De Voorpost S.C. Lokeren huurt Stedelijk Sportstadion voor 32 jaar Willy De Corte schudt de kaarten... Jan Simoen, nog een scherpschutter voor S.K. Beveren Tegen de huurprijs van 1 frank. Transfernieuws van Excelsior Sint-Niklaas S.K. Beveren met ongewijzigde abonnementsprijzen! Nieuws van Sportkring Sint-Niklaas op handtekening voor alle doeleinden van 30 000 F tot 10 miljoen zonder voorschot, wij lenen het totaal bedrag 4- kosten voor iwlnop HBS, VtiA, BOUWEN, AffAATEMENTEN, reran- Cees Waelcrinckx, links, en Robert Willems, rechts, krijgen de nieuwe trainingsopdracht voorde Klaasjes, die eens te meet naar eerste nationale(pm) HET GEVAL DJAMEL We herhalen opnieuw dat we onze pijlen op onze boog aan deze Algeijn niet gaan verschieten. Onze mening terzake is bekend. Dat Zi- Het venijn zit in de staart.een dag voor het afsluiten van de binnenlandse transfertmarkt lijfde landskampioen S.K. Beveren een afwerker van allure in, ook al stelde men eerder dat de boeken zo goed als gesloten lagen. Maar Jantje Simoen komt wel degelijk van Brugge naar Beveren... in ruil voor Patrick Verhoosel die uiteindelijk toch naar Club mocht vertrekken. Vandaar dat «venijn» in de aanhef van dit stukje. Toen Beveren eindelijk met de Zeeuw aan tafel ging zitten bleek deze een onverzoenlijk standpunt in te nemen. Hij had immers reeds een profkontrakt bij Brugge getekend en daarom zijn betrekking opgezegd. Patrick liep reeds lang met de gedachte in het hoofd om de Freethiel te verlaten en voelde er niets voor in Beveren te blijven. Het bestuur van Beveren was wel niet erg gelukkig met die gang van zaken maar oordeelde dat de Nederlander in deze omstandighe den van geen nut meer kon zijn voor S.K. en bij een gedwongen verblijf enkel een schorsing kon oplopen. Men liet Verhoosel dus vrij maar klopte toch bij Club Brugge aan om kompensatic. Die kwam er in de vorm van Jan Simoen, een kwikzilveren aanvaller die als topschut ter in tweede klasse van Oostende naar Brugge verhuisde om daar de meeste tijd op de bank te zitten. Kwam hij toch op het veld scoorde Simoen niet zelden schitterende doel punten. De West-Vlaming is een opportunist van het zuiverste gehalte en kan Beveren nog veel diensten bewij zen. Dat hij daarbij part-time werkt is een bijkomende gunstige faictor, gezien de struktuur van de landskam pioen. Beveren moest voor Jan Simoen nog wel wat supplementaire bankbriefjes neertellen, maar had het er beslist voor over. Meteen beschikt Sportkring over zes volwaardige aanval lers in zijn kern: Janssens, Albert, Stevens, Cluytens, Weihrauch en Simoen. Achteraan heeft men met Van Goethem een bekwame doublure en kan ook Stevens bijspringen indien nodig. Tenslotte wierf S.K. ook doelman Vanderlinden van Berchem aan, een man die de derde plaats inneemt na Pfaff en Rosez. U maakt met al deze nieuwe gezichten nog uitvoerig kennis als wij op onze sportbladzijden het nieuwe seizoen zullen inluiden. Herwig Staes iOndanks de suksessen en de nauwelijks bij te houden 'vraag naar abonnementen besloot het bestuur van S.K. Beveren de prijzen niet te verhogen. Toch wel meldens- waard! Die prijzen zien er als volgt uit: Tribune A: 4.500 F Tribune B en C: 3.750 F Overdekte staanplaatsen: 2.250 F Onoverdekte staanplaatsen: 1.900 F Volksplaatsen: 1.500 F. Wie zijn abonnement wil vernieuwen kan dat tot 18 augus tus. De verkoopdagen zijn: Zaterdagen: 30.6,4.8, 11.8, 18.8 en 25.8 van 9 tot 12 u. Weekdagen: 2 tot en met 6 juli, 30 juli, 2,6 en 10 augustus van 18.30 u. tot 21 u. H.S. Dinsdagavond werd de huurovereenkomst voor het Stedelijk Sportstadion be krachtigd door de Lokerse gemeenteraad. S.C. Lokeren krijgt dit satadion in huur voor de periode van 32 jaar en moet jaarlijks de symbolische huurprijs van 1 frank betalen. Deze goedkeuring werd voorafgegaan door een felle diskussie tussen raadslid De Meyer en een deel van de PVV-koalitie. De Meyer was immers niet gelukkig met die huurovereenkomst en was bovendien van oordeel dat de mensen van zijn fraktie een meer billijke overeenkomst hadden nagestreefd maar dat «andere krachten van de meerderheid er evenwel anders hebben over beslist». Een verklaring die niet in dank werd afgenomen door de PVV. INHOUD Naast de duur en de huur prijs werden in de overeen komst ook de rechten en de plichten van huurder en verhuurder afgebakend. Daarbij werd in eerste in stantie gesteld dat een deel van de in huur gegeven goederen nog niet zijn af gewerkt waarbij de huurder, in casu S.C. Lokeren, er zich toe verbindt om de ver dere afwerking te voltooien op eigen kosten en dit bin nen het jaar. Daarnaast wordt de huurder het recht toegemeten om nieuwe konstrukties op te richten of grondige verbouwingen door te voeren, mits vooraf gaandelijk akkoord van de stad. Deze nieuwe realisa ties worden bij het verstrij ken van het huurkontrakt wel eigendom van de stad zonder dat enige vergoe ding moet uitbetaald wor den. Anderzijds zal het stadsbe stuur de installaties voor de sportbeoefening verder blij ven onderhouden. Wel neemt Sporting de verplich ting op zich om jaarlijks het groot onderhoud te doen van de voetbalterreinen. Tevens moet Sporting in staan voor het extern on derhoud evenals voor de kleine en grote onder- houdsherstellingen van de huidige zit- en staantribu- nes zodat de stad alleen gehouden is tot grove her stellingen zoals bedoeld in art. 606 van het burgelijk wetboek. De kosten voor verlichting, verwarming, gas en elektri citeit komen ten laste van Sporting. VERKLARING. Door raadslid De Meyer werd onmiddellijk het woord gevraagd. Hij stelde vooraf dat destijds bij de aankoop' van de akkomodaties op het Stedelijk Sportstadion door het schepencollege werd beloofd om een degelijk huurkontrakt op te stellen. De Meyer is evenwel van oordeel dat door de voorge legde overeenkomst een zware hypotheek wordt ge legd op de stadskas aange zien de grove herstellingen ten laste zijn van de stad. Het gaat hier immers om een huurperiode van 32 jaar en volgens De Meyer zijn dergelijke sportakkomoda- ties vlug aan aftakeling toe. Wel geeft het raadslid toe dat er ook positieve aspek- ten in de overeenkomst zit ten maar die wegen niet op tegen dit symbolisch huur geld, temeer daar het hier om een prof-klub gaat die commercieel gerund wordt. De Meyer had dan ook een huurgeld van 200.000 250.000 frank per jaar ver wacht zeker daar in het offi cieel schattingsverslag het vijfdubbele wordt voorge steld. Hij wenste evenwel niet te gen te stemmen maar zich wel te onthouden omdat de mensen van zijn fraktie een meer billijke overeenkomst hadden nagestreefd maar andere krachten van de meerderheid hebben er an ders over beslist. Die an dere krachten wilde de heer De Meyer ook wijzen op de fiskale implikaties die inge volge deze overeenkomst voor tientallen jaren op de schouders van de Lokerse bevolking gelegd worden, implikaties die in tegen spraak zijn met het fiskaal luik van hun verkiezings programma. Hijzelf wenste evenwel konsekwent te zijn met de beginselen van zijn partij en meer in het bijzon der met de beginselen van de CVP-jongeren die onge breidelde steun aan be- roepssport afwijzen. ZWIJGERS Deze verklaring lokte een heftige reaktie uit bij de PVV-koalitie-partner. Lau- waert stelde dat hij met ver bijstering naar die verkla ring had zitten luisteren. Hij vindt het beneden alles dat de PVV met alle zonden van Israël wordt overladen in de zaak Sporting. Maar vol gens Lauwaert zou De Me yer toch moeten weten dat het schepencolleg in blok zijn beslissingen neemt. Schepen Anthuenis ver wachtte toch een meer kon- sekwente houding ten op zichte van de PVV. Enkele maanden terug werd de PW bestempeld als de par tij van de zwijgers en nu zouden ze ineens een be slissing hebben opgedron gen aan de CVP. BSP-woordvoerder Van Hoewel er minder rucht baarheid werd aangegeven is de Heistraatploeg bijzon der actief geweest op de transfermarkt. Hier volgt de hele waslijst: bij kampioen Beveren werden zowel Dirk Meul, Benny de Winter voor 1 jaar, als de jeugdige Mark Bosman (doelwachter) de finitief weggehaald. Bij grote broer Sportkring Sint-Niklaas ging men voor nog een jaartje Luk Vereec- ken en Gerrit Van Der Aa constracteren, terwijl Frank Bruckenburg en Patrick Burm na hun flauw preste ren in afgelopen seizoen voor bewezen diensten werden bedankt. Voor één jaar met mogelijke optie komen Frank van der Linden (S.K. De Klinge), Eric Toté (Red Star Haas donk), Karei van Poecke (Svelta Melsel en Pierre van Strijdonck (Eendracht Ba zel), Dirk van Royen komt definitief van Gerda en Jan Demedts komt naar de goen-zwarte stal terug, na een langdurig verblijf bij Eendracht Zele. Hubert Cerpentier wordt voor nog een jaar uitge leend aan nieuwe derde provincialer Herleving Si- naai, en ten definitieven titel verdwijnen Paul Joris (naar Sporting Sint-Gillis), Gerry de Jongh (naar Red Star Haasdonk) en Harry Benoy (naar Gerda St.-Niklaas). Ook de gebroeders Jean- Paul en Jean-Pierre De Ruysscher wisselen voor goed de groen-zwarte voor de groen-witte shirt terwijl de andere Sint-Niklase club White Boys zich terug de diensten van Regi van Ac ker en Martin Pauwels ver zekerde. Ten slotte drong zich ook een trainerswissel op nadat André D'Hanis reeds enkele matchen voor het seizoen einde 1978-79 zijn ontslag had ingediend: een onver valst B.B.-duo zal hem ver vangen. Met name Hugo Braem, ge noegzaam bekend in het groen-zwarte huishouden en voor enkele jaren nog speler van de toenmalige eerste provincialer, en Guido Brijssinck, die sinds jaar en dag het wel en wee volgd van S.K. Kieldrecht als speler(-trainer). De doelstellingen van de Kristus Koning-club zijn TERUGBETAUNG MAAND zoals huurgeld niet gemdex Voorbeeld van terugbeta lingen: 100.000 F vanaf 365 F per maand 600 000 F vanaf 2 136 F per maand 1.500.000 F vanaf 5 430 F per maand 2,500 000 F vanaf 8 900 F per maand Schriftelijk, overal per post op 24 i Diskreet Naam: Voornaam Nr. Ident. kaan Beroep: Straat en nr. Postnrte. Gevraagd bedrag Doel: CREAG Internationaal Rogiercentrum Vooruitgangsstraat 52 Bus 7 1000 BRUSSEL overigens merkelijk minder ambitieus dan de vorige seizoenen: men beoogt immers regelmatige resulta ten te behalen met een plaats binnen de eerste vijf als realistisch uitgangspunt. (MN) Weekblad van Dender- Durme en Scheldestreek Kerckhove was gelukkig dat er uiteindelijk een huuro vereenkomst werd voorge legd, iets waar op zijn partij herhaaldelijk had aange drongen. Wel drong hij erop aan dat nu ook de achter stallige betalingen van Sporting zouden aangezui- vers worden en dat er re gelmatig een kontrole zou uitgeoefend worden om te zien of Sporting wel instaat voor een behoorlijk onder houd van de akkomodaties. TERDOODVEROORDEELC Raadslid De Meyer kreeg anderzijds steun van enkele raadsleden uit de deelge meente Eksaarde. Omer Schatteman meende dat het college nog een behoor lijk resultaat had behaald want ze waren als terdood- veroordeelden met de koord rond de hals naar de onderhandelingen gegaan. Hij verweet het schepencol lege gebrek aan politieke moed omdat ze ingaan te gen drukkingsgroepen. Tenslotte stelde de h. Schatteman dat hij tegen de overeenkomst zou stem men uit solidariteit met de honderden Lokeraars die aktief zijn in sScio-kulturele verenigingen en jaarlijks een groot deel van hun budget moeten besteden om de stadslokalen te ge bruiken. Raadslid De Vrieze wenst te weten of het volledig bedrag van de aankoop van de ak komodaties op het stadion reeds uitbetaald was aan S.C. Lokeren en of daarbij ook de schulden van Spor ting ten opzichte van de stad geregeld werden. Bur gemeester Liebaut repli keerde op deze vraag dat dit dossier volledig geregeld was en dat Sporting een schuldbrief getekend had. Op de vraag of in die schuldbrief het bedrag van 1,5 miljoen vermeld stond kwam geen rechtstreeks antwoord van de burge meester. Raadslid De Maesschalck wenste te weten waarom Sporting slechts 1 frank huurgeld moest betalen per jaar en de Wase Werkplaats waar minder-validen te werkgesteld worden 150.000 frank. Op deze vraag replikeerde de bur gemeester dat voor dit pro bleem een elegante oplos sing zal gezocht worden. Anderzijds was de h. Ae- rens van oordeel dat de overeenkomst meer posi tieve dan negatieve ele menten inhield en hij die overeenkomst daarom ook kon onderschrijven. Raads lid De Vos kon zich wel ak koord verklaren met de overeenkomst maar be treurde wel dat er nog geen enkele keer een recht streeks kontakt geweest is tussen de mensen van Sporting en de gemeente raad. De gemeenteraad krijgt alleen maar de kans om overeenkomsten die reeds uitgepraat werden te bekrachtigen. In zijn slotbeschouwing stelde burgemeester Lie baut dat het de eerste keer was dat er zware verplich tingen gelegd werden op de schouders van S.C. Loke ren. Zij moeten immers in staan voor het onderhoud van de akkomodaties en ook voor de grote beurt die de grasmat ieder jaar nodig heeft, een werk dat dit jaar aan de stad 550.000 frank kost. Bij de stemming waren 23 van de 27 aanwezige raadsleden akkoord met de overeenkomst, de heren De Maesschlack en Scatteman stemden tegen terwijl de hh. De Meyer en De Vriese zich wensten te onthouden. Willy Vlaeminck Traditioneel vindt na het afsluiten van de transferpe- Sportkring Sint-Niklaas het materiaal waarover het riode een perskonferentie plaats waarbij het S.K.- heeft, net als R.C. Harelbe- beschikt, het normaliter flink bestuur de recente bevindingen inzake beleid, trans- ke, een flink blad afgeleverd moet rooien in de komende fers e.a. meedeelt. Dit gaat steeds vrij gemoedelijk, op transfervlak. Op de eer- kompetitie, vaak ook vrank en vrij. Niet dat er zoveel interessante ste plaats is er de aanwer- Touwens, Willy De Corte vragen werden gesteld, maar dat ze wellicht wel te ving van een trainersduo, sprak duidelijke taal toen hij maken hebben met het al of niet «in the mood» zijn van stilaan de mode in het Land vooropstelde dat de «na- een aantal persmensen. van Waas. Bij Sportkring men» die de geelblauwen Dat er gepoogd werd het team van Sportkring- echter bijna een «must» gekocht hebben niet alleen magazine te «ontmaskeren», nemen we er dan bij, omdat, zoals voorzitter Willy de kwalifikatie «valabele alsof de persoon in kwestie uiteraard niet wist over wie De Corte stipuleerde, Ro- speler» achter zich mogen het hier ging. Maar dat is maar een detail. Nochtans zat bert Willems en Cees Wae- dragen, maar tevens met er stof in dat soort vragen, je weet immers nooit hoe in terinckx elkaar opgezocht hen een poging moet ge- de toekomst een aantal mensen zal gemanipuleerd en aangevuld hebben. daan worden om zo rap worden. Maar houden wij ons aan de boetbalkundige Een kundig duo ook dat met mogelijk naar de eerste na- feiten... tionale door te stoten, zon der de eigen jeugd - die toch rijk is - te verwaarlozen. Een gulden regel trouwens die zeker in Sportkringmid dens zal gehandhaafd wor den. Wat de transfers dan zelf betreft, kunnen we ons houden aan een résumé van wat we in onze vorige uitgaven reeds publiceer den. Aangeworven werden: Pierre Deraet van Beer schot, Stickens van Tuban- tia Borgerhout, GINO Nijs van S.K. Beveren, Eddy Caers van Zwarte Leeuw Rijkevorsel, Eddy Lode- wijekx van Olse Merksem, Ronny Lambrechts van F.C. Antwerp, Gunther Dauwe van S.K. Beveren, Ronald Van den Heuvel van F.C. Baasrode, Luc Bevers van Sint-Lenaerts, Gunther De Bock van 's Gravenwe zel, Dirk Raes van Sparta Appels en Patrick Waete- rinckx van Berchem, laatst genoemde is de zoon van de trainer met die naam. Volgende spelers werden afgestaan: Danny Poppe aan Racing Gent, Guido Joos aan V.W. Hamme, Hubert Verbeke aan K.S.V. Temse, Rudy Praet aan Sint-Gillis, Luc Poucke, Franky Bruckenberg en Pa trick Burm aan Sint- Pauwels, Van der Aa en Luc Vereecken aan Excelsior Sint-Niklaas. Sportkring Sint-Niklaas, met hier voorzitter De Corte aan het woord, hield zijn jaarlijkse perskonferentie. (pm) dane uit de Sportkring affaire geld wil kloppen, is nu meer dan overduidelijk. Dat hij sinds zijn tijd bij Eek- lo, als raadsheer J. Van Melkebeek onder de arm heeft genomen, is zonder meer begrijpelijk. Dat mr. Van Melkebeek, de man die weet hoe rond een boetbal is, uiteindelijk op wettelijke wijze de zaken van Zidane behartigt, is eveneens zijn volste recht. Men kan het al leen spijtig noemen dat ie mand die de zaken zo goed kent, zich met dit soort za ken inlaat. Ook aan de balie in Gent denkt men in die zin, maarof dat enig gevolg gaat hebben, is een ander paar mouwen. Ons interesseert het geen zier, enkel is het spijtijg dat een kersvers voorzitter - die het overi gens kundig aan boord zal leggen - van bij zijn aan- vangstermijn daarmee ge- konfronteerd wordt. Voor de tweede maal bin nen twee seizoenen tijd, wordt het dus wachten op Zidane. Indien het vertrou wen bevestigd wordt, is hij zeker op tijd terug: dat bete kent dus vóór 25 juli, elf da gen na de eerste wedstrijd van Sportkring tegen A.A. Gent, dit in het kader van de Beker van Vlaanderen. Het weekend daarop is Sportkring vrij, maar nadien wordt het de zwaarste kluif tegen Lokeren dat in eigen huis ontvangen wordt. Staat verder nog op het lijstje: Le de. Sportkring heeft in de Beker van Vlaanderen reeds tweemaal een goed resultaat behaald. Men verwacht nu dat dit zich zal bestendigen. Met het nieuwe trainersduo kan dat zeker, precies omdat een nieuwe spelwijze zal gehul digd worden; S.K. Beveren staat daarvoor voorbeeld. Een paar spelers hebben ondertussen nog altijd hun kontrakt niet hernieuwd. Met hen zal nog over de prijs(verhoging) moeten onderhandeld worden. André Govaert LENINGEN

De Voorpost | 1979 | | pagina 23