[■lETflTiiirEiiw Nieuws uit de basketkorf Stefaan Van Bellinghen wint scholierennachtkamp te Sint-Niklaas Studio Borghmans volgend seizoen met Gust en Rony Van Gijseghem «irarc» Verbetert Aalsterse ploeg rekord 4 x 400 m? Atletiek Info Kadetten Panters Baasrode krijgen kampioenenhulde machtigen me. 27mis en a.C. Lebbeke wint veteraneninterklub Grote Prijs 'Josse Ringoir' te Aalst Waar naartoe? 26 - 29.6.1979 - De Voorpost Cabrita Zele, dat vorig jaar een goed seizoen kende in de bevorderingsreeks, zal het in 1979-80 proberen met spelers van eigen bo dem. Beter nog de spelers- kern zal bestaan uit basket balspelers die hun vorming kregen in eigen rangen en alle jeugdreeksen doorlie pen. Dit moet zeker een stimulans zijn voor de Zele- naars om zich door te zet- ten. De oudste in de rij is de 25- jarige spelmaker Hugo Coene, de Sportman van 1 het Jaar te Zele, die zijn on- 1 dervinding en zijn doorzet- tingsvermogen op zijn i ploegmaats moet kunnen overdragen. 1 Sylvain Deprez, die gedu- 1 rende twee seizoenen bij Schelde Gent speelde, 1 komt terug naar Cabrita en I deze typische vleugel met zijn precies shot zal de Zeelse aanval gevoelig ver- 1 sterken en ook verdedigend I is hij goed voor een karre- 1 vracht rebounds. Luc Fa- maey, voor wie grote be- langstelling bestond van Okapi Aalst, op aandringen van de vroege Cabrita trainer Frans Verhulst, nu in dienst bij de Aalsterse eer- j ste klasser, blijft bij Zele. Deze beloftevolle 19-jarige vleugel was initiaal wel geïn- teresseerd, maar had toch oor voor de beslissing van het bestuur dat hem liever f nog een jaar bij zich hield, om te proberen zelf iets te forceren met «eigen» spe lers. Men wees Luc ook op vele voorgaanden, waarbij jonge spelers in het Liga basketbal nooit van de grond komen en het mees tal niet verder brengen dan bankzitters. Cabrita kan verder beroep doen op Filip Van Hassel en Peter Moens, die samen met Deprez en Famaey voor de rebound moeten zorgen. Eric Van de Velde, Paul Van Damme, Gilbert Van Hassel zijn de jongens die voor het shot en het tempo in de ploeg kunnen zorgen en een nieuwe jeugdlichting staat ook reeds te trappelen met Luc Permentier, Jan Moens en andere Karei Colman's. De nieuwe trainer-coach Dirk Van de Put van Meche- len krijgt een mooi en klas- rijke groep spelers in de schoot om er een ploeg mee te vormen, die tot een goed resultaat in staat moet zijn. Cabrita zal zeker de enige ploeg zijn die in bevordering uitkomt met een spelers groep die het zelf vormde. Een voorbeeld om de jeugdwerking te stimuleren. Wasocub Waasmunster wil het komende seizoen zijn echt debuut maken in bevordering. Vorig jaar heeft het letterlijk en figuur lijk de eindjes aan elkaar moeten knopen. De thuis wedstrijden dienden in Lo keren gespeeld en op een bepaald moment moest men op het moment dat men in degradatie gevaar verkeerde, zelfs uitgewe ken worden naar Eksaarde. Zeker geen ideale omstan digheden om zich op spor tief vlak te manifesteren. In 79-80 wil Wasocub terug een echte Waasmunsterse ploeg worden. Het complex Cole is nu open voor sport beoefening en de ploeg van voorzitter Jaak Gerlo denkt vooral om de supporters te herwinnen en ze opnieuw als één man achter de ploeg te laten staan In 79-80 kan men zich dan ook eens fi nancieel hoger tillen. De zware uitgavenposten van zaalkosten te Lokeren heb ben zeker op het budget gedrukt. Op sportief vlak werd Hu- bert Van Hecke als trainer- coach behouden. De Ham- menaar weet welk vlees hij in de kuip heeft en kan de ploeg nog altijd op vol doende wijze motiveren. De kern was te beperkt en daar heeft Wasocub iets willen aan verhelpen. Willy Se- gers, een routinier van Rubo Niel, werd aangewor ven en moet zijn mogelijk heden aanwenden, om Wa socub die wedstrijden te helpen winnen, die in het voorbije seizoen met 1 of 2 puntjes verschil verloren werden. Voor de rest blijft het potentieel intakt: Jan Van den Bossche kreeg wel een aanbod van Okapi Aalst, dat nadat het bij Zele achter het net viste voor Famaey, zich naar Waas munster richtte. Maar Jan blijft liever waar hij is. Gilbert Windey, Jef Kinders, Eric Gerlo, Paul De Geest, Je- room Van Doorslaer blijven de basis. Coach Van Hecke kan verder op enkele jonge ren rekenen. Jef Water schoot komt definitief van Kangoeroes Hamme en met Lokeren werd geruild: Danny Van Lent komt en Luc Verdurmen gaat. Wal ter Gerlo en Eddy Cornelis gaan opnieuw naar Loke ren. Voorzitter Jaak Gerlo hoopt dat men gemakkelijker dan vorig seizoen het behoud zal kunnen verzekeren. Tissac St.-Niklaas is de nieuwe ploeg in de natio nale reeks. Via administra tieve weg heeft Were Di St.-Niklaas, dat van 1e pro vinciaal 'naar 2e provinciaal degradeerde, een plaats verworven in bevordering. De club van Etienne Wau- man kocht het stamnummer van Tissac Gentbrugge, dat dit overnam van B.C. Aalst. Secretaris Wauman wilde die onverwachte kans niet laten liggen. Op minder dan een week van het afsluiten van de transfer was er bij Were Di of liever Tissac nog niet veel gebeurd. Men kijkt uit naar een trainer en ook het spelerseffektief ligt nog niet in zijn definitieve plooi. Clement, Wilfried Aerts, André Aerts, Verleyen en misschien ook wel de van B.C. Aalst terugkerende Luc Aerts moeten de basis zijn voorde ploeg in hogere. De laatste transferdagen komt er zeker nog meer nieuws uit de Were Di krin gen. Men wil in ieder geval trachten om het behoud te verzekeren. Tissac St.- Niklaas wordt dus een nieuwe klank, die benaming moet statutair aangehou den worden. Etienne Wau man is evenwel ook van plan om het eigenlijke Were Di in 2e provinciaal in te schrijven. Panters Baasrode heeft oud-speler Jef Piron, de spelmaker uit Panters derde klasse tijd, als trainer-coach aangewor ven. Aan coach Piron wordt de opdracht gegeven om van de twee kernen een harmonisch geheel te ma ken. De bestaande kern met Miel Van den Broeck, de Vernimmens, als die vol gend seizoen nog in de Pan- terstrui lopen, verder Willy Van den Broeck, Qois Die- rick, Dirk Moens, Jan Ste vens, André De Beule zal versterking krijgen van de klasrijke jeugd en Geert Moens, Vermeersch om de voornaamste te noemen moeten voor veel inbreng kunnen zorgen, zowel wat lengte, shot als klasse be treft. Voor Panters was het wel een tegenslag dat gebuur BBC Dendermonde iets vlugger was om Guido Bie- seman in te lijven. Dit was voor Baasrode de verster king waar op gehoopt werd om Putteman te vervangen, die door Dendermonde naar Osiris Denderleeuw werd overgemaakt. In de laatste week zal er bij Pan ters ook nog wel het een en ander uit de bus komen. Grembergen onder ons heeft zijn ploeg gevoelig versterkt en hoopt met de nieuwe inbreng door te sto ten naar de top van de klas sering. Ze namen bij Cabrita Zele André Goossens defi nitief weg en bij Kangoeroes Hamme Eddy Straetman. Voorzitter Hendrik Van Keer, die zijn laatste voorzit tersseizoen met een titel zou willen afsluiten, heeft samen met Egon Van Cau-- teren en het werkpaard Ro bert Segers, inspanningen gedaan om van Grember gen een sterke 2e provincia- ler te maken. Het zestal 'Frangis Cuypers, Geert Van Keer, Luc Van Cauwenberghe, Rudy De Clercq, Robert Segers, Eric Mijs kunnen het nu over een andere boeg gooien en het statisch spel van voorheen zal vervangen worden door tempo en shot. Trainer- coach Mark De Vriese heeft nu de mogelijkheden om re sultaat te halen. Een andere nieuwigheid is dat Grem bergen zijn buitentéyrein zal verwisselen voor de sport hal. Breydelboys St.-Niklaas, dat nog altijd hoopt op een late plaats in 1e provinciaal, zal niets aan het toeval over laten om volgend jaar, de eerste provinciale trein niet Studio Borghmans dat vorig seizoen voor de eerste maal sinds zijn bestaan de titel veroverde in het basketballiefhebbersverbond Aalst en daarvoor vo rige zondag door het Stadsbestuur spontaan werd gehuldigd, wil ook volgend seizoen goed voor de dag komen en als het kan zichzelf als kampioen opvol gen. Om die titel met een jaar te kunnen verlengen heeft men versterking laten aanrukken. Zo kon men de gekende Black Boys speler Gust Van Gijseghem en ook Ronny Van Gijseghem op de kop tikken. Voor Borghmans is er momenteel slechts een probleem namelijk of Van der Borght volgend seizoen nog zal deel uitmaken van de ploeg. Men hoopte evenwel dat de kapitein er nog een jaartje zal bijdoen. J.V.H. meer te missen. Om orde op zaken te stellen werd Jef Waterschoot, als trainer-coach aangeworven en uit Hamme bracht hij vol gende Kangoeroe-spelers mee: Persiau, Moens, Van Cleemput en Valentijn Van den Berghe. Als vijfde nieuwe speler kwam Bon- naerens van Hermes St.- Niklaas, als we bij die ple- iade ambitieuse spelers nog Dhooghe, Van Damme, Pauwels, Van Steenland, Vonck, De Beleyer en an dere Van Gerrewey's toe voegen, kunnen we niets anders dan concluderen, dat Jef Waterschoot een ruime keuze zal hebben om zijn ploeg naar promotie te leiden, hopelijk wordt het niet van het goede te veel. St.-Niklase gaat op de amateuristische toer. Geen vergoedingen meer Bas- ketspelen als ontspanning wordt de leuze van Er e Fels en zijn clubleiders. Veel In het kader van de Panters-feesten zullen de kadet ten die het voorbije seizoen voor een dubbelslag zorgden door zowel kampioen van België te worden als de Beker van België te winnen, het middenpunt uitmaken van de jaarlijkse feesten. In dit kader werd er een uitgebreid programma opgezet, waarbij uiter aard basketbal op de eerste plaats staat. PROGRAMMA Zaterdag 30 juni Te 14 u. op het Dorpsplein: basketbal voor vrouwen: Panters B - Panters C Te 15 u. Panters A - Dendermon^ St.- Vincentiusinstituut. Te 16 u. in de sporthut kampioenviering Pupillen. Te 17 u kampioenviering kadetten, gevolgd door rondgang op het Dorpsplein, opgeluisterd met een trommelkorps. Te 18 u.: in de sporthut: Pannekoekenfestival. Te 20 u.: T-Dansant met «P.T.'s Discobar», Steve Man/en en animator Pol Van Camp. Zondag 1 juli Te 16 u. op het Dorpsplein: basketbal match tussen de pupillen van Panters Baasrode (reekskampioen Oost-Vlaanderen) tegen Geranimo Bornem (alge meen kampioen van Antwerpen). Te 1780 u.: Basketbalmatch kadetten Panters Baas rode - St.-Amands. Te 19 u.: basketbal match Panters 1979 - Ex-Panters (met o.a. Jozef Piron, Benny D'Hooghe, Karei De Block, Sylvain De Corte, Frangois Boeykens en Cy- riel Hiel). Te 20.30 u.: gezellig samenzijn met discobar. Te 22 u.: trekking tombola. BENO De kadetten van Panters Baasrode, nationaal Kampioen en tevens Bekerwinnaar, werdt met de miniemen, die eveneens reekskampioen werden, m de kampioenenhulde betrokken(jf) nieuws valt er dan ook niet te rapen wat spelersver schuivingen betreft. Karei De Block zou wel willen ver trekken. Breydelboys werd genoemd, maar die zijn reeds aan hun getal nieuwe spelers en verder bestaat er niet direkt veel interesse. Dhaen komt terug voor 1 jaar van Hermes en De Groeve komt na 2 jaar inak- tiviteit automatisch van Were Di naar St.-Niklase. Dhondt blijft met een weer barstige knie twijfelachtig. Jan Van Hoeyweghen zal wekelijks voor één training instaan. Dole Beveren transfe reerde Pol Staut als speler trainer naar Melsele, waar ook Rudy en Frank Van Goethem opnieuw een on derkomen vinden. Marc Ja cob keert terug van Melsele naar Beveren. Hermans naar Mortsel en De Peuter naar Jong Ede- gem verdwijnen uit de Dole kern en die plaatsen zullen ingenomen worden door Marc Deyaert van Linker oever, een zeer sterke re- bounder en door De Bur- chaef van Dekor Merksem. Om voldoende steun te ge ven aan Van Puymbroeck, Smet, Zonnekijn en Van Loo zal ook getracht wo rden om Jules Meire van Een hoorn Bazel naar zich toe te trekken, Hilaire Stoop zal de coaching blijven waarne men en 1 training per week leiden. Voor de tweede trai ning zoekt men een kandi daat. BENO met 1956p. De 2de dag werden de 100m horden gelopen. Elijn met Van Bellingen lieten beiden 16.4 note- In de bijproeven werden er ook behoorlijke resul taten geboekt, 's Zater dags won Erwin Naes- sens een 3000m in b In een typisch Belgisch a weertje is de achtkamp d voor scholieren verlopen k te Sint Niklaas, s' Zater- S dags mooi weertje en 's n anderendaags het te- i' genovergestelde. Daar- v' mee konden de jongens e verder. Dat de overwin- ning naar Stefaan Van h Bellingen ging zal nie- mand verwonderen. De C Sint Niklase atleet be- k reidde zich uitstekend voor op die wedstrijd en het is iemand die in e zulke proeven zeker zijn ,r man kan staan. Trou- wens het puntenaantal v (4796) is heel wat voor de C m80. Ros- blokken moest en deze sens 155',? D'^ fer' oor, noucn hoeven 1 '58"5- Volhar- achtkamp. Maar laten wij Waaslanders Van Bellin de twee dagen in ogen- gen met 10m04 en ros- schouw nemen met bui- saert, 10m02 iets minder ten de winnaar nog twee te zijn. De Lokerse atleet andere streekateletenkwam iets dichter op Van Mare Rossaert en de Bellingen en meteen Lokerse atleet Peter De wisten de andere deel- Plukker. Waar iedereen nemers waar ze aantoe rossaert verwachtte in waren buiten Gentenaar het verspringen kwam Elijn die het hoog won Van Bellingen reeds als en af en toe onze streek- winnaar uit de bus met jongens werkelijk het een jump van 5m94. vuur aan de schenen Rossaert werd derde met legde tijdens de eerste een matige 5m65 en De dag. Elijn met 1m95 Plukker kwam tot 5m39. voor de dag komend Laatstgenoemde zou bracht een erg knappe zich de sterkste tonen bij prestatie. Van Bellingen het kogelstoten met was natuurlijk niet uit de 11m17. Hier bleken de buurt te slaan en werd ren en Mare Rossaert 8'52"5. voor Verstraeten werd 3de met 17.1. Pech 9'21". Rudy Verhulst van voor de Lokerse atleet De z'in kant won de,f°0m I" Plukker die slechts met een knappe tijd van De Meyer in de start- fSS"8 voor Jemp. WH»- tweede met 1 saert zou 4de worden zou er de brui aan geven, met 1 m70 en De Plukker De crono van 2"4 viel dan ding-atleet Van Wabeke werd 5de met een matige ook tegen. Bij het schijf won de 100m in 11.5 en bij de jongsten wonnen Filip Smet de 80m mi niemen in 11.9 en Jurgen Smet de 60m pupillen in 9.2. Tijdens de tweede dag werd Reyns 3de bij het ver met 6m19 en liep Van Wabeke nogmaals over de 100m naar een zege met 11.4 voor Reyns (11.5). Ook nog maals een overwinning voor Rudy Verhulst deze maal over de 400m in 52"2. Nadien liep de Waaslander nog een 5000m maar dat was blijkbaar teveel hij liet 15'45"4 optekenen. Ron ny Leys won een 100m scholieren in 12"2 en bij de miniemen won Brug gen een 800m in 2'44"7. (Chris) nciu JVJVU mui WWwt.yw wwi» iwyw... W.J 1- 1m65. De 400 m was de werpen kon Van Bellin- NiCUWS VCM z4.C LdCuOCKC laatste proef van de gen een 2de plaats be- - De Plukker werd hier 3de met 25m64. Rossaert kwam tot 21m06. van eerste dag en hierin was Rossaert de sterkste met een tijd van 54.3. Van Bellingen werd 3de in 55" rond en De Plukker liet 60"8 noteren in de tweede serie. In de voor lopige eindstand stond Stefaan Van Bellingen aan de leiding met 2337 punten voor Mare Rossaert 2213 p en Elijn 2190 p. De A.V.L.atleet De Plukker stonde 5de men ze ook uit de bus bij het polstokspringen Zondag 1 juli om 15 uur heeft in het Osbroekstadion de jaarlijkse Grote Prijs «Josse Ringoir» plaats. Deze atletiekmeeting is ontegensprekelijk een der hoogte punten op de kermisaffiche van de Stad Aalst. Het is een atletiekhappening waarvoor ieder jaar heel wat atleten met naam naar het stedelijk sportstadion ko men. Deze meeting hoeft eigenlijk niet meer te wor den voorgesteld. Ze heeft met de jaren als het ware burgerrecht verworven en is wijd en zijd bekend, en vaak ook internationaal getint. Het programma van deze «open» meeting is nogal uitgebreid maar vooral gevarieerd. Bovenop is er het spurtkriterium over 100 en 200 meter dat ieder jaar fel wordt betwist en die atleten met naam naar de Keizerlijke Stede haalt. Dit spurtkriterium is gepland voor senioren-junioren. Het is ook zo dat de Aalsterse aflossingsploeg een po- ymy zal ondernemen om het Belgisch rekord over de 4 X. A(jo meter scherper te stellen. Deze rekordverbe- tering behoort tot de mogelijkheden Naast het spurt kriterium staan voor de junioren-senioren nog op het programma: 800, 1.500 en 4 X 400 meter; hoog springen en diskuswerpen. Voor de scholieren zijn volgende proeven voorzien: 400 meter en polstok- springen ven verspringen; voorde kadetten:400 me ter en polstok- en verspringen. Het programma voor de vrouwen is als volgt: senioren-junioren: 100,400 en 501.500 meter; verspringen en bolwerpen; scho lieren: 100 meter horden en 400 meteren hoogsprin gen; kadetten 400 meter en bolwerpen. Er is een medaille voorzien voor de eerste drie van iedere proef. De zes finalisten van het spurterskriterium ontvangen een prijs in natura van het huis Zwitser land. Bij de dames ontvangen de atletes die de beste prestatie lukten, volgens de Finse tabel, een waar devolle naturaprijs. niet verkeerd begrijpend en ASVO Oudenaarde. De als streekatleet gekwo- overwinningen kwamen er teerd. Van Bellingen in het kogelstoten met een dreef zijn voorsprong worP van 11meter. d°or „QC Guillaume Willockx en Van nog op me.een pres- Cguter sprQng 1 65 meter tatie van 3m60 De Pluk- wat eveneens goed ker wipte over 2m40 en was voor een eerste plaats. Rossaert over 1m50. En Andre Matthijs was de beste zeggen dat hij daags in het schijfwerpen met voordien over1m70 hoog 37,92 meter. Voor de pun- sprong. Meteen Kan men ,en°P 06 °vari9e nummers j s werd gezorgd door voorzit- zich wel voorstellen dat ter penaat Biesemans op polstok toch nog iets <je iqo meter met een aparts is. De achtste tweede plaats in 13,5. Henri proef, het speerwerpen Leemans liep 85.,8 op de wist Van Bell ingen stand 400 meter en kreeg hiervoor te houden met een worp een punt toegewezen. Van van 47m. Rossaert Kwam hier tot een prestatie van mede vierde. De beste veld- 40m52 en De Plukker loper Benoni De Ridder 31m32. In de eindstand toonde zich op de 1.500 me- won Stefaan Van Bel- ter waar, waar hij een lingen met 4796 punten tweede plaats wegkaapte in ciün 4.32.1 en hiervoor vier pun- Gentenaar Elijn ten mod, opschr|jven. Van (3806p) Rossaert van pe yoor(je was derde op de Waasland (3624p) en 3 ooo meter en zijn tijd was AVL atleet De Plukker 10.31.8. In het verspringen werd 5de met 3375 pun- verdedigde Van Buggen ten hout de kleuren voor AC De Lebbeekse atletiekklub Lebbeke en met 4.04 was der - Biesemans- Stassijns heeft nu ook met zijn vete- hij vierde. De veteraan met en Wijns hun tijd 4.1 .9. in de lange adem Ward Goos- de totaal stand legde Leb- sens moest het opnemen in beke beslag op de eerste de 5.000 meter en de plaats met40 punten Lierse Hammenaar deed het niet was tweede met 39 punten, slecht 19.22.4 waar mee hij Kortrijk derde met 36 pun- derde was. In het estafette ten en dan volgde Oude nummer de 4 X 400 meter naarde dat 29 punten haal- werd AC Lebbeke derde en de. Arch was nog vijfde, hier namen de start De Rid- ranen sukses gehaald op de In de voloorde kwa- nationale 'nterklub. AC Lebbeke moest het opne men tegen Schaarbeek; AC Lierse; Kortrijk Sport ARCH Tijdens het komende weekend krijgen wij te Vlierzele en te Lebbeke de provinciale Interklubkampioenschappen respektievelijk voor jongens en voor de meisjes. Dat gebeurt op zaterdag en diezelfde dag treffen wij een gemengde meeting te Beveren terwijl Zele om 19u30 zijn halve maraton inricht. 's Zondags kan men terecht in Aalst of Lokeren. In deze laatste stad zullen de plaatselijke atleten zich langs hun beste zijde laten zien. De prestaties van een Vervaet zijn sterk stijgend zoals vorige week te Lebbeke met een duidelijke crono van rond de 3'55" op de 1500M. (Chris)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26