KAV Dendermonde, een glazen voetbalhuis... Goschindo Gakko Oordegem J Beker der Denderstreek begint met derby te Meldert r Voetbal Kalender Beker der Denderstreek Jiu - Jitsu Groot-AaLsterse voetbalklubs aan klaagmuur 24 - 29.6.1979 - De Voorpost Dinsdag 22 mei 1979: De aula van het Dendermondse stadhuis loopt langzaam maar zeker vol. De kontaktvergadering van Aktiekomitee KAVD1980» maakt meer belangstelling wakker dan verwacht. Anderhatfuur later zijn heel wat aanwezigen niet meer zo entoesiast. «Er is toch niet zo veel verteld» oppert men. «Is de luid aangekondigde «vernieuwing» ten slotte maar een papieren tijger?» Eén maand later blikken we samen met nieuw beheerder Maurits Van der Cruyssen terug. Club 57 Op die kontaktvergadering werden geen nagels met koppen geslagen. Alles bleef bij een teoretische beschouwing. Hoe zag de reële situatie er toen uit? VDC: De werkelijke bedoe ling van die kontaktverga dering was het sensibilise ren van het publiek voor het «probleem» KAVD. Door de jarenlange afgang was de Dendermondse voetbalklub in een vicieuse cirkel ge raakt die blijkbaar moeilijk doorbroken kon worden: Geen resultaten dus geen publiek dus geen geld dus geen voldoende talent dus geen goede resultaten... Om die teloorgang te stop pen dienden volgende pun ten bekeken: aanboren van nieuwe financiële middelen, herwinnen van het beleid, herdenken van de inwen dige keuken en vorming van een nieuw bestuur. Het aanboren van die finan ciële middelen kon starten bij Club 57, een supporters- klub met financiële inbreng, die een groot bedrag kon afschuiven doch daarvoor een ernstige controle eiste op het financieel en sportief beleid van de klub. Met het «oud» bestuur van KAVD werd hierover uitge breid van gedachten gewis seld en werden voorstellen op structureel, beheers-, fi nancieel en sportief vlak besproken. Er bleek namelijk dat de klub een onmiddellijk deficit had van 1 miljoen frank. De oplossing lag wel voor de hand... het verder afbouwen van de eerste ploeg wal normaliter ook het degrade ren naar tweede provinciale in zich hield. Er werd een principieel ak koord met het bestuur be reikt om met alle mogelijke middelen de teloorgang van KAVD tegen te gaan. In eerste instantie kwam het hier op neer dat er zou ge zocht worden naar een sponsor, het herwinnen van het vertrouwen van het pu bliek en de verhoging van de publiciteit rond het ter rein. Met deze «teoretische» we tenschap toog het aktieko mitee '80 naar die informa tievergadering. Leverde die informatiever gadering achteraf nog wat concreets op? VDC: Duidelijk. De dagen nadien kwam van belang rijke zakelijke groepen enorme reaktie los. Eén voorwaarde bleef echter centraal: een ernstige fi nanciële controle en struc turele hervormingen. Op amper enkele dagen tijd be schikte het aktiekomitee over ruim 1.000.000 frank aan steun. VDC: Niet zo onmiddellijk! Er bleef wat scepticisme. De dag na de algemene vergadering kregen we be richt van de sponsors dat aan hun voorwaarde niet was voldaan. Ze aanvaar den de garanties niet. Tij dens een middagvergade ring met voorzitter Guy Piret werd dan een overeen komst aangegaan die wer kelijk als de start kan aan gezien worden. Drie punten stonden cen traal: Primo: ikzelf volledige volmacht op sportief gebied voor het seizoen 79-80; se- cundo: er komt een volle dige herstrukturering van het bestuur; tertio: er zal een financiële controle wor den ingebouwd. Laat echter duidelijk gesteld zijn dat het nooit de bedoe ling is geweest mensen op zij te zetten, ledereen had zijn verdienste. We wilden integendeel meer mensen aantrekken en de specifieke verantwoordelijkheiden dui delijk omlijnen. De stichting van de nieuwe beheerraad verliep trou wens in een kalme en vrien delijke sfeer. Guido Van Damme, Jan Van Damme en Ronny Delcart werden ais nieuwe beheerders aanvaard terwijl Jean- Pierre Rooms zijn ontslag indiende. De algemene vergadering En dan kwam de transfer- nam dit met open armen periode? aan? VDC: Inderdaad, ingevolge De sedert februari van dit jaar opgerichte ver eniging Goschindo Gakkö uit Oordegem, tevens onderafdeling van de zeer aktieve plaatse lijke V.A.B., zit niet stil bij de werken Op de laatste bestuursver gadering van 7 juni II. werd vreugdevol vastge steld dat de club reeds 60 aktieve leden telt, die wekelijks de zeer inten sieve trainingen mee maken. Gezien het enorme suc ces in deze voorheen op cultureel en sportgebied, dode gemeente richt het bestuur dan ook diverse aktiviteiten in. Zo ging de klub in april naar twee katastages te Gent en te Spich (Duitsland) alwaar meester E. Fack (6e dan jiu-jitsu) veel lof had voor de beginnende ver eniging. Twee weken la ter kwam dan ook de heer Fack, speciaal voor onze vereniging, naar Oordegem om nog een katastage te geven. Dit was een werkelijke be levenis voor de leden en een unicum in zijn genre. In mei namen zij het op tegen de plaatselijke voetbalvereniging van Oordegem, waar zij het veld verlieten met de succesvolle cijfers 3-2. Een initiatief dat door de sportlievende Oordege- menaars op prijs werd gesteld. Ook de komende maan den staat al heel wat op het agenda van de club. Zo werd er in juli een informatieavond gepland voor de ouders van de leden. Dit zal aan de leraar, P. Dullaers, de gelegenheid geven eens aan de ouders te tonen wat de club gedurende deze korte tijd reeds heeft gepresteerd. Oor degem kermis, in de maand augustus, wordt voor de club de eerste maal dat zij voor de Oordegemse bevolking buiten komt met een prachtige jiu-jitsu de monstratie, 's maandags op de speelplaats van de oude gemeenteschool op het dorp te Oorde gem. Tevens zullen zij er de zaterdag en de zon dag voor zorgen dat de jeugd ook een verzetje heeft en organiseren zij een knetterende jeugd- instuif die eveneens plaatsheeft op de speel plaats van hogerge- noemde school, tevens werden juist spik splinternieuwe tatami's aangekocht om de trainingen nog aange namer en sfeervoller te maken. Daarom heeft het bestuur in het verleden, en ook nu allerlei acties op touw gezet. De club wenst langs deze weg alle ouders, steunende en aktieve leden en de ganse Oordegemse be volking te danken voor de haar bewezen dien sten en de getoonde genegenheid, ledereen die mocht ge ïnteresseerd zijn om de aktiviteiten van de club van dichtbij te volgen, is steeds welkom om woensdag van 17.00 tot 21.00 en 's zaterdags van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur in het lokaal in de gemeenteschool, Dorp te Oordegem Goschinda Gakkö wordt dankzij de Oordegemse jeugd een reus in het plaatselijk verenigings leven. De veertien voetbalklubs van Groot Aalst aangeslo ten bij de K.B.V.B. zijn niet te Spreken over het feit dat ze liefst 7% van hun inkomsten aan de Stad moeten afstaan. Het is inderdaad een financieel grote aderla ting voor de kleine klubs die bovenop nog zware bondstaksen moeten betalen Deze klubs Wilskracht Gijzegem, Doggen en S.K. Erembodegem, S.K. Aalst, Edixvelde. Eendracht Nieuwerkerken, Wils kracht Hofstade, Wilskracht en Schroevers Moorsel S.K. Herdersem en W. Hofstade, V.J. Baardegem en T.K. en Eendracht Meldert weten zich buitenspel gezet door het Stadsbestuur. Want in ruil voor die hoge stadsbelasting ontvangen deze klubs een te gemoetkoming van slechts om en bij de 5.000 frank per jaar. Men stipt hierbij ook aan dat Eendracht Aalst vanwege de stad een miljoenenhulp ontvangt onder de vorm van uitbreiding en vernieuwing van de instal laties en ook dat Eendracht slechts de symbolische frank huurgeld betaalt. Anderdeels is het ook zo zeg gen de Gijzegem klubdirigenten Fons Maes en Paul De Vulder, die een aktie van de geciteerde klups willen op gang brengen dat liefhebbersploegen, die meestal samenggesteld zijn uit vroegere spelers van de BVB voor een civiel prijsje de stadsterreinen mo gen gebruiken. Waar die veertien klubs aan opleiding van jeugdspelers doen hebben de liefhebbersklubs weinig jeugdig talent in hun rangen. Daar wordt ook nog aan toegevoegd dat de opleiding van de jeugd een bom geld kost. De jeugdopleiding zou door de stugge houding van het stadsbestuur wel eens in het kunnen komen. besprekingen met de trainer en spelers was duidelijk ge bleken dat KAVD in elke lijn versterking nodig had. We stapten de markt op met de bedoeling een verdediger-laatste man, een middenvelder spelbepaler en spits aan te kopen. Door de operatie van Collewaert (kniekwet suur) diende voorzichtig heidshalve ook nog uitge keken naar een valabele spits. Zeven spelers werden aan gekocht: Julien Van den Broecke (31 j. - SK Deinze), Erik Gevaert (23 j. - AA Gent), Erik Van Meirhaege (23 j. - Aalter), Rudy Belis (26 j. - Baasrode), Paul Van Cauter (23 j. - E. Zele), Pa trick Wets (22 j. - HO Merch- tem), Gerd Godin (19 j. - Ni nove), en Gerard Verhelst (Robur). Volgende spelers werden van de hand ge daan: Maes (Opwijk), Schampaert (Oudegem), Mark Nagels (Putte- Kapelle), De Clercq (E. St.-GiHis), Burssens (Lut- terzele), Janseghers (Baas rode) en Crets (Buggen- hout). Over de aanwerving van een trainer hing lange tijd een waas van geheimzin nigheid? VDCDat was geenszins de bedoeling. Feit was wel dat een twintigtal oefenmees- ters zelfs trainers met faam hun kandidatuur stelden. Het was echter van bij het begin onze bedoeling de begeleiding van de spe lers niet de zaak van één man maar wel van een groep te maken. De mo derne voetballerij stelt hoge eisen. Daartegen wilden we ons wapenen met een we tenschappelijke begelei ding. Daarom ook moesten we iemand vinden die bereid was in samenwerking met de andere leden van de technische commissie de ploeg te leiden. De beslis sing welke ploeg op zondag het terrein oprent is een zaak van vijf mensen, elk op zijn specifiek terrein ver antwoordelijk. Naast de beheerder van de technische commissie is er Gilbert Moortgat als physi cal trainer. Moortgat ver vulde diezelfde functie bij Eendracht Aalst. Verder zijn Dr. Paul Zegers als klubdok- ter en Pierre Burssens als kinesist onontbeerlijke schakels in het systeem. De technische leiding berust bij de 37-jarige Lucien Peel- man uit Oudenaarde. Toen hij op 23-jarige leeftijd zijn aktieve voetballoopbaan diende stop te zetten had hij al een indrukwekkend pal mares afgewerkt. Hij startte als 16-jarige bij Oude naarde in eerste provinciale en werd geselekteerd voor de Nat. ploeg van het vrij onderwijs en het nationaal universitair elftal Een zware knieoperatie stopte zijn verdere ambities. We gens zijn drukke beroepsak- tiviteiten speelde hij al niet vroeger een aktievere rol als trainer. Een heroriënte ring in zijn beroepsleven geeft hem nu de tijd om zich aan een trainersloopbaan te wijden. In navolging van o.m. Has selt en RWDM hebben we iemand gezocht die we als de beste voor het nieuwe KAVD beschouwen. Wanneer wordt er gestart met de voorbereiding? VDC: Reeds de eerste week van augustus moeten we het veld op voor de Be ker van België. De winnaar van de wedstrijd Anzegem - E. Wervik wordt een eerste belangrijke test. Daarom starten we al op 4 juli met een volledig medische test van alle spelers van de fa- nionploeg. Op dinsdag 10 juli starten dan definitief de trainingen. Hoe ziet de huidige beheer raad er nu uit? VDC: Als voorzitter fungeert Mr. Guy Piret terwijl Fer- nand Van den Berghe se- kretaris wordt. Het financi eel beleid wordt door twee personen gevoerd: Willy Godin en Roger Buyle De technische commissie wordt geleid door mijzelf, de jeugdcommissie door Louis Tas. Voor de accomodatie staat Ronny Delcart in, voor het terrein, personeel en werking Guido Van Dam me. De «Publieke Relaties» wordt verzorgd door Jean Van Damme en de publici teit en animatie door Guy Legat. Door de herstructu rering van de verschillende kernen zullen volgende be heerders na de statutaire vergadering worden toege voegd: Mark Verwilghen, Gilbert De Pauw en Piet Heyvinck. Wij hopen trou wens dat in de komende weken heel wat mensen tot het bestuur zullen toetre den. Een klub als KAVD mennen is geen zaak van enkelingen. Wat staat er op de kortste termijn nog te gebeuren? VDC: Er is vorige week ge start met de verkoop van erelidkaarten. Het bedrag van 5.000 fr. geeft uiteraard recht op een gratis abon nement. De verkoop van deze kaarten doet het beste verhopen. Ook kaarten van lagere rang worden al vlot aan de man gebracht. Verder wordt er druk ge werkt aan het volzetten van het terrein met publiciteit. Vorige week is ook de oude kantine op het hoofdterrein volledig weggebroken. Ho pelijk nog voor het verlof zal een prachtig nieuwe en sterk vergrote kantine een beeld geven van de nieuwe wind die in het paars blauwe huishouden waait. Tenslotte zijn we er in ge slaagd een reeks mini- dresjes met de kleuren en het embleem van KAVD op de kop te tikken. De verkoop hiervan zal ook nog deze week starten. Ambities? VDC: Geen inspanning ons te veel om weer op kortste keer in nationale la belenden. Of dit al komer* seizoen zal gebeuren is eern open vraag. Het gelufn speelt een grote rol in he behalen van een kampi®r oenstitel. Hoofdbetrachtinr®' zal echter zijn onze suppor- ters weer vertrouwd te ma-"£ ken met het voetbal dat zr f jaren terug reeds voorge? schoteld kregen. Dat berei-j ken zou al een beloning zijr'" voor het vele onbaatzuch tige werk van maanden. Gilbert De Pauw Ul! Vorige zondag werd in het klubhuis van S.L. Viierzele, dat als recente laureaat mede organizator is, over gegaan tot de lottrekking voor de samenstelling van de kalender van de «Beker der Denderstreek». Op het eerste programma treffen we reeds een paar interessante konfrontaties Zo onder meer de derby te Meldert, die op het terrein van T.K. wordt gespeeld. Een leerrijke wedstrijd vooral voor de nieuwe derde provrncialer Een dracht. Het staat tegenover gebuur T.K. die zich in een niet geringe mate heeft ver sterkt. Eendracht zal dus al direkt weten waar het staat. Van enig belang is ook de wed strijd W.Hofstade- W.MMoorsel. De ploeg van Berre Michiels wil kost wat kost een hoofdrol vertolken. De ontmoeting met Hof stade kan al laten door schemeren of men zal sla gen S.LK. Aalst mag het op de openingsdag (5augus- tus) opnemen tegen Herze- le. Voor de bezoekers die pas promoveerden kan I deze partij een vingerac wijzing zijn. St Antelinks on-el dergaat de vuurdoop bijee S.K.Viierzele terwijl ook deoc derby Hillegem-Borsbekeer geprogrammeerd is. K.A.V.ia Dendermonde-Sp Buggen- ir hout primeert naar ons ge-/il voelen in de A reeks terwijlar S.K.Wichelen-S.K.Lebbekeer ook wel een blikvanger is. al J.V.H.ei ie Zondag 5 augustus 1979 te 16.00 uur Reeks A nr. 1SK Wichelen - SK Lebbeke 2. RC Boonwijk - FC Lutterzele 3. Redstar Opdorp - SK Grembergen 4. KAV Dendermonde - Sp. Buggenhout 5. SK Overmere - SK Oudegem 6. RC Lebbeke - Opstal Buggenhout 7 FC Baasrode - Juv. Schoonaarde 8. St. Gilïs-Dendermonde - FC Berlare 9. Val. Overmere - Sparta Appels Reeks B 10. TK. Meldert - Eendr. Meldert 11. SK Welle - Panters Okegem 12. Baardegem - FC Denderleeuw 13. FC Doggen Eremb. - SK Herdersem 14. Verbr Denderhoutem - Iddergem 15. FC Wieze - Wils Gijzegem 16. Schr Moorsel - SK Erembodegem 17. Wilskr Hofstade - Wils. Moorsel Reeks C nr. 18. VK Ninove - RC Overboelare 19. SV Outer - SV Voorde 20. FC Bonanza - VK Pollare 21. FC Maria-Lierde - Erwetegem 22. KSK Geraardsbergen - Eendr. Oudenhove 23. FC Steenhuize - Sparta Geraardsbergen 24. Eendr. Winnik - VK Onkerzele 25. Osta Meerbeke - RC Ophasselt 26. Eendr. Deftinge - Schendelbeke Reeks D 27 Sp. Heldergem - SK Woubrechtegem 28. FC Kerksken - FC Westrem 29 SK Viierzele - St. Antelinks 30. SK Aalst - FC St Raph. Herzele 31. Ede Haaltert - FC Oordegem 32 Massemen - RC Haaltert 33. FC Smetlede - Eendr. Nieuwerkerken 34 Grotenberge - Bavegem 35. Hillegem - Borsbeke Zondag 12 augustus 1979 te 16.00 uur Reeks A nr. 36. SK Lebbeke - RC Boonwijk 37. FC Lutterzele - Redstar Opdorp 38. SK Grembergen - KAV Dendermonde 39. Sparta Buggenhout - SK Overmere 40. SK Oudegem - RC Lebbeke 41. Eendr Opstal - FC Baasrode 42. Juv. Schoonaarde - St. Gillis-Dendermonde 43. SK Berlare - Vlent. Overmere 44. Sparta Appels - SK Wichelen Reeks B 45. Eendr Meldert - SK Welle 46. Panters Okegem - Baardegem 47. FC Denderleeuw - FC Doggen 48. SK Herdersem - V. Denderhoutem 49. Iddergem - FC Wieze 50. Wils Gijzegem - Shr Moorsel 51. SK Erembodegem - Wils. Hofstade 52. Wils. Moorsel - TK Meldert Reeks C nr. 53. RC Overboelare - SV Outer 54. SV Voorde - FC Bonanza 55. V.K. Pollare - FC Maria-Lierde 56 Erwetegem - KSK Geraardsbergen 57. Eendr. Oudegem - FC Steenhuize 58 Sparta Geraardsbergen - Eendr Winnik 59. VK Onkerzele - Osta Meerbeke 60. RC Ophasselt - Eendr Deftinge 61. Eendr. Schendelbeke - VK Ninove Reeks D 62. SK Woubrechtegem - FC Kerksken 63. FC Westrem - SK Viierzele 64. Sint Antelinks - SK Aalst 65. FC St. Raph. Herzele - Ede Haaltert 66. FCLQordegem - Gretenberge 67 Bavegem - Massemen 68. RC Haaltert - FC Smetlede 69. T. Borsbeke - Heldergem 70. Eendr. Nieuwerkerken - Hillegem. Wedstrijd nr. 64: Sint Antelinks - SK Aalst is voorzien voor zaterdag 11 augustus 1979 te 17.00 uur Zondag 19 augustus 1979 te 16.00 uur Reeks A "nr. 71. SK Wichelen - FC Lutterzele 72. RC Boonwijk - SK Grembergen 73. Redstar Opdorp - Sp. Buggenhout 74. KAV Dendermonde - SK Oudegem 75. SK Overmere - Eendr. Opstal 76. Rapide Lebbeke - Juw. Schoonaarde 77 FC Baasrode - SK Berlare 78. St Gills-Dendermonde - Sparta Appels 79. Valentino Overmere - SK Lebbeke Reeks B 80. TK Meldert - Panters Okegem 81. SK Welle - FC Denderleeuw 82. Baardegem - SK Herdersem 83. FC Doggen - Iddergem 84. V Denderhoutem - Wils. Gijzegem 85. FC Wieze - SK Erembodegem 86 Schr. Moorsel - Wils. Moorsel 87 Wils. Hofstade - Eendr. Meldert Reeks C nr. 88. V.K. Ninove - SV Voorde 89. SV Outer - VK Pollare 90. FC Bonanza - Erwetegem 91. FC Marie-Lierde - Eendr Oudenhove 92. KSK Geraardsbergen - Sparta Geraardsbergen 93. FC Steenhuize - VK Onkerzele 94 Eendr. Winnik - RC Ophasselt 95. Osta Meerbeke - Eendr. Schendelbeke 96. VC Deftinge - RC Overboelare Reeks D 97. Sp. Heldergem - FC Westrem 98. FC Kerksken - Sint Antelinks 99. SK Viierzele - FC St. Raph. Herzele 100. SK Aalst - FC Oordegem 101. Ede Haaltert - Bavegem 102. Grotenberge - RC Haaltert 103 Massemen - Eendr Nieuwerkerken 104. FC Smetlede - T Borsbeke 105. Hillegem - SK Woubrechtegem Zondag 26 augustus 1979 te 16.00 uur Reeks A nr. 106. SK Lebbeke - Redstar Opdorp 107. FC Lutterzele - KAV Dendermonde 108. SK Grembergen - SK Overmere 109. Sparta Buggenhout - RC Lebbeke 110. SK Oudegem - FC Baasrode 111. Eendr. Opstal - St. Gillis-Dend 112. Juv. Schoonaarde - Valent. Overmere 113. FC Berlare - SK Wichelen 114. Sparta Appels - RC Boonwijk Reeks B 115. Eendr. Meldert - Baardegem 116 Panters Okegem - FC Doggen 117. FC Denderleeuw - Verbr. Denderhoutem 118. SK Herdersem - FC Wieze 119. Iddergem - Schr. Moorsel 120. Wils Gijzegem - Wils. Hofstade 121. SK Erembodegem - T.K. Meldert 122. Wils, Moorsel - SK Welle Reeks C nr 123. RC Overboelare - FC Bonanza 124 SV Voorde - FC Maria-M. Lierde 125. VK Pollare - KSK Geraardsbergen 126. Erwetegem - FC Steenhuize 127. Eendr. Oudenhove - Eendr Winnik 128. Sparta Geraardsb. Osta Meerbeke 129. V.K. Onkerzele - V.C. Deftinge 130. RC Ophasselt - V.K. Ninove 131. Eendr. Schendelbeke - SV Outer Reeks D 132. SK Woubrechtegem - SK Viierzele 133. FC Westrem - SK Aalst 134 Sint-Antelinks - Ede Haaltert 135. FC St. Raph. Herzele - Eendr. Grotenberge 136. FC Oordegem - Massemen 137. Bavegem - FC Smetlede 138. RC Haaltert - FC Hillegem 139. Eendr Nieuwerkerken - Heldergem 140. T Borsbeke - FC Kerksken

De Voorpost | 1979 | | pagina 24