<51 Beroepsrenners Liefhebbers Kort Sport Nieuwelingen Speelde Lucien Van Impe verstoppertje? Jean De Bondt en Etienne De Wilde spitsrijders Daniël Janssens, Patrick Van Hul en Van Nuffel doen het Mare Woensdag 4 juli PriJ's stad st- José De Cauwer in dienst van Kuiper Buggenhoutse junioren op de voorgrond Danny Janssens zes wedstrijden vier overwinningen Gerrit Van Der Aa rijgt overwinningen aan elkaar voor beroepsrenners Niklaas 22 - 29.6.1979 - De Voorpost Lucien Van Impe is niet beladen met onderscheidingen uit de ronde van de Aude gekomen. Hij speelde er integendeel een eerder onopvallende rol. Was het onmacht? Speelde hij verstoppertje? Of greep hij die laatste rittenkoers en het nationaal kampioenschap alleen aan als trainingen voor de Tour de France? We geloven het. Lucien Van Impe reed opvallend goed tijdens het kampioen schap van België. Op een parkoers dat allesbehalve voor hem werd uitgestippeld. Zijn naam werd niet genoemd toen over aanvallers, demarranten en weglopers werd gespro ken. Maar af en toe zette hij zich op kop van het peleton. Gewoon om zichzelf nog eens extra te testen. Zonder force ren. HINAULT, ZOETEMELK., gelopen weken demonstreerde de Bretoen echter zijn glan- Hinault kan de ronde van zende konditie van het voor- Frankrijk niet verliezen. Zeg- jaar niet. Hij bleef eerder in de gen de profeten. Tijdens de af- schaduw. Afgelopen zondag bleek echter overduidelijk dat Hinault de te kloppen man wordt: hij kontroleerde, samen met zijn fameuze «gele garde» het Frans nationaal kampioen schap. De «ouwe Beirland», een ploegmaat, was de enige overlevende van een marato- nontsnapping. De Nordist zou in normale omstandigheden overspoeld zijn geworden door de jagende jakhalzen. Bernard Hinault counterde echter zo autoritair alle tegenaanvallen dat de konkurrentie ten lange leste de boeken dichtklapte. De Bretoen toonde aan het eind van de lastige race echter duidelijk dat hij «scherp» staat: hij niet niemand een glimp van een kans in de strijd voor de tweede plaats. Zoetemelk, om een andere «grote naam» te noemen, zat in de strijd voor de Neder landse trikolore trui gewik keld. Hij werd echter gesand- wisht door twee «postman nen»: Lubberding en Raas. Die sprongen in de finale om beurten weg. Zoetemelk werd «afgeslacht», doch finishte toch tweede. Moet er nog zand zijn? En Lucien Van Impe zelf? Die had veel dichter kunnen eindi gen in Neder-over-Heembeek. Doch hij spurtte niet eens mee. Waarom ook? Om op enkele dagen voor de Tourstart het gevaar te lopen tegen het weg dek te pletsen en misschien thuis te moeten blijven inplaats van af te reizen naar Fleu- rance. Lucien heeft aan die «kermis- koers» over 260 kilometer een goeie en deugddoende training gehad. Hij forceerde niet, draaide soepel mee en zijn konditie is prima. De eerste etappes zijn niet van de poes. Lucien Van Impe moet al onmiddellijk bij de pinken zijn, wil hij zijn zege- In oktober wordt Van Impe 33 jaar. Dat is niet piepjong meer. Kan hij op die leeftijd de Tour de France nog winnen. Er zijn handen voor in het vuur ste ken, durft hij niet. Durft nie mand. Maar met zijn ervaring en zijn talent als background, zou ook niemand het aandur ven hem af te schrijven. Veel zal afhangen van de toevallig heden die ook in de wielrenne rij een woord meespreken. Mare Marcel Francois Nauts koerste in Lede. Hij was er vierde. Beno Michiels finishte twee keer in de spits: vijfde te Schepdaal en zesde in Melden. Vechter Erik De Wilde kwam uit Lede met een vijfde prijs naar huis en was 13* in Melden. Victor Van Landeghem was in Lette- lingen vijfde. Een vijfde prijs ook voor Eddy Van den Ab- beele in het kriterium te Hul- ste. Benny Vermeulen, zesde te Kruibeke, Mare Van Gijse- gem, zesde te Oordegem en 18* te ErembodegemEddy De Wilde, zesde te Moerbeke- Waas, Marc Van Bever, ze vende in Lede en achtste te Brakel, Lode Beeckman, ze vende in Melden, William De Gendt, negende te Moerbeke-Waas, Alain De Smet, negende in Everbeek, Patrick Franssens, tiende te Kruibeke, Frankie Franssens, negende in Erembodegem en tiende te Melden, Johan De Man, elfde in Lede en zes tiende te Melden, Eddy D'Herde, elfde in Poperinge - Veume, 21 in Veurne - Ware- gem en Ware gem - Roeselare, Patrick Joos, elfde te Moer- beke -Waas, Eugeen Peel man, twaalfde te Oordegem, Mare Van Landeghem, twaalfde te Moerbeke-Waas, Frankie Wielandt, twaalfde in Krui beke, Roger Pletinck, der tiende te Moerbeke-Waas, Sylveer Van Gijsegem, veer tiende in Oordegem, Rik Roels, veertiende in Moerbeke-Waas, Marcel Ver biest, zestiende te Oordegem, Luc Wijnants, zeventiende te Melden, Pierre D'Haese acht tiende te Oordegem, Frankie Rotthier, negentiende te Lede, Luc Vleeschouwers negen tiende te Kruibeke en twintig ste in Moerbeke-Waas, en Ro bert Verbiest, twintigste te Kruibeke, klommen met wis selend sukses in het zadel. In «zijn» Melden heeft Jean De Bondt een spektakulaire zege behaald. In de finale sprong hij naar «duiveltje» Sergeant toe en fietste die met een fikse demarrage in de ver nieling. Etienne De Wilde ging er met de grove borstel door: hij kon troleerde te Lede de gebeurte nissen en won bijna spelen derwijs. Uit Kaprijke en Ter joden kwam hij met een tweede prijs naar huis. Jan Bogaert koerste in Schep daal naar een tweede plaats en René De Bruecker werd in Oordegem geklopt door de Wase Antwerpenaar Erik Staes, een neoprof. Luc Co- Ijijn neemt met zonder sukses deel aan de ronde van West- Vlaanderen. Hij was tweede in Poperinge-Veume, zevende in Waregem - Roeselare en ne gende in de etappe die van Veume naar Waregem liep. Eerder bolde hij in Terjoden als tiende over de streep. Zeer goed doet Hans D'Haese het in diezelfde ronde van West-Vlaanderen, in de rit Veurne - Waregem finishte hij als nummer die, was 15' in Poperinge- Veurne en 17e in Veume - Roeselare. De pittige Peter Van Huffel zegde het met een derde prijs te Lede en een zevende plaats in Oordegem. Voor Jan Joos werd het een derde prijs in Beveren-Waas en Rudi Baeyens legde in Oordegem beslag op de derde plaats. OSCAR DIERICKX Oscar Dierickx was in Neder-over-Heembeek één van de weinige streekprofs die zich toonden tijdens het kam- pioenschap van België. De Baardegemnaar streed lang in 11 de frontlinie en werd niet naar werken beloond, (mm) I® WILLIAM TACKAERT William Tackaert maakte; evenalsOscar Dierickx deel uit van de «grote ontsnapping» die kleur gaf aan het kam pioenschap van België. William had nog krachten genoeg over om mee te spurten. Hij had nochtans veel beter verdiend dan een 22* prijs, (mm) JENNY DE SMET Geen zege tijdens het afgelopen weekeinde voor Jenny De Smet. Het Hamse meisje reed nochtans uitstekend. Ze was in Ruien derde en in het Westvlaamse Gullegem vierde, (mm) PATRICIA VAN DE VELDE Patricia Van de Velde blijft moedig doorduwen. Ze ziet er zelfs niet tegen op verre verplaatsingen te maken om te kunnen koersen. In Malmedy onderscheidde Patricia zich. Ze was er zesde, (mm) FREDDY METTEPENNINGEN Vrijetijdsrenner Freddy Mettepenningen blijft zich onder scheiden. De Hammenaar won de WAOD-koers in Sint- Denijs-Westrem. Marian Polansky was er tweede. Jan Blommaert, een andere Waaslander, was in Turnhout tweede, (mm) WILFRIED DAELMAN Wilfried Daelman trok naar Oostrozebeke om er deel te nemen aan een wedstrijd voor cyclotoeristen. Er waren 73 vertrekkers. Wilfried haalde het. Jean Van Driesche, een andere streekgenoot, finishte als vierde, (mm) De jonge Buggenhoutse wielerklasse laat nogal van zich horen. De gebroeders Lemmens zochten het opnieuw in Wallonië, Luc werd zaterdag eerste in Othie met liefst meer dan twee minuten voorsprong om dan zondag vijfde te eindigen in Lens-Saint- Remy. Op zijn beurt werd Danny vierde te Floresse en zondag tweede te Pumode. Buggenhoutenaar Marc Van Nuffel trok maandag naar Wielsbeke om er te zegevieren en dat deed ook Danny Janssens op nieuw te Wachtebeke. De jongens van Buggenhout rijden blijkbaar een heel pak trofeeën bij elkaar. (bc) Tot eind vorig jaar reed José De Cauwer in dienst van Peter Post en zijn roemruchte geelrode garde. Hij bleef er niet: Hennie Kuiper nam zijn -Persoonlijke lijfwacht- mee naar Frankrijk. Naar Peugeot en sportdirekteur Maurice De Muer, een man die alleen nog van herinne ringen aan de glorietijd van de diep weggezakte Bernard Thévenet leeft. En droomt van een wederopstanding van Hennie, eens Olympisch kampioen en in de Tour zoniet een favoriet, dan toch een geducht outsider. Maar Kuiper toonde dit jaar erg weinig. Om niet te zeggen: niets. José De Cauwer bleef dus eveneens in de schaduw. Gelooft de Temsenaar nog in zijn -baasje-? Jawel. Want in de ronde van de Aude was Hennie veel beter dan eerder dit seizoen. Hij graaide immers op de valreep de groene trui weg voor de neus van Ferdi Van den Haute. Kuiper deed het ook niet zo kwaad in het kampioenschap van Nederland dat nog maar eens door de falanks van Peter Post werd stukgefietst. Als -eenzaat- reed Kuiper naar een zesde prijs. Op bijna zes minuten van laureaat Lubberding weliswaar. Maar toch..Er is dus beterschap bij de -zieke-. José De Cauwer, bijna 30, weet dat hij niet voor een klassement moet rijden. Zonder kleerscheuren over de bergen zien te komen, is zijn opdrachtTijdens de vlakke etappes moet hij de rol van engelbewaarder spelen. Kui per uit de wind zetten, hem het leven wat makkelijker maken Slaagt José De Cauwer in zijn opdracht. Al klimt hij niet met het moreel van de -grote dagen-, in het zadel, toch maakt hij er het beste van. Zijn routine, zijn stielkennis en zijn beroepsliefde tillen hem wel over de moeilijkste klip pen. Inde herfst van zijn loopbaan wil hij zijn dienstbaar heid tonen voor Hennie Kuiper en de andere ploegmaats. En de Tour uitrijden. Al is dat dan als figurant. Mare Marcel Evolutie in de meest gunstige zin bij de Buggenhoutse wielrenner Danny Janssens. Een deelname aan zes recente wedstrijden leverden vier zegepralen op. In Ninove. Stekene. Heist op den Berg en deze week in Wachtebeke toonde Danny Janssens zich de snelste spurter. Meteen schreef hij ook zijn zesde zege op zijn naam. Dat is net zoveel als tijdens het vorige wielerseizoen opeen gans jaar. Meer dan ooiteen reden om tevreden te zijn. «Ik voel me thans in een prima-conditie» zegt de Buggenhoutenaar. «In het begin van het seizoen ging het minder, maar naargelang de weersomstandigheden gunstiger werden, verbeterde ook de conditie. Ik voel me thans in staat om de zwaarste opdrachten tot een goed einde te brengen. Naarmate een wedstrijd verloopt voel ik me alsmaar sterker worden.» In Wachtebeke was dit andermaal het geval. Van de vier medevluchters waarmee Danny Janssens aan de haal was gegaan moesten er uiteindelijk nog twee afpikken. Alleen José Fauconnier kon gelijke trede houden maar moest in de eindspurt in Danny Janssens zijn meerdere erkennen. De Buggenhoutse junior plukt nu duidelijk de vruchten van een algehele inzet en een zichzelf opgelegde discipline. Iedere dag staan er twee uur drukke training op het programma. Vooral deze week wordt er niets aan het toeval overgelaten. Zaterdag wil hij immers bevestigen voor eigen volk ter gelegenheid van Opdorp-kermis. Zijn talrijke supporters tevreden stellen, vooral in eigen dorp, is een betrachting van Danny Janssens. Hij is de sportman waar eenieder die hem van nabij kent alleen maar lovende woorden voor overheeft. E.D.M. Dne laureaten tijdens de afge lopen dagen: Patrick Van Hul beleefde erg veel pret aan zijn zege. Hij won immers in «zijn» Temse. Marc Van Nuf fel trok naar het verre Velm. Het is geen «beenhouwers- reis» geworden: uit dat dorpje in de buurt van Sint-Truiden bracht hij de palm mee. Voor Daniël Janssens werd het een overwinning te Wachte beke en een tweede prijs in Geetbets. Uitstekend deed ook Lieven Cooman het: in Woutersbrakel pakte hij de tweede prijs mee. Danny Lemmens was in Pur- node tweede en een tweede plaats was er ook voor Patrick Van Wettere te Temse. Johnny Van de Kerckhove werd voor eigen fans de das omgestrikt door het keesje Werner Wimme die de Zeienaar naar de tweede plaats spurtte. In Bois de Lessines was Johnny derde. Kris Heyman doet het vooral op Waalse wegen prima: hij werd tweede in Neufvilles. Jean-Marc De Nil finishte als derde te Erembo degem. Twee «dikke prijzen» graaide ook Luc Lemmens mee: derde in Opwijk en vierde in Floref- fes. Frans Van Nuffel toonde zich erg regelmatig: zowel in Op wijk als in Ertvelde reed hij naar een vierde plaats. Jimmy Comelis was vierde in Bois de De wedstrijd voor junioren te Temse werd gewonnen door Patrick Van Hul die zijn eerste zege voor eigen volk binnenrijfde, (dw) Lessines en veertiende in Lochristie. Beno Present, vijfde te Kruibeke. Frankie Spaerkeer, vijfde in Zele, Mare Bruyssinck, vijfde te Temse, Johnny De Dobbelaer, zesde in Temse, Luc Van Geit, zesde te Kerksken, Erik God- daert, zesde in Liedekerke, en twaalfde te Lochristi, en Gerrit Verhelst, zesde te Kruibeke, pakten vette brokken mee. Nog meer streekjunioren ein digden vooraan: Jean-Pierre Vervaet, achtste te Temse, Pa trick Laureys, negende te Schellebelle, Kris Van den Neuker, negende te Kluizen en tiende in Erembodegem, Dirk Vercauteren, negende te Temse, Walter De Veirman, tiende te Zele, Dirk Van Moerzeke, achtste in Kruibeke en tiende te Kluizen, Mare Van Lierde, elfde te Kerksken en veertiende in Erembode gem, Bruno Vehent, elfde te Schellebelle, Patrick Van Damme, elfde in Temse, Danny Van Hamme, elfde te Kruibeke, Jan Van Haute, twaalfde in Temse, Luc De Puysseleir, dertiende in Krui beke, Gerry De Gendt, tiende in Kruibeke en dertiende te Temse, Ronny Mettepennin gen, veertiende in Kluizen en vijftiende in Lochristie, Stefan Concannon, vijftiende in Erembodegem, toonden zich eveneens. (MM) De Buggenhoutse junior Christian Heymans werd overwinnaar van de tweedaagse te Neufville. Gerrit Van Der Aa is de naam die we vrijwel elke week in de top van de klasseringen bij de nieuwe lingen tegenkomen. Niet zel den betreft het een overwin ning. Verleden zondag was hij de beste te Stekene, waar hij zijn tiende overwinning van het seizoen boekte. Het werd er een groepsspurt, al stelde Gerrit met een paar man alles in het werk om het ganse deelnemerslot uit elkaar te rukken vooraleer de eindfaze was ingetreden. Hij hield na een ontsnapping met de plaatselijke renner Koppen nog energie genoeg over om de groepspurt te winnen nadat ze weer werden bijgehaald. Een dag vroeger had Van Der Aa zich ook al de sterkste getoond in de wedstrijd te Hoboken, daar mee het onbetwistbaar be wijs leverend van zijn huidige prachtkonditie en ontegen sprekelijk talent in zijn wielergeneratie. (bc) Wederom is de 48ste Grote Prijs Stad St. Niklaas door de wielerclub Stadsbelangen van St. Niklaas, na een jaar van innige samenwerking door al de leden, in kannen en kruiken gebracht. In hoever zal dit jaar, het sportief succes dat van de voorgaande jaren benaderen? Wij weten dat de profs graag naar het land van Waas afzakken! Om renners en de thuisblijvers in de verlofweek het zoveel mogelijk naar hun gading te maken, hebben de organisatoren niets onverlet gelaten, om, hoe moeilijk het ook is, door de reglementering hun opgelegd door de diverse instanties, een parcours uit te stippelen die aan de renners toelaat hun wedstrijd in de reinste sportieve zin te betwisten. Dit kan men enkel maar bekomen door spooroverwegen en weghindernissen uit te schakelen. Zie hier de beschrijving van de wedstrijd. 65.000 fr. aan prijzen en zeer talrijke premiën. Het circuit gaat over de Grote Markt - Kokkelbeek - Congo - Past. de Meerleerstr. - Moleken - L. Halsbeekstr. - Valk - Tuinlaan - Dekpriem - Bookmolcn - Arnhoutstr. - Valk - Langhalsbeek - Moleken - Hazewinde - Dalstr. - O.L. Vrouwplein en straat - Markt dit 19 maal. Nu er niets onverlet werd gelaten om iedereen te plezieren, vraagt het bestuur en leden van Stadsbelan gen niets meer dan, dat renners en toeschouwers in grote getale opkomen. Wij bieden dit hele sportgebeuren gratis aan, als ontspanning van al de sportvrienden en danken de mensen die door hun medewerking het mogelijk maakten deze wedstrijd te St. Niklaas te laten verlopen gedurende het verlof. Na dit jaar van rouw door het overlijden op 21 januari van hun zozeer verdienstelijke en bekwame voorzitter de Heer Karei Serverius die bijna tien jaar het roer in handen hield is het dynamisch bestuur van Stadsbelangen als volgt samengesteld Voorzitter Blommaert Hilaire - Ondervoorzitters Frederik Grandsard en Werner Verniers - secretaris Antoine Van Pottelberghe - Penningmeester Marcel Verniers. Bestuursleden Werner Van Bogaert - Alf. De Martelaere Roger Pijl - en Brijs Paul en de leden Jos. Ingels - Willy De Pauw - Walter De Waele - Lucien Verdonck - André De Cock - Mevr. Hil. Blommaert William De Roos. Technische gegevens: Inschrijving in het clublokaal De Graanmaat Grote Markt Start te 14 uur. Uitbetaling der premies en tekenen controleblad in Café Stad Leuven Grote Markt. Terugbetaling rugnummers voor de opgevers geduren de de koers aan de bestuurstafel aan de aankomstlijn.

De Voorpost | 1979 | | pagina 22