De Kegel-Wieme uit Lokeren, veelzijdige duivenstam met sprekende prestaties Het duivenhok van de week Maurice Ciappaert en A. Van Goethem winnen halve fond vluchten in het Waasland Jean Janssens en de duifjes hand in hand te Stekene Jo Van Goethem wint de SL-Oenis vlucht in de Union Waasland Van Kerckhoveenzn en Georges Brams uitblinkers uit Quiévrain te Belsele-Puivelde Kunstgalerij PALET Lucie Brulin van 15 juni tot 28 juni ue voorpost - zy.b.wa - at fcn gesprek over het duivenspel in al zijn vormen met Rudolf De Kegel van Mjjn p|anning js ZOdanig Zelebaan te Lokeren is een werkelijke innovatie. opgevat dat de dagen dat ze karaktermens heeft heel wat te vertellen, niet alleen over het spel zelf de ene ™are voeding nodig bar veeleer over het milieu. Hij is niet de man die meehuilt met de w'olven hebben de aJlde^eil®!' nie[ [het bos. Hij houdt aan zijn eigen positie. Misschien wel een beetje oSnSnlnhebikg^n gezonderd, maar dit deert hem niet. last. De fondvliegers die uit rusten krijgen iedere week minstens twee uur hun dui- vin bij zich en dit is juist de periode dat de Noyonvlie- gers moeten thuiskomen. Dus ook daar weer geen nutteloze verstoring van de rust. Het wekelijks tonen van de duivin, doe ik om de weduwnaar er te doen aan denken. Ik ben ervan over tuigd dat het voor zijn duivin is dat hij naar huis komt. De ondervinding biedt mij veel mogelijkheden. Ik heb veel geleerd van De Smet- Matthijs». Geselekteerd gezelschap De tandem De Kegel- Wieme heeft een kweekhok met 16 koppels en daaron der bevinden zich zeker 10 fondkampioenen. Rudolf deinst er niet voor terug om drie of vierjaarse duiven naar het kweekhok te bren gen. Dit is voor hem nood zakelijk om aan de top te blijven. Daarnaast heeft hij 24 weduwnaars waar hij in tens aan kompetitie mee doet en hij beschikt over een reserve aan tweejaarse en jaarduiven. Die hokker test hij uit en dit noemt hi niet spelen, maar de duiver klaarstomen voor de toe komst. Hij beschikt uiter aard ook over jonge duiven, maar ook daar springt hij voorzichtig mee om, wat prijsvluchten aangaat. Het bezoek aan de tandem De Kegel-Wieme was bij zonder leerrijk. Rudolf kun nen we misschien wel be stempelen als een buiten beentje, die zich moeilijk kan verzoenen met de hui chelarij en al wat er achter de schermen van het dui- venspel gebeurt, maar die zijn karakter volgt en geen schrik heeft om zijn gedacht te zeggen. Klinkt het niet dan botst het, daar geeft hij niet het minste om. Een vaststaand feit is in ieder geval dat hij op het vlak van uitslagen feiten kan voor leggen, die aantonen dat zijn spelsysteem rendeert en dat zijn opvatting over het verzorgen van de dui ven en het instandhouden van een «stam» rijpe vruch ten afwerpt. BENO Ëdolf De Kegel op het hok van zijn weduwnaars, wijst naar zijn Sproete. ben recht voor de vuist,» veelzijdig prestatiehok uit. over het duivenras willen gint Rudolf de monoloog hebben, veert hij voor de i als er zaken zijn die me Ho9e prestatiekurve zoveelste keer recht: jen de borst stuiten dan Kriskras geeft Rudolf De «Ras, ik lach met ras, ge loet ik ze zeggen. Ik hou Kegel een overzicht van wat moet daar zeker niet uit af- |2t van huichelarij. Ik kom hij de laatste jaren allemaal leiden dat ik een fanatieker voor mijn gedacht. En als won. Het zou veel korter ben of de zon niet in het wa- principes zijn, die ik strij- geweest zijn indien hij een ter kan zien schijnen. Daar j vind met mijn visie over opsomming had gegeven is geen sprake van. Maar it duivenspel dan zal ik ze van hetgeen hij niet won. volgens mij bestaat ras niet .31 zeggen. Het kunstmatig Geen van dag tot dag bijge- Hokken van bepaalde houden palmares legde ikken of prestaties, daar Rudolf ons voor, maar een Det ik mee lachen. Met «memorie» die de hoogte- in het duivenspel. Als het wel zo moest zijn dan waren alle duivenmelkers wereld kampioen. Waar ik echter izettepraat ben ik niet ge- punten vlot op een rijtje kan niet mee lach, is met een Om hun 125-jarig bestaan te vieren had de muziekvereni ging uit Stekene voor een ori ginele apoteoze gezorgd. De blikvanger van hun viering qas de ontmoeting tussen top voetbalier en kapitein van de Belgische kampioenenploeg SK Beveren, Jean Janssens en de plaatselijke duivenkam- pioen Dewit-Van Bunderen, die de Oostvlaamse vertegen woordiger was op de duiven- olympiade te Amsterdam. Eregast Jean Janssens mocht wel een prachtig geschenk ontvangen onder de vorm van een koppel jonge duiven van het sukseshok De Wit-Van Bunderen. Voor Jean zeker de beste transfers die hij voor het komende seizoen kan verwe zenlijken. Elkeen is er onder tussen wel van op de hoogte dat Jean, indien Beveren niet voetbalt, een verwoed dui venmelker is en zeker niet zonder sukses, want op Etam- pes in de St.-Niklase Verbroe- dering kwam hij er goed uit. f1 Voetbalvedette Jean Janssens krijgt nu meteen Olympiade- bloed op zijn hok, want De Wit-Van Bunderen zorgde voor de beste origine van zijn hok. Bij Aimé kan dit trou wens niet anders. Beno Jean Janssens ontvang een koppel duiven van Olympiadekampioen Dewit-Van Bunderen te Stekene. (beno) hok dat jarenlang goed speelt en waaronder er maar enkele zijn, die ik res- pekteer. Valeer De Smet Matthijs uit Nokere en Jules Rijckaert uit Sint end. De resultaten zwart zetten wit, is voor mij de enige In 1965 won hij tegen de aatstaf en die resultaten elite van de Union Antwer- n ik reeds meer dan vijf- pen met 4 duivinnen en n jaar voorleggen en wel evenveel kopprijzen. In de ms tot spijt van wie het periode 65-68 zette hij het tnijd. Sedert ik in 1965 in Derbyverbond op zijn kop. Amandsberg zijn daar zeker I i Union te Antwerpen ging Hij won er alle titels zowel bij. Een hok dat goed speelt elen heb ik reeds veel uit- met oude als jonge duiven en het blijft doen zoals het igingen aangenomen en en dit op vluchten waar re- mijne. Een stam maar geen mder bluf durf ik zeggen, gelmatig tussen de 2 ras,» sluit Rudolf dat hoofd- iterweinig in slaagden mij 3.000 duiven werden inge- stuk af. i mond te snoeren», korfd. Hij won te Antwerpen Over de inbreng van de lief- in energieke, tempera- 'n die Periode de 2de prijs hebber in de resultaten van entvolle man, die van °P Cahors en de 7de prijs de duiven wil Rudolf het Shzelf weet wat hij wil en nationaal tussen 4.158 dui- volgende kwijt: 3 zijn eigen karakter ven. Hij won de 1ste en 2de «De melker speelt zeker h.w. overdraagt op zijn Pr'js op Perigueux in de een rol en zelfs een hoofd- liven. Zou dit de sleutel Union en dit waren natio- rol. Om het bescheiden te 'ajn zijn sukses zijn op de naa' U'1 2.800 duiven de houden zou ik zeggen fifty- ^vare fondvluchten? QQctö on 1nn° nriie Alhrto- 1 De ETAMPES vlucht van de St.-Niklase Verbroedering werd bij de oude duiven ge wonnen door AVan Goethem voor H. Van Acker, E. Van de Vijver, Van Mieghem en zn, E. Van Roeyen, Fr. De Boey, R. De Boeu, F. De Block, Gustaaf Martens en J. Mathij- sen. Fons Jacobs won aan de 19® prijs de zetnummer 16, hetgeen een heel pak centen betekende. Die een flink deel van de seriekoek kreeg was Gustaaf Martens en ook Willy Van Vlierberghe. In dit onder- onm woordje anischiedenis irl tandem De Kegel- a"leme deed maar in 1977 99ste en 100e prijs. Alhoe- fifty. Een goede boer heeft wel hij in 1968 op de vitesse nogal dikwijls eens de beste en de halve fond een minder vruchten en ik zou een lief- jaar had, is hij tot de dag van hebber durven vergelijken heden nog altijd één der met een horlogemaker. E*en toppers van het Waasland verkeerde draai aan een :rtn intrede in de duiven- en misschien nog ver buiten onderdeel kan gans het ra- antort, maar dit betekende van vitesse tot de fond. derwerk om zeep helpen, 'ker niet het debuut. Ru- In 1977 won hij vijf provinci- Dit is in de duivensport ool< tlf De Kegel staat reeds aalsin de Union Antwerpen, waar. De fouten komer ^ndert 1965 op een hoog In 1977 eveneens de 1ste in meestel van de melker.» h"iil en zijn echtgenote Emi- Lokeren op Brive en de eer- s' Wieme speelde ook en- ste drie op Cahors. Hij won °Pen taa' 'n Je seizoenen op afzonder- gerenommeerde vluchten Het woord" kuren werkt bij (e hokken met de duiven, uit Argenton, La Souter- Rudolf als de rode lap op de ,svee verschillende liefheb- raine, Chateauroux, Nar- stier. En daar wil hij nog wel •rs op hetzelfde pand is bonne, Cahors. Eenpalma- het één en het ander over 3t toegelaten door de res om van te duizelen. kwijt. "B.D.B en hierdoor kwam 1979 zal zeker niet minder "Kuren, dat nooit. De groot- worden, integendeel, de ste en de beste kuur voor de aanloop laat uitschijnen dat duiven is alle dagen buiten, Rudolf zijn tandem De ook in de winter. Op uitzon- Kegel-Wieme nog meer al- dering van stormwind mo- Jdolf De Kegel doet het op lure zal geven en op een 9an de andere weersom- ie afstanden, maar ver- verscheidenheid van vlak- standigheden er geen in- ken. vloed op hebben. Ik noem Op Noyon kon hij altijd zijn het een gezondheidskuur, man staan, maar dit seizoen boor zo dikwijls spreken was het haast verbluffend over rampen, daar heb ik met 60 series en 14 hespen no9 geen last van gehad, op 5 zondagen. Miin duiven zijn gesterkt 3n jonge duif ingekorfd op En dan werpt Rudolf zijn uit- door de natuur, die komen ;3 derby Orléans in 1964 slagen uit Brive en Cahors altiid naar huis. Het is niet ;ld drie weken nodig om voor de voeten van zijn kon- zoals b'i die kurenmannen )t hok te bereiken en als kurrenten Op de twee die men altijd maar hoort arduif korfde Rudolf hem zware klassiekers korfde de z®uren over verliezen. Ik voor Bourges en hij vloog tandem De Kegel-Wieme ben ook geen koppensnij- «e prijs met 7 minuten 16 duiven in en wint natio- der De duiven krijgen de «ruit. De «wittekop» be- naai 14 prijzen. Geen bar- gelegenheid zich te tonen of fclde de fondloopbaan numreklame, maar de reali- te laten zien wat ze in hun in De Kegel. Hij won Peri- teit. Op Cahors werd het 5 mars hebben. Te laat ko- leux, was 2de provinciaal prijzen van 5 duiven en aan men is voor mij niet altijd j Cahors en 7de nationaal, de 31ste prijs van 276 dui- een red®n om ze af te t na 14 uren en 35 minuten ven regionaal zaten ze alle schrijven. De manier ^en Als driejaarse ver- vijf in zijn bestatiger. Voor waarop ze naar huis komen de Brive-vlucht gingen er 11 's de maatstaf waar ik op de mand in en regionaal met selekteer». 591 duiven had hij aan de 128ste reeds 9 duiven ge klokt. We moeten in ieder geval schrijven dat dit zeker geen lucky punch is en dur ven er als vraag aan toe voegen welke gevestigde Belgische fondspeler dit kan voorleggen. een nieuwe tandem tot ïnd, die in die korte tijd- ■anne reeds vaste voet m de grond heeft. erf op nationaal en inter zonaal vlak naam als- ndspeler. Het is op een evallige manier dat hij dit iderdeel van het duiven- iel begon te beoefenen. De eerste prijs van de St.-Dennisvlucht voor jonge duiven met 1.192 getekende duiven ging naar het Nederlandse Clinge met als winnaar Jo Van Goethem, die ook nog de 26® en 354° prijs won van 5 ingekorfde duiven. Vroege duiven op due vlucht waren er ook voor Jean Haentjens, Petrus Van Hooste, Petrus De Vos. Liefhebbers die kol- lektief voor een goede prestatie zorgden waren zeker Desire Acke met 17 prijzen van 25 ingekorfde duiven of de 8 13 22 52 74 77 100146149 154 159160214 253 292 331 394; Oktaaf Van Loo met de 5 18 128 129 184 248 295 377 384 kwam er goed uit en dit deed ook Alfons Van Driessche met de 25 142 178 188 191 245 342 349; K. Van Raemdonck met de 3 98 139 176 185; M. Van Wijnsberghe met de 4 en 303; Jos Van Peteghem met de 9 246 306 322; De Baets-Teirlinck met de 10 35 79; Oscar Haes met de 16 29 69 87 336 341 390; Aimé Conserière met de 24 56 63; Dumez en zoon met de 40 167 240 251 273 276 302 339; Roger Conserière met de 93 99 121 150 227 286 293 311 360 379 en Ongena-Van Hecke met de 48 62 120 125 234 293 364 375 338 zijn reeds een heel stuk gevorderd met de voorbereiding van hun jonge dui ven. BENO deel was er ook nog wat weg gelegd voor Ghislain Nicqué, Hektor Segers, Hulstaert-Van Raemdonck, Alfons Chris- tiaens, Edward Van de Vijver, Prosper Heyman, Marcel Noens. Bij de jaarlingen was het Jozef De Boeye die het haalde voor Albert De Caluwe, Johan Ma- thijsen, Smet en zn, E. Van de Vijver, Antheunis-Van Goe them, gebroeders Weyn, Nor- bert Van der Linden, Gustaaf Martens en Albert Pijl. Bij de jaarlingen ging het voornaam ste serie gewin naar Jean Jans sens, A. De Caluwe. Antheunis-Van Goethem, Dewit-Van Bunderen, Gustaaf Martens. De ETAMPES vlucht in de Union Waasland was een sukses voor Maurice Ciap paert, die won vóór Arthur De Schepper, Adhemar Lemo met dej 4e en 15e, De Vliegefr en zn, de broers Dhaese met ae 6® en 16®, Georges Cortebeek, André Temmerman, P. en E. De Bruyne. René Van Gaever klokte de 10e en 1 le prijs. Oc taaf Van Loo met de 12® en 14®, en Marcel De Maere kwamen goed aan bod en dit deed zeker Robert Van Haute die de grote nummer won. Het seriegeld ging voornamelijk naar de broers Dhaese, Octaaf Van Loo, E. Van derslijcken, Maurice Ciappaert. Bij de jaarduiven waren het de gebroeders De Visscher die de vlucht wonnen voor P. en E. De Bruyne, Georges Corte beek. Leon Vermeulen, Mau rice Schaut. René Ven Gaver zette zijn jaarduiven die duo- bel vlogen tegen de oude in deze kategorie op de 6® en 7® plaats. Fred GijselinckOctaaf Van Loo, de gebroeders Dhaese, De Brabander en ui, Jerome Smet, Roger Conse rière kregen ook vroege duiven op de loper. De zetnummer was bij de jaar lingen ook voor Robert Van Haute. In de series waren het Roger Conserière, Robert Van Haute, Desiré Acke, die de grootste brokken voor zich namen. Beno Flying Club Sint-Gillis-Waas met drukke fond Jjsde hij naar het kweek- Jk en gekoppeld aan een e Smet-Mathijs duivin, be kende het de vorming van Bn kweek kop pel dat voor ^stekende afstammelin- Bn zorgde. e Breendonkse vitesse- Uiven, De Smet-Matthijs ?*ere, Julien Matthijs jente, Matterne Overhes- ®n sedert vorig jaar Ju- Rijckaert Sint- mandsberg. daar djstj|. ®rd8 Rudoll De Kegel een «Ik lach met ras» «De voeding is een belang rijke faktor om te lukken en te blijven,» meent Rudolf, «ik heb mijn eigen systeem uitgekiend. Ik wil niet de bet weter uithangen, maar in de voorbije 16 jaar heb ik bewezen met mijn allround hok het bij het rechte eind te hebben. Mijn fondduiven en mijn Noyon-vliegers zitten op hetzelfde hok. Ik heb niet Wanneer we het met Rudolf de minste last met voeding Bij de jonge duiven korfde Georges Brams 7 duifjes in en zijn rezultaat was verbluffend met de 1, 2, 6, 31, 45. Vroege prijzen waren er eveneens voor Oscar Masselein, Alois Thierens, René Baert, René Baert, René Van Goe them, Georges Van Hecke, André Dholiandcr met de 9® en 10c. Bij de oude duiven gingen de grootste aandacht naar de prestatie van Van Kerckhove en zoon met de 1°, 3®, 6®, 18® prijs. Delacourt en zn met de 2®, 4®, hadden ook vroege prijzen. In dat geval waren ook André Dhollander, Cyriel Van de Velde, Georges Werbroeck, Marcel De Maere, Smet-Heirbaut, Werner De Vos en ook een goed rezultaat voor Janssens en zoon met 12, 14. 16, 17. 19, 32. Bij de jaarlingen wonnen Van Kerckhove en zoon ook de vlucht, die gedubbelde jaarduif maakte brokken. Lu- cien Delacourt, Jozef De Saegher, Marcel De Maere, Delacourt en zn, Wilfried Van der Poonen. André Dhol lander en Georges Werbreck met de 9® en 11® waren uitblinkers. Beno Als we even de fondvluch ten van de laatste weken overlopen, kunnen we niet anders dan vaststellen dat de fondklub «Flying Club» Sint-Gillis-Waas een geluk kig initiatief was en de reeds voorbije vluchten hebben aangetoond, dat het een noodzakelijkheid was voor het Waasland. De eerste Chateauroux- vlucht bracht zeker het hok van De Wit-Van Bunderen in de kijker met 14,6,10 en 11de prijs. Ook Henri Wee- maes kwam er goed uit met de 2,5 en 8ste prijs. Antheunis-Van Goethem klokten de 3de prijs en Willy Van Vlierberghe met de 7e en 14de, Gustaaf Martens met de 9de en 15de en Raymond Waegeman met de 16de en 18de kwamen er ook goed uit. De Brive-vlucht was een triomf voor Gustaaf Martens die naast de ereprijs nog op de 7de plaats stond. Godaert-Laureys stonden op de tweede plaats van het schavotje. De Wit-Van Bunderen nam de derde en 18de prijs voor zijn reke ning. Alfons Van Driessche (4*). Raymond Aerts (5e), Jozef De Boeye (7®) meld den zeer vroeg aan en Ro bert Martens met de 7", 17° en 20®; Roger Van Gulck met de 8® en 12® prijs, Hul- staert - Van Raemdonck met de 10® en 11 prijs en de broers Weyn met de 13® en 16" kregen hun deel. Op de Bourges-vlucht was het weer De Wit-Van Bun deren die de vlagin de top mocht hijsen met een over winning en als toemaatje de 7® plaats bijnam. Albert De Maeyer en Felix Smits kwamen er het dichtst te gen. Edward Van de Vijver haalde een prachtuitslag met de 4, 14 en 20®; Corne lls en zoon met de 10® en 11® klokten twee vroege duiven. Dit was ook het ge val voor Hulstaert-Van Raemdonck, en om niet te vergeten de broers Weyn met de 5" en 8". Prestatie makers waren ook hok Se gers, Alberdienst, Godaert-Laureys, Gustaaf Martens, Alfons Van Dries sche. Werkelijk een formidabel seizoen dat ze aan het Preekeplein te Stekene aan het doorma ken zijn. Alfons Van Dries sche kon hen het dichtst benaderen met de 4", 8® en 17® prijs. Felix Smits (5"), Antheunis-Van Goethem (6") en zeker Cornelis en zoon met de 9® en 20", Mar cel Copejans en Hulstaert-Van Raemdonck waren de liefhebbers in de kijker. De Cahors-vlucht werd ge wonnen door Jozef De Go- eye voor Edward Van de Vijver, Hulstaert-Van Raemdonck, Roger Van Gulck, Felix Smits, De Wit-Van Bunderen, de broers Weyn (7® en 8° prijs) en mevrouw Stroobant-De Clerck. BENO Fr. Courtensstr. 33 «330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 UITNODIGING De tentoonstelling is open alle weffcdagen van 9 tot 19 uur. - Zondagen van 10 tot 13 u. en van F 14 tot 20 u. TOEGANG VRIJ 4373.

De Voorpost | 1979 | | pagina 31