van onze provincialers :.C. Baasrode doet verder met jeugd F.C. Wieze zag besten vertrekken KSV Temse werft zeven nieuwe spelers aan Robur Moerzeke versterkt met doelman ïfiuA r F.C. Lutterzele probeert het met Jean Ysewijn Sparta Buggenhout legt beslag op Frangois Heymans Doelman Rudy Met Overmere, Rapid, Lebbeke, K.A.V.D. en Baasrode kent het al zijn tegenstrevers. Gelegen heden te over om zijn versterkte kern uit te testen en voor te be reiden op een kompetitie waarop men moeilijk voorspellingen kan ma ken. Geen enkel vaste waarde uit het kam pioenenelftal verlaat Oudegem. Alleen Nico Van Cakenberghe, die lid was van de kern, gaat over naar Sparta Appels. Verder zijn er wel een paar invallers die elders hun tenten voor een periode van één jaar gaan opslaan. Dat zijn Frans Veldeman naar Boonwijk, Philippe Van Eetvelde naar Schoon- aarde, Hans Hofmans naar Hofstade en Chris Smetrijns naar Een dracht St Gillis. Verder werd het verblijf met een jaar verlengd van Arnold Mariën (Lebbeke) Chris Gabriels (Jong Lede), Willy Danijs (Boonwijk), Walter Jans- sens (KAVD) en Jean Pierre Van Kerckhove (Eendracht Zele). Laatst genoemde gaat meteen pvallend weinig nieuws het Baasroodse voet- ilfront. Niettegen- aande de slechte ver- ;htingen van het voor- je seizoen werden er >en versterkingen aan- ttrokken. Verder doen et de jeugd is de ogan. Secretaris Al- ns Moens is trouwens s mening toegedaan it het dank zij de jeugd as dat Baasrode het ihoud heeft weten te liseren. De laatste we- tn van de afgelopen impetitie heeft het jodgedwongen beroep oeten doen op eigen lent. De Baasroodse veede provincialer left zich uiteindelijk, It op de valreep, weten handhaven. 3 jeugd de kans geven een gezonde stelling aar of dat voldoende II zijn om een beter jaar realiseren is een vraag e we in het midden ten. Roland D'Hondt, iwezen voetballer van K. Lebbeke en het atste als speler-trainer dienst bij Moorsel, zal volgend seizoen het be wind voeren over F.C. Baasrode. Verder komen er twee middenvelders van Sparta Buggenhout definitief naar Baasrode over. Dat zijn André Verhulst (35) en Johan Verheyden (20). Drie spelers die vorig seizoen doorgaans met het fanionelftal aantra den verlaten de Schelde- ploeg. Rudy Belis (26) een jaar naar K.A.V.D. Felix Segers en Frangois De Beucker gaan beiden respectievelijk voor twee en één jaar over naar Berendrecht. Anderzijds is het verblijf van doel man Rudy Jansegers met een jaar verlengd. De Baasroodse doelman is eigenlijk van K.A.V.D. maar het is nu het derde opéénvolgende seizoen dat hij door de Dender- mondse klub telkens voor een periode van één jaar aan Baasrode wordt afgestaan. We hopen alvast dat de jeugd in Baasrode gensters slaat, maar reden om een erg optimistische toon te De clubleiding van vierde provincialer F.C. Lutterzele over het algemeen tevreden over de resultaten van het voorbije jaar. Voor de St Gillisse club was het immers een eerste maal dat men deelnam aan een provinciale kompeti tie van de Belgische voetbalbond. Met het oog op het komend seizoen heeft men alvast enkele versterkingen aangetrokken. In de eerste instantie gaat het hier om Jean IJzewijn een 32-jarige voetballer van Jong Lede die voortaan de taak van spelertrainer zal waarnemen. De overgang naar Lutterzele is ten definitieven titel. Het éénjarig verblijf van André Temmer man (Asse) werd thans definitief gerealiseerd. Verder komt Mare Burssens (aanvaller) voor een jaar over van K.A.V.D. evenals Michel Mareels, ook een puntspeler van Sinaai. Van Baasrode komt middenvelder Walter Daman (23) definitief naar Lutterzele. Ook diens broer, Johan komt naar Lutterzele, zij het hier voor een periode van één jaar. Via de verzoenings commissie komen Frangois Van Oudenhove (KAVD), Freddy Marissen en Eddy Van Huffel (S.K. Lebbeke), Patrick Verbeke en Frederik De Maere (KAVD). Van Asse werd Ivan De Baerdemaecker voor een jaar overgenomen en komt ook Rudy Moyens voor eenzelfde Periode over van Eendracht St Gillis. E.D.M. Robur Moerzeke is niet erg aktief geweest op de voetbalbeurs. Het versterkte zich alleen met een doelman. Rudy Van Cleemput die verleden seizoen uitkwam voor Kemzeke, maar oor spronkelijk afkomstig is van Lokerse wordt de nieuwe doelverdediger. Een verlies voor Robur is allicht de terugkeer van Gerard Verhelst naar K.A.V.Dendermonde. Verhelst werd twee seizoenen geleden definitief aan de Moerzeek- se tweede provincialer afgestaan. Hij heeft er zich nooit thuis gevoeld en heeft bijgevolg zelf aangedrongen op een overgang. Voor een periode van één jaar keert hij nu naar zijn oorspronkelijke club weer. Ook invallersdoelman Mare Govaert verlaat Robur. Hij gaat voor een jaar over naar S.K. Grembergen. Voor eenzelfe periode verlaat Eric Wouters zijn club voor een overstap naar Erembodegem. Een groot verlies wordt dat niet vermits hij vorig seizoen doorlopend zijn kat naar het voetbalveld stuurde. Robur Moerzeke geeft alvast krediet aan de jeugd. Clubleider De Maere is van oordeel dat het hier talent genoeg in zit. Tijdens het voorbije weekend werd het juniorselftal ontvangen op het gemeentehuis van Moerzeke naar aanleiding van het behalen van de kampioenstitel en het veroveren van de beker in het juniorstornooi van K.A.V.D. Ook de scholieren werden in de bloemen gezet. Ze hadden zich het sterkst getoond in een tornooi dat door St Amands was georganiseerd. E.D.M. S.K. Oudegem heeft een feestelijk weekend achter de rug. De ploeg die vorig seizoen de titel veroverde in derde provinciale werd vrijdagavond in de sporthal te Grembergen gehuldigd door de Dendermondse sportraad. Zaterdagavond werd het sein gegeven om deze titel ook eens op de dansvloer te vieren. Dat zijn van die dingen die er nu eenmaal bijhoren. Kampioen worden gaat niet ieder jaar. Wanneer met daar nu uiteindelijk in slaagt is dat een reden om eens extra de beentjes uit te smijten. Op de prestaties van S.K. Oudegem stond het voorbije seizoen geen maat. De ploeg werd met meer dan tien punten voorsprong kampioen. Bovendien liep het Oudegemse kampioenenelftal heeft met het oog op volgend seizoen zijn kern nog versterkt. s|echtS één nederlaag op. Trainer Raymond Jansegers verlengde zijn kontrakt met FC Baas rode. (jf) slaan hebben we niet. Baasrode zeker niet kwa- Dat mag men ons in lijk nemen. E.D.M. Net voor het afsluiten van de transfertperiode heeft Sparta Buggenhout nog een overgang gerealiseerd. Het gaat om Francois Heymans (28). een verdediger die vorig seizoen bij Lutterzele uitkwam, maar eerder nog lid was van het eerste elftal van Sporting Charleroi. E.D.M. F.C. Wieze is vrij aktief geweest op de voetbal- beurs. Het wil een beter seizoen realiseren. De ploeg die twee jaar gele den naar derde provin ciale promoveerde stelde zich als doel zich te handhaven. Daar is het ook in geslaagd. Nu stelt men hogere verwachtin gen en wil men «mee doen». Maar anderzijds verkocht het zijn twee beste voetballers. Ronny De Wolf en Frangois Merckx stappen defini tief over naar Standaart Denderleeuw. Dit duo was het afgelopen sei zoen goed voor niet minder dan eenendertig doelpunten. Voor F.C. Wieze wordt dat zeker geen peuschilletje om dergelijke voetballers op een evenwaardige wijze te vervangen. Uit sportief oogpunt bekeken is het FC Wieze heeft hoop op een nog beter rezultaal. archief) nu wel zo dat men een voetballer die de kans krijgt hoger te spelen niets mag in de weg leggen. Maar het is nog zeer de vraag wanneer men met dat geld naar de markt trekt of men dan wel evenwaardige produkten kan kopen. De toekomst zal dat uitwijzen. Minder bekende namen verlaten F.C. Wieze. Dat zijn Frangois Perdaens die naar Rapid Lebbeke trekt en Etienne De Wolf wiens keuze op dezelfde ploeg viel. Deze over gangen zijn voor een termijn van één jaar. F.C. Wieze heeft ook spelers aangetrokken. Het kon trouwens moei lijk anders. In de eerste plaats realiseerde het de overgang van Jan Ver- meir van S.K. Lebbeke. Voor ons kwam dit nieuws als een komplete verrassing. Vermeir was ons inziens een van de beste voetballers bij S.K. Lebbeke. Eigenaardig is wel dat hij het op een nog vrij jonge leeftijd al in derde provinciale gaat zoeken. De overgang naar Wieze is bovendien ten definitieven titel. Etienne Van ransbeeck, een aanvaller van Edix- velde, komt ook defini tief over naar Wieze. Verder wist men zich nog van de diensten te ver zekeren van Eddy Van de Voorde een middenvel der van teralfene en Etienne Esterman een aanvaller van Jong Lede. Beide transfers zijn voor een termijn van een jaar. Verder werd de overeen komst met S.K. Lebbeke betreffende Julien Sic- card met een seizoen verlengd. Ook realiseer de F.C. Wieze nog de aansluiting van doelman Frans Van Goethem, af komstig uit een lief- hebbersverbond. Ook is men rond gekomen mo* trainer Rene De Meyst die zijn derde jaar als oefenmeester ingaat en die buiten het fanion elftal ook nog de jeugd- ploegen traint. Van een werkpaard gesproken. E.D.M. Heelwat namen deden reeds de ronde in verband met de transferbedrijvigheid van K.S.V. Temse, maar maandag bij het sluiten van de transfermarkt, werden ons de namen bekend ge maakt van de spelers, die van team verhuizen. K.S.V. laat een elftal spelers ver trekken. Etienne Cools (de finitief, Niel), Rudy Meers man (1j„ Sombeke), André Van Der Aa (1j., Kieldrecht), Carlos Van Hoeylandt en Guy Van Hoeylandt (1j., Kruibeke), Ronny Van Ho- eyweghen en Marc Van Hoeyweghen (1j„ Wintam), Luc Van Goethem (1j., Ge- rda), Luc De Gendt (1 j., White Boys), René Cool (1j„ Appels) en Rudy Van Den Berghe (1 j., Branst). Temse wierf 7 spelers aan waaronder drie die hun ver blijf verlengen. Gabriëlle Sabbe (Oudenburg), Franky Verberckmoes (Kruibeke) en Erik Van Goe them (Beveren) blijven één jaar langer in de Schelde- gemeente. Gilbert Verberckmoes te kende zijn eerste aanslui- tingskaart en dit voor de blauwwitten. Wie ook defini tief naar Temse komt is Wal ter Van Haver (Latem). De andere overgangen gelden voor 1-jaar: Etienne Van Poucke (Balgerhoeke) en Emiel Vermogen (Sombe ke). Het trainersduo Daniël Van Hoeylandt en Robert Van Lombergen nemen ook vol gend seizoen de tbiningen in handen. Donderdag had een alge mene vergadering plaats in het chalet van K.S.V. Tem se. De spelers kunnen nu nog met volle teugen van hun voetbalrustperiode genie ten, maar op 31 juli wordt terug appél geblazen voor de eerste oefenstonde. Het zal beslist knikken worden voor een plaats in het eerste elftal. (SA) Marino Spruyt. de jonge doelman van Eendracht Op stal. plaats komen Paul Van Riet, Eddy De Cuyper, Patrick Van Der Vorst, leven en Pierre De Kinder. Verder komt er ook nog een junior van het nabij gelegen St. Amands de kern van Red Star vervoegen. Het betreft J. Van Pellekom die in de voorbije juniorskompetitie 25 doelpunten op zijn actief schreef. Via de verzoenings commissie komt Marc Slock van Standaard Gent over naar Opdorp. Van Wemmei van zijn kant die over een vrije transfer beschikt stapt over naar Eendracht Opstel. Vermelden we nog dat tijdens het laatste weekend van augustus er in Opdorp grote Driesfeesten ten voordele van Red Star worden georganiseerd. Hierbij wordt een avond met Will Tura en Ad Visser in uitzicht gesteld. Ook wordt er op 3 juli een liefhebberswielerwedstrijd georganiseerd. E.D.M. Rooms, de man die ontegensprekelijk aan de basis ligt van het Oude gemse succes, denkt echter al aan wat komen moet. Hij is er zich van bewust dat het in tweede provinciale niet zo mak kelijk zal gaan. Dit wil niet zeggen dat men de toekomst met een bang hart tegemoet zien. In tegendeel S.K. Oude gem wil geen figuranten rol vervullen. Het wil ook een reeks hoger bewijzen tot wat het in staat is. In dat opzicht heeft trainer Rooms al een druk uit- rooms al een druk oefen programma in voorbe reiding. De trainingen hervatten al op dinsdag 17 juli. Tijdens de augus tusmaand neemt Oude gem deel aan de beker van de Denderstreek. Vierde provincialer Red Star Opdorp wil het deze maal blijkbaar ernstiger opnemen. De club, die twee jaar geleden werd opgericht, start thans voor de eerste maal met een oefenmeester. Die taak wordt aan Alfons De Boeck toevertrouwd. Deze 34 jarige trainer-speler is afkomstig van het Klein-Brabantse Mariekerke maar kwam voordien nog uit voor nog in bevordering speelde. Inzake opstelling van het elftal krijgt de oefenmeester alle bevoegdheid. Geen enkel Opdorps bestuurslid wil zich in de toekomst nog mengen met de zaken die binnen de krijtlijnen gebeuren. Alleen al in dat opzicht hoopt men tot betere resultaten te komen. Over het voorbije seizoen is men in Opdorp vast niet tevreden. Via een ruilhandel met Sparta Buggenhout heeft het nu wel enige versterking aangetrokken. Jeugdspeler Mare Mertens gaat naar Sparta. In zijn IJ os Schampaert verhuist van KAVD naar SK Oudegem. (jf) zijn derde seizoen in bij S.K. Oudegem. Verder werd de Oudegemse kern nog versterkt met Jos Schampaert die het afgelopen seizoen vrij wel doorlopend lid was van het fanionelftal van K.A.V.D. en Willy Van Hoecke, een verdediger afkomstig van de tweede provincialer Oostakker. E.D.M.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29