De Voorpost De Praetere - De Lausnay (Argenton) - Honoré Props (Angoulême) - Hok Bovijn (Orleans) - Oscar Bekaert (Dourdan) zijn de topkokken boven Parijs Knalprestaties voor Roger De Geyter (Lede), Gustaaf Van Impe (Erpe), Roger De Graeve (Nieuwerkerken), Hector Verhaevert (Wieze) en Paul De Craecker (Lede) op Noyon iJT 1 De Grauwe en zoon - Hoger Brantegem - f Urbain Vermeiren - Pierre Van Damme - y> l Cyriel Vervaet, Noyonhokken met jonge ES» duiven in konditie Geert en Roger Philips naar de top uit Noyon in Verbond Dendermonde-Hamme. (c) 67e prijs door Frans Van den Abbeele gewonnen. Goede resultaten ook voor Jozef Philips, Francois Van Herreweghe. Bij de oude duiven was Pierre Bijl de uitblinker met de 1e en 2e prijs voor M. Waegeman, A. Buslot, A. Veireman, Frans Van den Abbeele. P. Van Steen met de 7e en 10e prijs won de eerste bonserie. Omer Quisquater met de 8e, 19e, 41e en 44e van 6 duiven kwam er goed uit. Bij de jaarduiven zat er een eerste prijs in voor Judook en zn Debbaut voor Jules en zn Callaert, P. Van Lan- deghem, R. Verdonck, R. Meskens, P. Bruggeman. P. Van Landeghem met de 3e, 7e en 11 e klokte drie vroege duiven. Meyers en zn met de 18e, 21e, 22e en 29e kreeg er vier op een rijtje en dit was goed voor de eerste bonserie. Bonseries voor Judook en zn Debbaut en Omer Quisquater. In het samenspel Zele - Lo keren - Kalken was het Cy- riel Vervaet die de snelste jonge duif klokte voor Firmin Rombaut, Laurent De Wil de, Cyriel Bollaert, Ronny De Brabander, Achiel De Vos, Clement Philips, Paul Seymortier, Leon Roels. Seriewinst voor Leon Roels, Robert Van Damme, Achiel De Vos, Isidoor De Decker, Walter Van Miegroet, Isi door De Pauw. Bij de oude duiven werd het een eerste prijs voor Leon De Landts- heer, Poppe - Raes, Theo Van Elsuweghen, Antoine Bracke, Ant. Van Langen- hove, Petrus Seymortier, Pierre Vergeylen, Cyriel Van Hecke. De eerste serie voor Theo Van Elsuweghe, die ook de eerste serie van drie duiven won. Bij de jaar lingen won Isidoor De De cker de eerste prijs voor Phil. Engels, Pierre Vergeylen, Van den Bossche en zn, Pet. Seymortier, Cyriel De Gucht, Omer Tollenaere. Benoit Van Hespen met 9e en 14e was goed voor de eerste serie. In het verbond Appels - Oudegem - Grembergen - Dendermonde - Hamme hadden J. en zn De Grauwe de snelste duif voor Jean Becqué die met de 2e en 17e prijs zijn twee eerst af gegeven duiven klokten en hiermee goed was voor de eerste serie. Frans De Smet met de 20" en 25" prijs won de tweede bonserie en Jef Van den Branden aan de 39e prijs was goed voor de derde bonserie. Vroege duiven eveneens voor Rene De Keyser, Basiel Poppe, Gaston Baert, Ernest De Cock, Jean Steeman, Ray mond Peelman, Jef Van den Branden, Edw. Van Meervenne, Alex Veran- neman. De mieze tot 500 was voor Paul Poppe aan Te Uitbergen - Schelle- belle werd de bonsvlucht voor jonge duiven gewon nen door Roger Brantegem, maar een hoofdrol werd ge speeld door Maurice De Rijck met de 2, 3, 12, 13e prijs. Rene Van den Hof met de 11e en 15e prijs kwam er ook goed uit. Op vroege plaatsen stonden ook Syl- vain Rasschaert, Frans Van Lunter, Georges Coppens, Albert Elegeert, Roels - Ba- yens en Ivan Van der Sypt. Bij de oude duiven zat er een zege in voor Julien De Winter, met Albert Van Hecke op de 2e en 8e plaats en Maurice De Rijck kreeg met de 9,10 en 11e prijs ook zijn deel. Kopduiven no teerden we voor Sylvain Rasschaert, Cyriel Piens, André De Kegel, P. Van der Stricht, Albert Van Hecke, Andre De Both. Bij de jaar duiven mocht Alfons Die- rickx juichen met de 1e prijs en ereplaatsen gingen naar Van Kerckhove, Verachtert, Andre De Kegel, Omer en zn Van Gendt en P. Vergey len en om de goede konditie van zijn hok te bevestigen de 6,7 en 8e prijs voor Mau rice De Rijck. Te St. Gillis - Dender monde werd de vlucht bij de jonge duiven gewonnen door Maes en zn voor Etienne Roggeman met de 2e en 9e; J.P. Lemmens met de 3e en 10e en vroege prijzen voor Louis Buslot, Etienne De Backer, E. Ver- bruggen, Andre Peeters en Paul De Petter. Te Berlare - Wanzele was het al Urbain Vermeiren wat de klok sloeg met zowel de 1e prijs bij de jonge a's de franrois Van Herreweghe suksesvol met jonge duiven uit Noyon in ABLMO (c) oude en de jaarlingen. Met 6 J 6 drie eerste prijzen was hij zeker de liefhebber in de kij ker. Bij de jonge kreeg hij het meest konkurrentie van M. Van den Eeckhout, Jozef Van Malderen, Roger Ivierckx en Jozef Van Overmeiren. Bij de oude gingen de ereplaatsen naar Maurice Cattoir, Van Hauwe en zn, Richard Ver- laeckt, Cesar Dauwe, Etienne De Smet en Petrus Seymortier. Bij de jaarlin gen klokten Rene Van Nuf fel, Maurice Cattoir, Cesar Dauwe en Frans Sichien op vroege de 38e prijs. Gabriel Van Limvergen, Theo Van de Vondel, Joz. en zn De Grauwe kregen hun deel van het seriegewin. Andre Van Acker won de serie van acht onaangeduid. Bij de oude duiven was het Cyriel Abbeloos die zich de beste toonde voor Andre Van Uyt- fanghe, Omer Van Hautte, Sylvain Verstraeten. Lutz - Fierens met de 5e en 9e wonnen de eerste serie. Andre Van Damme met 7e en 25e klokte ook een kop pel volgduiven. Sylvain Verstraeten met de 4e, 16e, 17e en 32e maakte een goede beurt. Vroege prijzen voor Gaspar De Wael, Ju lien Cool, Victor De Paepe. Bij de jaarlingen werd het een 1e prijs voor Jos Van den Branden voor Gaspard De Wael, Corneel Van Hautte, Isidoor Ceuppens, Sustaaf De Donder, Van Riet - De Ridder. Raymond Verhelst met de 7e en 12e won de eerste serie. Vroege duiven ook nog voor Roger Philips met de 8e, 18e, 20e, 23e, 28 e, 48e van 10 dui ven, ook Louis Roels kon- steerde twee vroege prijzen met de 9e en 15e prijs. Te Zele - Heikant zat er een goed resultaat in voor Van Winckel - Van Herreweghe met de jonge duiven of de 1e, 2e, 14e, 15e, 27e, 37e en 42e prijs. Pierre Vergey len kwam eveneens goed aan zijn trekken met 3,4, 6, 11, 22, 23, 25, 36, 41, 50, 53. Vercauteren - Moeren hout metde 10,30,31e,35e klokten hun volduiven. Ook Tony Poppe kreeg ze goed naar huis met de 7, 19, 22, 23, 37,44 en Maurice Pen- saert had twee vroege met de 5e en 7e prijs. BENO. Te Buggenhout - Opwijk was Pierre Van Damme met de jonge duiven de grote man met de 13 en 9e prijs. Frans Segers met de 2e en 10e prijs kwam er ook goed uit. Vroege jonge duiven voor Kamiel Van Herre weghe, C. Van Havere, P. en zn. Boeman, Victor Van Huffel, Mevrouw De Kerpel en Jozef Platteaux kwam zeker ook aan bod. Bij de oude de 1e en 5e prijs voor de hokken van Kamiel Van Herreweghe, J. Beeck- man, Petrus Brussel mans, Louis Vereecken, Jozef De Bleser, Cypriaan Jacobs Maurits Van Ingel- ,ghem en Alfons Biese- "mans. Bij de jaarduiven ze gevierde het hok van Frans Segers voor Jozef Plat teaux met de 2e en 7e prijs en de kop van de klassering speelden Jozef De Schou wer, Louis Vereecken. Mau rits Van Ingelghem, Petrus De Backer. Jan Leemans, gebroeders Robijs. en ■Psans De Hertogh. In het A.B LMO samen spel klokte Damiaan Pis- sens de snelste jonge duif voor Frans Buslot. Alb Ots. De tandem Franckaert - Rens kreeg zijn jonge dui ven goed naar huis. Aan de 30e prijs hadden ze er al vier geklokt met de 4. 6, 17 en 30e. Vroege prijzen voor Henri Van den Broeck, P. Van Langenhove, K. Van Hamme, J. Cornells, L. De Bondt, H. Quisquater en J. Vlassenrooth. Aan de 42e prijs won A. De Saeger de eerste bonserie. Frans Bus lot zette aan de 52e prijs de 2e bonserie achter zijn naam. In dit onderdeel blonken ook nog de hokken uit van B, De Rauw, Fr. Hoofteer, H. Quisquater en K-Henri Van den Broeck. De zetnummer werd aan de De Argenton-vlucht voor jaarlingen resulteerde in een formidabel overwicht van de tandem De Praetere De Lausnay, die weliswaar 30 duiven inkorfden maar in De Reisduif Dender monde 19 prijzen per 3tal wonnen. Het is zeker inte ressant om de prijzen op een rijtje te zetten met de 1 2,4,5,8, 13,30,31,32.33, 35, 36, 39, 43, 44, 49, 56, 63, 73. Het Hok Bovijn was 3de maar het was hun eerst afgegeven duif en dit was er één tot 500 en in de F.C.D. tot 2000. Goede resultaten noteerden we eveneens voor Roger De Meyer met de 6, 10, 48, 75; voor De Vuyst - Rasschaert met de 7,19,57,67;voorPieterDe Busschere met de 16, 24, Alfons Delcour uit Grembergen bij de prijswinnaars uit Angouleme. (c) 27, 28 en voor Gilbert Van Baziel Poppe uit Appels met goede rezultaten uit Noyon. (c) André Coppieters met goede rezultaten op St.-Denis in Nieuw Verbond der Denderstreek, (c), der Putten met de 11, 25, 38; Roger Drieghe nam de 9e prijs voor zijn rekening. De Angouleme-vlucht in De Reisduif te Dender monde was een succes voor Honore Props met de 1, 2, 9, 16 en 46 prijs of 5 prijzen van 5 duiven. Marcel Van Haesendonck won ook honderd ten honderd prij zen. Hij korfde zes duiven in en die stonden op de 3, 8, 12, 21, 23 en 33e plaats. Alois Geldof, Leus - Van Santé, Zetelfabriek De Man en Mevrouw De Kerpel met de 10e en 11e kwamen er goed uit. Te Berlare - Wanzele won K. Van der Eecken de vlucht uit Dourdan bij de oude duiven voor Pappaert, Gal- le, Cyriel Van Driessche en Gilbert Van Assche. Bij de jaarlingen was de zege voor Oscar Bosseman voor G. Roelandt, Pappaert, Coop- man en Honore Props. In het Nieuw verbond der Denderstreek was het Theo De Smet die het bij de oude duiven haalde voor Jozef Van den Steen. Ho nore Props met de 3, 8, 9e prijs toonde de kwaliteit van zijn hok. Vroege duiven voor Alfons Van "Migerode, Ro ger Drieghe, Roels, en aan de 7e prijs won Gustaaf Van Herre weghe de mieze tot 1000. Jean Pierre Lemmens, Ro ger Ponnet met de 11e en 14e en de serie tot 100, Al- beric Van Rillaer, Dom. Roelandt en Kamiel De Bruyne kregen ook hun part. Bij de jaarlingen haalde Jo zef Van den Steen de vluchtzege binnen voor Ro ger Drieghe, Guy De Vijlder, Jozef Dierickx, Jan Schat- teman, Phil. De Bruycker, Georges Roelandt, Kamiel Van Malderen. De 10e prijs betekende voor Roger Thie- rens de mieze tot 1000. Pierre Coppens, J.P. Lem mens, Remi Van den Hauwe en Marc Van Hauwe hadden ook vroege duiven. In het Halve Rondverbond Schelde- en Durmestreek speelde men Orleans en bij de oude duiven was het Het Hok Bovijn dat de eerste prijs achter zijn naam schreef, een kolonie die in het voorbije weekend for midabele uitslagen bijeen graaiden. Raoul en zn Galle waren tweede en verder volgden Theo De Vlees- schouwer, René Blan- ckaert, L. en zn De Corte Andre Vermaecker, Arthur In de «Toekomst» was de zege bij de oude voor de zeer sterk spelende Paul de Craecker. Leon Gossens, Philemon De Smedt, Aime De Cuyper en Emiel Cobbaut waren de an dere vroege prijswinnaars. Bij de jaarlingen een dubbele zege voor de steeds briljante Petrus Volckaert, Óscar Be- ckaert werd derde, Paul Van Goethem vierde en Jan Stal- paert vijfde. Bij de jonge duiven toonde Hector Boterbergh zich te sterk voor Remi De Wilde - Van de Sype en zoon, Jules Schouppe en Paul De Craec ker. In het verbond Eendracht De Rappe Duif werd alleen met de jongen gespeeld en behaalde Gustaaf Van Impe een mooie eerste en derde prijs. Met mi niem verschil versloeg hij er Adolf Van Impe, Raoul De Jonckheere en Paul Van Lan genhove. In Denderhoutem Lebeke trok Cyriel Vanderhaegen de la kens naar zich toe en waren Richard Scheerlinck - Soetens en zoon 3 en 4 en De Cremer Roelandt de andere toonaan- gevers. Bij de jaarlingen een knappe zege van De Cremer Roeland achternagezet door de sterk spelende Roger De Graeve 2 en 4 Richard Van Haudenhuy- sen en Soetens en zoon. Bij de jongen primeert Maurits De Troyer voor Orthaire De Meerleer 2 en 4 en E.H. De Clercq 3 en 5, In het Land van Aalst was Hec tor Verhaevert nummer één en drie F. De Swaef werd tweede. Knap werk van Roger Schol- laert vier en vijf. Bij de jaarlingen domineerde Roger Schollaert de vlucht en vroege duiven voor H. Ver haevert, H. De Swaef en F. Kinders 4 en 5. Bij de jongsten een geweldige uitslag voor Roger De Geyter Lede 12, en 4 Bij de jongsten een geweldige uitslag voor Roger De Geyter Lede 12 en 4 Octaaf Sens was derde ne Pol Colpaert vijfde. Roger De Geyter zette tevens de series van 6, 8, en 10 O.A. op zijn naam. In Lede was de oude van Ka-|t miel Van Malderen veel te snel' voor deze van Achiel Brugge-f man, J. De Woulf en zoonf Rasschaert en zoon en Jeanj< Vandenbossche. Bij de jaar-^ lingen een nipte zege van Janj Eeckhout. Hier waren Gilberts Vander Stuyft 2 en 5 en Jeanj, Van den Bossche 3 en 4 de,| dichtste achtervolgers. ji Bij de jongen beklom Julien, Van Hecke het ereschavot ach- jj ternagezet door Louis Roels, i Jean Vandenbossche 3 en 5 enjj Alfons Cool. Zeer goede uit-1 slag van Louis Roels en Alfons i Cool. Schutti Weekblad van Dender - Durme - en Scheldest^s Verbruggen, Leon Roels, Roger De Moor, Roger De Meyer. Andre Vermaercke, het Hok Bovijn, L. en zn De Corte wonnen de beste se ries. Bij de jaarlingen was Gerard De Wael de uitblin ker met de 1,2, 10e prijs van 3 duiven. L. en zn Decorte met de 3e en 9e, Cyriel Van Hecke met de 5e en 17e en Michel Drieghe met de 4e en 6e kregen ze goed naar huis. In De Ware Dendervallei was Oscar Bekaert de grote blikvanger op de Dourdan vlucht voor oude duiven mei de 1 e en 2 prijs en het waren zijn twee eerste afgegeven duiven, met een gepoulde tot 1000 bij en uiteraard de beste series. Gabriel Van Umbergen met de 3e en 10e prijs kreeg ook ruim zijn deel met twee volgduiven en een mieze tot 1000. Jean De Clercq, Adolf Van Boom, Jacobs - Peersman en Ze tel. De Man klokten ook in de top. Wie een goed resul taat haalde was Frans De Visscher met de 6, 7, 9, 52, 62, 65 en bij de jaarlingen de 2,3,21,37,44,62, maar Frans was niet op post en de eerste twee zaten rustig op het hok te wachten tot de meester kwam. Bij de jaar lingen opnieuw Oscar Be kaert als eerste en vroege duiven voor Jozef Annerel, Caluwaerts en zn, Herman Rutsaert, Franckaert Rens, Pros Meskens, Remi Keppens. BENO 30 - 29.6.1979 - De Voorpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 30