Is Luc De Cock halfweg naar de titel? Zij wonnen een tribune jaarabonnement met DE VOORPOST lendermonde Guy Verhelst en Mark Cloet laureaten van de 9" doortocht van Septunus Aalst behaalt overwinning en beker in Wassenaar (Nederland) De Voorpost - 29.6.1979 - 25 i het Waasland kennen we ikele piloten die in min of eerdere mate succes hebben, e gebroeders De caluwé uit emse onderscheiden zich op Uionaal vlak in de toerwa- tnraces. Robert Verstraeten it Sinaai rijdt in een zelfge- ouwde formule VW voor tt kampioenschap. Daarnaast ïeft hij met de Italiaan Lauria l een Alfetta deelgenomen in een zesuursrace te Brands iatch in Groot-Brittannië, aar ze ondanks de aanwezig- eid van vele Europese toppi- Ken op een meer dan eervolle Ifde plaats eindigden, 'erstraetcn - Lauria: een kom- inatie die misschien nog veel an zich zal laten horen! fenslotte hebben we Luc De pek: 1976: 3° in het Belgisch ampioenschap Formule VW: 977: 2" in het Belgisch Kam- locnschap Super VW en 4" in et Westeuropese Super VW ampioenschap. Vorig jaar 'as Luc de eerste Belg die een fatcrgekoelde VW GTI motor abruikte, het seizoen bracht Pm echter weinig goeds, het ferd een «serie noirezonder inde Op de Numburgring ^d hij zijn Lola T 324 «total 5SS-De getrouwheid van zijn «de sponsors. Imperial en aarcassou hielp hem een petje maar ook grote hulp iwam uit het Waasland: Ma- dig vernieuwd, bovendien is er een nieuwe ontsteking op de motor geplaatst zodat de tweede seizoenhelft met de be ste vooruitzichten kan aange vat worden. FORMULE SUPER VW Luc is kontraktueel verplicht zes wedstrijden te rijden in deze klasse. De zaken liggen hier echter niet zo simpel. Daar er te weinig deelnemers zijn in Belgische wedstrijden voor Super VW worden deze afgelast. Luc zal daarom dit jaar slechts 3 Super VW wed strijden kunnen rijden: 1 juli te Zandvoort, 29 juli te Hocken- heim en 9 september te Zolder. I n Zandvoort zal Luc met een Ralt-Spiess rijden die hij huurt raio Pulls en Willy Adam Ra cing Services stelden hem in staat een nieuwe Lola T 620 aan te schaffen. Het baatte ech ter weinig, het ene technisch mankement na het andere weerhield hem telkens van de ereplaatsen. In de nationale pers rees rond de jaarwisseling dan ook de vraag of Luc dit jaar zou doorzetten. Men had echter buiten de Wase kop pigheid gerekend! Luc wist zijn sponsors te overhalen hun vertrouwen in hem te blijven behouden. Luc rijdt dit jaar in twee disciplines: Formule Ford en Formule Super VW. FORMULE FORD Luc rijdt hier voor het Belgisch en Beneluxkampioenschap met een Van Dicmen RP 78. Na 7 races staat hij 2e in het Belgisch en 4r in het Benelux kampioenschap. Tot de 5' wedstrijd stond Luc aan de lei ding in beide doch een aanrij ding door Dcvaux ontregelde Luc's wagen dusdanig dat hij enkele wedstrijden gehandi capt aantrad. Bovendien had Luc toen een lichamelijke in zinking zodat het eerder een kwestie van zo goed mogelijk aankomen dan van winnen was. Luc is terug fysiek de oude en bij de wagen zijn de Luc De Cock mei hel nummer 47 in bochtenwerk tijdens een race. ophanging en de vering volle van Gero Fleck. Het interes sante is dat deze een basisprijs van 5000 DM vraagt per race, hoe sneller de trainingstijd echter, hoe lager de huurprijs is. Luc heeft een beduidende vermindering bekomen, het geen bewijst dat men met hem rekening zal moeten houden. Al bij al mogen we stellen dat we met Luc De Cock een Waas Volledigheidshalve geven we hierna nog eens de lijst van de gelukkigen die tijdens de afgelopen voetbalkompetitie een gratis jaarabonnement wonnen bij de Voorpostclub van hun keuze: 1 Geert Van Den Bossche, Bijlokestraat 4,9330 Dendermonde, koos een jaarabonnement op Sporting Lokeren. 2. Baetens Gustaaf, Kleinzand 2,9330 Dendermonde koos een jaarabon nement op S.K. Beveren. 3. De Decker Patrick, Nieuwstraat 54, 9090 Stekene-Waas, koos een jaarabonnement bij S.K. Beveren. 4. De Backer Kamiel, Doolhofstraat 319300 Aalst koos een jaarabonne ment op Eendracht Aalst. 5 Beerens Jan, Sint-Gudulastraat 4, 9300 Aalst, koos een jaarabonne ment op Eendracht Aalst. 6. Bolssens Sylveer, O.L. Vrouwstraat 23, 2750 Beveren, koos een jaar abonnement op S.K. Beveren. 7. De Backer William, Hertshage3A, 9300 Aalst, koos een abonnement op Eendracht Aalst. 8. Van de Velde Rudi, Verbindingstraat 20, 2700 Sint-Niklaas. koos een jaarabonnement op S.K. Beveren. 9. Schoilaert Jean, Nederkouter 46, 9298 Wichelen, koos een jaarabon nement op Sporting Lokeren. 10. Van Herreweghe Guido, Lange Molenstraat 118, 9370 Lebbeke, koos een jaarabonnement op Sporting Lokeren. Van zodra bij de verschillende uitgekozen clubs door onze winnaars de verkoop van abonnementen met het oog op volgend seizoen van start gaat, doet De Voorpost het nodige en krijgen de winnaars dit gratis abonnement op hun naam aan huis toegestuurd! (bc) vertegenwoordiger hebben die mooie zaak. volgend jaar in de hogere For- zijn mannetje staat in deze top- Met een beetje geluk wordt dit mule 3 klasse mogen zien. sport, dat hij daïrbij gesteund seizoen een groot sukses zodat Veel gluk! wordt door Wase firmas is een we, wie weet, Luc misschien (MVH) lange-baanliefhebbers kwamen zondagnamiddag 3 Dendermonde in de Brusselse Forten volledig aan ön,in trekken ter gelegenheid van de officiële opening n het lange-baanseizoen. Meer dan 40 klubs en ie vertegenwoordigden circa 400 deelnemers tra- een aan voor de negende nationale doortocht van "dendermonde, één van 's lands best georganiseerde "Wemwedstrijden en ingericht door de plaatselijke ïjwemklub Olympos. Dreven er dreigende wolken bo- djjfen dit buitengewoon prachtig Dendermonds natuur schoon, dan was de temperatuur in het water zelf met 9&1 graden ideaal. Ook de veiligheidsmaatregelen wa- rd»n optimaal verzekerd met om de 50m. een duiker en s^en snelle begeleidende boot. cn- lassaai sportvertoon ___ulke lange baanwedstrij- en vormen een speciaal Dektakel in de zwemsport. •mwille van de massale selname staat men in de srschillende reeksen (te endermonde niet minder an vijftien) voor eerder on- ekende kanshebbers, ook I gold de olympische ge- jerachte «deelnemen is even in-elangrijk als winnen» voor bjjeel wat deelnemers als deoofdmotief. Tijdens de 'keerste reeks (1 .OOOrn. vrije V.iag veteranen) werd de in-innaar de Kortrijkzaan |e-/illy Craeynest, omwille vijlan onregelmatig draaien keedeklasseerd en ging der- 3. alve de zege naar de Bor- H.erhoutenaar André Joos ie 16,1 liet afdrukken. De reeks (1.000m. schools- ,g veteranen - heren) werd ot gewonnen door de ell-Z.C. zwemmer Romain ouve (19.39) voor de Ge- tenaar Etienne Pervost 19,58). De duizend leter-streek, veteranen ames, liep uit op een eburen-rivaliteit, vermits e eindstrijd werd beslecht issen de Aalsterse Agnes allebaut (20,42) en de .Z.O. zwemster, Geor- stte Touchant. Bij de mi- emen - meisjes kwam het iteen felle eindrush tussen atrien Provoost (Eeklo) - hun inspanningen. De lucht sloeg dicht, werd om de mi nuut zwarter, en weldra be gon het te stortregenen. Een hevige windbui sloeg de tent, waarin het sekreta- riaat was gevestigd, aan diggelen. De publieke be de serie scnooislag dames legde Ilse Schoors (MZV) met 34,21 beslag op de eer ste plaats voor Ingrid Van Cauteren (LZV), die ruim 4 minuten meer nodig had. In de reeks schoolslag heren stond op het meesterschap slechte weersomstandig heden maar op de keper beschouwd dan toch wel uitdeinde tot één van de grootste sportevenementen van het jaar in het Dender- mondse. De Olymposinrich- ters mogen voor hun her- 14u30 en de plaatselijke Sabine Pauwels die vijf se- konden later aantikte. De 1 OOOrn. vrije slag miniemen ging naar Hans Olbrecht (Strombeek) in 14u15. In de 1.000m. schoolslag minie men - meisjes finishte De Vliegher Claudia (GSC) in 18.27, terwijl in de 1.000m. schoolslag miniemen Luk Breyne (ASC) de zege be haalde in 17.16. De 1.000m. vrije slag kadetten - meisjes groeide uit tot een span nend duel tussen Rita Muyldermans (S.C.S.) (14.11) en An Heyninck (MZV) 14.12, die dan toch als algemeen favoriete gold. Ook de 1.000m. vrije slag kadetten kende een spannend eindverloop. Jan Van den Broeck (D.D.A. - 13.43) klopte met amper zes sekonden de Strombe- kenaar Bruno Breynaert. De 1.000m. schoolslag kadet ten werd overtuigend ge wonnen door Martine De Veylder (T.S.C.) in 18.04 voor An Mertens (D.Z.V.), terwijl in de 1 .OOOrn. schoolslag kadetten- jongens Gert Vercouteren (T.SZ.) met 17.07 genoeg had om F. Van Holsbeeck (S.C.S.) achter zich te laten. Tijdens de vier laatste koer sen werden de organizato- ren mager beloond van wege de weermaker voor langstelling verdween uit eraard als bij spoorslag. De temperatuur was ondertus sen fel gedaald en dat maakte de taak van de deelnemers aan de 2.000m reeksen heel wat zwaarder. Ondanks de minder gun stige atmosferische om standigheden werden nog behoorlijke tijden gereali- zeerd over de langste af standen. In de reeks vrije slag dames liet de winnares Vera Breitzen (ZOLB) 28,53 afdrukken voor Diane Muyl dermans (SCS) die 31 mi nuten rond liet noteren. In van Mark Cloet (SCS) geen nieuwde inspanningen fel maat. Hij liet 34,28 afdruk- gewaardeerd worden. Zij ken voor Patrick De Schrij- vormen een stel flinke ver (42.29) en Frank Tim- sportmensen, een komplete mermans (SCS in44.09). In ploeg, die door vele andere de koers vrije slag heren sportklubs kan benijd wor- werd Guy Verhelst (OSC) den. Vertellen we u nog dat met 25.51 de verwachte de beker «burgemeester overwinnaar. Zijn voor- Cool» voor de tweede naamste rivalen werden na- opeenvolgende maal door tuurlijk Frangois Deley de Oostendse zwemklub (BZK) in 27.23 en Guy werd gewonnen, terwijl de Droogmans (MZV) in 28.08. «Beker Comelis» bestemd Dat werd tenslotte het ko- door de veteranen werd ninginnestuk van deze fel veroverd door de plaatse- betwiste 9° Dendermondse lijke Olymposklub. doortocht, die op het einde (abl) wel werd gestoord door De start van één der proeven bij de interscholenwedstrijd in Buggenhout. (c) De deelnemers aan de l .000 m schoolslag kadetten in de 9* doortocht van Dendermonde. (c) Het interscholen zwemfeest in de Buggenhoutse Krokkebaas kende een zeer grote publieke belangstelling, (c) ïrige zaterdag nam Neptunus deel aan een zwemmeeting te assenaar. De zon was van de partij en dit wekt een goede !er in dit 50 meter openluchtzwembad. Onze zwemmers en remsters hebben er hun beste beentje voorgezet en alhoe- d de tijden niet zo denderend waren (wat normaal is in de samenperiode), toch wisten ze er de beker te bekomen en t ondanks een paar forfaits. In de kijker liepen Jürgen Ingrid Rooms en Murielle Permentier, die elk klub aan twee overwinningen hielpen. Verder een uit- van Rosita Sergeant die op 200 m. vrije op eenzame hoogte zweefde, maar die nipt de duimen leggen op 100 meter rug. Ook Dirk De Braecker was in zijn sas en legde beslag op een eerste plaats in de 200 meter vrije slag. Verdere zwemmers en zwemsters wisten een 2de of 3de plaats te behalen en hielpen hun klub aan de over winning: An Bombaert, Eric(a) Van den Broeck, Carla Rooms, Erwin Coessens, Alain Buys, Mar tine Van der Neucker, Els De Troyer, Marianne Permentier. De allerkleinsten van onze klub wisten wel geen ereplaats te bemachtigen, maar maken gestadige vooruitgang, zoals: Karine Loceufier, An Pere boom, Anja De Schrijver, Oli vier Cooreman. Mare Legrand en Johan D'Haese. Tot vóór de aflossingen was Neptunus 2de gerangschikt met slechts 0,3 punten achter stand opZ.V.Z. (Zoetermeer). In de aflossingen, zowel da mes als heren 4 x 100 meter, vrije slag, was Neptunus in drukwekkend. Rosita Ser geant, Ingrid Rooms, An Bombaert en Murielle Permen tier behaalden een 1 ste plaats met 4.33.6. De tweede ploeg eindigde op 5.00.5, van een verschil ge sproken. Ook de heren Eric Coessens, D. De Braecker, J. Goossens en Alain Buys wisten met een tijd van 4.11.6 de 2de aanko mende ploeg op een achter stand te plaatsen van 16 se konden. Hierna de bijzonderste uitsla gen: 200 m. vrije slag dames: Rosita Sergeant op 2'22 "4; An Bombaert op 2'24 "4. 200 m. vrije slag heren: Jür gen Goossens op 2'15"8. 100 m. vrije slag meisjes: Ingrid Rooms op 1 *28** 1E. Van den Broeck I *34" 1200 m. wis selslag meisjes: Murielle Permentier op 2'46 "2; Carla Rooms op 2'59"7. 100 m. rugslag dames: Sergeant R. op 1'19"8. 100 m. rugslag heren: J. Goossens: I'll"8. 200 m. vrije slag meisjes: Rooms op 2 '25 "5; C. Rooms op 2'37"2. 200 m. vrye slag jongens: D. De Braecker op 2'20"2; E. Coessens op 2'21"6; Alain Buys op 2'23"7. 100 m. schoolslag meisjes (- 14 jaar): Murielle Permentier ojj^4J28"8; M. Van de tyedeker op 1 '39**3; 100 m. vrije slag meisjes (- 12 jaar): M. Permentier op 1'18"7; E. De Troyer op 1 '22". R.M.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25