Petanque Rolschaatsen Red Star Wetteren viert 40-jarig bestaan met vijfde Europabeker der vriendschap Propagandatornooi Petanque Dendermonde enorm sukses BLB-cross op omloop Denderland te Hofstade-Aalst nu zondag 1 juli Robert De Schutter, Willy Van Hove, Alfons Beeckman, Alfons Droessaert, Rudy Weymeersch, Benoit De Smet en Jozef De Troyer, uitschieters op Quiévrain Sensationale uitslagen van Raoul Jonckheere (Aalst), Jozef Van den Steen (Oordegem), Frans Van Dorpe (Borsbeke), op fond en halve fond in het Aalsterse I [Motorcross 32 - 29.6.1979 - De Voorpost In Baardegem een dubbele zege van Alfons Beeckman en vroege jaarlingen voor Frans De Cocker, Clement van den Eede en Louis Pots. Bij de oude gaf M. De Ridder het nakijken aan Alois De Clercq, Alfons De Schepper, Sylveer De Wolf en Gaston Van Biesen. Bij de jongen ging Louis Ael- brecht met de eerste prijs lopen gevolgd door Alois Schelle- man, Alfred Jacobs, Etienne De Plecker en Frans Van Mal- der. tn Moorsel wint H. De Kerpel vrij afgetekend en speelden Ed. Dierickx Gebr. Cooreman 3 en 5 en Alf. Neulandt zich ;veneens in de kijker bij de oude. Bij de jaarlingen waren Paul Van der Vorst, Gebr. Coor eman 2 en 3 Edgard Elskens en Frans Dierickx de toonaange- vers. Bij de jonge een prachtige uit slag van Willy Van Hove 1 en 3 en ereplaatsen voor Frans De Wolf, Paul Van der Vorst en Louis Moens. In Wieze haalt Prosper De Smet het voor zijn naamgenoot Benoit 2 en 4, Adolf Willems en Hendrik De Schrijver. Opvallende uitslagen van Frans Van Damme, Frans Putteman, Albert Pieters, Be noit De Smet en Roger Van Goethem bij de jaarlingen. Bij de jongsten liet Frans Ver- meir geen kans aan Remi De Pauw, Luc Roelandt, Roger De Smet en Petrus De Rybel. In Kerksken was de zege voor de klasrijke Robert De Schut ter. Sterk spelende liefhebbers als Richard Cooreman, Marcel Meganck, Robert Sienaert en Kamiel De Neve werden er eervol verslagen. Bij de jaarlingen beslechte Oc taaf Beerens het duel met Cy- riel De Neve in zijn voordeel en goede resultaten voor Paul De Pril - Herman Scheerlinck en Achiel Van der Haegen. Bij de piepers een nipte zege van Remi Vandereecken, Va- lery Roeland, Hoffman, Vic tor Scheerlinck en Paul De Pril legden beslag op de ereplaat sen. In het Duifke Lacht te Aalst verdient Theo Bruylandt alle aandacht. Francois Van de Velde, René Roelandt, Ka miel Coppens en Robert Van der Bruggen volgden zijn spoor. Bij de jaarlingen toonde Ka miel Coppens zich te sterk voor Robert Van Der Bruggen. Clem. De Witte, Achiel Die rickx en Willy Franck. Het jong van Désiré Ledegem toonde zich net iets sneller dan deze van Henri Van Durpe, Clement Van Sinay, Gustaaf Van den Steen en Jozef De Saedeleer. In Heldergem haalt Maurits De Bolle zijn slag thuis en klokten Jules Bury, Robert De Neve, Frans De Muyter en Petrus Pe tit de andere vroege duiven. Bij de jaarlingen beklimt Jules Bury het podium met naast zich Alfons Bodaer, Prosper Eeckhoudt, Albert De Meer leer en Marcel Meganck. Bij de jongen zijn Cyriel Ver beren, Albert De Meerleer, Remi Van Dereecken, Roger Van Impe en Frans Van Poel die het ganse deelnemersveld achter zich lieten. In Ede Haaltert was de oude van Mare Stalpaert iets te sterk voor deze van Mare Verbeeck, Maurice Luwaert, Frans Bae- ten en Albert Coppens. Bij de jaarlingen geeft Paul D'Haeseleer nog maar eens de toon aan. Vroege duiven voor Georges Van Landuyt, Robert Uyter- sprot - Melckebeeck - De Neve en Lucien De Groot. Bij de jonge duiven een mooie uitslag van Edward Schoofs 1 en 4. Victor Roelandt, Robert Uytersprot en Karei Beeckman waren de andere lijsttrekkers. Te Erembodegem Terjoden prachtig werk van Alfons Droessaert bij de oude 1 en 3 Hij klopte er kampioenen als J.M. De Vadder, Paul Mally en de zeer verdienstelijke Oscar Van den Eeckhoudt. Bij de jaarlingen is de over winning voor Rudy Wy- meersch mooie tweede prijs voor Denis Muylaert, Gustaaf Tienpont nam 3 en 5 voor zijn rekening en Jozef Eemans werd vierde. Bij de jongen was diezelfde Rudy Wymeersch nummer één en volgen Leonce De Troch, Willy Styleman, Florent Sonck en Achiel De Greve op meerdere lengten. Uitstekende dag voor Achiel De Greve. In Hofstade klopte de oude van Gaspar De Wael achtereen volgens Alfons Van Landuyt, Marc Maesschalck, Aime Van Petegem en Octaaf Boelaert. Bij de jaarlingen trekt Octaaf Boelaert aan het langste eind en stranden de duiven van Emiel De Smet, Gerard Bron- deel, Gilbert De Deyn en Pierre Van Hecke op enkele meters. Bij de jonge wint Tombeur - Temmerman de vlucht voor Jozef Muylaert, Alfons Dob- bels, Paul De Croock en M. Maesschalck. Goede uitslag voor Willy Rogiers. De traditionele monstervlucht van de Vrijetijdsbesteding on der de auspiciën van de stad Aalst was bij de oude duiven een kolfje naar de hand van Jozef De Troyer Mere 1 en 2 Cyriel Abbeloos was derde en Eduard Dierickx vierde. Vijfde en veel geld voor Frans De Leeuw. Bij de jaarlingen bloemen voor Benoit De Coninck Wieze. Achtervolgers waren André De Croock, Alfons De Lands heer, Gebr. Cooreman, en Maurits Janssens. Bij de piepers knap werk van Maurits Janssens Gijzegem, Albert De Coninck, Jos Ta- ckaert, Paul Van der Vorst en Francois De Wolf deelden de ereplaatsen. Voor de jonge duiven een goede voorbereiding op de Vrijetijdsbestedingsvlucht uit Noyon van zondag aan staande. Schutti Een zeer drukke zondag in «het Land van Aalst» waar Oc taaf De Bruyn de plaatselijke Angouleme wint vóór H. De Kerpel uit Moorsel. Gaston Slots en zoon was derde en wint de eerste tot duizend. Achiel Janssens eindigde vierde en Roger Ponnet vijfde. Op Argenton was «Suntman» Raoul De Jonckheere nog eens aan het werk. Hij korfde 19 duiven in, behaalde 16 prijzen en begint maar eventjes met de vijf eerste. Zou dit hok jaarlin gen op het ogenblik niet het beste zijn van Oost- Vlaanderen? Zeer goede uitslag en veel geld tevens voor Octaaf De Bruyn. Op Dourdan fantastische uit slag voor Frans Van Dorpe, 1 4 en 6 bij de oude Emiel Cob- baut was tweede Bourgeois en zoon derde en Ghislain Van Dorpe vijfde. Bij de jaarlingen was Roger Ponnet primus en klokten G. Verbruggen 2, 7, 9 Frans Van Dorpe 3 en 6, Slots en zoon en V. De Keyser de andere vroege duiven. In het St. Denisverbond Eend racht - De Rappe Duif derde opeenvolgende overwinning voor het uitstekend broeder paar Vijverman uit Mere. Ditmaal werden achtereenvol gens Roger Schollaert, Paul Bayens, V.D. Meersche Meert en Bruylandt en zoon met vele lengten verslagen. Bij de jaar lingen gaan de twee eerste prijzen naar Bruylandt en zoon eri zeer goede resultaten van Octaaf Van Gijsegem. M. Maesschalck en Roger Schol laert. In Lede was de zege uit Etampes voor Theo De Smelju Jozef Van den Steen was ej tweede en vroege duiven vooq< Honore Props, Van Miegerod^ en Roger Drieghe. ,e Bij de jaarlingen een prachtoir verwinning van Jozef Van deiu Steen die Roger Drieghe, A De Vijlder, J. Dierickx en Jr Schatteman met ruime vootg sprong versloeg. Met de jongen werd uit St. D< nis gespeeld van 952 inge korfde jonge duiven toond deze van Gustaaf Van Hem weghe zich het snelst en wer denJ. Van Hecke, M. Luyckx Hok Brandeel en P. Vergeyle eervol verslagen. De Griote series gingen naa M. De Dycker en R. Van dei Stuyft. Schuit De zeer actieve rolschaatsclub Red Star Wetteren wil de rolschaatssport in Vlaanderen meer bekendheid geven door organisaties met de voornaamste Europese clubs. Het bestuur van Red Star Wetteren, meent terecht dat het nationale peil slechts kan stijgen, mits veelvuldige internationale kontacten. Dit moet niet alleen gebeuren door het inrichten van landenkampen met nationale ploegen of het inrichten van Europese kampioenschappen, waaraan slechts de best gewaardeerde seniores kunnen deelnemen. De promotie van de rolschaatssport moet zich eveneens, en misschien wel in de eerste plaats richten naar de jongeren en de talentrijke juniores. De jeugd van heden is de toekomst van morgen, zeker ook in een sport die momenteel grote inspanningen levert om bij het publiek meer waardering te krijgen. Daarom verdient de 5® Europabeker der Vriendschap alle aandacht. Vanaf 28 juli tot en met 22 juli zullen de sterkste clubs van Italië, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en België zelf, competitief aantreden, respectievelijk te Deinze, Gent, Wetteren, Massemen en Lokeren. PROGRAMMA: Woensdag 18 juli 79: Deinze, Markt - 14.30 u. Donderdag 19 juli 79: Gent, Vrijdagmarkt, 14.30 u. Vrijdag 20 juli 79: Wetteren, verschillende wegritten met vertrek en aankomst in de Moerstraat 14 u. Wetteren, Moerstraat (omloop) 19.30 u. Zaterdag 21 juli 79: Wetteren, Markt, 14.30 u. Massemen, Loweestraat, 19.30 u. Zondag 22 juli 79: Lokeren, Pastorijstraat, 14.30 u. 19.30 u.: Prijsuitreiking, zaal Rio te Lokeren. DEELNEMERS Frankrijk wordt vertegen woordigd door de samenstel lingen: «Ligue de l'Atlanti- que» en «Ile de France» waarin de Franse kampioenen Sureiz A., Penot J., Bouchet J. en Miard P. zeker een hartig woord zullen meespreken. De Italiaanse samenstelling is elk jaar te duchten en volgens de inschrijvingslij sten zullen het nu vooral de clubs uit Tos- canië zijn die hun besten zul len afvaardigen. De Engelsen zullen aantreden met de beste elementen uit Londen, Heme Bay, Birmin gham en Portsmouth. De strijd- lust der eilandbewoners is spreekwoordelijk en een waarborg voor hoogstaande sport. Oostenrijk zal vertegenwoor digd zijn door twee verschil lende Weense clubs en zij ho pen in deze Europabeker der Vriendschap het nodige leer geld te betalen om in de toe komst een meer representatief geheel te kunnen worden. Voor België zelf hebben o.a. de clubs uit Brugge, Oostende, •,Ronse, Wilrijk, St, Lenaerts, Wuustwezel, Heverlee, Zemst i Sparta Wetteren hun deel- 'me toegezegd. Hierin note- -■< vvij Annie Lambrechts (Eu ropese kampioene), Van de - ;rre Dany en De Roo Roland i.igische baankampioenen 1 >lotte zal Red Star Wette- zelf als gastheer vertcgen- »rdigd zijn met zijn beste 'ementen, nl. de snelheids- «cialisten Van Cauwen- xmghe Dimitri en Van Henden Luc, evenals junioreskam- piocn - tijdrijden Clinckspoor John, geflankeerd door Van vCaelenberg Dirk en Schamp Peter. ORGANISATIE Deze keiharde, maar sportieve confrontatie tussen verschil lende kanshebbers in alle reek sen en gespreid over 5 dagen, wordt voor Red Star slechts mogelijk gemaakt door de steun van het BLOSO en tien tallen publicitaire zelfstandige medewerkers, waarbij de boe- tieken Pink Club als sponsor van Red Star Wetteren zeker tot de toonaangevenden beho ren, evenals houthandel Van De Velde uit Wetteren - ten- Ede, accountantkantoor Clinckspoor - De Rycke uit Wetteren, caféspelen Pol De Smet uit Gent, algemene aan nemingen D'Hont Roland uit Gent, carrosserie Jan Peelman uit Wetteren en feestzaal Rio te Lokeren, waarvan de uitbater R. Colpaert tevens trainer is van Red Star Wetteren. Mevr. de minister R. De Ba cker, evenals volksvertegen woordiger R. Uyttendaele, zijn ook reeds jarenlang beker en medailleschenkers aan deze Europese rolschaatsmanifesta- tie. Ten slotte maakt de financiële en (of) materiële steun van het stadsbestuur van Deinze en Gent, evenals het gemeente bestuur van Wetteren en Loke ren, de inrichting in deze res pectievelijke steden mogelijk. Reis- en verblijfkosten voor 5 dagen voor ongeveer 80 bui tenlanders, naast een prijzen- en bekertafel die zeker ook op Europees niveau kan tellen, maken het de inrichters echter niet gemakkelijk. 40 JAAR RED STAR WETTEREN De huidige voorzitter Maurice Verstuyft heeft in '39 inder daad de rolschaatsclub Red Star Wetteren boven de spreekwoordelijke doopvont gehouden. Naast het gekende afwisse lende wel en wee in zijn club zelf, vond hij bovendien nog de tijd om op tientallen plaat sen in Vlaanderen de rol schaatssport met zijn club te demonstreren en langs deze weg nieuwe clubs te helpen stichten. Bovendien staat hij nog in als nationaal trainer voor de conditie van de elite- ploeg, waaruit de nationale se lecties gebeuren. De ex-viervoudige wereld kampioen W. Raas was zeker wel een hoogtepunt in de rol- schaatsbegeleiding van Mau rice Verstuyft. Niemand zal ons tegenspreken wanneer wij beweren dat de voorzitter van Red Star nog niets aan vitaliteit en liefde voor het rolschaatsen heeft ingeboet, integendeel, in het hart van Maurice Verstuyft steken er zeker acht wieltjes! Deze geestdrift plant hij dan ook bijna dagelijks over op zijn bestuursleden waardoor secretaris- penningmeester Clinckspoor M. -voorzitter Golpaert H. en bestuursleden Schamp E. en mej. Droessaert niets onverlet laten om de faam van Red Star Wetteren hoog te houden. De 5® Eurobeker der Vriend schap wordt een sportief suc ces. (mm) Met een werkelijk zomerse zon kon het Propagandator nooi Petanque Dendermonde van start gaan op zaterdag 23 juni j.l. op de terreinen van de Rijksbasisschool 1 Station, ge legen aan de Geldroplaan. Niet minder dan 36 herentri pletten en 6 damestripletten schreven in, wat dus een totaal van 126 spelers leverde. De schiftingen verliepen vlot, en ieder zette zich ten volle in om naast die prijzen toch ten minste één van de mooie tro feeën mee naar huis te nemen. Bij de heren kwam het tot een finale tussen de triplette Van Goethem van Apollo en de tri- plette Bogaert van Verbroede ring. Deze laatsten toonden zich echter hun titel van zonaal kampioen waardig en lieten hun tegenstander geen enkele kans. De Ereprijs Stadsbestuur Dendermonde en de drie gou den medailles BLOSO gingen dan ook verdiend naar Ver broedering (Bogaert - Bogaert Steenmans). Bij de dames ging de Beker'De Voorpost en de drie zilveren medailles BLOSO naar Zei- zate (Stevens - Van Heire- weghe - De Geest). De bestgeklasseerde jeugdtri- plette kwam van Apollo, die daarmee voor dit jaar de Tro fee Luc Van den Bossche en de drie bronzen medailles BLOSO in de wacht sleepte. De bestgeklasseerde triplette van het personeel Koninklijk Atheneum bleek deze te zijn van Caudron - Caudron - De Cock, waarvoor zij dan de Schaal Petanqueclub Apollo ontving. Tenslotte was er nog de Beker Dr. Mare Galle - Minister Vlaamse Streekeconomie voor de drie bestgeklasseerde tripletten van dezelfde club, die verdiend werd meegeno men door P.C. Alosta (3e, 9®, en 13® plaats). Rest ons nog te vermelden dat de technische organisati^ van dit propagandatornooi uit stekend verzorgd werd dooti Maurits De Ridder, Luc Vanl Den Bossche en Luc Troch. KLASSEMENT 1Verbroedering (Bogaert - Bogaert - Stcenmans) 4 ov. 30 2. Apollo (V. Goethem - Lefevre - Barrez) 4 ov. 29 3. Alosta (V. Damme - V. Damme - De Mol) 4 ov. 29 4. Stabroek (Gil - Roda - Lapierre) 3 ov. 29 5. Schorpioen (Huyghe - Huyghe - De Smet) 3 ov. 26 6. Drogenbos (Renders - Hofman - Dewilder) 3 ov. 19 7. Apollo (V.D. Bossche - V. Goethem - Troch) 3 ov. 19 8. Verbroedering (De Vrieze - Philips - Schaillee) 3 ov. 18 9. Alosta (V.D. Meersche - V. Haudt - V. Goethem) 3 ov. 14 10. Dendermonde (Caudron - Caudron - De Cock) 3 ov. 13 11. Sap '66 (Dermout - Trassart - Gabriels) 3 ov. 13 12. De Reigers (Hallemans - Hallemans - Stark) 3 ov. 9 13. Alosta (V.D. Steen - De Witte - Van Balen) 3 ov. 4 14. Schorpioen (V. Pcteghem - V, Overmeiren - Devriendt) 2 ov. 15 15. Dendermonde V. Oudenhove - V, Oudenhove - De Cock) 2 ov. 10 16. Gent Thienpont - Philips - Meirsman) 2 ov. 4 17. Heimis (Vos - V, Aelbroeck - D'Haenens) 2 ov. 1 18. Alosta (De Witte - V. Lysebeth - V. Belle) 2 ov. 1 19. De Pinede (Verhoye - Rapaille - Scrmant) 2 ov. 3 20. Dendermonde (Heutel - Batick - Batick) 2 ov. 5 21. Apollo (De Moor - V.D. Bossche - De Neve) 2 ov. 7 22. Apollo (Vermeiren - Vermeiren - V.D, Bossche) 2 ov. 7 23. Coninxdonck (V. Overmeiren - V. Overmeiren - V.D. Sompel) 2 ov. 13 24. Sodipa (V. Gyseghem - V. Thillo - Cleempoel) 2 ov. - 14 25. Dendermonde (Waumans - De Smet - V. Onsem) 1 ov. 6 26. Pondcrosa (Geboers - V.D. Ouden - Cancelle) 1 ov. 6 27. Zelzate (Lefebure - Verhulst - De Rijcke) 1 ov, 11 28. De Pinede (Elegeer - V.D. Sypt - V. Damme) 1 ov 14 29. Apollo (Elskens - Ringoir - Quisquater) 1 ov 16 30. Verbroedering (Vosse - Vosse - Vantilcke) 1 ov 22 31. Sodipa (Devriendt - Vlieckx - V.D. Jcugt) 1 ov 23 32. Apollo (Meert - Verhulst - Verhulst) 1 ov 27 33. Zelzate De Laender - Willems - Mussche) 0 ov 21 34. Sodipa (V. Montagu - Tack - Faes) 0 ov. 23 35. Verbroedering (Vosse - De Vrieze - Alpaerts) 0 ov. 27 36. Alosta (Criel - V. Balen - Callebaut) 0 ov. 33 Dames: 1. Zelzate (Stevens - V. Heirweghe - De Geest) 5 ov. 35 2. Verbroedering (Bogaert - Vermeulen - Callebaut) 4 ov. 47 3. Alosta (V. Belle - V. Damme - V. Vaerenbergh 3 ov. 2 4. Apollo (Gillade - Ottc - De Prins) 2 ov 16 5. Verbroedering (Maes - Brysse - Cretel) 1 ov 26 6. Apollo (De Ridder - Ringoir - Huylebroeck) 0 ov. 37 Men mag inderdaad geredelijk aannemen dat het kruimuit van de piloten in de Aalsterse deelgemeente aan de start zal komen. Er zijn inderdaad niet alleen, en dit in vijf categoriën, punten te winnen voor de B.L.B. kampioenschappen, maar deze vierde uitgave waar aan voorzitter Jules De Wit en zijn noeste medewer kers hun beste zorgen besteedden, wordt op de koop toe overgoten met waardevolle naturaprijzen. Dit moet dan de piloten naar een uitzonderlijke verrichting sti muleren. Het parkoers, dat soms werd bekritiseerd, werd nu aangepast. ningmeester Jacques Vlas- senroot en de leden Gentil w neusje van de zalm bieden. Daarom ook de kompetitie ter Jules De Wit, sekretaris punten bij de dames. Waar Etienne De Corte, pen- Danielle Picard de beste prestatie zullen zorgen. Bo- De omloop was inderdaad nogal vlak, maar het werd nu zodanig aangelegd dat de piloten een grote in spanning zullen moeten le veren, en al hun ervaring en kennis zullen moeten op brengen om in deze wed strijd in de schijnwerper te komen. Anderdeels is het ook zo dat het publiek een goed overzicht over het parkoers zal hebben. Daar bij zijn spanning en spekta kel gewaarborgd. Voor de kampioenschapsproeven komen in aanmerking; nieuwelingen 125 cc, da mes 125 cc, seniores 125 cc, nationalen en zijspan nen. Bij de nieuwelingen wordt de aandacht inzon derheid gaande gehouden door een van de gastheren Marc Vlassenroot, die hoge ogen gooit naar de driekleu rige trui. Deze cross krijgt aldus nog een speciaal tintje. Voorzitter Jules De Wit is er trouwens van over tuigd dat zijn pi loten voor een opmerkelijke venop zal Mare Vlassenroot alles in het werk stellen om zijn gun stige positie in de trofee «Standing» te handhaven. De lokale piloot zal echter fel belaagd worden door onder meer Colijn, Raes en andere Brulez. Uiteraard zal er ook met spanning wor den uitgekeken naar de zijspannen. In deze katego- rie zwaaien Goethals- Goethals de plak. Het wordt wel een adembenemend duel met het duo Sagaert- De Volder. De vraag rijst of de ploeg Goethals- Goethals toch opnieuw on grijpbaar zal zijn. De kijkers, die indien de weermaker nu toch eens van de partij zal zijn, vrij talrijk zullen opko men, moeten normaal on der de indruk komen van de konfrontatie bij de inters tussen Van der Vorst, die de jongste weken grote kran tenkoppen haalde, De Cuy- per die insgelijks een gun stige pers kreeg en Ver- burgh en D'Hamers die ze ker hun mannetje zullen staan. Van der Vorst zal wil len aantonen dat hij zeker niet ten onrechte als de be ste wordt geciteerd. Dat er bij de nationalen insgelijks hard «om den brode» zal gestreden worden staat ook buiten kijf. Men kan zich aan een verbeten strijd ver wachten tussen Vercruys- sen, Schiettecatte en Delo- bel, die allen nog kans heb ben op de eindzege. Ver wacht wordt dat Toni De Witte zich zal laten opmer ken. Deze piloot rijdt im mers voor eigen publiek. En dit is ook het geval voor John D'Haese die insgelijks tot M.C. Hofstade behoort. Kortom het bestuur van M C Hofstade met voorzit- van het huidige seizoen is, maar bij wie zich ook Co- rinne Brunei en Marina De Smedt in de kijker zuller komen. Het wordt op 1 jut een hoogdag voor de B.L.B te Hofstade (Denderland). J.V.H. Leonard Van der Biesen werd overwinnaar in Cambrinus te Teinse. (rdg)

De Voorpost | 1979 | | pagina 32