SPORT ZO Kort sport <5t f 1979 jubileumjaar van Hamse wielerclub Nering door Sport Nieuwelingen Waasmunsters Geltmeyer Beker DE VOORPOST voor sportlaureaat Herman lex Polfliet, Ronny Westerlinck in Gerrit Van der Aa vaandeldragers san De Bondt wint te leldert William Tackaert en Oscar Dierickx: prima Willy De Backer: sleutelbeenbreuk Luc Colijn: derde Johny De Nul en Richard Buckaki de besten Volleybal transfernieuws Johny De Nul wint De Voorpost - 29.6.1979 - 33 Herman te Waasmunster afloop van de wedstrijd te ïldert. waar een massa aanwezig was. geraakte in De Bondt nog moeilijk de handen van zijn pporters. Zij wilden hun >ol absoluut feliciteren or zijn prachtige overwin- Jg. Vier ronden vóór het Ide was Mare Sergeant ontsnapt. De Bondt remon- teerde hem en ontsnapte op zijn beurt tijdens de laatste ronde. De allerlaatste keer dat ze de helling achter de kerk beklimmen moesten. Jean De Bondt deed het als een grote en hield genoeg voorsprong over bij de eind meet om prachtig te zegevie ren. (bc) In het nationaal kampioenschap waren William Tackaert -j en Oscar Dierickx de meest opvallende streekprofs. Zij 9 tenminste «durfden» en... konden wat. Ze vochten voor- 1 aan. ook al werden ze niet beloond naar werken, li Etienne De Beule finishte het dichtst: achttiende. Rik I. Caethovcn was twintigste, William Tackaert 22ste, Johny Van der Veken 33ste, Frans Van Vlierberghe 36ste, Ghis- lain Van Landegem 37ste, Ronny Van de Vijver 39ste, José De Cauwcr 50ste, Ronny De Witte 55ste, Lucien Van Impe 56ste, Mare Dierickx 59ste en Etienne Van der Helst 60ste. (mm) De Berlaarse amateur Willy De Backer is vooreen poosje out, Willy had nochtans de goeie konditie te pakken en behaalde enkele sprekende resultaten. Een val, met een slcutelbeenbrcuk als gevolg, dwingt De Backer tot enkele weken inaktiviteit. (mm) Luc Colijn is derde geworden in de ronde van West- Vlaandcren. Toch werd hij op het ereschavotje geroepen: j Luc werd winnaar van het puntenklassement. Hans D Haese. een ploegmaat van Colijn. was vijftiende en Eddy D'Herde legde beslag op de zestiende plaats in het i eindklassement, (mm) In de kermisritten van «ten lande» toonden Johny De Nul en Richard Buckaki zich tij dens de afgelopen dagen de besten. De Nul won inZomer- gem en was in De Panne acht ste. Buckaki vond zijn «beste be nen» weer: hij fietste in De Panne naar de derde prijs, fi nishte in Beveren - Leie even eens als derde en in Zomergem had hij met pech af te rekenen: samen met De Nul, Dalgal en Luyten was hij ontsnapt. De Wase Nederlander werd evenwel door Pietje Pech uit de kop gehaald. Toch hield hij er nog een achtste prijs aan over. Ronny Van de Vijver was in Zwijndrecht derde ach ter Ludwig IJnants en Danny Clarck. Voor Ronald De Wine werd het een vijfde plaats te Zwijndrecht en een dertiende plaats te Neeroetercn. Rik Caethoven is aan het te rugkomen. Dat toonde hij met een zesde plaats in Zwijn drecht. Ghislain Van Landegem was in het Limburgse Nccroe- teren vierde en in De Panne tiende. Johny Van der Veken schoot enkele zijgaaien: tiende in Neeroeteren, zeventiende in Zwijndrecht en 28ste te Zo mergem. Frans Van Vlier berghe, elfde in De Panne, Frans Caethoven, zestiende in Zwijndrecht, Patrick Lerno, achttiende te De Panne, Etienne Van der Snickt, drieëntwintigste in Se Panne en Oscar Dierickx. dertigste in Zomergem, bolden eveneens hun «kilometers». MM Op de sporttweedaagse te Waasmunster waren er ondermeer geanimeerde tafeltenniswedstrijden zoals mag blijken uit deze foto met Dynamica, (pm) legde er vooral de nadruk beurde onder kontrole van op dat Beveren het ook vol- gerechtsdeurwaarder De gend seizoen op Europees Landsheer. Het dient ge- vlak waar wil maken en zegd dat tijdens de voorbije hoopte ook in het nationaal maanden zich te Waas kampioenschap terug bij de munster eigenlijk op de ver vooraanstaande klubs in de schillende sportvlakken rangschikking post te vat- niemand bepaald in de kij- ten. ker plaatste. Na een pauze Tijdens deze avond werd er van dertig minuten tijd een prachtige demonstratie die voorzien was om het gegeven van karate uit puntenaantal op te teke- Sint-Niklaas die onder een nen werd de uitslag door luid applaus van de talrijke voorzitter Gerlo en de h. aanwezigen het beste van Van Boxelaer medege- hun kunnen lieten bewon- deeld. Als eerste kwam de deren. bekende plaatselijke moto- Drie sportlaureaten werden crosser Herman Geltmeyer gekozen: één uit de sport- uit_de_bus. Tweede werd en krijgt hier tevens de VOORPOST -beker aangeboden van onze medewerker, (pm) verenigingen, één vrouwe lijke en één mannelijke lau reaat. Deze verkiezing ge- L. De Bode, 3. Norbert Beir- naert; 4. André Suy; 5. Dirk Pieters, 6. Johny Quintelier; 7. Michel De Beule; 8. Justin Quintelier; 9. Gino Cornu. Een overgelukkige Herman Geltmeyer kreeg inmiddels een daverend applaus van de sportliefhebbers. Bij de vrouwelijke kandida ten was het Marleen Beir- naert- die als sportlaureate werd bekroond. Tweede werd Annicq Vemimmen, derde met gelijke punten Marianne De Baere en Me vrouw Palmyre Verbeeck- Gijsen. Bij de Waasmunsterse ver enigingen bracht de stem ming volgende uitslag: 1. voetbalklub S.V. Hardy - damesvoetbal die de titel in hun reeks wonnen; 2. Dy namica; 3. De Roosen- - bergwandelklub; 4. voet balklub Real Witte Pen; 5. Atletiekklub Waasmunster; 6. White Star Sombeke; 7. Harten Aas; 8. F.C. Sparta; 9. Tennisklub Sparta; 10. F.C. Sportief; 11. F.C. Zee meermin. Tot slot werden de trofees overhandigd aan de sportlaureaten door bur gemeester Bocklandt, schepenen Verhofsté en De Westerlinck. P.V.G. Marleen Beirnaert werd sportvrouw van het jaar te Waasmunster, (pm) - vc Baasrode heeft de Lebbeekse aanvaller Geert Aerts aangeworven. De transfer is definitief. - Bij G. Dendermonde blijft Fernand Van Cauwenbergh als trainer aktief. Zijn aanblijven was enige tijd geleden erg problematisch, geworden. - De naam van G. Pincé wordt genoemd als eventueel opvolger van M. Van Damme als trainer bij de derde nationale Lebbeke. (gdp) jaar viert de Hamse lerklub 'Nering door jrt' haar vijftig jarig ,taan ter gelegenheid van tiende omloop van Schel en Durme die op zondag metaugustus wordt verreden. as «t is dan reeds de elfde v«Merwedstrijd van het sei- :r°dtn: één voor formule feldrit, die plaats had in -htftmari, een wedstrijd voor i detuwelingen aan het station A. n J- in april, twee voor juniors in de maand mei en drie voor juniors die deze maand werden verreden te Hamme. Staan dus nog op het programma 8 juli, een lief hebberswedstrijd aan het Koning-Albertplein, op za terdag 21 juli komen de nieuwelingen aan de beurt op de vlierkouterwijk, op zater dag 28 juli juniors aan het station en vervolgens de wedstrijd voor profs aan het Koning Albertplein om de reeks te sluiten op Hamme - grote kermis met een wieler wedstrijd voor liefhebbers op de wijk Zogge. De Hamse wielerklub Nering door Sport kan prat gaan op een glorievolle wielergeschie- denis. Beroepsrenners als Frans en Louis Roels - beiden behoorden tot de elite van het Belgische wielrennerskorps, inky Verleyen won de wielerwedstrijd te Temse vóór Frank Matthijsen en Johan Koppen .(dw) nadien Ward Van de Velde die zelfs Rik Van Steenber gen op de piste klopte en kampioen van België werd zorgden meermaals dat de Hammenaars bij het wieier- gebeuren aan hun trekken kwamen. Naar men ons meedeelde ging er een massa aanhangers naar de beroeps renners wedstrijden waaraan de gebroeders Roels deelna men. Genoemde renners zaten er voor veel tussen dat de wielersport in de Durmege- meente erop een hoge trede stond. De huidige lokale renners Etienne De Beule - die vorig jaar veel tegenslag kende - hoopt niet te moeten onderdoen en binnenkort ook een zege te behalen. Dit na toch al een paar mooie ereplaatsen te hebben ver overd. Oprichting van de eerste Hamse wielerklnb Nering door Sport werd opgericht in 1929 door het drietal Antoon Weymans, Jozef Ruys en Louis De Beule. In de mate van de financiële mogelijkheden werden er wielerwedstrijden voor beginnelingen, juniors, liefhebbers, onafhankelijken of beroepsrenners georgani seerd. Dank zij de medewer king van het toenmalige gemeentebestuur en enkele firma's kon men naderhand het wielerprogramma uit breiden. I n 1934 werd dan overgegaan tot de aankoop van een vaandel W.C. Nering Door Sport. Met het verloop der jaren drong zich steeds een bestuurswijziging op. In 1945-46 werden volgende Hammenaars in het bestuur gekozen onder het voorzit terschap van Paul Vermeire - jarenlang schepen van sport te Hamme; Charles Van Puyvelde, Jozef en Richard Ruys, August De Kocker, Gilbert Verschelden, Jerome Laureys, Georges De Maere, Edgard Passemier en sport journalist wijlen Jerome Ste vens. In 1960 werd wasserij uitbater, Edgard De Moor de nieuwe voorzitter van Nering door sport. Het bestuur zag er toen uit als volgt; Theo- door Van de Velde, Frans Permentier, Jacques Everaert, Arseen Saeys, Marcel Tempels, Leopold Van Cauteren, Willy Van Buynder en Frans Van Kerschaver. Ook dit bestuur zorgde voor heel wat wed strijden in de durmegemeen- te door toedoen van Theo- door Van de Velde - vader van de ex-beroepsrenner Ward van de Velde. Samenwerking van Hamse wielerklnbs Meermaals krijgt men in sportmiddens al eens te horen dat er bij de wieler- klubs een betere samenwer king zou moeten gebeuren. Vooral bij de organisatie van wedstrijden die soms te dicht bij elkaar vallen. Momenteel is het zo dat er in Hamme wielerwedstrijd worden ingericht door wie lerklub 500-wijk tweebrug- genplein - door de Van Huffel - en Van Moerzeke- vrienden, door de Van Buyn- dervrienden, Velo-klub De Pedaalridders uit Moerzeke - nu deeluitmakend van Groot-Hamme en de jubile rende vereniging Nering door Sport. Schatbewaarder Leo pold Van Cauteren, die ons bereidwillig te woord stond, wees erop dat wanneer men zovele wedstrijden organi seert tijdens een seizoen, er zich nog al eens moeilijkhe den voordoen. Materiële steun vanwege het Hamse gemeentebestuur Sekretaris Pierre De Loose en schatbewaarder L. Van Cauteren zijn wel tevreden over de gang van zaken van deze wielerklub. In een uitstekende verstandhou ding wordt er gewerkt. Dit vooral voor het organiseren en medewerken van prijs kampen, tombola's, leerlin genwedstrijden, vogelbollin- gen en de verkoop van steunkaarten en reklame boekjes. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan werd aan het gemeentebestuur een toelage gevraagd van 50.000 fr. Spijtig aldus voorzitter Coppieters dat deze ons niet kon worden toegestaan. Wel werd beloofd ons voor de profwedstrijd van 12 au gustus aanstaande een bloemstuk ter waarde van 2.000 frank te geven. Verder kan gerekend worden op de volledige materiële steun van het Hamse gemeentebestuur. Gedurende tien jaar kreeg Nering door sport een toelage van 20.000 fr. die nadien tot 12.400 fr. werd terugge bracht. 10de omloop van Schelde en Durme Naar verluidt doet het dyna- Johny De Nul is niet naar de Tour. Niemand van de ploeg Driessens trouwens. Waarom ook? Fons De Wolf, de kop man, is nog een paar jaartjes te jong. En andere «knapen» die rijp genoeg zijn om wat in dat «monument» van Goddet te gaan uitspoken, zitten er niet in het team. De Vuelta d'Es- pana was een eksperiment waarvan heel wat positieve fa cetten zaten. Ook Johny De Nul toerde rond het land van de stierenvech ters. Een beetje als figurant, want op de cols zag men hem niet vooraan. In de vlakke etappes moest hij trekpaard spelen voor De Wolf. De ploeg verzamelde verscheidene suk- sessen. De Nul had meer dan zijn steentje bijgebracht. Ook na de ronde van Spanje werd het knokken voor De Wolf. Zodat Johny De Nul, twee jaar geleden toch zege koning bij de amateurs, slechts met ereplaatsen werd gekredi- teerd. Plots sloeg de hardrijder mische bestuur voor de tiende uitgave van deze bekende omloop langs de Durme- en Scheldeboorden een speciale inspanning om dit jaar vooraanstaande wiel renners aan de start te krijgen. Men wil ondermeer een Roger De Vlaeminck, Andre Dierickx de volledige Kas-ploeg met de lokale renner Etienne De Beule, Michel Pollentier, Willems en de kampioen van België Verlinden kontakteren om aan de profwedstrijd van de tweede zondag van augustus deel te nemen. Men hoopt dat het einde van de ronde van Duitsland - op 11 augustus - en de start van de ronde van Nederland op maandag 13 augustus - geen stokken in de Hamse wielen komt steken. Aldus een optimistische woordvoerder Leopold Van Cauteren die er nog aan toevoegde dat men te Ham me zeker 60 beroepsrenners aan de startlijn verwacht Pierre V an Gendt uit Schoonaarde weer toe. Dinsdag in Zomergem mocht hij zijn eigen gang gaan. Hij deed het met veel overtuiging en panache. Slechts hijzelf en Walter Dalgal «overleefden» een ontspanning. In de spurt had de Waalse Italiaan van zelfsprekend geen glimp van een kans tegen Johny die nog steeds een stukje kan spurten en, nu de zon er weer is, waar schijnlijk aan een nieuwe ze gereeks is begonnen, (mm) eds komen de namen van elfde nieuwelingen opdui- i. Ronny Westerlinck ging geweldig tegenaan. De Ze- tar won zelfs twee keer in rnveel dagen: in Sint- "intens-Lcnnik en in Moors- 4 e. sn goed deed Gerrit Van der het: in Hoboken, waar 62 ge «paardjes» werden los- atcn, arriveerde hij als nmeréén. In Stekene kwa- n 52 jonge snaken opdagen, k daar toonde Gerrit zich de is. Alex Polfliet maakte eveneens het zegegebaar. Dat gebeurde in Wachtebeke. Ferdi Dierickx pakte op het nippertje naast een nieuwe palm: in Scheldewindeke was de belofte uit Buggenhout tweede. Er werden nog meer tweede plaatsen genoteerd: voor Frankie Matthijssens te Temse en Peter Spaenhoven te Stekene. Ook al in Stekene was Rudi Hacntjens derde. Guy De Vree se was ook weer in de spits te vinden: hij was derde te Sint Kwintens Lennik en Peter Van den Broecke kwam uit Zonnegem met een derde prijs naar huis. Rudi Van den Nest was vierde in Halle. Johan Koppen vocht weer zoals steeds. Toch werd hij daarvoor slechts matig be loond: vijfde te Temse en te Stekene. Benny Mechant ver overde de vijfde plaats te Wachtebeke en in Smeerebbe - V.LOERZEGEM WERD HET EEN ZEVENDE PLAATS VOOR Lieven Braeckman. De sporthoogdag in de Waasmunsterse Rivier straat in de zaal van het P.O.C. kreeg vorige vrijdag avond de belangstelling die het gemeentebestuur en de gemeentelijke sportraad ervan verwachtte. Deze sportavond werd ge presenteerd door T.V.- omroepster Rita Boelaert die om beurt de vrouwelijke en mannelijke kandidaten interviewde. Als attraktie was er verder nog een vraaggesprek met Mare Baecke, fanionspeler van Sportkring Beveren. Deze

De Voorpost | 1979 | | pagina 33