Transfers en ander nieuws Sparta Buggenhout doet gooi naar titel Eendracht Sint-Gillis koestert titelambities Sparta Appels wil verloren plaats heroveren S.K. Lebbeke HMjgjgp gaat met goede hoop van start Eendracht Opstal start met goede intenties Rapid Lebbeke zocht en vond versterking 28 - 29.6.1979 - De Voorpost Geen sprekende verrichtin gen bij eerste provincialer S.K. Lebbeke. Weliswaar komen enkele nieuwelingen de Lebbeekse kern verster ken. Als doelman werd Herman Van Mossevelde aangetrokken. Deze 31-jari- ge doelverdediger is af komstig van Eendracht Nieuwerkerken, ploeg die thans degradeert naar twee de provinciale. Ook keert Ronny De Feyter (23) terug jvan Eendracht Zele. De Feyter werd twee jaar gele iden door Eendracht Zele bij IS.K. Lebbeke weggekocht. jaar actief bij de derde klasser Hoger Op Merchtem. Met Sporting Anderlecht kwam het tot een akkoord voor een definitieve overgang vanGustaafVan Dessel naar Lebbeke. Van Dessel (26) kwam reeds twee seizoenen uit voor de Konkelgoed- ploeg. een overgang die telkens van jaar tot jaar gold. Enkele spelers verlaten blauwwit. In eerste instantie Jan Vermeir. Hij gaat de rangen van F.C. Wieze versterken. Verder gaat Francis Van Der Straeten voor een seizoen naar S.K. Sparta Buggenhout gaat volgend seizoen van start met een gans andere kern. Het heeft zich opvallend actief getoond op de transfermarkt. Een financiële injectie van een plaatselijke fabrikant heeft dat mogelijk gemaakt. Nochtans heeft men in Buggenhout het geld niet langs deuren of vensters de straat opgegooid. De aankopen zijn beredeneerd gebeurd zegt secretaris Freddy De Bisschop. Sparta Buggenhout wil niet verder blijven krasselen zoals dat de laatste jaren steeds het geval was. Over uiterlijk enkele jaren zal het over een nieuwe sportaccomodatie beschikken. Tegen die tijd wil men een gans nieuwe ploeg hebben opgebouwd die de Buggenhoutse voetballiefhebber opnieuw moet aanspreken. De publieke belangstelling is trouwens aan de graatmagere kant. Dat komt uiteraard omdat er geen resultaten worden behaald. Volgend seizoen zal dat zeker niet meer het geval zijn zegt men in Buggenhout. Men spreekt er thans wel stoute taal in die zin dat het behalen van de titel thans als doel wordt gesteld. Om dit te kunnen realiseren werden heel wat nieuwe gezichten aangetrokken. Vooral offensief is de" versterking opvallend bij Sparta. Er werden trouwens drie aanvallers aangetrokken. Robert Stuer (33) vorig seizoen midvoor bij de Antwerpse tweede provincialer Schilde, maar voordien twee seizoenen lid van Eendracht Zele. Francois Verstappen (27) vorig jaar aanvalsleider bij S.V. Temse. Verder Rudy Crets (20) gewonnen en geboren in Buggenhout. Toen hij 17 was werd hij een jaar afgestaan aan Antwerp waar hij bij de Uefa-juniors uitkwam. Nadien werd hij aangeworven door K.A.V.D., ploeg die hem nu terug verkoopt aan zijn oorspronkelijke club. Deze drie overgangen zijn ten definitieven titel. Verder heeft Sparta ook versterking voor het middenveld aangetrokken. Dirk Van Mulders (20) vorig jaar lid van F.C. Baasrode, maar oorspronkelijk van Eendracht Opstal. Ook deze transfer is definitie. Van Lokerse S.V. komt André Van Driessche (30) voor een seizoen overgewaaid. Als verdediger komt Achiel Verheyen (22) van F.C. Baasrode definitief de rangen van Sparta Buggenhout versterken. Via de verzoeningscommissie komt doelman Jan Jacobs (33) van R.C. Wetteren over naar Buggenhout. Hij wordt wellicht de titularis in de komende kompetitie. Er zijn ook verschillende voetballers die Sparta Buggenhout verlaten. Dat zijn Jean Paul Aerts (24) die definitief overgaat naar Eendracht St. Gillis. Deze voetballer was de laatste jaren vrijwel altijd lid van het Buggenhouts fanionelftal. Verder Johan Verheyden (22) definitief naar Baasrode. Eddy De Smedt, Carlo Suykens (20) en Pascal De Ridder (15) alle drie definitief naar Eendracht Opstal. Marc en Luc Wouters respectieve lijk 20 en 29 jaar, voor een jaar naar het nieuw opgerichte St. Antelinckx. Paul Van Riet (32), Eddy De Cuyper (27). leven De Kinder (22) en Pierre De Kinder (30) alle vier definitief naar Red Star Opdorp. Deze vier overgangen 'zijn in feite een ruil voor de Opdorpse jeugdspeler Mare Mertens (13). Onder het bewind van speler-trainer Willy Boons, wil Sparta Buggenhout thans een flink seizoen realiseren. Nu zondag 1 juli om 10.30 u. zal het tijdens een algemene vergadering die op het gemeentehuis zal worden gehouden zijn inzichten bekend maken tegenover spelers en leden. Er waait alvast een gunstige wind door de Buggenhoutse rangen. Als de resultaten uitvallen zoals beoogt wordt Sparta opnieuw de ploeg van weleer. E.D.M. Leo Verhulst blijft kapitein bij SK Lebbeke. (jf) Johan Pieters, spil op het Lebbeekse middenveld, (jf) Thans gebeurt een identieke Grembergen. Deze voetbal overgang maar dan in omge- Ier was vorig seizoen actief bij keerde zin. De Feyter is een Sparta Appels. Het verblijf aanvallende middenvelder, van Arnold Mariën in Oude- Als spits werd Luc Van gem werd met een jaar Doorselaer van Bornem voor verlengd. Ook Julien Siccard een jaar aangeworven. Deze die het blijkbaar goed vond 22-jarige voetballer was een in Wieze krijgt nog een jaartje krediet. Naar Rapid Lebbeke ver trekken Dirk Van Den Abbeele, André Tilley, en Dary Goossens. Patrick Die- rickx gaat zijn kamp in Baardegem opslaan en Da niel De Paepe, de doelman die voor S.K. Lebbeke ettelij ke punten won, gaat het mooie weer bij Vigor Hamme opzoeken. Verder zijn er nog een 16 nobele onbekenden die via de verzoeningscom missie S.K. Lebbeke verla ten. De verlofperiode voor de Lebbeekse voetballers zit er bijna op. Trainer Rik Peeters wil trouwens reeds op dins dag 3 juli met de trainingen van start gaan. De nieuwe Lebbeekse oefenmeester wil blijkbaar zijn poulains al klaarstomen voor de beker wedstrijd tegen Lokerse S.V. die voor zondag 29 juli gepland staat. Over de voor uitzichten voor de komende kompetitie scheen secretaris Robert Huyghens iets terug houdender te zijn dan vorig jaar, toen hij aankondigde dat zijn ploeg dicht ging eindigen. 'We hebben goede hoop' zei hij ons deze week enigszins kortweg. Wat die hoop inhoudt zal het seizoen uitwijzen. E.D.M. De nieuwkomer in vierde provinciale realiseer de geen enkele overwinning tijdens het voorbije seizoen. Secretaris Eddy Van Over- straeten, de grote werker bij Rapid, wil dat geen twee jaar na mekaar herhaald zien. reeds maanden stond zijn standpunt vast. Verster king moest er komen. Die is thans gereali seerd. De Lebbeekse vierde provincialer kan voortaan op de diensten beroep doen van Michtel Heyvaert, Dirk Uitersprot, Hugo Tas, Jean Pierre Daelemans, André Tilley, Dirk Van Den Abbeele, Dary Goossens en Danny De Ridder van S.K. Lebbeke. Verder in deze van Frangois Perdaens en Etienne De Wolf van F.C. Wieze. Vic De Nijn van F.C. Mariekerke en Raymond De Wilde van Eendracht Opstal. Anderzijds werden Edwig Van Belle en Marc Van De Velde vooreen seizoen afgestaan aan S.K Lebbeke. De vooruitzichten bij Rapid zijn thans in die zin dat men zich in de komende kompetitie ergens in de middenmoot wil vestigen. Dat zal noodzakelijk zijn wil men ook enige belangstel ling vanwege het voetbalminnend publiek krijgen. E.D.M. De St. Gillisse clubleiders zijn de ontgoochelingen de laatste jaren al gewoon geworden. Tijdens de laatste vijf seizoenen eindigde men niet minder dan vier keer op de tweede plaats en één keer werd men derde in het eindklassement. Was er dan nog altijd de hoop om ergens als tweede gerangschikte dan toch nog door te stoten dan bleek die hoop nadien ijdel te zijn. Dat was ook het voorbije seizoen het geval. Weer moest men in St. Gillis met een tweede plaats vrede nemen en ook al won men nadien nog de eindronde. Uiteindelijk bleek ook dat een slag bij. Men blijft hopen dat het toch eens zal lukken. In dat opzicht heeft men dan ook de nodige versterking aangetrokken. Zo werd het verblijf van doelman Mare De Clercq die voor een jaar van K.A.V.D. werd overge nomen, thans definitief gere geld. Voor een periode van één jaar en eveneens van K.A.V.D. komen Remy De Brandt en Dirk Braecke. Een definitieve overeenkomst kwam tot stand met Sparta Buggenhout dat Jean Pol Aerts liet overstappen naar de St. Gillisse derde provin cialer. Deze voetballer was de laatste seizoenen vrijwel doorlopend lid van het fanionelftal van Sparta Bug genhout. Met Aerts zal St. Gillis alvast een goede zaak gedaan hebben. Het is een technisch behendige voetbal ler die echter wel de fout maakt het soms te persoon lijk te willen doen. Verder werd ook Chris Smetrijns voor een jaar van S.K. Oudegem overgenomen. Slechts een voetballer verlaat de rangen van Eendracht. Het gaat hem om jeugdspeler Leo Dierickx die voor een periode van een jaar over stapt naar K.A.V. Dender- monde. Trainer Willy Aerts blijft verder het bewind voeren over Eendracht St. Gillis. Over diens werk is men tevreden. Daarom ook was er geen enkele reden r voorhanden om naar een andere oefenmeester uit te S zien. Inmiddels duimt men in St. Gillis dat het in de i komende kompetitie uitein- I delijk toch eens een schot in P de roos zal worden. E.D.M. Il Eendracht Sint-Gillis-Dendermonde start deze maal met de titel als inzet. archief) Sparta Appels is naar de laagste provinciale reeks getuimeld. Dat is het gevolg van een lange reeks tegenslagen en moeilijkheden binnen de club zelf. Tal van spelers keerden de club de rug toe. Overgangen vielen minder gunstig uit dan verwacht. Uiteindelijk heeft dat allemaal geleid tot een degradatie. Slechte resultaten betekenen ook een magere belanstelling. En geen volk op het veld betekent ook geen grote ontvangsten. Dat is de realiteit waar mee men zich in Appels hoe dan ook moet ver zoenen. Dat wil niet zeggen dat men bij de pakken wil blijven zitten. Het is de bedoeling in de kortst mogelijke tijd op nieuw de verloren plaats in derde gewestelijke terug in te nemen. Daar om werden enkele ver sterkingen aangetrok ken. Van F.C. Oudegem werd aanvaller Nico Van Cakenberghe voor een periode van één jaar overgenomen. Als mid denvelder komt Willy Van Mullem definitief over van V.W. Hamme. In de persoon van Chris Van Steenberghe komt ook een verdediger de rangen van Sparta Ap pels vervoegen. Deze voetballer, wiens over gang geldt voor de periode van één jaar is afkomstig van Lichtaart. Ook de overeenkomst met doelman Joël Van De Moortel, oorspronke lijk van Ruiselede, werd met een jaar verlengd. Sparta Appels deed eveneens beroep op een invallersdoeman met name rené Cool die door S.V. Temse voor een seizoen aan Appels werd afgestaan. Verder komt ook nog Armand Buts, een middenvelder af komstig van Robur Moerzeke de Appelse rangen versterken. An derzijds werden een tweetal jeugdspelers af gestaan aan grotere clubs. Het verblijf van Danny Eeckhoudt bij Sporting Anderlecht werd met twee seizoenen verlengd. Voor eenzelfde periode stapt nu ook Dirk Raes naar de tweede nationaler S.K. Sint- Ni klaas. Verder heeft Sparta Appels Romain Dierickx aan Boonwijk Sint-Gillis voor een seizoen afgestaan. Het gaat hier om een doel verdediger. De over komst die Appels vorig seizoen van K.A.V.D. sloot in verband met de voetballer Willy Moyson, Raouil Abbeel, Alfons De Bock en Joris De Nijs wordt niet meer ver lengd. Graag had men wel de overeenkomst met Willy Moyson verder gezet, maar diens finan ciële eisen bleken voor de Appelse clubleiding te hoog. Ook werd het kontrakt met trainer Lucien De Pauw niet meer verlengd. In zijn plaats komt Willy De Wulf, iemand die verle den jaar voetbalde in het liefhebbersverbond met de Dendermondse wijk- ploeg De Dammen. Secretaris Maurits D'Hooge is de mening toegedaan dat zijn ploeg thans sterker zal zijn dan tijdens het vorige seizoen. Mits een alge hele samenwerking moe ten er vast resultaten worden behaald zegt de Spart a-secretaris. E.D.M. In tegenstelling met vorige jaren is S.K. Grembergen thans actief geweest op de voetbalbeurs. Zowel defensief als offensief heeft het versterking aangetrokken. Het is immers de bedoeling van de Grembergse clubleiding om in de komende kompetitie betere resultaten te behalen. Het voorbije seizoen kende eigenlijk een eigenaardig verloop. Na acht wedstrijden prijkte S.K. Grembergen ongeslagen aan de top van de rangschikking. Ook na afloop van de eerste ronde mocht het tevreden terugblikken. 17 punten uit 15 wedstrijden was immers een behoorlijk resultaat. Nadien zorgde koning winter voor een kompetitieonderbreking... Dat bleek achteraf nadelig te zijn uitgevallen voor de Grembergse derde provin cialer. Tijdens de tweede ronde werden amper 6 pun ten uit 15 wedstrijden ge puurd. Uiteindelijk moest men tot de laatste speeldag wachten om zeker te zijn van het behoud. Dergelijke span ning wil men in het komend voetbaljaar vermijden. Daarom ook het aanwerven van drie voetballers. De aanval van S.K. wordt voor twee seizoenen versterkt door Jean Pierre Christiaens. Deze 25 jarige voetballer is af komstig van Eendracht Zele. Wordt hij de man om een productieve rol te vervullen bij groenwit? Als middenvel der werd de 21 jarige Luc Tassent voor een seizoen van V.W. Hamme overgenomen. De defensieve kracht wordt wellicht Francis Van Der Straeten. Deze voetballer (27) is afkomstig van S.K. Lebbeke. Vorig seizoen kwam hij uit voor Sparta Appels waar hij dertig wed strijden lid was van het fanionelftal. Wat de doel- mond betreft heeft S.K. Grembergen geen proble men. Met Luc De Lathouwer en Danny Baert heeft het ttvee waardevolle pionnen. De taak van oefenmeester wordt verder waargenomen door André Heymans terwijl Georges Van Cauwenberghe instaat voor de jeugd. Ste- faan Mertens neemt de keepers voor zijn rekening. Vermelden we ook nog dat Marik Eeckhoudt die verle den jaar voor een seizoen aan K.A.V.D. werd afgestaan terugkeert naar zijn oor spronkelijke club. Ander- l' zijds verlaat Luc Lauwers die j uitkwam bij de invallers de f Grembergse club voor een j periode van een jaar. Hij j. werd afgestaan aan het Gentse Gandasparta. Voor S.K. Grembergen worden het volgend seizoen allemaal andere tegenstanders. DE reeksen werden thans inge deeld in die zin dat S.K. in het Waasland terechtkomt, daar waar het tijdens de voorbije kompetitie meestal Aalsterse ploegen diende te bekampen. Dit betekent ook dat de derby tegen Een dracht St. Gillis wegvalt vermits deze ploeg in een andere reeks werd ingedeeld. Hoe dan ook de hoop op een beter seizoen is aanwezig bij S.K. Grembergen. Evolueren in de middenmoot wordt er vooropgesteld. E.D.M. De Buggenhoutse voet balclub Eendracht Op stal heeft zondagvoor middag een algemene vergadering gehouden tijdens dewelke hun in tenties voor het komend seizoen werden bekend gemaakt. Voorzitter De Baerdemaecker hoopte dat de overgangen die thans werden gereali seerd betere meevallers zouden worden dan het geen verleden jaar werd aangetrokken. Het voor bije seizoen is voor de Buggenhoutse vierde provincialer eerder een ontgoocheling gewor den. Men had meer verwacht. Dat geeft men grif toe. Nu gedane zaken nemen geen keer en men moet vooruit. Algemeen is men van oordeel dat de ploeg in de komende kompetitie sterker zal zijn. Enkele nieuwe gezichten komen de rangen van Opstal vervoegen. Dat zijn Jean Bouchez een verdediger van S.K. Opwijk, en Louis Van Wemmei een gewezen speler van Op- dorp. Bij dit duo gaat het om vrije overgangen ver mits zij de leeftijd van 35 hebben bereikt. Verder komt Rudy Van Campen- hout een aanvaller voor één seizoen van S.V. Asse over. Van buur Sparta komen drie voet ballers ten definitieven titel over. Eddy De Smedt, Carlos Smykens en Pascal De Ridder. Dirk Schoorens die reeds een jaar aktief was bij Eendracht Opstal komt nu definitief (afkomstig van Eendracht Aalst) de rangen van de Buggen houtse club vervoegen. Aan Red Star Opdorp werden voorts nog acht scholieren voor een ter mijn van een jaar af gestaan. Vier spelers verlaten de club. Jean De Hauwere naar Rapid Lebbeke, Jos De Bruyn naar Red Star Opdorp en rudy Van Den Berghe naar Eendracht Aalst. Bij deze drie voetballers gaat het om een termijn van één jaar. Verder gaat Dirk Van Mulders, ver leden jaar tijdelijk aan Baasrode afgestaan, de finitief naar Sparta Bug genhout. De nieuwe kern van Opstal zal er dus zeker niet jonger uitzien dan vorig jaar. Maar de jon gere voetballers zoals Marino Spruyt en Dirk De Maerschalk zullen er be ter bij varen vermits ze wellicht beter omringd zullen zijn door stoere knapen met ervaring. E.D.M.

De Voorpost | 1979 | | pagina 28