. wat. waar wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties m wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS 053-21.95.20 Is niet alleen gekend voor kleur T V maar ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig m Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoften (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst URWERKEN COVENS 053-70.lB.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 y n 052-21.40.60 een toverformule' Neen een vergeli|kmg Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fqn resultaat aan uw reklameprobiemen Bei even naar Groep De Cuyper VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Holman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg Gratis onder- houdPrijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F. Alle modellen uit I voorraad leverbaar. witserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging Vrijblijvend advies. Wat doe ik dadelijk? ik laat me syndikeren. ik laat me inschrijven in de Kas van Werkloosheids vergoedingen. ik vraag het passend formulier voor één van bei de en laat het invullen in de school ikvraag mijn inschrijving als «werkzoekende» bij de RVA. zo moet ik 75 dagen niet naar de dagelijkse werkloosheidskontrole. voor minder dan 18-jarigen vanaf 1 juli. voor 18-jarigen en ouder vanaf 1 augustus. zoikwerkvindlaatikme inschrijven in een mutuali teit. En als je werkloos blijft? Uiteraard zit die kans er momenteel dik in. Heb ik na 75 dagen geen betrekking gevonden dan laat ik bij het RVA zijn in schrijving als werkzoe kende bevestigen, en heb vanaf de 76® dag recht op werkloosheidsvergoeding. Wel moet de kursus die u volgde erkend zijn door de RVA. Tot drie maand na het einde der studiën wordt kinder geld verder betaald aan jonge werklozen. Ze blijven voor die termijn ook verze kerd langs de mutualiteit van hun ouders. Wél kan je als werkloze nut tig werk verrichten waar voor je vrijstelling van stem- pelkontrole krijgt. U kan hiervoor best plaatse lijk informeren. Legerdienst zo vlug mo gelijk! U kan vervroegde oproe ping in het leger aanvragen. Daartoe heeft u een attest nodig van de RVA waaruit blijkt dat je werkloos bent. Liefst zo vlug mogelijk de militaire dienst volbrengen. Dat is dan weer een moge lijke hinderpaal om aan de finitief werk te geraken uit de weg geruimd. Bijzonder tijdelijk kader - stage: Als werkloze die nog niet gewerkt heeft kan u in een onderneming naar keuze stage doen. Hiervoor doe je een aanvraag bij de R.V.A. Deze stage duurt 6 maand en de vergoeding bedraagt 90% van het normale loon. Daartoe dient een stage- kontrakt te worden genaam- tekend. U kan ook als volle dig werkloze tewerkgesteld worden door een openbaar bestuur (stad. OCMW) of werken in het Bijzonder Tij delijk Kader, het «plan Spi- taels». Ook dit vraagt u bij de RVA aan. Goede raad! Blijf werk zoeken, via de plaatsingsdienst van de school, via het Vast Wer vingssecretariaat, via de plaatsingsdienst van de RVA, via vrienden en ken nissen. Solliciteer bij een hele reeks bedrijven gelijktijdig. Antwoord dadelijk op een interessante adverten tie. Solliciteer zelfs naar een werk van lager niveauEens aan het werk kan U zich misschien verbeteren. Solliciteer ook bij bedrij ven die geen werkvolk vra gen, en bepaal je niet tot de nabije omgeving. Vraag aan je vakbond de weddeschalen. Bewaar afschrift van uw solicitatiebrieven en ant woorden daarop. Ze kunnen dienen als be wijs dat u werkelijk zocht. Stuur nooit het origineel op van een diploma. Wel een voor eensluidend ver klaard afschrift of fotokopij. Voor de eensluidendverkla- ring moet u naar het ge meentehuis. Op de trein kan je reduk- tie krijgen via een speciaal formulier van de RVA als u naar werk gaat zoeken. Wel minimaal 5 km verder. Good luck! LH Aktiviteitenkalender jeugdklub Tanu van 29.6 tot 8 7.1979: 29.6: Vakantievergadering MC. Cobra te 20 uur gezellig samenzijn instuif van 18u tot 24 uur 30.6 jeugdatelier van 14u tot 17 uur kaartavond belotten te 20 uur instuif van 13u tot 24 uur 01.7 autotocht naar Brussel instuif van 13u tot 24 uur 02.7 training volleyball van 19u tot 21 uur redaksie Noetjes van 18u tot 21 uur 03.7: biblioteek van 19u tot 21 uur instuif van 18u tot 22u 04.7: Ping-pongtornooi 1979 (intern), van 19u tot21u fotoklub van 20 uur tot 22 uur training voetbal van 17u tot 19 uur instuif van 18u tot 22u 05.7: Kickertornooi 1979 (intern) van 19u tot 21 uur instuif van 18u tot 22u 06.7: gezellig samenzijn Volksdansen van 19 uur tot 21 uur instuif van 18u tot 24 uur 7.7: kaartavond belotten te 20 uur instuif van 13 uur tot 24 uur 8.7: Autotocht - Brussel, vertrek te 13 uur instuif van 13 uur tot 24 uur. Speciale aandacht voor: Autotocht op zondag 8 juli 1979 - Vertrek te 13 uur. «Het Akademiënpaleis». Paleizenplein -1000 Brus sel. Vóór zeven jaar probeerde men te Wanzele op het Gemeentelijk Sport- en Speelplein in de Molenstraat, voor het eerst kinderen op te vangen in de vakantiepe riode. Er stonden enkele speeltuigen. De klasjes van de voormalige jongensschool stonden leeg en moch ten gebruikt worden. Enkele kinderen kwamen er da gelijks spelen. Vele ouders waren opgetogen: er was een veilige speelruimte voor hun kinderen met dage lijks toezicht. Nu is het Gemeentelijk Sport- en Speel plein, dat vorig jaar de naam «De Speelmolen mee kreeg, uitgegroeid tot een niet meer weg te cijferen rekreatie-element in Groot-Lede. De speelmolen is in derdaad een begrip geworden. de oudsten een echte trein- uitstap wordt gemaakt naar Aalst of Gent. Dit alles ge schiedt onder de kundige leiding van gebrevetteerde monitoren of monitrices. Een kranige ploeg jonge mensen (er zijn er zowat 25 in totaal) tussen 17 en 24 jaar zijn bereid hun vakantie zinvol te besteden aan de opvang van de kinderen. Sommigen ervan studeren Werken als jobstudent kan je om velerlei redenen doen; om geld te verdienen op de eerste plaats, om te leren wat werken is of om de jaarlijkse vakantie op een nuttige manier door te brengen en zo eindeloze verve ling met alle gevolgen vandien te vermijden. Indien men een studentenjob wenst te aanvaarden, dient men evenzeer goed voorbereid te zijn dan voor een vaste betrekking. Staaltjes van nare gevolgen en verwikkelingen met werkgevers zijn er genoeg. Het A.C.V. en K.A.J. ijvert sedert jaren voor een recht- Het lokalenbestand werd uitgebreid, er werden bo men aangeplant en speel tuigen bijgeplaatst. Voor de kleuters is er een apart speelhoekje voorzien. Het gevolg? De kinderen komen er graag De aanwezig- heidscijfers bewijzen dat: in 1977 noteerde men 40 in schrijvingen, vorig jaar niet minder dan 120! Het speelplein zal dit jaar open zijn van 2 juli tot en met 24 augustus telkens van 9 tot 17 uur. De kinde ren kunnen hun boterham metjes meebrengen voor 's middags. Ze krijgen ter plaatse een lekkere limona de. Elke dag zit boordevol aktiviteiten: voetbal, plein- spelen. bos- en (of) grote dagspelen, kreativiteit, knutselen, volksdansen en moderne dansen, gewoon stoeien in de zandbak of op de andere speeltuigen, poppenkast, zich verkle den, vertellen, wandeltoch ten en blijf maar doorgaan. De kans bestaat, dat er met verpleegkunde, kinderver zorging, plastische kun sten De oudsten staan reeds dagelijks in het on derwijs, of zijn er stage doend. Al bij al: de kinderen zullen in goede handen zijn. Naast de reeds opgesomde programmapunten zal men, wanneer het warm weer is, wekelijks met de bus naar de Warande te Wetteren trekken voor een frisse duik in het water. De bijdrage per dag ligt niet hoog. De prijzen tussen haakjes gelden voor de kin deren die 's middags (tus sen 12 en 13 uur) naar huis gaan eten. Voor 45 fr. (35 fr.) is het kind verze kerd, krijgt het 's middags een limonade, een stevig vieruurtje. In deze prijs is het wekelijks busvervoer naar de zwemkom inbegre pen. Voor grotere gezinnen is er een fikse prijsvermin dering: voor twee kinderen betaalt men slechts 80 fr. (60 fr.); voor drie 110 fr. (90 fr.) en 130Tr. (100 fr.) voor vier kinderen en meer. Kinderen jonger dan drie jaar en ouder dan dertien, 5 worden niet aanvaard. De dagelijkse aanwezigheid is echter niet vereist. Inschrijvingen kunnen nu reeds gebeuren, liefst vóór 1 juli, maar blijven elke dag mogelijk op het sekretariaat van het speelplein. Dit dan bij voorkeur tussen 9 en 17 uur. Voor alle inlichtingen en voor inschrijvingsformu lieren kan men terecht op volgende adressen: Mevrouw Grepdon. Molen straat 18. Wanzele (tel. 091-69.20.57), Weber Ilse, Molenstraat 2-1 Wanzele (091-69.10.44), Standaert Hilde, J. De Geyterstraat 10, Lede (77.41.65), Van Cauter Vera. Smesweg 6. Lede (77.64.80); Van Overwaele Leentje, Lede straat 26, Impe (21.96.95) en bij Geert Meestermans, Bellaertstraat 77, Lede. Aan de ouders wordt ge vraagd hun kinderen geen waardevolle voorwerpen mee te geven. Eventueel verloren voorwerpen kun nen afgehaald worden op het sekretariaat van het speelplein, tijdens de ope ningsuren. Denk er om: ook uw kinderen worden ver wacht R.D.V. hoeveel uren je per dag zult moeten werken! Voor de arbeidsduur van jongeren dus minder dan 18 jaar bepaalt de arbeidswet vaardige en aangepaste speciale maatregelen, op- behandeling voor jobstu- letten dus! denten Een jobstudent is immers een werknemer als een an der, zij het dan ook voor kor tere tijd. Het is dan ook noodzakelijk te weten waar je aan begint, voor je begint te werken. Aan de kust, in het binnen land, in een restaurant, kafé of hotel? Dit belangrijk om te weten daar de toegestane arbeidsduur zeer afhanke lijk is. Tracht steeds op voorhand te weten gedurende welke periode je wenst te werken, op welke dagen van de week en of je eventueel recht kan hebben op vrije dagen, niet te vergeten De normale arbeidsduur bedraagt nog altijd 40 uren per week en acht uren per dag Voor hotels en dies meer bestaan ruimere afwijkin gen, daar mag in juni, en september 46 uren gewerkt worden met een max. van 10 uren per dag, in juli en augustus mag er zelfs 52 uren gewerkt worden. Kleine voorbeelden van za ken waar zeker rekening dient te worden mee ge houden, voor verdere inlich tingen kan U zich steeds wenden tot de dienstcentra van ACV en KAJ. RM Onder een voortdurend dreigend wolkendek werd ver leden zondag te Herdersem in de Gemeenteschool het derde schoolfeest ingezet. De ganse schoolbevolking, kleuters en leerlingen van het basisonderwijs, kron kelde zich in een lange sliert tussen de 230 aanwezi gen om hun nieuwe T-shirt, met erop «Gemeente school Herdersem» te laten bewonderen. Schoolhoofd Louis De dat heelwat sukses kende. Meijst belichtte in zijn ope- Dansjes, liedjes, gedichtjes ningsrede het sukses van of toneeltjes, ze moesten al- het voorbije schooljaar. In lemaal in ijltempo worden de lagere school steeg het afgewerkt want de lucht aantal leerlingen opnieuw w^d steeds grauwer, en in de kleuterafdeling steeds dreigender. Toen de werd het hoogste gemid- leerlingen van derde en vierde leerjaar dan het eer ste deel van het programma wilden besluiten, met «Bij de Rijkswacht» werden de hel lesluizen wijd geopend, le der zocht zo vlug mogelijk enige beschutting onder een boom. onder een afdak, in een lokaal. Na een uur ongeduldig wachten hield de regen ein delijk op en kon men met het tweede deel beginnen. Hieruit onthouden we dan vooral een folkloristische volksdans door de leerlin gen van 5e en 6e leerjaar. Na de springoefeningen onder leiding van lerares li chamelijke opvoeding An nie Verbestel sprak Frans De Meijst, voorzitter van de «Vriendenkring» het slot woord uit. Hij dankte de vele aanwezigen en hoopte ze volgend jaar allen terug te zien. Zoals de traditie het wil, zal op de laatste zaterdag van juni opnieuw een Farwestavond worden gehouden in het lokaal «Panorama». Brusselsesteenweg 198 Aalst. Deze gezellige avond wordt ingericht door de karnavalgroep «De Toiwers», die thans drie jaar bestaat en werk noch moeite heeft gespaard om van deze avond iets speciaals tc maken en het sukses van vorig jaar nog te overtreffen. Voorde leden van deze karnavalgroep zal zaterdag 30 juni a.s. een dag van werken zijn. Reeds 's morgens wordt het lokaal door leden van de groep opengehouden. Na de middag zullen zij de dorstigen verder blijven laven tot aan de apoteose rond 20 uur, ogenblik waarop de echte Aalsterse avond zal beginnen. Deze avond wordt opgeluisterd door disco-music. C.A.T. delde van de laatste tien jaar genoteerd. Tevens wees hij op de mooie resul taten die oud-leerlingen in andere scholen wisten te behalen, ledereen kan dus met gerust gemoed zijn kin deren aan het Herdersems gemeentelijk onderwijs toe vertrouwen. Louis De Meijst dankte het stadsbestuur voor de tal rijke verbeteringen als cen trale verwarming, vernieu wing van keuken, friteuse, gasvuren op aardgas, wa- terverwarmers. De leden van de Vriendenkring kre gen woorden van dank voor het vele gepresteerde werk in de talrijke aktiviteiten van het verlopen schooljaar Zelf beloofde hij een volge houden verdere inspanning ten bate van leerlingen en school. Het waren de allerkleinsten die het programma startten met «Er waren veel ma troosjes», een nummertje Tijdens het schoolfeelt van de Herdersemse gemeenteschool kwam de paraplu goed van pas. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17